منو

میز خاطره چیست و چه کاربردی دارد؟ چگونه میز خاطره بچینیم؟

میز خاطره یکی از پر طرفدارترین میزهای کنار مبلی است که در اکثر خانه های ایرانی دست کم یکی از آن ها به چشم می خورد و به عنوان فضایی برای قرار دادن لوازم دکوری و عکس های خاطر انگیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما هم لوازم خاطره انگیز دارید و از به نمایش گذاشتن آن ها لذت می برید، باید یک میز خاطره برای خود داشته باشید. شاید این همان چیزی باشد که دکوراسیون منزل تان کم دارد. میزهای خاطره را خود شما تعریف می کنید، نحوه انتخاب و چیدمان این میزها به خود شما بستگی دارد و بیش تر از آن که بر مبنای اصول باشد، سلیقه ای است.

عکس میز خاطرات

عکس میز خاطرات چوبی با رومیزی گلدوزی شده

میز خاطره چه نوع میزی است؟

میز خاطره، همانطور که از اسمش معلوم است جایی است برای مرور خاطرات. میز خاطره یک میز نسبتا کوچک است که معمولا در سالن پذیرایی یا گوشه ای دنج از اتاق نشیمن شما قرار می گیرد که می توانید گذر ایام را با شیرین ترین خاطره ها از آن مرور کنید یا بخشی از دکوراسیون یک مراسم از یادبود و بزرگداشت تا جشن عروسی و تولد. میز خاطره معمولا حس و حالی نوستالژیک، شخصی و عاطفی و احساسی در دکوراسیون خانه و یا یک رویداد ایجاد می کند.

کاربردهای میز خاطره چیست؟

با استفاده از میز خاطره قادر خواهید بود وسایل و یادگاری های ارزشمند خود را در جای مناسبی قرار دهید و با نگاه کردن به آن ها دنیایی از خاطره ها را در ذهن خود مرور کنید. در مورد نحوه چیدمان وسایل روی این میز دست شما باز است و کاملا می توانید بر اساس سلیقه خود عمل کنید. پس وسایلی را که از آن ها خاطرات خوبی دارید و برای تان ارزشمند است روی این میز بگذارید تا همواره در مقابل چشمان شما باشند.

آباژور، تلفن قدیمی، رومیزی ترمه، ساعت رومیزی، شمع، ظروف قدیمی، گلدان، مجسمه، وسایل عتیقه، فانوس و مهم تر از همه قاب عکس از جمله وسایلی هستند که افراد ترجیح به بیشتری به چینش بر روی میز خاطره دارند.

می توانید همزمان با مناسبت های مختلف در ایام سال، چینش میز را نیز عوض کنید و وسایل آن را جابجا کنید. مثلا ممکن است چیدمان میز در عید نوروز به یک سبک باشد و در شب یلدا به یک شکل دیگر.

بهترین مدل های میز خاطرات

عکس میز خاطره با قاب عکس و رومیزی ساتن و طرمه

چگونه یک میز خاطره بچینیم؟

میز خاطره ای که برای خانه انتخاب می شود معمولا سطح مقطعی مدور و گرد دارد. این میز عموما پایه بلند است و ارتفاعی بیش از میزهای پاتختی دارد و در گوشه ای از اتاق نشیمن قرار می گیرد. روی میز خاطره قاب عکس هایی خانوادگی قرار می گیرند.

همه اعضای خانواده چه آن هایی که از دنیا رفته اند و چه آن هایی که مهاجرت کرده اند و یا در آن خانه سکونت دارند، سهمی از میز خاطره دارند. یک گلدان گل طبیعی، شمع های تزیینی و فانتزی، رومیزی سنتی و خاص و اشیای دکوری خاطره انگیز مثل یک کفش نوزادی از نوه ها و یک قطعه سوغاتی از سفری خانوادگی خاطره انگیز می تواند به زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر میز خاطره کمک کنند.

میز خاطره را کجا بگذاریم؟

همانطور که اشاره شد میز خاطره بهتر است در گوشه ای از اتاق نشیم که زیاد هم دست و پا گیر نباشد قرار داده شود، البته این مورد هم کاملا سلیقه ای است و شما می توانید این میز را در هر نقطه از منزل (مثلا اتاق خواب یا حتی راهرو ...) که حس بهتری به شما می دهد و به دکوراسیون خانه هم تاثیر مثبت می گذارد قرار دهید.

چه چیزهایی می توان روی میز خاطره یا خاطرات قرار داد؟

آباژور : وقتی پای چیدمان میز خاطره به میان می آید، آباژور یکی از اولین چیزهایی است که به فکر هر کس می رسد. در واقع، آباژور از اصلی ترین مواردی است که باید برای چیدمان این میز در نظر بگیرید. این وسیله، تقریبا جزء ثابت هر میز خاطره به شمار می رود و نیمی از فضای خالی میز را پر می کند. به همین خاطر است که اگر یک چیدمان کامل و بدون نقص می خواهید، نباید آباژور را از قلم بیندازید.

تلفن : بسته به این که تا چه اندازه به وسایل عتیقه و کاربرد آن ها در دکوراسیون منزل علاقه داشته باشید، یک تلفن قدیمی هم می تواند وسیله خوبی برای چیدمان میز خاطره تان باشد. تلفن های قدیمی به خودی خود خاطره انگیزند و شما را به حال و هوای چندین سال قبل می برند. اگر یکی از این تلفن های قدیمی را از خانه پدری خود به ارث برده باشید، می توانید روی تشکیل یک چیدمان زیبا به کمک آن حساب کنید.

رومیزی : اگر می خواهید به میز خاطره تان ظاهری شکیل دهید، به سراغ رومیزی ها بروید. مدل های مختلفی از رومیزی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها میز خاطره را تزیین کنید. رومیزی های ساتن، تور و ترمه از جمله معروف ترین نمونه های موجود هستند. بسته به این که سبک دکوراسیون منزل تان چه باشد و از چه مدل پارچه ای بیش تر خوش تان می آید، می توانید نوع پارچه را انتخاب کنید.

رومیزی میز خاطره

ساعت : ساعت های رومیزی هم می توانند برای چیدمان میز خاطره جالب باشند. ساعت ها علاوه بر کاربردی بودن، جزو لوازم دکوری نیز به شمار می روند و همین یک امتیاز برای استفاده از آن هاست. برخی ها که به ساعت ها علاقه خاصی دارند، یک کلکسیون از ساعت های کوچک و بزرگ روی میز خاطره شان می گذارند. همچنین شاید یک ساعت قدیمی داشته باشید که از کار افتاده، اما همچنان برای چیدمان زیبا و فوق العاده خواهد بود.

شمع : شمع های دکوری و فانتزی از دیگر گزینه های شما برای چیدمان میز خاطره هستند. این شمع ها می توانند صرفا نقش دکوری داشته باشند، اما اگر دوست داشته باشید می توانید آن ها را روشن کنید. اگر شمع های فانتزی را دوست ندارید، به سراغ مدل های ساده بروید و از شمعدان ها کمک بگیرید. به هر حال این شما هستید که باید با توجه به سلیقه شخصی و دکوراسیون منزل تان تصمیم بگیرید.

ظروف : ظروف دکوری و قیمتی هم می توانند یک چیدمان زیبا و لوکس به میز خاطره تان بدهند. اگر در کنار آباژور و دیگر وسایل خود جای کافی دارید، می توانید یک کلکسیون کوچک از ظروف تزیینی ایجاد کنید. همچنین می توانید از یک ظرف خاص و منحصر به فرد کمک بگیرید. به غیر از ظروف، هر شی تزیینی یا قیمتی دیگر را نیز می توانید به کار ببرید.

عتیقه : عتیقه جات از گزینه های لوکس و چشمگیری هستند که می توانند ظاهر میز خاطره تان را خیلی زیباتر کنند. اگر در منزل تان عتیقه نگه داری می کنید، شاید بد نباشد برای ایجاد تنوع هم شده آن ها را به فضای روی میز خاطره تان منتقل کنید. اگر عتیقه ای در منزل ندارید و با این حال به اجرای این ایده علاقه پیدا کرده اید، سری به عتیقه فروشی بزنید و از میان هزاران عتیقه موجود، مورد دلخواه تان را انتخاب کنید.

میز خاطره

تزئین میز خاطره با سفره هفت سین در عید نوروز

فانوس : فانوس از دیگر وسایل زیبایی است که می توان برای تزیین میز خاطره به کار برد. فانوس ها در حالت خاموش هم زیبا هستند و یک وسیله دکوری منحصر به فرد می باشند، اما اگر بخواهید، می توانید آن ها را روشن کنید و به عنوان یک منبع نور کوچک برای منزل خود به کار بگیرید. این ایده برای زمانی جواب می دهد که می خواهید فضا را نیمه تاریک نگه دارید و در آرامش وقت بگذرانید.

قاب عکس : طبیعتا یکی از مواردی که نباید به هیچ وجه در چیدمان میز خاطره از قلم انداخته شود، قاب عکس است. اصولا میز خاطره به خاطر همین قاب عکس ها هست که هویت پیدا کرده و اگر جای آن ها را در چیدمان خالی بگذارید، دیگر معنای اصلی خود را نخواهد داشت. شما می توانید مجموعه دلخواه خود از عکس های خانوادگی و دوستانه را تهیه کنید و با استفاده از آن ها به میز خاطره تان جان دهید.

گلدان : خوبی گلدان ها به این است که تقریبا هر جای منزل که شما تصورش را کنید، جای می گیرند و برای استفاده از آن ها در دکوراسیون داخلی به هیچ بهانه ای نیاز نیست. گلدان ها برای چیدن یک میز خاطره فوق العاده هستند. البته شاید خاطره انگیز نباشند، اما جزوی از زندگی شما به حساب می آیند و حس و حال خوبی که ایجاد می کنند، کافی است تا برای این منظور انتخاب شان کنید.

مجسمه : مسلما مجسمه ها هم می توانند در چیدمان به کمک تان بیایند. بسیا زیاد است تعداد مجسمه هایی که ممکن است خاطره انگیز باشند یا به شما هدیه داده شده باشند. ایت مجسمه ها را نباید از قلم بیندازید. یک مجسمه می تواند در عین ایجاد حس خاطره انگیزی که به دنبالش هستید، جلوه خاصی به میز خاطره و دکوراسیون فضای مورد نظرتان بدهد.

خرید اینترنتی میز خاطرات

میز خاطره پر از عکس های خاطره انگیز قدیمی و شمع

نکات مهم هنگام خرید میز خاطره

میز نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. زمانی که از این میزها برای قرار دادن عکس و وسایل دکوری استفاده می کنید به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

1 - ارتفاع میز خاطرات

یکی از مهم ترین نکات در مورد خرید میز، توجه به ارتفاع است. ارتفاع این میزها نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. معمولا این میزها باید ارتفاعی هم سطح با میز نهارخوری یا مبل داشته باشند. بسیاری از افراد در فواصل زمانی مشخص دکوراسیون خانه را تغییر می دهند. اگر جزو این افراد هستید بهتر است از میزهایی با قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده کنید. این موضوع موجب می شود شما با هر نوع دکوراسیونی میز خاطره را به راحتی تنظیم کنید.

2 - مدل های متنوع میز خاطرات

سبک های مختلفی در دکوراسیون خانه وجود دارند. شما باید با توجه به دکوراسیون یک میز خاطره مناسب انتخاب کنید. اگر از سبک های مدرن، کلاسیک یا روستیک برای چیدمان و دکوراسیون خانه استفاده می کنید باید میز خاطره ای متناسب با این سبک ها تهیه کنید.

3 - سایزهای مختلف

این میزها در سایزهای مختلفی در بازار وجود دارند. عواملی مانند فضا و وسایل دکوری، نقش بسیار مهمی در تعیین اندازه میز دارند. اگر خانه ای کوچک دارید باید میزهایی با اندازه کوچک انتخاب کنید. وسایل دکوری و تزئینی که بر روی میز قرار می دهید اگر زیبا باشند باید اندازه میز نیز بزرگ باشد.

میز خاطره چیست

عکس طرح ها و مدلهای مختلف میز خاطرات

4 - رنگ های روشن و تیره

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام خرید میزخاطره باید به آن توجه کنید رنگ میز است. این میزها در رنگ های متنوعی در بازار وجود دارند. سبک مبلمان و رنگ پرده ها در تعیین رنگ میز نقش مهمی دارند.

5 - پایه های میز خاطرات

پایه های میز نقش مهمی در خرید میز خاطرات دارند. شما باید از میزهایی استفاده کنید که پایه های قوی دارند. پایه های قوی کمک می کنند تا وسایل و لوازم سنگین را به راحتی بر روی میز قرار دهید.

مدل های جدید میز خاطرات

نتیجه گیری

استفاده از میز خاطره در محیط پذیرایی خانه یک حس نوستالژیک ایجاد می کند. استفاده از قاب عکس بر روی میز، یاد روزهای خوب را زنده می کند. شما می توانید با یک هزینه مناسب از این میز به عنوان یک وسیله دکوراتیو در خانه استفاده کنید. وسایلی مانند قاب عکس، ساعت، آباژور، وسایل تزئینی و ... می توانند بر روی میز خاطره قرار بگیرند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع میز خاطره چند است؟
قیمت میز خاطرات به عوامل متعددی همچون برند شرکت سازنده، جنس صفحه و پایه میز، ابعاد و اندازه میز، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت انواع میز خاطره از 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.
میز خاطرات چه کاربرد هایی دارد؟
با استفاده از میز خاطره قادر خواهید بود وسایل و یادگاری های ارزشمند خود را در جای مناسبی قرار دهید و با نگاه کردن به آن ها دنیایی از خاطره ها را در ذهن خود مرور کنید و همیشه آنها را جلوی چشمانتان داشته باشید.
چه چیزهایی میشود روی میز خاطرات قرار داد؟
نحوه چیدمان وسایل روی میز خاطرات کاملا سلیقه ای است. به عنوان مثال وسایلی مانند آباژور، تلفن قدیمی، رومیزی ترمه، ساعت رومیزی، شمع، ظروف قدیمی، گلدان، مجسمه، وسایل عتیقه، فانوس و مهم تر از همه قاب عکس از جمله وسایلی هستند که افراد ترجیح به چینش بر روی میز خاطره دارند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/08/28
میز خاطره چوبی مدل V406
میز خاطره چوبی مدل V406
میز خاطره جنس ام دی اف مدل VHD3
میز خاطره جنس ام دی اف مدل VHD3
میز خاطره MDF ایپک کد 1
میز خاطره MDF ایپک کد 1
میز خاطره مدل تاشو و تنظیم شو کد 60
میز خاطره مدل تاشو و تنظیم شو کد 60
میز خاطره چوبی سه پایه کد 01
میز خاطره چوبی سه پایه کد 01
میز خاطره چوبی درجه یک گرد مدل اطلس
میز خاطره چوبی درجه یک گرد مدل اطلس
میز خاطره چوبی کلاسیک مدل معرق
میز خاطره چوبی کلاسیک مدل معرق
میز خاطره گرد معرق کاری شوده مدل نیلوفر
میز خاطره گرد معرق کاری شوده مدل نیلوفر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد