منو

فرنچ ناخن چیست؟ آموزش نحوه انجام + مدلهای جدید فرنچ ناخن

ناخن نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری افراد به خصوص خانم ها و دختران دارد. یکی از راه های طبیعی تمیزی ناخن ها و زیبایی بیشتر آنها به روش کاشت ناخن یا لاک ناخن، استفاده از روش فرنچ ناخن است. بر خلاف سایر روشهای طراحی و کاشت ناخن روش فرنچ ناخن زیبایی طبیعی و بسیار جذابی به ناخن های خانم می دهد.

طراحی ناخن با فرنچ

عکس ناخن طراحی شده به روش فرنچ ناخن

برای آشنایی بیشتر با فرنچ ناخن و نحوه انجام آن تا انتهای این مقاله از طوطی کالا همراه ما باشید.

فرنچ ناخن چیست؟

در حقیقت واژه فرنچ یعنی فرانسوی و فرنچ مانیکور هم یعنی آرایش ناخن فرانسوی. بنابراین فرنچ ناخن که با نام مانیکور فرنچ نیز شناخته می شود یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مدلهای آرایش ناخن است که در آن (به صورت کلاسیک) سر ناخن به رنگ سفید و کل ناخن هم بی رنگ، صورتی یا طرح دار میشود.

در طراحی فرنچ ناخن می توان انواع رنگ ها و روش های معمول در دیزاین ناخن را به کار گرفت و تنوع بسیار زیبا و جالبی را در آن ایجاد کرد. فرنچ مانیکور، سادگی و جذابیت خاصی دارد که آن را برای استفاده در جشن ها و مهمانی ها و حتی برای عروسی تا در محل کار و دانشگاه مناسب ساخته است.

تاریخچه فرنچ ناخن

همانطوری که گفتیم فرنچ در واقع یک کلمه فرانسوی است که اصل آن فرنچ مانیکور به معنای زیبایی یا طراحی ناخن های دست و پا می باشد.

طرح فرنچ ناخن برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ میلادی توسط یک آرایشگر فرانسوی به نام Jeff Pink به ابداع رسید. وی صاحب شرکت اصلی ناخن سازی مرتبط با صنعت زیبایی به نام ORLY بود.

در آن زمان، برای کارگردانان فیلم ها و ستارگان تلویزیونی، یک مشکل شایع این بود که برای هر فیلم و برنامه، ناخن های خود را به رنگ های مختلف و با طرح های جداگانه برش داده و آماده کنند که این موضوع می توانست برایشان خسته کننده باشد.

به همین دلیل، جف پینک این طرح را ارائه داد که می توانست هماهنگی رنگی را برای تمامی نقش هایی که یک بازیگر در طول یک فیلم بازی می کند، بهبود بخشد. این طرح که در ابتدا با نام "مانیکور هلیوود" شناخته می شد، بسیار زود با استقبال بسیاری از مشتریان رو به رشد شد و به یکی از محبوب ترین طرح های ناخن در سراسر جهان تبدیل شد.

بهترین طرح های فرنچ ناخن

بهترین و زیباترین طرح ها و مدلهای ناخن فرنچ رنگی

اما پس از آغاز جنگ جهانی دوم، زنان به دلایل مشکلات اقتصادی شروع به یادگیری فرنچ مانیکور و انجام آن در خانه های خود کردند. در نهایت، این روش زیبایی ناخن به دلیل سادگی و این که متعلق به یک بازه زمانی کوتاه نبود، در بسیاری از کشورها نیز رواج یافت و به بخش مهمی از زیبایی ناخن ها تبدیل شد.

امروزه نیز، طرح فرنچ ناخن همچنان یکی از پرطرفدارترین و پر استفاده ترین طرح های ناخن است و در صنعت زیبایی، به عنوان یک مدل کلاسیک شناخته می شود.

تفاوت بین لاک فرنچ و مانیکو فرنچ در چیست؟

مانیکور فرنچ چیست؟

مانیکور فرانسوی در واقع تفاوت چندانی با مانیکورهای دیگر ندارد. تکنیک های ماساژ و مراقبت از ناخن یکسان یا حداقل بسیار مشابه هستند. این مرحله دیزاین مانیکور فرانسوی است که آن را نسبت به سایر روش های مانیکور منحصر به فرد می کند. در حالی که اکثر مانیکورهای سنتی هر ناخن را به یک رنگ (لاک یا ژلیش) در می آورند، با مانیکور فرانسوی در خانه یا آرایشگاه نوک هر ناخن به طور مرتب به رنگ سفید خالص رنگ می شود.

لاک فرنچ چیست؟

پس از به کار بردن پوشش پایه توسط تکنسین ناخن، یک لاک طبیعی صورتی، بژ یا کرم روی هر ناخن اعمال می شود. پس از خشک شدن، با استفاده از یک لاک سفید مات روی هر یک از ناخن ها (جایی که هر ناخن از بستر آن جدا می شود) یک نوک سفید تمیز ایجاد می شود.

گاهی اوقات این روند معکوس می شود و نوک سفید قبل از استفاده از لاک رنگی در بالا ایجاد می شود تا ظاهر بهتری ایجاد کند. پس از خشک شدن لاک و نوک آن، یک لایه تاپ ژل یا تاپ شاین برای محافظت از ناخن و افزایش دوام استفاده می شود. مانیکور فرانسوی ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما یک روش فوق العاده دشوار است.

عکس لاک فرنچ

عکس طراحی ناخن و لاک فرنچ

تفاوت بین مانیکور فرنچ با لاک فرنچ ناخن چیست؟

هنگامی که یک مانیکور فرنچ را در یک سالن زیبایی رزرو می کنید، برخی از خدمات مجلل دست را نیز دریافت خواهید کرد: برای مثال لایه برداری، ماساژ یا یک درمان موم پارافین نرم کننده. تکنسین همچنین قبل از به کار بردن لاک فرنچ، همانطور که در بالا توضیح داده شد، زمانی را صرف شکل دادن به ناخن ها، مرتب کردن کوتیکول ها و مقابله با سایر مشکلات پوستی یا ناخن می کند.

اما کسانی که لاک فرنچ را رزرو می کنند، ناخن های خود را همان گونه که انتظار دارند، فرنچ شده دریافت می کنند. اما حداقل خدمات دست یا ناخن اضافی را دریافت خواهند کرد. به همین دلیل لاک های فرنچ اغلب ارزان تر از مانیکور فرنچ هستند و برای کسانی که دست ها و ناخن هایی دارند که در شرایط عالی هستند، انتخاب خوبی است.

البته این بدان معنا نیست که کسانی که ناخن های کوتاه یا نامرتب دارند نمی توانند از لاک فرنچ لذت ببرند. تکنسین تلاش خواهد کرد تا ناخن های شما را بدون توجه به ظاهر فعلی تا حد ممکن زیبا جلوه دهد.

روش های مختلف انجام فرنچ ناخن

1 - فرنچ ناخن به روش ژلیش و کاشت ناخن

انجام فرنچ ناخن با استفاده از ژل، یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین روش ها برای ایجاد این استایل ناخن است.

در این روش، ابتدا یک لایه از ژل بر روی ناخن قرار داده می شود و سپس با استفاده از یک لامپ UV، ژل روی ناخن خشک می شود. سپس با استفاده از رنگ ژل، بخشی از ناخن به رنگ تیره پوشش داده می شود و در نهایت با یک لایه از ژل، ناخن حاصل درخشان و شفاف می شود، در ادامه به طور کامل تر مراحل انجام فرنچ ناخن به روش ژل را توضیح خواهیم داد.

عکس کاشت فرنچ ناخن

عکس کاشت فرنچ ناخن بسیار شیک و زیبا

مراحل انجام فرنچ ناخن با ژل

 1. پاک کردن ناخن ها: برای شروع، ناخن های شما باید به طور کامل پاک شده و از هرگونه روغن، گرد و غبار، یا موادی که ممکن است باعث تغییر رنگ چسبندگی ناخن شوند، پاک شوند.
 2. اعمال لایه پایه: برای شروع فرنچ ناخن، یک لایه نازک از پایه ژل بر روی سطح ناخن قرار می دهیم و سپس با استفاده از یک دستگاه UV یا همان لاک خشک کن، لایه پایه را خشک می کنیم. این لایه پایه به چسبیدن بهتر رنگ و افزایش ماندگاری فرنچ ناخن کمک می کند.
 3. اعمال رنگ تیره: در مرحله بعد، بخش پایینی ناخن که می خواهیم رنگ تیره روی آن قرار دهیم را با رنگ ژل مورد نظر رنگ می کنیم. برای رسیدن به بهترین نتیجه، بهتر است چندین لایه از رنگ ژل را به طور نازک و تدریجی روی ناخن بگذاریم. هر لایه از رنگ ژل باید با استفاده از لامپ UV خشک شود. بین هر لایه، ژل را پرس کنید تا از بروز حباب های هوا جلوگیری شود.
 4. ایجاد فضای بالایی فرنچ: پس از خشک شدن لایه های رنگ تیره، برای ایجاد فضای بالایی فرنچ ناخن، یک لایه از ژل سفید یا شفاف بر روی بخش بالایی ناخن قرار می دهیم. سپس با استفاده از پرس ناخن، بخش بالایی ژل را به شکل منحنی تر و به سمت پایین میکشیم. سپس ژل را زیر لامپ UV قرار داده تا خشک شود. در این مرحله، می توانید از قلم ناخن و محلول الکل برای تمیز کردن اجزای ناخن استفاده کنید و همچنین به مراحل بعدی بروید.
 5. مرحله بعد، پوشاندن کل ناخن با یک لایه ژل شفاف است. سپس ناخن را زیر لامپ UV قرار داده تا خشک شود و بعد از خشک شدن، ناخن را با پرس ناخن شکل دهید. این روش می تواند به سادگی با استفاده از انواع مختلف ژل ها و رنگ ها، برای ایجاد فرنچ ناخن در خانه یا سالن های زیبایی مورد استفاده قرار گیرد.

عکس فرنچ ناخن رنگی

عکس فرنچ ناخن رنگی ساده و شیک

از مزایای ژلیش و کاشت ناخن

 • ماندگاری بالا
 • ایجاد مقاومت بیشتر در سطح ناخن ها
 • زیبایی و تمیزی بیشتر کار

معایب این دو روش

 • پرداخت هزینه تمدید (ریمو کردن کار) و تغییر طرح روی ناخن تقریبا بین هر ۲۵ تا ۴۰ روز
 • پرداخت هزینه های رفت و آمد به سالن های زیبایی
 • پاک نشدن راحت مواد از روی ناخن ها
 • ایجاد برخی بیماری های ناخن مانند قارچ در صورت درست انجام ندادن کار
 • کاهش مقاومت ناخن ها به دلیل سوهان کشی زیاد روی سطح ناخن

2 - فرنج ناخن به روش لاک زدن

مراحل فرنچ ناخن با لاک در خانه عبارتند از :

1 - تمیز کردن ناخن ها

این کار بسیار ساده بوده و تنها به کمی دقت، ظرافت و سلیقه نیاز دارد. برای انجام مانیکور فرنچ در خانه باید در مرحله اول ناخن ها را با استفاده از پدهای مخصوص لاک پاک کن تمیز کنید تا هرگونه آلودگی و یا اثرات لاک قبلی پاک شود. این کار به ماندگاری بیشتر لاک نیز کمک می کند.

پاک کردن ناخن

قبل از انجام فرنچ ناخن باید آنها را کاملا تمیز کرد

2 - شستشوی ناخن و دست

در مرحله دوم دست و ناخن ها را با آب و صابون بشویید، پیشنهاد می شود از مایع ظرف شویی استفاده کنید. برای شستن دست ها حتما از آب سرد استفاده کنید، زیرا آب گرم باعث می شود که بعد از سرد شدن دست ها لاک خیلی راحت از روی ناخن ها جدا شود.

3 - استفاده از ابزارهای ناخن

در مرحله سوم با استفاده از ناخن گیر و سوهان ناخن های خود شکل داده و برای رفع ناهمواری ها سوهان کشی کنید. توجه داشته باشید که ناخن های شما زیادی بلند یا زیادی کوتاه نباشند، البته این موضوع بستگی به سلیقه شخص و مدلی که انتخاب کرده دارد.

4 - جداسازی کوتیکول ها و پوست ها

مرحله چهارم نوبت جداسازی کوتیکول ها و پوست های اضافی اطراف ناخن است. برای راحتی در جداسازی این قسمت ها حدود ۱ تا ۲ دقیقه انگشتان خود را در آب گرم قرار دهید. همچنین با استفاده از پولیش سطح ناخن را صیقل دهید تا هم سطح ناخن صاف شود و هم لاک یا سایر مواد به خوبی و به درستی روی سطح ناخن قرار بگیرند.

عکس جداسازی کوتیکول ناخن

عکس جداسازی کوتیکل های ناخن برای انجام عمل فرنچ ناخن

5 - لاک پایه برای فرنچ ناخن

مرحله پنجم نوبت استفاده از لاک پایه است. اگر بخواهید فرنچ ساده ناخن یا همان طرح اصیل را انجام دهید باید از یک لاک با رنگ صورتی کم رنگ و یک لاک به رنگ سفید استفاده کنید. یک لایه لاک بزنید و بگذارید کاملا خشک شود، سپس یک لایه دیگر بزنید.

6 - لاک زدن نوک ناخن

مرحله آخر نوبت به زدن لاک در قسمت نوک ناخن است. برای این که فرنچ تمیزی داشته باشید می توانید از برچسب های مخصوص فرنچ استفاده کنید. از راه های دیگر که می توانید در خانه به کار ببرید استفاده از چسب شفاف با عرض کم (چسب نواری) و چسب زخم است. بعد از زدن لاک به نوک ناخن ها اجازه دهید لاک خشک شود، سپس به آرامی چسب را از ناخن ها جدا کنید.

استفاده از چسب برای انجام فرنچ ناخن

استفاده از چسب برای انجام عمل فرنچ ناخن

اگر می خواهید مانیکور فرنچ شما ماندگاری بالاتری داشته باشد در آخر کار یک لایه لاک شفاف (تاپ کات یا برق ناخن) روی ناخن ها بزنید.

برای انجام فرنچ ناخن، چند ترفند حرفه ای و راحت دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از:

فرنچ با مهر ناخن

مهر ناخن، ابزاری سیلیکونی است که ظاهری برآمده و هموار دارد. برای اجرای فرنچ به کمک مهر ناخن، کافی است مقداری از لاک سفید را روی مهر ناخن بمالید. سپس ناخن خود را ثابت نگه دارید و کمی روی مهر ناخن فشار دهید.

انجام فرنچ با مهر ناخن

مراحل انجام فرنچ با مهر ناخن

این وسیله کاربردی، به راحتی نوار ظریفی از لاک را به قسمت بالایی ناخن شما منتقل می نماید. با افزایش یا کاهش میزان فشار ناخن روی مهر لاک، می توانید ضخامت فرنچ خود را تنظیم نمایید. مهر ناخن، در فروشگاه های لوازم آرایشی موجود است و می توانید به راحتی آن را تهیه نمایید.

فرنچ ناخن با نوار فرنچ

ابزار دیگری که برای اجرای فرنچ ناخن به کار می رود، نوارهای مخصوص فرنچ هستند. این نوارها چسب دارند و به شکل آماده برای تمام انگشتان دست و پا طراحی شده اند. برای استفاده از این محصول، کافی است نوارها را تک تک جدا کنید و روی ناخن هایتان بچسبانید. سپس فضای خالی قسمت بالای ناخن را با لاک سفید پر کنید. بعد از اینکه لاک کاملا خشک شد، نوار را با احتیاط از ناخن جدا نمایید.

فرنچ ناخن با نوار فرنچ

عکس مراحل انجام فرنچ ناخن با نوار فرنچ

به عنوان آخرین مرحله، لایه دیگری از تاپ کات را روی ناخن هایتان بزنید. این کار، از دیزاین فرنچ ناخن ها در برابر آسیب محیطی و لب پریدگی محافظت می نماید.

مزایای استفاده از لاک برای فرنچ ناخن

 • شخص به راحتی می تواند در منزل این کار را انجام دهد
 • با استفاده از لاک پاک کن های معمولی پاک می شود
 • امکان تغییر رنگ و ایجاد تنوع رنگی به دلیل راحت پاک شدن وجود دارد

معایب استفاده از لاک برای فرنچ ناخن

 • امکان پریدگی لاک با کار کردن وجود دارد
 • امکان خراب شدن سطح لاک در زمان لاک زدن و حتی تا یکی دو ساعت بعد انجام آن بسیار بالا است
 • ماندگاری کمتری دارد

عکس ناخن فرنچ طرح سیاه و سفید

عکس ناخن فرنچ طرح سیاه و سفید

در حالی که باید گفت فرنچ ناخن به روش ژلیش و کاشت ماندگاری بالایی دارد. در این روش ها شخص بسته به سرعت رشد ناخن های خود بین ۲۵ تا ۴۰ روز می تواند فرنچ و تزیینی زیبا با ماندگی بالا داشته باشد. اما باید گفت که امکان پریدگی قسمتی از ژلیش یا شکستن کاشت نیز وجود دارد.

مزایای فرنچ ناخن نسبت به سایر مدل های دیگر

 • با کمی تکرار و تمرین می توانید به سادگی به یک فرنچ ناخن تمیز برسید.
 • برای کسانی که دچار شکنندگی ناخن هستند و می خواهند ناخن های تمیزی داشته باشند این روش یکی از بهترین و طبیعی ترین روش ها است.
 • فرنچ ناخن یک طراحی مناسب انواع مناسبت ها است و انواع مختلفی از ساده تا مجلسی دارد که به نمونه های مختلف آن در قسمت های بعد توسط آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما می پردازیم.
 • برای کسانی که می خواهند طراحی و کاشت ناخن های خود را دیرتر تمدید کنند، بسیار مناسب است و ماندگاری بیشتری دارد.
 • فرنچ ناخن ظاهری بسیار شیک و کلاسیک دارد که به هر لباسی می پوشد و برای هر موقعیتی مناسب است.
 • با توجه به طرح ساده و کلاسیک فرنچ ناخن، این طرح با هر رنگ لباسی تطابق دارد و شما نیازی به نگرانی درباره تطابق رنگ ناخن و لباس نخواهید داشت.
 • افزایش طول ناخن: فرنچ ناخن به شما اجازه می دهد که ناخن های خود را به طور طبیعی و بدون احساس درد افزایش دهید. این طرح به ناخن های شما محافظت می کند و از شکستن آنها جلوگیری می کند.
 • برای هر سن و هر جنسیت: فرنچ ناخن به هر سن و هر جنسیتی می تواند بپوشد و همیشه ظاهری شیک و زیبا داشته باشد.
 • قابلیت انعطاف پذیری: انواع مختلفی از فرنچ ناخن وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا طرحی را که بهترین با نوع ناخن های شما سازگاری دارد انتخاب کنید.
 • ماندگاری بالا: ناخن های فرنچ با روش های مناسبی طراحی و ساخته شده اند که باعث می شود ماندگاری بالایی داشته باشند و برای مدت طولانی پس از طراحی زیبایی و جذابیت خود را حفظ کنند.

انجام فرنچ ناخن

عکس ابزار های مورد نیاز برای فرنچ ناخن

راه های ماندگاری بیشتر فرنچ ناخن و دیگر طرح ها روی ناخن

اگر فرنچ ساده ناخن را در خانه با لاک انجام می دهید یا دستگاه های ژلیش خانگی تهیه کرده اید یا برای این کار به سالن های آرایشی مراجعه می کنید، می توانید با راه کارهای زیر از ناخن های خود بیشتر مراقبت کنید و مدت زمان ماندگاری طرح ها را روی ناخن های خود بالا ببرید:

 • استفاده از دست کش در زمان شستن ظروف و کارهای آشپزی
 • عدم استفاده از ناخن ها برای ایجاد برش و جداکردن اجسام
 • عدم ضربه زدن با ناخن به اجسام
 • استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان
 • مراجعه به سالن های زیبایی معتبر برای انجام کارهای زیبایی (جهت جلوگیری از بیماری های پوستی و قارچی)
 • مراجعه به موقع به فرنچ کار، کانیکور و پدیکور کار خود برای تمدید و تغییر

انواع مدلهای مختلف فرنچ ناخن

انواع مدل ها و طرح ها مختلف فرنچ ناخن رنگی و ساده

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
برای فرنچ ناخن به چه وسایلی احتیاج داریم؟
لاک پاک‌کن یا استون برای پاک کردن لاک قدیمی، ناخن‌گیر، سوهان، لاک کم رنگ، لاک سفید و تاپ کت. اگر دوست دارید مانیکور یا پدیکور را قبل از طراحی انجام دهید، وسایل مانیکور و پدیکور هم لازم دارید.
انواع مدل فرنچ ناخن کدام هستند؟
پرطرفدارترین مدل فرنچ ناخن، کلاسیک است که در آن لاک پایه به رنگ طبیعی بوده و نوک ناخن ها سفید هستند. مدل های جدیدتری از فرنچ ناخن نیز امروزه رایج شده اند که از جمله آنها می توان به فرنچ رنگی اشاره کرد. در این روش باید نوک ناخن ها را به رنگ های دلخواه رنگ کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/27
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پین کاتر فرنچ ناخن مدل VF-1380
پین کاتر فرنچ ناخن مدل VF-1380
پین کاتر فرنچ ناخن مدل Smile-cut
پین کاتر فرنچ ناخن مدل Smile-cut
قلم طراحی ناخن ریوال د یانگ مدل فرنچ مانیکور
قلم طراحی ناخن ریوال د یانگ مدل فرنچ مانیکور
برچسب فرنچ ناخن کاغذی مثلثلی مدل GS16
برچسب فرنچ ناخن کاغذی مثلثلی مدل GS16
برچسب فرنچ ناخن ویستا مدل PRO بسته 120 عددی
برچسب فرنچ ناخن ویستا مدل PRO بسته 120 عددی
برچسب فرنچ ناخن با طرح زیگزاگ
برچسب فرنچ ناخن با طرح زیگزاگ
برچسب یا استیکر فرنچ ناخن رنگ سفید
برچسب یا استیکر فرنچ ناخن رنگ سفید
ناخن مصنوعی مربعی زد وان با طرح فرنچ بسته 100 عددی
ناخن مصنوعی مربعی زد وان با طرح فرنچ بسته 100 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد