لاک پایه ناخن چیست؟ بهترین رنگ لاک پایه مناسب رنگ پوست شما

همان طور که همه خانم ها برای داشتن یک میکاپ زیبا و حرفه ای، در مرحله اول نیاز به زیرسازی مناسب پوست دارند، برای داشتن ناخن های زیبا و ماندگاری لاک ناخن هایشان هم نیاز به لاک پایه مناسب برای زیرسازی لاک ناخن هایشان دارند. حال ممکن است این سوال برای تان پیش بیاید که رنگ لاک پایه چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

ممکن است خیلی از خانم ها با کاربرد رنگ لاک پایه و روش استفاده از آن آشنا نباشند و یا بخواهند برای اولین بار از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد رنگ لاک پایه، انواع رنگ لاک پایه، کاربرد رنگ لاک پایه، بهترین رنگ لاک پایه و اینکه چطور از رنگ لاک پایه استفاده کنیم صحبت کنیم. اگر شما هم به لاک و زیبایی ناخن هایتان اهمیت می دهید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رنگ لاک پایه ناخن

معمولا لاک هایی که بی رنگ هستند و یا رنگ خنثی ای دارند در بین خانم ها محبوبیت بسیاری دارند. در میان این لاک ها، رنگ لاک پایه، یعنی لاکی که هم رنگ با پوست دست و رنگ پایه ناخن ها باشد یکی از محبوب ترین رنگ ها به شمار می رود. کاربرد رنگ لاک پایه در این است که با پوشاندن عیب های ناخن، سبب یکدست شدن سطح ناخن ها و براق تر شدن آن ها می شود.

رنگ لاک پایه چیست؟

شاید تصور کنید که رنگ لاک پایه همیشه خنثی و به رنگ های بژ و خاکستری است، درصورتیکه این طور نیست. رنگ لاک پایه تنوع بالایی دارد و امروزه انواع رنگ لاک پایه که با رنگ پوست نیز متناسب باشد موجود و در دسترس است. شما به راحتی می توانید انواع رنگ لاک پایه مانند شنی، صورتی، خاکستری، کرم، هلویی و یا بژ را به سلیقه خودتان انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

البته انتخاب کردن از بین این رنگ ها کمی دشوار است، زیرا این کار نیاز به تست کردن روی ناخن دارد و تا زمانی که تست نشود نمی توانید بگویید کدام رنگ برای پوست دست شما مناسب تر است.

بهترین رنگ لاک پایه

پوست انسان طیف های رنگی وسیعی را شامل می شود که با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. اگر رنگ لاک پایه مناسب برای پوست روشن را روی پوست با تناژ تیره استفاده می کنید، صورتی رنگ به نظر می رسد و رنگ پوست تان را مات و کدر نشان می دهد. عکس این حالت نیز امکان پذیر است. یعنی اگر رنگ لاک پایه مناسب برای پوست تیره را روی پوست روشن بزنید خیلی زیبا نخواهد شد.

سوالی که در این زمینه پیش می آید این است که بهترین رنگ لاک پایه که با پوست دست مان نیز هماهنگی داشته باشد کدام است. اگر از رنگ لاک پایه ای که مناسب با رنگ پوست باشد استفاده کنید باعث می شود تا انگشتان دست کشیده تر و بلندتر به نظر برسند.


رنگ لاک پایه

انواع لاک پایه کدام است؟

این روزها تنوع در هر زمینه ای حرف اول را می زند. لاک های پایه که در اختیار شما قرار دارند نیز انواع متفاوتی دارند.

  • لاک پایه مرطوب کننده: همان طور که از نامش مشخص است این پایه رطوبت را به ناخن شما بخشیده و خشکی آن را از بین می برد. ناخن های خشک، شکنندگی بیشتری دارند. بنابراین با استفاده از این لاک می توانید تا حد بسیار زیادی مانع از شکستن ناخن های خود شوید. رطوبت برای سلامتی ناخن ها عامل بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، پیشنهاد می کنم که حتماً یک پایه مرطوب کننده در پکیج لاک های خود داشته باشید.
  • لاک پایه ضخیم: این نوع از لاک های پایه برای زمانی که قصد دارید روی یک سطح یکنواخت و هموار لاک بزنید تا زیبایی آن را دو چندان کنید بسیار کارآمد عمل خواهد کرد.
  • لاک پایه تقویت کننده: پایه های تقویت کننده سرشار از مواد مغذی است که برای ناخن حیاتی هستند و استفاده از آن ها هر نوع مشکل ناخن هایتان را برطرف خواهد کرد.

پایه ها علاوه بر موارد بالا در رنگ ها و برندها نیز بسیار متنوع هستند. توجه داشته باشید که هدف اصلی شما برای استفاده از آن ها کمک رسانی به ناخن ها و دوام بیشتر آن ها است، بنابراین انتخاب نوع مناسب گزینه ای است که باید به آن توجه داشته باشید.

مزایای استفاده از بهترین لاک پایه

لاک پایه زمان ماندگاری مانیکور شما را طولانی تر خواهد کرد: چگونه؟ خوب است بدانید که بهترین لاک پایه حاوی مواد شیمایی سلولز است که به زیر ناخن و بالای لاک می چسبد تا میزان دوام مانیکورتان را بیشتر کند. استفاده از لاک پایه همچنین قدرت انعطاف پذیری لازم را برای حرکت ناخن هاینان مثل خم کردن را به شما می دهد. بنابراین بدون استفاده از این سطح آلاستیک و چسبنده، پیگمنت لاک ناخن شما کم کم از بین می رود.

لاک پایه از تغییر رنگ ناخن هایتان جلوگیری می کند: آیا برای شما هم اتفاق افتاده که رنگ قرمز لاکتان به زردی تغییر کند؟ احتمالا از لاک پایه استفاده نکرده اید و واکنش شیمیایی بین مواد موجود در لاک و صفحه ناخن شما علت این تغییر رنگ است. بهترین لاک پایه محافظی عالی در برابر تغییر رنگ روی ناخن شما است.

این نکته را هم فراموش نکنید که هر چه رنگ لاک شما تیره تر باشد، اهمیت استفاده از لاک پایه بیشتر است. البته استثنایی هم وجود دارد؛ رنگ های نئونی اگر چه تیره نیستند اما به دلیل فلورانس بودنشان احتمال تغییر رنگشان بیشتر از لاک های معمول است. اگر زمان زیادی برای لاک و بیس کت زدن بعدش ندارید، بهترین کار این است که به سراغ رنگ های خنثی مانند پاستلی بروید که فرمولاسیون باکیفیت و ماندگاری داشته باشند.

لاک پایه مشکل تان را حل می کند: تعدادی از لاک های پایه با مواد تشکیل دهنده مخصوص برای حل مشکلات ناخن تولید شده اند. بنابراین به هنگام خرید می توانید با خواندن برچسب ها تصمیم بگیرید که کدام یک برای نیاز شما بهترین گزینه ممکن محسوب می شود. آیا خشکی ناخن دارید؟ لاک پایه ای انتخاب کنید که خاصیت مرطوب کنندگی هم داشته باشد.

اگر سطح ناخن هایتان ناهموار است، باید لاک پایه ای ضخیم تر بخرید که قابلیت پر کردن خطوط ناهموار صفحه ناخن را داشته باشد. اگر ناخن هایتان ضعیف و شکننده است، باید لاک پایه ای با فرمولاسیون تقویت کننده انتخاب کنید. دقت داشته باشید که لاک پایه با قابلیت سفت کنندگی معمولا حاوی مقدار زیادی فرمالدئید است که به طور موقت ناخن ها را سفت می کند؛ اما بعد از مدتی به دلیل سفت شدن زیاد ناخن، باعث شکستگی و ترک خوردن آن ها می شود.

بنابراین دور لاک های پایه ای که در آن ها از فرمالدئید و تولوئن استفاده شده، را خط بکشید که علت به وجود آمدن آلرژی هم هستند. اگر می پرسید که می توانید از تاپ کت به عنوان بیس کت قبل لاک زدن استفاده کنید یا برعکس؟ باید بگوییم که به طور کلی بیس کت درخشندگی زیبای تاپ کت و تاپ کت هم چسبندگی لازم بیس کت روی صفحه ناخن را ندارد. به همین دلیل، جابجایی این دو ایده خوبی به نظر نمی رسد.

لاک پایه ناخن چیست

رنگ لاک پایه برای پوست رنگ پریده تا روشن

اگر پوست خیلی روشن و روشنی دارید بهترین رنگ برای لاک پایه شما رنگی است که ترکیبی از کرم و بژ را در خود داشته باشد و سایه کمرنگی از صورتی خیلی روشن هم در آن دیده شود. این انتخاب روی پوست های روشن بهترین جلوه را خواهد داشت و از رنگ پریده دیده شدن و به زردی زدن رنگ پوست جلوگیری می کند.

این رنگ لاک باید پوشش کاملی داشته باشد و صدفی یا نیمه شفاف نباشد. البته برای ایجاد عمق بیشتر روی دست های خود می توانید از طیف های کمی تیره تر مثل صورتی چرک هم استفاده کنید. فراموش نکنید که این نوع لاک ها به عنوان لاک اصلی یا لاک پایه به کار می روند یعنی می توانید آن را به تنهایی به کار ببرید یا در کنار آن ها از فرنچ یا تزئینات دیگر هم استفاده کنید.

رنگ لاک پایه برای پوست روشن تا متوسط

کارشناسان آرایشی معتقدند برای پوست هایی که در دسته روشن تا متوسط قرار می گیرند یعنی پوست های به اصطلاح گندمی بهتر است از رنگ لاکی استفاده کنید که طیف متوسطی از صورتی را در خود داشته باشد و مقدار خیلی کمی هم قرمز مرجانی در آن دیده شود تا به گرمی رنگ آن بیفزاید.

به طور کلی طیف های خنثایی که ته رنگ صورتی گرم و متوسط در خود داشته باشند انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که پوست روشن متمایل به متوسط و متوسط دارند چون این رنگ ها دستان آن ها را روشن تر و انگشتان را کشیده تر نشان می دهند. فراموش نکنید که همیشه برای لاک پایه از بافت براق استفاده کنید، بافت های مات یا اکلیلی گزینه مناسبی برای این نوع لاک در نوع ساده آن نیستند.

رنگ لاک پایه برای پوست متوسط تا تیره

اگر پوست شما در طیف متوسط و مایل به تیره قرار می گیرد و به اصطلاح برنزه است بهتر است قدر زیبایی رنگ پوست خود را بدانید و برای این که دستانتان هم زیباتر و جذاب تر دیده شود از لاکی به عنوان رنگ پایه استفاده کنید که گرمی و درخشش پوست شما را به خوبی نشان دهد.

رنگ های برنزه برای رنگ لاک بهترین انتخاب برای این هدف هستند و کمک می کنند که پوست شما درخشان تر و گرم تر دیده شود بدون آن که تیره یا مرده به نظر برسد. رنگ هایی که کمی طیف بنفش یا صورتی هم در ته رنگ آن ها وجود داشته باشد برای پوست های سرد و رنگ های با ته رنگ قهوه ای و کرم برای پوست گرم مناسب است.

بهترین مدلهای رنگ لاک پایه ناخن

رنگ لاک پایه برای پوست تیره و خیلی تیره

اگر رنگ پوست شما تیره و یا خیلی تیره است و در قسمت انتهایی طیف رنگ پوست قرار می گیرد باز هم می توانید از رنگ پایه برای لاک ناخن خود استفاده کنید. کارشناسان آرایش معتقدند لاکی که مناسب پوست تیره است باید رنگ های بژ، کرم و صورتی را در خود داشته باشد اما در طیفی تیره تر. فراموش نکنید که لاک پایه شما باید پوشش کامل داشته باشد تا اگر رنگ لاک از رنگ ناخن روشن تر بود تداخلی به وجود نیاید. طیف های گرم و سرد هر دو مناسب پوست تیره هستند اما تاثیری متفاوت روی پوست دست دارند.

1400/04/23
ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است