منو

ماساژور برقی چیست، انواع آن کدام است و چه فوایدی دارد؟

همه ما زندگی بسیار خسته کننده و استرس زایی را در محل کار و زندگی خود سپری می کنیم که در برخی موارد سبب دردهای عضلانی، بدنی و آثاری از خستگی و کوفتگی همیشگی در پی دارد، اما چطور باید خود را از شر این دردهای پایان ناپذیر خلاص کرد؟

تنها جواب این سوال در یک کلمه نهفته است، ماساژ درمانی با ماساژورهای برقی، از زمان های قدیم ماساژ بهترین راه حل تسکین دردهای عضلانی، کاهش استرس و احساسات منفی است. ماساژ می تواند بافت های نرم بدن را تسکین بدهد و به صورت ریتمیک، کشیدگی و فشاری مطلوب به آنها وارد کند. این باعث می شود تا احساس آرامش به شما دست بدهد و از درد خلاص شوید، استرس تان کاهش پیدا کند و سالم تر بمانید.

ماساژور برقی چیست

راهنمای خرید ماساژور برقی

انواع ماساژور

ماساژور دستی

جزو مدل های اولیه ماساژور هستند که با کمک نیروی دست و یا باطری کار می کنند. از آنجایی که این ماساژورها معمولا به انرژی برق نیاز ندارند، در هر موقعیتی قابل استفاده هستند. به علاوه این ماساژورها به دلیل وزن کمی که دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارند.

ماساژور دستی سایزهای مختلفی داشته و معمولا از جنس چوب یا فلز و غلتک های متحرک یا ثابت ساخته می شود. همچنین به دلیل اینکه این نوع ماساژور نسبت به ماساژور برقی امکانات کمتری داشته از قیمت کمتری نیز برخوردارند.

ماساژور دستی سنگ یشم

در ساخت این ماساژور ها از سنگ یشم استفاده شده است. سنگ یشم دارای خواص درمانی و امکان آرام کردن سیستم عصبی بدن رادارد. همچنین جالب است بدانید که سموم موجود در بدن را نیز دفع میکند.

عکس ماساژو سنگ یشم

عکس ماساژور دستی سنگ یشم

ماساژور برقی

به دلیل قابلیت استفاده راحتشان این مدل از ماساژورها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار دارند، به علاوه این مدل ها نیاز به صرف انرژی فرد ندارند و به صورت برقی و شارژی مورد استفاده قرار می گیرند.

این انواع دستگاه ماساژور که به راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند، می توانند در منزل و محل کار و حتی درون اتومبیل مورد استفاده قرار گیرند و علاوه بر ماساژ نقطه مورد نظر باعث گرم کردن آن و در نتیجه احساس آرامش فرد می شوند و بهترین راه برای از بین بردن درد عضلات، ایجاد آرامش و لذت را ایجاد می کند.

ماساژور برقی

عکس ماساژور برقی با سری های قابل تعویض

انواع ماساژورهای برقی بر اساس کاربرد

ماساژورهای بازار بر اساس کاربرد به چندین دسته تقسیم می شوند. برخی از ماساژورها کاربرد اختصاصی دارند. برای پا، کمر، شانه و گردن، دست، نشیمنگاه، سر، گردن، چشم و کل صورت ماساژورهای اختصاصی وجود دارد. برخی از ماساژورها هم به صورت عمومی برای کل بدن استفاده می شوند؛ اما کاربرد خاص ماساژورهایی که مخصوص گردن، پا، کمر و ... تولید می شوند را ندارند؛ مگر این که از صندلی های ماساژ برقی استفاده کنید که همزمان تمام قسمت های بدن را درگیر می کنند.

بر اساس کاربرد و عملکرد دستگاه، ماساژورها تقسیم بندی متفاوتی نیز دارند. مثلا برخی از آن ها به صورت پوشیدنی تولید می شوند و مستقیم روی موضع قرار می گیرند. ماساژورهای ناحیه چشم و صورت از این نوع هستند و می توانید حرارت تولیدی توسط دستگاه را متناسب با نوع پوست صورت و حساسیتی که دارید تنظیم کنید.

ماساژور برقی لرزاننده

عکس ماساژور برقی لرزاننده با سری های مختلف

در کنار ماساژورهای پوشیدنی برخی از مدل ها به صورت مادون قرمز و بدون نیاز به تماس با پوست طراحی می شوند. به این شکل که شبیه به یک ماسک با حفظ فاصله مشخص از پوست طراحی می شوند و روی موضع قرار می گیرند. حرارت تولید شده توسط این دستگاه ها به صورت مستقیم زیر پوست نفوذ می کند و از این طریق تاثیرگذاری چشمگیری روی افزایش خونرسانی به موضع ایفا می کند.

انواع ماساژور برقی بر اساس نوع حرکت

ماساژور های برقی در انواع مختلفی وجود دارند. شما بسته به نیاز خود میتوانید ماساژور مربوطه را انتخاب و خریداری نماید. راهنمای خرید ماساژور نیز در این انتخاب به شما کمک می کند.

ماساژور برقی لرزاننده

این نوع ماساژورها با لرزش کار میکنند و از انواع رایج موجود در بازار هستند. با ایجاد لرزشی مطلوب روی ماهیچه ها کار خود را به خوبی انجام می دهد. رهایی از استرس و تقویت ماهیچه ها از مهمترین مزایای این نوع ماساژورها هستند. توجه کنید اگر ماساژور برقی شما در دو جهت افقی و عمودی قابل استفاده باشد بهتر است. اگر در یک دقیقه تعداد لرزش بیشتری داشت این میتواند اصلی ترین فاکتور شما در خرید بهترین ماساژور باشد.

ماساژور برقی پشت

استفاده از ماساژور برقی دلفینی برای ماساژ عضلات کمر

ماساژورهای لرزشی برای تمام نقاط بدن قابل استفاده هستند. عملکرد صندلی های ماساژور هم لرزشی است و با همین مکانیسم روی عضلات مختلف بدن تاثیر می گذارند.

ماساژور مادون قرمز

ماساژور با اشعه مادون قرمز به دلیل نفوذ امواج حرارتی به ماهیچه ها بیشترین تاثیر را دارند. از مزایای این مدل می توان گفت که ماهیچه ها را به سرعت آرام میکند و درد عضلات را بهتر از بین می برد. همچنین سفت شدن عضلات و انعطاف ماهیچه ها را نیز بهبود می بخشد. در خرید ماساژور مربوطه حتما توجه کنید که به خوبی اهداف شما را برآورده کند.

عکس ماساژور برقی مادون قرمز

عکس ماساژور برقی مادون قرمز

ماساژور پالسی

این ماساژورها الکترودهایی که روی بدن است را میگیرد و به صورت پالس الکتریکی به مغز ارسال میکند. کاهش دردهای کمر و گردن، مفاصل و ماهیچه ها از فواید استفاده و خرید ماساژور پالسی است.

ماساژور پالسی

عکس ماساژور برقی پالسی

ماساژورهای ضربه ای

این مدل ماساژورها با ایجاد ضربات ریتمیک روی عضلات بدن خستگی را از ماهیچه ها کم میکنند. برای افرادی که طولانی مدت پشت میز می نشینند خرید ماساژور ضربه ای مفید است. این مدل علاوه بر شانه ها نواحی اطراف را نیز پوشش می دهد. مدل های ضربه ای برای نواحی خاصی از بدن مثل پا، پشت ران و پشت بازو طراحی می شوند.

بهترین ماساژور های بدن ، گردن و دست و پا

استفاده از ماساژور برقی ضربه ای برای تسکین کمر درد

ماساژورهای پا

تکنیک این مدل به این گونه است که بافت های نرم را به همدیگر و یا به استخوان های زیرینشان می فشارند. در انتخاب و خرید ماساژور پا دقت کنید که دکمه های روی دستگاه مربوط به تنظیم سرعت کار، آسان باشد. همچنین قابلیت از راه دور برای این تنظیمات آپشن اضافه ایست که می تواند هیجان انگیز باشد.

فواید استفاده از ماساژور برقی

کاهش درد : رها شدن از درد و کاهش آن یکی از مهم ترین دلایل استفاده ازاین دستگاه ها می باشد. شما می توانید با استفاده از این وسایل، از درد های ناحیه پشت کمر، دست، گردن و … رها شوید. آرامش عضلات و گردش خون با ماساژ درمانی، یکی از دلایل مهم استفاده از این دستگاه ها می باشد.

بهبود گردش خون : استفاده از این دستگاه باعث افزایش گردش خون و انتقال بهتر مواد مغذی و اکسیژن به سلول عضلانی می شود و از این طریق باعث حس بهتر و درد کمتر در نواحی مورد نظر می شود.

بهبود سیستم عصبی فرد : یکی از دلایل اصلی گرفتگی و انقباض عضلات، استرس و اضطراب زیاد است، سیستم عصبی با استفاده از تکنیک های ماساژ آرام تر می شوند. ماساژ باعث ترشح آندروفین در بدن شده که در نتیجه حس خوبی را در فرد منتقل می کند کاهش اضطراب و استرس از عوامل مهم استفاده از این دستگاه ها می باشد.

خواب راحت تر : استفاده از این دستگاه ها قبل از خواب، کیفیت خواب بهتر شده و فرد خواب عمیق و بهتری را تجربه می کند. عواملی مانند یائسگی در زنان، باعث می شود کیفیت خواب آنها پایین آمده و فرد دچار بی خوابی شود، طبق نتایج به دست آمده استفاده از دستگاه های ماساژ قبل از خواب می تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد.

از این رو اگر به هر علتی خواب خوبی در شب ندارید، ماساژور برقی می تواند مشکل کم خوابی و بدخوابی را برطرف کند.

ماساژور ضربه ای

نحوه استفاده از ماساژور برقی

توصیه ها درباره استفاده از ماساژور برقی

در هنگام استفاده از ماساژور برقی بهتر است، ماهیچه های تان گرم باشد. ماساژ دادن در حمام، ایده خوبی است. ماهیچه های گرم بدن نسبت به ماهیچه های سرد و منقبض راحت تر منبسط می شوند و ماساژ روی آنها اثرات مطلوب تری دارد. به همین خاطر، ماساژ دادن بدن در نقطه ای گرم مانند حمام، مؤثرتر است.

از بالم یا لوسیون مخصوص ماساژ استفاده کنید. این مواد بهتر از روغن ها هستند و راحت تر از روغن به بدن جذب می شوند. ضمن اینکه بعد از ماساژ هم تمیز کردن و شست و شوی آنها راحت تر خواهد بود. قبل از شروع ماساژ دادن بدن با ماساژور برقی هم حتما بدن تان را در حالتی آرام نگه دارید و ریلکس کنید.

درد در نقاط گوناگون بدن به دلایل مختلفی رخ می دهد. اگر مشکلاتی جدی دارید باید حتما با پزشک درباره استفاده از ماساژورها مشورت کنید. هر دردی به نوع خاصی از ماساژور برقی نیاز دارد. پس خودسرانه اقدام به انتخاب ماساژور نکنید و حتما توصیه های پزشک را در نظر داشته باشید.

1 -

ماساژور ریلکس اند تون مدل Spin

ماساژور ریلکس اند تون مدل Spin
ماساژور ریلکس اسپاین یکی ازماساژورهای مناسب برای تمام بدن میباشد،این مدل دارای تنظیم درجه بصورت وولومی می باشد که ماساژدادن برروی هرنقطه از بدن راراحت میکند و امکان ماساژرا برای نقاط ضعیفتر بدن راهم فراهم میکند، ماساژور Spin دارای چهارسری مختلف برای ماساژدادن می باشد،قیمت مناسب و مقرون به صرفه این مدل ماساژور و راحتی کارکرد آن از صفات بارز آن می باشد.
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  لرزشی، حرکتی
 • مادون قرمز
  خیر
 • توان مصرفی
  20 وات
2 -

ماساژور میمو مدل XY-3199

ماساژور میمو مدل XY-3199
ماساژور میمو MIMO مدل XY-3199 ماساژوری سه پایه با موتور لرزشی بوده و با برق و باتری قابل استفاده است. قسمت های مختلف بدن مانند دست و پا، گردن و حتی سر را می توان توسط Mimo ماساژ داد. با فشار دادن ماساژور روی بدن موتور لرزشی شروع به کار می کند.
این موتور با ایجاد ویبره های ریز و سریع باعث بهبود گردش خود در ناحیه ی موردنظر می شود و حس لذت بخشی می دهد. قابلیت جالب Mimo این است که همزمان با برق و باتری قابل استفاده است. قسمت روی دستگاه باز می شود و می توان 3 عدد باتری نیم قلمی درون آن قرار داد. هنگامی هم که به پریز برق دسترسی دارید می توانید از برق استفاده کنید.
داخل جعبه، کابلی قرار دارد که یک سر آن به ماساژور وصل می شود و سر دیگر آن که رابط USB است را باید به شارژر موبایل یا پاور بانک وصل کرد. هنگام استفاده از برق، انرژی باتری ها مصرف نمی شود و نیازی نیست که باتری ها را از دستگاه خارج کنید.
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  لرزشی
 • مادون قرمز
  خیر
 • توان مصرفی
  1.3 وات
3 -

ماساژور برقی مدل LeeMax

ماساژور برقی مدل LeeMax
ماساژور همه کاره لیمکس محصولی بسیار کاربردی حهت ماساژ نواحی مختلف بدن می باشد.این مدل دارای جهار سری مختلف جهت ماساژ طراحی شده و عملکرد آن به گونه ای است که برای رفع سلولیت و لاغری قسمتهای پهلو و شکم نیز قابل استفاده است. قابلیت تنظیم قدرت ماساژ به صورت وولومی از دیگر خصوصیات مثبت این محصول می باشد.
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  لرزشی، حرکتی
 • مادون قرمز
  خیر
 • توان مصرفی
  1200 وات
 • سایر توضیحات
  دارای چهار سری مختلف ماساژ
4 -

ماساژور برقی دلفین کد HK668

ماساژور برقی دلفین کد HK668
اساژور دلفین ماساژوری لرزشی با سه عدد سری ماساژ مختلف است. ماساژ لرزشی می تواند خستگی و درد ناشی از فعالیت های بدنی و تنش های عصبی را از بین ببرد. ماساژور دلفین سه سری مختلف برای ماساژ دارد که به شکل پیچی عوض می شوند. یک سری ماساژور شبیه نیم کره است و استفاده ی کلی دارد. سری دیگر ماساژور برای تمرکز ماساژ روی یک نقطه ی کوچک و سری دندانه دار برای افزایش گردش خون در نقطه ی ماساژ مناسب است.
سرعت موتور ماساژور را می توان روی یکی از دو حالت کم و زیاد تنظیم کرد. سرعت زیاد برای رفع گرفتگی عضلات و سرعت کم برای ریلکس شدن کاربرد دارد. از ماساژور دلفین می توان برای قسمت های ماهیچه ای بدن مانند دست، پا، کمر، کتف و حتی کف پا استفاده کرد.
ابعاد ماساژور 28×11×8 سانتی متر است و وزنی برابر 450 گرم دارد. وزن نسبتا کم ماساژور باعث می شود دردست گرفتن و استفاده از آن خسته کننده نباشد.
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  لرزشی
5 -

ماساژور برقی مدل KH-320

ماساژور برقی مدل KH-320
ماساژور برقی ضربه ای مدل KH-320 دارای موتور قدرتمندی است. که می تواند دردهای عضلانی را بعد از ورزش تسکین دهد ، سفتی عضلات و خستگی را کاهش دهد ، به طور موثری بدن را شل کرده و شما را سالم تر کند.فناوری جدید کاهش نویز ، قدرت قوی ، حداقل سر و صدا.
از توانمندی بالای KH-320 است. شما می توانید در هر زمان و در هر مکانی از آن استفاده کنید. 4 سر ماساژور و 6 شدت ماساژ مختلف ، سرعت ضربه 2100-3600 در دقیقه ، می توانید شدت را تنظیم کرده و سر ماساژ را با توجه به نوع عضله تعویض کرده و بعد از ورزش آرامش بخش کوفتکی عضلات شما باشد .
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  ضربه ای
6 -

ماساژور برقی سانگ لینگ مدل SH-222

ماساژور برقی سانگ لینگ مدل SH-222
مشخصات محصول
 • مناسب برای
  تمام بدن
 • نوع ماساژ
  لرزشی
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ماساژور برقی چند است؟
قیمت انواع ماساژور برقی از 100 هزار تومان تا 30 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، وزن و ابعاد، توان مصرفی، نوع ماساژ دستگاه، تعداد سری ها، تنظیمات و قابلیت های آن بستگی دارد.
فواید استفاده از ماساژور برقی چیست؟
از فواید استفاده از ماساژور برقی می توان به کاهش درد (ناحیه پشت کمر، دست، گردن)، بهبود گردش خون، خواب راحت تر، بهبود سیستم عصبی فرد و کاهش استرس و اضطراب اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/21
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد