منو

لگینگ زنانه یا شلوار لگ زنانه چیست و انواع آن کدام است؟

امروزه با توجه به رواج استایل های خاص و متمایز، شلوار های لگ بیش از گذشته محبوب شده و روز به روز این محبوبیت در بین جوان ها بیشتر می شود حتی می توان گفت شلوار لگ از جمله شلوارهای پرطرفدار بین خانم های ایرانی و یا حتی در سر تا سر جهان است.

استفاده از آن را می توان در مهمانی های رسمی، غیر رسمی و همچنین در سالن های ورزشی مشاهده کرد. شلوار لگ هم به اندازه کافی به شما احساس راحتی می دهد و هم می تواند شما را شیک پوش و خوش لباس نشان دهد.

لگینگ چیست

راهنمای خرید انواع شلوار لگ زنانه ورزشی و مجلسی

لگینگ زنانه چیست؟

لگینگ زنانه Legging در واقع نوعی شلوار تنگ برای پوشاندن پای زنان تا باسن است که به دلیل راحتی و سبک بودن معمولاً در فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و با این وجود می توان از آن به عنوان نوعی پوشش خارجی نام برد.

آشنایی با انواع لگینگ

لگ های مختلفی در بازار وجود دارند که برای تیپ های رسمی بسیارمناسب هستند. همچنین برخی لگ ها برای ست لباس ورزشی زنانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. آقایان نیز می توانند از انواع لگ برای لباس ورزشی مردانه خود استفاده کنند. در ادامه با انواع آن ها آشنا می شویم.

لگ چرمی

لگ چرمی یکی از لگ های پرطرفدار است که در ست های رسمی و غیر رسمی از این مدل می توان بهره گرفت. با استفاده از لگ رسمی می توان ست شیک و جذابی را به وجود آورد و استفاده از آن برای افرادی که طرفدار ظاهر شیک و متمایز هستند مناسب است.

جگینگ jeggings

بسیاری از افراد به استفاده از شلوار جین عادت داشته و معمولا در ست های آن ها همواره شلوار جین وجود دارد. شما نیز اگر از این دست افراد هستید و به دنبال راهی برای تغییر استایلتان می گردید، جگینگ می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مدل لک از نظر بافت، شکل و نوع دوخت بسیار شبیه به شلوار جین است و فقط بیشتر جذب بدن می شود.

جنگینگ

لگ طرحدار

افرادی که مدام در مراسم و مهمانی های دورهمی دوستانه دعوت می شوند، نه می توانند از لباس های رسمی استفاده کنند و نه استفاده از لباس های خانگی برای آن ها مناسب است. این افراد می توانند با انتخاب لگ طرحدار ظاهر شیک و زیبایی را در مهمانی های دوستانه برای خود ایجاد کنند. از برخی از مدل های لگ ها نیز می توان در باشگاه بدنسازی به عنوان لباس ورزشی زنانه استفاده کرد.

لگ سه ربع

این مدل از لگ های زنانه به لحاظ بلندی تا روی زانوی شما هستند. اگر به دنبال زیبایی هرچه بیشتر لگ هستید از خرید این مدل غافل نشوید، چون عدم پوشش قسمت ساق پا زیبایی فوق العاده ای به استایل شما خواهد بخشید

لگ تابه تا

شاید از نام این مدل خنده تان بگیرد! اما بد نیست بدانید بعضی از لگ ها هم در بازار موجود هستند که یک پای آنها یک طرح و رنگ دارد و پای دیگر آن هم طرح و رنگی متفاوت.

لگ توری

همانطور که از نام این مدل مشخص است، بخشی از این لگ ها به حالت توری است و شبکه شبکه بودن این لگ ها زیبایی خاصی به اندام شما خواهد بخشید.

لگینگ مردانه Men Legging

همه ی مدل های لگ ها مخصوص بانوان نیست بلکه مردان نیز در صورت علاقه می توانند از مدل های مختلف آن بهره بگیریند. برخی از مردان به عنوان شلوار پیاده روی، دو و …. به جای شلوارهای گرم کن قدیمی از لگ استفاده می کنند. استفاده از لگ ها با لباس های گشاد و بلند می تواند استایل جدید و جذابی را برای شما ایجاد کند.

لگینگ مردانه

عکس شلوار لگینگ مردانه ورزشی

کدام مدل شلوار لگ زنانه را بخریم؟

شلوارهای لگ می توانند انواع مختلفی داشته باشند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند و برای تیپ و موقعیت متفاوتی مناسب هستند.

 • برای یک تیپ روزمره و کژوال سراغ شلوار لگ ساده و نخی بروید که هم به اندازه ی کافی راحت است و هم جنس آن باعث ایجاد حساسیت نمی شود و به خوبی هوا را از خود عبور می دهد.
 • برای تیپ مهمانی یک لگ خوش فرم را انتخاب کنید و پیش از جنس به مدل لگ توجه داشته باشید. جنس لگ مناسب مهمانی می تواند از ویسکوز، نخ یا الیاف مصنوعی مانند چرم مصنوعی باشد که در این صورت حالتی براق خواهد داشت.
 • برخی از انواع لگ برای این طراحی شده اند که در فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار گیرند. آدیداس (adidas) و ریباک (reebok) از آن برندهایی هستند که انواع لگ ورزشی زنانه را با طرح های زیبا و رنگارنگ طراحی می کنند. این شلوارهای لگ به شما کمک می کنند در طول فعالیت های ورزشی هم فرم بدن خود را به خوبی ببینید و هم به خوبی بتوانید حرکات کششی را انجام دهید.
 • یکی از انواع پرطرفدار لگ زنانه، شلوارهایی است که به جگینگ (jeggings) شهرت دارند. این ها در واقع همان لگینگ یا شلوار لگ با طرح شلوار جین زنانه هستند. این شلوارها هم به اندازه ی یک شلوار جین جذب زنانه زیبا و خوش فرم به نظر می رسند و هم اگر به دنبال راحتی بیشتر باشید از شلوار جین راحت ترند.

تفاوت لگ با ساپورت

ساپورت و لگ به ظاهر بسیار به هم شباهت دارند تفاوت هایی دارند که به آن ها اشاره می کنیم:

 • لگ ها همیشه تنگ و چسبان نیستند و در برخی موارد کمی گشاد می باشند. اما ساپورت ها خیلی تنگ می باشند. شلوار های واید لگ فقط در قسمت باسن تنگ هستند و در قسمت ران، زانو و ساق پا گشاد هستند.
 • ساپورت ها کمر کشی دارند اما شلوار لگ و واید دارای کمر و کمربند می باشند.
 • ساپورت ها جنس نازکی دارند و بدن نما هستند اما شلوار های لگ و واید لگ جنس ضخیمی دارند.
 • ساپورت در طبقه بندی جوراب شلواری قرار می گیرد ولی لگ و واید لگ شلوار به حساب می آیند.

خرید اینترنتی انواع لگینگ زنانه

انواع مدلهای مختلف شلوار لگینگ زنانه

استفاده از لگ چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟

استفاده از لگ ورزشی مزیت های مختلفی را به همراه دارد که می توان گفت که بسیاری از افراد به دلیل این مزیت ها، لگینگ را برای خرید لباس ورزشی انتخاب می کنند. در ادامه برخی از مزیت های آن را بازگو می کنیم.

 • کاهش دمای بدن: برخی از لباس ورزشی مردانه سبب تعرق بیش از اندازه بدن می شوند و به دلیل عدم جذب عرق بدن، دمای بدن را افزایش می دهند. اما استفاده از لگ ورزشی این مشکل را به طور کامل برطرف می کند و می تواند انتخاب مناسبی باشد.
 • کاهش التهاب و درد عضلانی: لگینگ ها به دلیل ساختاری که دارند می توانند در باشگاه بدنسازی درد های عضلانی را به حداقل برساند. لباس های تنگ و چسب جریان خون را در بدن افزایش می دهند و از این رو می توان گفت که بسیاری از بانوان می توانند با استفاده از لباس ورزشی زنانه چسب مانند لگ ها درد های عضلانی خود را کمتر کنند.
 • قرارگیری بهتر فرم بدن: با استفاده از لگ ورزشی بدن فرد، فرم بهتری به خود می گیرد که این موضوع در افزایش اعتماد به نفس در باشگاه نیز تاثیر گذار است و از طرف دیگر افزایش تعادل بدن از دیگر فواید خرید لباس ورزشی لگینگ است.
 • حرکات آزادانه بدن: این که در باشگاه ورزشی بتوانید انواع حرکات را بدون هیچگونه محدودیتی انجام دهید یکی از مسائلی است که در باید در هنگام خرید لباس ورزشی به آن توجه کنید. لباس های چسب نامناسب به مفاصل فشار وارد کرده و از خم و راست شدن آزادانه آن ها نیز جلوگیری می کنند. از این رو توصیه می شود که لباس های چسب مناسب و باکیفیت مانند انواع مختلف لگ ها را انتخاب کنید.

راهنمای خرید لگینگ زنانه

نوع لگینگ

لگینگ ها انواع متعددی دارند. از لگینگ های ساده گرفته تا لگینگ های طرح جین و چرمی. انتخاب هرکدام از این ها به محل تردد شما، استایل مورد نظر و اندام شما بستگی دارید. حتما باید در انتخاب لگینگ به سایر اجزای پوشش خود توجه کنید. پوشیدن یک لگینگ اسپورت با پوششی رسمی خطای بزرگی است که بارها نظاره گر آن بوده ایم.

طرح لگینگ

لگینگ ها طراحی های متفاوتی بر روی پارچه خود دارند. اگر لگینگ را برای پوشش خانگی در نظر دارید می توانید از طرح های متفاوت و جذاب استفاده کنید. در سایر موارد در انتخاب طرح پارچه لازم است به استایل خود توجه کنید. هرچقدر طرح لگینگ شما ساده تر باشد، هماهنگ کردن آن با سایر اجزای پوشش تان راحت تر است.

طرح و رنگ لگینگ

لگینگ های زنانه در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند

جنس لگینگ

لگینگ چرمی، جین و یا نخی؟ انتخاب جنس به انتظار شما از لگینگ مورد نظرتان، فصل مورد نظر و البته سلیقه شما بستگی دارد. هر جنسی را که انتخاب می کنید به کیفیت آن توجه کنید. هرچقدر جنس لگینگ شما مرغوب تر باشد، توان انعطاف پذیری بالاتری به شما می دهد و ماندگاری بیشتری دارد.

نرمی و راحتی لگینگ

ویژگی اصلی لگینگ ها نرمی و راحتی آن ها است. کیفیت دوخت، جنس مرغوب و پارچه کشی، نرمی و راحتی محصول مورد نظر شما را تضمین می کند.

اکسسوری لگینگ

در هنگام پوشیدن لگینگ باید در انتخاب کیف، کفش و سایر اکسسوری مورد نظرتان دقت کنید. شما می توانید لگینگ ها را با کفش های عروسکی، صندل و حتی چکمه و بوت ست کنید، بشرطی که لگینگ شما هماهنگی لازم را با استایل تان داشته باشد.

قیمت لگینگ

برخی گمان می کنند که نباید مبلغ زیادی را صرف خرید لگینگ کنند، این انتخاب شما است. در هر صورت باید انتظار خود را نسبت به بودجه مورد نظرتان تعدیل دهید.

خرید اینترنتی بهترین مدل های لگینگ زنانه

نحوه شستشو

درست مثل بیشتر لباس ها بهتر است برای شستشو، لگ را پشت رو کنید، در دمای ۳۰ درجه، با مواد شوینده ملایم به صورت دستی و یا با ماشین لباسشویی شسته شود، بعد از خشک شدن لگ، برای از بین بردن چین و چروک به علت داشتن موادی چون لیکرا در بافت پارچه از اتو به صورت مستقیم استفاده نکنید، استفاده از بخارشو برای از بین بردن چروک ها بلامانع است، همینطور خشکشویی های خوب برای تمیز کردن لگ های آگی گزینه ی مناسبی است.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت شلوار لگ زنانه چند است؟
قیمت انواع شلوار لگینگ زنانه به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس شلوار، سایز و اندازه، مورد استفاده (مجلسی، ورزشی و روزمره)، طرح لباس و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت لگ زنانه از 30 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
فرق بین لگ و ساپورت در چیست؟
لگ ها همیشه تنگ و چسبان نیستند اما ساپورت ها خیلی تنگ می باشند - ساپورت ها کمر کشی دارند اما شلوار لگ و واید دارای کمر و کمربند می باشند - ساپورت ها جنس نازکی دارند و بدن نما هستند اما شلوار های لگ و واید لگ جنس ضخیمی دارند - ساپورت در طبقه بندی جوراب شلواری قرار می گیرد ولی لگ و واید لگ شلوار به حساب می آیند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/18
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد