منو

بهترین مدلهای میز و صندلی ناهار خوری چوبی، فلزی و شیشه ای

میز و صندلی ناهارخوری چوبی 4 نفره مدل چستر دیاکو
میز و صندلی ناهارخوری چوبی 4 نفره مدل چستر دیاکو
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره با میز گرد و صندلی چوبی روکش پارچه ای
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره با میز گرد و صندلی چوبی روکش پارچه ای
میز و صندلی ناهارخوری چهار نفره گرد جنس پلاستیک فشرده صفحه شیشه ای
میز و صندلی ناهارخوری چهار نفره گرد جنس پلاستیک فشرده صفحه شیشه ای
میز و صندلی ناهار خوری تاشو چهار نفری صفحه ملامینه مدل سینا
میز و صندلی ناهار خوری تاشو چهار نفری صفحه ملامینه مدل سینا
میز و صندلی ناهار خوری تاشو تمام چوب 4 نفره
میز و صندلی ناهار خوری تاشو تمام چوب 4 نفره
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره چوب راش آنتیک
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره چوب راش آنتیک
میز و صندلی ناهارخوری چوبی مستطیل 6 نفره مدل آنیسا
میز و صندلی ناهارخوری چوبی مستطیل 6 نفره مدل آنیسا
میز و صندلی ناهارخوری فلزی و ملامینه گرد میزیمو
میز و صندلی ناهارخوری فلزی و ملامینه گرد میزیمو
میز و صندلی نهارخوری پلاستیک فشرده چهار نفره گرد
میز و صندلی نهارخوری پلاستیک فشرده چهار نفره گرد
میز و صندلی ناهارخوری کم جا 4 نفره گرد چوبی
میز و صندلی ناهارخوری کم جا 4 نفره گرد چوبی
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره لوکس و لاکچری
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره لوکس و لاکچری
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره مربع کم جا گالری چوب آشنایی
میز و صندلی ناهارخوری 4 نفره مربع کم جا گالری چوب آشنایی

مدت هاست که دیگر میز ناهار خوری فقط یک کالای لوکس برای اتاق پذیرایی نیست. حالا دیگر خانه شما بزرگ باشد یا کوچک حتماً جایی برای میز ناهار خوری در آن پیدا می کنید! اصلا انگار آشپزخانه های امروزی بدون میز ناهارخوری تعریف نمی شوند.

میز و صندلی ناهار خوری در سال های اخیر تبدیل به یکی از لوازم ضروری منزل شده است و شما در تمام منازل یک میز ناهار خوری را در سالن پذیرایی خواهید دید. از این رو ما قصد داریم در این مطلب شما را در خرید میز ناهار خوری راهنمایی کنیم تا بتوانید یک میز و صندلی ناهار خوری مرغوب و با کیفیت را خریداری و سال ها از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید میز و صندلی ناهار خوری

میز و صندلی ناهار خوری چوبی مستطیلی

منظور از میز و صندلی ناهار خوری چیست؟

میز در واقع وسیله ای کاربردی از اثاث خانه محسوب می شود که به دلیل صفحه رویی که دارد باعث می شود، بتوانید انواع وسایل را بر روی آن قرار دهید و یا اینکه وعده های غذایی را بر روی آن میل کنید. وظیفه نگه داشتن صفحه را هم پایه ها بر عهده دارند. ارتفاع میزها را می توان بر طبق قد خود یا سایر اعضای خانواده در نظر بگیرید تا هنگام نشستن پشت میز، اذیت نشوید.

در کنار میز هم، صندلی وجود دارد که برای نشستن پشت میز بر روی آن می نشینند. در حال حاضر انواع مختلف سرویس ناهارخوری در بازار موجود است که انتخاب هر کدام به سلیقه شما دوستان بستگی خواهد داشت. میزها غالبا دارای چهارپایه هستند تا بتوانند صفحه رویی را ثابت نگه دارند. البته برخی از مدل های میز هم هستند که فقط یک پایه در وسط دارند و برای دو یا چهار نفر مناسب می باشند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید صندلی اپن

انواع میز ناهار خوری از نظر جنس

قطعا اندازه و اشکال مختلفی از میزهای ناهارخوری وجود دارند و هر کدام از آنها طرفداران خاص خود را دارند اما کدامیک از آنها برای شما مناسب خواهد بود؟ طبیعتا این که میز شما چه شکلی داشته باشد اهمیت زیادی دارد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب شما باید با فضای موجود نیز متناسب باشد. در این قسمت ما قصد میزهای ناهار خوری را از جهت جنس و کیفیت آنها مورد بررسی قرار دهیم.

1 - میز ناهار خوری چوبی

این نوع میز ناهارخوری معمولا پایه های چوبی از جنس چوب راش، توسکا داشته اما رویی میز از جنس MDF یا HDF است که ممکن است برا بالا رفتن کیفیت این میزها از روکش سوپر راش یا ملچ نیز برای آنها استفاده شود. از بین آنها چوب راش به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارد عموماً پرطرفدار بوده و مناسب محسوب می شود.

رویه این میزها ممکن است با پیچ و مهره به پایه ها متصل شده یا از پایه جدا باشد. هر کدام از این مدل ها مزیت خاص خود را دارند. مثلا مدلی که رویه میز به پایه آن پیچ و مهره شده است مانع از رنگ پریدگی پایه ها می شود اما این پیچ و مهره ها بعد از مدتی لق می شوند. اما اگر رویه میز جدا باشد دیگر این لق شدگی وجود نخواهد داشت و جابجایی میز هم بسیار راحت تر خواهد بود.

میز و صندلی ناهار خوری چوبی

میز و صندلی ناهار خوری چوبی

البته در برخی از میزها پایه و رویه میز با چسب چوب به هم متصل شده اند که ما خرید این میزها را اصلا به شما توصیه نمی کنیم چرا که احتمال جدا شدن پایه از رویه میز بسیار زیاد است.

2 - میز ناهار خوری MDF

میزهای MDF هر چند تنوع زیادی ندارند اما کیفیت و دوام بالایی دارند. این میزها معمولا لبه یا روکش PVC دارند، روکش PVC باعث مقاومت میز در برابر رطوبت می شود.

3 - میز و صندلی فلزی

از ویژگی های میز های فلزی می توان به تنوع شکلی آنها اشاره کرد که البته بیشتر هم در رستوران ها استفاده می شوند چرا که در برابر رطوبت مقاوم هستند. این میزها که رویه شیشه ای دارند با چسب به پایه ها متصل می شوند به همین خاطر ممکن است بعد از مدتی استفاده پایه آنها از رویه میز جدا شود.

میز ناهار خوری فلزی

میز و صندلی ناهار خوری فلزی چهار نفره با رویه شیشه ای

4 - میزهای شیشه ای

میزهای شیشه ای در واقع میزهای چوبی و فلزی با رویه شیشه ای هستند. گاهی این شیشه ها بر روی رویه چوبی قرار می گیرند، گاهی نیز رویه میز را فقط یک شیشه خالی می پوشاند. وجود این سطح شفاف بر روی میز ناهار خوری باعث بزرگتر بنظر رسیدن فضا می شود. اگر خانه کوچکی دارید خرید میز با رویه شیشه ای را به شما پیشنهاد می کنیم.

میز ناهار خوری شیشه ای

میز و صندلی ناهارخوری شیشه ای چهار نفره با پایه های چوبی

5 - میز ناهار خوری سنگی

از سنگ مرمر معمولاً برای ساخت میزهای آشپزخانه استفاده می شود، اما اکنون میزهای غذاخوری مرمر مختلفی در بازار وجود دارد که بسیار زیبا و ظریف هستند. میز ناهار خوری مرمر هرگز از مد نمی افتد، اما چون یک میز ناهار خوری لوکس است، کمی گرانتر از مدل های دیگر است.

میز ناهار خوری سنگی

میز و صندلی ناهار خوری سنگ مرمر

بعلاوه میز ناهار خوری سنگ مرمر دارای دو ویژگی منفی است: اول اینکه خیلی خیلی سنگین است، دوم اینکه اگر به درستی از آن مراقبت نکنید، هم خیلی زود لک میشود و هم ممکن است به راحتی ترک بخورد.

اگر به یک میز ناهارخوری از جنس سنگ مرمر علاقه دارید، اما به دنبال یک گزینه ارزانتر (و در عین حال به همان اندازه شیک و زیبا) هستید، بهتر است که به سراغ یک مدل سنگی بروید؛ به عنوان مثال، یک میز ناهارخوری از جنس سنگ اونیکس یا سنگ گرانیت.

6 - میز و صندلی نهارخوری پلاستیکی

از میز و صندلی های پلاستیکی عموما در فضاهای باز مانند بالکن، تراس، حیاط یا بعضا در رستوران ها استفاده می شود. این مدل میز و صندلی ها انواع تاشو نیز دارند که می توان از آن ها هنگام مسافرت استفاده نمود.

میز و صندلی های پلاستیکی در برابر آفتاب و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار بوده و جا به جایی آن به سهولت انجام می پذیرد.

میز و صندلی ناهار خوری پلاستیکی

میز و صندلی ناهار خوری پلاستیکی

پیشنهاد مطالعه : نیمکت ناهارخوری چیست؟

انواع میز ناهار خوری از نظر شکل

میز ناهارخوری به شکل های مختلفی مانند مستطیل، دایره، مربع و بیضی تولید می شود که ما قصد داریم در ادامه مطلب راهنمای خرید میز ناهارخوری شما را با مزیت های انواع آنها بیشتر آشنا کنیم .

1 - میز ناهارخوری مستطیلی شکل

در اکثر خانه ها میزهای مستطیلی شکل به چشم می خورد زیرا سبک کلاسیک اما متناسب با فضای مدرن دارد و می توانید هم در سبک مدرن و هم کلاسیک از آن استفاده کنید. اگر تیزی گوشه های میز حس اداری و کارمندی به شما القا می کند پیشنهاد ما استفاده از گل و گیاه و دکوری های مینیمال برای صمیمی تر کردن فضا است.

میز ناهار خوردی مستطیل شکل

میز ناهار خوری مستطیل شکل چوبی

2 - میز ناهارخوری دایره ای شکل

این میزها به دلیل اینکه گوشه ندارند بیشتر مناسب فضاهای کوچک هستند و اگر قطر میز زیاد باشد دسترسی به فضای میانی مشکل می شود. در هنگام خرید این مدل میزها دقت کنید که تک پایه نباشند، چراکه میزهای گرد تک پایه معمولا استحکام بالایی ندارند و پس از مدتی در صورت عدم اتصال درست پایه به بدنه ایستایی خود را از دست می دهند.

میز و صندلی ناهار خوری دایره

3 - میز ناهارخوری بیضی شکل

این نوع میزها به دلیل سادگی و در عین حال زیبایی خاصشان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. میزهای بیضی شکل از لحاظ اندازه از میزهای گرد بزرگ تر و از میزهای مستطیلی کوچک تر هستند. برای اینکه میز شما جلوه بهتری داشته باشد، پیشنهاد ما استفاده از آن در مکان های کوچک و باریک است اما در هر قسمتی از منزل می توانید میزتان را جای دهید، چراکه به خوبی خود را با فضا همانگ می کند.

4 - میز ناهارخوری مربعی شکل

آخرین مدل میزی که در راهنمای خرید میز ناهارخوری بررسی می کنیم، میز ناهار خوری مربعی شکل است. اگر شما طرفدار طرح های مینیمال و مدرن هستید میزهای مربعی بهترین گزینه برای انتخاب است.

این میز برای اتاق های کوچک و مربعی، مخصوصا آشپزخانه، به دلیل اینکه فضای صمیمی ایجاد می کند بسیار مناسب است اما خرید آن برای فضای بزرگ و مستطیلی شکل به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اصولا از میزهای مربعی 4 نفره به دلیل دسترسی بهتر به تمامی نقاط میز، استفاده می کنند.

میز و صندلی ناهار خوردی 4 نفره مربعی

میز ناهار خوری مربع شکل چهار نفره

کدام میز و صندلی ناهار خوری استاندارد است؟

برای خرید یک دست میز و صندلی استاندارد، باید توجه کنید که ارتفاع میز با مشخصات فیزیکی شما سازگار باشد. مثلا اگر شما قد زیاد بلندی ندارید باید سراغ میز هایی بروید که از حد عادی کوتاه ترند.

برای تشخیص یک میز استاندارد باید به این شکل عمل کنید: وقتی روی صندلی، پشت میز می نشینید، بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از ۴۰ سانتی متر باشد، درغیر این صورت میز حالت استاندارد ندارد، زمانی که شما روی یک میز استاندارد غذا می خورید، باید تمامی اعضای بدن تان احساس راحتی کند.

میز نباید آنقدر کوتاه باشد که مجبور باشید با خم کردن کمر خود غذا بخورید یا آنقدر بلند باشد که احساس خفگی به شما دست دهد. صندلی باید حالتی نرم و راحت داشته باشد و زاویه تشک زیرین تا تکیه گاه ۹۰ درجه باشد که هضم غذا به راحتی انجام شود.

زمان غذا خوردن هرچقدر بیشتر طول بکشد و شما هرچقدر با فاصله و آهسته تر غذا بخورید، هضم غذا بهتر انجام شده و کمتر به دستگاه های بدن آسیب می رسد، اما اگر شما هنگام غذا خوردن احساس راحتی نکنید و حالتی استاندارد نداشته باشید، دوست دارید هرچه زودتر غذای تان را تمام کنید و به حالت اولیه بازگردید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید میز جلو مبلی

میز نهارخوری کم جا یا تاشو

میزهای نهارخوری کم جا در واقع میزهای کوچک و جمع و جوری می باشند که قابلیت تاشو دارند. به این شکل که در صورت عدم نیاز به آن ها، می توان صندلی ها را داخل میز قرار داد، این گونه تنها میز پیداست و جای کمی اشغال می شود. این میزها از شکل و ظاهری بسیار زیبا برخوردارند و مخصوص منازل بسیار کوچک می باشند.

میز و صندلی کم جا

میز و صندلی کم جا چوبی چهار نفره گرد

کدام میز ناهارخوری مناسب خانه شماست؟

بدیهی است اولین موضوعی که ذهنتان را درگیر می کند شکل میز شماست باید بگوییم که مستطیل، مربع، دایره و یا هرشکل دیگری باشد تاثیری در کارایی آن ندارد و نکته حائز اهمیت متراژ و سبک منزل شماست.

اگر خانه ای با فضای کمی دارید پیشنهاد ما میز گرد است، چراکه فضای کمتری را اشغال می کند، اما دقت داشته باشید بهتر است که این میز 4 تا 6 نفره باشد، چراکه هرچقدر قطر بیشتر، دسترسی به مرکز میز سخت تر می شود.

اما اگر سبک منزل شما کلاسیک است و متراژ بزرگی دارد بهتر است که از میزهای مستطیل شکل استفاده کنید. این میزها به اصطلاح فضا پرکن بوده و جلوه ای خاص به دکوراسیون خانه شما می دهند.

نکته ای که شاید افراد کمی به آن دقت کنند رنگ میز است. شاید ندانید اما رنگ میز ناهارخوری تاثیر بسیاری در دکوراسیون خانه، دلبازی فضا و همچنین اشتهای میهمانان دارد، پس حواستان به رنگی که انتخاب می کنید باشد. قبل از خرید حتما فضایی که میز در آنجا قرار می گیرد را اندازه بگیرید، زیرا فضا باید به قدری باشد که بتوان به راحتی اطراف میز حرکت کرد و صندلی را در جای خود حرکت داد.

میز ناهارخوری چند نفره بخریم؟

اندازه میز و صندلی های غذاخوری مانند تمام لوازم پذیرایی دیگر نسبت به تعداد افراد خانواده و رفت وآمد مهمان بالا و پایین می رود. پرفروش ترین و زیباترین مدل های روز معمولا ۶ نفره و ۸ نفره ها هستند. اکثرا میزهای جمع وجور و کوچک برای صرف صبحانه و عصرانه در آشپزخانه قرار می گیرد و میزهای بزرگتر در سالن پذیرایی و برای میهمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

میز ناهار خوری شیک و جدید

میز و صندلی ناهار خوری چوبی با صندلی های رویه پارچه ای شیک و جدید

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری

جنس میز و صندلی : مورد اول دقت در جنس محصول مورد نظر است. با توجه به اشاره ای که در بالا به جنس این کالا نمودیم. می توانید یک مدل خاص را از بین جنس های چوبی، فلزی، سنگی، شیشه ای، پلیمر، پلی استر و پلاستیکی انتخاب و خریداری کنید. چون هر کدام مزایای خاص خود را دارند، انتخاب یک جنس ویژه فقط و فقط به شما دوستان بستگی دارد.

ابعاد میز و صندلی : یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین نکات هنگام انتخاب میز و صندلی ناهار خوری توجه به ابعاد و اندازه آن می باشد، شما عزیزان با توجه به اندازه محلی که برای میز و صندلی ناهار خوری اختصاص داده اید اقدام به خرید آن بکنید. در صورتی که مشکل جا دارید و آشپزخانه شما آپارتمانی و کوچک است حتما از مدلهای دایره ای و مربعی کم جا و دو نفره یا چهار نفره استفاده کنید.

رنگ و طرح : اگر قرار است که سرویس را در محیط پذیرایی قرار دهید، بهتر است که به تناسب رنگی و مدل میز و صندلی با مبلمان منزلتان دقت کنید. چون میز و صندلی ناهارخوری باعث زیبایی دکوراسیون خانه شما می شود. همچنین سعی کنید که رنگ سرویس میز و صندلی ناهار خوری با رنگ پرده و یا رنگ کاشی های آشپزخانه تان هماهنگ باشد.

راهنمای خرید میز ناهار خوری

میز و صندلی مدرن و چوبی

دقت به لبه های میز : قبل از خرید میز و صندلی از عدم تیز بودن لبه های میز اطمینان حاصل کنید، خصوصا اگر فرزند کوچک در خانه دارید. چون ممکن است دستان شما و یا فرزندتان آسیب ببیند.

جنس پارچه نشیمنگاه صندلی ها :

با توجه به نوع سبک و پالت رنگی دکوراسیون فضا می توانید نسبت به انتخاب پارچه صندلی اقدام نمائید. روکش های چرمی بهترین گزینه برای صندلی میز ناهارخوری می باشند؛ زیرا عمر آن ها طولانی است و به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد.

پارچه های مخمل انتخاب خوبی بدین منظور نیستند. زیرا به مرور زمان در اثر استفاده سطح آن ها سابیده می شود و تمیز کردن آن ها نیز به زحمت صورت می گیرد. همچنین قبل از انتخاب و خرید روی صندلی ها بنشینید تا از نرمی و راحتی آنها تطمینان حاصل کنید.

بهترین مدلهای میز و صندلی ناهار خوری جدید

قیمت میز و صندلی : به دنبال خرید مدلی باشید که دارای قیمت مناسب باشد. چون عوامل مختلفی چون کیفیت، مدل، جنس و ... بر روی قیمت این محصول اثر گذارند، شما عزیزان باید با توجه به بودجه و سلیقه خودتان یک مدل خاص را خریداری کنید.

چند نفره بودن: تعداد نفرات میز و صندلی نهارخوری بر روی انتخاب شما تاثیر گذارند. شما دوستان باید با توجه به تعداد نفراتی که قرار است از این میز استفاده کنند؛ به ترتیب مدل دو نفره، چهار نفره، شش نفره، هشت نفره، ده نفره، دوازده نفره و الی آخر را انتخاب و خریداری کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع میز و صندلی ناهار خوری چند است؟
قیمت میز ناهار خوری به عوامل گوناگونی همچون برند شرکت سازنده، جنس میز و صندلی، چند نفره بودن، ابعاد و سایز، کیفیت ساخت محصول و ... بستگی دارد. اما در حالت کلی قیمت انواع میز و صندلی ناهار خوری از 300 هزار تومان تا 25 میلیون تومان می باشد.
منظور از میز و صندلی ناهار خوری کم جا چیست؟
میزهای نهارخوری کم جا در واقع میزهای کوچک و جمع و جوری می باشند که طراحی آنها به گونه ای است که صندلی ها به طور کامل زیر میز آن جا می شوند به گونه ای که فقط میز پیداست و جای کمی اشغال می شود. این میزها مخصوص منازل بسیار کوچک می باشند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/28
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد