منو

دستگاه بابلیس یا فر کننده مو چیست و انواع آن کدام است؟

خانم ها همیشه به آراستگی و زیبایی خود اهمیت می دهند. موها یکی از زیبایی های صورت ماست و برای آرایش آن نیز دستگاه های متنوعی در بازار موجود است. اما بین این تعداد از تنوع برند و مدل دستگاه، ممکن است انتخاب کمی سخت باشد. به همین دلیل نیز ما این مقاله را تحت عنوان راهنمای خرید دستگاه فر کننده مو آماده کرده ایم تا به صورت تخصصی با یکی از وسایل حالت دهنده مو آشنا شوید.

یکی از جذاب ترین مدل آرایش مو برای خانم ها فرکردن مو است. برای فر کردن مو راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند برای این کار به آرایشگاه مراجعه یا این که با استفاده از دستگاه فر کن خانگی، خود اقدام به فر کردن موها کنند.

استفاده از دستگاه های مخصوص حالت دادن موها یا بابلیس مو می تواند یک ظاهر فانتزی و زیبا را برای موها ایجاد کند. انواع مختلفی از دستگاه های فر کننده مو در بازار وجود دارند که می توانید متناسب با نیاز خود یکی از انواع آن را خریداری کرده و مدلی خیره کننده و زیبا را برای موهای خود درست کنید.

فر کننده مو چیست؟

راهنمای خرید فر کننده مو بانوان

بابلیس یا فر کننده مو چیست؟

بابلیس یا فر کننده مو دستگاهی است برقی، الکتریکی و شخصی که در اثر پیچش مناسب مو بر روی اهرم دستگاه و بازتاب گرما و حرارت بر مو، مو را موج دار و مجعد و در نتیجه فر می نماید. استفاده از این دستگاه ها برای مو می تواند ظاهری زیبا و به گونه ای فانتزی و جدید بر چهره شما قالب نماید.

همچنین در این نوع دستگاه ها برخلاف اتوهای مو، انواع و اقسام مختلفی برحسب نیاز و سلیقه مشتریان وجود دارد. بعضا بسیاری هستند که دنبال موهای مجعد هستند و برخلاف آن ها برخی دیگر بدنبال موهای فر ریز. برای تمامی این افراد مدل های مختلفی وجود دارد که می توانند آن ها را خریداری نموده و استفاده نمایند.

انواع فرکننده های مو

دستگاه مو فر کن از جنس های فلزی، سرامیکی، تیتانیومی و کروم ساخته می شوند. نوع سرامیکی آن ها دارای کارایی بهتری هستند و طرفداران بیشتری نیز دارند.

دستگاه فر مو مخروطی : دستگاه مو فر کن مخروطی، عربی یا کله قندی. این نوع فرکننده، موها را به صورت S در می آورد. توجه داشته باشید که نوع پیچیدن مو به دور فرکننده نیز در حالات مختلف، مدل فرهای متفاوتی به دست می دهد.

دستگاه فر مو لوله ای : این مدل دستگاه فرکننده به طور کلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید موهایتان فری ملایم و طبیعی داشته باشد، این دستگاه بسیار مناسب است. فرکننده های لوله ای در سایز های متنوعی وجود دارند.

دستگاه فرکننده مو مار پیچی : این فرکننده ها شکل مارپیچی به موهای شما می دهند. فرهایی که به این صورت درست می کنید، شبیه منحنی و حلزونی شکل هستند.

دستگاه فر کن مو مرواریدی : دستگاه فرکننده مرواریدی یا موپیچ، ظاهری متفاوت نسبت به دیگر فرکننده های مو دارد. این دستگاه با داشتن برجستگی های توپی شکل بر روی سطح میله آن، فرهای خوش حالت و طبیعی به مو می دهد. همچنین این فرکننده برای موهای بلند بسیار مناسب است.

انواع دستگاه فر کننده مو

انواع مدل های مختلف دستگاه فر کننده مو

دستگاه فر کننده دو قلو : دستگاه فر مو دو قلو، از میله ای دو قسمتی تشکیل شده و برای ایجاد فرهای مدل S و فرهای لوله ای مناسب است.

دستگاه فر کن اتو موج : دستگاه فر کننده اتو موج موها را به حالت مارپیچ در می آورد. عملکرد فر مو اتو موج شبیه دستگاه فر کننده میله ای است اما سرعت عمل آن بالاتر است و می توانید در مدت زمان کوتاه تری موها را به حالت فر S شکل در آورید.

دستگاه فر مو چرخشی : فرکننده های چرخشی، موها را به حالت مارپیچ در می آورند و به آن فر سیم تلفنی یا نانسی نیز می گویند. این نوع فرکننده در واقع عملکردی مانند دستگاه های فرکننده میله ای دارند، با این تفاوت که سرعت عمل در نوع برقی بالاتر می رود. برای استفاده از این مدل باید یک دسته مو را بین صفحات قرار داده و انبر را بست تا موتور شروع به چرخیدن کند و موها را به دور میله بپیچد.

دستگاه فر مو اتوماتیک : فرکننده های اتوماتیک به این صورت عمل می کنند که یک تکه از موها را به داخل دستگاه می کشند و آنرا به شکل فر مارپیچ خارج می کنند. حالت موی خروجی، شبیه فر با مدل میله ای که در بالا توضیح دادیم می شود.

دستگاه فر کننده مو چرخشی : این فر کننده دارای مخزنی حرارتی با یک میله سرامیکی در وسط است. به کمک گیره تعبیه شده داخل مخزن حرارتی و موتور چرخشی دستگاه، موها به دور میله داغ جمع می شود. برای این کار باید یک دسته مو را داخل مخزن قرار داده و انبر را بست تا موتور شروع به چرخیدن کند.

جنس روکش دستگاه فر کننده مو

یکی از مهمترین اجزای دستگاه فر کننده مو، بخشی است که شما موها را دور آن می پیچید. فر کننده های موجود در بازار معمولاً دارای روکش فلز و سرامیک هستند که بین این دو، دستگاه فر کننده مو با روکش سرامیک متقاضیان بیشتری دارد.

در تولید بعضی از دستگاه ها به غیر از سرامیک، تورمالین نیز به کار رفته که مانع از وز شدن موهای شما پس از استفاده فر کننده مو می شود. نوع دیگری از فر کننده مو وجود دارد که در آن از پوشش سرامیک همراه با تیتانیوم یا ابریشم استفاده شده است که باعث محافظت از موهای شما می شود. بنابراین استفاده از روکش سرامیکی همراه با مواد دیگر باعث حافظت از مو و حفظ حالت آن می شود. پس تلاش کنید دستگاهی خریداری کنید که یکی از روکش های فوق را داشته باشد.

عکس سری های مختلف بابلیس

عکس سری های مختلف فر کننده مو سر

1 - دستگاه فر کننده مو فلزی

دستگاه فر کننده مو فلزی مناسب کسانی است که موهای نازکی دارند و همچنین موهای آن ها به راحتی فر نمی شود یا بعد از مدتی کوتاه، فر آن باز می شود. دستگاه فر کننده مو فلزی با تولید بخار باعث ماندگاری بیشتر فر موها خواهد شد. سیستم تولید بخار نیز به این صورت است که فلز رطوبت موهای شما را گرفته و بخار تولید می کند به این ترتیب نه تنها رطوبت به موهای شما بازمی گردد بلکه فر موها نیز ماندگار و خوش حالت خواهد بود.

2 - دستگاه فر کننده مو سرامیکی

بهترین فر کننده موهای موجود در بازار از جنس سرامیک و تورمالین هستند چرا که این جنس دستگاه آسیب کمتری به موهای شما وارد می کند. جالب است بدانید که سرامیک و تورمالین حرارت را به صورت یکسان و ثابت در سرتاسر لوله مخروطی دستگاه فر کننده مو پخش می کنند و به همین دلیل هم فِری یکدست و همسان خواهید داشت. از طرفی این جنس از دستگاه با تولید یون های منفی مانع وزی موهای شما شده و آن را درخشان می کنند. به همین دلیل شاید این مدل ها بهترین انتخاب برای شما باشند.

3 - دستگاه فر کننده مو تیتانیوم

دستگاه فر کننده مو از جنس تیتانیوم برای موهایی مناسب است که زبر بوده و گرما را در خود نگاه نمی دارند. در این شرایط حالت دادن موها بسیار سخت خواهد بود. تیتانیوم موجود در این دستگاه ها مانند سرامیک و تورمالین یون های منفی تولید کرده و باعث می شود تا کوتیکول موها نرم شود. به این ترتیب موهای شما لطیف و درخشان شده و کمتر وز خواهد شد.

4 - دستگاه فر کننده مو کروم

این فر کننده مو حرارت را به خوبی به موهای شما منتقل کرده و به همین دلیل نیز باعث سریع فر شدن موها می شود. این دستگاه ممکن است ناگهان داغ شده و به موهای شما صدمه وارد کند و همینطور باعث وز شدن موهای شما شود. بهترین انتخاب دستگاهی است که قابلیت تنظیم حرارت را داشته باشد.

انواع مختلف جنس فر کننده مو

عکس اجزاء مختلف فر کننده مو

قبل از بابلیس مو چه باید کرد؟

می دانیم که ایجاد هرگونه حالت و آرایشی در موها مستلزم این است که موها تمیز و پاکیزه و فاقد چربی بیش از حد باشد. بنابراین در قدم اول، شستشوی موها می باشد. باید بدانید که در صورت چرب و کثیف بودن موها، ایجاد هرگونه حالت، مدل و آرایشی بر روی آن بی فایده و حتی در مواردی غیر ممکن می باشد. از طرفی دوام حالت موها و مخصوصا حالت فر و مواج در موها بسیار کم خواهد بود.

بنابراین پس از شستشوی موها و خشک کردن نسبی آن اقدام به فر کردن مو به وسیله بابلیس مو می نمائیم. از طرفی باید به یاد داشت که اگر موها دارای حالتی وز، ضخیم و یا فر طبیعی بود باید قبل از شروع کار براشینگ صاف و حرفه ای انجام شود تا هیچگونه گره ای در موها وجود نداشته باشد. به همین منظور است که در سالن های آرایش و زیبایی قبل از استفاده از بابلیس مو یک براشینگ حرفه ای و بی حالت انجام می شود. نکته بعدی این است که هیچگاه دسته بزرگی از موها را به یکباره به دور بابلیس نپیچید چرا که نتیجه کار بسیار کم دوام و نازیبا از آب در می آید.

روش پیچیدن مو با بابلیس

اولین کاری که میکنید این است که موها را به خوبی شانه کنید در این زمان بابلیس را به برق بزنید تا به خوبی گرم شود زیرا برای حالت گرفتن موها باید بابلیس حسابی داغ شود، اگر دفعه اول تان هست که با بابلیس کار میکنید دستکش بپوشید تا نسوزید.

موها را به 4 قسمت تقسیم کنید و گیره بزنید، این کار باعث میشود تا موهایتان را بطور منظم فر منظم کنید و حین کار موها با هم قاطی نشوند. سپس گیره یک قسمت از موها را باز کنید و شروع با بابلیس کشیدن کنید، از نوک موها شروع کنید به پیچیدن دور بابلیس و تا بالا ادامه دهید کمی بابلیس را در این حالت نگه دارید تا موها به خوبی حالت بگیرند پس از 7 ثانیه بابلیس را باز کنید و به این قسمت از مو که فر شده تافت بزنید.

آموزش فر کردن مو با بابلیس

مراحل فر کردن مو با دستگاه فر کننده مو

مراحل گفته شده را برای تمام موها انجام دهید، به این صورت که قسمت های کوچکی از مو را بگیرید و دور بابلیس بپیچید پس از 7 ثانیه باز کنید و تافت بزنید. جلوی موهایتان را هر طور که دوست دارید درست کنید میتوانید فرق وسط باز کنید و یا فرق کج، بعد از اتمام کار و فر شدن تمام قسمت های مو دوباره تافت بزنید تا ماندگاری فر موها بیشتر شود.

به همین سادگی توانستید موهایتان را در چند دقیقه کوتاه بابلیس بکشید، این مدل مو برای مجالسی مانند عقد، عرسی، تولد و ... مناسب است.

بهترین و معتبرترین برندهای دستگاه فرکننده مو در بازار ایران

  • رمینگتون REMINGTON
  • سیترونال CITRONAL
  • پروویو ProWave
  • بابلیس BaByliss
  • پرومکس Promax
  • ارمیلا ermila

عوارض دستگاه های فر کردن مو

خشکی بیش از اندازه مو، ریزش موها، موخوره شدن مو، از بین رفتن شادابی و طراوت مو به مرور زمان، وز شدن موها، نازک شدن تارهای مو از عوارض استفاده مکرر از ابزارهای حرارتی موها مثل فر کننده مو است. پس اگر در نظر دارید که برای فر کردن موهای خود از این ابزارها استفاده کنید حتما موهای خود را رطوبت رسانی کنید و با استفاده از ماسک های خانگی آنها را تقویت نمائید.

استفاده از دستگاه فر کننده مو

عکس فر کردن مو توسط دستگاه بابلیس مو

نکات مهم هنگام خرید دستگاه فر کننده مو

جنس دستگاه

ازاولین نکات مهمی که هنگام خرید یک دستگاه فر کننده مو باید به آن توجه داشته باشید، جنس روکش محصول است. اصولا برای تولید این نوع از دستگاه های آرایشی از فلز و یا سرامیک همراه با تورمالین و یا ابریشم و تیتانیوم استفاده می کنند.

جالب است بدانید طبق آمار فروش، دستگاه های فر کننده مویی که از جنس سرامیک هستند با استقبال و فروش بیشتری نیز همراه بوده اند و به دلیل داشتن تورمالین یا هر نوع پوشش دهنده دیگری در جنس خود، مانع از وِز شدن موهایتان و همچنین محافظت بیشتر از آنان می شوند.

نوع محصول

امروزه با کمی گشت و گذار در بازار شما می توانید با فر کننده های مختلفی مواجه شوید که هر کدامشان ممکن است تک کاره یا چند کاره (با برخورداری از چند سَری مختلف) نیز در نوعِ خود باشند. خرید یکی از مدل های فر کننده تنها بسته به نوع نیاز و نظر شما دارد و در این بین می توان به دستگاه های فر کننده مو همچون: فر کننده برقی، فر کننده مخروطی، موپیچ، فر کننده مخروطی و حتی بیگودی نیز اشاره داشت.

قابلیت تنظیم درجه حرارت

از دیگر نکات کاملا برجسته و مهمی که باید حتما به هنگام خرید یک دستگاه فر کننده مو به آن توجه داشته باشید، مجهز بودن محصول مورد نظر شما به قابلیت تنظیم درجه حرارت است؛ زیرا آز آنجایی که جنس و میزان ضخامت موی افراد یک خانواده با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد و برخی از موهای نازک (درجه حرارت کم و ملایم) و برخی دیگر از موهای ضخیم و پُر پشت (درجه حرارت بالا) برخوردار هستند، تنظیم درجه حرارت جهت حالت دهی موها از جمله ویژگی های بزرگ و قابل توجه یک فر کننده مو تلقی می شود.

عکس فر کننده مو

نحوه پیچیدن مو به دور دستگاه فر کننده مو

ویژگی خاموشی اتوماتیک

این مورد صرفا نشان از وجود ضریب اطمینان و ایمنی بالا برای دستگاه های برقی در تمامی زمینه های مصرفی می باشد که خوشبختانه فر کننده های مو نیز چندی است که مجهز به این سیستم؛ یعنی سیستم خاموشی خودکار شده اند و معمولا با گذشت مدت زمانی حدودا یک ساعته و بلااستفاده بودن، به خودیِ خود خاموش می شوند تا هم از مصرف برق بیهوده جلوگیری کرده باشند و هم با توجه به میزان حرارت بالای خود مانع از ایجاد آتش سوزی و حتی خرابی دستگاه در دراز مدت شوند.

برخورداری از آیونیک

وجود آیونیک در سطح روکش دستگاه شما سبب جلوگیری از وز شدن موها و آسیب رسیدن به آن ها و همچنین درخشندگی و حالت دهی بهتر آن ها شود؛ پس پیشنهاد می کنیم به وجود ویژگی آیونیک در فر کننده خود نیز توجه داشته باشید.

قیمت فر کننده مو

قیمت فر کننده مو با توجه به امکانات اصلی و جانبی که برای آن در نظر گرفته شده است، می تواند از کم شروع و تا مبالغ بسیار بالایی نیز ادامه پیدا کند. نکته ای که باید هنگام خرید یک دستگاه فر کننده مو به آن توجه داشته باشید، برآورده کردن نیاز خودتان با خرید یک دستگاه فر کننده مناسب و متناسب با میزان بودجه شما می باشد.

خرید بهترین مدلهای فر کننده موی سر

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع فر کننده مو چند است؟
قیمت فر کننده موی سر به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، امکانات و مدل دستگاه، جنس روکش محصول و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت فر کننده مو از 100 هزار تومان شروع و تا 4 میلیون هم می رسد.
بهترین برند های دستگاه فر کننده مو کدامند؟
از جمله بهترین مدلها و برندهای تولید کننده فر کننده مو می توان به رمینگتون REMINGTON، سیترونال CITRONAL، پروویو ProWave، بابلیس BaByliss، پرومکس Promax و ارمیلا ermila اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/25
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
فر کننده موی روزیا با قابلیت تنظیم دما مدل موج
فر کننده موی روزیا با قابلیت تنظیم دما مدل موج
فر کننده و حالت دهنده مو بابیلیس اتوماتیک
فر کننده و حالت دهنده مو بابیلیس اتوماتیک
فر کننده مو رمینگتون صفحه سرامیکی دو قلو
فر کننده مو رمینگتون صفحه سرامیکی دو قلو
فرکننده مو و بیگودی مو مک استایلر مدل MC-5815
فرکننده مو و بیگودی مو مک استایلر مدل MC-5815
فر کننده مو پرو مکس مدل 4732K
فر کننده مو پرو مکس مدل 4732K
فر کننده و حالت دهنده مو حرفه ای سوکانی
فر کننده و حالت دهنده مو حرفه ای سوکانی
فر کننده مو لیمکس ​مسافرتی مدل LM-2626
فر کننده مو لیمکس ​مسافرتی مدل LM-2626
فر کننده مو باراباس نانو جنس سرامیک مدل ST2400
فر کننده مو باراباس نانو جنس سرامیک مدل ST2400
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد