منو

مبل تخت خواب شو چیست؟ راهنمای خرید و بررسی مزایا و معایب

مبلمان دارای مدل های متنوعی هستند که هر کدام مناسب سبک خاصی طراحی شده اند و دارای ویژگی ها و مزایای خاص خود هستند. یکی از انواع مبلمان راحتی مبل تختخواب شو است که دارای ویژگی ها و مزایای زیادی است در این نوشتار قصد داریم شما را با مبل تختخواب شو و مزایای آن آشنا نماییم.

مبل تختخواب شو

عکس نحوه تبدیل شدن مبل به تخت خواب و بر عکس در مبل تختخواب شو

مبل چیست؟

اصطلاح مبل یک واژه فرانسوی است که در لغت به معنی وسیله ای برای نشستن و استراحت کردن است. این وسیله کاربردی چندین قرن است که مهمان خانه های مختلف شده است و امروزه تقریباً در تمام خانه ها یافت می شود.

ساختار کلی مبل به شکل یک چهارپایه با ارتفاع کم است که تنوع آن زیاد است. مبل ها در دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند. مبل کلاسیک و مبل راحتی دو دسته مهم مبل هستند که هرکدام نیز دارای مدل های مختلفی هستند. مبل تختخواب شو جزو مهم ترین مبل های راحتی است.

مبل تختخواب شو چیست؟

یک مبل تخت خواب شو (در آمریکا اغلب، مبل تختخواب، تخت خواب مخفی، کاناپه تخت خواب، مبل خواب یا مبل کشویی، نامیده می شود) معمولا یک مبل یا کاناپه ای است که زیر کوسن های زیرین، چهارچوبی فلزی و تشکی نازک مخفی شده است که می توان آن را بیرون کشیده یا باز کرد تا یک تختخواب به وجود آید.

ویژگی های مبل تختخواب شو

مبلمان تختخواب شو زیرمجموعه مبل های راحتی قرار می گیرند که دارای پایه های کوتاه، دسته های پهن و نشیمنگاه نرمی هستند و معمولاً از وزن سبکی برخوردارند و در نتیجه استفاده و جابه جایی آن ها بسیار راحت است.

این نوع مبل خود دارای سبک های متنوعی مانند کلاسیک، مبل ال، مدرن و ... است که هرکدام از آن ها را باید بنا بر سلیقه و اندازه موردنیاز انتخاب کرد. چراکه این نوع مبلمان از اندازه های مختلفی برخوردار هستند.

  • قابلیت تخت شدن
  • صندوق های قابل ذخیره سازی بالش و لحاف
  • ظاهری زیبا و شکیل

حجمی که مبل های تخت خواب شو اشغال می کنند، به اندازه یک ست مبلمان پذیرایی است. استفاده از مبل های تخت خواب شو، در فضا های کوچک بسیار متداول است. حتی می توانید در دفتر کاری خود، از این مدل مبل ها استفاده و در هنگام قرار های کاری مهم، شرایط را به روال قبل برگردانید. هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما از این مبل ها استفاده می کنید.

ویژگی های مبل تختخواب شو

عکس مبل تختخواب شو دو نفره طرح چستر

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید مبل چستر فیلد

مزایای مبل تختخواب شو

امروزه متراژ بسیاری از خانه ها کم است و افراد زیادی هستند که در خانه های کوچک و آپارتمانی زندگی می کنند. از این رو نمی توانند از مبلمان بزرگ و مدل های سلطنتی استفاده نمایند و همین طور نمی توانند از تختخواب در اتاق خود استفاده کنند بنابراین بیشتر به مبلمان راحتی و مدرن رو آورده شده اند.

یکی از انواع این نوع مبلمان که بسیار مناسب محیط های کوچک است، مبل تختخواب شو است که دارای مزیت های زیادی نسبت به سایر مبلمان و تختخواب ها می باشد، مهم ترین مزایای مبل تختخواب شو عبارت اند از:

بهینه سازی فضا با مبل تخت خواب شو

مهم ترین و اصلی ترین مزیت مبل تختخواب شو بهینه سازی فضا است. یعنی اگر اتاق خواب کوچکی دارید دیگر نیازی نیست از تختخواب استفاده نمایید بلکه می توانید با استفاده از مبل تختخواب شو در اتاق خود هم مبل و هم تختخواب داشته باشید و فضا را شلوغ نکنید.

اگر در یک سوئیت یکنفره یا یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، استفاده از مبل تختخواب شو گزینه ای برای شما است. می توانید به راحتی این مبل را تبدیل به یک تختخواب کنید. مبل تخت خواب شو حتی در حالت تخت خواب شده نیز ظاهرش شیک است.

در خانواده های پر جمعیت نیز استفاده از مبل تختخواب شو یک راهکار منطقی به حساب می آید. در این نوع خانواده ها و در صورتی که نمی خواهید فضای خانه را فدای ساختن یک اتاق خواب مهمان کنید، مبل تختخواب شو به شما کمک خواهد کرد.

قابلیت استفاده از مبل تخت خواب شو در فضاهای مختلف

مزیت دیگر مبل تختخواب شو این است که می توان آن را در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار داد. مثلاً اگر شما کارمند یا رئیس شرکتی هستید که کار شما تا دیر وقت طول می کشد و گاهی مجبورید شب را در محیط کار خود بمانید می توانید یک مبل تختخواب شو خریداری نمایید و آن را در اتاق خواب خود قرار دهید تا شب ها از آن به عنوان تختخواب استفاده نمایید و هنگام قرارهای کاری آن را جمع کنید و از آن به عنوان یک مبل مراجعه کننده استفاده کنید و کسی نیز متوجه تختخواب شما نخواهد شد.

مزایای مبل تختواب شو چیست

قیمت ارزان مبل تختخواب شو

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب شو قیمت کم آن نسبت به سایر تختخواب ها است؛ بنابراین با خرید این مدل علاوه بر استفاده بهینه از فضا می توانید در هزینه خود نیز صرفه جویی نمایید.

فوم طبی مبل تختخواب شو

تشک ها و نشیمنگاه های مبل تختخواب شو اغلب طبی هستند و طبق اصول استاندارد و به صورت ارگونومیک ساخته شده اند و در نتیجه استفاده از آن از بیماری هایی مانند کمر درد و آسیب ستون فقرات جلوگیری می کند.

یکی دیگر از مزایای مبل های تختخواب شو نسبت به سایر تختخواب ها این است که اکثر این مبل ها دارای یک فضا و باکس در زیر نشیمنگاه هستند که شما می توانید در آن پتو، بالش و سایر وسایل خود را قرار دهید و از به هم ریختگی محیط جلوگیری نمایید.

جابه جایی آسان مبل تخت خواب شو

مزیت دیگر این نوع مبلمان این است که جابه جایی آن بسیار راحت است و اگر مهمان داشته باشید می توانید به راحتی آن را جابه جا کرده و در اتاق مهمان قرار دهید تا از آن به عنوان تختخواب استفاده نماید به عبارتی این نوع تخت را لازم نیست حتماً در اتاق خواب نگهداری نمایید و می توان آن را در مکان های مختلف استفاده کرد.

وزن سبک مبل تخت خواب شو

یکی دیگر از مزایای مبلمان تختخواب شو وزن سبک آن است که باعث می شود به راحتی جابه جا شود و می تواند مورد استفاده افراد مختلفی مانند دانشجوها و مستأجرها قرار گیرد. جنس این نوع مبلمان بسیار مرغوب است و از طول عمر بالایی برخوردار است چراکه به علت دو کاره بودن در ساخت آن از موادی مانند فوم سرد و اسکلت فلزی استفاده می نمایند بنابراین تشک آن تغییر شکل نداده و نشست نمی کند.

راهنمای استفاده از مبل تخت خواب شو

آموزش نحوه تبدیل کردن مبل تختواب شو از مبل به تخت خواب

تشک قابل تعویض

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب شو این است تشک بسیاری از مدل های آن قابل تعویض است و در صورتی که از جنس یا طرح آن راضی نباشید می توانید آن را به راحتی تعویض نمایید.

دو کاره بودن مبل تختخواب شو

مزیت دیگر این نوع مبل این است که دو کاره می باشد و هنگامی که تعداد مهمان های شما زیاد باشد و مبلمان کمی داشته باشید می توانید آن را در کنار مبلمان قرار داده و به عنوان یک مبل تک نفره یا کاناپه از آن استفاده نمایید. ممکن است تصور کنید که مبل تختخواب تاشو نیز مناسب محیط کوچک است.

اما باید گفت که مزیت مبل تختخواب شو بیشتر است چراکه تختخواب تاشو باید به دیوار نصب شود و اگر مستأجر باشید نمی توانید آن را به دیوار نصب کنید و همچنین کل فضای دیوار شما را اشغال می کند اما مبل تختخواب شو نیازی به نصب ندارد و می توان آن را نیز جابه جا کرد.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کوسن مبل

نکات مهم هنگام خرید مبل تخت خواب شو

کاربرد و مورد استفاده

به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت، پس در ابتدا اندازه مناسب مبل های تخت خواب شو را در ذهن تان طراحی کنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود تان کنید. برای مثال سوال هایی مانند:

  • قرار است چند نفر از این فضا استفاده مفید داشته باشند؟
  • آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می کنید؟
  • برای چه گروه سنی در خانواده اعم از نوجوان، جوان، میانسال یا سالمند استفاده خواهد شد؟
  • متراژ اتاقتان چه اندازه است؟
  • آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دهد که از تخت خواب های سایز بزرگ استفاده کنید؟

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

اهمیت جنس و بافت پارچه

قبل از خرید دقت داشته باشید که جنس پارچه و بافت آن طوری طراحی شده باشد که به هنگام خوابیدن به روی آنها با سلیقه و ذایقه شما به طور کامل هماهنگی داشته باشد. به طور کل بافت هایی را که نرم و لطیف و مقاوم هستند، انتخاب کنید. همچنین می توانید ملافه ای را جداگانه برگزینید که به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت خواب استفاده کنید.

انتخاب پایه ها

هنگام خرید کاناپه و مبل های تخت خواب شو به پایه های آن دقت کنید. کاناپه هایی را خریداری کنید که پایه هایش با چسب به بدنه کاناپه محکم شده باشد. آن دسته از کاناپه هایی که با میخ به بدنه متصل می شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نا متوازن شدن و لق خوردن تخت خواب می شوند.

خرید پارچه

به هنگام خرید، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با رنگ و طراحی اتاق شما هماهنگی کامل داشته باشد، در نظر داشته باشید تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است. می توانید انواع گل دار، راه راه، چهار خانه و مدل های عروسکی را بنا بر سبک اتاق و نوع کاربرد آن انتخاب کنید.

بررسی نرمی نشمین

بهتر است به هنگام انتخاب کاناپه مورد نظر، آن را باز کنید و به روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز آن نرم و راحت است.

کیفیت رویه کوبی

سطح رویی و اطراف کاناپه را به دقت نگاه کنید. سطح کلی کاناپه باید پوشیده از تشک و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل کند. اگر در ساختار نهایی و رویی کاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.

بهترین مدلهای مبل تخت خواب شو

عکس مبل تختخواب شو دو نفره بدون دسته توسی

بررسی مکانیزم تختخواب شو

قسمت تخت خواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

کیفیت اسکلت و فریم

در نظر داشته باشید که اسکلت و بدنه کاناپه های تخت خواب شو مقاوم باشد و همچنین تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به طور سریع فرسوده و خراب می شوند.

اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد به گونه ای که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

کیفیت فنر تشک ها

کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد.

از آینده مطمان شوید

به هنگام خرید از مسئول فروش بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر، در این صورت می توانید با خیال آسوده خرید کنید.

قطر تشک

هنگام خرید دقت کنید که و تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به سرعت فرسوده و خراب می شوند.

بهترین مدلهای مبل تخت خواب شو

سخن پایانی

مبل تختخواب شو یکی از آن دست وسایلی است که برای خانه ها و اتاق هایی با فضای کم طراحی و ساخته شده است. خانه هایی که به خاطر متراژ کم امکان استفاده هم زمان تختخواب و مبل به صورت مجزا را ندارند. مبل های تختخواب شو یک راهکار بسیار خوب برای این رفع این مشکل خواهد بود.

ازاین رو به کسانی که دوست دارند در اتاق خود هم تخت داشته باشند و هم مبل انتخاب این گونه مبل بسیار انتخاب خوبی خواهد بود. در این مقاله از طوطی کالا سعی شد تا مهم ترین نکاتی را که هنگام خرید این مدل مبل یا تختخواب باید به آنها توجه داشت بیان شود تا خرید رضایت بخشی را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کتابخانه خانگی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت مبل تخت خواب شو چند است؟
قیمت انواع مبل تخت خواب شو به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس مبل (بدنه، روکش، کلاف)، ابعاد، نوع فوم، وزن، چند نفره بودن مبل، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع مبل تخت خواب شو از 3 میلیون تومان تا 40 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده مبل تخت خواب شو کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای مبل تخت خواب شو می توان به برندهای چشمه نور، ایکیا، آلما، ریتا، راک، هومزا، فلورانس، آرا سوفا، ال باکس، شانلی وود، دیاکو، مهدیس، شیک لایت و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/26
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
مبل تختخواب شو یک‌ نفره آریا سوفا مدل هارپر
مبل تختخواب شو یک‌ نفره آریا سوفا مدل هارپر
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل مهدیس
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل مهدیس
مبل تختخوابشو یک نفره مدل ساپتا
مبل تختخوابشو یک نفره مدل ساپتا
مبل تخت خواب شو یک نفره مدل آلما با پارچه دو لایه
مبل تخت خواب شو یک نفره مدل آلما با پارچه دو لایه
مبل تخت خواب شو یک نفره بالینکو مدل رولین کد BL-R1
مبل تخت خواب شو یک نفره بالینکو مدل رولین کد BL-R1
مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521 T
مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521 T
مبل تخت خواب شو سه نفره مدل مکعبی کد 10302
مبل تخت خواب شو سه نفره مدل مکعبی کد 10302
مبل تختخوابشو دو نفره مدل دانائید
مبل تختخوابشو دو نفره مدل دانائید
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل ساپتا
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل ساپتا
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل دیانا
مبل تخت خواب شو دو نفره مدل دیانا
مبل تخت خواب شو یک نفره مدل کارن
مبل تخت خواب شو یک نفره مدل کارن
مبل تخت خوابشو یک نفره هوکا مدل F13
مبل تخت خوابشو یک نفره هوکا مدل F13
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد