منو

قیچی پیتاژ چیست؟ بررسی انواع و کاربرد قیچی پیتاژ در آرایشگری

پیتاژ چیست؟

پیتاژ اصطلاحی در فنون آرایشگری است که به سبک خاصی از خرد کردن موها اشاره دارد. این تکنیک در صورتی که توسط آرایشگر با تجربه اجرا شود نقش موثری در شکل ظاهری و حجم موها دارد. پیتاژ مو برای افرادی که حجم موهای زیادی دارند و یا دارای موهای کم حجم هستند، قابل اجرا است.

برای اجرای این تکنیک از نوعی قیچی مخصوص به نام قیچی پیتاژ استفاده می شود. این شیوه کوتاهی برای کسانی که موهای بلند و پرپشتی دارند مناسب تر است که باعث می شود موهایشان هم موخوره نزند و هم زیبا به نظر برسد.

پیتاژ مو چیست؟

راهنمای خرید و استفاده از قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ چیست؟

قیچی پیتاژ pitage scissors مهمترین وسیله ای محسوب می شود که شما برای کوتاهی مدل پیتاژ به آن نیاز دارید، بنابراین لازم است به خوبی با آن آشنا شوید. پیش از هر چیزی لازم است بدانید که این قیچی تحت نام های دیگری چون قیچی تکسچرایزینگ، قیچی اره ای یا قیچی اسکراب به فروش می رسد و منظور از این موارد، همان قیچی پیتاژ است.

انواع قیچی پیتاژ

الف - قیچی هایی دارای یک طرف تکسچر یا اره ای

تنها یکی از تیغه ها دارای حالت اره مانند است و قابلیت برش موی سر را دارد. شکل این ابزار با قیچی های ساده آرایشگری تفاوت دارد.

قیچی مخصوص پیتاژ کردن مو سر

عکس قیچی پیتاژ یک طرفه

قیچی پیتاژ یک طرف تکسچر چه کاربردی دارد؟

یک طرف این ابزار قیچی معمولی و یک طرف دیگر تکسچر (اره) کار شده است. فاصله استاندارد بین تکسچرها بین 16 تا 4 صدم میلیمتر است. با استفاده از این وسیله می توان بیش از 50 درصد موها را حجم گیری کرد. در مدل های فشن کوتاهی مو قیچی یک طرف تکسچر پیتاژ بیشترین کاربرد را دارد.

نتیجه کار با این ابزار نوعی پیتاژ خطی است زیرا فاصله تکسچرها مساوی بوده و یک برش صاف از مقطع موها زده می شود. نوک مو به حالت گردبر در می آید و چنانچه اندازه موها خیلی کوتاه باشد نوک آن به شکل سوزنی دیده می شود.

ب - قیچی های دو طرفه تکسچر با اره دو طرفه

با کمی تفاوت شباهت زیادی به قیچی های دیگر دارد. بر روی هر دو تیغه این ابزار، اره یا همان تکسچر برنده وجود داد. با کمک همین ابزار ساده یک توان یک کوتاهی موی ایده آل را برای هر فرد اجرا کرد. نوع به کارگیری این قیچی ها متفاوت است و نتیجه ای که پس از اصلاح مو به دست می آید نیز کاملا فرق دارد.

 قیچی پیتاژ دو طرفه تکسچر

قیچی پیتاژ دو طرفه

قیچی پیتاژ دو طرف تکسچر چه کاربردی دارد؟

این قیچی دارای تکسچر دو طرفه است و برای کوتاهی موی کلاسیک استفاده می شود. اگر آرایشگر بخواهد حجم مو را در حد کمی کاهش دهد از این وسیله استفاده می کند. با این قیچی ها می توان حجم موها را تا 25 درصد کاهش داد. بنابراین انتظار تغییر بسیار زیادی را نمی توان داشت ولی همین مقدار نیز در شکل ظاهری موها به خوبی دیده می شود. در صورتی که هدف کاهش موی بیشتری باشد باید از ابزار دیگری استفاده کرد.

روش انجام پیتاژ مو

 1. برای انجام کار ابتدا باید موها رو طبق روشی که برای کوتاهی موها وجود داره تقسیم بندی کنید تا کوتاهی مو در همه قسمت های سر به یک شکل انجام شود.
 2. شانه مخصوص پیتاژ کردن موها را به آرامی در دست بگیرید. بهتر است که این ابزار را از نوع با کیفیت و دارای ایمنی خوب انتخاب کنید تا مشکلی در حین انجام کار ایجاد نکند. برش زدن موها باید از انتهای مو شروع شود. بهتره با برش های کم شروع کنید. زیرا هر بار میتونید به عقب برگردید و موهای بیشتری را برش بزنید. پس پیتاژ کردن موها را به آرامی ادامه دهید تا به نتیجه مورد نطر برسید.
 3. با استفاده از یک شانه دندانه ریز موها رو با زاویه 45 درجه به سمت بالا نگه دارید و تیغه مخصوص پیتاژ کردن مو را در انتهای مو با حرکت نوسانی تکون دهید تا موها خرد شوند.
 4. این کار را در همه ی قسمت های سر انجام دهید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید. در این روش هیچ الگویی برای مدل موها وجود نداره و این مهارت و ابتکار عمل شماست که باعث می شود موها خرد و زیبا شوند.

مزایای پیتاژ مردن موی سر

آموزش نحوه انجام پیتاژ مو

مزایای پیتاژ کردن مو

 • استفاده از روش پیتاژ مو برای کسانی که خواهان ایجاد لایه لایه شدن مو و خورد کردن مو می باشند بسیار کاربرد دارد.
 • اگر جز خانم هایی هستید که دارای موهای کم حجم می باشند پیتاژ کردن مو باعث پرحجم نشان دادن موی شما هم خواهد شد.
 • به خاطر سبک شدن سر و کم حجم شدن مو این روش مناسب برای فصل گرم می باشد زیرا گرما از بین موهای شما به بیرون می رود.
 • پیتاژ مو باعث جلوه چند برابری در موهای آمبره، بالیاژ و هایلایت شده می گردد.
 • رد قیچی بر روی مو شما نمیماند.

معرفی برندهای معروف قیچی پیتاژ موجود در بازار داخلی

زمانی که برای خرید قیچی پیتاژ اقدام می کنید، با برندهای گوناگونی از آن ها مواجه خواهید شد که لازم است در رابطه با آن ها اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید خرید خود را انجام دهید، چرا که کیفیت محصول شما در روند کار تاثیر خواهد داشت و بهتر است به این مسئله توجه ویژه ای شود.

در این بخش از طوطی کالا تصمیم داریم بهترین و معروف ترین برندهایی که در زمان خرید قیچی پیتاژ با آن ها مواجه می شوید را بررسی کنیم تا شما با برندهای گوناگون و ویژگی آن ها آشنا شوید و سپس تصمیم مناسبی برای خرید بگیرید.

آموزش نحوه پیتاژ کردن در آرایشگری

عکس پیتاژ کردن مو در آرایشگاه توسط قیچی پیتاژ

از انواع برندهای معتبر تولید کننده قیچی پیتاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیچی پیتاژ برند جف رئیسی
 • قیچی پیتاژ برند تایچی
 • قیچی آرایشگری جوول
 • قیچی آرایشگری پیتاژ اینوکس

علاوه بر برندهای فوق برندهای دیگری همچون جگوار، دلگان، اس جی ان، پریماکس، جویل، دالاس، ورژن، دکتر مورنینگ و سالن تک را نیز می توان نام برد.

قیچی پیتاژ برند جف رئیسی

جف رئیسی یکی از برندهایی محسوب می شود که در زمینه آرایشی و بهداشتی محصولات گوناگونی را طراحی کرده است. یکی از محصولات این برند را می توان قیچی پیتاژ در نظر گرفت که در طراحی آن از تیغه های با کیفیت و تیزی استفاده شده و به فرد اجازه می دهد به راحتی از آن برای کوتاهی مو استفاده کنند.

نکته دیگری که در رابطه با قیچی پیتاژ برند جف رئیسی حائز اهمیت است، تیغه ی به کار رفته در آن محسوب می شود که این طراحی به گونه ای انجام شده که بر روی مو رد قیچی نماند. اگر تصمیم به خرید قیچی پیتاژ دارید، برند جف رئیسی می تواند انتخاب مناسبی به نظر برسد. توجه داشته باشید که برای کوتاهی، مدل مناسب قیچی پیتاژ را خریداری کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

قیچی پیتاژ برند تایچی

از دیگر برندهای خارجی که به تولید و عرضه قیچی پیتاژ پرداخته است را می توان برند تایچی در نظر گرفت. این برند، قیچی های گوناگونی را روانه بازار کرده که قیچی پیتاژ تایچی نیز یکی از انواع گوناگون محصولات این برند به حساب می آید.

قیچی پیتاز تایچی

عکس قیچی پتاژ برند تایچی

از ویژگی های قیچی این برند باید به مواردی چون بهره گیری از تیغه ال مانند که استفاده از آن بر روی مو ردی ایجاد نمی کند اشاره کرد؛ علاوه بر این موضوع جنس و کیفیت این محصول است که سبب محبوبیت آن شده، تیغه ی به کار برده شده در قیچی تایچی، تیزی پایداری دارد که به آرایشگر کمک می کند با استفاده از آن کوتاهی مو را با دقت و سرعت بیشتر انجام دهد.

پیتاژ کردن برای چه نوع موهایی مناسب است؟

 1. استفاده از این روش برای افرادی که موهای ضخیم دارند یک انتخاب خیلی خوب است! با استفاده از پیتاژ کردن مو نه تنها یک مدل خیلی خوب و حرفه ای برای موهای ضخیم ایجاد می شود بلکه موها سبک تر از قبل می شوند و این حالت برای شخصی که موهای خیلی پرپشت و سنگین دارد لذت بخش است و بهترین گزینه برای تابستان و ماه های گرم سال هست.
 2. افرادی که موهای صاف و نازکی هم دارند می توانند موهاشون رو پیتاژ کنند. با استفاده از این روش موها مدل خرد و زیبایی به خود میگیرند و از حالت صاف و یکدست همیشگی خارج می شوند.
 3. از این تکنیک برای هر اندازه از مو می شود استفاده کرد اما بهتره برای موهای خیلی بلند استفاده نکنید. چون که پیتاز کردن موهای بلند باعث ایجاد بافت روی موها می شه و انتهای تارهای موی بلند بعد از خرد شدن به روش پیتاژ، ممکن است به صورت دندانه ای و غیر منظم شوند و این حالت ظاهر کلی موها رو نازیبا نشان می دهد.

بهترین مدل های قیچی پیتاژ آرایشگری

1 -

قیچی پیتاژ مدل PAS

قیچی پیتاژ مدل PAS
خیلی از اوقات پیش می آید که به دلیل حجم زیاد مو و یا درهم بودن و مجعد بودن آن، امکان فرم دهی مطلوب به موها وجود ندارد. در این مواقع از قیچی پیتاژ برای فرم دهی بهتر به مو استفاده می شود.
قیچی پیتاژ باعث می شود حجم اضافی مو از بین رفته و موی خوش فرم تری در اختیار شما قرار بگیرد. محصولی که به شما معرفی می کنیم (قیچی پیتاژ مدل P.A.S) است. این قیچی پیتاژ دارای 25 دندانه برای خرد کردن مو است و این نمونه برای فرم دهی به انواع موها مناسب است.
طول تیغه 8.5 سانتی متر است و طول مفید کارکرد آن حدود 6 سانتی متر می باشد که جز دسته قیچی های کوچک محسوب می شود.در صورتی که به دنبال یک قیچی پیتاژ کوچک و همچنین مقرون به صرفه هستید این محصول می تواند انتخاب خوبی برای شما محسوب شود.
مشخصات محصول
 • مشخصه‌ اصلی
  قیچی پیتاژ
 • جنس دسته
  پلاستیک
2 -

قیچی آرایشگری پیتاژ مدل SGN

قیچی آرایشگری پیتاژ مدل SGN
مناسب برای اصلاح حرفه ای موی سر، مناسب برای کم حجم نمودن مو های فشن، دارای تیغه تیز و برنده
مشخصات محصول
 • مشخصه‌ اصلی
  قیچی پیتاژ یک طرفه
3 -

قیچی آرایشگری پیتاژ پریماکس ایتالیا مدل آرتیست

قیچی آرایشگری پیتاژ پریماکس ایتالیا مدل آرتیست
قیچی آرایشگری پیتاژ پریماکس ایتالیا مدل آرتیست دارای پیچ تنظیم که امکان سفت و شل کردن تیغه را مناسب با هر سلیقه را می دهد دارای تیغه فوق العاده تیز و حرفه ایی وجز بهترین و پر فروش ترین قیچی های بازار می باشد.
مشخصات محصول
 • رنگ
  استیل
 • کشور سازنده
  ایتالیا
 • سایر توضیحات
  تیغه تیز و پیچ تنظیم
4 -

قیچی آرایشگری پیتاژ اینوکس حرفه ای دلگان

قیچی آرایشگری پیتاژ اینوکس حرفه ای دلگان
مشخصات محصول
 • رنگ
  استیل
 • کشور سازنده
  ایتالیا
 • سایر توضیحات
  قیچی تک تیغه پیتاژ اینوکس، دارای تیغه استاینلس استیل
5 -

قیچی پیتاژ آرچر مدل Oneside با طراحی ارگونومیک

قیچی پیتاژ آرچر مدل Oneside با طراحی ارگونومیک
برند آرچر ARCHER با بیش از 30 سال سابقه تولید در قیچی های اصلاح یکی از مختصصان در تولید این محصولات می باشد. جنس تیغه های این قیچی از فولاد با درجه ی استحکام بسیار بالا می باشد. جنس دسته ی قیچی از فولاد ضد زنگ بوده که با پوشش نازک از عنصر تیتانیوم همراه است. این محصول از ترکیب رنگ زیبای قرمز مشکی بهره می برد.
مشخصات محصول
 • رنگ
  چند رنگ
 • سایر توضیحات
  قیچی پیتاژ یک طرفه، طراحی ارگونومیک
6 -

قیچی پیتاژ دو طرفه مدل ACD

قیچی پیتاژ دو طرفه مدل ACD
مشخصات محصول
 • رنگ
  مشکی
 • سایر توضیحات
  قیچی پیتاژ دو طرفه
7 -

قیچی آرایشگری پیتاژ سالن تک مدل sw2

قیچی آرایشگری پیتاژ سالن تک مدل sw2
مشخصات محصول
 • رنگ
  مشکی
8 -

قیچی پیتاژ جویل مدل 160

قیچی پیتاژ جویل مدل 160
مشخصات محصول
 • رنگ
  مشکی
 • کشور سازنده
  ایتالیا
 • سایر توضیحات
  حالت دادن و خالی کردن مو
9 -

قیچی آرایشگری پیتاژ مارک دالاس مدل HZ 900

قیچی آرایشگری پیتاژ مارک دالاس مدل HZ 900
قیچی آرایشگری پیتاژ مارک دالاس ساخت کشور تایوان قیچی خوش دست با کیفیت و با دوام بالا مخصوص ارایشگران حرفه ای و مبتدی جنس بدنه استنلیس استیل است.سایز قیچی 6 اینچ یا 15 سانتیمتر است. قیچی دارای مهره تنظیم بوده برای گرفتن لقی بعد از استفاده طولانی مدت است.
افراد حرفه ای از این مدل قیچی برای گرفتن حجم مو با حالت خاص استفاده میکنند از ویژگی های خاص مدل HZ-900 میتوان به طراحی ارگونومیک این مدل اشاره کرد. آلیاژ به کار رفته در قیچی HZ-900 استیل ضد زنگ با پوشش تیتانیوم بوده و خاصیت خود تیز شوندگی دارد به طوری که برای تیز کردن این محصول نیاز به ابزار خاصی نمیباشد.
سایز این مدل قیچی 15 سانتی متر بوده و فرم تیغه از فناوری های CNC و BL برخوردار است تا برای کار با این قیچی را برای هر آرایشگری آسان و خستگی ناپذیر می کند.
مشخصات محصول
 • رنگ
  استیل
 • کشور سازنده
  تایوان
 • سایر توضیحات
  ساخته شده ار آلیاژ ضد زنگ، دارای مهره تنظیم، قیچی دارای ضربه گیر برای بی صدا بودن
10 -

قیچی پیتاژ دو طرفه تکسچر جی مپ

قیچی پیتاژ دو طرفه تکسچر جی مپ
قیچی های دو طرفه تکسچر با اره دو طرفه با کمی تفاوت شباهت زیادی به قیچی های دیگر دارد. بر روی هر دو تیغه این ابزار، اره یا همان تکسچر برنده وجود داد. با کمک همین ابزار ساده یک توان یک کوتاهی موی ایده آل را برای هر فرد اجرا کرد. نوع به کارگیری این قیچی ها متفاوت است و نتیجه ای که پس از اصلاح مو به دست می آید نیز کاملا فرق دارد.
مشخصات محصول
 • رنگ
  طوسی
 • کشور سازنده
  ایتالیا
 • سایر توضیحات
  قیچی پیتاژ دو طرفه، طراحی ارگونومیک، کاملا حرفه ای
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت قیچی پیتاژ چند است؟
قیمت انواع قیچی پیتاژ از 60 هزار تومان تا 3 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس تیغه و دسته، وزن و ابعاد، برندگی تیغه ها و آرگونومیک بودن قیچی بستگی دارد.
بهترین برندهای قیچی پیتاژ کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده قیچی پیتاژ می توان به برند جف رئیسی، تایچی، جگوار، دلگان، اس جی ان، پریماکس، جویل، دالاس، ورژن، اینوکس، دکتر مورنینگ و سالن تک اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/26
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد