منو

ماساژ گردن چه فوایدی دارد و چگونه انجام میشود؟

گردن درد، دردی آزاردهنده است. درد می تواند در ستون فقرات گردنی باشد یا ممکن است به سمت پایین تا بازو نیز کشیده شود. تمام گروهای سنی (اعم از کودکان، بزرگسالان و سالمندان) در معرض خطر بروز گردن درد هستند.

کسانی که برای ساعات طولانی پشت میز می نشینند یا رانندگی می کنند، معمولا از درد گردن و شانه ها رنج می برند. تقریبا 30 درصد از افراد هرساله یک دوره درد گردن را تجربه می کنند. گردن درد اغلب در زنان کمی بیشتر از مردان رخ می دهد.

ماساژ دادن این افراد تا حد زیادی از دردشان می کاهد. ماساژ می تواند به گردش خون، کاهش سردرد، بهبود حالت روحی و افزایش انرژی کمک کند. در این مقاله ما برخی از مهمترین فواید ماساژ گردن اشاره می کنیم، و در انتها چند نمونه از پرفروش ترین مدلهای ماساژور گردن را خدمت تان معرفی خواهیم کرد. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ماساژ گردن

بررسی فواید استفاده از ماساژور گردن

علائم گردن درد چیست؟

شایع ترین علائم گردن درد، خشکی و درد است. حرکت گردن باعث درد شده و از این رو برای نگاه کردن به دو طرف یا پشت سر خود، مجبور هستید که بیاستید و کل بدن را بچرخانید. عضلات گردن ممکن است سفت شده و هرنوع حرکت چرخشی یا به سمت بالا و پایین باعث درد گردن می شود.

گردن درد می تواند به شانه های شما یا حتی در ناحیه بالای سینه نیز کشیده شود. اگر درد شما متوسط است و با داروهای مسکن و حرکات آرام تسکین می یابد و علت آن افتادن یا تصادف نیست، اغلب می توانید این درد گردن را خودتان برطرف کنید.

درباره گردن درد بیشتر بدانید

گردن درد علاوه بر آسیب های ساختار پیچیده گردن، می تواند ناشی از مشکلات سایر اندام های بالاتنه باشد که تحت فشار قرار گرفته یا ملتهب شده اند. ترکیبی از انواع ماساژ درمانی یعنی هدف قرار دادن عضلات خاص و بافت همبند، اغلب یک درمان موثر برای درد است.

پس اگر درد یا ناراحتی در ناحیه گردن و شانه های خود دارید، ماساژ درمانی گردن می تواند کمک کننده باشد. گردن درد گاهی همراه با کمر درد اتفاق می افتد و علائم مشابهی دارند. علائم درد احتمال دارد که شامل اسپاسم، سفتی، ناراحتی عضلانی، محدودیت حرکت و سردرد باشد. گردن درد امکان دارد که به طور ناگهانی (حاد) یا ثابت (مزمن) رخ دهد.

یک آسیب حاد در صورت عدم درمان می تواند منجر به درد مزمن و از دست دادن دامنه حرکتی شود. گردن درد ممکن است باعث سردرد نیز شود. میلیون ها ایرانی از انواع سردرد رنج می برند و سردرد جزء دلایل اصلی غیبت کارمندان در محل کار است.

سردردها به سه دسته کلی تقسیم می شوند: سردردهای تنشی، میگرن و سردردهای خوشه ای. سردردهای تنشی معمولا به دلیل مشکلات عضلانی و وضعیت نامناسب بدن ایجاد می شوند و اگر استرس، اضطراب، خستگی و افسردگی وجود داشته باشد، می توانند بدتر شوند. صرف نظر از اینکه چه نوع خاصی از سردرد را داشته باشید، ماساژ درمانی می تواند سردردهای مرتبط با گردن درد را نیز تسکین دهد.

ماساژ گردن

بررسی علائم بروز گردن درد در افراد

گردن ما در معرض چه آسیب هایی قرار دارد؟

گردن ما همواره در مقابل انواع فشارها و آسیب ها قرار دارد. امروزه دردهایی که در ناحیه گردن اتفاق می افتند بیشتر به خاطر سبک زندگی اشتباه و ماشینی به وجود می آیند. اگر شما ساعت ها در روز پشت کامپیوتر یا میزکار می نشینید یا اگر در اثر رانندگی طولانی مدت و ترافیک های شدید خسته می شوید، ماساژ گردن به شما کمک خواهد کرد تا به عضلات گردن خود آرامش و تسکین هدیه دهید. ماساژور گردن یک وسیله ایده آل برای رفع خستگی و گرفتگی عضلات گردن، برطرف کننده اسپاسم گردن و تقویت عضلات گردن برای پیشگیری از دردهای گردن است.

ضعف های عضلانی، کشیدگی های عضلانی (مخصوصا کشیدگی های ناگهانی و شدید)، وضعیت های غلط ایستادن، نشستن و خوابیدن می تواند عامل بروز گردن درد باشد. گردن درد می توانند منشا استخوانی، عضلانی و عصبی داشته باشند.

فواید ماساژ گردن

بازیابی درد عضلانی

ماساژ در نواحی گردن موجب افزایش جریان خون و اکسیژن می شود که به آرامش و کاهش التهاب منجر می شود. ماساژ را به عنوان راهی عالی برای بازیابی در نظر بگیرید. پس از انجام اقدامات ماساژ، محدوده حرکت شما نیز به دلیل حذف اسید لاکتیک (باعث سختی و سفتی در عضلات می شود) حذف می شود.

کاهش میگرن و سردرد

ماساژ جایگزینی طبیعی است که به کاهش میگرن و انواع سردرد بدون تاثیرات جانبی کمک می کند. این باعث کاهش اسپاسم (گرفتگی) عضلات از یک سو و افزایش گردش خون از سویی دیگر می شود. مطالعات نشان می دهد که اعمل ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به میگرن، باعث کاهش چشمگیر درد و مشکلات مرتبط می شود.

گردن درد

ماساژ گردن باعث کاهش گردن درد و سردرد می شود

کاهش استرس و اضطراب

نه تنها بدن شما از ماساژ بهره مند خواهد شد، بلکه خلق و خوی خوب شما نیز افزایش می یابد! ما علائم اضطراب را در شانه ها، پشت و گردن خود احساس می کنیم. مطالعات نشان از افزایش سطح سروتونین و دوپامین در شرکت کنندگانی که تحت درمان ماساژ قرار داشتند، دارد.

وقتی بدن ما آرام است، سیستم عصبی مان نیز آرام است، ضربان قلبمان کاهش می یابد و سیستم تنفسی مان به درستی کار می کند؛ به عبارتی، ماساژ راهی مفید برای ترمیم بدن شماست. شرکت هایی مانند گوگل، کارکنان خود را به طور منظم به ماساژ در محل کار تشویق می کنند، زیرا به کاهش استرس و در مجموع باعث رضایت شغلی آنها می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

طی یک مطالعه انجام شده، شرکت کنندگانی که در هفته به مدت 2 تا 3 روز تحت اقدامات ماساژ قرار گرفتند، مقدار گلبول های سفید و لنفوسیت های آنها که برای مبارزه با انواع بیماری و عفونت حیاتی است، به طور چشمگیری افزایش یافته بود.

هنگام دوش گرفتن می توانید گردن خود را ماساژ دهید. توصیه می شود گردن خود را در طول هفته ماساژ دهید، به ویژه اگر زمان های زیادی را پشت میز خود می نشینید و با کامپیوتر کار می کنید.

افزایش گردش خون

هنگامی که گردنمان سفت می شود، جریان خون نگرانی جدی است. این مشکل می تواند از خستگی تا سرگیجه به عملکرد ضعیف سیستم ایمنی بدن منتقل شود. ماساژ گردن می تواند سموم را از بین ببرد و ماهیچه ها را آرام کند، در حالی که بیش از همه به تحریک مفصل کمک می کند

برخی دیگر از فواید ماساژ گردن

  • بهبود انعطاف پذیری
  • افزایش آندورفین ها (مسکن های طبیعی بدن) در کاهش طبیعی درد
  • کمک به بازیابی (ریکاوری) بعد از فعالیت های ورزشی و صدمات
  • کاهش درد، التهاب مزمن و موقت
  • استراحت، بازسازی و آرامش ذهن

دستگاه ماساژ گردن

راهنمای خرید انواع ماساژور کردن

عوارض ماساژ درمانی گردن

ماساژ درمانی برای گردن یک درمان نسبتا بی خطر است. برخی از افراد احتمال دارد که مدت کوتاهی پس از ماساژ احساس درد یا تورم بیشتری در گردن داشته باشند، اما این عوارض معمولا مدت زیادی دوام نمی آورند.

در موارد نادری که ماساژ بیش از حد سخت اعمال می شود یا در صورت وجود آسیب قبلی در گردن، ماساژ می تواند منجر به عوارض جدی مانند آسیب شریان مهره ای و سکته شود.

برای بهره بردن از اثرات تسکین دهنده ماساژ گردن، اکثر مردم نیازی به ماساژ قوی ندارند. اگر از ماساژ احساس ناراحتی می کند یا ماساژ به نظرتان خیلی شدید است، توصیه می شود فورا به درمانگر یا ماساژور اطلاع دهید تا شدت آن را کاهش دهد.

ناحیه جلوی گردن یکی از از موارد ممنوعیت برای ماساژ دادن است و به هیچ عنوان نباید توسط افراد مبتدی و یا حتی کاربران ماساژ مورد دست ورزی قرار بگیرد چرا که می تواند باعث تغییرات جدی در میزان فشار خون این جاری به سمت مغز گشته و تبعات خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

همچنین افرادی که دچار پرفشاری خون هستند و افرادی که عارضه وآسیبی در ستون فقرات به ویژه دیسک های بین مهره ای خود دارند بهتر است قبل از دریافت ماساژ با پزشک خود مشورت کنند. اگر ممنوعیت های بالا را رعایت کنید می توانید از ماساژ گردن لذت برده و در عین حال از مزیت های شفابخش آن بهره مند شوید.

به یک ماساژور گردن حرفه ای نیاز داریم!

حال می دانیم یک ماساژ حرفه ای در ناحیه گردن می تواند مزایای فوق العاده ای داشته باشد. ماساژ گردن می تواند باعث افزایش انرژی و کاهش خستگی سریع در شما شود و به سلامت عمومی شما کمک کند. استفاده از دستگاه های ماساژور گردن به شما کمک می کنند تا در هنگام کار یا رانندگی از آن ها استفاده کنید. در این صورت هم زمان را از دست نداده اید و هم از یک ماساژ حرفه ای لذت برده اید.

ماساژور گردن

همانطور که از نام ماساژون گردن مشخص است، این دستگاه کلیه نواحی گردن را ماساژ داده و موجب ریلکس شدن آن ها می شود. طراحی این دستگاه به نحوی است که دقیقا مطابق با ساختار گردن و شانه ها می باشد.

در این صورت هیچ فشاری به گردن وارد نمی کند و به صورت حرفه ای گردن و شانه های شما را ماساژ می دهد و موجب تسکین درد و گرفتگی آن های می شود. این دستگاه ها دقیق تر از دست های یک فرد ماساژور کار می کنند و به انسان لذت یک ماساژ با کیفیت را هدیه می دهند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ماساژور گردن چند است؟
قیمت انواع ماساژور گردن به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، دستی یا برقی بودن، نوع ماساژ (حرکتی، گرمایی، لرزشی و ...)، وزن، توان مصرفی و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع ماساژور گردن از 20 هزار تومان تا 10 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای ماساژور گردن کدامند؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای ماساژور گردن می توان به برند تاچ بیوتی، آی رست، بیورر، کراس، آذیموس، هویت، بست رست، مدیسانا، های-تک، امسیگ، روتای، نیو لایف، هوکو، ریتون و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/17
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ماساژور گردن برقی فنگ هی مدل FH-2601B7
ماساژور گردن برقی فنگ هی مدل FH-2601B7
ماساژور برقی گردن مدل BUTTON 7
ماساژور برقی گردن مدل BUTTON 7
ماساژور حرارتی گردن و کمر مدل S1
ماساژور حرارتی گردن و کمر مدل S1
ماساژور گردن کامفورت مدل N6180
ماساژور گردن کامفورت مدل N6180
ماساژور برقی گردن مدل KS
ماساژور برقی گردن مدل KS
ماساژور برقی گردن مدل چینی HX-5880
ماساژور برقی گردن مدل چینی HX-5880
ماساژور گردن مدل شنی کد QS-001
ماساژور گردن مدل شنی کد QS-001
ماساژور دستی صورت و گردن مدل Chin-010
ماساژور دستی صورت و گردن مدل Chin-010
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد