قلم سفید کننده دندان چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

هیچ چیزی نمیتونه به اندازه داشتن دندان های سفید و درخشان، زیبایی چهره شما رو تکمیل کنه و اگر در کنار تمام تلاشی که برای زیباتر شدن چهره خود انجام دادید، توجهی به تمیزی، سفیدی و درخشانی دندان ها نداشته باشید، زیبایی چهره شما آنطور که باید؛ دیده نمی شود و میشه گفت تلاش شما بی فایده بوده است!

در واقع لبخند شما، یکی از مهم ترین دارایی های شماست و باید برای افزایش زیبایی لبخند خود و حفظ سلامتی دندان ها، به طور مرتب از روش های پاکسازی موثر برای دندان ها استفاده کنید و سفید بودن دندان ها رو در اولیت زیبایی چهره خود قرار بدید.

قلم سفید کننده دندان

خوشبختانه این روزها روش های متعددی برای سفید تر شدن دندان ها وجود داره. شما میتونید هم با استفاده از روش های خانگی برای سفید تر شدن دندان ها، به این خواسته خود برسید و هم میتونید با استفاده از روش های جدید در دندان پزشکی از جمله بلیچینگ دندان ها، سفیدی و درخشش فوق العاده ای رو برای دندان ها ایجاد نمایید.

قلم سفید کننده دندان چیست؟

قلم سفید کننده دندان نوعی محصول بلیچینگ بدون نیاز به نسخه پزشک است. در این روش، از ترکیبات پروکسید هیدروژن برای تمیز کردن دندانها در خانه استفاده میشود.

قلم سفید کننده دندان، درست شبیه به یک مداد یا خودکار هست و درون این قلم، ژل مخصوصی برای سفید کردن دندان ها تعبیه شده است. اندازه این قلم به گونه ای هست که میتونید به راحتی در کیف یا جیب خود قرار دهید. این قلم های سفید کننده دندان کوچک، قابلیت این رو دارند که لکه های باقی مونده روی هر سطح دندان رو از بین ببرند و کمک می کنند تا رنگ دندان ها بهبود پیدا کنه و بسیاری از قلم های سفید کننده دندان بلافاصله بعد از یک بار استفاده، نتایج قابل قبولی رو به وجود میارن.

اگر میخواهید واقعا دندانهایتان سفید شوند از هر روشی که استفاده میکنید باید در آن عامل بلیچینگ دخیل باشد و در تماس با سطح دندانها قرار بگیرد. در برخی از روشها از چسب سفید کننده یا ژل و تری استفاده میشود. در مورد قلم سفید کننده دندان، ژل بلیچینگ با کمک یک قلم یا فرچه کوچک، مستقیما روی سطح دندان نقاشی میشود. پس از این که ژل روی دندانها مالیده شد، سخت شده و به یک لایه چسبنده ای تبدیل میشود که خاصیت سفید کنندگی دارد. پس از مدتی، این لایه خود به خود حل شده یا باید شسته شود.

قلم سفید کننده دندان چگونه استفاده میشود؟

روش استفاده بر اساس نوع محصولی که خریده اید متفاوت است. به طور کلی معمولا مواد سفید کننده را روی سطح جلوی دندانهایی که میخواهید سفید شوند، می مالید. حدود بیست تا سی دقیقه صبر میکنید و سپس آن را میشویید. این کار گاهی دو بار در روز باید انجام شود.

باید مواد سفید کننده روی تمامی سطوح دندان که در معرض دید قرار دارد مالیده شود تا سطح دندان به طور یکنواخت تغییر رنگ پیدا کند. مواد نباید به لثه مالیده شوند بنابراین نرسیده به مرز لثه باید مالیدن ژل را متوقف کنید.

قلم سفید کننده دندان - راهنمای خرید

نکات مهم در استفاده از قلم سفید کننده دندان

برای این که مواد بهتر به دندان بچسبند، باید 10 تا 15 ثانیه پس از مالیدن آن، صبر کنید تا خشک شوند. در برخی محصولات اگر دندانها را خشک کنید، مواد بهتر به دندانها میچسبند. مثلا با سشوار یا دستمال کاغذی میتوانید دندانها را خشک کنید.

در مدتی که لایه چسبنده سفید کننده روی دندانهایتان قرار دارند از انجام کارهایی که ممکن است باعث جدا شدن آن از دندان شوند خودداری کنید. از شستشوی دهان و مصرف نوشیدنیها در این مدت پرهیز کنید.
همچنین سعی کنید از هر گونه اصطکاکی بین دهان و دندانها جلوگیری کنید.

بهتر است پس از پایان کار، دهانتان را کامل شستشو دهید یا مسواک بزنید.

مزیتهای قلم سفید کننده دندان

میتوان دندانها را به صورت تکی سفید کرد. با این روش میتوانید حتی فقط یک دندان را که دچار لکه یا تغییر رنگ شده است، سفید کنید. این یکی از مزیتهای این روش نسبت به روشهای دیگر سفید کردن دندانها با محصولات بدون نسخه است. بنابراین با انتخاب دندانهای مورد نظر برای این درمان، میتوان در وقت و هزینه صرفه جویی کرد.

در این روش نیازی به تری (پلاک ) وجود ندارد. برای برخی از مردم مزیت متمایز قلم سفید کننده دندان بر روشهای دیگر خانگی این است که این روش نیازی به تری یا چسب ندارد. در روشهای دیگر به علت روش استعمال، احتمال برخورد مواد با لثه و تحریک آن یا ترشح زیاد بزاق وجود دارد در حالی که در مورد قلم، کنترل خوبی بر نواحی که مواد بلیچینگ قرار میگیرند دارید.

این روش نسبتا ارزان است. در مقایسه با سیستم چسب سفید کننده یا ژل و تری، قلم سفید کننده معمولا ارزانتر تمام میشود. اگر چه ممکن است به همان نتایجی که با روشهای دیگر میتوانید برسید، دست پیدا نکنید.

معایب قلم سفید کننده دندان

لایه بلیچ چسبیده به دندان به راحتی جدا میشود. این یکی از اشکالات اصلی قلم سفید کننده دندان است. مواد ممکن است به راحتی با شستن دهان یا مالیده شدن دندانها به لب یا زبان، شسته شوند پیش از این که تاثیر خود را بگذارند. یادتان باشد برای این که با این روش دندانها سفید شوند باید مواد سفید کننده فرصت کافی برای واکنش با لکه های چسبیده به دندانها را داشته باشند وگرنه به نتیجه نمیرسید. در روشهای دیگر مانند ژل و تری، مانعی برای پاک یا جدا شدن مواد از سطح دندان وجود دارد بنابراین با این مشکل مواجه نمیشوید.

استعمال درست مواد روی دندان ممکن است سخت باشد. این یکی دیگر از مشکلات استفاده از قلم سفید کننده است. اگر چه به نظر میرسد مالیدن ژل سفید کننده به دندانها خیلی راحت است اما در واقع اصلا چنین نیست. پوشش کامل تمامی سطح دندان از جمله بخشهایی که ممکن است خودتان نبینید اما دیگران ببینند، چالش بزرگی در این روش است. در یک پژوهش در سال 2003 رنگ آبی به ژل اضافه شد تا بتوان مقدار پوشش آن روی دندان را ندازه گرفت. در این شرایط افراد شرکت کننده در پژوهش تنها توانستند 85% از سطوح در معرض دید دندان را با قلم سفید کننده بپوشانند و سفید کنند.

کارایی قلم سفید کننده مورد تردید است. کارایی این محصول نسبت به روشهای دیگر سفید کردن دندانها به خصوص سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی و تحت نظر دندانپزشک، خیلی محدود است. در تحقیقاتی که در سال 2006 توسط Strassler منتشر شد ، یافته های پژوهشهایی که کارایی روشهای سفید کردن دندانها را مقایسه کرده بودند، مورد ارزیابی قرار گرفت و نتایج زیر به دست آمد:

قلم سفید کننده دندان در مقایسه با خمیر دندان سفید کننده: هر دو روش تاثیر یکسان و البته اندکی بر سفید شدن دندانها داشتند. پیش از این نیز مشخص شده بود خمیر دندان سفید کننده کمترین کارایی را در سفید کردن دندانها دارد.

قلم سفید کننده در مقایسه با ژل و تری: قلم سفید کننده 6% پروکسید هیدروژن کمتر از روش ژل و تری با غلظت 5% پروکسید هیدروژن کارایی داشت.

عوارض جانبی قلم سفید کننده دندان

همان طور که گفته شد، بیشتر قلمهای سفید کننده دندان حاوی مقدار استاندارد پروکسید هیدروژن هستند تا دندانها را سفید کنند. بنابراین، همان عوارضی را که از سایر محصولات سفید کننده دندان انتظار داریم، در مورد این روش نیز انتظار داریم.

شایعترین عارضه ناشی از قلم سفید کننده دندان، تحریک لثه و حساسیت دندان است. در بیتشر افراد این عوارض به صورت خفیف تجربه میشوند و نیازی به درمان دندانپزشکی ندارند.

راهنمای خرید قلم سفید کننده دندان

قلم سفید کننده دندان به چه میزان تاثیر گذار است؟

پاسخ این سوال با توجه به جنس دندان و شدت بد رنگی دندان برای هر فرد متفاوت است.قطعا این روش برای بد رنگی های بسیار سطحی موثر خواهد بود.و یک روش ماندگار برای بد رنگی دندان محسوب نمی شود. البته برای افرادی که سفید و درخشانی بالایی از دندان را می پسندند نیز روش مناسبی نیست. بخاطر داشته باشید، رعایت بهداشت دهان و دندان و رعایت مصرف خوراکی های با رنگ بالا در ماندگاری استفاده از قلم سفید کننده دندان موثر است. با توجه به اینکه این روش در منزل و بدون نظارت دندانپزشک متخصص زیبایی صورت می گیرد. تاثیر چشم گیری و طولانی مدتی برای فرد ندارد.

1399/12/22
ارسال دیدگاه
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است