معرفی انواع قیچی آرایشگری و راهنمای انتخاب و خرید قیچی مناسب

همه شما تا به حال به آرایشگاه رفته اید و از آرایشگر خود خواسته اید تا ، دستی به سر و روی موهای شما بکشد و به آن ها سر و سامانی ببخشد؛ سپس آرایشگر، باتوجه به نوع مدل درخواستی شما یا با توجه به مهارت های خود و مد روز، طرح مورد نظرش را ، روی موهای شما پیاده می کند ؛ بدیهی است که این کار بدون وجود قیچی آرایشگری امکان پذیر نیست و آرایشگر با در دست داشتن قیچی تیز و تمیز خود، باید موهای شما را مرتب کند.

انواع مختلف قیچی آرایشگری

قیچی آرایشگری چیست؟

قیچی آرایشگری یکی از اصلی ترین ابزارها برای آرایشگاه ها و آرایشگاه ها است ، علاوه بر اینکه یکی از مهمترین ابزارها برای آنها محسوب می شود ، آنها یک شی em نمادین نیز هستند ، زیرا این یکی از موارد ضروری است تا بتوان موهای زائد را با کارایی بیشتری انجام داد. قیچی های آرایشگری معمولاً دارای اشکال ارگونومیک هستند که به منظور سهولت کار آرایشگر و جلوگیری از موقعیت هایی است که برای او ناراحت کننده است یا باعث لومباگو یا التهاب التهاب در مچ دست او می شود.

اهمیت انتخاب قیچی مناسب

تجربه نشان داده است که با یک قیچی با کیفیت پایین نمی توان مدل موی مناسبی به وجود آورد و در صورتی که قیچی کند باشد و یا تیغه های آن مشکل داشته باشند، حتی می توانند باعث دو شاخه شدن موها و به وجود آمدن موخوره روی آن ها شوند. این خود به تنهایی می تواند یک دلیل کافی برای خرید یک قیچی مرغوب باشد.

در انتخاب و خرید صحیح نوع قیچی باید این سوال را از خودتان بپرسید که کدام مدل بیشتر مورد نیاز شما است و بیشتر مدل های شما چه نوع قیچی ای لازم دارند، چون تکنیک های اصلاح و آرایش مو رابطه مستقیمی با نوع قیچی دارد. پس اولویت با نیاز و کاربرد است نه ظاهر و برند قیچی.

اندازه و سایز قیچی آرایشگری

بعد از انتخاب نوع قیچی، اندازه آن است که اهمیت دارد. قیچی های کوچک بین سایزهای 4.5 تا 5.5 اینچ حالت دقیق تری از برش مو می دهند. در حالی که سایز های 6 اینچ به بالا برای حالت های تکنیکی تر مانند مدل قیچی روی شانه و برش های اساسی استفاده می شوند.

شکل قیچی

شکل قیچی باید به گونه ای باشد که در دست شما راحت قرار بگیرد و دست را هنگام کار زیاد خسته نکند. به طور کلی 3 شکل قیچی مختلف داریم :

 • مدل Classic : شکل تیغه های بالا و پایین و جا انگشتی ها یکسان و هم تراز است.
 • مدل Offset : یک جا انگشتی آن زاویه دار است و جا انگشتی دیگر کوتاه تر و مخصوص انگشت شست می باشد.
 • مدل Crane : تیغه بالایی قیچی به طور کامل مستقیم است و جا انگشتی پایینی مخصوص انگشت شست رو به پایین زاویه گرفته است.

شکل قیچی آرایشگری

انواع قیچی های آرایشگری و کاربرد آنها

قیچی های کات (کوتاهی)

قیچی کوتاهی خودش به سه نوع کلی، نوک تیز، تیغه کوتاه و تیغه بلند تقسیم می شود.

 • نوک تیز برای کار خطی و ظریف کاری ها استفاده می شود.
 • تیغه کوتاه برای کوتاهی و پیتاژ های عمودی (هفتی هشتی-سایشی-پرتابی-سوزنی و…) استفاده می شود.
 • قیچی تیغه بلند برای کوتاهی های صفر درجه (یعنی: قیچی روی دست و شانه موازی قرار می گیرد برای کات کردن)

قیچی های اسکلاپ (اره ای-پیتاژ)

قیچی های پیتاژ : قیچی ۲۵ درصد یک طرفه استیل کاربرد بیشتری دارد چون پنجاه درصد و ۷۵ درصد کاربرد کمتری دارد و فقط نوک موها را می توان با آن کوتاه کرد.

معرفی انواع مدل و مارک قیچی آرایشگری

قیچی کوتاهی ژاپنی

دسته های این قیچی فولادی دست ساز می باشد. تیغه ی این قیچی بسیار تیز است. این قیچی کوتاهی مقاومت بالایی دارد و تیغه هایش تا مدت زیادی کند نمی شوند. این قیچی برای کوتاهی و پیتاژ مو مناسب است.

قیچی کوتاهی مو

این قیچی یکی از انواع قیچی های مفید برای کوتاهی مو است. تیغه های این قیچی، تیز و سخت می باشد. دسته های این نوع قیچی ارگانومیک است. این قیچی از فولاد ژاپنی ساخته می شود. دسته و تیغه های این قیچی قابل تنظیم می باشند.

قیچی کوتاهی KYG

این قیچی های خوش دست از فولاد و کبالت ژاپنی ساخته شده اند. استفاده از این نوع قیچی برای کوتاهی، از رشد موخوره مو جلوگیری می کند. کوتاهی مو با این قیچی دقیق و سریع تر انجام می شود.

قیچی کوتاهی SM TH CHU

این قیچی برای کوتاهی های دقیق و ظریف مناسب است. لبه های فولادی این قیچی بسیار تیز و ضد آب است. استفاده از این قیچی بسیار راحت می باشد.

قیچی کوتاهی UT OPI A

این قیچی با کیفیت نیز از فولاد ژاپنی ساخته شده است. ماندگاری این قیچی نسبت به انواع دیگر بیشتر است. تیغه های این قیچی دست ساز و تیز هستند.

قیچی پیتاژ EL FI NA

این نوع قیچی برای پیتاژ مو مناسب است. حالت و حجم دادن به موها با این قیچی سریع و دقیق انجام می شود. تیغه های این قیچی تیز و فولادی هستند.

قیچی کوتاهی CHI MDCEE

این قیچی با کیفیت ژاپنی سبک و مقاوم است. کار با این قیچی بسیار راحت می باشد. انگشت و دست ها هنگام کار با این قیچی، خسته نمی شوند.

قیچی کوتاهی پیتاژ باتیغه قابل تنظیم

این قیچی قابلیت تنظیم نسبت به دست را دارد. با کمترین حرکت دست می شود موها را باسرعت و کیفیت بالا، کوتاه کرد. تیغه های این قیچی نیز ژاپنی است. دوام این قیچی بسیار بالا است.

قیچی کوتاهی E QUI NOX

این قیچی برای حجم دادن به موها طراحی شده است. طراحی این قیچی منحصربه فرد است. کار با این قیچی سریع و دقیق می باشد. این قیچی بسیار سبک و دارای تیغه های قابل تنظیم است.

قیچی کوتاهی S HE ARGRU

این قیچی نسبت به قیچی های دیگر، دارای تیغه ی تیز بزرگ تر و قابل تنظیم است. کوتاهی با این قیچی بسیار ساده و راحت است. کیفیت این قیچی بسیار بالا بود و تیغه هایش به راحتی تیز می شوند.

نکاتی برای خوب نگه داشتن قیچی

اگر می خواهید بدون در نظر گرفتن مواد و کیفیت ، عمر قیچی خود را افزایش دهید. حفظ قیچی آرایشگری چیزی است که باعث ماندگاری ابزارهای موی شما برای ده ها سال می شود. برای اطمینان از وقت مفیدتر برای قیچی آرایشگری می توانید نکات زیر را به کار گیرید:

 • می توانید هر سه روز یک روغن کاری انجام دهید تا عملکرد آنها به طور چشمگیری و سریع بهبود یابد
 • حتی اگر قیچی شما از بهترین مواد ساخته شده باشد ، همیشه توصیه می شود قیچی آرایشگری را از دسته بگیرید تا عرق دستان شما تاثیری در تیغه های قیچی نداشته باشد.
 • از بریدن مواد دیگر با قیچی آرایشگری خودداری کنید زیرا این کار باعث از بین رفتن تیغه ها می شود
 • برای چیدمان کامل ، باید از قیچی آرایشگری خود پشتیبانی کنید
 • مرتباً آن را تمیز کنید. بیشتر قیچی های آرایشگری با برس ارائه می شوند که می توانید با استفاده از آنها قیچی های خود را تمیز کنید
 • استفاده از کیسه ای که در هنگام خرید شامل قیچی شما باشد ضروری است. این موارد از این جهت مهم هستند که از قیچی آرایشگری شما در برابر آسیب محافظت می کنند.

قیچی پیتاژ آرایشگری

چه زمانی لازم است قیچی های خود را تیز و برنده کنم؟

نگهداری قیچی شما تضمین می کند که موهای زائد حرفه ای که به مشتریان خود می دهید مانند همیشه تیز هستند و لبه های عالی قیچی آرایشگری مانند همیشه تیز هستند.

پاسخ یک سوال دشوار است ، با این حال ، بررسی اینکه متخصصان چند بار از قیچی آرایشگری خود استفاده می کنند و همچنین نوع تیغه (قیچی محدب یا لبه ای مورب) نیز باعث تغییر دفعات نیاز به تراشیدن قیچی می شود.

تمام قیچی های آرایشگری باید حداقل سالی یکبار تراشیده و سرویس شوند تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود ، اما اطمینان حاصل کنید که سرویس تراشکاری قیچی آرایشگری حرفه ای را که استفاده می کنید باتجربه است ، تا به ابزار شما آسیب نرساند.

قیچی های آرایشگری را باید آرایشگاه و آرایشگر با روغن و پارچه تمیز کننده نگهداری کنید تا از ماندگاری بیشتر آنها اطمینان حاصل کنید.

1399/11/19
محصولات مرتبط
قیچی اصلاح مو زولینگن مدل P.A.S
قیمت : 44,000 تومان
قیچی آرایشگری مدل FU MET
قیمت : 38,900 تومان
قیچی اصلاح مو ساوی مدل 71101
قیمت : 24,000 تومان
قیچی پیتاژ مدل PAS
قیمت : 50,000 تومان
قیچی آرایشگاهی مدل TITANIUM
قیمت : 38,000 تومان
قیچی آرایشگری پیتاژ مدل SGN
قیمت : 58,460 تومان
قیچی اصلاح مو شنگ مدل P98
قیمت : 70,000 تومان
قیچی اصلاح مو سامکو مدل YP SHEEN6
قیمت : 0 تومان
ارسال دیدگاه
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است