منو

راهنمای خرید غلتک نقاشی یا غلتک رنگ + معرفی مدلهای پرفروش

اگر قرار است سطحی وسیع همچون دیوار یک ساختمان را رنگ کنید بهترین ابزار برای شما غلتک های نقاشی هستند.

غلتک نقاشی از رایج ترین ابزارها برای رنگ آمیزی ساختمان ها است که استفاده از علاوه بر آسان شدن کار رنگ آمیزی، سرعت کار را نیز افزایش می دهد علاوه بر آن از رنگ اسپری کمتر کثیف کاری دارد.

راهنمای خرید غلتک نقاشی

راهنمای خرید بهترین مدلهای غلتک نقاشی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید غلتک نقاشی را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده اید، اصلا نگران نباشید. در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با بهترین مدلهای غلطک رنگ یا غلطک نقاشی آشنا کنیم و نکات مهم هنگام خرید آن را با هم بررسی کنیم.

غلتک نقاشی چیست؟

این ابزار رنگ آمیزی از یک دسته و سری چرخان ساخته شده است. این سری ها دارای پوششی از جنس الیاف طبیعی و مصنوعی هستند. هنگام کار کردن باید سری را به رنگ مورد نظر آغشته کرده و اقدام به رنگ آمیزی کردن کنیم.

این رولر نقاشی با سرعت بالایی کار رنگ آمیزی کردن دیوار را برای شما انجام می دهد و به هیچ عنوان جایی را کثیف نمی کند.

انواع بافت غلتک نقاشی

همانطور که می دانید کیفیت نقاشی شما وابستگی زیادی با حجم پرزها و اندازه آنان دارد؛ یعنی هرچه تراکم پرزهایتان بر روی رول غلتک بیشتر باشد و اندازه آن نیز بلندتر باشد، شما می توانید رنگ های غلیظ تر و ضخیم تری را بر روی سطح مورد نظرتان منتقل نمایید.

غلتک ها می توانند بافت های طبیعی و مصنوعی داشته باشند. پارچه های طبیعی از دوام و کیفیت بهتری برخوردار هستند، اما همانطور که مشخص شد، گران تر نیز هستند. دسته های دیگری از این پارچه ها ممکن است ارائه شود که عبارتند از:

غلتک پرز بلند

این غلتک ها بیشتر مناسب رنگ آمیزی با رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیکی هستند که برای سطوح ناهموار و بافت های سنگین مناسب هستند و چنگالهای بلند آن باعث نفوذ رنگ به قسمتهای عمیق سطوح ناهموار می شود و همچنین برای رنگ آمیزی روی سقف ها نیز مناسب است.

غلتک رنگ پرز بلند

غلتک رنگ پرز بلند

غلتک پرز کوتاه

این نوع از محصولات از رولی با قطر کمتر نسبت به مابقی غلتک ها برخوردار هستند. این غلتک برای سطوح صاف و یکدست مناسب است. این مدل از محصولات از قدرت جذب رنگ کمتری با توجه به سطح کوچک و ارتفاع کوتاه تر پرزهای خود برخوردار هستند.

این غلتک ها بیشتر برای رنگ آمیزی با رنگ روغن مناسب هستند که مصرف کمتری نیز دارد.

غلتک پرز با متوسط

این غلتک ها برای رنگ آمیزی دیوارهای صاف مناسب هستند و همچنین دارای بافت سبک هستند و آنها برای رنگ آمیزی سقف نیز مناسب هستند. به دلیل اندازه مناسب رول و سایز کافی پرزهای موجود بر روی رول آنان می توان در خود حجم قابل قبولی رنگ را ذخیره نموده و در هر بار استفاده برایتان فضای نسبتا وسیعی را رنگ آمیزی نمایند.

غلتک های طرح دار (غلتک تکسچر)

همانطور که از نامش پیداست، غلطک رنگ تکسچر همانند غلطک های دیگر سطحی یکدست ندارد بلکه برای طرح دادن به روی دیوارها یا سقف طراحی شده است که عمدتا برای کارهای تزئینی و پتینه کاری استفاده می شود. این غلطک ها که اغلب از جنس فوم هستند الگو یا طرح خاصی دارند، وقتی که غلطک را رنگی می کنید الگوی روی آن شکل می گیرد، بنابراین هنگام رنگ آمیزی دیوار یا سقف، طرح به روی دیوار باقی می ماند.

غلتک طرح دار

غلتک رنگ طرح دار برای پتینه کاری

برخی از این غلتک ها طرح چوبی، آجری، سنگی و طرح های متنوع دیگری دارند. برای اشخاصی که دوست ندارند دیوار خانه یکدست رنگ شود می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین اغلب این نوع غلطک ها در سایز بزرگ ارائه می شوند و مناسب سطوح بزرگ همانند دیوارها و سقف هستند نه سطوح باریک و کوچک همانند درب یا چارچوب ها.

چه سطوحی را با کدام غلطک رنگ بزنید

سطوح کچی، آجری، سنگی

برای رنگ آمیزی سطوح کچی، آجری، سنگی و سطوح گچبری شده بهتر است از ضخیم ترین غلطک ها استفاده کنید. غلطک های ۱۹ میلیمتری گزینه مناسبی برای چنین سطوحی هستند چرا که رنگ بیشتری را در خود جای می دهند و می توانید سطوح ناهموار را به طور یکدست رنگ بزنید.

این در حالیست که اگر برای چنین سطوحی از غلطک هایی با پرز کوتاه ۶ میلیمتری استفاده کنید سطح یکدست رنگ آمیزی نمی شود چرا که این غلطک ها نمی توانند رنگ را لا به لای این ناهمواری ها انتقال دهند.

سقف و دیوارهای مسطح

برای رنگ آمیزی سقف و دیوارهای مسطح و خشک غلطک های ۱۰ میلیمتری گزینه بهتری هستند.

رنگ آمیزی سقف با غلتک رنگ

رنگ آمیزی سقف با غلتک رنگ یا غلتک نقاشی

دیوارها، سطوح چوبی و فلزی

برای رنگ آمیزی دیوارها، سطوح چوبی و فلزی غلتک های باریک ۶ میلیمتری یا حتی غلتک های فوم می توانند گزینه مناسبی باشند. این دو نوع غلطک می توانند سطوج چوبی و فلزی را به خوبی و یکدست رنگ آمیزی کنند.

سطوحی با بافت سبک

برای رنگ آمیزی سطوحی با بافت سبک تا متوسط غلتک های میکروفایبر انتخاب مناسبی هستند.

سطوح صیقلی و بسیار صاف

برای رنگ آمیزی سطوح صیقلی و بسیار صاف از غلطک های رنگ با پرز کوتاه سفید رنگ استفاده کنید. غلطک های بزرگ و با پرز بلند برای چنین سطوحی مناسب نیستند چرا که موجب می شوند نتیجه نهایی پوست پرتقالی شود.

فرق غلتک رنگ روغنی با غلتک رنگ پلاستیکی

باید بگوییم که تفاوت غلتک رنگ روغنی و پلاستیک در این است که برای رنگ های روغنی از یک روکش مصنوعی و یا الیاف طبیعی استفاده می کنند اما برای رنگ های پلاستیکی یا اکرلیک تنها از روکش مصنوعی استفاده می شود.

قیمت غلتک رنگ به همین موارد بستگی دارد که از چه روکش هایی در آن کار شده است. در واقع غلتک نقاشی از بافت های طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند.

پارچه های طبیعی طول عمر بیش تری دارند و قیمت آن ها کمی بیش تر از نوع مصنوعی است. باید بدانید که به منظور رنگ آمیزی سطوح با رنگ اکرلیک غلتک پرز بلند و برای رنگ روغنی غلتک های پرز کوتاه مناسب هستند.

از غلتک پرز بلند برای سطوح ناهموار و سقف استفاده می کنند ولی برای سطوح صاف غلتک پرز کوتاه می تواند انتخاب خوبی باشد. از غلتک با پرز متوسط هم اصولا برای نقاشی سقف ساختمان ها و سطوح هموار استفاده می کنند.

آغشته کردن غلتک رنگ به رنگ در ظرف مخصوص

آغشته کردن غلتک نقاشی به رنگ در ظرف مخصوص

نکات مهم هنگام خرید غلتک نقاشی

انتخاب نوع غلتک

اولین نکته برای خرید غلتک نقاشی مربوط به انتخاب نوع آن است که برای این منظور ما به شما اطلاعاتی مهم در خصوص انواع غلتک های رنگ کاری با توجه به اندازه پرزهای موجود بر روی رول آن ها در قسمت قبل از همین مطلب کرده ایم.

ساده یا طرح دار بودن غلتک

نکته دوم در انتخاب غلتک نقاشی مربوط به ساده یا طرح دار بودن غلتک است. اگر می خواهید یک نقاشی ساده را انجام دهید، یقینا باید از غلتک های ساده استفاده کنید اما اگر می خواهید پروسه رنگ آمیزی شما با طرح هایی نیز همراه باشد، می توانید به سراغ استفاده از غلتک های نقاشی طرح دار بروید.

سری های طرح دار دیوارهای منزل شما را فوق العاده جذاب می کنند این سری ها از لحاظ طرحی دارای مدل های متنوعی در بازار هستند که هر کدام طرحی شکیل و زیبا دارند. استفاده کردن از روکش های ساده و طرح دار بستگی به سبک دکوراسیون داخلی منزل و سلیقه شخصی شما خواهد داشت.

وزن نهایی غلتک

یادتان باشد کار کردن با غلتک های نقاشی بصورت دستی بوده و به همین خاطر هرچه این مدل از ابزارهای دستی برایتان از وزن نهایی کمتری برخوردار باشد، بهتر است. ناگفته نماند منظورمان از وزن نهایی یعنی وزن غلتک به علاوه دسته متصل به آن؛

عرض و قطر رول غلتک

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید غلتک نقاشی مربوط به عرض سطح رول و کوچکی یا بزرگی قطر آن می شود. اگر قرار است سطحی وسیع را نقاشی کنید، بهتر است به سراغ خرید غلتک هایی با ابعاد رولی بزرگ باشید.

سایز غلتک نقاشی

سایزهای مختلف غلتک نقاشب

قطر رول نیز در ارتباط مستقیمی با نگه داری رنگ در داخل آن قرار دارد. هرچه قطر رول غلتک شما بیشتر باشد، بهتر می توانید از آن برای نقاشی فضاهای بزرگتر استفاده کنید. ناگفته نماند رول هایی با قطر بزرگتر از مانور بیشتر و رول هایی با قطر کوچک مناسب نقاشی قسمت هایی هستند که امکان دسترسی آسانی به آنان وجود ندارد.

جنس الیاف رول غلتک

توجه به جنس الیاف رول غلتک های نقاشی نیز از دیگر موارد حائز اهمیتی می باشد که باید به آن توجه کنید. الیاف یا همان پرزهای تعبیه شده بر روی رول غلتک شما می تواند از جنس طبیعی و یا مصنوعی باشد. الیاف های مصنوعی بی کیفیت تر اما ارزان تر بوده و الیاف های طبیعی گرانتر و باکیفیت تر می باشند.

ناگفته نماند الیاف های مصنوعی ممکن است در حین نقاشی کردن سطوح از سوی شما بر روی آن بسچبند و کیفیت خروجی کارتان را به شدت بکاهند. این در حالی است که الیاف طبیعی فاقد این مشکل بوده و تازه رنگ بیشتری را در خود نیز بدون شُره کردن نگه می دارند.

سایز و جنس دسته

مورد بعدی در خصوص جنس و اندازه دسته غلتک نقاشی است. همانطور که گفتیم کار با این مدل از ابزارهای نقاشی بصورت دستی بوده و به همین سبب راحتی و خوش دست بودن دسته متصل به بدنه محصول از اهمیت بسزایی برخوردار است.
اگر دسته از جنس بی کیفیتی ساخته شده باشد دستان شما را هنگام رنگ آمیزی کردن فضای مورد نظر خسته می کند. دسته باید علاوه بر ارگونومی بودن جنسی ضد تعریق داشته باشد، این ویژگی سهولت استفاده از این ابزار را بسیار آسان و سریع می کند.

قیمت غلتک نقاشی

تمامی موارد گفته شده از جمله عوامل مهم و موثر بر روی قیمت غلتک نقاشی هستند. با تمام این اوصاف اما باید بدانید که این شما هستید که نهایتا بایستی میان این همه غلتک مختلف نقاشی بهترین را برای انجام کار و حرفه خود انتخاب نمایید.

بهترین مدلهای غلتک نقاشی

راهنمای شستشوی غلتک نقاشی

  • برای تمیزی غلتک نقاشی خود ابتدا سطلی را از آب گرم و کف صابون پر نمایید.
  • سپس غلتک خود را برای مدت زمانی حدودا ۱۰ دقیقه ای در داخل آن گذاشته و اجازه دهید تا رنگ های موجود در میان پرزها و الیاف غلتک به خوبی شُل شوند.
  • سپس غلتک خود را از سطح بیرون کشیده و آن را در زیر شیر آب بشویید.
  • یادتان باشد تمام ذرات رنگ موجود بر روی پرزهای رول غلتکتان باید از آن جدا شوند وگرنه بر روی آن خشک شده و دیگر ابزار برایتان کارایی نخواهد داشت.
  • بعد از انجام عمل شستشوی غلتک آن را در هوای آزاد قرار دهید و با دست روی رول آن بکشید تا رنگ ها سبب ایجاد چسبندگی میان الیاف آن نشود.
  • ناگفته نماند جداسازی رنگ های روغنی و پلاستیکی از روی غلتک ها خیلی سخت نیست اما تمیز کردن غلتکی آغشته به رنگ های اکریلیکی کمی سخت و نیاز به همت بیشتری از سوی شما نقاشان عزیز دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/12/02
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
غلتک نقاشی قطور مدل آلتین سایز 25 سانتیمتر
غلتک نقاشی قطور مدل آلتین سایز 25 سانتیمتر
غلطک نقاشی مدل اسفنجی سایز 9 اینچ
غلطک نقاشی مدل اسفنجی سایز 9 اینچ
غلتک نقاشی انگشتی تيک رول سایز 25 سانتی متر ترکیه ای
غلتک نقاشی انگشتی تيک رول سایز 25 سانتی متر ترکیه ای
غلتک نقاشی طرح دار به همراه فوم و دسته سایز 6 اینچ
غلتک نقاشی طرح دار به همراه فوم و دسته سایز 6 اینچ
غلتک نقاشی سایز کوچک 10 سانتی متر
غلتک نقاشی سایز کوچک 10 سانتی متر
غلتک طرح دار نقاشی جنس سیلیکونی طرح گل سایز 6 اینچ
غلتک طرح دار نقاشی جنس سیلیکونی طرح گل سایز 6 اینچ
دسته غلتک نقاشی سایز 6 /7 اینچ به همراه فوم 7 اینچ
دسته غلتک نقاشی سایز 6 /7 اینچ به همراه فوم 7 اینچ
غلتک نقاشی تارا سایز 25 سانتی متر
غلتک نقاشی تارا سایز 25 سانتی متر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد