منو

ماسک تمرین هوازی یا ماسک ارتفاع چیست و عملکرد آن چگونه است؟

ماسک تمرین که آن را با نام ماسک ورزشی، ماسک هوازی یا ماسک فانتوم نیز می نامند، یک وسیله عالی برای تمام ورزشکاران در رشته های مختلف است که با افزایش قابلیت های تنفسی آنان در طول زمان و تقویت سیستم قلب و عروق آنان سبب بزرگ شدن شش ها می شود و در حقیقت ورزشکار را با سیستم ریوی قوی تری راهی انجام تمرین های مختلف ورزشی می کند.

شاید ماسک زدن حین تمرین، با اصل ورزش کردن در تناقض باشد چون شما حین ورزش به بیشترین میزان اکسیژن نیاز دارید. با این حال، علاوه بر ورزیده کردن عضلات خود باید ریه های تان را نیز ورزیده کنید و اینجاست که نقش بهترین ماسک های تمرین نمایان می شود.

ماسک تمرین هوازی

ماسک تمرین - ماسک ورزشی هوازی

ماسک تمرین هوازی چیست؟

ماسک تمرین هوازی از جمله ابزار جانبی هست که به بهبود سلامت و همچنین بازده بیشتر فعالیت های ورزشی شما کمک می کند. ماسک تمرینی training mask یا ماسک فانتوم از جمله ابزاری هست که امروزه توسط ورزشکاران حرفه ای استفاده می شود.

استفاده از این ماسک فواید بسیاری برای سلامت شما به ویژه عضلات تنفسی شما دارد. ماسک فانتوم نسل جدیدی از ماسک ها است که کمک می کنند افراد روی تقویت عضلات تنفسی خود کار کنند. این ماسک با محدود کردن هوا رسانی و تحریک پاسخ های فیزیولوژیک تطبیقی در بدن، مقاومت عضلات تنفسی بدون تغییر غلظت اکسیژن بالا می یابد.

عضلات تنفسی برای افزایش مقاومت در برابر خستگی و بهبود عملکرد باید تحت تمرین های ورزشی قرار بگیرند. تمرین عضلات تنفسی با ماسک، تمرینی ویژه است که مختص عضلات تنفسی طراحی شده و به میزان قابل توجهی قدرت، سرعت، توان و استقامت ورزشکاران را بهبود می بخشد. این ماسک به ورزشکاران اجازه می دهد تا بدون استفاده از تجهیزات خاص یا مکان های خاص، عضلات تنفسی خود را تمرین دهند.

ماسک های تمرینی که ویژه دوچرخه سواران، بدنسازان و دوندگان طراحی شده اند، از سیستم سوپاپ که میزان جریان هوا در ریه های شما را کاهش می دهد، استفاده می کنند تا اینکه مجبور به تنفس های عمیق تر شوید. این کار منجر به افزایش تناسب اندام و عملکرد ورزشی تان خواهد شد.

نام های دیگر ماسک تمرین هوازی عبارتند از : ماسک فانتوم، ماسک ورزشی، ماسک اکسیژن ورزشی، ماسک ارتفاع، ماسک تنفسی، ماسک بدنسازی، ماسک هیپوکسی

راهنمای خرید ماسک تمرین هوازی

استفاده ماسک تمرین توسط ورزشکاران دونده

نحوه عملکرد ماسک تمرین

این ماسک با محدود کردن تنفس ورزشکار، به افزایش آمادگی قلبی عروقی و بهبود عملکرد ورزشکار کمک می کند. در نتیجه افرادی که مخاطب استفاده از این ابزار ورزشی هستند لزوماً باید ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای باشند؛ زیرا تمرین در چنین شرایط ارتفاعی کار آماتور ها نیست.

زیرا توان کم سیستم ریوی عاملی محدود کننده برایشان محسوب می شود. این ماسک احتیاجی به تغییر فیلتر ندارد و در قسمتی از آن دارای زائده ای است که با حرکت خود جریان هوای ورودی به ماسک را کم و زیاد می کند.

انواع ماسک تمرین از نظر ساختار

1 - ماسک ۳ فیلتر

این مدل در قسمت جلوی ماسک ۳ فیلتر ورودی هوا وجود دارد که قابل تعویض میباشند و روی هر قطعه پلاستیکی بسته به سازنده ماسک از ۱ تا ۸ سوراخ برای ورود هوا وجود دارد. در شروع استفاده از ماسک تمرین ۳ فیلتر باید از فیلتر با سوراخ بیشتر استفاده شود و به مرور زمان از فیلتر با سوراخ کمتر استفاده شود.

ماسک تمرین 3 فیلتر

عکس ماسک تمرین 3 فیلتر برند پاور جم

2 - ماسک ولومی

در این مدل ماسک یک ولوم متحرک در زیر ماسک تعبیه شده که با حرکت دادن آن میتوان جریان هوای ورودی به ماسک را کم و زیاد کرد. این مدل از نظر دقت تنظیم و راحتی کار، به مراتب بهتر و راحت تر و البته گرانتر از مدل سه فیلتر میباشد. اگر قصد خرید ماسک تمرین هوازی و استفاده حرفه ای از آن را دارید، این مدل بهترین انتخاب شماست.

ماسک تمرین ولومی

ماسک تمرین ولومی

تاثیر این ماسک چگونه است؟

به محض این که ماسک تمرین هوازی را روی صورت خود قرار دهید، متوجه خواهید شد که تنفس شما محدود است و شما باید بیشتر خود را متمرکز بر جریان هوا، استنشاق داشته باشید. هنگامی که از ماسک برای اولین بار استفاده می کنید ممکن است در چند دقیقه اول حس وحشت داشته باشید؛ در این حالت معمولا مبتدیان می خواهند که ماسک را از چهره خود بردارند تا اکسیژن مورد نیاز را بگیرید. در هر صورت ماسک قطعا مقدار اکسیژن را در بدن شما کنترل می کند و در دفعه های آینده حس راحتی بیشتری در استفاده از آن خواهید داشت.

ماسک فانتوم، وسیله ای برای تقویت سیستم ریوی

افرادی که طی برنامه ورزشی ۶ هفته ای، از ماسک ورزشی فانتوم استفاده کردند، استقامت و توان خروجی بسیار بیشتری داشتند. تحقیقات نشان داده که بهبود عملکرد ورزشکاران، علاوه بر تقویت عضلات می تواند به علت استفاده چند باره از هوای بازدم باشد که به نوبه خود به دلیل افزایش تحمل در برابر گاز دی اکسید کربن، نتایج مثبتی ایجاد کرده است.

آیا سخت تر نفس کشیدن به شما کمک می کند سریع تر بدوید؟

یک سوء تفاهم رایج در مورد مطالعات پیرامون ماسک های ارتفاع، فایده بالقوه آن در بهبود قدرت تنفس شماست. متاسفانه بهبود عضلات تنفسی شما (اینکه چقدر سخت می توانید نفس بکشید)، به یک افزایش در عملکرد منجر نخواهد شد. برعکس بنظر می رسد، چون ما قطعا در هنگام سریع دویدن، سخت نفس می کشیم.

با اینحال در هنگام دویدن، مشکل اصلی معمولا فرو بردن هوا به ریه هایتان نیست، بلکه وارد کردن اکسیژن از هوا به داخل خونتان و سپس مصرف کردن آن اکسیژن برای یک هدف مفید در عضلات ساق پایتان است. بهبود قدرت ریه های شما و قادر بودن به انجام دم و بازدم بصورت قوی تر، به این امر کمک نخواهد کرد.

ماسک تمرین هوازی مخصوص خانم ها

فواید ماسک تمرین

با وجود اینکه ضد و نقیض های بسیاری پیرامون مضرات و فواید استفاده از ماسک تمرین در حین ورزش بین برخی از افراد، زبان به زبان می گردد؛ اما حقیقت این است که فواید ماسک تمرین از مضرات احتمالی آن پیشی گرفته است.

1 - شبیه سازی هیپوکسی به شکلی متفاوت از حالت طبیعی

ماسک های تمرینی یا ماسک های شبیه ساز ارتفاع، برخلاف نام آنها، لزوماً تمرین در ارتفاعات زیاد را به صورت کامل شبیه سازی نمی کنند. تقریباً غیر ممکن است که هیپوکسی یا دیگر اثرات تمرین در ارتفاع بالاتر از سطح دریا را با یک ماسک یا هر ابزار دیگری شبیه سازی کرد؛ زیرا با این کار، عملاً محتوای اکسیژن در هوا تغییر نمی کند.

طبق مطالعه ای که در آزمایشگاه تحقیقات عملکرد انسانی در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است؛ ماسک تمرینی هیپوکسی را تحریک می کند اما برای این منظور از مکانیسم خاصی استفاده کرده که قبلاً هیچ تجربه و توضیحی پیرامون آن نبوده است.

امروز می دانیم که هیپوکسی در شرایط استفاده از ماسک تمرین، به جهت تنفس مجدد گاز دی اکسید کربن (CO2) موجود در ماسک، ایجاد می شود. ماسک شبیه ساز ارتفاع، هیپوکسی را شبیه سازی می کند؛ اما، اصلی ترین فایده ماسک تمرینی چیز دیگری است.

بزرگترین مزیت این ابزار ورزشی آن است که استفاده مکرر از آن منجر به افزایش اکسیژن و تولید انرژی می شود؛ اما این فرایند از طریق هیپوکسی صورت نمی گیرد.

2 - تقویت عضلات تنفسی

ماسک تمرینی عضلات دستگاه تنفسی و دیافراگم شما را به گونه آموزش داده تا کارآمد تر از پیش عمل کنند. به عنوان مثال دیافراگم افرادی که از بیماری آسم رنج می برند، در صورت استفاده از ماسک تمرینی به هنگام انجام ورزش هایی همچون بسکتبال، به خوبی تمرین داده می شود. مجله علوم و پزشکی ورزشی (Journal of Sports Science and Medicine)، آزمایشی را برای مقایسه ماسک تمرینی و سایر روشهای معمولی آموزش عضلات تنفسی صورت داده است.

پس از یک دوره شش هفته تمرین اینتروال با شدت بالا، نتایج حاصله نشان داد که ماسک های تمرینی همانند تمرین در ارتفاع بالا عمل نمی کنند؛ اما مکانیسم عمل آن مشابه سایر ابزارهای آموزش عضلات تنفسی است. هنگامی که از ماسک تنفسی استفاده می کنید، به سرعت احساس خواهید کرد که نفس کشیدن برای شما دشوار است.

اگرچه استفاده از این وسیله، میزان اکسیژن ورودی شما را تغییر نمی دهد؛ اما باعث می شود تا سادگی تنفس برای شما از بین برود. با گذشت زمان و بعد از اینکه مقاومت ماسک تمرینی خود را افزایش داده و شدت تمرینات خود را بیشتر کردید؛ عضلات سیستم تنفسی تان قوی تر از هر زمان دیگری خواهد بود. تمرین با استفاده از ماسک شبیه ساز ارتفاع نه تنها باعث افزایش استقامت جسمی و روحی شما می شود بلکه کنترل الگوی تنفس را در شما بهبود می بخشد.

نحوه عملکرد ماسک تمرین هوازی

استفاده از ماسک ورزشی در تمرینات بدنسازی و پرورش اندام

تمرین با استفاده از ماسک تمرینی منجر به موارد زیر خواهد شد:

 • افزایش ظرفیت ریه
 • افزایش آستانه هوازی
 • استقامت بهتر قلبی و عروقی برای تمرینات با شدت پایین

3 - صرفه جویی در زمان

دیگر فایده ماسک تمرینی را میتوان صرفه جویی در زمان دانست؛ به خصوص برای تمرینات کاردیو. احتمالا شما نیز مانند بسیاری از ورزشکاران، در هفته ساعت ها از وقت خود را صرف انجام تمرینات مختلف هوازی می کنید، این در حالی است که در صورت استفاده از ماسک تمرینی می توانید برخی از این تمرینات را کاهش دهید.

استفاده از ماسک تمرینی به شما کمک می کند تا تمرین شدیدتری را در مدت زمان کمتری انجام دهید. همچنین در صورت استفاده از ماسک تمرینی به هنگام انجام تمرینات ورزشی، در صورتی که در حال آمادگی برای یک مسابقه ورزشی خاص هستید؛ دشواری مسابقه نیز برایتان بهتر شبیه سازی خواهد شد.

4 - افزایش تحمل بدن

افزایش تحمل بدنی در حقیقت ماحصل بهبود سیستم تنفسی بدن می باشد. در طی انجام یک فعالیت بدنی شدید، هرچه آهسته تر نفس بکشید، تحمل بدن شما افزایش خواهد یافت. با این حال کنترل تنفس و آهسته نفس کشیدن در حین لحظات پر فشار تمرینی، کاری بسیار چالش برانگیز است.

فواید ماسک تمرین به شما کمک می کند که بتوانید با افزایش تحمل بدن خود نسبت به گاز CO2، تنفس خود را کنترل کنید. دی اکسید کربن درون بدن باعث می شود تا نیاز به نفس کشیدن پیدا کنیم. هرچه سطح این گاز در بدن افزایش یابد، به صورت طبیعی نیاز به نفس کشیدن پیدا خواهید کرد. اگر بتوانید تحمل بالاتری نسبت به دی اکسید کربن در بدن خود ایجاد کنید، کمتر از گذشته نیاز به تنفس پیدا خواهید کرد.

این را می توان یکی از فواید ماسک تمرینی دانست. ماسک تمرینی با افزایش مصنوعی سطح CO2 در بدن، به بدن شما آموزش می دهد که تحمل خود را در برابر تنفس افزایش دهید.

5 - بهبود استقامت بدن

ماسک تمرینی با قوی تر کردن ریه ها، قدرت تنفس شما را افزایش می دهد. با استفاده از این ابزار ورزشی به بدن خود یاد می دهید که از اکسیژن به صورت کارآمدتری استفاده کند.
می دانیم که اکسیژن برای ورزش های هوازی و بی هوازی بسیار مهم و کلیدی است.

میزان اکسیژن نقش بسیار مهمی در تامین انرژی مورد نیاز برای تمرین دارد. علاوه بر این، اسید لاکتیک را کاهش داده و سطح PH را تنظیم میکند. همه این موارد در کنار هم استقامت بدن را تعیین می کنند. اگر قادر به تامین اکسیژن زیادی برای عضلات خود باشید؛ می توانید استقامت خود را بهبود بخشید. از دیگر فواید ماسک تمرینی می توان به همین افزایش و بهبود استقامت بدن اشاره کرد.

خرید اینترنتی ماسک تمرین هوازی

6 - سرعت بخشیدن به چربی سوزی

افزایش سرعت چربی سوزی را می توان یکی دیگر از مزایای استفاده از ماسک تمرینی دانست. کاهش چربی بدون شک همواره یکی از مهمترین اهداف ورزشکاران بوده است. این پدیده هنگامی اتفاق می افتد که کالری بیشتری بسوزاند. بهترین راه برای بهبود سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری بیشتر، انجام فعالیت های بدنی با شدت زیاد است.

ماسک تمرینی ابزاری مناسب برای افزایش شدت تمامی فعالیت های فیزیکی می باشد. با استفاده از این ابزار به هنگام ورزش، کالری بیشتری خواهید سوزاند. نکته جالب توجه این است که حتی پس از این که تمرین شما به اتمام رسید نیز فرآیند کالری سوزی همچنان ادامه خواهد داشت.

7 - تقویت هسته بدن

در صورتی که در رشته های بدنسازی یا کراس فیت مشغول هستید، تقویت هسته بدن را می توان یکی از مهمترین فواید ماسک تمرینی برای شما دانست. هسته قوی در بدن، به شما کمک می کند تا وضعیتی بهتر داشته باشید. همچنین می توانید وزنه های بالاتر را بدون خطر آسیب دیدگی انتخاب کرده و فرم بدنی زیباتری داشته باشید. تقویت هسته بدن را می توان یکی از اثرات جانبی استفاده از ماسک تمرینی دانست.

با استفاده منظم از این وسیله ورزشی، دیافراگم شما تقویت می شود. این عضله که دقیقا زیر ریه ها قرار دارد، به شما امکان می دهد تا هوای بیشتری را وارد بدن نمایید. از این رو هنگامی که نفس خود را حبس کرده تا هسته بدن خود را ثابت کنید؛ می توانید فشار داخل قفسه سینه خود را بیشتر نموده و این به معنای پایداری بهتر است.

8 - آماده سازی ذهن

نکته آخر اینکه می توانید از فواید ماسک تمرین به عنوان ابزاری برای قطع ارتباط خود از محیط و تمرکز بر روی خودتان و به خصوص تنفس خود، استفاده کنید. این مساله به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه از سیستم تنفسی خود بهتر استفاده کنید. مطمئناً داشتن ماسکی بر روی دهان و بینی بسیار ناراحت کننده و دشوار به نظر می رسد.

به خصوص اگر این دشواری با تنفس سخت همراه باشد. اما این بیشتر یک موضوع روانشناختی است تا جسمی. اگر بتوانید از نظر ذهنی بر تمایل خود برای برداشتن ماسک تمرینی از روی صورت غلبه کرده و یاد بگیرید که چگونه با وجود چنین مانعی، تنفس کنید؛ ذهن شما در هنگام رقابت، برای غلبه بر هر مانعی آماده خواهد بود.

جدیدترین مدلهای ماسک تمرین هوازی

استفاده از ماسک تنفسی ورزشی توسط دوچرخه سواران حرفه ای

عوارض جانبی استفاده از ماسک تمرین ارتفاع

در مورد عملکرد ماسک ارتفاع اختلاف نظر زیادی وجود دارد، اما باید به عوارض جانبی استفاده از این وسیله نیز اشاره کرد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۸ روی ۲۰ ورزشکار وزنه بردار مرد به برخی از عوارض ماسک تمرین رسید. این عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سبکی سر
 • سرگیجه
 • خستگی
 • درد و ناراحتی
 • اضطراب

وزنه برداران حاضر در این مطالعه از ماسک ها در طول تمرین استفاده کردند و محققان دریافتند که افرادی که ماسک می زنند به دلیل کاهش دریافت اکسیژن، درجاتی از هوشیاری و تمرکز بر روی وظایف خود را از دست داده اند.

حتی بدون هیچ گونه بیماری زمینه ای، باید توجه داشته باشید که استفاده از ماسک تمرینی ممکن است منجر به هم ریختن تنفس تهویه هوا یا غش کردن شود. اگر نگرانی های سلامتی مانند فشار خون بالا یا بیماری های قلبی عروقی دارید، پزشک احتمالاً به شما توصیه می کند که از این ماسک ها دوری کنید.

ماسک تمرین ورشکار بوکسور

استفاده از ماسک تنفسی ورزشی توسط ورزشکاران حرفه ای و بوکسورها

نکات مهم هنگام خرید ماسک تمرین

اندازه ماسک

 • اولین نکته در خصوص خرید ماسک تمرین توجه به اندازه آن است.
 • این قبیل از ماسک های ورزشی بطور کلی در سه سایز: کوچک (S)، متوسط (M) و بزرگ (L) طراحی و تولید می شوند.
 • انتخاب در این زمینه بسته به اندازه دور صورت شما ورزشکاران عزیز دارد.

وزن مناسب

 • نکته دوم در انتخاب ماسک تمرین توجه به وزن این محصول ورزشی می باشد.
 • یادتان باشد ورزش کردن منافات زیادی با سنگینی فرد ورزشکار دارد و به همین منظور نیز همواره تولید کنندگان ورزشی برای ساخت محصولات و پوشاک خود از کمترین میزان وزن ممکنه بهره گیری می کنند.
 • شما نیز حواس خود را حسابی جمع کنید تا ماسک انتخابی تان از وزن کمی برخوردار باشد و سبب ایجاد سنگینی صورتتان در هنگام ورزش کردنتان نشود.

جنس محصول

 • فاکتور مهم دیگری که در انتخاب و خرید ماسک تمرین باید به آن توجه کنید، جنس محصول است.
 • منظورمان از جنس محصول در واقع هم جنس بدنه ماسک است و هم جنس بندهای آن می باشد.
 • ناگفته نماند که بیشتر ماسک ها از جنسی پلاستیکی با بندهایی کشی طراحی و تولید می شوند که اندازه آن ها نیز فری سایز است.

ماسک فانتوم تمرین هوازی

عکس ماسک تمرین برند فانتوم

کیف مخصوص حمل

 • از آنجایی که این مدل از ماسک ها برخلاف ماسک های پزشکی که آلوده می شوند و ما آن ها را درو می اندازیم، قابل دور انداختن نیستند؛ بهتر است برای حفظ و نگهداری هرچه بهترشان از کیف های مخصوص حمل آنان استفاده نماییم.
 • این کیف ها یا بصورت کارخانه ای در کنار ماسک فانتوم شما حضور دارد و یا شما باید بصورت جداگانه و با توجه به مدل ماسک انتخابی تان به سراغ خرید آن بروید.

قیمت ماسک تمرین

 • قیمت ماسک تمرین با توجه به برند تولید کننده، وجود فیلتر در ساختار ماسک، قابلیت تنظیم ورودی هوا و جنس بدنه و بند ماسک تعیین می شود.
 • با این حال اما یادتان باشد استفاده از این محصول حتی برای ورزشکاران حرفه ای نیز کمی سخت احساس می شود و به همین منظور نباید در روزهای ابتدایی استفاده از آن بر روی صورتتان خیلی منتظر احساس خوشایندی برای خود باشید!

نحوه استفاده از ماسک ورزشی

اگر وضعیت سلامتی خوبی داشته و قصد استفاده از ماسک تمرین دارید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سایز را چک کنید: مطمئن شوید که ماسک به درستی روی صورتتان قرار گرفته است.
 • آهسته شروع کنید: ابتدا برای انجام کارهای سبک مثل کار خانه یا راه رفتن از ماسک استفاده کنید.
 • به تدریج فشار بیاورید: قبل از استفاده از ماسک تمرین باید برنامه منظمی داشته باشید.
 • دریچه های هوا را تنظیم کنید: اول از دریچه های سطح پایین شروع کنید.
 • به وضعیت جسمی خود توجه کنید: اگر احساس بدحالی یا ضعف دارید ماسک را در بیاورید.

خرید اینترنتی انواع ماسک تمرین

عکس ماسک ورزشی اکسیژن - ماسک ارتفاع

بسته به اهداف سلامتی و تناسب اندام شما، ماسک تمرینی ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد. یا ممکن است به سادگی تصمیم بگیرید که ایده پوشیدن ماسک حجیم در حین ورزش را دوست ندارید.

بعلاوه، گزینه های دیگری برای کار کردن با یک روال تمرینی چالش برانگیز وجود دارد که در مدت زمان طولانی تری ایجاد می شود. ممکن است چند هفته طول بکشد تا ببینید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد قبل از اینکه متوجه پیشرفت در ظرفیت هوازی خود شوید.

بهترین برندهای ماسک تمرین هوازی

ماسک فانتوم

ماسک فانتوم یکی از بهترین برندهای ماسک تمرین میباشد که جهت تقویت عضلات تنفسی و تسهیل مکانیسم تنفس ساخته شده است. این ماسک برای ورزشکاران حرفه ای ساخته شده است. این ماسک تنفس را سنگین تر می کند به این صورت که هوایی را که وارد فیلترها می شود فشرده می کند و مقاومت آن را افزایش می دهد. به این سبب عضلات تنفس قوی تر می شوند.

وزن ماسک بسیار پایین است و بسیار راحت می باشد. شکل ظاهری آن بسیار شیک است و به خوبی با لباس های ورزشی ست می شود. از این ماسک برای تمامی ورزش ها از جمله بوکس، مشت زنی، دو میدانی، ورزش های رزمی و ... استفاده می شود. اکثر ورزشکارهای حرفه ای از این ماسک استفاده می کنند.

عکس ماسک تمرین فانتوم

عکس ماسک تمرین فانتوم

جنس این ماسک از سیلیکون و جنس بند آن از نئوپرن است و ۴ عدد فیلتر هوا دارد که فیلترها قابلیت تعویض دارند. این ماسک در سایزهای مختلفی تهیه می شوند و یک دفترچه راهنما برای توضیح نحوه استفاده دارند. ماسک فانتوم کیف دار قابل شستشو است و دارای گارانتی می باشد. ماسک تمرین فانتوم بدون کیف هم دقیقا کارایی، جنس، کیفیت و مزایای ماسک تمرین فانتوم کیف دار را دارد با این تفاوت که این ماسک کیف برای نگهداری ماسک ندارد و قیمت آن نیز پایین تر می باشد.

ماسک تمرین (ماسک ارتفاع) PowerGYM

این ماسک یک برند جدید است که برای ورزشکاران مبتدی و نیمه حرفه ای بسیار مناسب است. از این ماسک می توان در باشگاه های ورزشی، منزل و فضای باز استفاده کرد و ظاهری بسیار متفاوت و زیبا دارد. این ماسک به راحتی روی صورت قرار می گیرد و به هیچ عنوان صورت را اذیت نمی کند.

این وسیله برای ورزشکاران حرفه ای، کوهنوردان و مربیان به یک ابزار ضروری تبدیل شده است چراکه این مهم ترین عامل در این ورزش ها نوع تنفس و میزان تبادل هوا در شش هاست. این ماسک ها تنفس شما را سخت تر می کنند که این عامل باعث تقویت عضلات تنفس شما می شود. با این ماسک هوازی شما احساس خستگی بیشتری می کنید که با قدرت بیشتر عمل دم و بازدم را انجام می دهید که باعث افزایش بازده عملکرد شما می شود.

این ماسک ۳ فیلتر هوا دارد و تا ارتفاع ۱۸۰۰۰ فوت سختی تنفس در تمرینات ایجاد می کند. ماسک PowerGYM گارانتی بین المللی دارد و دارای دفترچه راهنما است. جنس آن از سیلیکون است که باعث راحت بودن و سبکی آن می شود. جنس بندهای آن نیز از نئوپرن می باشد.

ماسک تمرین یا ماسک ارتفاع Gorge

ماسک تمرین Gorge یک ماسک هوازی است که دارای ۴ فیلتر هوا است. این ماسک مانند ماسک هایی که در بالا معرفی شدند از جنس سیلیکون است که کاملا ضد حساسیت می باشد. نحوه عملکرد آن مشابه ماسک های تمرینی بالاست که عضلات تنفسی را به مرور ورزیده می کند.

خرید ماسک تمرین

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
ماسک ورزشی چیست؟
ماسک ورزشی با محدود کردن هوا رسانی، مقاومت عضلات تنفسی را بدون تغییر غلظت اکسیژن بالا می برد در نتیجه به میزان قابل توجهی قدرت، سرعت، توان و استقامت ورزشکاران را بهبود می بخشد.
آیا استفاده از ماسک تمرین ارتفاع می تواند مضر باشد؟
عوارض جانبی احتمالی استفاده از ماسک ورزشی می تواند شامل موارد زیر باشد: سبکی سر، سرگیجه، خستگی، درد و ناراحتی و اضطراب باشد. استفاده از ماسک به دلیل کاهش دریافت اکسیژن، می تواند درجاتی از هوشیاری و تمرکز را از فرد بگیرد حتی بدون هیچ گونه بیماری زمینه ای.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/22
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ماسک تمرین هوازی 3 فیلتره جنس نئوپرین مدل INSPT
ماسک تمرین هوازی 3 فیلتره جنس نئوپرین مدل INSPT
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل 2017
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل 2017
کیف محافظ ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل P2-1301
کیف محافظ ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل P2-1301
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل 001
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس مدل 001
ماسک تمرین هوازی پاورجیم تایوانی از پارچه نئوپرن
ماسک تمرین هوازی پاورجیم تایوانی از پارچه نئوپرن
ماسک تمرین هوازی فانتوم اتلتیک مدل P2-1000 سایز MEDIUM
ماسک تمرین هوازی فانتوم اتلتیک مدل P2-1000 سایز MEDIUM
ماسک تمرین هوازی مدل فانتوم سری پلاس
ماسک تمرین هوازی مدل فانتوم سری پلاس
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس جنس پلاستیک سایز large
ماسک تمرین فانتوم اتلتیکس جنس پلاستیک سایز large
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر ممد
16:07 - 1400/11/14
توضیحات عالی بود اولین باره دارم تو وبسایتا نظر میدم بخاطر توضیحات خوبتون🍑

پاسخ : ممنون از نظر لطف تون

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد