منو

مداد لب چیست و طرز استفاده صحیح از مداد لب در آرایش چگونه است

مداد لب یکی از لوازم آرایشی است که اغلب خانم ها از استفاده کردن آن غافل می شوند. مداد لب تاثیر بسیاری را در زیبا نمودن لب ها دارد. در صورتی که طرز صحیح استفاده از آن را بلد باشید می توانید لب هایی برجسته تر و خوش فرم تر داشته باشید. در این مطلب می خواهیم به نحوه ی صحیح استفاده از مداد لب بپردازیم و شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین مداد لب راهنمایی کنیم. روش هایی در آرایش لب ها وجود دارد که می توانید به وسیله ی آنها لب های خود را پهن تر و برجسته تر از آن چیزی که هست نشان دهید.

برای اینکه آرایش لبتان کامل و حرفه ای شود علاوه بر رژلب نیازمند مداد لب هم هستید. زیرا این دو مکمل همدیگر هستند و در کنار هم آرایش لبتان را بی نقص خواهند کرد.

مداد لب چیست

مداد لب چیست؟

همه ما رژ لب را می شناسیم. در ابتدا برای اینکه تعریفی از مداد لب داشته باشیم، باید یک مقایسه ساده انجام دهیم. نسبت رژ لب به مداد لب، دقیقا همانند نسبت پرایمر به فونداسیون است. یا می توان آن را با برق ناخن و لاک ناخن مقایسه کرد. مداد لب می تواند جزئیات بیشتری را به لب شما اضافه کرد.

در حقیقت کاربرد مداد لب را می توان زیباتر دیده شدن لب دانست. اگر می خواهید لب شما جزئیات بیشتری داشته باشد و مثلا بزرگ تر و حجیم تر دیده شود، حتما باید از مداد لب استفاده کنید. استفاده از مداد لب بسیار ساده است و می تواند واقعا مفید واقع شود.

این محصول آرایشی لب، انواع و رنگ های مختلفی دارد و اصولا برای پوشاندن نواحی بیرونی لب استفاده می شود. مداد لب بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کاربرد زیادی در جلوه دادن به لب ها دارد. با وجود اینکه ابداع مداد لب به اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی باز می گردد، اما هنوز هم کاربرد خود را در آرایش لب حفظ کرده. شما هم می توانید با دانستن چند نکته ساده، استفاده از مداد لب را بیاموزید و از جلوه لب های خود جلو آینه لذت ببرید.

طرز استفاده صحیح از مداد لب چگونه است؟

قبل از هر کاری باید بدانید که مداد لب را باید قبل از رژ لب استفاده نمایید. کاری که باید انجام دهید کشیدن خطی نازک بر روی خط های طبیعی لبتان می باشد. توجه داشته باشید که نباید مداد لب را با فاصله زیادی از لب ها بکشید زیرا این کار نه تنها باعث برجسته شدن و زیبا تر شدن لب ها نمی گردد بلکه سبب غیر طبیعی دیده شدن لب ها می گردد.

بعد از کشیدن خطی در محور خط لب های خود سعی کنید تا جای ممکن خطوط را به وسیله ی دست و یا سایر براش ها محو گردانید. این کار باعث می شود تا لب ها حالت طبیعی و برجسته ای به خود بگیرند.

بعد از انجام این کار می توانید رژ لب خود را به آرامی و رعایت نکات لازم بر روی لب هایتان بزنید. سعی کنید رژ لب را درست بر روی خط لب نکشید تا حالت طبیعی بودن آرایش از بین نرود.

این نکته نیز باید به طور قطعی رعایت شود که رنگ مداد لب باید متناسب با رنگ پوست و رنگ رژ مورد نظرتان باشد. استفاده مداد لب بسیار روشن و یا بسیار تیره سبب نا مناسب شدن آرایش شما می گردد. توجه داشته باشید که معمولا رنگ مداد باید دو درجه از رژ لب تیره باشد.

بهتر است همیشه قبل از رژ لب زدن لب های خود را تمیز نموده و حتی توسط یک لایه بردار، لایه برداری روی آنها انجام دهید. این کار سبب می شود تا آرایش لب شما تمیز تر و زیبا تر به نظر آید. توجه داشته باشید که تراشیدن مداد نیز قبل از استفاده و کشیدن خط لب باید انجام شود.

کیفیت مداد لب نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که مداد از کیفیت پایینی برخوردار است بهتر است از آن استفاده ننمایید.

نحوه استفاده از خط لب با مداد لب

نکاتی قبل از خرید مداد لب که بهتر است بدانید

می توان گفت مداد لب و استفاده از آن برای خانم ها ، یک امر ضروری به حساب می آید زیرا بوسیله مداد لب یا رژ مدادی به راحتی می توانید حجم بیشتری به لب هایتان بدهید و البته ، ماندگاری رژ لب را چندین برابر بیشتر کنید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد ، این است که اگر شما جزو افرادی هستید که لب هایی نازک دارید ، با خرید مداد لب می توانید آنها را حجیم تر از قبل نشان دهید. جالب است بدانید در بعضی مواقع می توان مداد لب را جایگزین رژ لب کرد. برای مثال اگر به هر دلیلی نمی توانید آرایش خود را تمدید کنید، به راحتی می توانید با استفاده از مداد لب، تمام لبتان را پر کنید.

موارد مصرف و خرید مداد لب

1- استفاده به عنوان رژ لب مات : مداد لب در واقع رژلب مات و فشرده است که می توان از آن به عنوان رژلب هم استفاده کرد. این رژلب هم دوام و ماندگاری بیشتری دارد و هم اینکه استفاده از آن خیلی راحت تر از رژلب است. می توانید از این مداد لب ، هر وقت که خواستید، به عنوان رژلب استفاده کنید.

2- استفاده برای لب های نازک : اگر خط لب طبیعی خودتان ناهموار و نامتقارن است، خرید مداد لب گزینه معقولی است. استفاده از مداد لب برای این نوع لب ها، باعث می شود که پرتر و حجیم تر دیده شوند. بنابراین از یک مداد لب با رنگ کمی تیره تر از رنگ لب خودتان استفاده کنید.

3- ماندگاری بیشتر آرایش : اگر می خواهید رژلبتان پاک نشود و در یک مهمانی چند ساعته بدون تغییر و کمرنگ شدن، روی لبتان ثابت باشد، قبل از اینکه رژلب بزنید، دور تا دور و داخل لب را با مداد لب آرایشی که همرنگ رژلبتان است، پر کنید. این پایه برای لب ها به عنوان یک فیکس کننده رژلب خواهد بود که از پاک شدن آن جلوگیری می کند. به طور کلی برای ماندگاری بیشتر هر آرایشی، باید از پرایمر و پوشش پایه برای آن استفاده کرد که برای رژلب، استفاده و خرید مداد لب همین حکم را دارد.

4- مکمل رژ لب : اگر رژلبی که استفاده می کنید، براق است و یا فرمول چرب و روغنی دارد، توصیه می شود از مداد لب هم استفاده کنید. این گونه رژلب ها به تدریج روی خطوط ریز پوست اطراف لبتان حرکت می کنند و اطراف لب را نامرتب و چین خورده نشان می دهند. استفاده از مداد لب باعث می شود که این اتفاق نیافتد.

آیا خط لب همان مداد لب است؟

معمولا خط لب را با عنوان مداد لب می شناسیم و جز دسته آرایشی لب محسوب می شود. از خط لب، برای پوشاندن نواحی ناهموار بیرونی لب استفاده می شود و بعد از آن باید رژلب را در کادری که توسط خط لب یا مداد لب ایجاد کرده ایم، بکشیم. با این روش رژلب در کادری مشخص، بر روی لب کشیده شده که باعث برجسته تر شدن و منظم تر شدن ناهمواری های لب می شود.

بهتر است که بعد از استفاده از خط لب، برای پایداری رژلب، ابتدا از مرطوب کننده لب استفاده نمایید و سپس رژلب را بر روی آن بزنید تا در مواقع خشکی، از پوسته پوسته شدن لب و یا خونریزی جلوگیری کند. استفاده از بالم لب به مرطوب شدن لب و تقویت لب به خاطر وجود ویتامین هایی از جمله E موثر است.

معمولا خط لب به صورت مدادی و یا قالب لوله ای به فروش می رسد و همچنین برای تیز کردن سر آن ها از از تراش مخصوص می توان استفاده نمود. خط لب ها دارای رنگ های مختلفی هستند و برای انواع رژلب ها، اعم از مایع و جامد مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب بهترین مداد لب

مواد تشکیل دهنده خط لب

خط لب ها هم مانند رژلب ها، از مواد ارگانیک و یا شیمیایی تشکیل می شوند که قبل از خرید، حتما باید از مواد تشکیل دهنده و یا برندآن اطلاع پیدا کنید. عموم خط لب ها از موادی چون موم (WAX)، روغن و یا رنگدانه ها (Pigment)، تشکیل می شوند. روغن موجود در خط لب ها نسبت به رژلب ها کمتر بوده ولی موم و رنگدانه های آن بیشتر از رژلب است. به همین علت است که به راحتی و زیبایی دراطراف لب کشیده می شود و دارای یک چسبندگی خاص است. بهترین مومی که در خط لب استفاده می شود، موم ژاپنی است.

چه رنگ مداد لبی را انتخاب کنیم؟

اگر تا به اینجای کار متقاعد شدید که استفاده از مداد لب برای زیبایی صورت تان و کامل شدن آرایش، یک ضرورت است، شاید بخواهید بدانید که چه رنگ مداد لبی را باید انتخاب کنید. پاسخ به این سوال بسیار ساده است. معمولا باید از مداد لبی استفاده کنید که یک درجه از رژ لب شما تیره تر باشد.

خط لب

با این کار می توانید لب های خود را حجیم تر جلوه دهید. دقیقا همانند یک قاب عکسی که باعث می شود عکس داخل آن جلوه زیباتری پیدا کند. اما اگر بر عکس، لب های حجیمی دارید و می خواهید آنها را کوچک تر نشان دهید، باید از مداد لب روشن تر استفاده کنید. حتی در برخی موارد استفاده از مداد لب سفید نیز توصیه می شود.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد