منو

برس پاکسازی پوست صورت یا فیس براش چیست و چه کاربردی دارد؟

گرد و غبار، آلودگی، مواد آرایشی و کرم ها از جمله مواردی هستند که روی پوست می مانند و قطعا به پاکسازی نیاز دارند تا پوست صورت از آلودگی ها پاک شود و سلامت خود را به دست آورد، در حقیقت یکی از بهترین راه های پاکسازی و لایه برداری سطجی پوست استفاده از برس های پاکسازی است و این برای سلامت پوست بسیار مناسب و ضروری است پس اگر قصد خرید برس پاکسازی پوست یا فیس براش را دارید این پست را از دست ندهید.

برس پاکسازی پوست یا فیس براش چیست؟

در واقع، این ابزار وظیفه مراقبت و نگهداری از پوست را بر عهده دارد. برس پاکسازی یا فیس براش ها (face brush) ابزاری است که با پاکسازی عمیق پوست صورت و باز کردن منافذ پوست باعث بهبود جریان خون و زیبایی صورت می شود. این ابزار در سه دسته برس پاکسازی دستی، برقی و ویبره ای تولید و عرضه می شد که ما در این راهنمای خرید برس پاکسازی پوست به بررسی آنها می پردازیم.

برس پاکسازی صورت

چرا باید از برس پاکسازی پوست استفاده کرد؟

در واقع این سوال یکی از سوالات بسیار رایج و پر تکرار است پس با ما همراه باشید تا با هم به پاسخ این سوال دست یابیم.

از بین بردن سلول های مرده، پاکسازی عمیق پوست، باز کردن منافذ بسته صورت، جلوگیری از بروز جوش و درمان آن، بهبود سریع جای جوش و زخم ها و… از جمله کاربرد های استفاده از برس های پاکسازی پوست می باشد. پس برای زیبایی و سلامت پوست صورتتان می بایست از این ابزار بسیار کاربردی استفاده نمایید.

مزایای استفاده از فیس براش

مزایا استفاده از فیس براش ها چیست؟

 • پاکسازی عمیق پوست تا ۶ برابر بیش تر از شستشوی معمولی با انگشت : موهای ظریف این برس، با شستشوی عمقی منافظ پوست، چند برابر انگشت یا لیف، پوست را از هرآنچه روی آن باقی مانده باشد می رهانند.
 • لایه برداری سطحی و از بین بردن سلول های مرده ی پوست : پوست هر ۲۸ روز یکبار خود را تجدید می کند. استفاده از فیس براش، با پاک کردن سطح پوست از سلول های مرده، موجب کمک به این چرخه می شود. این دستگاه همچنین باقی مانده ی ذرات مواد آرایشی و آلودگی که موجب ایجاد جلوه ای کدر از چهره ی شما شده است را پاک می کند.
 • تمیز کردن منافذ پوست و تنگ کردن آن ها : فیس براش با پاکسازی پوست از سلول های مرده، بر اثر مرور زمان، منافذ پوست را تنگ تر می کند.
 • بهبود گردش خون و افزایش شفافیت پوست : براش صورت در واقع یک ماساژدهنده کوچک است که با تحریک سطح پوست، موجب جلوه ی شاداب و درخشان آن می شود.
 • جلوگیری از ایجاد جوش و چین و چروک : پسماند آلودگی های هوا، محیط و مواد آرایشی روی پوست موجب عدم تغذیه و تنفس پوست و ایجاد چروک و جوش می شوند.
 • افزایش جذب محصولات مراقبت از پوست : پس از استفاده از فیس براش، صورت آماده جذب هرگونه محصولات مراقبتی دیگر است. کرم ها و سرم های شما با شدت بیشتری جذب می شوند و نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

انواع برس های پاکسازی پوست

به طور کلی این برس های به سه دسته برس برقی و برس دستی و برس ویبره ای تقسیم می شوند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد که در این راهنمای خرید برس پاکسازی به آنها می پردازیم.

 • برس پاکسازی برقی: این مدل از برس های پاکسازی پوست از برقی برای چرخش برس استفاده می کند و شما نیازی به هیچ عملی دارید زیرا خود برس اقدام به پاکسازی پوست شما می کند. در واقع این مدل بسیار محبوب و پرطرفدار است.
 • برس پاکسازی دستی: این برس ها از قیمت کمتری نسبت برس های دیگر برخوردار است ولی رایج ترین نوع از برس های پاکسازی پوست هستند. برای استفاده از این برس شما باید دسته آن را تکان دهید تا اقدام به پاکسازی پوست نمایید.
 • برس ویبره ای: این برس ها هیچ حرکتی ندارند و فقط از طریف لرزش اقدام به پاکسازی پوست می کند و دارای سه مدل نرم، متوسط و سخت می باشد.

در واقع این بودجه و علایق شما است که نوع برس را تعیین می کند و تقریبا همه این سه مدل به یک اندازه تاثیر گذار است، پس زیاد در این مورد حساس نشوید. اما نکته مهمی که باید در هنگام خرید برس پاکسازی پوست به آن توجه کنید سری آن است.

فیس براش

انواع سری های فیس براش ها

به طور کلی سه نوع سری نرم، متوسط و سخت برای برس های پاکسازی پوست تولید و عرضه شده است و برای انتخاب سری مناسب باید آنها را بشناسید.

 • سری نرم: اگر پوست صورت شما حساس است بهتر است از این سری ها استفاده نمایید.
 • سری متوسط: افرادی که دارای پوستی چرب هستند باید از سری های متوسط استفاده کنند.
 • سری سخت: اگر قصد لایه برداری عمیق را دارید قطعا باید از این سری ها استفاده نمایید.

بهترین برس فیس براش کدام است؟

همانطور که گفته شد تعداد مختلفی از کمپانی ها برای ساختن با کیفیت ترین فیس براش ها در رقابت هستند. هرچند کیفیت و خدمات این دستگاه ها عامل بسیار مهمی برای انتخاب و تصمیم گیری است، مهم تر از آن میزان سازگاری پوست شما با برس های دستگاه است.

به عنوان مثال اگر پوست شما بسیار نازک و حساس است، بهتر است اصلا سراغ استفاده از این دستگاه ها نروید. همچنین اگر نیاز به لایه برداری پوست دارید حتماً از انواع مجهز به سری های لایه بردار استفاده کنید. به هرحال براساس نیاز شخصی تان تصمیم بگیرید و اسیر تبلیغات نشوید.

راهنمای خرید برس پاکسازی پوست یا فیس براش

قبل از خرید هر محصولی باید راجب به آن تحقیق کرد تا خریدی عالی و هوشمندانه را تجربه کرد و ما هم به رسم همیشگی برای شما راهنمای خریدی جامع را برایتان آماده کرده ایم.

 • توجه به پوست صورت و نوع سری برس: سری ها در سه مدل سخت، نرم و متوسط ساخته شده اند و شا باید بر اساس نوع پوست صورت خود از آن استفاده نمایید. اگر پوست شما چرب است باید از سری متوسط استفاده کنید و اگر دارای پوتی حساس هستید سری نرم برای شما ایده ال است ولی اگر قصد پاکسازی عمیق پوست را دارید باید از سری های سخت استفاده نمایید.
 • نوع برس را انتخاب کنید: همانطور در قسمت های قبل گفتیم، برس ها به سه نوع تقسیم می شوند برس دستی، برسی برقی و برس ویبره ای. شما قبل از خرید باید نوع برسی را که می خرید انتخاب نمایید تا هم در هرینه و هم در زمان خرید صرفه جویی نمایید.
 • قابلیت تنظیم سرعت برس: یکی از فاکتور های مهم برای خرید برس پاکسازی برقی، قابلیت تنظیم سرعت چرخش برس می باشد، زیرا برخی از قسمت های صورت حساس تر هستند و باید با سرعت کمتری عمل پاکسازی را انجام دهد. البته این قابلیت برای برس برقی حیاتی است.
 • ضد آب بودن: اگر از برس برقی استفاده می کنید، حتما توجه کنید که ضد آب باشد زیرا به راحتی قابل شستشو می باشد و با خیال راحت می توانید در حمام از آن استفاده کنید.
 • انواع سری و قابلیت تعویض: خرید سری پاکسازی پوست که دارای چندین برس مختلف باشد می تواند بسیار اهمیت داشته باشد زیرا نمی توان تمام صورت را با یک سری پاکسازی کرد چون برخی از قسمت ها دارای پوستی حساس هستند.(مانند دور چشم)
 • شارژی یا سیمی؟ برس های پاکسازی برقی در حالت های مختلفی عرضخ می شوند برای مثال برخی از آنها مستقما از برق شهری انرژی می گیرند و برخی دیگر دارای باتر و قابل شارژ هستند. انتخاب این دو بستگی به نیاز شما دارد.

آیا می توان از یک فیس براش برای بدن استفاده کرد؟

خیر. با استفاده از یک براش برای صورت و بدنتان، تنها باکتری ها را از جایی به جای دیگر منتقل می کنید. علاوه بر این، پوست صورت بسیار ظریف تر از بدن است. براش های مخصوص صورت و بدن با درجه سختی متفاوتی طراحی و تولید می شوند که نمی توان آن ها را به جای یکدیگر مورد استفاده قرار داد. می توانید از فیس براش دوکاره صورت و بدن که در بالا معرفی کردیم استفاده کنید.

روش استفاده از فیس براش چگونه است؟

روش استفاده از فیس براش به صورت مرحله به مرحله :

نحوه استفاده از برس پاکسازی صورت

۱ – ابتدا آرایش را از صورت خود پاک کنید

براش ها برای پاک کردن کرم ها و لوسیون ها ساخته نشده اند. اگر صورتتان با مواد آرایشی پوشیده شده است، قبل از هر چیز آن را پاک کنید. فیس براش نه تنها نمی تواند به خوبی آرایش را از صورتتان پاک کند، بلکه ممکن است موجب نفوذ عمقی آن به منافذ پوست شده و حساسیت و جوش ایجاد کند. بنابراین اولین کاری که قبل از استفاده از فیس براش انجام می دهید، پاک کردن آرایشتان باشد.

۲ – از یک ماده شستشوی ملایم استفاده کنید

برای شستشوی صورت ( با یا بدون براش )، حتما از پاک کننده های ملایم استفاده کنید. پاک کننده های قوی و صابونی موجب بیرون کشیدن آب از منافذ پوست و خشکی شدید آن می شوند. می توان تصور نمود که ترکیب این پاک کننده ها با فیس براش می تواند خشکی دو برابری را برای پوست ایجاد کند.

۳ – از مراقبت های منظم فیس براش غافل نشوید

تعویض سری فیس براش و شستشوی آن مطابق با دفترچه راهنمای محصول نکته ی بسیار مهمی است. انبوهی از باکتری و آلودگی که روی برس جمع شده است، می تواند موجب ایجاد جوش و انواع حساسیت های پوستی شود.

۴ – اعتدال، اصلی اساسی

در حالی که براش موجب لایه برداری پوست می شود، استفاده بیش از حد آن ممکن است برای پوستتان خشن و ناملایم باشد. بنابراین در استفاده از فیس براش جانب اعتدال را رعایت کنید.

۵ – زمان توقف استفاده

اگر هر روز از فیس براش استفاده می کنید، به محض ظهور نشانه های سرخی و تحریک پوست، استفاده از آن را متوقف کنید. به زودی متوجه خواهید شد که پوست شما چندبار در هفته به فیس براش نیاز دارد.

فیس براش برقی

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید پس شستشوی صورت با برس پاکسازی صورت یا فیس براش خیلی بهتر از شستشوی دستی است و بعد از مدتی استفاده متوجه تفاوت در پوست تان شده و می بینید که پوستی شاداب تر، جوان تر و تمیزتر خواهید داشت.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/12
فیس براش دستی سیسلکونی مدل B0101
فیس براش دستی سیسلکونی مدل B0101
فیس واش سیلیکونی دستی کد 02
فیس واش سیلیکونی دستی کد 02
برس پاک سازی دستی سیلیکونی مدل beauty skin
برس پاک سازی دستی سیلیکونی مدل beauty skin
برس پاکسازی پوست صورت جاندلی مدل 802
برس پاکسازی پوست صورت جاندلی مدل 802
فیس براش شارژی سیلیکونی پوست صورت
فیس براش شارژی سیلیکونی پوست صورت
برس پاک سازی سیلکفیس مدل T202
برس پاک سازی سیلکفیس مدل T202
فیس براش شارژی التراسونیک مدل VB13
فیس براش شارژی التراسونیک مدل VB13
برس پاک ‌سازی کیوت اسکین سونیک مدل Pretty2
برس پاک ‌سازی کیوت اسکین سونیک مدل Pretty2
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد