منو

موپران چیست، انواع آن کدام است و چه کاربردهایی دارد؟

کوتاهی مو و اصلاح یکی از کارهایی است که همه افراد هر چند وقت یک بار به آن نیاز دارند. بدون کوتاهی مو و یا اصلاح صورت، موهای ما نامرتب، آشفته و ژولیده می شوند و ظاهر نامناسبی پیدا می کنیم، در عوض مرتب و کوتاه کردن موها حس بسیار خوبی را درون ما ایجاد می کند.

هر آرایشگری برای کوتاه کردن مو نیاز به ابزار مخصوص به خود را دارد، اکثر ما با ابزارهای آرایشگاهی مثل قیچی آرایشگری یا پیشبند آرایشگری آشنا هستیم، اما موپران از آن دسته وسایلی است که شاید کمتر اسم آن را شنیده باشیم.

عکس موپران آرایشگری

عکس موپران آرایشگری با دسته پلاستیکی طرح چوب

به همین دلیل، لازم دانستیم که در این مقاله از طوطی کالا این وسیله کاربردی آرایشگری را بیشتر به شما معرفی کنیم، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برس موپران چیست؟

موپران (به انگلیسی : barber duster brush) که به فرچه آرایشگری نیز معروف است، یکی از انواع برس آرایشگری است که بسیار پرکاربرد است. برس موپران وسیله ای است که در هنگام کوتاهی مو کاربرد دارد و آرایشگر و یا هر شخصی که موهای شما را کوتاه می کند از آن استفاده می کند تا بتواند کار خود را با بهترین نتیجه انجام دهد.

زمانی که مو کوتاه می شود موهای خرد و ریز کوتاه شده بر روی لباس، صورت، گردن و گوش های شما می ریزد، بنابراین آرایشگر از این برس استفاده کرده و این موهای ریز را از شما دور می کند. این وسیله از رشته های نازک پرحجم مویی مانند تشکیل شده است، بسیار نرم است و مانند جارو عمل می کند. سایزهای متفاوتی دارد و برای مصارف خانگی و آرایشگاهی مناسب است.

استفاده از موپران

استفاده از موپران در آرایشگاه برای تمیز کردن خرده و ریزه های مو

جنس موپران آرایشگاهی از چیست؟

دسته موپران از جنس های مختلفی مثل پلاستیک، چوب، شیشه یا فلز ساخته شده و در اشکال مختلفی مثل موپران بیضی شکل، مستطیلی، چوبی پایه بلند، ایستاده، رومیزی کریستالی، رزونال، فینی و حتی موپران هایی زیباتری مثل موپران دسته طلایی و با دسته های شکیل قابل تهیه است.

الیاف موپران هم از موهای نرم یا زبر متراکم و در بعضی موارد موهای طبیعی ساخته شده که هر یک کاربردهای متفاوتی دارند. مثلا موپرانی با الیاف نرم برای پاک کردن موهای قسمت هایی با پوست حساس مثل گوش و گردن یا پوست های نازک مناسب تر است. در حالی که موپران هایی با الیاف زبر برای پوست های زبر یا موهای کوتاه شده زبر کاربردی تر هستند.

کاربردهای مختلف مو پران

1 - پاک کردن موهای دور گردن و گوش

موپران آرایشگری یک نوع وسیله کاربردی می باشد که در آرایشگاه های مردانه و زنانه از آن برای پاک کردن موها استفاده می شود.

زمانی که موها دور گردن و گوش های شما می ریزد، آرایشگر نمی تواند بادقت کافی کارش را انجام دهد، پس با استفاده از برس مو پران و پاک کردن این موهای اضافی دقت خود را در کارش بالا می برد.

پاک کردن دور گردن با موپران

پاک کردن دور گردن با موپران هنگام اصلاح مو

2 - جلوگیری از اتلاف وقت آرایشگر

استفاده کردن از موپران برای هر آرایشگری لازم است؛ زیرا موپران آرایشگری از اتلاف وقت جلوگیری می کند. اگر آرایشگر کار خود را بی دقت و در زمان مناسب تمام نکند به تدریج مشتری های خود را از دست می دهد.

3 - جلوگیری از ایجاد خارش

موها ریز و خرد شده دور گردن و گوش باعث ایجاد خارش و در بعضی که پوست حساسی دارند باعث قرمزی پوست می شود؛ پس با استفاده از موپران آرایشگر می تواند این حس بد را از شما دور کند.

4 - رعایت بهداشت با استفاده کردن از موپران

بعضی از آرایشگران به جای موپران از دستمال استفاده می کنند که این کار اصلاً بهداشتی نیست. استفاده از موپران جدا برای هر مشتری و شستن آن بعد از اتمام کار بسیار بهتر است.

تصویر فرچه موپران

عکس موپران پلاستیکی باکیفیت و خوب

چرا سر و گردن بعد از اصلاح خارش می گیرد؟

در طی مراحل کوتاهی مو یا اصلاح صورت موها ذره ذره خرد می شوند و روی پیش بند آرایشگری، گردن، گوش و حتی لباس فرد می ریزند. در نهایت خرده های مو همه جا پخش می شوند، به پوست می چسبند و یا به داخل بافت لباس نفوذ می کنند. حتی بعضی از این تکه ها آن قدر کوچک هستند که به راحتی دیده نمی شوند.

همین خرده موها باعث ایجاد خارش و حتی قرمزی می شوند. اگر فرد پوست حساس و یا موهای ضخیمی داشته باشد خارش شدیدی به سراغش می آید. برای این که این اتفاق رخ ندهد و فرد بعد از اصلاح احساس ناخوشایندی پیدا نکند، باید ذرات مو بلافاصله بعد از اصلاح و یا حتی در مراحل انجام کار از روی پوست و لباس مشتری پاک شوند.

آشنایی با قسمت های مختلف موپران

حال که می دانید موپران چیست، باید موپران مخصوص خود را پیدا کنید. موپران ها در شکل های مختلف وجود دارد که از دو قسمت دسته و الیاف ساخته می شود.

1 - دسته موپران

دسته موپران با جنس های مختلفی که دارد، می تواند به شما و پوستتان کمک کند تا کارتان را راحت تر انجام دهید. شما می توانید این پرس را با جنس های پلاستیکی، چوبی، فلزی، کریستالی و شیشه ای پیدا کنید که وجود انواع مختلف دسته موپران باعث زیبایی و خوش دستی آن شده است.

عکس موپران

عکس موپران با دسته چوبی و الیاف مویی با کیفیت

دسته این برس را به شکل های مختلفی مانند: مستطیلی، چوبی پایه بلند، بیضی، فینی و رزونال موجود است و شما باتوجه به سلیقه خود و البته کار خود یک نوع را انتخاب و تهیه کنید.

2 - موی سر برس

الیاف موپران از رشته های نازک مویی ساخته شده اند که می توانند نرم یا زبر باشند. از موپران های نرم برای پوست های نازک و برای پاک کردن موهای ریز اطراف گردن و گوش ها استفاده می شود. موپران های زبر برای افرادی با پوست زبر و دارای موهای زبر استفاده می شود.

این الیاف از جنس های مختلف ساخته شده اند که می توانند از الیاف طبیعی یا موی طبیعی ساخته شده باشند. زمانی که می خواهید موپران بخرید؛ علاوه بر توجه به جنس دسته و الیاف آن به تراکم الیاف نیز دقت کنید و با توجه به نوع کار خود انتخاب کنید.

ممکن است شما موپران را برای اصلاح سر بخواهید که بهتر است، موپران هایی با تراکم بالا انتخاب کنید و از موپران های انگشتی که کوچک تر و کم حجم تر هستند برای پاک کردن موهای ریز از روی لباس و یا اصلاح ریش استفاده کنید.

موپران خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مهمترین و اولین نکته در خرید موپران، توجه به کیفیت و خوش دستی است. یعنی اگر آرایشگر هستید یا قصد دارید که مرتبا از موپران استفاده کنید، باید موپرانی را تهیه کنید که دسته آن به راحتی از الیاف جدا نشود و در هنگام استفاده از آن، احساس راحتی داشته باشید

از طرفی دیگر، الیاف موپران حتما باید ضدحساسیت باشد تا در هنگام برخورد با پوست، باعث تحریک آن نشود. تراکم خوب و عدم ریزش الیاف موپران آرایشی، نکته مهم دیگری است که باید حتما به آن توجه کنید.

خرید انواع موپران آرایشگری

سخن آخر

برای یک آرایشگر استفاده از ابزار مناسب، مهم ترین اقدامی است که باید برای ارائه کار خود انجام دهد. یکی از ابزار آرایشگری مو پران است که در این مطلب به بررسی موپران چیست پرداختیم و این وسیله را از جنبه های مختلف بررسی کرده ایم.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت موپران چند است؟
قیمت انواع موپران آرایشگری به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سارنده، جنس دسته و الیاف مویی آن، کیفیت ساخت، الیاف ضد حساسیت آن و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع موپران از 15 هزار تومان تا 250 هزار تومان می باشد.
کاربرد موپران چیست؟
برای جلوگیری از خارش و یا قرمزی پوست بعد از کوتاهی مو باید موهای خرد شده را با موپران از دور گردن و گوش پاک کرد. همچنیم برای جلوگیری از اتلاف وقت آرایشگر و مشتری از این وسیله استفاده می شود.
موپران انگشتی چیست؟
این موپران کوچک و گرد است و برای پاک کردن مو از روی لباس و یا بعد از اصلاح ریش استفاده می شود.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/13
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
موپران آرایشگاهی با بدنه فلزی
موپران آرایشگاهی با بدنه فلزی
موپران آرایشگاهی فینی دسته چوبی مدل Cawboy
موپران آرایشگاهی فینی دسته چوبی مدل Cawboy
موپران آرایشگاهی تونی اند گای با مویی پر حجم مدل 72202
موپران آرایشگاهی تونی اند گای با مویی پر حجم مدل 72202
موپران آرایشگاهی مدل 3stars
موپران آرایشگاهی مدل 3stars
موپران انگشتی آرایشگاهی باربر پرو دسته پلاستیکی
موپران انگشتی آرایشگاهی باربر پرو دسته پلاستیکی
موپران آرایشگاهی دسته پلاستیکی
موپران آرایشگاهی دسته پلاستیکی
موپران آرایشگاهی انگشتی رزونال مدل گردباد
موپران آرایشگاهی انگشتی رزونال مدل گردباد
برس موپران مویی آرایشگاهی دسته چوب گردو
برس موپران مویی آرایشگاهی دسته چوب گردو
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد