منو
طوطی کالا >خانه و آشپزخانه>لوازم برقی خانگی>یخچال و فریزر>معرفی بهترین یخچال فریزرهای ایرانی

معرفی بهترین مدل یخچال فریزر های ایرانی، بررسی نقاط ضعف و قوت

یکی از مهمترین اقلامی که در هر خانه ای واجب است، یخچال و فریزر است که در ابعاد، مدل ها، طرح ها و رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شود. یخچال و فریزر، هر کدام به نوبه خود در هر خانه ای مهم هستند به همین جهت خرید یخچال فریزر اهمیت دارد.

هر کدام از این دستگاه ها امکانات و ویژگی هایی دارند که می توانید براساس نیاز خود اقدام به خرید مناسب ترین مدل کنید. علاوه بر یخچال های خارجی، بسیاری از شرکت های ایرانی نیز محصولات فوق العاده باکیفیتی تولید کرده اند که هم امکانات زیادی دارند و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهند بود.

یکی از مشکلاتی که مردم دارنند این است که یخچال چی بخرند؟ چه مارکی داشته باشد؟ خارجی بخرند یا ایرانی؟ اصلا یخچال فریزر ایرانی خوب هستند و می توان به آنها اعتماد کرد. در این مقاله به بررسی بهترین یخچال فریزر ایرانی به همراه مشخصات آن ها پرداخته ایم تا بتوانید خرید هوشمندانه و مناسبی داشته باشید.

بهترین یخچال فریزر های ایرانی

رده بندی یخچال های ایرانی و معرفی بهترین مارک ها

ایران طی 50 سال اخیر پیشرفتهای چشمگیری در صنایع برودتی خانگی و صنعتی داشته است به طوری که در برخی اقلام، مارکهای خارجی دیگر جایی در بازار ایران ندارند. مثلا یخچال فریزرهای سوپر مارکتی را تماما توسط شرکتهای ایرانی تولید می شود یا فریزرهای صندوقی را تنها با برند ایرانی می توانید پیدا کنید چون واقعا کیفیت عالی دارنند. در مورد یخچال فریزر خانگی باید کمی با تعمل کار کرد.

استفاده از یخچال های ایرانی در تنوع بالا به دلیل بالا رفتن قیمت ارز در کشور و گران شدن نمونه های خارجی بیشتر از قبل شده است. در این میان به دلیل تنوع بالا انتخاب بین یکی از این مدل ها کار چندان آسانی به نظر نمی رسد.

چند مدل یخچال فریزر داریم؟

یخچال فریزر به طور کلی به دو دسته یخچال فریزر خانگی و صنعتی تقسیم بندی می شود اما مد نظر ما در این مقاله نام بردند مدلهای یخچال فریزرهای خانگی است. بهترین یخچال فریزر ایرانی که در بازار ایران وجود دارنند دارای انواع زیر می باشند. به طور عمومی، انواع یخچال فریزر خانگی به شرح زیر است:

 1. یخچال فریزر دیفراست یا با برفک
 2. یخچال فریزر نوفراست یا بدون برفک
 3. یخچال بالا فریزر
 4. یخچال پایین فریزر کشودار
 5. یخچال فریزر کنار هم یا دوقلو
 6. یخچال فریزر ساید بای ساید
 7. یخچال فریزر یخسازدار اتوماتیک
 8. یخچال فریزر یخساز دستی نیمه اتوماتیک

جهت کسب اطلاعات کامل درباره انواع و مدلهای یخچال فریزر می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (انواع یخچال فریزر) را مطالعه بفرمائید.

آیا یخچال فریزر ایرانی خوب است؟

ایرانی کشوری است که بعد از انقلاب همیشه دچار التهاب سیاسی و اقتصادی بوده که این از سوء مدیریت برخی مسئولین نشات می گیرد که با تمام منابعی که در ایران وجود دارد نتوانسته ایم جنس ایرانی را به مردم بشناسانیم یا به عبارتی مردم به جنس ایرانی اعتماد کنند. کیفیت خوب نیازی به تبلیغ ندارد و مردم خود به خود به سمت آن می روند.

مثلا برنج ایرانی در دنیا حرف اول را می زند، حالا شما هر چقدر هم در مورد برنج کشورهای دیگر مانند برنج هندی تبلیغ کنید، به سمت آن نمی روند یا کمتر می روند. لوازم خانگی ایرانی نیز در 50 سال اخیر خیلی پیشرفت داشته به طوریکه توانسته با نمونه های خارجی رقابت کنند اما باز مردم کمتر به آن اعتماد می کنند.

یخچال فریزر یکی از لوازمی است که خصوصا طی این 20 سال پیشرفتهای زیادی کرده است. تحریم شاید باعث رشد تولیدات داخلی شود اما هیچ زمانی باعث پیشرفت نمی شود چون همیشه برندهای خارجی جلوتر از ایران بوده اند و تکنولوژی های جدید از خارج وارد ایران می شوند.

تولیدکنندگان ایرانی برای اینکه بتوانند با رقبای خارجی خود رقابت کنند از مواد و قطعات خارجی استفاده می کنند. مثلا کمپرسورهای یخچال فریزر ایرانی یا از آلمان وارد می شود یا از کره. فقط تعداد محدودی از برندهای متفرقه هستند که از موتور چینی استفاده می کنند مانند کارخانه های یخچال سازی که در تبریز هستند. با این توضیحات بدانید که با توجه به قیمتی که یخچال فریزرهای ایرانی دارنند، خرید یخچال ایرانی به صرفه است.

معرفی مارک خوب یخچال فریزر ایرانی

مقایسه بین یخچال فریزرهای ساخت ایران

نقاط ضعف و قوت یخچال فریزر ایرانی

هر کالا با هر برندی دارای یکسری نقطه قوت و یکسری نقطه ضعف است. کالاهای ایرانی نیز از این امر مستثنی نیستند. وقتی یک فناوری جدیدی وارد می شود، تکنولوژی قدیمی به یک ضعف تبدیل می شود، پس همیشه باید به رو بود که این مخصوص تولیدکنندگان مطرح خارجی مانند فیلیپس یا شارپ یا بوش و … است. تنها یکسری از برندهای ایرانی هستند که سعی کرده اند خود را در زمینه تولید یخچال و فریزر از خارجی ها خیلی عقب تر نبینند. برای اطلاع از مشخصات بهترین یخچال فریزر ایرانی چه مارکی است به نقاط ضعف و قوت توجه کنید.

نقاط قوت یخچال فریزر ایرانی

 • قیمت ارزان
 • موتورهای خارجی باکیفیت
 • تنوع در انواع یخچال فریزر متناسب با فرهنگ ایرانی
 • هیچ زمانی از کمبود قطعات ناراضی نیستید
 • وجود خدمات پس از فروش در همه جای ایران
 • وجود نمایندهای متعدد فروش و دسترسی آسان

نقاط ضعف یخچال فریزر ایرانی

 • برخی مدلها دارای صدا هستند
 • کیفیت بد جنس پلاستیک طبقات برخی از برندها
 • خدمات دهی نسبتا ضعیف
 • دسترس بودن کارخانه برای رفع مشکلات
 • عدم بکارگیری فناوریهای روز دنیا
 • عدم تنوع در رنگبندی

بهترین مارک های یخچال فریزر ایرانی

بهترین مدل های یخچال فریزر ایرانی و ساخت ایران

بهترین یخچال فریزر ایرانی چه مارکی است؟

حالا می رسیم به اینکه بعد از انتخاب اینکه یخچال فریزر ایرانی بخریم، به کدام مارک اعتماد کنیم. وقتی وارد بازار می شوید با نامهای زیادی روبرو می شوید که اکثر آنها نام آشنا نیستند اما فروشند می گوید که یخچال خوبی است. این حرف در برخی زمانها درست است.

برای خرید یخچال فریزر ایرانی نیازی نیست که حتما نام برند خیلی معروف باشد. برخی از مارکها هستند که چند 3 یا 4 سال است که وارد بازار شده اند ولی آنقدر لوازم خوبی تولید کرده اند که مورد استقبال بازار قرار گرفته اند. از مارکهای یخچال فریزر ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. الکترواستیل
 2. امرسان
 3. پاکشوما
 4. هیمالیا
 5. اسنوا
 6. دیپوینت
 7. پارس
 8. ایران پویا
 9. رنزو
 10. برفاب
 11. دونار خزر
 12. نیکسان
 13. سیلور
 14. یخساران
 15. سیلوان

اما از بین این مدلها بهترین مارک یخچال فریزر ایرانی میتوان به برندهای همچون یخچال مارک امرسان (Emersun)، یخچال مارک برفاب (Barfab)، یخچال مارک اسنوا (Snowa)، یخچال مارک هیمالیا (Himalia)، یخچال مارک الکترواستیل (electrosteel)، یخچال مارک یخساران (Yakhsaran) و ... اشاره کرد.

یخچال فریزر های ساخت ایران

عکس یخچال و فریزر ساید بای ساید ایرانی

موتور یخچال های ایرانی ساخت کجاست؟

موتورها و کمپرسورهای یخچال های امروزی در حال حاضر به دو دسته کمپرسورهای معمولی و اینورتور تقسیم بندی می شوند. موتورهای معمولی در یخچال ها دو درب بالا و پایین کاربرد بیشتری دارد و موتورهای اینورتور را نیز به دلیل راندمان و قدرت بالاتر در یخچال های ساید بای ساید شاهد هستیم. در قدیم استفاده از موتورهای یخچال زیادی در میان برندهای داخلی رواج داشت. پرطرفدارترین موتورهای یخچال در ایران عبارتند از:

 • موتور یخچال ال جی
 • موتور یخچال سامسونگ
 • موتور یخچال پاناسونیک
 • موتور یخچال دانفوس
 • موتور یخچال کوبر
 • موتور یخچال SECOP
 • موتور یخچال های تک

در گذشته بیشتر شاهد حضور موتورهای یخچال کره ای بر روی محصولات ایرانی بودیم. اما در شرایط حاضر به دلیل تحریم های ایجاد شده ورود این محصولات با قیمت بسیار بالایی بوده و از این رو بیشتر یخچال های ایرانی در حال حاضر از برند موتور یخچال های تک یا هیتاچی چینی استفاده می نمایند.

البته هر کدام از این موتورها نیز بر حسب قدرت اسب بخاری که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در ساید بای ساید ها نیز شاهد حضور موتورهای اینورتور نسل جدید هستیم. برای جایگزینی موتورها نیز بسته به نوع یخچال بایستی نسبت به آن اقدام شود. موتورهای معروف دانفوس و SECOP به دلیل داشتن قدرت بالا، قیمت بالایی داشته و بیشتر مناسب برای یخچال های ساید بای ساید می باشند.

رده بندی یخچال های ایرانی بر اساس کیفیت طبق نظر کاربران

بررسی و رده بندی یخچال های ایرانی را می توان از جنبه های مختلفی انجام داد. بررسی کیفیت یخچال ایرانی، بررسی قیمت یخچال ایرانی، بررسی اندازه و سایر فناوری های به کار رفته در آنها می تواند از جمله معیارهای این بررسی باشد.

البته در این مقاله قرار است همه برندهای معتبر تولید کننده یخچال را با هم یک بررسی اجمالی داشته باشیم. از این رو تصمیم گرفتیم که بر اساس میزان رضایت کاربران، نظر تعمیرکار و کیفیت تولید برندهای ایرانی تولید کننده یخچال را به شرح زیر انتخاب نماییم:

1 - یخچال فریزر امرسان

امرسان از آن دسته برندهایی است که با خریدش پشیمان نمی شوید و مدت زمان زیادی در آشپزخانه شما باقی می ماند. محصولات مختلف این برند باعث شده تا بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کند. می توانیم از یخچال امرسان از بهترین مدل یخچال یاد کنیم.

از ویژگی های یخچال فریزر امرسان می توان به تنوع بالا و قیمت مقرون به صرفه آنها اشاره کرد.

یخچال فریزر امرسان

عکس یخچال فریزر امرسان

2 - یخچال فریزر اسنوا

اسنوا یکی از برندهای لوازم خانگی است که در ایران مشغول به فعالیت است. این برند طرف داران خود را دارد و کیفیت محصولاتش با محصولات خارجی برابری می کند. این برند یکی از انواع بهترین یخچال ایرانی است. هر آن چیزی که برای خرید نیاز داشته باشید را برند اسنوا پاسخ گو است. یخچال اسنوا امروزه به عنوان بهترین محصول ایرانی در بازار شناخته شده و با برندهای خارجی رقابت نزدیکی دارد.

از ویژگی های یخچال فریزر اسنوا می توان به زیبایی ساخت و استفاده از فناوری های به روز اشاره کرد.

3 - یخچال الکترواستیل

از برندهای قوی و قدرتمند در میان انواع بهترین یخچال ایرانی در حوزه تولید یخچال برند الکترواستیل است. محصولات این برند کیفیت بسیار بالایی دارند و نیاز کاربر ایرانی را رفع می کند. محصولات این برند نیز تنوع زیادی دارد که می توانید انتخاب کنید. با توجه به نظرات و محبوبیت یخچال الکترواستیل در بازار، می توان آن را به عنوان بهترین یخچال ایرانی معرفی کرد.

از ویژگی های یخچال فریزر الکترواستیل می توان به قیمت میان رده در عین داشتن قابلیت های عالی آن اشاره کرد.

4 - یخچال فریزر هیمالیا

اگر به دنبال تنوع بسیار زیاد هستید، پس از برند هیمالیا غافل نشوید. در میان لیست بهترین یخچال ایرانی این محصولات بسیار متنوع هستند. یخچال فریزر دوقلو، یخچال صندوقی، مدل ۵ کاره وغیره تمامی این محصولات را می توانید از دسته بندی یخچال هیمالیا مشاهده کنید. با چیزی که ممکن است غافل گیر شوید این است که قیمت این محصولات بسیار مقرون به صرفه است.

5 - یخچال فریزر دیپوینت

دیپوینت یکی از بهترین برندها یخچال موجود در بازار است. شاید بپرسید چرا اسم بهترین را روی این برند می گذاریم. دلیل این صفت این است که این برند ۳۰ سال است که در حال فعالیت است و در طی این سی سال شاهد افزایش کیفیت محصولات این برند از جمله یخچال دیپیونت بوده ایم. از طراحی های جسورانه ی این برند باعث شده که طرفداران زیادی برای خود پیدا کند. متخصصان این برند از جسور بودن نمی ترسند و محصولاتی متفاوت روانه بازار کرده اند.

از ویژگی های یخچال های دیپوینت می توان به تولیدات به روز مطابق با تکنولوژی روز دنیا اشاره کرد.

عکس یخچال فریزر دیپوینت

عکس یخچال فریزر دیپوینت

ویژگی یخچال فریزر پارس

 • قدمت بالا در تولید
 • مقرون به صرفه

ویژگی یخچال فریزر برتینو

 • تولید با کیفیت
 • ماندگاری بالا

ویژگی های یخچال فریزر دوو

 • برند نام آشنا
 • محبوب کاربران
 • کیفیت موتور بالا

پرفروش ترین یخچال ایرانی

یکی از متداول ترین سوالات پرفروش ترین یخچال ایرانی است. با توجه به بالا رفتن قیمت یخچال های خارجی تقاضا در بازار تولیدات ایرانی افزایش یافته و به همین دلیل رقابت در بین شرکت های ایرانی تولید کننده یخچال فریزر نیز افزایش یافته است.

در این قسمت با توجه به نظرات کاربران و تجربه آن ها در زمینه استفاده از یخچال فریزر های ایرانی، 5 یخچال پرفروش ایرانی را در سال 99 معرفی خواهیم کرد:

 1. یخچال فریزر بالا پایین سیلور مدل SRF-105 : قیمت مناسب این محصول علت فروش بالای ان میباشد. اما ظاهر چندان زیبایی ندارد.
 2. یخچال فریزر بالا پایین سینجر مدل SET-55: ظاهر زیبای درب این یخچال موجب فروش بالای آن شده است. اما نه تنها داخلش به اندازه بیرون آن زیبا نیست بلکه اصلا جادار هم نیست.
 3. یخچال فریزر جی پلاس مدل J505: این یخچال که ساخت شرکت گلدیران میباشد به نسبت همترازان ایرانی خود قیمت بالاتر و کیفیت نسبتا بهتری دارد.
 4. ساید بای ساید دوو مدل 2915 : یخچال های ساید بای ساید و همچنین برند دوو در بین خانواده های ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردارند. این خود دلیل پرفروش بودن ساید دوو میباشد.
 5. ساید بای ساید اسنوا مدل 2261 : ساید اسنوا با قیمتی پایین تر ظاهری درست شبیه ساید دوو 2915 دارد. به نظر میرسد کیفیت هر دو دستگاه در یک حد باشد.

یخچال فریزر ایرانی

راهنمای خرید انواع یخچال فریزر ایرانی

کم مصرف ترین یخچال ایرانی

مصرف پایین در یخچال ها یکی از مهم ترین فاکتور ها در هنگام خرید یخچال میباشد. به همین دلیل در این قسمت از مقاله نقد و بررسی یخچال های ایرانی به سراغ کم مصرف ترین یخچال ایرانی رفته ایم. در اواخر سال 98 شرکت ایرانی دیپوینت اعلام کرد که کم مصرف ترین یخچال ایرانی با نام DISCOVER را تولید نموده است که به زودی روانه بازار میکند. این یخچال با دارا بودن قابلیت DOOR IN DOOR به یخچالی فوق کم مصرف بدل شده است.

سخن پایانی

در این محتوا سعی کردیم تمام آن چیزی را که برای خرید یخچال نیاز دارید بررسی کرده و با بهترین یخچال ایرانی آشنا شویم. با مدنظر قرار گرفتن ویژگی هایی که گفتیم می توانید بهترین یخچال را برای خود خریداری کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین مارک یخچال های ایرانی کدام است؟
از بهترین برندهای یخچال ایرانی می توان به مارک های الکترواستیل، امرسان، پاکشوما، هیمالیا، اسنوا، دیپوینت، پارس، ایران پویا، رنزو، دونار خزر و سیلوان اشاره کرد.
بهترین موتور های یخچال ایرانی کدام است؟
پرطرفدارترین موتورهای یخچال در ایران عبارتند از موتور یخچال ال جی، موتور یخچال سامسونگ، پاناسونیک، دانفوس، کوبر، موتور یخچال SECOP و موتور یخچال های تک
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/18
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
یخچال و فریزر دو قلو 38 فوت الکترواستیل مدل Electro Unique ES23
یخچال و فریزر دو قلو 38 فوت الکترواستیل مدل Electro Unique ES23
یخچال 18 فوت آزمایش بدون برفک مدل Royal -N2265 R
یخچال 18 فوت آزمایش بدون برفک مدل Royal -N2265 R
یخچال و فریزر 28 فوت دیپوینت کمبی پایین فریزر مدل BOSS
یخچال و فریزر 28 فوت دیپوینت کمبی پایین فریزر مدل BOSS
یخچال و فریزر دو قلو 36 فوت اسنوا با مصرف انرژی +A
یخچال و فریزر دو قلو 36 فوت اسنوا با مصرف انرژی +A
یخچال فریزر دوقلو 30 فوت امرسان نوفراست مدل FN15DRH15D
یخچال فریزر دوقلو 30 فوت امرسان نوفراست مدل FN15DRH15D
یخچال و فریزر 27 فوت جنرال پارس مدل SAM-RL770
یخچال و فریزر 27 فوت جنرال پارس مدل SAM-RL770
یخچال و فریزر 18 فوت امرسان نوفراست مدل TFN18D
یخچال و فریزر 18 فوت امرسان نوفراست مدل TFN18D
یخچال و فریزر ساید بای ساید 19 فوت پاکشوما مدل P190W
یخچال و فریزر ساید بای ساید 19 فوت پاکشوما مدل P190W
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد