منو

لیوان آبمیوه خوری کودک چیست و انواع آن کدام است؟

تمامی کودکان از چهار ماهگی قادر به خوردن سایر خوراکی ها و نوشیدنی ها علاوه بر شیر می باشد. استفاده از آبمیوه های طبیعی به رشد و تقویت کودک کمک کرده و مصرف آنها برای بدن کودک الزامیست، اما باید در نظر داشت که استفاده از شیشه برای نوزاد، او را به هیچ عنوان با مهارت نوشیدن آشنا نمی کند.

از طرفی کودکان در این رده سنی علاقه دارند که خودشان لیوان را در دست بگیرند. مادران می بایست توجه کنند هر نوع لیوانی مناسب کودک آنها نیست و باید متناسب با سن و توانایی او محصول مناسبی را تهیه کنند.

راهنمای خرید لیوان آبمیوه خوری کودک

راهنمای خرید لیوان آبمیوه خوری کودک

در صورتی که مایلید از علت، مزایا و ویژگی های یک لیوان آبمیوه خوری مناسب و مخصوص کودک و نوزاد دلبندتان مطلع شوید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لیوان آبمیوه خوری کودک چیست؟

لیوان آبمیوه خوری یک لیوان آموزشی است که به نوزاد و کودک شما کمک می کند که بدون ریختن محتویات لیوان، از آن بنوشد. به همین دلیل به آن لیوان آموزشی کودک، لیوان نی دار کودک، لیوان ضد چکه و لیوان سوپاپ دار هم می گویند.

لیوان و آبمیوه خوری نوزاد کودک در واقع بطری است که سری آن متناسب با دهان و فک کودک طراحی شده و به آشامیدن آسان مایعات کمک می کند به گونه ای که استفاده از آن برای کودک راحت و سبک بوده و او می تواند از آن به تنهایی برای نوشیدن آبمیوه خود استفاده نماید.

لیوان آبمیوه خوری کودک به گونه ای طراحی شده که آبمیوه فقط با مکیدن خارج می شود و اگر چنانچه وارونه شود محتویات داخل آن به بیرون تراوش نمی کنند و باعث کثیف شدن کودک و لباس او و محیط اطراف نمی شود.

لیوان آبمیوه خوری کودک

انواع لیوان آبمیوه خوری کودک

عموماً این محصول در انواع متخلفی تولید و به بازار عرضه می گردد.

لیوان نی دار

لیوان نی دار کودک لیوانی است که خودش در بالای آن یک نی هم دارد. نی می تواند برای کودکانی که تازه شروع به استفاده از لیوان کرده اند چالش برانگیز باشد زیرا یک روش نوشیدن کاملا جدید است. ولی کودک به زودی یاد میگیرد که استفاده از آن شباهت زیادی به استفاده از همان شیشه شیر قدیمی دارد.

لیوان ضد چکه، لیوان سوپاپ دار

کودک بدون زحمت بیش از اندازه می تواند از لیوان ضد چکه استفاده نماید و هنگامی که کودکتان سرسیلیکونی را می مکد، آب و مایعات از آن خارج می شود، لیوان سوپاپ دار کودک حتما باید از بالا مک زده شود. ویژگی ضد چکه باعث میشود فقط هنگام مکیدن نوزاد مایع از آن خارج شود و با برگرداندن لیوان، مایعات از آن خارج نمی شود.

ضد چکه بودن لیوان یک ویژگی بسیار مثبت است، چه برای وقتی که بچه در حال بازی و سر و ته کردن لیوان است، چه برای زمانی که بیرون منزل هستید و لیوان کودک را درون کیفتان قرار میدهید چرا که میتوانید با خیالی آسوده لیوان آبخوری کودک را در کیف خود قرار داده و هیچ نگرانی بابت چکه کردن آن نداشته باشید.

لیوان ۳۶۰ درجه

این لیوان ها، امکان را برای کودک فراهم می آورند که به آرامی لیوان را برگرداند و با مکیدن از هر طرف لیوان، بتواند به راحتی نوشیدنی درون آن را بنوشد. شاید انتخاب اول همه والدین این لیوان ها باشد، چراکه برخلاف لیوان های نی دار کمی شرایط را برای کودک چالش برانگیزتر می کند و زودتر به آشامیدن با لیوان های معمولی عادت می کند.

انواع لیوان آبمویه خوری کودک

انواع لیوان آبمیوه خوری کودک

لیوان بدون دهانه

این نوع از لیوان آبمیوه خوری دهانه و نی ندارد، بلکه دارای لبه محکمی هستند که فقط هنگام مکیدن، نوشیدنی از آن خارج می شود. نحوه و چگونگی استفاده از این لیوان ها حوصله و تمرین بیشتری را می طلبد.

آبمیوه خوری و لیوان چه کمکی به مادران و کودک می کند؟

استفاده از لیوان و آبمیوه خوری باعث می شود عضلات صورت و فک کودک مهارت های لازم جهت صحبت کردن و غذا خوردن را به خوبی یاد بگیرند. زمانی که کودک شما از لیوان مخصوص استفاده می کند حرکت عضلات صورت او به گونه متفاوت با نوشیدن مایعات با شیشه شیر است. در واقع انجام و تکرار این کار یک نوع ورزش برای عضلات او محسوب می شود.

علاوه بر این کودک در زمان آشامیدن تلاش می کند هماهنگی خوبی بین دست و چشم خود ایجاد کند. او می بایست تلاش کند که هم زمان با در دست داشتن لیوان تعادل خود را در نشستن حفظ و لیوان را به درستی به دهان خود نزدیک کند.

بهترین برندهای تولید لیوان آبمیوه خوری نوزاد و کودک در بازار ایران

برندهایی نظیر نابی، چیکو، مانچکین، اونت فیلیپس، ناک، فرست یرز، oxo، مام، دکتر براون، sipsters ،zo-li در مدل های بسیار متنوعی چون 360 درجه، دسته دار و در اندازه های متنوع مانند 250 میلی لیتری، 300 میلی لیتری و ... در این حوزه فعالیت می کنند.

لیوان آبمیوه خوری کودک

نکات مهم هنگام خرید لیوان آبمیوه خوری نوزاد و کودک

  • اولین نکته ای که مادران در زمان خرید باید به آن توجه کنند جنس لیوان مناسب با سن کودک آنها است. عموماً این محصول در انواع متنوعی نظیر پلاستیکی، فلزی، سیلیکونی، شیشه ای تولید می شود.
  • در صورتی که مایلید لیوان پلاستیکی تهیه کنید به مواد تشکیل دهنده آن توجه بسیاری کنید و مطمئن شوید که از مواد شیمیایی PBA تولید نشده باشد.
  • به زیبایی و طراحی روی لیوان دقت کنید.
  • محصولی را تهیه کنید که سبک وزن باشد و کودک بتواند آن را به راحتی در دست بگیرد.
  • محصولی را انتخاب کنید که شست وشوی راحتی داشته باشد و به راحتی تمیز شود.
  • پیشنهاد می شود لیوان یا آبمیوه خوری دسته دار و سرپوش دار را برای کودکانتان انتخاب کنید.
  • سر آبمیوه خوری باید بسیار نرم باشد تا به لثه و دندان های کودک آسیبی نزند. همچنین در صورتی که لیوان دارای نی می باشد، بهتر است جنسی نرم و منعطف را انتخاب کنیم تا به دهان کودک آسیب نزند.
  • در زمان خرید به گنجایش لیوان متناسب با کاربرد آن توجه کنید.
  • در صورتی که مایلید مایعات گرم نیز در آن بریزید به قابلیت حفظ دما در آن توجه کنید.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت لیوان آبمیوه خوری کودک چند است؟
قیمت انواع لیوان آبمیوه خوری کودک بستگی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه و سری، وزن و ابعاد، گنجایش لیوان، کیفیت ساخت و ... دارد اما در حالت کلی قیمت لیوان آبمیوه خوری کودک از 40 هزار تومان تا 700 هزار تومان می باشد.
بهترین برندهای لیوان آبمیوه خوری کودک چند است؟
از بهترین و معروف ترین برندها می توان به برند بیبی لند، چیکو، اونت، تویست شیک، دکتر براونز، وی کر، پنبه ریز، مایا، ایکیا، نوبی، فیروز، مادر کر، وی، بی بی جیم و ناک اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/09
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
آب میوه خوری کودک نوبی مدل نی دار حجم 240 میلی لیتر
آب میوه خوری کودک نوبی مدل نی دار حجم 240 میلی لیتر
آبمیوه خوری نوزاد هی ار شی مدل دلفین گنجایش 280 میلی لیتر
آبمیوه خوری نوزاد هی ار شی مدل دلفین گنجایش 280 میلی لیتر
آبمیوه خوری کودک رووکو جنس پلاستیکی ۲۴۰ میلی لیتر
آبمیوه خوری کودک رووکو جنس پلاستیکی ۲۴۰ میلی لیتر
آبمیوه خوری اونت جنس پلی پروپیلن سری سیلیکونی
آبمیوه خوری اونت جنس پلی پروپیلن سری سیلیکونی
لیوان آبمیوه خوری نی دار رووکو حجم 220 میلی لیتر
لیوان آبمیوه خوری نی دار رووکو حجم 220 میلی لیتر
آبمیوه خوری پنبه ریز مدل ضد چکه حجم 220 میلی لیتر
آبمیوه خوری پنبه ریز مدل ضد چکه حجم 220 میلی لیتر
آبمیوه خوری کودک بیبی لند ظرفیت 300 میلی لیتر ضد نفخ
آبمیوه خوری کودک بیبی لند ظرفیت 300 میلی لیتر ضد نفخ
آبمیوه خوری بیبی لند حجم 150 میلی لیتر جنس پلی پروپیلن
آبمیوه خوری بیبی لند حجم 150 میلی لیتر جنس پلی پروپیلن
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد