منو

راهنمای خرید قوزبند طبی و بررسی مزایا و کاربردهای آن

عادات غلطی مثل نوع نشستن و ایستادن، پشت کامپیوتر نشستن های متعدد و خم شدن هنگام کار باعث خواهد شد که قوز کنیم و همین کار کمر درد زیادی را ایجاد خواهد کرد که باید با قوزبند رفع شود. کمر درد نیز به مرور بر روی کیفیت و رضایت زندگی اثر خواهد گذاشت.

هر قدر بیشتر در مقابل صفحه نمایش کامپیوتر، موبایل ها و تلویزیون ها بنشینید، این وضعیت بدتر نیز خواهد شد. هر چه زودتر اصلاح وضعیت خود را آغاز کنید، زودتر نتیجه خواهید گرفت.

قوزبند طبی چیست

راهنمای خرید قوزبند طبی بانوان و آقایان

این نتایج از درد جدی و ملاقات های بیشمار با پزشک، پیشگیری خواهد کرد. ناگفته نماند اگر دچار این وضعیت باشید، در وضعیت ایستاده نسبت به زمانی که دراز می کشید احساس راحتی بیشتری می کنید.

در ادامه ای مطلب از طوطی کالا قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم برای خرید قوزبند آشنا کنیم و چند مدل از پرفروش ترین قوزبند های موجود در بازار را معرفی کنیم باما همراه باشید.

چرا قوز می کنیم؟

زمانی که ما به مدت طولانی در حالت ایستاده یا نشسته پشت خود را خم و قوز می کنیم، ستون فقرات این شکل خمیدگی را به خود می گیرند و باعث کمردرد و سایر مشکلات می شوند. نشستن طولانی مدت روی صندلی که در سبک زندگی امروزه، بسیار مشهود است از عوامل مهم ایجاد قوز کمر است.

به ندرت هم مشاهده می کنیم که قوز کمر مادرزادی ایجاد می شود. قوز کمر درمان های مختلفی دارد ولی یکی از مهم ترین درمان های آن، استفاده از قوزبند طبی می باشد.

علائم قوز پشت چیست؟

بارزترین علامت کیفوز، خمیده شدن یا داشتن قوز قابل مشاهده در قسمت بالای کمر است. همچنین ممکن است هنگام کشش درد و ناراحتی را تجربه کنید. شانه های گرد همیشه نشانه کیفوز نیست، اما خمیدگی مداوم می تواند شانس ابتلا به این عارضه را افزایش دهد. سایر علائم کیفوز نیز عبارتند از موارد زیر:

 • خستگی (معمولاً پس از استراحت یا فعالیت شدید)
 • کمردرد خفیف تا شدید (در حالت استراحت یا در حال حرکت)
 • درد قفسه سینه و مشکل در تنفس (موارد شدید)
 • درد در پشت عضلات ران (حساسیت همسترینگ)

در صورتی که کمر درد از هر نوعی را تجربه می کنید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی کنید که آیا کیفوز است یا خیر.

استفاده از قوزبند طبی از بدتر شدن وضعیت قوز پیشگیری کرده و در کاهش و بهبود علائم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. قبل از خرید، درباره نوع قوزبند طبی مناسب با پزشک متخصص مشورت کنید.

چرا قوز می کنیم

اصلاح قوز کمر پس از استفاده قوزبند طبی

قوزبند طبی چیست؟

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم یکی از درمان های اصلی در عارضه خمیدگی و قوز کمر (کیفوز)، استفاده از قوزبندهای طبی است. قوزبند (به انگلیسی Corrector Support Belt) وسیله ای است که به شما کمک می کند ماهیچه های شانه و ستون فقرات را متعادل کنید تا در حالت ایستاده یا نشسته قوز نکنید و به مرور زمان به عضلات و ستون فقرات آسیب نرساند. هدف اصلی این دستگاه آموزشی ایجاد شرایط بدنی مناسب و استاندارد است تا شانه ها و کمر شما در شرایط ایده آل باشد.

این نوع محصولات معمولاً از یک نئوپرن سبک ساخته شده که قابلیت تنفس نیز دارند تا بدن عرق نکند. می توان آن را در زیر یا بالای لباس پوشید و بندهای آن را متناسب با عضلات بدن تنظیم کرد.

اگر شما به درستی و به صورت صحیح از قوزبندهای طبی استفاده کنید، می توانید از وارد شدن آسیب به مهره های ستون فقرات پیشگیری کنید. همچنین استفاده صحیح از قوزبندهای طبی باعث کاهش کمردرد ناشی از خمیدگی کمر می شوند.

قوزبند طبی مناسب چه کسانی است؟

قوزبند طبی مناسب برای نوجوانانی که دارای برآمدگی (قوز) خفیف تا متوسط هستند می باشد. بهره گیری از قوزبند در این سن به دلیل رشد استخوان ها بسیار مناسب است زیرا مانع از بیشتر شدن قوز می گردد.

ممکن است در نخستین روزها استفاده از قوزبند اذیت کننده باشد و سبب محدودیت شما گردد اما با مرور زمان به آن عادت خواهید کرد. قوزبندهای طبی جدید که تولید می گردد به هیچ عنوان مانع از انجام فعالیت های شما نخواهد شد و می توانید با در حین حال که از قوزبند طبی استفاده می کنید به انجام فعالیت های دلخواه خود بپردازید.

قواید قوزبند طبی

اصلاح قوز کمر در حالت نشسته و ایستاده توسط قوز بند طبی

عارضه هایی که با قوزبند اصلاح می شوند

از قوزبند برای اصلاح عارضه های زیر استفاده می شود:

 • درمان انحراف ستون فقرات
 • درمان بد شکلی های ستون فقرات
 • درمان اسکولیوز ( قوز کمر) بیش از ۵۰ درجه که امکان جراحی نیست.
 • قوز کمری که در دوران بزرگسالی ایجااد شده است.
 • کژ پشتی
 • ام اس
 • اوتیسم
 • بیماری شوئرمن
 • شکستگی مهره ها

اثر قوزبند طبی برای انواع قوز کمر

قوز وضعیتی

قوز (کیفوز) وضعیتی عارضه ای است که در نتیجه حالت اندامی نامناسب و ضعف و گرفتگی عضلانی ایجاد می شود. این عارضه را می توان با ورزش هایی مانند یوگا، حرکت های کششی قفسه سینه و ورزش های بلند کردن وزنه و همچنین طب فیزیکی اصلاح کرد.

قوزبند طبی مخصوص اصلاح قوز وضعیتی نه تنها درد ناشی از قوز را تسکین می دهد، بلکه اگر در مراحل اولیه از آن استفاده شود می تواند از ایجاد قوز نیز جلوگیری کند.

قوز شوئرمن

بیماری شوئرمن نوعی بدشکلی در مهره های صدری یا فوقانی ستون فقرات است. بدشکلی ناشی از شوئرمن باعث می شود مهره ها در دوران بلوغ با سرعت متفاوت رشد کنند. چون قوز شوئرمن در کودکان در حال رشد مشاهده می شود، معمولاً از کمربند طبی برای جلوگیری از بیشتر خم شدن انحناء استفاده می شود.

متخصص با توجه به شدت بدشکلی یا در صورت در مراحل اولیه بودن بیماری توصیه می کند که کمربند تقریباً به طور تمام وقت بسته شود.

قوز دژنراتیو (فرسایشی)

قوز دژنراتیو یا فرسایشی در نتیجه فرسایش و کوتاه شدن دیسک کمر در اثر بالا رفتن سن یا استفاده بیش از حد ایجاد می شود. اگر از درد رنج می برید، درمان را با روش های محافظه کارانه ای مانند فیزیوتراپی، کایروپراکتیک، مصرف داروهای ضدالتهاب و تقویت عضله های مرکزی و کمر با استفاده از کمربند طبی شروع کنید.

انواع قوز کمر

انواع قوز کمر در انسان که ممکن است توسط قوزبند رفع شود

قوز عصبی ـ عضلانی

قوز عصبی ـ عضلانی معمولاً در بیماران مبتلا به فلج مغزی، اسپینا بیفیدا یا دیستروفی عضلانی مشاهده می شود. ممکن است متخصص نوعی کمربند طبی را با توجه به شرایط بیمار توصیه کند.

قوز تغذیه ای

کمبودهای تغذیه ای منجر به قوز تغذیه ای می شود. از متخصص تغذیه یا پزشک بخواهید رژیم غذایی مناسبی را برای دریافت مقدار بیشتری از مواد مغذی اصلی و رفع کمبودها تهیه کند. فیزیوتراپی و ورزش کردن در کنار بستن قوزبند طبی به پایدارسازی بیشتر ستون فقرات کمک می کند.

قوز مادرزادی

قوز مادرزادی نقصی ژنتیکی است که باعث می شود بخش جلویی مهره ها به خوبی شکل نگیرد. جراحی در سنین پایین پیشرفت بیماری و سرعت زیاد شدن قوس را آهسته می کند و در بعضی موارد بهترین درمان محسوب می شود.

نکات مهم هنگام خرید قوزبند

راحتی و سایز مناسب قوزبند

راحتی مهمترین عامل در هنگام خرید قوزبند است. افرادی که در حالت نشسته و ایستاده قوز میکنند باید قوزبند بگیرند که وضعیت جسمی آنها را بهبود بخشد و در عین حال راحت باشد.

استفاده از قوزبند نامناسب شما را آزار می دهد و ممکن است بدن درد داشته باشید. و از آنجا که خرید بند قوزبند پا مانند لباس برای پوشیدن شبانه روز است، شما قبل از هر چیز باید به دنبال محصولاتی متناسب با اندازه بدن خود باشید.

سایز مناسب قوزبند بانوان

عکس کمربند برای قوز کمر خانم ها و آقایان

طراحی ظاهری قوزبند

لطفا توجه داشته باشید که قوزبند طبی باید سبک و دارای طراحی ارگونومیک باشد. از آنجا که دلیل اصلی استفاده از این وسیله، رفع فشار و تنش در ناحیه مورد نظر است، پس اگر طراحی نامناسبی داشته باشد، هرگز به اصلاح شکل و ساختار ستون فقرات کمک نمی کند. بیشتر مدل های موجود در بازار، از فلز و نئوپرن ساخته شده اند.

عبور و مرور جریان هوا

در این کالا قابلیتی به نام هواکشی وجود دارد. مدل هایی که این خاصیت را دارند می توانند در حرکت جریان هوا عملکرد مناسبی از خود نشان دهند. مهم است که در اثر استفاده از این وسیله پوست و شانه ها تحریک نشوند. معمولا مدل هایی که حالت شبکه ای دارند چنین ویژگی را دارا هستند و مانع از عرق سوز شدن بدن خواهند شد.

قابلیت تنظیم قوزبند

عامل مهم دیگر در انتخاب و خرید قوزبند، قابل تنظیم بودن سایز بندهای محصول است. با وجود این بندها، حتی اگر اندازه مناسبی برای استفاده خود پیدا نکردید، می توانید از اندازه های دیگر استفاده کنید و با تنظیم بندها اندازه قوزبند را با بالاتنه ای خود تنظیم کنید یا حتی بسته به نیاز خود، میزان سفت یا شل بودن آن را تعیین کنید.

جنس قوزبند طبی

جنس یک قوزبند می تواند از پارچه، ابر، نئوپرن و موارد دیگر ساخته شود. به خاطر داشته باشید، هر ماده ای، در وهله اول، باید ضد حساسیت به پوست شما باشد و به راحتی شسته شود.

بهترین مدلهای قوزبند طبی

عکس قوزبند طبی و نحوه استفاده از آن

محل استفاده

برخی از قوزبند ها فقط برای از بین بردن انحنای شانه ها، برخی دیگر برای برداشتن قوز ستون فقرات طراحی شده اند و برخی دیگر کل قسمت های بالاتنه را به طور کلی می پوشانند، بنابراین شما باید حتما به جایگاه مصرف آن توجه کنید. لازم به ذکر است که برخی از این محصولات را می توان روی لباس پوشید و برخی دیگر را می توان در زیر لباس پوشید.

امکان شست و شو قوزبند

در هنگام خرید توجه داشته باشید مدلی را انتخاب کنید که به دلیل شستشو، شکل و عملکرد خود را از دست ندهد. قوزبند بهتر است با دست شسته شود، و با ماشین لباسشویی یا مینی واش شسته نشود.

قیمت قوزبند طبی

قیمت قوزبند با توجه به نام تجاری، کیفیت ساخت، موقعیت قابل استفاده و مواد تعیین می شود و اگرچه معمولاً توصیه می شود افراد بدون مشورت با یک متخصص از چنین محصولات بهداشتی استفاده نکنند، اما ما در این مورد به شما هشدار می دهیم. اما به هر حال در این مقاله در هنگام خرید قوزبند مناسب و با کیفیت نکات مهمی را ارائه داده ایم که قطعاً مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت.

خرید اینترنتی قوزبند طبی

سوالات متداول پیرامون استفاده از قوزبند طبی

آیا می توانم در محل کار از قوزبند استفاده کنم؟

در صورتی که می خواهید قوزبند طبی خود را در محل کارتان بپوشید، احتمالاً یک قوزبندی می خواهید که خیلی مشخص نباشد. پس در این شرایط باید به دنبال گزینه هایی باشید که به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی زیر لباس تان قرار می گیرند و با مواد درجه یک ساخته شده اند تا از تحریک پوست شما جلوگیری کنند.

گزینه دیگر اصلاح کننده ای است که هر صندلی را ارگونومیک می کند، بنابراین می توانید در طول روز به راحتی صاف بنشینید. گزینه دیگر اصلاح کننده ای است که صندلی را با بدن سازگار می کند، بنابراین می توانید در طول روز به راحتی صاف روی صندلی بنشینید.

چه مدت در روز باید از یک اصلاح کننده وضعیت بدن استفاده کرد؟

زمانی که برای اولین بار استفاده از بریس اصلاح کننده وضعیت بدن یا قوزبند طبی خود را شروع می کنید، برای جلوگیری از هر گونه درد یا خستگی، از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز شروع کنید.

همانطور که با استفاده از آن آشنا شدید، می توانید آن را تا چند ساعت در روز همراه با استراحت (30 دقیقه استفاده، یک ساعت استراحت) بپوشید و در عین حال تمریناتی را برای تقویت ماهیچه هایی که ستون فقرات شما را پشتیبانی می کنند، انجام دهید.

آیا باید با قوزبند طبی بخوابید؟

خوابیدن با اصلاح کننده وضعیت بدن یا قوزبند طبی توصیه نمی شود. با این حال، می توانید برای حفظ وضعیت بدن در هنگام خواب یک سری اقدامات را انجام دهید. یکی از این توصیه ها خوابیدن به پشت است، زیرا در این حالت پشت شما صاف نگه داشته می شود و در عین حال تشک از انحنای طبیعی ستون فقرات شما حمایت می کند.

پرفروش ترین و بهترین مدل های قوزبند طبی

1 -

قوزبند طبی استیپ مدل 3040

قوزبند طبی استیپ مدل 3040
قوزبند استیپ با داشتن دو بندبا قدرت حمایتی بالا جهت اصلاح قوز ستون فقرات پشتی ناشی از ضعف عضلات به کار می رود، این قوزبند با قابلیت تنظیم ویژه ای که دارد به راحتی روی تنه بسته شده و با عقب و بالا بردن نوک شانه ها و نزدیک نمودن کتف ها به یکدیگر، فشاری مخالف وضعیت ایجادکننده ی قوز به وجود می آورد.
استفاده از قوزبند به اصلاح افتادگی شانه ها و عادت غلط نشستن کمک می کند و ازآنجایی که این اورتز باید در تمام طول روز مورد استفاده قرار گیرد، در ساخت آن از پارچه نئوپرنی مخصوص ضد حساسیت استفاده شده که امکان استفاده طولانی بدون عوارض پوستی را فراهم می کند.
این محصول برای کسانی که عرض شانه آنها بین30 تا 40 سانتی متر است بسیار مناسب است.
مشخصات محصول
 • جنس
  پارچه
 • کاربرد
  کتف
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
2 -

قوزبند هوشمند بک پل مدل Target 21

قوزبند هوشمند بک پل مدل Target 21
با استفاده از قوزبند هوشمند Target 21 از سری محصولات شرکت بک پل (Back Pal) می توانید قوز کمر را درمان کنید. برای این کار باید در مدت زمان 4 تا 6 هفته، روزی 30 از این محصول استفاده کنید تا مشکل برطرف شود.
مزایای استفاده از این محصول عبارت اند از: درمان انحراف پشت و دردهای ناشی از قوز، حفظ شکل صحیح سر، گردن و شانه ها، کاهش درد گردن و ستون فقرات، اصلاح شکل نادرست نشستن و ایستادن، بلند قدتر به نظر رسیدن و افزایش اعتماد به نفس. با توجه به امکان تنظیم بندها، از این محصول می توانید برای افراد مختلف استفاده کندید.
مشخصات محصول
 • جنس
  الاستیک، کش، پارچه
 • کاربرد
  کمر، کتف، قفسه سینه
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
 • نوع عملکرد
  دادن آلارم در صورتی که حالت بدن در وضعیت نامناسب قرار گرفته باشد
3 -

قوزبند طبی کد MZ84

قوزبند طبی کد MZ84
مشخصات محصول
 • جنس
  نئوپرن
 • کاربرد
  کمر، پیشگیری از درد کمر و زانو
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
4 -

قوزبند سما طب پاکان مدل 4036

قوزبند سما طب پاکان مدل 4036
قوزبند سما طب پاکان قابل اختفا در زیر لباس می باشد. جنس به کار رفته در این محصول کش تنفسی می باشد که وجود لایه ها در این وسیله از عرق کردن جلوگیری می کند.
این محصول کاملا ضدحساسیت و قابل شست و شوی با آب سرد و دست می باشد. هنگام شست و شوی از چنگ زدن وسیله خودداری شود.
پوشیدن قوزبند هنگام خواب توصیه نمی شود. انجام ورزش های تقویت کننده عضلات ستون فقرات همزمان با استفاده از انواع قوزبند الزامی است.
مشخصات محصول
 • جنس
  کش، پلیمر
 • کاربرد
  کمر، کتف
 • نوع عملکرد
  جلوگیری از قوز کردن
5 -

قوزبند و کتف بند طب و صنعت مدل 52200

قوزبند و کتف بند طب و صنعت مدل 52200
قوزبند پل دار طب و صنعت مناسب استفاده پس از عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات است. این قوزبند با قابلیت تنظیم ویژه ای که دارد به راحتی روی تنه بسته شده و با عقب و بالا بردن نوک شانه ها و نزدیک نمودن کتف ها به یکدیگر، فشاری مخالف وضعیت ایجادکننده قوز به وجود می آورد و با کاستن از قوز پشتی و حمایت از سایر بخش های ستون فقرات به کاهش درد کمک می کند.
آتل های پلیمری به کاررفته در محصول، استحکام بالایی دارند و با فرم آناتومیک ناحیه ی کمر هماهنگ هستند. برای شست وشوی محصول از آب سرد استفاده شود و از چنگ زدن و فشردن هنگام آبکشی خودداری نمایید.
مشخصات محصول
 • جنس
  الاستیک، نئوپرن، پارچه
 • کاربرد
  کمر، کتف
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
6 -

قوزبند طبی الاستیک تن یار کد 4020

قوزبند طبی الاستیک تن یار کد 4020
قوزبند پل دار الاستیک «تن یار»، مناسب استفاده پس از عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات است. این قوزبند با قابلیت تنظیم ویژه ای که دارد به راحتی روی تنه بسته شده و با عقب و بالا بردن نوک شانه ها و نزدیک نمودن کتف ها به یکدیگر، فشاری مخالف وضعیت ایجادکننده قوز به وجود می آورد و با کاستن از قوز پشتی و حمایت از سایر بخش های ستون فقرات به کاهش درد کمک می کند.
این قوزبند با داشتن دو میله حمایتی و مکانیسم اثری مخالف قوز، لبه داخلی کتف ها را به یکدیگر نزدیک می نماید و ستون فقرات پشتی را در وضعیت مناسبی قرار می دهد.
مشخصات محصول
 • جنس
  الاستیک
 • کاربرد
  کمر، کتف
7 -

قوزبند طبی مدل LS-5

قوزبند طبی مدل LS-5
این کمربند اصلاح کننده وضعیت بدن را بازآموزی می کند تا وضعیت صحیح را در نظر بگیرد. اگر تمام روز در محل کار یا محل کار نشسته اید ، در معرض آسیب دائمی کمر بدون تنظیم مجدد ستون فقرات هستید.
اصلاح کننده وضعیت شانه در 3 اندازه که پوشیدن و برداشتن آن راحت است است. با پوشیدن در زیر پیراهن یا بلوز شما پنهان می ماند در حالی که حداکثر پشتیبانی از وضعیت پشت شانه را برای شما فراهم می کند.
مشخصات محصول
 • جنس
  پلاستیک
 • کاربرد
  کمر، شانه
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
8 -

قوزبند طبی کد AB130

قوزبند طبی کد AB130
مشخصات محصول
 • جنس
  نئوپرن
 • کاربرد
  کمر
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
9 -

قوزبند طبی جنس نئوپرن کد A029

قوزبند طبی جنس نئوپرن کد A029
مشخصات محصول
 • جنس
  ابر، نئوپرن
 • کاربرد
  کمر
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
10 -

قوزبند طبی طب پوش کد ۱۳۰

قوزبند طبی طب پوش کد ۱۳۰
این محصول باعث اصلاح وضعیت بدن در حالت ایستاده و بهبود کت و عضلات آن و بهبود وضع گردن می گردد و با استفاده از دو قاتل تیغه ای مقاوم باعث مقاوم شدن این محصول می گردد این محصول تهیه شده از مواد اولیه ضدحساسیت و که دارای کشسانی مناسب و تهیه شده از پارچه نئوپرن است.
مشخصات محصول
 • جنس
  نئوپرن
 • کاربرد
  کمر، کتف
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
11 -

قوزبند و کمربند طبی مدل AB131

قوزبند و کمربند طبی مدل AB131
مشخصات محصول
 • جنس
  ابر، کش
 • کاربرد
  کمر
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
12 -

قوزبند کمر دار ولکر الاستیکی کد 21008

قوزبند کمر دار ولکر الاستیکی کد 21008
قوزبند کمر دار ولکر علاوه بر اصلاح پشت برای شکستگی ترقوه نیز مناسب است و همچنین عضلات ضعیف شانه را ساپورت می کند. پارچه ی قوزبند به همراه بندهای الاستیکی آن قابلیت عبور جریان هوا را از خود دارند که همین امر سبب شده پوست خنک نگه داشته شود و از حساسیت بر روی پوست جلوگیری کند.
فشار زیاد و ساختار الاستیکی آن باعث ساپورت موثرتر می شود. این محصول برای دانش آموزان و افرادی که اغلب ساعت های زیادی را پشت میز میگذرانند بسیار مفید است. قوزبند طبی ولکر علاوه بر تصحیح کننده شانه گرد به یادآورنده فرد برای قوز نکردن است به طوری که با اعمال فشار تنه را به سمت عقب برمی گرداند. بسته شدن چسب های این قوزبند در جلوی بدن باعث بکارگیری آسان تر می شود.
مشخصات محصول
 • جنس
  الاستیک، کش، پارچه
 • کاربرد
  کمر، کتف، قفسه سینه
 • نحوه بسته شدن
  چسبی
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت قوزبند طبی چند است؟
قیمت انواع قوز بند طبی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس قوزبند، نوع کاربرد، نحوه بسته شدن، ضد حساسیت بودن و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت قوزبند طبی از 15 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده قوزبند طبی کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای خارجی و ایرانی تولید کننده قوز بند طبی می توان به برندهای طب و صنعت، پاک سمن، سما، آدور، دالیا، ماییلدا، چیپسو، اسمارا و تن یار اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/05
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد