منو

بهترین مدلهای قلمو نقاشی ساختمان + راهنمای خرید قلمو نقاشی

یکی از پر استفاده ترین ابزار هایی که در حین نقاشی ساختمان از آن برای رنگ آمیزی بخش های مختلف استفاده می شود قلمو می باشد. با وجود اینکه امروزه برای رنگ کردن دیوارها و سقف استفاده از غلتک نقاشی بسیار رایج و مرسوم شده، اما بدون استفاده از قلمو نمی توانید در بسیاری از سطوح رنگ آمیزی تمیزی داشته باشید و استفاده از این ابزارها به صورت تلفیقی می تواند یک خروجی خوب و مناسب در بر داشته باشد.

راهنمایخ رید قلمو نقاشی ساختمان

راهنمای خرید قلمو نقاشی ساختمان

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم انواع بهترین مدلهای قلمو نقاشی ساختمان را معرفی کنیم و یک راهنمای خرید قلمو نقاشی جامع و کامل در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع برس بر اساس شکل سر

شکل موهای سر برس حالت ها و برش های مختلفی دارد که وجود این برش های مختلف نوع استفاده از قلم را مشخص می کند.

برس ظریف و زاویه دار : برس های فوق بسیار ظریف هستند و سیم های آنها به صورت زاویه دار بریده شده است و برای رنگ آمیزی نقاط کوچک و غیر قابل دسترس استفاده می شود.

برس تخت : سیم های برس های تخت در برش شکل خاصی ندارند و برای رنگ آمیزی سطوح صاف استفاده می شوند.

برس زاویه دار : سیم های برس های فوق با زاویه خاصی بریده می شوند و به راحتی می توانید نقاط کور و گوشه دیوارها را با استفاده از آنها رنگ آمیزی کنید.

برس دیوار : قلم های فوق برش مربع و دارای تراکم بالا و سایز بزرگ می باشند.

برس صاف : برس های صاف شبیه برس های تخت هستند. تفاوت این است که این برس ها می توانند رنگ بیشتری را جذب کنند و نسبت به برس های تخت باریک تر هستند.

نوع قلمو نقاشی ساختمان

انواع قلمو نقاشی ساختمان از نظر نوع سری و موی قلمو

انواع سایز قلمو نقاشی

سایز های قلمو هم خیلی طیف گسترده ای دارند. اگه بخوایم همه ی سایز های یک نوع قلمو رو بخریم، هزینه بالایی هم باید براش بپردازیم. البته بیشتر قلموها، قیمت نسبتا ارزانی در بین محصولات گروه ابزار نقاشی و رنگ آمیزی دارند.

حتی اگه تمام سایز های قلمو را خریداری کنید، هیچ وقت بی استفاده باقی نخواهند ماند.

انواعی از قلمو هم هستند که برای کار های بزرگ ساختمانی استفاده میشن. اگر قلمو رو برای مصارف ساختمانی می خواهید مجبور هستید که از قلمو های سایز بسیار بزرگ استفاده کنید. وگرنه برای یک دیوار کوچک به جای یک ساعت باید یک هفته زمان بگذارید!

انتخاب اندازه قلم مو به نوع منطقه ای که قصد رنگ آمیزی آن را دارید نیز بستگی دارد و توجه به اندازه یکی از مهم ترین عوامل قبل از خرید قلم مو است.

  • یک قلم مو به اندازه 2 تا 5 سانتی متر : از این برس ها برای رنگ آمیزی نقاط ریز و ظریف مانند اشیاء چوبی، گوشه پنجره و ... استفاده می شود.
  • برس با اندازه 7 سانتی متر : این برس ها معمولا برای رنگ آمیزی درب ها و کابینت ها استفاده می شوند.
  • یک قلم مو با اندازه بیش از 10 سانتی متر : برس های فوق عموماً برای رنگ آمیزی سطوح بزرگ و صاف مانند دیوارها استفاده می شوند.

سایز های مختلف قلمو نقاشی

سایز های مختلف قلمو نقاشی ساختمان

نکات مهم خرید قلمو نقاشی ساختمان

نوع قلمو

برای نقاشی ساختمان می توانید از قلموهای مختلفی استفاده کنید، از جمله قلموهای فولادی، پلاستیکی، یا فیبرگلاس. هر کدام از این انواع ویژگی ها و مزایای خاصی دارند. برای مثال، قلموهای فولادی بسیار مقاوم و پایدار هستند، در حالی که قلموهای پلاستیکی سبک تر و آسانتر در استفاده هستند.

اندازه و ضخامت

انتخاب اندازه و ضخامت مناسب قلمو نیز بسیار مهم است. برای نقاشی سطوح بزرگ و پهن، قلموهای با سر قلموی بزرگتر و ضخامت مناسب انتخاب شوند.

دسته قلمو

دسته قلمو اغلب از جنس چوب است که احساس بهتری در زمان کار کردن با آن به شما القا می کند؛ هرچند که انواع پلاستیکی آن نیز موجود است. طول دسته آن نیز می تواند کوتاه، متوسط یا بلند باشد. پس در زمان انتخاب آن، باید متناسب با دست خود اقدام به خرید کنید.

مطمئن شوید که قلمو دارای دسته ی مرتب و آسان برای نگه داری است، زیرا این امر باعث راحتی و دقت بیشتر در نقاشی می شود.

عکس قلمو نقاشی ساختمان

عکس قلمو نقاشی ساختمان روی قوطی رنگ

جنس موی قلم

همان طور که گفته شد، امروزه از مواد و الیاف های مختلفی برای ساخت انواع قلمو نقاشی استفاده می شود؛ موی طبیعی و موی مصنوعی. موهای طبیعی مانند موی گراز و سمور می توانند برای نقاشی با رنگ روغن مناسب باشند؛ چرا که به خوبی می توانند رنگ سنگین روغنی را نگه داشته و دچار تغییر شکل نشوند.

البته قلموهای طبیعی نیز می توانند به مرور زمان توسط رنگ های اکریلیک آسیب ببینند. همچنین این قلم ها برای رنگ های محلول در آب نیز مناسب نیستند.

قلموهایی با موی مصنوعی نیز تنوع بالایی داشته و می توانند عملکردی مشابه با قلموهای طبیعی داشته باشند. این نوع قلموها می توانند برای رنگ های اکریلیک گزینه مناسبی باشند؛ چرا که سازگاری بالایی با رزین موجود در این رنگ ها داشته و با آب نیز مشکلی ندارند.

البته قلموهای مصنوعی نمی توانند شکل و ظاهر خود را همانند قلموهای طبیعی حفظ کنند، ولی از قیمت کمتری برخوردارند.

قیمت قلمو نقاشی

قیمت قلموها متفاوت است و بسته به کیفیت، نوع و برند متغیر می باشد. پیشنهاد می شود قبل از خرید، بازار را مورد بررسی قرار داده و قیمت ها را مقایسه نمایید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

خرید بهترین مدلهای قلمو نقاشی

جمع بندی

در این مقاله پس از معرفی جامع و کامل انواع قلمو های نقاشی ساختمان، اقدام به ارائه یک راهنمای خرید برای تهیه قلموی مناسب به کاربران نمودیم و در این راهنما نکات مهمی که در حین خرید قلمو می بایست کاربران لحاظ کنند را برای آنها عنوان کردیم.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت قلمو نقاشی چند است؟
قیمت قلمو نقاشی از 15 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون نوع قلمو، برند شرکت سازنده، جنس دسته و سری قلمو، ابعاد و اندازه قلمو و ... بستگی دارد.
بهترین برندهای قلموی نقاشی کدامند؟
از جمله برندهای باکیفیت و معتبر قلموی نقاشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: قلمو پرینستون، قلمو لو کرنل، قلمو وینزور اند نیوتون، قلمو کوم، قلمو هابیکو، قلمو داوینچی. در میان برندهای ایرانی نیز قلمو پارس آرت، قلمو ره آورد، قلمو خرم و ...
تاریخ به روز رسانی : 1402/12/05
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
قلم موی نقاشی کوچک بیتک سایز 25.4 میلیمتر
قلم موی نقاشی کوچک بیتک سایز 25.4 میلیمتر
قلم موی نقاشی سایز 14 سانتی متر جنس مو پلاستیکی
قلم موی نقاشی سایز 14 سانتی متر جنس مو پلاستیکی
قلم موی نقاشی مدل NOVA0-5 سایز 12 میلی‌ متر
قلم موی نقاشی مدل NOVA0-5 سایز 12 میلی‌ متر
قلم مو نقاشی مدل چوبی بیضی سایز 15 سانتی متر
قلم مو نقاشی مدل چوبی بیضی سایز 15 سانتی متر
قلم مو نقاشی مدل داگ مجموعه 3 عددی با دسته چوبی
قلم مو نقاشی مدل داگ مجموعه 3 عددی با دسته چوبی
قلمو نقاشی مترو سایز 3 اینچ با پیچ تنظیم زاویه ساخت ترکیه
قلمو نقاشی مترو سایز 3 اینچ با پیچ تنظیم زاویه ساخت ترکیه
قلم موی نقاشی سایز 2 مدل PEAK با الیاف نرم
قلم موی نقاشی سایز 2 مدل PEAK با الیاف نرم
قلمو نقاشی سایز 12 سانتیمتر جنس مو پلاستیکی
قلمو نقاشی سایز 12 سانتیمتر جنس مو پلاستیکی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد