منو

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی + معرفی انواع ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی امروزه یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین لوازم خانگی است که به خوبی در آشپزخانه ها نفوذ پیدا کرده و به کمک خانواده ها آمده است و زندگی پرمشغله افراد را ساده تر کرده است.

شاید در ابتدا خرید ماشین ظرفشویی کاری دشواری به نظر نرسد. اما وقتی پس از مراجعه به بازار و یا گشت زدن در اینترنت با سیل برند های متنوع و امکانات ماشین های ظرفشویی امروزی مواجه می شوید، متوجه خواهید شد که خرید ماشین ظرفشویی چندان هم آسان نیست.

ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید انواع ماشین ظرفشویی

به همین دلیل در این بخش از طوطی کالا راهنمای خرید ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید آسان تر و سریع تر به انتخاب ماشین ظرفشویی بپردازید، پس با ما در ادامه همراه باشید.

چرا ماشین ظرفشویی بخرم؟

ظروف کثیف یکی از مواردی هستند که در همه خانه ها وجود دارند و جزء جدانشدنی آن هستند. بنابراین پاکیزگی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو بهترین گزینه برای شستن راحت و سریع ظرف ها، استفاده از ماشین ظرفشویی است. یکی از ویژگی های مهمی که ماشین های ظرفشویی دارند این است که سبب صرفه جویی زیادی در مصرف آب می شوند و مقدار آب مورد نیاز برای شستن ظرف ها را به حد قابل توجهی کاهش می دهند، زیرا با وجود محفظه مخصوصی که دارند از هدر رفت آب جلوگیری می کنند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که، ماشین های ظرفشویی سبب صرفه جویی در زمان ارزشمند شما می شوند. به خصوص برای افرادی که شاغل هستند و زمان زیادی برای رسیدگی به امور منزل خود ندارند، بهترین گزینه استفاده از ماشین ظرفشویی است. علاوه براین ماشین های ظرفشویی با توجه به کارایی بالایی که دارند، از قیمت مناسب برخوردار هستند و با وجود گنجایش و ظرفیت های مختلفی که دارند، امکان خرید آن ها برای همه افراد و خانواده های کم جمعیت و پرجمعیت وجود دارد.

نحوه شستشو و عملکرد ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از یک سیستم شستشوی خاص (مانند بازوی آبپاش) و تکنولوژی های مختلف برای شستشوی ظروف استفاده می کند. برای استفاده از این دستگاه در ابتدا باید ظروف را در طبقات داخلی آن بچینید. در مرحله بعد برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس دکمه استارت را لمس کنید تا ظرفشویی شروع به کار کند.

ساختار داخلی ماشین ظرفشویی

اجزا و ساختار داخلی ماشین ظرفشویی

به طور کلی عملکرد بیشتر ماشین های ظرفشویی شبیه به هم است. این دستگاه ها به کمک مواد شوینده و اسپری سریع و قدرتمند آب، ظروف را به صورت کامل شستشو می دهد و دست آخر آب کثیف باقیمانده را تخلیه می کنند. در تعداد خیلی زیادی از ماشین های ظرفشویی با توجه به نوع برنامه، هوای داخل ماشین ظرفشویی گرم می شود و فرآیند خشک شدن در پایان انجام می گیرد.

معرفی انواع ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی به طور کلی به سه نوع تقسیم می شوند؛ ماشین ظرفشویی ایستاده، ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی توکار. که در ادامه با هم هر یک از مدلها آشنا خواهیم شد.

1 - ماشین ظرفشویی ایستاده

ماشین ظرفشویی ایستاده یا همان مبله، یکی از پرطرفدارترین نوع های این ماشین است که امروزه در اکثر مغازه ها و در همه برندها قابل مشاهده می باشد. این ماشین همانند یک ماشین لباسشویی با ابعادی متفاوت و یا یکسان با ماشین لباسشویی تولید و توزیع می گردد.

ماشین ظرفوشیی ایستاده

ماشین ظرفشویی ایستاده دو طبقه

ماشین های ظرفشویی ایستاده در ظرفیت های ۹ نفره تا ۱۶ نفره تولید می شوند که البته ظرفیت های بین ۱۲ تا ۱۴ نفره بالاترین میزان فروش را داشته اند. این مدل بیشتر مناسب خانواده های پررفت وآمد یا آن دسته افرادی است که ترجیح می دهند ظرف های نشسته خود را از صبح تا شب داخل ماشین بگذارند و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنند.

هنگام خرید این ماشین ها، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که قابلیت شست و شوی نصف ظرفیت را دارند. این بدان معناست که با پر کردن نصف ظرفیت ماشین، ظرف ها با مصرف آب و شوینده کمتری شسته خواهند شد.

2 - ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی روی کابینت و کنار سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار می گیرد و چون وزن نسبتا کمی دارند به راحتی امکان جابه جایی دارد، یا حتی در مواقعی که نیاز به ماشین ظرفشویی ندارید می توانید آن را در انباری نگهداری کنید و هر زمان که نیاز به شستشوی زیادی داشتید مجدد آن را نصب و استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی رومیزی

تصویر ماشین ظرفشویی رومیزی نقره ای کنار سینک ظرفشویی

این مدل بیشتر مناسب یک خانواده کوچک و کم جمعیت است که زیاد اهل مهمانی دادن هم نیستند. مزیت این نوع ماشین ظرفشویی این است که سریع پر می شود و قیمتش هم از انواع ایستاده، ارزان تر است.

3 - ماشین ظرف شویی توکار

ماشین ظرفشویی نیز مانند هر لوازم خانگی دیگری دارای مدل توکار بوده و قابلیت قرارگیری در داخل کابینت و یا یک فضای بسته را دارا می باشد. بخش عمده ای از کسانی که ماشین های ظرفشویی توکار را انتخاب می کنند دنبال ایجاد تغییر در آشپزخانه و عقب نماندن از قافله داشتن آشپزخانه ای بسیار مدرن هستند.

ماشین ظرفشویی توکار

ماشین ظرفشویی توکار داخل کابینت

این نوع نسبت به ماشین ظرفشویی ایستاده فضای کمتری را نسبت به مدل های مبله اشغال کرده و عموماً به شکلی طراحی می شود که در زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت ها و زیر صفحه کابینت قرار بگیرد.

ظرفیت این ماشین ظرفشویی تقریبا هم اندازه ماشین های مبله است و تنها تفاوت آن ها در سبک طراحی و جای قرارگیری آن است. از طرفی دیگر این مدل از ماشین های ظرفشویی به این دلیل که در داخل کابینت قرار می گیرند، کمترین صدا را در بین دیگر مدل ها ایجاد می کنند.

بهتر است این نوع ماشین ظرفشویی در هنگامی که طراحی کابینت های داخلی را انجام می دهید انتخاب شود تا همخوانی بیشتری با مدل و چیدمان آشپزخانه شما داشته باشد.

ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم؟

اولین مسئله ای که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید، مناسب ترین میزان ظرفیت ماشین ظرفشویی برای خانواده شما یا اصطلاحاٌ چند نفره بودن آن است.

 • کمترین ظرفیت ماشین ظرفشویی، 6 تا 8 نفره به صورت رومیزی موجود و قیمت نسبتا ارزانتری دارد و مناسب خانواده های 3 یا 4 نفره می باشد.
 • ماشین های 12 نفره مناسب خانواده های کمی شلوغ تر یا پررفت و آمد می باشد و معمولا دارای قابلیت استفاده از نیمی از ظرفیتشان نیز هستند.
 • ماشین ظرفشویی های 14 و 16 نفره مناسب خانواده های بزرگ و اهل مهمانی می باشد که سیستم های مختلفی برای شستشوی انواع ظروف دارند و کم مصرف تر هستند.

به هر جهت انتخاب با شماست، اما فراموش نکنید که هرچه ظرفشویی بزرگ تری انتخاب کنید، از نظر خرید اولیه، تهیه مواد شوینده و مصرف انرژی نیز باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

کم مصرف ترین ماشین ظرفشویی

یک ماشین ظرفشویی خوب باید مصرف انرژی را کاهش دهد و آب و برق را بهینه مصرف کند. طبق استانداردهای جهانی، ماشین های ظرفشویی مناسب باید کمتر از ۲۷۰ کیلووات انرژی در ساعت مصرف کنند و مصرف آبشان در هر شست وشو بیشتر از ۳.۵ گالن آب نباشد. پس حتما پیش از خرید، به برچسب انرژی و مقدار آب مصرفی نگاهی بیندازید.

به طور کلی برندهای میله، AEG، بکو و بوش مدل های کم مصرف متعددی در بازار دارند. سعی کنید مدل هایی را بخرید که قابلیت شست وشوی ظروف کم با مصرف انرژی کم تر را داشته باشند. از برندهای ایرانی هم می توان به جی پلاس و سام اشاره کرد

بهترین برندهای ماشین ظرفشویی

در زمینه خرید هر وسیله خانگی، برند آن اهمیت بسیاری دارد زیرا نام های شناخته شده و پرطرفدار، بازخورد خوبی در بین خریداران داشته و محصول با کیفیتی به بازار عرضه می کنند.

در حال حاضر برندهای ماشین ظرفشویی بوش - ال جی - سامسونگ - ویرپول - مایتگ - هیتاچی - اسنوا - پاکشوما - دوو - مجیک - کندی - بکو - AEG - هایسنس و تعدادی دیگر رتبه های برتر تولید ماشین ظرفشویی موجود در ایران را دارند.

تصویر ماشین ظرفشویی

نحوه چیدمان ماشین ظرفشویی

مهترین نکات هنگام خرید ماشین ظرفشویی

ظرفیت ماشین ظرفشویی

همانطوری که در قسمت های قبل گفتیم، ظرفیت ماشین های ظرفشویی نسبت به نوع آن از 4 تا 16 نفره به صورت کلی عرضه می شود که شما نسبت به تعداد افراد خانواده، مهمانی ها، استفاده چندباره آن در طول روز می توانید ظرفیت مناسب را بیابید.

به طور مثال، اگر شما یک خانواده 4 نفره دارید که در نظر دارید روزانه یک بار از این ماشین استفاده نمایید، بهتر است یک ماشین 8 نفره تهیه کنید تا تمامی ظروف کثیف شده در روز را جمع کرد و در پایان روز با ماشین آن را بشویید.

اندازه ماشین لباسشویی

به طور کلی اندازه ماشین ظرفشویی به دو عامل بستگی دارد که یکی از آن ها ابعاد فیزیکی دستگاه و دیگری تعداد اقلام یا تنظیمات مربوط به سبدهای دستگاه است. بنابراین به منظور یک خرید بهینه فضای مدنظر خود را اندازه گیری کنید و آن را با اندازه های ارائه شده در این بخش مقایسه کنید. در چنین حالتی می توانید بهترین و متناسب ترین مدلِ ماشین ظرفشویی را انتخاب و خریداری کنید.

خرید اینترنتی ماشین ظرفشویی

بررسی اندازه انواع ماشین ظرفشویی

 • ماشین ظرفشویی با اندازه کامل (Full-size): این مدل از دستگاه دارای پهنای ۶۰ سانتی متری است و قابلیت جا دادن ۱۲۰ الی ۱۵۰ آیتم (ظروف) را دارد. به طور کلی مدل هایی با اندازه های کامل برای خانواده های بزرگ با تعداد افراد بیش از ۴ نفر مناسب است.
 • ماشین ظرفشویی متوسط (Slimline): این مدل از دستگاه دارای پهنایی در حدود ۴۵ سانتی متری است و قابلیت جا دادن ۹۰ الی ۱۰۰ آیتم (ظروف) را دارد. مدل هایی با اندازه های نیمه کامل یا متوسط برای خانواده های با جمعیت معمولی با تعداد افراد ۲ الی ۴ نفر مناسب است.
 • ماشین ظرفشویی کم جا (Compact): ماشین ظرفشویی کم جا دارای پهنایی ۵۵ سانتی متری است و قابلیت جا دادن ۴۰ الی ۶۰ آیتم (ظروف) را دارد. مدل های فشرده برای خانواده هایی با جمعیت کم و در حد دو نفر مناسب است.

جنس مخزن

از نظر کارشناسان اهل فن، جنس محفظه ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین مواردی است که بسیار مهم خواهد بود. ماشینهای ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) دارند.

اما به طور کلی محفظه های استیل زنگ نمی زنند، پس از شستشو با آب داغ فرم خود را از دست نداده و همچنین آلودگی را به خود جذب نمی کنند، بنابراین عمر طولانی تری نسبت به پلاستیک دارند و انتخاب مناسبی خواهند بود. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

قفسه یا سبدها

سبدهای شستشو برای جا دادن قاشق و چنگال، بشقاب و ... هستند. معمولا ظرفشویی ها دو طبقه یا سه طبقه هستند، بنابراین انتخاب بر اساس نیاز شما خواهد بود. شما باید این قسمت را به دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه قفسه ها با بشقابها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید.

بعضی از ماشینهای ظرفشویی دارای سه قفسه هستند، قفسه ای مخصوص در بالای ظرفشویی برای بارگیری قاشق، چنگال و سایر اقلام های کوچک تعیین شده است که به شما این امکان را خواهد بخشید تا فضای بیشتری را برای ذخیره سازی اقلام خود به شیوه ای منظم تر داشته باشید. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که در ماشین ظرفشویی سه طبقه ممکن است اندازه بشقابها یا عمق ظروف گودی که در آن قرار میدهید را محدود کنند.

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی

تصویر استفاده از ماشین ظرفشویی توکار

در ضمن سبدی که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد کار شما را خیلی ساده تر کرده و ظروف را راحت تر جا می دهد ضمن اینکه امکان شستشوی قابلمه با آن ظرفشویی مهیا می شود، پس در این مورد هم سوال کنید.

میزان مصرف آب

ماشینهای ظرفشویی آب زیادی مصرف میکنند که البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی آن، از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف میشود چندان تفاوتی ندارد. برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدلهای نختلف و مقدار مصرف آنها را با دقت بررسی کنید.

فیلتر غذا

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون میفرستد. اما مدلهای دیگر این دستگاه چنین آسیابی ندارند و ظروف باید قبل از قرار داده شدن در آن با دستمالی مرطوب پاک شوند.

شستشوی میوه و سبزیجات

برخی از مدل های ماشین ظرفشویی یک قابلیت بسیار جالب و کاربردی دارند که میتواند میوه و سبزیجات شما را شسته و ضد عفونی کند. این ویژگی جزو یکی از محبوب ترین قابلیت هایی است که بر روی این دستگاه قرار داده شده و کار شما را برای شستشوی حجم زیاد میوه و سبزی آسان کرده است.

مصرف آب بسیار کمتر از حالتی است که شما با دست میوه را بشویید. کافیست برای ضد عفونی کردن میوه ها، مایع را داخل مخزن مخصوص ریخته و دکمه مختص شستشوی میوه ها را بزنید. اگر این قابلیت برای شما کاربرد زیادی دارد، حتما قبل از خرید از فروشنده مطمئن شوید که مدل مد نظر شما این قابلیت را دارد.

شستشوی میوه و سبزیجات با ماشین ظرفشویی

شستشوی میوه و سبزیجات با مشاین ظرفشویی

سیستم فیلترینگ آب

یکی از نکاتی که امروزه خیلی کم به آن توجه می شود، سیستم فیلترینگ آب توسط ماشین است. آب آشامیدنی منازل در ایران عمومآً دارای املاح و ناخالصی زیادی است و این امر جدا از کاهش عمر لوازم مصرفی آبرسانی در ماشین های ظرفشویی باعث خواهد شد که کیفیت شستشو ظروف پایین آید و ظروف با لکه های چربی یا سفیدک همراه شود.

پس در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی مورد نظر شما قابلیت فیلترینگ آب را دارا باشد تا ظروف شما کاملاً تمیز باشد.

شستشوی هوشمند

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص میکند.

آب گرمکن

تقریبا تمام ماشینهای ظرفشویی به آب گرم متصل میشوند. آب گرم منزل معمولا در درجه 48 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم میشود. ماشینهای ارزانتر از همین دمای آب استفاده میکنند و ماشینهای گرانتردارای سیستم گرم کننده هستند.

برای شسته شدن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید 60 درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدلهای جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی میکند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

برنامه های شستشو

ماشین های ظرفشویی نوین دارای تعداد برنامه های متعددی برای شستشوی سریع، مقدماتی، نرمال، زیاد و ... هستند که کمک شایانی به میزان مصرف بهینه مواد شوینده، آب و انرژی خواهند کرد.

به طور مثال در صورتی که ماشین ظرفشویی خود را با ظروف میوه، چای و یا ظروف غیر چرب پر کرده اید، می توانید از برنامه شستشوی سریع استفاده کنید تا مواد شوینده کمتری مصرف شود و سریعاً سیکل زمانی شستشو کاهش یابد.

پنل برنامه های ماشین ظرفشویی بوش

پنل لمسی برنامه های ماشین ظرفشویی بوش

بنابراین مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها موجب گرانتر شدن آن میشود، نیازهای شما را هم برطرف کند.

سوراخهای آب فشان

بازوهای شوینده ای که در دستگاه تعبیه شده اند دارای سوراخهایی هستند که آب با فشار از آن خارج میشود. سوراخهای ریزتر کار شستشو را بهتر انجام میدهند.

خشک کن

امروزه اکثر ظرفشویی ها به خشک کن مجهز هستند که کمک می کنند تا ظروف های شما سریع تر خشک شده و آماده استفاده و پذیرایی شوند. اما ماشینهای ظرفشویی دارای خشک کن، برق زیادی مصرف میکنند. ولی مدلهایی که مخزن استیل دارند، به دلیل اینکه مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع میکنند.

در ماشین های ظرفشویی سامسونگ و ال جی پس از اتمام شستشو درب به طور خودکار باز می شود تا بخار و گرمای موجود از ظرفشویی رانده شود و هوای تازه تری به ظروف ها برخورد کند و در نتیجه سریع تر خشک شوند.

مقدار صدا

ماشینهای ظرفشویی اصولا پر سرو صدا هستند که از گردش موتور، فشار آب و ... ایجاد میشود. اگر دستگاهی که انتخاب میکنید دارای دیواره های عایق کاری شده باشد، صدای مزاحم آن تا حد زیادی (نه کاملا) برطرف خواهد شد. هنگام خرید به دسیبل صدا توجه کنید:

 • بیشتر از ۵۰ دسیبل «پرسروصدا»
 • ۴۴ تا ۴۹ دسیبل «تقریبا بی صدا»
 • کمتر از ۴۴ دسیبل «کاملا بی صدا»

البته ۴۹ دسیبل یک ماشین ظرفشویی عالی است که مزاحمتی ایجاد نمی کند. مدل های کاملا بی صدا برای افرادی ست که بسیار به صدا حساس اند.

شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

شستشوی ظروف کثیف در ماشین ظرفشویی

طراحی ماشین ظرفشویی

اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که به زیبایی بیشتر دکوراسیون آشپزانه خود اهمیت می دهید، خرید ماشین ظرفشویی با یک طراحی زیبا می تواند جلوه ای چشم نوازتر را به دیزاین آشپزخانه های شما ببخشد. سامسونگ، ال جی و بوش در زمینه ساخت ظرفشویی عملکرد به مراتب بهتر و همچنین حضور پر رنگ تری را به نسبت سایر برندها دارند که از طراحی بسیار زیبا و مدرنی نیز برخوردار هستند که می توانند زیبایی محیط آشپزخانه شما را تحت تاثیر خود قرار دهند.

هر یک از این برندها ماشین های ظرفشویی خود را در مدل های مختلف و با طراحی های متفاوتی تولید می کنند که مهم ترین اصل برای انتخاب آنها از نظر طراحی، سلیقه است. به این معنی که سلیقه و البته نوع طراحی دیزاین آشپزخانه شما می تواند بیش از هر مولفه دیگری در انتخاب شما تعیین کننده باشد.

قیمت ماشین ظرفشویی

مسلما هرچه مصرف انرژی پایین تر و امکانات و ظرفیت ماشین ظرفشویی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. البته اینکه هرچه قیمت ماشین ظرفشویی بالاتر باشد به معنی کیفیت خوب و انتخاب عالی نیست و در برخی شرایط به دلیل وجود امکانات جانبی یا برند ماشین قیمت بالایی دارد؛ بهترین کار بررسی کامل ویژگی های ماشین ظرفشویی و انتخاب مناسب ترین گزینه می باشد.

کدام ظرف ها را در ماشین ظرفشویی نشوییم؟

زمانی که می خواهید ظرفی را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، به چند نکته نیز در مورد نوع ظروف ها توجه کنید.

 • ماشین ظرفشویی ابزار مناسبی برای شست وشوی ماهیتابه ها و ظروف نچسب نیست چرا که فرایند شست وشو منجر به آسیب به پوشش نچسب این ظروف خواهد شد و آن ها را از بین می برد. در نتیجه اگر روی دستورالعمل قرار دادن ظروف نچسب در ماشین قید نشده از این کار خودداری کنید.
 • از قرار دادن ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی خودداری کنید، چرا که دمای بالای ماشین باعث از بین رفتن پلاستیک خواهد شد.
 • بهتر است از قرار دادن ظروف چینی قدیمی نیز در ظرفشویی پرهیز کنید. چرا که ممکن است نقش ونگار ظرف از بین برود و باعث خراشیده شدن آن ها شود.
 • ماشین ظرفشویی جای مناسبی هم برای قاشق و بشقاب های چوبی نیست، چرا که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب ممکن است باعث باد کردن و ترک خوردن آن ها شود.
 • از قرار دادن ظروف آلومینیومی در ماشین هم پرهیز کنید، چرا که ممکن است با مواد شوینده واکنش دهند و منجر به تیرگی و تغییر رنگ آن ها شود.

خرید انواع ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری

قبل از خرید ماشین ظرفشویی جای دستگاه در منزل را مشخص کنید و در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی مورد نظر در نظر داشته باشید که دستگاه در محل به راحتی قرار بگیرد.

در واقع میتوان گفت بهترین مارک ماشین ظرفشویی رومیزی مارکی است که با هزینه ای که شما در نظر دارید دارای کارایی بالا با توجه به نیاز های شما و ظاهری زیبا با توجه به سلیقه شما و از همه مهم تر دارای ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد باشد.

1 -

ماشین ظرفشویی بوش مشکی 13 نفره مدل SMS46NB01B

ماشین ظرفشویی بوش مشکی 13 نفره مدل SMS46NB01B
ماشین ظرفشویی بوش مشکی مدل SMS46NB01B سری 4 با داشتن 3 سبد ظرفیت 13 نفر را در اختیار شما قرار می هد که برای پرجمعیت و حتی کم جمعیت بسیار مناسب است چراکه این مدل دارای برای نیم شور یا همان Half Load می باشد.
این محصول که یکی از مدل های بسیار کم مصرف و بی صدا شرکت بوش می باشد چراکه شرکت بوش از موتور Eco Silence Drive به همراه بدنه عایق فوق کم صدا Super Silent در ساخت ماشین ظرفشویی بوش مشکی مدل SMS46NB01B استفاده کرده است و باعث شده این مدل رتبه انرژی ++A را کسب کند و در زمان شستشو در بالاترین سطح تنها 44 دسیبل صدا تولید می کند که در طول روز این میزان صدا به گوش شما نخواهد رسید.
مشخصات محصول
 • ارتفاع
  ۸۵ سانتی متر
 • عمق
  ۶۰ سانتی متر
 • ظرفیت
  ۹.۵ لیتر
 • تعداد سبد
  سه عدد
2 -

ماشین ظرفشویی جی پلاس 13 نفره مدل GDW-L352W

ماشین ظرفشویی جی پلاس 13 نفره مدل GDW-L352W
ماشین ظرفشویی مدل GDW-L352 محصولی از شرکت جی پلاس است. این ماشین ظرفشویی مبله برای خانواده های پرجمعیت یا افرادی که مهمانی خانوادگی می گیرند، گزینه مناسبی است.
این محصول دارای سه سبد یا جایگاه قرارگیری ظروف است. ظرفیت این مدل 13 نفره است. یکی از ویژگی های این مدل مصرف بهینه انرژی است.
مشخصات محصول
 • ارتفاع
  84.5 سانتی متر
 • تعداد سبد
  2 عدد
 • میزان نمودار مصرف انرژی
  A++
3 -

ماشین ظرفشویی پاکشوما مدل 15 نفره MDF 15306 S

ماشین ظرفشویی پاکشوما مدل 15 نفره MDF 15306 S
ماشین ظرفشویی پاکشوما مدل MDF 15306 S ماشین ظرفشویی مبله است. این ماشین برای خانواده های پرجمعیت یا افرادی که مهمانی خانوادگی می گیرند، گزینه مناسبی است. ظرفیت این مدل 15 نفره است.
این ماشین ظرفشویی نمودار مصرف انرژی A++ را کسب کرده است. ماشین ظرفشویی پاکشوما MDF - 15306 S دارای 3 سبد بوده و صدای زیادی تولید نمی کند. این میزان 47 دسی بل اعلام شده است.
برای بالاتر بردن ایمنی این ماشین، از فقل کودک استفاده می شود. این مدل تلاش داشته تا بر کارایی خود بیافزاید، از این رو، قابلیت شستشوی میوه و سبزی را برای خریداران فراهم کرده است. این قابلیت، علاوه بر صرفه جویی در زمان، کیفیت کارتان را هم افزایش می دهد.
برای افرادی که ظروف گران و حساس دارند این ماشین حالتی طراحی کرده که مخصوص ظروف حساس است. با انتخاب این حالت آسیبی به ظروف تان وارد نمی شود. در کل این ماشین، 8 برنامه شستشو دارد که با استفاده از آن ها می توانید ظروف تان را با کیفیت بالایی تمیز کنید. ماشین ظرفشویی پاکشوما مدل MDF - 15306 S به سیستم تاخیر در زمان شستشو تا 24 ساعت مجهز شده است.
مشخصات محصول
 • تعداد سبد
  سه عدد
 • میزان نمودار مصرف انرژی
  A++
 • امکانات ویژه
  امکان شست و شوی میوه و سبزی
4 -

ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا 6 نفره مدل WQP6-3206BS

ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا 6 نفره مدل WQP6-3206BS
ماشین ظرف شویی مایدیا مدل WQP6-3206BS یکی از محصولات خوش ساخت کاربردی این برند است. ابعاد نسبتا کوچک این ماشین ظرف شویی استفاده رومیزی از آن را ممکن کرده است و برای کسانی که دچار مشکل کمبود جا هستند یا تعداد ظروف کمی برای شستن دارند، انتخابی ایده ال است.
این مدل گنجایش شستن ظروف 6 نفر را در هر بار روشن شدن دارد. مصرف انرژی دستگاه نسبتا کم است و از رتبه A+ برخوردار است. علاوه براین میزان 6.5 لیتر آب در هر سیکل شست وشو استفاده می شود که نسبت به مقدار آب مصرفی در شست وشوی دستی بسیار بهینه است.
این مدل مجهز به یک قفسه مخصوص بشقاب و ظروف بزرگ و یک نیم طبقه مخصوص قاشق و چنگال است. تعداد هفت برنامه شست وشو در این مدل وجود دارد که کاربر بسته به نیاز خود می تواند هر کدام را انتخاب کند.
یک نمایشگر دیجیتال LED نیز در میانه این پنل وجود دارد که کار با دستگاه را سهولت بخشیده است. این مدل همچنین به سیستم تاخیری زمان شروع کار مجهز است که می تواند تا 24 ساعت به تاخیر انداخته شود. علاوه بر این سیستم تمیز کننده SelfClean برای این ماشین ظرف شویی در نظر گرفته شده است. مایدیا یک شرکت بزرگ و بین المللی است که با تولید محصولات باکیفیت توانسته برای خود جایگاه مناسبی در بازار لوازم خانگی دست و پا کند.
مشخصات محصول
 • تعداد سبد
  یک عدد
 • میزان نمودار مصرف انرژی
  A+
 • امکانات ویژه
  امکان شست و شوی میوه و سبزی
 • وزن
  ۲۰ کیلوگرم
5 -

ماشین ظرفشویی رومیزی 6 نفره الگانس مدل WQP6

ماشین ظرفشویی رومیزی 6 نفره الگانس مدل WQP6
ماشین ظرفشویی الگانس مدل WQP6 دستگاهی بسیار کاربردی بوده که با طراحی و کیفیت بالای ساخت همراه شده است. این ماشین ظرفشویی رومیزی ظرفیتی دارد که می تواند بشقاب و لیوان استفاده شده توسط 6 نفر را در خود جای دهد و با کیفیت بالا بشوید.
ابعاد دستگاه امکان استفاده آن روی میز یا کانتر کابینت را می دهد. ماشین ظرفشویی مدل WQP6 محصولی با کیفیت از برند معتبر الگانس است. این مدل در ابعاد گنجایش، پهنا 440 میلی متر، عمق 500 میلی متر و ارتفاع 550 میلی متر طراحی شده است. این مدل دارای محفظه داخلی استیل است.
ماشین های ظرف شویی در مصرف آب و برق نیز صرفه جویی می کنند. رده مصرف انرژی این محصول A+ است. با استفاده از این محصول علاوه بر راحتی در شستشوی ظروف، آب کمی مصرف می شود.
مشخصات محصول
 • تعداد سبد
  یک عدد
 • میزان نمودار مصرف انرژی
  +A
6 -

ماشین ظرفشویی 15 نفره وست پوینت مدل WYG-15620

ماشین ظرفشویی 15 نفره وست پوینت مدل WYG-15620
وست پوینت یکی از قدیمی ترین برند های فرانسوى لوازم خانگی است که از قرن 18 هم میلادی به تولید لوازم خانگی می پردازد. ماشین ظرفشویی وست پوینت تحت لیسانس فرانسه، با ظرفیت 15 نفر و سه سبد برای گنجایش بیشتر و مصرف انرژى +A یکى از بهترین کالاهاى موجود در بازار ایران است.
مشخصات محصول
 • ارتفاع
  ۸۵ سانتی متر
 • عمق
  ۶۰ سانتی متر
 • ظرفیت
  ۱۵ لیتر
 • میزان نمودار مصرف انرژی
  +A
 • سایر توضیحات
  صفحه نمایشگر تمام لمسى، جنس بدنه استیل، داراى استاندار CE اروپا، برنامه شستشوى سریع
7 -

ماشین ظرفشویی کندی 15 نفره مدل CDM 1523W

ماشین ظرفشویی کندی 15 نفره مدل CDM 1523W
مشخصات محصول
 • تعداد سبد
  سه عدد
 • امکانات ویژه
  امکان شست و شوی میوه و سبزی
 • وزن
  46 کیلوگرم
8 -

ماشین ظرفشویی سامسونگ 13 نفره مدل DW60M5050FS

ماشین ظرفشویی سامسونگ 13 نفره مدل DW60M5050FS
ماشین ظرفشویی 5050 سامسونگ یکی دیگر از ماشینهای شستشوی ظرف تولید کمپانی سامسونگ است که بخاطر امکانات به روز و عالی و طراحی منحصر بفرد و زیبا از محبوبیت و فروش بسیار بالایی برخوردار است. این مدل با بدنه ساخته شده از استیل ضد زنگ و پلاستیک فشرده و فایبر گلاس در دو رنگ سفید و نقره ای موجود میباشد تا به راحتی با ظاهر آشپزخانه شما هماهنگ شود.
مشخصات محصول
 • ارتفاع
  ۸۰۰ سانتی متر
 • عمق
  ۶۵۰ سانتی متر
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع ماشین ظرفشویی چند است؟
قیمت ماشین ظرفشویی به عواملی همچون برند شرکت سازنده، ظرفیت یا چند نفره بودن، نوع ماشین ظرفشویی، جنس مخزن، تعداد قفسه ها، امکانات و تعداد برنامه ها و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت انواع ماشین ظرفشویی از 10 میلیون تا 60 میلیون می باشد.
بهترین برندهای ماشین ظرفشویی کدامند؟
در حال حاضر برندهای ماشین ظرفشویی بوش - ال جی - سامسونگ - ویرپول - مایتگ - هیتاچی - اسنوا - پاکشوما - دوو - مجیک - کندی - بکو - AEG - هایسنس رتبه های برتر تولید ماشین ظرفشویی موجود در ایران را دارند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد