منو

پاپیت چیست و بازی با آن چه فوایدی دارد؟ معرفی بهترین مدلها

فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح قطار
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح قطار
فیجت ضد استرس مدل پاپیت رنگین کمانی پروانه ای
فیجت ضد استرس مدل پاپیت رنگین کمانی پروانه ای
فیجت دخترانه طرح کیف کوله پشتی مدل پاپیت یونیکورن
فیجت دخترانه طرح کیف کوله پشتی مدل پاپیت یونیکورن
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح دست‌ بند سیلیکونی
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح دست‌ بند سیلیکونی
فیجت ضد استرس پاپیت طرح بستنی چوبی گاز زده
فیجت ضد استرس پاپیت طرح بستنی چوبی گاز زده
فیجت ضد استرس مدل پاپ ایت طرح اختاپوس مودی
فیجت ضد استرس مدل پاپ ایت طرح اختاپوس مودی
فیجت ضد استرس مدل پاپیت سلیکونی طرح دایره
فیجت ضد استرس مدل پاپیت سلیکونی طرح دایره
فیجت ضد استرس مدل کیف پاپیت طرح یونیکورن گلدار
فیجت ضد استرس مدل کیف پاپیت طرح یونیکورن گلدار
فیجت ضد استرس مدل پاپیت قلبی
فیجت ضد استرس مدل پاپیت قلبی
فیجت ضد استرس مدل پاپیت سه بعدی طرح توپ
فیجت ضد استرس مدل پاپیت سه بعدی طرح توپ
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح اسب تک شاخ
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح اسب تک شاخ
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح مربع پلاستیکی
فیجت ضد استرس مدل پاپیت طرح مربع پلاستیکی

به طور کلی اسباب بازی ها تاثیر مستقیمی روی رشد کودک و شخصیت آنها دارد، بنابراین باید در انتخاب اسباب بازی برای کودک خود نهایت دقت را به عمل آوریم و اطلاعات کافی در مورد کارایی و فواید و هدف هر اسباب بازی به دست آوریم تا بتوانیم بهترین انتخاب را برای کودک خود داشته باشیم.

حتما اکثریت شما ترکاندن حباب هاب روی پلاستیک های حباب دار را امتحان کرده اید و از ترکاندن آنها و صدایی که تولید می کنند لذت برده اید، حال تصور کنید که این حباب ها و صدای لذت بخش آن تمام نشود.

راهنمای خرید پاپیت

راهنمای خرید انواع فیجت ضد استرس پاپیت

بله. فیجت پاپیت این ویژگی را دارد، پاپیت مشابه پلاستیک های حبابدار عمل می کند و کودک از صدایی که اسباب بازی پاپیت از خود تولید می کند لذت می برد و علاوه بر آن باعث کاهش استرس و اضطراب آن خواهد شد.

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با فیجت ضد استرس پاپیت یا پاپ ایت آشنا کنیم و اطلاعات کاملی را درباره فواید بازی کودکان با آن، نحوه بازی و ... آشنا کنیم و همچنین چند مدل از جالب ترین و پرفروش ترین پاپیت ها را خدمت تان معرفی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

پاپ ایت چیست؟

اسباب بازی پاپیت (pop it) یا پاپت، فیجت خاص جدید و ضد استرس می باشد که از حباب های سیلیکونی یا پلاستیکی، در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف تولید و روانه بازار می شود، شما می توانید با فشار دادن حباب ها یا پاپ کردن، صدای تق تق آرامش بخشی بشنوید.

پاپ ایت ها امروزه در بین کودکان طرفداران زیادی پیدا کرده اند. این اسباب بازی ها را می توان در دسته فیجت ها دسته بندی کرد. پاپیت ها به کاهش استرس و اضطراب در افراد و تخلیه فشار های عصبی کمک می کنند در نتیجه باعث می شود دقت و تمرکز در انجام کارها افزایش پیدا کند.

پاپیت چیست

بازی با پاپ ایت باعث کاهش استرس می شود

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره فیجت ها و انواع آن کسب کنید می توانید مقاله مرتبط یعنی (فیجت چیست؟) را مطالعه فرمائید.

ساختار و جنس پاپت

پاپیت در رنگ ها و طرح ها و سایزهای مختلفی در بازار موجود است. پاپت ها با توجه به شکل و اندازه حباب هایشان صداهای متفاوتی دارند. جنس پاپت از سیلیکون است.

سیلیکون جنس نرمی دارد و برای کودکان اصلا خطرناک نیست. همچنین، به راحتی می توانید آن را بشویید و ضدعفونی کنید. این نکته برای استفاده کودکان بسیار مهم است. علاوه بر این، به دلیل مقاومت و استحکام بسیار بالای سیلیکون، پاپت عمر طولانی دارد.

عکس انواع پاپیت

عکس انواع پاپیت در طرح ها و رنگ های مختلف

نحوه بازی و استفاده از پاپیت

پاپ ایت یک صفحه با اشکال مختلف است که روی آن برجستگی های نرمی وجود دارد. این برجستگی ها با فشار انگشت به سمت پایین می روند و همین نرمی و تغییر حالت آن باعث جذابیت این اسباب بازی شده است. دایره های روی پاپ ایت با فشار آرام انگشت به سمت پایین می رود و صدای آهسته خوشایندی را ایجاد می کند.

تنها کاری که شما انجام می دهید این است که حباب ها را به سمت پایین فشار دهید و آنها صدای دلپذیری را ایجاد می کنند. سپس می توانید فیجت را برگردانید و دوباره شروع کنید.

انواع پاپیت

پاپیت ها هر روزه در طرح های متفاوتی تولید می شوند. از معروف ترین طرح و شکل های پاپ ایت می توان به شکل دایره ای، مستطیل، مربع و یا طرح های مانند ستاره، قلبی، ماشین، حیواناتی مثل دایناسور، خرس، گربه، اسب تک شاخ و .. ساخته می شود. پاپیت ستاره و پاپیت اسپینر جزو پرطرفدارترین انواع پاپ ایت هستند.

به طور مثال پاپیت اسپینر که یکی از جدیدترین مدل های پاپیت است، یک اسباب بازی دو کاره است. یعنی شما هم یک اسپینر دارید که می توانید آن را بجرخانید و هم یک پاپیت که می توانید حباب هایش را فشار بدهید.

اسپینر و پاپیت هر دو جزو اسباب بازی های ضد استرس هستند. شما می توانید پاپیت را در طرح های مختلف دایره، مربع، هشت ضلعی، ستاره، قلب و هر طرحی که فکرش را می کنید تهیه کنید.

عکس پاپیت اسپینر

عکس پاپیت اسپینر یکی از جدیدترین مدلهای پاپ ایت

همچنین اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره انواع فیجت اسپینر ها کسب کنید مقاله مرتبط یعنی (فیجت اسپینر چیست؟) را مطالعه فرمائید.

مزایای فیجت پاپ ایت

همانطور که می دانید مهمترین فایده بازی کردن با پاپ ایت، رفع استرس و فشارهای ذهنی است. افراد مختلف در هر سنی که باشند، از بازی کردن با پاپیت لذت می برند. این سرگرمی هم برای بچه ها و هم برای بزرگتر ها جذابیت دارد.

اما به طور کلی مزایا و کاربرد انواع فیجت ها عبارت است از :

کنترل هیجان : کودکان، نوجوانان و حتی برخی بزرگسالان در شرایط خاصی نمی توانند هیجان خود را کنترل کنند. استفاده از فیجت هایی مثل پاپت، باعث کاهش چشمگیر هیجان و کنترل آن می شود.

تخلیه انرژی : کودکان در هر سنی سرشار از انرژی هستند. در آپارتمان های کوچک امروزی انرژی کودکان تخلیه نشده و باعث بروز پرخاشگری یا گوشه نشینی کودک می شود. به وسیله fidget هایی مثل پاپیت، انرژی بدن توسط سیگنال های عصبی و فعالیت مغز تخلیه خواهد شد.

کاهش استرس و فشار عصبی : افراد استرسی، در هنگام بروز استرس ناخودآگاه دست یا پای خود را تکان می دهند. این عمل به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. اما وقتی به یک عادت تبدیل شود، خوشایند نیست. با استفاده از ابزارک هایی مثل پاپیت می توان بدون انجام چنین رفتارهایی استرس را کاهش داد.

پاپیت چگونه کار می کند

فشار دادن روی پاپ ایت صدای دلنشینی ایجاد می کند

کاهش عصبانیت و خشم : همه ما می دانیم که بهترین راه برای کنترل خشم، انجام یک فعالیت یا پرت کردن حواس است. فیجت هایی مثل پاپیت با معطوف کردن مغز به خودشان، باعث از بین رفتن خشم لحظه ای در فرد می شوند.

کاهش نگرانی : نگرانی نیز یک حالت مغزی مانند استرس و خشم است. با استفاده از ابزارک هایی مثل پاپت به راحتی می توانید از نگرانی های خود بکاهید.

کاهش بی حوصلگی : استفاده از فیجت ها، سطح هورمون اندروفین را در مغز افزایش می دهد. این هورمون شادی بخش باعث ایجاد انگیزه و رفع بی حوصلگی شما خواهد شد.

افزایش تمرکز : عدم تمرکز در اثر وجود افکار فراوان و به هم ریخته در ذهن است. با استفاده از ابزارک هایی مثل پاپت می توانید ذهن خود را به یک سو معطوف کنید و تمرکز خود را بالا ببرید.

افزایش مهارت های حرکتی در کودکان و معلولان : تمام فیجت ها باعث فعالیت دست ها می شوند. دست ورزی باعث تقویت اعصاب و عضلات و افزایش مهارت های حرکتی خواهد شد.

از بین بردن عادت های بد در کودکان : بازی کردن با ابزارک هایی مثل پاپت، باعث درگیر کردن دست و ذهن کودکان و سرگرم شدن آن ها می شود. یکی از ایده های جذاب برای سرگرمی کودکان در خانه، بازی با انواع فیجت است. هنگام انجام عادت های بد، با معطوف کردن ذهن کودک به یک فیجت، آن عادت بد از یاد کودک می رود.

افزایش هوش هیجانی کودکان : هوش هیجانی یا عاطفی (EQ)، مهارت شناخت و کنترل احساسات و هیجانات است. ابزارک هایی مثل پاپت در افزایش این مهارت بسیار موثر هستند.

ایجاد حس شادی و خوشحالی : تمام مزایای فیجت ها در اثر ترشح هورمون اندروفین محقق می شود. وظیفه اصلی این هورمون نیز ایجاد حس شادی و خوشحالی است.

ایجاد حس آرامش : هنگامی که حس شادی، لذت و بدون درگیری ذهنی داشته باشیم، آرامش به سراغمان می آید.

عکس اسباب بازی ضد استرس پاپیت

بازی با اسباب بازی ضد استرس پاپ ایت

اسباب بازی پاپت برای چه کسانی مناسب است؟

باید بگوییم که پاپت ها هیچ محدودیت سنی ندارند، در هر سنی که باشید می توانید از آن استفاده کنید. این اسباب بازی هم برای کودکان و هم برای نوجوانان و بزرگسالان هیجان انگیز بوده و ساعت ها توانایی سرگرم کردن و کاهش استرس و اضطراب شما را خواهد داشت.

پس نگران محدودیت سنی آن نبوده و هم برای خودتان و هم کودکانتان آن را تهیه کنید. حتی با توجه به مواد اولیه آن برای کودکان زیر 3 سال نیز بسیار مناسب است. اما بعد از هر بار استفاده آن را با آب گرم و مایع ظرفشویی به خوبی بشویید تا اگر دست کودک شما کثیف بود و آن را وارد دهان خود کرد، دچار بیماری نشود.

بازی های مختلف با اسباب بازی پاپ ایت

با اسباب بازی پاپیت می توان به روشهای خلاقانه مختلف بازی های متفاوت آموزشی نیز انجام داد از جمله :

1 - مسابقه فشار دادن حباب ها

این بازی نیز میتواند شامل دو یا چند نفر باشد که در آن با شروع تایم بازی کودکان باید با سرعت عمل بالایی تمام حباب های فیجت را فشار دهند. هر کس زودتر این کار را به پایان برساند برنده است. این بازی مهیج باعث بالا رفتن سرعت عمل در کودکان می شود.

بازی با فیجت ضد استرس پاپیت

بازی با فیجت ضد استرس پاپیت

2 - پنهان کردن تیله در پشت یکی از حباب ها

این بازی به صورت دو نفره انجام می شود که یکی از افراد تیله را در پشت حبابی پنهان می کند و نفر مقابل باید حدس خود را بیان کند و بگوید تیله در پشت کدام حباب است.

بازی هایی برای یادگیری

3 - یادگیری حروف الفبا

می توان حروف الفبا را بر روی این اسباب بازی نوشت و از این روش برای آموزش حروف به کودکان استفاده کرد. رنگ های جذاب و طرح های آن باعث می شوند که کودکان خیلی راحت تر بتوانند حروف الفبا را به خاطر بسپارند. در واقع می توان گفت که اسباب بازی ها تنها وسیله بازی نیستند و اثرات بسیار گسترده تری از جمله آموزش را نیز با خود به همراه دارند.

یادگیری حروف الفبا با پاپ ایت

یادگیری حروف الفبا و اعداد با استفاده از پاپ ایت

4 - املای کلمات

با استفاده از این اسباب بازی می توان املای کلمات ساده را با کودکان تمرین کرد. این اسباب بازی به علت جذابیتی که دارد باعث می شود که دقت کودکان در یادگیری افزایش یابد و بتوانند بهتر با املای صحیح کلمات آشنا شوند.

5 - یادگیری اعداد

با استفاده از این اسباب بازی می توان اعداد را به کودکان آموخت. از آنجا که هر یک از حباب ها دارای یک رنگ خاص هستند، در نتیجه کودکان می توانند خیلی راحت تر با فشار دادن هر حباب عدد مربوط با آن را نیز یاد بگیرند. جذابیت این روش باعث بهتر شدن یادگیری در کودکان خواهد شد.

در روش دیگر یادگیری اعداد با استفاده از این اسباب بازی می توان به سراغ تاس رفت. در این روش از کودک خواسته می شود که عدد تاس را با حباب های پاپ ایت نشان دهد. حتی می توان آن را به صورت یک بازی دو نفره یا بیشتر نیز انجام داد تا علاوه بر ایجاد هیجان یک بازی بتوان از قابلیت آموزشی آن در یادگیری اعداد نیز بهره مند شد.

6 - یادگیری جمع و تفریق

با استفاده از اسباب بازی پاپ ایت می توان مفهوم ریاضی جمع و تفریق را به کودکان آموزش داد. با استفاده از این روش کودکان درک بهتری از این عملیات پایه در ریاضی خواهند داشت.

7 - یادگیری اعداد زوج و فرد

با نوشتن ردیف اعداد بر روی حباب های پاپ ایت به راحتی می توان مفهوم اعداد زوج و فرد را به کودکان یاد داد. رنگ های متنوع و ردیف های منظم در این اسباب بازی باعث تشویق و جذب کودکان به یادگیری شده و روند آن را تسریع خواهد کرد.

خرید انواع بهترین مدلهای پاپ ایت

سخن پایانی

اسباب بازی پاپیت که در دسته بندی فیجت ها قرار میگیرد برای کاهش استرس و اضطراب کودکان بسیار موثر است و علاوه بر آن به افزایش تمرکز و دقت در کودکان کمک میکند. این اسباب بازی محبوب را هم به عنوان سرگرمی و هم به عنوان آموزش و یادگیری کودک می توان به کار برد.

همچنین کودکان با طرح بازی های مختلف با پاپیت خلاقیت خود را افزایش می دهند. بنابراین این نوع اسباب بازی ها می تواند هوشمندانه و هدفمند عمل کند و خرید آن را برای کودکتان پیشنهاد می کنیم.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
پاپ ایت چیست؟
اسباب بازی پاپیت (pop it) یا پاپت، نوعی فیجت ضد استرس و اضطراب می باشد که از حباب های سیلیکونی در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شود، با فشار دادن حباب ها یا پاپ کردن، صدای تق تق آرامش بخشی می شنوید در نتیجه باعث می شود دقت و تمرکز در انجام کارها افزایش پیدا کند.
قیمت فیجت پاپیت چند است؟
قیمت انواع فیجت ضد استرس پاپیت به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پاپیت، ابعاد و اندازه، طرح، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت پاپیت از 30 هزار تومان تا 600 هزار تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/15
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد