دستگاه بابلیس یا فر کننده مو چیست و انواع آن کدام است؟

خانم ها همیشه به آراستگی و زیبایی خود اهمیت می دهند. موها یکی از زیبایی های صورت ماست و برای آرایش آن نیز دستگاه های متنوعی در بازار موجود است. اما بین این تعداد از تنوع برند و مدل دستگاه، ممکن است انتخاب کمی سخت باشد. به همین دلیل نیز ما این مقاله را تحت عنوان راهنمای خرید دستگاه فر کننده مو آماده کرده ایم تا به صورت تخصصی با یکی از وسایل حالت دهنده مو آشنا شوید.

یکی از جذاب ترین مدل آرایش مو برای خانم ها فرکردن مو است. برای فر کردن مو راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند برای این کار به آرایشگاه مراجعه یا این که با استفاده از دستگاه فر کن خانگی، خود اقدام به فر کردن موها کنند.

استفاده از دستگاه های مخصوص حالت دادن موها می تواند یک ظاهر فانتزی و زیبا را برای موها ایجاد کند. انواع مختلفی از دستگاه های فر کننده مو در بازار وجود دارند که می توانید متناسب با نیاز خود یکی از انواع آن را خریداری کرده و مدلی خیره کننده و زیبا را برای موهای خود درست کنید.

فر کننده مو چیست؟

بابلیس یا فر کننده مو چیست؟

بابلیس یا فر کننده مو دستگاهی است برقی، الکتریکی و شخصی که در اثر پیچش مناسب مو بر روی اهرم دستگاه و بازتاب گرما و حرارت بر مو، مو را موج دار و مجعد و در نتیجه فر می نماید. استفاده از این دستگاه ها برای مو می تواند ظاهری زیبا و به گونه ای فانتزی و جدید بر چهره ی شما قالب نماید.

همچنین در این نوع دستگاه ها برخلاف اتوهای مو، انواع و اقسام مختلفی برحسب نیاز و سلیقه ی مشتریان وجود دارد. بعضا بسیاری هستند که دنبال موهای مجعد هستند و برخلاف آن ها برخی دیگر بدنبال موهای فر ریز. برای تمامی این افراد مدل های مختلفی وجود دارد که می توانند آن ها را خریداری نموده و استفاده نمایند.

انواع فرکننده های مو

دستگاه مو فر کن از جنس های فلزی، سرامیکی، تیتانیومی و کروم ساخته می شوند. نوع سرامیکی آن ها دارای کارایی بهتری هستند و طرفداران بیشتری نیز دارند.

دستگاه فر مو مخروطی : دستگاه مو فر کن مخروطی، عربی یا کله قندی. این نوع فرکننده، موها را به صورت S در می آورد. توجه داشته باشید که نوع پیچیدن مو به دور فرکننده نیز در حالات مختلف، مدل فرهای متفاوتی به دست می دهد.

دستگاه فر مو لوله ای : این مدل دستگاه فرکننده به طورکلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید موهایتان فری ملایم و طبیعی داشته باشد، این دستگاه بسیار مناسب است. فرکننده های لوله ای در سایز های متنوعی وجود دارند.

دستگاه فرکننده مو مار پیچی : این فرکننده ها شکل مارپیچی به موهای شما می دهند. فرهایی که به این صورت درست می کنید، شبیه منحنی و حلزونی شکل هستند.

دستگاه فر کن مو مرواریدی : دستگاه فرکننده مرواریدی یا موپیچ، ظاهری متفاوت نسبت به دیگر فرکننده های مو دارد. این دستگاه با داشتن برجستگی های توپی شکل بر روی سطح میله آن، فرهای خوش حالت و طبیعی به مو می دهد. همچنین این فرکننده برای موهای بلند بسیار مناسب است.

دستگاه فر کننده دو قلو : دستگاه فر مو دو قلو، از میله ای دو قسمتی تشکیل شده و برای ایجاد فرهای مدل S و فرهای لوله ای مناسب است.

دستگاه فر کن اتو موج : دستگاه فر کننده اتو موج موها را به حالت مارپیچ در می آورد. عملکرد فر مو اتو موج شبیه دستگاه فر کننده میله ای است اما سرعت عمل آن بالاتر است و می توانید در مدت زمان کوتاه تری موها را به حالت فر S شکل در آورید.

دستگاه فر مو چرخشی : فرکننده های چرخشی، موها را به حالت مارپیچ در می آورند و به آن فر سیم تلفنی یا نانسی نیز می گویند. این نوع فرکننده درواقع عملکردی مانند دستگاه های فرکننده میله ای دارند، با این تفاوت که سرعت عمل در نوع برقی بالاتر می رود. برای استفاده از این مدل باید یک دسته مو را بین صفحات قرار داده و انبر را بست تا موتور شروع به چرخیدن کند و موها را به دور میله بپیچد.

دستگاه فر مو اتوماتیک : فرکننده های اتوماتیک به این صورت عمل می کنند که یک تکه از موها را به داخل دستگاه می کشند و آنرا به شکل فر مارپیچ خارج می کنند. حالت موی خروجی، شبیه فر با مدل میله ای که در بالا توضیح دادیم می شود.

دستگاه فر کننده مو چرخشی : این فر کننده دارای مخزنی حرارتی با یک میله ی سرامیکی در وسط است. به کمک گیره تعبیه شده داخل مخزن حرارتی و موتور چرخشی دستگاه، موها به دور میله ی داغ جمع می شود. برای این کار باید یک دسته مو را داخل مخزن قرار داده و انبر را بست تا موتور شروع به چرخیدن کند.

انواع دستگاه فر کننده مو

جنس روکش دستگاه فر کننده مو

یکی از مهمترین اجزای دستگاه فر کننده مو، بخشی است که شما موها را دور آن می پیچید. فر کننده های موجود در بازار معمولاً دارای روکش فلز و سرامیک هستند که بین این دو، دستگاه فر کننده مو با روکش سرامیک متقاضیان بیشتری دارد.

در تولید بعضی از دستگاه ها به غیر از سرامیک، تورمالین نیز به کار رفته که مانع از وز شدن موهای شما پس از استفاده فر کننده مو می شود. نوع دیگری از فر کننده مو وجود دارد که در آن از پوشش سرامیک همراه با تیتانیوم یا ابریشم استفاده شده است که باعث محافظت از موهای شما می شود. بنابراین استفاده از روکش سرامیکی همراه با مواد دیگر باعث حافظت از مو و حفظ حالت آن می شود. پس تلاش کنید دستگاهی خریداری کنید که یکی از روکش های فوق را داشته باشد.

1 - دستگاه فر کننده مو فلزی

دستگاه فر کننده مو فلزی مناسب کسانی است که موهای نازکی دارند و همچنین موهای آن ها به راحتی فر نمی شود یا بعد از مدتی کوتاه، فر آن باز می شود. دستگاه فر کننده مو فلزی با تولید بخار باعث ماندگاری بیشتر فر موها خواهد شد. سیستم تولید بخار نیز به این صورت است که فلز رطوبت موهای شما را گرفته و بخار تولید می کند به این ترتیب نه تنها رطوبت به موهای شما بازمی گردد بلکه فر موها نیز ماندگار و خوش حالت خواهد بود.

2 - دستگاه فر کننده مو سرامیکی

بهترین فر کننده موهای موجود در بازار از جنس سرامیک و تورمالین هستند چرا که این جنس دستگاه آسیب کمتری به موهای شما وارد می کند. جالب است بدانید که سرامیک و تورمالین حرارت را به صورت یکسان و ثابت در سرتاسر لوله مخروطی دستگاه فر کننده مو پخش می کنند و به همین دلیل هم فِری یکدست و همسان خواهید داشت. از طرفی این جنس از دستگاه با تولید یون های منفی مانع وزی موهای شما شده و آن را درخشان می کنند. به همین دلیل شاید این مدل ها بهترین انتخاب برای شما باشند.

3 - دستگاه فر کننده مو تیتانیوم

دستگاه فر کننده مو از جنس تیتانیوم برای موهایی مناسب است که زبر بوده و گرما را در خود نگاه نمی دارند. در این شرایط حالت دادن موها بسیار سخت خواهد بود. تیتانیوم موجود در این دستگاه ها مانند سرامیک و تورمالین یون های منفی تولید کرده و باعث می شود تا کوتیکول موها نرم شود. به این ترتیب موهای شما لطیف و درخشان شده و کمتر وز خواهد شد.

4 - دستگاه فر کننده مو کروم

این فر کننده مو حرارت را به خوبی به موهای شما منتقل کرده و به همین دلیل نیز باعث سریع فر شدن موها می شود. این دستگاه ممکن است ناگهان داغ شده و به موهای شما صدمه وارد کند و همینطور باعث وز شدن موهای شما شود. بهترین انتخاب دستگاهی است که قابلیت تنظیم حرارت را داشته باشد.

انواع مختلف جنس فر کننده مو

قبل از بابلیس مو چه باید کرد؟

می دانیم که ایجاد هرگونه حالت و آرایشی در موها مستلزم این است که موها تمیز و پاکیزه و فاقد چربی بیش از حد باشد. بنابراین در قدم اول، شستشوی موها می باشد. باید بدانید که در صورت چرب و کثیف بودن موها، ایجاد هرگونه حالت، مدل و آرایشی بر روی آن بی فایده و حتی در مواردی غیر ممکن می باشد. از طرفی دوام حالت موها و مخصوصا حالت فر و مواج در موها بسیار کم خواهد بود.

بنابراین پس از شستشوی موها و خشک کردن نسبی آن اقدام به فر کردن مو به وسیله بابلیس مو می نمائیم. از طرفی باید به یاد داشت که اگر موها دارای حالتی وز، ضخیم و یا فر طبیعی بود باید قبل از شروع کار براشینگ صاف و حرفه ای انجام شود تا هیچگونه گره ای در موها وجود نداشته باشد. به همین منظور است که در سالن های آرایش و زیبایی قبل از استفاده از بابلیس مو یک براشینگ حرفه ای و بی حالت انجام می شود. نکته بعدی این است که هیچگاه دسته بزرگی از موها را به یکباره به دور بابلیس نپیچید چرا که نتیجه کار بسیار کم دوام و نازیبا از آب در می آید.

روش پیچیدن مو با بابلیس

اولین کاری که میکنید این است که موها را به خوبی شانه کنید در این زمان بابلیس را به برق بزنید تا به خوبی گرم شود زیرا برای حالت گرفتن موها باید بابلیس حسابی داغ شود، اگر دفعه اول تان هست که با بابلیس کار میکنید دستکش بپوشید تا نسوزید.

موها را به 4 قسمت تقسیم کنید و گیره بزنید، این کار باعث میشود تا موهایتان را بطور منظم فر منظم کنید و حین کار موها با هم قاطی نشوند. سپس گیره یک قسمت از موها را باز کنید و شروع با بابلیس کشیدن کنید، از نوک موها شروع کنید به پیچیدن دور بابلیس و تا بالا ادامه دهید کمی بابلیس را در این حالت نگه دارید تا موها به خوبی حالت بگیرند پس از 7 ثانیه بابلیس را باز کنید و به این قسمت از مو که فر شده تافت بزنید.

آموزش فر کردن مو با بابلیس

مراحل گفته شده را برای تمام موها انجام دهید، به این صورت که قسمت های کوچکی از مو را بگیرید و دور بابلیس بپیچید پس از 7 ثانیه باز کنید و تافت بزنید. جلوی موهایتان را هر طور که دوست دارید درست کنید میتوانید فرق وسط باز کنید و یا فرق کج، بعد از اتمام کار و فر شدن تمام قسمت های مو دوباره تافت بزنید تا ماندگاری فر موها بیشتر شود.

به همین سادگی توانستید موهایتان را در چند دقیقه کوتاه بابلیس بکشید، این مدل مو برای مجالسی مانند عقد، عرسی، تولد و ... مناسب است.

1400/07/28
ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است