منو

مبل تخت خواب شو چیست؟ راهنمای خرید و بررسی مزایا و معایب

مبلمان دارای مدل های متنوعی هستند که هر کدام مناسب سبک خاصی طراحی شده اند و دارای ویژگی ها و مزایای خاص خود هستند. یکی از انواع مبلمان راحتی مبل تخت شو یا مبل تاشو است که دارای ویژگی ها و مزایای زیادی است در این نوشتار قصد داریم شما را با مبل تختخواب شو و مزایای آن آشنا نماییم.

مبل تختخواب شو

عکس نحوه تبدیل شدن مبل به تخت خواب و بر عکس در مبل تختخواب شو

مبل چیست؟

اصطلاح مبل یک واژه فرانسوی است که در لغت به معنی وسیله ای برای نشستن و استراحت کردن است. این وسیله کاربردی چندین قرن است که مهمان خانه های مختلف شده است و امروزه تقریباً در تمام خانه ها یافت می شود.

ساختار کلی مبل به شکل یک چهارپایه با ارتفاع کم است که تنوع آن زیاد است. مبل ها در دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند. مبل کلاسیک و مبل راحتی دو دسته مهم مبل هستند که هرکدام نیز دارای مدل های مختلفی هستند. مبل تختخواب شو جزو مهم ترین مبل های راحتی است.

مبل تختخواب شو چیست؟

مبل تخت خواب شو معمولا یک مبل یا کاناپه ای است که زیر کوسن های زیرین، چهارچوبی فلزی و تشکی نازک مخفی شده است که می توان آن را بیرون کشیده یا باز کرد تا یک تختخواب به وجود آید.

ویژگی های مبل تختخواب شو

مبلمان تختخواب شو زیرمجموعه مبل های راحتی قرار می گیرند که دارای پایه های کوتاه، دسته های پهن و نشیمنگاه نرمی هستند و معمولاً از وزن سبکی برخوردارند و در نتیجه استفاده و جابه جایی آن ها بسیار راحت است.

این نوع مبل خود دارای سبک های متنوعی مانند کلاسیک، مبل ال، مدرن و ... است که هرکدام از آن ها را باید بنا بر سلیقه و اندازه موردنیاز انتخاب کرد. چراکه این نوع مبلمان از اندازه های مختلفی برخوردار هستند.

 • قابلیت تخت شدن
 • صندوق های قابل ذخیره سازی بالش و لحاف
 • ظاهری زیبا و شکیل

حجمی که مبل های تخت خواب شو اشغال می کنند، به اندازه یک ست مبلمان پذیرایی است. استفاده از مبل های تخت خواب شو، در فضا های کوچک بسیار متداول است. حتی می توانید در دفتر کاری خود، از این مدل مبل ها استفاده و در هنگام قرار های کاری مهم، شرایط را به روال قبل برگردانید. هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما از این مبل ها استفاده می کنید.

ویژگی های مبل تختخواب شو

عکس مبل تختخواب شو دو نفره طرح چستر

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید مبل چستر فیلد

مزایای مبل تختخواب شو

امروزه متراژ بسیاری از خانه ها کم است و افراد زیادی هستند که در خانه های کوچک و آپارتمانی زندگی می کنند. از این رو نمی توانند از مبلمان بزرگ و مدل های سلطنتی استفاده نمایند و همین طور نمی توانند از تختخواب در اتاق خود استفاده کنند بنابراین بیشتر به مبلمان راحتی و مدرن رو آورده شده اند.

یکی از انواع این نوع مبلمان که بسیار مناسب محیط های کوچک است، مبل تختخواب شو است که دارای مزیت های زیادی نسبت به سایر مبلمان و تختخواب ها می باشد، مهم ترین مزایای مبل تختخواب شو عبارت اند از:

بهینه سازی فضا با مبل تخت خواب شو

مهم ترین و اصلی ترین مزیت مبل تختخواب شو بهینه سازی فضا است. یعنی اگر اتاق خواب کوچکی دارید دیگر نیازی نیست از تختخواب استفاده نمایید بلکه می توانید با استفاده از مبل تختخواب شو در اتاق خود هم مبل و هم تختخواب داشته باشید و فضا را شلوغ نکنید.

اگر در یک سوئیت یکنفره یا یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، استفاده از مبل تختخواب شو گزینه ای برای شما است. می توانید به راحتی این مبل را تبدیل به یک تختخواب کنید. مبل تخت خواب شو حتی در حالت تخت خواب شده نیز ظاهرش شیک است.

در خانواده های پر جمعیت نیز استفاده از مبل تختخواب شو یک راهکار منطقی به حساب می آید. در این نوع خانواده ها و در صورتی که نمی خواهید فضای خانه را فدای ساختن یک اتاق خواب مهمان کنید، مبل تختخواب شو به شما کمک خواهد کرد.

قابلیت استفاده از مبل تخت خواب شو در فضاهای مختلف

مزیت دیگر مبل تختخواب شو این است که می توان آن را در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار داد. مثلاً اگر شما کارمند یا رئیس شرکتی هستید که کار شما تا دیر وقت طول می کشد و گاهی مجبورید شب را در محیط کار خود بمانید می توانید یک مبل تختخواب شو خریداری نمایید و آن را در اتاق خواب خود قرار دهید تا شب ها از آن به عنوان تختخواب استفاده نمایید و هنگام قرارهای کاری آن را جمع کنید و از آن به عنوان یک مبل مراجعه کننده استفاده کنید و کسی نیز متوجه تختخواب شما نخواهد شد.

مزایای مبل تختواب شو چیست

قیمت ارزان مبل تختخواب شو

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب شو قیمت کم آن نسبت به سایر تختخواب ها است؛ بنابراین با خرید این مدل علاوه بر استفاده بهینه از فضا می توانید در هزینه خود نیز صرفه جویی نمایید.

فوم طبی مبل تختخواب شو

تشک ها و نشیمنگاه های مبل تختخواب شو اغلب طبی هستند و طبق اصول استاندارد و به صورت ارگونومیک ساخته شده اند و در نتیجه استفاده از آن از بیماری هایی مانند کمر درد و آسیب ستون فقرات جلوگیری می کند.

یکی دیگر از مزایای مبل های تختخواب شو نسبت به سایر تختخواب ها این است که اکثر این مبل ها دارای یک فضا و باکس در زیر نشیمنگاه هستند که شما می توانید در آن پتو، بالش و سایر وسایل خود را قرار دهید و از به هم ریختگی محیط جلوگیری نمایید.

جابه جایی آسان مبل تخت خواب شو

مزیت دیگر این نوع مبلمان این است که جابه جایی آن بسیار راحت است و اگر مهمان داشته باشید می توانید به راحتی آن را جابه جا کرده و در اتاق مهمان قرار دهید تا از آن به عنوان تختخواب استفاده نماید به عبارتی این نوع تخت را لازم نیست حتماً در اتاق خواب نگهداری نمایید و می توان آن را در مکان های مختلف استفاده کرد.

وزن سبک مبل تخت خواب شو

یکی دیگر از مزایای مبلمان تختخواب شو وزن سبک آن است که باعث می شود به راحتی جابه جا شود و می تواند مورد استفاده افراد مختلفی مانند دانشجوها و مستأجرها قرار گیرد. جنس این نوع مبلمان بسیار مرغوب است و از طول عمر بالایی برخوردار است چراکه به علت دو کاره بودن در ساخت آن از موادی مانند فوم سرد و اسکلت فلزی استفاده می نمایند بنابراین تشک آن تغییر شکل نداده و نشست نمی کند.

راهنمای استفاده از مبل تخت خواب شو

آموزش نحوه تبدیل کردن مبل تختواب شو از مبل به تخت خواب

تشک قابل تعویض

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب شو این است تشک بسیاری از مدل های آن قابل تعویض است و در صورتی که از جنس یا طرح آن راضی نباشید می توانید آن را به راحتی تعویض نمایید.

دو کاره بودن مبل تختخواب شو

مزیت دیگر این نوع مبل این است که دو کاره می باشد و هنگامی که تعداد مهمان های شما زیاد باشد و مبلمان کمی داشته باشید می توانید آن را در کنار مبلمان قرار داده و به عنوان یک مبل تک نفره یا کاناپه از آن استفاده نمایید. ممکن است تصور کنید که مبل تختخواب تاشو نیز مناسب محیط کوچک است.

اما باید گفت که مزیت مبل تختخواب شو بیشتر است چراکه تختخواب تاشو باید به دیوار نصب شود و اگر مستأجر باشید نمی توانید آن را به دیوار نصب کنید و همچنین کل فضای دیوار شما را اشغال می کند اما مبل تختخواب شو نیازی به نصب ندارد و می توان آن را نیز جابه جا کرد.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کوسن مبل

مبل تا شو طبی چیست؟

مبل تاشو طبی همانند مبل های تخت خواب شو معمولی قابلیت تغییر حالت دارند ولی تشک های آنها طبی می باشد. تشک هایی که در مبل تختخواب شو طبی استفاده می شود از یورتان طبی است که از بهترین تشک های طبی موجود در بازار است و برای انواع تخت و تشک استفاده می شود.

تشک یورتان طبی که در مبل تاشو طبی استفاده می شود از دردهای ناحیه گردن و کمر شما که ناشی از تشک نامناسب هنگام خواب است جلوگیری می کند.

بهترین و پرفروش ترین مدلهای مبل تاشو یا مبل تختخواب شو

1 -

مبل تخت خوابشو یک نفره هوکا مدل F13

مبل تخت خوابشو یک نفره هوکا مدل F13
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۷۵x60x90 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلز
 • وزن
  ۱۸ کیلوگرم
 • جنس روکش
  چرم
 • نفرات مبل
  یک نفره
 • جنس لایه‌ی میانی
  فوم سرد

این مدل براحتی بوسیله چرخ های استپ دار می توان جابجا کرد و تبدیل به تخت کرد. کاربرد این مدل بیشتر در بیمارستان ها و مکان هایی که نیاز به تخت جمع شو است می باشد.

2 -

مبل تخت خواب شو یک نفره مدل کارن

مبل تخت خواب شو یک نفره مدل کارن
مشخصات محصول
 • ابعاد
  80x65x90 سانتی متر
 • وزن
  ۴۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس لایه‌ی میانی
  فوم
 • نفرات مبل
  یک نفره

مبل تخت خواب شو یک نفره کارن دارای تشکی از جنس اسفنج با دانسیته بالا است، لوله های به کار برده شده در کف و پایه ها تماماً آبکاری شده است که استحکام و دوام خوبی به آن بخشیده است و هم چنین برای خوابی راحت کاملا مناسب است.

طراحی شیک و مدرن مبل کارن مکمل هر سبک دکوری است و مطمئناً زیبایی کلی فضای شما را افزایش می دهد. مبل تخت خواب شو کارن راه حلی عالی برای کسانی است که به دنبال گزینه ای راحت و همه کاره راحت برای نشستن و خواب هستند.

این مبل تخت شو می تواند در طول روز فضایی راحت برای نشستن یا استراحت کوتاه وسط روز فراهم کند و شب ها به یک تخت راحت برای خوابی خوب تبدیل شود. مبل تخت شو دارای مکانیزم ساده ای است که به شما این امکان را می دهد تا تنها در چند ثانیه آن را به تخت تبدیل کنید و برای مهمانان غیرمنتظره یا کسانی که می خواهند از فضای کوچک نهایت استفاده را ببرند، گزینه ای ایده آل است. با اندازه جمع و جور و طراحی سبک وزن، جابه جایی و نگهداری آن نیز آسان است.

بیشتر
3 -

مبل تخت شو طبی دو نفره مدل دیانا

مبل تخت شو طبی دو نفره مدل دیانا
مشخصات محصول
 • ابعاد
  14۰x70x80 میلی متر
 • وزن
  ۵۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  فلز
 • نفرات مبل
  دو نفره

مبل تخت شو دو نفره مدل دیانا دارای ساختار ارگونومیک و طبی است و کلافی از جنس تماما استیل در آن به کار رفته است. سازوکار باز و بسته شدن تشک 200 سانتی متری دیانا، سه بخشی است و در هنگام استفاده، لولاها و بازویی آن کاملا نرم و بی هیچ سروصدایی باز و بسته می شوند.

در کفی مبل و تخت، توری مشبک فلزی (مش) به کار رفته است. بدنه مبل تخت خواب شو دیانا از فلز ملون به روکش رنگ الکترواستاتیک (کوره ای) ساخته شده که همین ویژگی، از زنگ زدگی و پوسیدگی در مکان های مرطوب جلوگیری می کند.

نشیمن و پشتی مبل از فوم پلی یورتان تهیه شده است که چگالی بالای این فوم، شکل مبل شما را تا مدتی بسیار طولانی حفظ خواهد کرد. پارچه به کاررفته در این محصول، از نوع پارچه ی مبلی مرغوب است که علاوه بر تنوع در رنگ، قابلیت نظافت آسان و لکه زدایی خوبی دارد. مبل دیانا را در می توانید در اتاق خواب یا سالن پذیرایی قرار دهید و در زمان استراحت، آن را به تخت خوابی راحت تبدیل کنید.

بیشتر
4 -

مبل تخت خواب شو دو نفره مدل ساپتا

مبل تخت خواب شو دو نفره مدل ساپتا
مشخصات محصول
 • ابعاد
  140x65x90 سانتی متر
 • وزن
  ۵۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • نفرات مبل
  دو نفره
 • جنس لایه‌ میانی
  فوم
 • جنس روکش
  پارچه

مبل تخت شو دو نفره مدل ساپتا شامل یک مبل و دو عدد بالش است که در زمان استراحت، به عنوان بالش قابل استفاده هستند و هنگام نشستن روی مبل، تکیه گاه نرم و راحتی را برایتان فراهم خواهد کرد. این مبل تخت خواب شو، دارای بدنه و کلافی فلزی است که استحکام آن را بالا می برد.

مبل در سه مرحله به تخت خوابی راحت تبدیل می شود. به طور کلی مبل های تخت خواب شو برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند و می توانند هم زمان نقش دو وسیله مهم را برایتان ایفا کنند. در تولید مبل تخت تاشو ساپتا از پارچه زیبا با جنس بسیار خوب استفاده شده و به صورت دو لایه لایکودوزی تهیه شده که باعث می شود هم مایعات ریخته شده روی پارچه به تشک نفوذ نکنند و هم با شست وشو آسیب نبیند.، گفتنی است این محصول دارای قابلیت نظافت آسان است و نگرانی از بابت تمیز کردن آن وجود نخواهد داشت.

بیشتر
5 -

مبل تخت خواب شو دو نفره طبی مدل دانائید

مبل تخت خواب شو دو نفره طبی مدل دانائید
مشخصات محصول
 • ابعاد
  145x85x85 سانتی متر
 • وزن
  ۵۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  چرم، پارچه
 • جنس کلاف
  استیل
 • جنس لایه میانی
  فوم

مبل تختخوابشو دو نفره مدل دانائید در عین بی پیرایگی بصری، تمامی خصوصیات و امکانات یک تختخوابشو مدرن را دارا است. مبل تاشو دانائید یکی از مدل های تازه ای است که با توجه به فُرم مینیمال و کاربری آسانش مناسب تمامی آپارتمان های امروزی، هتل ها، ویلاها و دفاتر اداری است.

عدم وجود دسته در این محصول فضای نشستن برای ۳ نفر را در حالت مبل مهیا می کند. نشیمنگاه و پشتی محصول از فوم یورتان تهیه شده که علاوه بر طبی بودن اش، چگالی بسیار بالایی دارد که همین امر به دوام محصول کمک شایانی می کند.

تشک مورد استفاده در این مدل از یورتان ۳۰ کیلویی تشکیل شده که به مدد نوارهایی با خاصیت کش سانی بالا و میله های نازک فلزی که به صورت توری شکل و مشبک در زیر آن تعبیه شده که باعث جلوگیری از فرونشست و ناهموار شدن بخش های کاربردی آن می شود.

بیشتر
6 -

مبل تخت خواب شو سه نفره مدل مکعبی شیک و جدید

مبل تخت خواب شو سه نفره مدل مکعبی شیک و جدید
مشخصات محصول
 • ابعاد
  228x95x90 سانتی متر
 • وزن
  ۸۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  MDF
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  چوب، فلز
 • نفرات مبل
  سه نفره

مبل تخت خواب شو سه نفره مدل مکعبی، انتخابی مطمئن برای افرادی است که علاوه بر کاربردی بودن بسیار شیک و زیباست و می توانید از آن هم در دکوراسیون های کلاسیک و هم راحت، استفاده بهینه را داشته باشید.

بدنه این مبل از جنس ام دی اف محکم و بادوام است که می توانید از آن برای مدت طولانی استفاده کنید. جنس کلاف این محصول از چوب و فلز است و توان تحمل وزن تا 350 کیلوگرم را دارد. جنس روکش پارچه ای مرغوب این مبل موجب شده است تا نظافت و شست وشوی آن به آسانی و راحتی انجام پذیرد.

لایه میانی آن نیز از فوم، فنر و اسفنج تشکیل شده و برای استفاده به منظور خواب و استراحت بسیار نرم و راحت است. شما می توانید آسودگی و زیبایی را باهم در این محصول تجربه کنید.

بیشتر
7 -

مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521 T

مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521 T
مشخصات محصول
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  استیل، فلز
 • نفرات مبل
  یک نفره

مبل تختخواب شو چشمه نور، با داشتن اسکلت داخلی و اصلی فلزی، محصولی بسیار مقاوم در برابر انواع ضربه است که قابلیت تحمل وزن های زیاد را دارد. پارچه استفاده شده برای روکش آن از مرغوب ترین انواع پارچه در بازار است که قابلیت شست وشو نیز دارد.

این پارچه دارای بافت لطیف و نرمی است و خواب کمی هم دارد. مبل تخت خواب شو چشمه نور، راه حلی عالی برای کسانی است که به دنبال گزینه ای راحت و همه کاره راحت برای نشستن و خواب هستند. این مبل تختخواب شو می تواند در طول روز فضایی راحت برای نشستن یا استراحت کوتاه وسط روز فراهم کند و شب ها به یک تخت راحت برای خوابی خوب تبدیل شود.

مبل تختخواب شو دارای مکانیزم ساده ای است که به شما این امکان را می دهد تا تنها در چند ثانیه آن را به تخت تبدیل کنید و برای مهمانان غیرمنتظره یا کسانی که می خواهند از فضای کوچک نهایت استفاده را ببرند، گزینه ای ایده آل است. با اندازه جمع و جور و طراحی سبک وزن، جابه جایی و نگهداری آن نیز آسان است.

بیشتر
8 -

مبل تخت خواب شو طبی یک نفره بالینکو مدل رولین

مبل تخت خواب شو طبی یک نفره بالینکو مدل رولین
مشخصات محصول
 • ابعاد
  96x60x90 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  فلز
 • نفرات مبل
  یک نفره

مبل تخت خواب شو یک نفره بالینکو مدل رولین با فرم ساده و مدرن در مکان های مختلف از جمله فضاهای مسکونی، هتل ها و حتی بیمارستان ها بسیار گزینه مناسبی است. این مبل تاشو در قسمت نشیمن خود به دلیل استفاده از تشک طبی در طراحی این محصول، راحتی را برای کاربر فراهم می کند.

علاوه بر این به دلیل دارا بودن تشک طبی هنگام خواب و استراحت به ستون فقرات فشاری وارد نشده و می توانید خوابی راحت را با آن تجربه کنید. با خرید مبل تخت خواب شو بالینکو نه تنها از خرید نشیمن و تخت خواب بی نیاز خواهید بود بلکه دیگر نیازی به تهیه تشک خواب نخواهید داشت.

این تشک از نوع طبی انتخاب شده و شما را پس از استفاده خسته و آزرده نمی کند. این مبل تخت خواب شو در حالت باز شده برابر با طول 205 سانتی متر می باشد که برای افراد با قامت بلند نیز مناسب است .، ساختار این مبل نیز به گونه ای طراحی شده که از استراکچری فلزی بسیار محکم ساخته شده و در صورت باز و بسته شدن های متمادی به تخت خراب نشده و مشکلی برای آن پیش نمی آید. همچنین این محصول دارای یک عدد بالش می باشد که هم به عنوان پشتی برای تکیه گاه و هم برای بالش میتوان از آن استفاده کرد.

بیشتر
9 -

مبل تخت خواب شو یک نفره مدل آلما با پارچه دو لایه

مبل تخت خواب شو یک نفره مدل آلما با پارچه دو لایه
مشخصات محصول
 • جنس بدنه
  آهن
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  فلز
 • جنس لایه‌ی میانی
  اسفنج
 • تراکم اسفنج
  30 کیلویی

مبل تختخواب شو (کاناپه تخت خواب شو) یک نفره مدل آلما از پارچه خارجی زیبا و شیک تهیه شده و به صورت دولایه لایکو دوزی شده که باعث میشود هم مایعات ریخته شده روی پارچه به تشک نفوذ نکند هم در برابر شستشوی زیاد مقاوم تر باشد.

همراه مبل یک عدد متکای دوقلو هم رنگ از جنس همان پارچه قرار دارد که با الیاف ویسکوز پر شده است جنس کلاف از فلز مقاوم و رنگ کوره ای تشکیل شده است. تشک مبل یک تکه بوده و در حالت تخت خواب کاملا یکدست میباشد و همین امر باعث راحتی بیشتر شده. روکش مبل قابل تعویض میباشد و با هزینه کم میتوانید به سلیقه خود رنگ آن را عوض کنید.

بیشتر
10 -

مبل تختخوابشو یک نفره مدل ساپتا

مبل تختخوابشو یک نفره مدل ساپتا
مشخصات محصول
 • ابعاد
  80x65x85 سانتی متر
 • وزن قابل تحمل
  ۱۲۰ کیلوگرم

مبل تاشو یک نفره مدل ساپتا مبلی ا ست ارگونومیک، که خوابی راحت و خوش را بعد از یک روز شلوغ برای شما فراهم می کند. باز و بسته شدن این مبل برای تبدیل شدن به تختخواب، هیچ سروصدایی ندارد و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

نشیمنگاه و تکیه گاه این مبل بسیار راحت و نرم است و به دلیل مقاومت بالای خود، دچار فرورفتگی نمی شود. پارچه استفاده شده در این مبل تختخوابشو، پارچه مازراتی است که سطح صاف و نرمی دارد و بدن را دچار ناراحتی نمی کند. رویه این مبل قابل جدا شدن و شست وشو نیز است که باعث استفاده بلند مدت از این محصول می شود. همچنین این مبل در رنگ بندی بسیار متنوعی عرضه می شود تا سلایق متفاوت شما را دربرگیرد. این مبل انتخاب مناسبی برای فضاهای جمع وجوری مثل آپارتمان ها، دفاتر، هتل ها و ... است.

بیشتر
11 -

مبل تاشو دو نفره مدل مهدیس

مبل تاشو دو نفره مدل مهدیس
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱60x65x80 سانتی متر
 • وزن
  ۶۰ کیلوگرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • جنس کلاف
  فلز
 • نفرات مبل
  دو نفره

مبل تختخواب شو دو نفره مدل مهدیس، راه حلی عالی برای کسانی است که به دنبال گزینه ای راحت و همه کاره راحت برای نشستن و خواب هستند. این مبل تختخواب شو می تواند در طول روز فضایی راحت برای نشستن یا استراحت کوتاه وسط روز فراهم کند و شب ها به یک تخت راحت برای خوابی خوب تبدیل شود.

پارچه های مبل و متکاها از جنس درجه یک خارجی تولید شده اند و تشک آن، از اسفنج مرغوب سی کیلویی و طبی ساخته شده که هم محکم و بادوام است و هم برای خوابی راحت کاملا مناسب است. طراحی شیک و مدرن مبل مهدیس مکمل هر سبک دکوری است و مطمئناً زیبایی کلی فضای شما را افزایش می دهد.

مبل تختخواب شو دارای مکانیزم ساده ای است که به شما این امکان را می دهد تا تنها در چند ثانیه آن را به تخت تبدیل کنید و برای مهمانان غیرمنتظره یا کسانی که می خواهند از فضای کوچک نهایت استفاده را ببرند، گزینه ای ایده آل است. با اندازه جمع و جور و طراحی سبک وزن، جابه جایی و نگهداری آن آسان است.

بیشتر
12 -

مبل تختخواب شو یک‌ نفره آریا سوفا مدل هارپر

مبل تختخواب شو یک‌ نفره آریا سوفا مدل هارپر
مشخصات محصول
 • ابعاد
  80x40x85 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس روکش
  پارچه
 • تراکم اسفنج
  30 کیلویی
 • نفرات مبل
  یک نفره

مبل تختخوابشو یک نفره آریا سـوفا مدل هارپر مکانیسمی سه تکه دارد و از خوش فرم ترین و راحت ترین تخت خواب شو های موجود در بازار است. تشک مورد استفاده در این مدل از یورتان 30 کیلویی تشکیل شده که به مدد نوارهایی با خاصیت کش سانی بالا و میله های نازک فلزی که به صورت توری شکل و مشبک در زیر آن تعبیه شده که باعث جلوگیری از فرونشست و ناهموار شدن بخش های کاربردی آن می شود.

پارچه به کار رفته در مدل هارپر از جنس الیاف نانو است که مضاف بر تنوع رنگ، در برابر انواع لکه ها قابلیت لکه زدایی بالایی دارد. تمامی قطعات فلزی به کار رفته در این محصول ملوّن به رنگ الکترواستاتیک (کوره ای) است که این مزیت باعث جلوگیری از پوسیدگی قطعات می شود و استفاده از مبل را در تمامی شرایط آب و هوایی امکان پذیر می کند.

بیشتر

نکات مهم هنگام خرید مبل تخت خواب شو

کاربرد و مورد استفاده

به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت، پس در ابتدا اندازه مناسب مبل های تخت خواب شو را در ذهن تان طراحی کنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود تان کنید. برای مثال سوال هایی مانند:

 • قرار است چند نفر از این فضا استفاده مفید داشته باشند؟
 • آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می کنید؟
 • برای چه گروه سنی در خانواده اعم از نوجوان، جوان، میانسال یا سالمند استفاده خواهد شد؟
 • متراژ اتاقتان چه اندازه است؟
 • آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دهد که از تخت خواب های سایز بزرگ استفاده کنید؟

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

اهمیت جنس و بافت پارچه

قبل از خرید دقت داشته باشید که جنس پارچه و بافت آن طوری طراحی شده باشد که به هنگام خوابیدن به روی آنها با سلیقه و ذایقه شما به طور کامل هماهنگی داشته باشد. به طور کل بافت هایی را که نرم و لطیف و مقاوم هستند، انتخاب کنید. همچنین می توانید ملافه ای را جداگانه برگزینید که به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت خواب استفاده کنید.

انتخاب پایه ها

هنگام خرید کاناپه و مبل های تخت خواب شو به پایه های آن دقت کنید. کاناپه هایی را خریداری کنید که پایه هایش با چسب به بدنه کاناپه محکم شده باشد. آن دسته از کاناپه هایی که با میخ به بدنه متصل می شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نا متوازن شدن و لق خوردن تخت خواب می شوند.

خرید پارچه

به هنگام خرید، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با رنگ و طراحی اتاق شما هماهنگی کامل داشته باشد، در نظر داشته باشید تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است. می توانید انواع گل دار، راه راه، چهار خانه و مدل های عروسکی را بنا بر سبک اتاق و نوع کاربرد آن انتخاب کنید.

بررسی نرمی نشمین

بهتر است به هنگام انتخاب کاناپه مورد نظر، آن را باز کنید و به روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز آن نرم و راحت است.

کیفیت رویه کوبی

سطح رویی و اطراف کاناپه را به دقت نگاه کنید. سطح کلی کاناپه باید پوشیده از تشک و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل کند. اگر در ساختار نهایی و رویی کاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.

بهترین مدلهای مبل تخت خواب شو

عکس مبل تختخواب شو دو نفره بدون دسته توسی

بررسی مکانیزم تختخواب شو

قسمت تخت خواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

کیفیت اسکلت و فریم

در نظر داشته باشید که اسکلت و بدنه کاناپه های تخت خواب شو مقاوم باشد و همچنین تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به طور سریع فرسوده و خراب می شوند.

اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد به گونه ای که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

کیفیت فنر تشک ها

کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد.

از آینده مطمان شوید

به هنگام خرید از مسئول فروش بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر، در این صورت می توانید با خیال آسوده خرید کنید.

قطر تشک

هنگام خرید دقت کنید که و تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به سرعت فرسوده و خراب می شوند.

بهترین مدلهای مبل تخت خواب شو

سخن پایانی

مبل تختخواب شو یکی از آن دست وسایلی است که برای خانه ها و اتاق هایی با فضای کم طراحی و ساخته شده است. خانه هایی که به خاطر متراژ کم امکان استفاده هم زمان تختخواب و مبل به صورت مجزا را ندارند. مبل های تختخواب شو یک راهکار بسیار خوب برای این رفع این مشکل خواهد بود.

ازاین رو به کسانی که دوست دارند در اتاق خود هم تخت داشته باشند و هم مبل انتخاب این گونه مبل بسیار انتخاب خوبی خواهد بود. در این مقاله از طوطی کالا سعی شد تا مهم ترین نکاتی را که هنگام خرید این مدل مبل یا تختخواب باید به آنها توجه داشت بیان شود تا خرید رضایت بخشی را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کتابخانه خانگی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت مبل تخت خواب شو چند است؟
قیمت انواع مبل تخت خواب شو به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس مبل (بدنه، روکش، کلاف)، ابعاد، نوع فوم، وزن، چند نفره بودن مبل، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع مبل تخت خواب شو از 3 میلیون تومان تا 40 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده مبل تخت خواب شو کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای مبل تخت خواب شو می توان به برندهای چشمه نور، ایکیا، آلما، ریتا، راک، هومزا، فلورانس، آرا سوفا، ال باکس، شانلی وود، دیاکو، مهدیس، شیک لایت و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/09/18
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد