منو

راهنمای خرید بهترین مدلهای میله بارفیکس و بررسی فواید آن

اهمیت ورزش کردن و تاثیر آن بر سلامت جسم و جان بر هیچ کس پوشیده نیست، اما خیلی از افراد به دلایل مختلف فرصت رفتن به باشگاه و حضور مستمر و پیوسته در محیط های باشگاهی را ندارند و مجبور هستند در منزل ورزش کنند و به دنبال ابزاری ساده برای ورزش در منزل هستند. یکی از ابزارهایی که به ما کمک می کند که در منزل به راحتی ورزش کنیم میله بارفیکس است.

با داشتن یک میله بارفیکس و نصب مستحکم آن در چارچوب درب اتاق خانه خود می توانید هر وقت که دوست داشتید از آن استفاده نمایید. برای انتخاب و خرید یک میل بارفیکس خوب و باکیفیت با ما در ادامه این مطلب از طوطی کالا همراه شوید.

میل بارفیکس

عکس میله بارفیکس دیواری

میله بارفیکس چیست؟

بارفیکس میله ای از جنس فلز یا چوب است که به صورت افقی روی دو پایه یا ستون مانند چارچوب ها در منزل، نصب شده و ورزشکار با آویزان شدن از آن می تواند حرکات تعادلی، قدرتی و چرخشی را انجام دهد. شایان ذکر است که آلومینیوم و استیل از بهترین آلیاژها برای میله بارفیکس می باشند، اما این میله از آلیاژهای متفاوتی ساخته می شود که انجام تمرینات درست آن ضروری تر به نظر می رسد. اگر قصد دارید یکی از این میله ها را تهیه کنید باید هنگام خرید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید خرید خوبی انجام دهید.

فواید استفاده از میله بارفیکس

استفاده از بارفیکس و انجام حرکات سریع آن باعث ایجاد تغییرات شگفت انگیزی حتی بصورت مقطعی برای شما خواهد شد که این تغییرات مثبت نشان از بهره مندی شما از فواید استفاده از یک میل بارفیکس مناسب است. فواید استفاده از این وسیله ورزشی محبوب و ساده به شرح زیر می باشد:

 1. تقویت همزمان تمام عضلات بدن
 2. کاهش میزان قوز بدن با تقویت کردن عضلات کمری و شکمی
 3. افزایش سطح سلامت ستون فقرات
 4. سوزاندن چربی های موجود در نواحی پهلوها و شکم
 5. تقویت عضلات پشت بدن

میله بارفیکس خانگی

انواع میله بارفیکس

 • میله بارفیکسی که در چارچوب در قرار می گیرد
 • میله بارفیکسی که به سقف متصل می شود
 • میله بارفیکسی که به دیوار متصل می شود
 • میله بارفیکسی که استند و پایه ای مستقل دارد

1 - میله بارفیکس در چارچوب در

میله های بارفیکسی که در چارچوب در قرار می گیرند از انواع رایجی هستند که احتمالا در دوران کودکی در اتاق تان، یکی از آنها را داشته اید. اگر شیطان و پرشور بوده اید، احتمالا تجربه های بامزه اما دردناکی از پرتاب شدن از بالای بارفیکس هم در ذهن تان مانده است. مزیت اصلی این بارفیکس ها، این است که می توانید بعد از نقل مکان از یک منزل به منزلی دیگر یا حتی از اتاقی به اتاق دیگر، آنها را با خود ببرید.

نصب این مدل از بارفیکس ها ساده است و نسبت به انواع دیگر، معمولا قیمت پایین تری هم دارند. البته مشکلی که این میله ها دارند، مقاومت کمترشان نسبت به گزینه های دیگر است. یعنی احتمال دارد که ایمنی کافی برای تحمل وزن تان را نداشته باشند.

2 - میله بارفیکس سقفی

همان طور که از نام این نوع میله ها برمی آید، مکان اتکا و اتصال آنها به سقف است. با خرید میله بارفیکسی انجام انواع حرکات تمرینی با بارفیکس برای تان مقدور می شود. چرا؟ چون این میله ها به سقف به شدت و به شکلی محکم متصل می شوند و فضایی برای انجام انواع تمرینات را در اختیارتان قرار می دهند. اگر هم فضای کافی برای خرید میله بارفیکس پایه دار نداشته باشید، این نوع از بارفیکس ها به شما کمک می کنند که از فضایی که در اختیار دارید، نهایت استفاده را ببرید.

میله بارفیکس سقفی

3 - میله بارفیکس متصل به دیوار

افرادی که به دنبال انجام تمرینات پرچالش با بارفیکس هستند از میله های متصل به دیوار استقبال بیشتری می کنند. چون برخلاف بارفیکس های سقفی یا مواردی که در چارچوب در قرار می گیرند، این مدل بارفیکس ها فضایی در اختیار ورزشکار قرار می دهند که تمرین های متنوعی را انجام بدهد.

میله بارفیکس متصل به دیوار

عکس بارفیکس متصل به دیوار

4 - میله بارفیکس مستقل پایه دار

اگر فضای کافی دارید، می توانید به سراغ خرید پایه بارفیکس مستقل بروید. این بارفیکس ها از جنس فلزات سنگین ساخته می شوند و مقاومت خوبی هم دارند. تمرین های بسیار متنوعی با وجود میله های مستقل پایه دار شدنی هستند. ضمن اینکه، امکان اضافه کردن قطعات دیگر مانند وزنه ها هم به این مدل از بارفیکس وجود دارد.

میله بارفیکس مستقل پایه دار

بارفیکس مستقل پایه دار

نکات مهم هنگام خرید میل بارفیکس

1 - جنس میله بارفیکس

اولین نکته برای خرید میل بارفیکس توجه به جنس بدنه آن است، زیرا قدرت و قابلیت تحمل وزنه متعادل کاملاً به این موضوع بستگی دارد. میله بارفیکس عموماً از جنس آهن یا استیل می باشد. به منظور زیبایی و جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی، از یک لایه کروم بر روی این قبیل از تجهیزات ورزشی سبک استفاده می شود.

2 - قطر میله

نکته دوم در انتخاب میل بارفیکس توجه به قطر میله آن است. یادتان باشد برای کار با این وسیله ورزشی بایستی میله آن به صورت درست و کاملی در دستان شما قرار گیرد و تناسب کافی با بزرگی و یا کوچکی کف دستان شما داشته باشد.

پس اگر از دستانی بزرگ برخوردارید به سراغ میله هایی با قطر بیشتر و چنانچه دارای دست هایی کوچک هستید از میله هایی با قطر کمتر در این خصوص بهره گیری نمایید.

3 - میزان تحمل وزن

فاکتور مهم بعدی در خصوص انتخاب و خرید میل بارفیکس توجه به حداکثر وزنی است که محصول می تواند بر روی خود متحمل شود. برای این منظور توصیه می کنیم نیم نگاهی به وزن خود و یا دیگر اعضای خانواده و دوستانتان که قرار است از میل بارفیکستان استفاده کنند، توجه داشته باشید.

یادتان باشد اگر بیشینه وزن متحمل شده بارفیکس شما از سوی کمپانی تولید کننده آن ۸۰ کیلوگرم باشد و شما با وزنی صد کیلویی به آن آویزان شوید، احتمال افتادن خود و بارفیکس و حتی شکستن آن را افزایش داده اید.

انجام حرکت بارفیکس

انجام حرکات بدنسازی با میله بارفیکس خانگی در چارچوب در

4 - دستگیره

بهتر است میل بارفیکس مورد نظر شما از دستگیره هایی پلاستیکی و یا فومی مقاوم برخوردار باشد. اینطوری دیگر دستانتان دچار پینه و تاول نمی شود و می توانید در استفاده های طولانی مدت از محصول، کمتر با حس خستگی در دستانتان نیز مواجه شوید.

5 - قابلیت تنظیم اندازه

اگر می خواهید از میل بارفیکس خود بر روی هر نوع چهارچوب دربی استفاده کنید، حتما حواستان باشد که محصول مورد نظرتان از قابلیت تنظیم اندازه یا همان طول میله خود برخوردار باشد. فراموش نکنید که سایز چهارچوب درب های ما با یکدیگر متفاوت است و از سایز مشخص و معینی برخوردار نیستند به همین سبب بارفیکس ها با در نظر داشتن همین موضوع از این قابلیت برخوردارند.

اصطلاحا به اکثر مدل های قابل تنظیم اندازه، میله بارفیکس سه لول می گویند؛ چون از سه لوله مجزا تشکیل شده است. معمولاً طول کل میله دارای حداقل و حداکثر اندازه است، می توانید آن را متناسب با فضای خود تنظیم کنید.

6 - سهولت در نصب

هیچ وقت به سراغ خرید لوازم ورزشی که از قابلیت نصب و استفاده سختی برخوردار هستند، نروید! سعی کنید همواره تجهیزات ورزشی را هدف خرید خود قرار دهید که هم به راحتی نصب می شوند و هم به آسانی می توان از آن ها استفاده نمود.

میله های بارفیکس خانگی و حرفه ای ارزان باید به راحتی نصب شوند. این میله ها معمولاً به دو صورت در محل مورد نظر نصب می شوند. در روش اول، میله از دو طرف با استفاده از پلاستیک نرم به سطح مورد نظر متصل می شود. در روش دوم که مشکلتر است، میله را باید با کمک پیچ و لوازم مخصوص در محل مورد نظر نصب کرد.

برخی از مدلها هر دو روش نصب را روی محصول خود دارند. جالب است بدانید که اکثر تولیدکنندگان از روش اول استفاده کرده اند، که برای برنامه های روزمره کاملاً مناسب است و نصب آن راحت تر است.

میله بارفیکس سه لول

عکس میل بارفیکس و بخش های مختلف آن

7 - قیمت میل بارفیکس

تمامی موارد گفته شده در این مطلب از تاثیر مستقیمی بر روی قیمت میل بارفیکس برخوردارند. با این حال اما یادتان باشد در خرید وسایل ورزشی بیش از توجه به بهای مالی آنان بایستی به راحتی خود در استفاده از آن ها توجه نمایید.

پس با دیدن یک محصول خوب و مناسب برای خود فورا تصمیم به خرید نگرفته و سعی کنید با امتحان کردن مدل های مختلفی از میل های بارفیکسی بهترین را برای خود برگزینید.

چرا پزشکان استفاده از میل بارفیکس را به افراد توصیه می کنند؟

وجود میل بارفیکس در هر خانه ای بسیار لازم و ضروری است. استفاده از بارفیکس مزیت های مختلفی را به دنبال دارد و از این رو پزشکان استفاده از آن را در خانه ها بسیار توصیه می کنند. علاوه بر منازل استفاده از این وسیله در محیط های کاری نیز می تواند در افزایش روحیه و نشاط افراد نیز تاثیر گذار باشد.

استفاده از بهترین میله بارفیکس علاوه بر افزایش روحیه، مزیت های دیگری نیز دارد که از جمله بهترین مزیت های آن می توان به تاثیرش در افزایش قد و عضله سازی اشاره کرد.

آیا بارفیکس سبب افزایش قد می شود؟

میزان قد می تواند در جذابیت و اعتماد به نفس افراد نقش پر رنگی داشته باشد. بسیاری از افراد به دنبال راهکاری هستند تا قد خود را حداقل چند سانتی متر افزایش دهند. یکی از متداول ترین راه هایی که برای افزایش قد مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از میله بارفیکس است. قوس کمر و شیوه های نادرست نشستن از جمله مواردی است که قد افراد را کوتاه تر از میزان واقعی اش نشان می دهد؛ اما با استفاده از میله بارفیکس می توانید فرم مناسبی به بدن خود دهید. این ورزش با کشش عضلات قوس کمر را از بین می برد و از این رو می تواند سبب افزایش قد شود.

بهترین مدلهای میله بارفیکس

عکس تمرین با میل بارفیکس چارچوب در

البته برای آن که بلند تر دیده شوید توجه به رژیم غذایی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که افزایش وزن، قد را کوتاه تر نشان می دهد. از این رو با استفاده از حرکات بارفیکس و همچنین رعایت رژیم غذایی می توانید اندام خود را بیش از پیش زیبا کنید.

روش صحیح بارفیکس زدن برای افزایش قد

برای این که نتایج خوبی از حرکت بارفیکس بگیرید، باید این حرکت را به درستی انجام دهید. در زیر نحوه درست تمرین با بارفیکس را مرحله به مرحله آموزش می دهیم:

 • ابتدا زیر میله بارفیکس بایستید و بازوهای تان را بالای سر ببرید.
 • کف دست های تان را از خود دور کنید.
 • حالا بپرید و انگشتان شست خود را به دور بارفیکس بپیچید و سفت آن را بگیرید.
 • پاهای شما باید کاملا از زمین جدا شود.
 • برای این که تعادل پایین تنه را حفظ کنید، یکی از پاها را روی دیگری به حالت ضربدری بگذارید و برای این که ستون فقرات را سفت نگه دارید، شکم تان را درگیر کنید.
 • حالا به آرامی آرنج های تان را خم کنید تا بدن شما به سمت بالا کشیده شود.
 • تیزیِ آرنج ها باید صاف به سمت زمین باشد.
 • از چرخش بدن جلوگیری کنید.
 • بدنتان را تا جایی بالا بیاورید که چانه شما با بارفیکس هم سطح شود.
 • حالا کمی مکث کنید. سپس در یک وضعیت کنترل شده، بدن تان را پایین بیاورید و به وضعیت اول بازگردید.

میله بارفیکس برای تاب کودک

در صورتی که نیاز به نصب یک تاب در منزل برای کودک دلبندتان دارید، استفاده از میله های بارفیکس خانگی، یک انتخاب هوشمندانه است. مدل های مختلف با قیمت های متفاوت از میله بارفیکس ها برای نصب تاب کودک وجود دارد و چون وزن کودک و تاب در مجموع کم است، می توان به راحتی از اکثر مدل های موجود برای این منظور استفاده کرد.

البته مدل های مخصوصی از میله بارفیکس مخصوص تاب کودک هم وجود دارد. این مدل ها دارای دو عدد قلاب بر روی میله هستند که می توانید طناب تاب را به آنها متصل کنید. البته تفاوت زیادی میان این مدل میل بارفیکس برای تاب کودک و مدل معمولی وجود ندارد. حتی برخی اعتقاد دارند که میله بارفیکس معمولی بهتر است؛ چون می توان از آن هم به عنوان بارفیکس و هم نگهدارنده تاب استفاده کرد.

میله بارفیکس خانگی

میله بارفیکس خانگی نصب شده در چارچوب در

چگونه میله بارفیکس را نصب کنیم؟

روش معمول نصب بارفیکس برای همه مدل ها، پیچوندن قسمت میانی بارفیکس است که باعث میشود بارفیکس افزایش طول پیدا کرده و به چارچوب در فیکس شود.

برای نصب بارفیکس از متر کمک می گیریم تا بارفیکس صاف نصب شود و دو سر آن بالا و پایین نباشد. از بالا به اندازه ای که برای ارتفاع بارفیکسمان در نظر داریم متر کرده و علامت گذاری میکنیم. همین مقدار اندازه را برای سمت دیگر چارچوب در نظر گرفته و علامت میزنیم.

بعد از آن میل بارفیکس را در محل علامت زده شده قرار میدیم و آن را به دقت تنظیم می کنیم. سپس کمی بارفیکس را با یک دست میچرخانیم تا روی چارچوب قرار گیرد. قبل از سفت شدن کامل بارفیکس دقت کنید که بیضی های دو سر بارفیکس صاف باشد. بعد از آن برای سفت شدن کامل بارفیکس توسط هر دو دست، میانه بارفیکس را بچرخانید تا روی چارچوب در فیکس شود.

دقت کنید که سفت کردن بارفیکس را تا فشرده شدن لاستیک دوسر بارفیکس و تماس بیضی فلزی به چارچوب ادامه دهید. بیش از حد سفت کردن بارفیکس موجب هرز شدن آن شده و امکان باز شدن مجدد آن را از بین می برد.

حداکثر وزنی که میل بارفیکس می تواند تحمل کند

این مقدار کاملا وابسته به نوع آلیاژ به کار رفته و طراحی محصول است و برای هر مدل متفاوت است. باید حتما قبل از خرید این مورد بررسی کرده و از خرید کالایی که در مورد این ویژگی اطلاعاتی در اختیار شما قرار نداده، اجتناب کنید. همچنین سعی کنید حتما حداکثر وزن قابل تحمل توسط میله بارفیکس، مقدار زیادی بیشتر از وزن واقعی روی آن باشد؛ تا خیال شما آسوده تر شود.

خرید میله بارفیکس

طرز صحیح بارفیکس زدن برای جلوگیری از آسیب های احتمالی

حرکات ورزشی مختلفی را می توان با میل بارفیکس حرفه ای یا معمولی انجام داد که این نوع حرکات بر روی عضلات گوناگون بدن اثر می گذارند. البته انجام نادرست این حرکات می تواند اثرات منفی به دنبال داشته باشد، از این رو باید با نحوه صحیح بارفیکس زدن آشنا شوید. مهم ترین مواردی که در هنگام انجام این ورزش باید توجه کنید، به شرح زیر است.

 1. در هنگام انجام حرکات بارفیکس باید شانه ها را به سمت پایین نگه دارید و همچنین هر چه شانه ها به هم نزدیک تر باشند، انجام حرکت صحیح تر است.
 2. اگر در ابتدای راه استفاده از بارفیکس هستید، نباید فشار زیادی به بدن خود وارد کنید چرا که سبب گرفتگی یا پارگی عضلات می شود. از این رو بهتر است که در ابتدا راه، از یک یار کمکی برای انجام راحت تر حرکات استفاده کنید. این ورزش را می توانید در ست های مختلفی انجام دهید، برای افراد مبتدی حداکثر سه ست ده تایی برای شروع مناسب است.
 3. قوس کردن کمر در هنگام انجام حرکات با میل بارفیکس می تواند آسیب هایی را به ستون فقرات در طولانی مدت وارد کند. باید کمر خود را کاملا صاف نگه دارید تا حرکات به درستی انجام شود.

نتیجه گیری

خرید بارفیکس و تمرین در خانه، مزایای زیادی دارد. با وجود آن در منزل می توانید برنامه ای منظم برای ورزش تان ترتیب بدهید و نیازی به رفتن به باشگاه نداشته باشید. وجود وسیله ای در منزل که به شما کمک می کند تا در محیطی راحت ورزش کنید، عالی خواهد بود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت میله بارفیکس چند است؟
قیمت انواع میله بارفیکس به عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس، نوع بارفیکس، مقاومت و امکانات جانبی دیگر آن بستگی دارد، اما در حالت کلی می توان گفت رنج قیمتی انواع بارفیکس از 100 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
بهترین برند های تولید کننده میله بارفیکس
شرکت های زیادی دست به تولید میله بارفیکس های زده اند که از آن جمله می توان برندهای تن زیب TANZIB، بادی اسکالپچر BODY SCULPTURE و لیوآپ Liveup اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/20
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
بارفیکس دیواری مدل پاورکس فولادی
بارفیکس دیواری مدل پاورکس فولادی
میله بارفیکس مدل سه لول جنس آهن آبکاری کروم
میله بارفیکس مدل سه لول جنس آهن آبکاری کروم
میله بارفیکس تن زیب مدل Super Strong 90160
میله بارفیکس تن زیب مدل Super Strong 90160
بارفیکس دیواری استیل مدل IRON GYM
بارفیکس دیواری استیل مدل IRON GYM
بارفیکس دیواری فولادی ثابت مدل bf01
بارفیکس دیواری فولادی ثابت مدل bf01
بارفیکس دیواری پاورکس مدل تک پایه فولادی
بارفیکس دیواری پاورکس مدل تک پایه فولادی
میله بارفیکس مدل تک لول حلقه دار
میله بارفیکس مدل تک لول حلقه دار
میله بارفیکس آهنی سه لول مدل AM42
میله بارفیکس آهنی سه لول مدل AM42
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد