منو

غذای تشویقی سگ چیست، انواع آن کدام است و چه کاربردهایی دارد؟

همه حیوانات خانگی عاشق دریافت جایزه و غذای تشویقی در ازای آموزش هستند، سگ خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک وعده غذای تشویقی سگ کافیست تا حیوان خانگی شما اشتیاق فوق العاده زیادی نسبت به یادگیری در زمینه نکات تربیتی، تمیز کردن دندان ها، سلامت لثه ها، حمام کردن پیدا کند.

بنابراین به عنوان صاحب سگ، خرید خوراکی تشویقی برای این حیوان، یکی از مهمترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید تا علاوه بر تشویق برای یادگیری مسائل مورد نظر شما، پیوند عاطفی عمیق تری بین شما وحیوان خانگی تان شکل بگیرد.

تشویقی سگ

راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

در ادامه این مطلب از طوطی کالا در مورد انواع غذای تشویقی سگ و کاربرد آنها و نیز زمان و مقدار استفاده از آن برای شما به طور مفصل توضیح میدهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

غذای تشویقی سگ چیست؟

تشویقی یا تریت (Treat) وعده های کوچک غذایی است که به صورت میان وعده و اسنک به سگ داده می شود و کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد. غذای تشویقی سگ به منظور تقویت، اشتها آور و نیز تربیت سگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

غذای تشویقی به عنوان میان وعده برای سگ استفاده می شود و هرگز نباید آن را جایگزینی برای غذای اصلی قرار دهیم. زیرا غذای تشویقی سگ کالری زیادی دارد و ممکن است موجب چاقی سگ شود.

تشویقی سگ

عکس تشویقی سگ به شکل استخوان

مزایای استفاده از تشویقی سگ چیست؟

خرید و استفاده از این نوع غذا برای سگ و حتی سرپرستان آن مزایای زیادی را به همراه دارد. به طوری که خوردن غذای تشویقی باعث خوشحالی سگ شده و به عنوان یک تشویق و جایزه پس از انجام یک کار خوب به این حیوان داده می شود. نقش تشویقی سگ را در تربیت و آموزش سگ نیز نمی توان نادیده گرفت.

علاوه بر این، به کمک این غذا می توانید ویتامین های مورد نیاز بدن سگ را تامین کرده و به سلامت دندان ها و همچنین سلامت پوست و موی او کمک زیادی کنید. به طور کلی می توان کاربرد غذای تشویقی را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • خوشحال کردن سگ
 • تشویق سگ پس از انجام یک کار خوب
 • تربیت و آموزش دادن به سگ
 • تامین ویتامین های مورد نیاز
 • کمک به حفظ سلامت پوست و مو
 • حفظ سلامتی دهان و دندان سگ
 • افزایش روحیه و انرژی سگ
 • افزایش انگیزه برای انجام تعلیمات
 • کمک به ارتباط عمیق بین سگ و صاحب
 • حفظ سلامتی پوست و مو سگ

تشویقی سگ

عکس دادن تشویقی به سگ

بهترین انواع تشویقی برای سگ

در بازار، تشویقی های سگ در انواع و اقسام مختلف عرضه می شوند و این تنوع محصول سبب می شود در انتخاب غذای مورد نظر دچار تردید شویم. شما می توانید با استفاده از راهنمای خرید تشویقی سگ با توجه به سن، اندازه بدن، نژاد، وزن، ذائقه سگ و حتی قیمت، تشویقی های موجود در بازار را خریداری کنید.

به طور کلی تشویقی های موجود در بازار به دسته های زیر تقسیم می شن:

 • تشویقی نرم: این تشویقی ها بافت نرمی دارند و به عصاره یا طعم گوش آغشته هستند. تشویقی نرم برای سگ های پیر که دندان ضعیفی دارند و یا برای توله سگ ها مناسب است.
 • تشویقی جویدنی: تشویقی جویدنی و سخت به نسبت تشویقی نرم، بافت سفت تر دارد. این نوع میان وعده معمولا تکه ای گوشت، استخوان و یا بخشی از غضروف حیوانی است. تشویقی سخت، مورد علاقه انواع سگ است.
 • تشویقی رژیمی: این تشویقی به دلیل کالری کمی که دارد برای سگ های پیر و یا سگ هایی که دچار اضافه وزن هستند بسیار مناسب است.
 • تشویقی استخوانی: این نوع تشویقی از ژلاتین حیوانی تهیه شده و مناسب برای دهان و دندان سگ است. تشویقی استخوانی با بافتی که دارد به تقویت دندان بسیار کمک می کند.
 • تشویقی بیسکوییتی: تشویقی بیسکوییتی در طعم های مختلف و بافت ترد نیز یکی از میان وعده های مورد علاقه سگ ها است.
 • تشویقی گیاهی: تشویقی گیاهی نیز از دیگر تشویقی های سگ است که با استفاده از گیاهان و سبزیجات تهیه می شود و خواص بسیاری دارد. بهتر آن است که قبل از خرید میان وعده و یا تشویقی سگ خود، راهنمای خرید تشویقی سگ را مطالعه کرده یا با دامپزشک مخصوص سگ تان مشورت کنید.

تشویقی سگ از چه سنی باید داده بشه؟

در سنین کم و از همان بدو تولد میتوانید برای تربیت سگ از غذای تشویقی استفاده کنید و طعم های مختلف را امتحان کنید تا متوجه شوید سگ شما چه برند و چه طعمی را دوست دارد. این موضع علاوه بر اینکه تاثیر مستقیم روی تربیت سگ شما دارد، به بهبود روابط و ایجاد یک رابطه عاطفی محکم بین شما و حیوان خانگی تان کمک میکند.

زمان استفاده از تشویقی سگ

تشویقی سگ باید متناسب با نژاد و سن و وزن آن باشد

چه زمانی از تشویقی سگ استفاده کنیم؟

اما شاید برایتان سوال باشد که چه زمانی میتوانید غذای تشویقی را برای سگ خود بدهید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بین وعده های غذایی اصلی، بهترین زمان برای دادن غذای سگ است، به ویژه اگر هدف شما از این کار آموزش دادن به سگ باشد.

در واقع یک سگ صبح، ظهر و شب نیاز به غذا دارد و شما باید دقت کنید با دادن غذای تشویقی در زمان وعده های اصلی غذا، اشتهای سگ را کور نکنید؛ زیرا غذای اصلی موجب سلامتی و رشد سگ می شود و حذف هر وعده از برنامه روزانه تبعات بدی به دنبال دارد. پس به یاد داشته باشید که بلافاصله بعد از غذا خوردن یا قبل از غذا زمان مناسبی برای این کار نیست.

در زمان یادگیری و تعلیم سگ هر زمان، سگ عمل مورد نظر شما را اجرا کرد به او پاداش دهید. در مواقعی که می خواهید سگ خود را نیز خوشحال کنید و یا کار خوبی که به او آموزش داده نشده را انجام می دهد نیز لازم است به عنوان تشکر یا جایزه، غذای تشویقی دریافت کند.

قانون ۱۰% تشویقی

جالب است بدانید قانونی به نام قانون 10 درصد تشویقی وجود دارد. فلسفه این قانون این است که سگ ها عاشق تشویقی هستند و شما به عنوان صاحب این حیوان خانگی هم عاشق خوشحال کردن او هستید! اما غذای تشویقی هم در هر حال نوعی غذا است و اگر به میزان زیاد به سگ داده شود باعث اضافه وزن و چاقی در او خواهد شد. به همین دلیل لازم است که قانون ۱۰% رو در مورد تشویقی دادن رعایت کنید.

به عبارت دیگر تشویقی سگ نباید بیشتر از ۱۰% از رژیم غذایی و کالری دریافتی روزانه اش رو تشکیل بدهد! در این زمینه می تونید با یه دامپزشک مشورت کنید و مقدار تشویقی رو بر اساس وزن سگ و میزان فعالیتش محاسبه کنید.

خرید اینترنتی بهترین تشویقی های سگ

شما چقدر از تشویقی استفاده می کنین؟

غذای تشویقی سگ بهترین گزینه برای آسون کردن آموزش و یاد دادن رفتارهای درست به سگ هاست. نگهداری از سگ ها بدون دادن غذای تشویقی به اونا و نادیده گرفتن علاقه شون کار درستی نیست. پس بهترین همیشه گزینه های تجاری یا خونگی جایزه سگ رو تهیه کنین و با استفاده به موقع ازش، بهترین تجربه نگهداری از سگ رو به خودتون هدیه بدین.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین تشویقی برای سگ چیست؟
تشویقی های سگ در انواع و اقسام مختلف عرضه می شوند و کاملا بستگی به سن، اندازه بدن، نژاد، وزن، ذائقه سگ شما دارد، شما می توانید باید با توجه موارد ذکر شده بهترین تشویقی های موجود در بازار را خریداری کنید.
قیمت تشویقی سگ چند است؟
قیمت انواع تشویقی سگ به عوامل همچون برند شرکت تولید کننده، حجم و وزن تشویقی، کیفیت مواد و ترکیبات تشکیل دهنده، ویتامین های موجود و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع تشویقی سک از 30 هزار تومان تا 5 میلیون تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/17
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
تشویقی سگ فلامینگو مدل texas bubble وزن 250 گرم
تشویقی سگ فلامینگو مدل texas bubble وزن 250 گرم
غذای تشویقی سگ لاو می مدل LM1 وزن 350 گرم
غذای تشویقی سگ لاو می مدل LM1 وزن 350 گرم
غذای تشویقی سگ مای پتز مدل SNACK LUNG LAMBS وزن 100 گرم
غذای تشویقی سگ مای پتز مدل SNACK LUNG LAMBS وزن 100 گرم
غذای تشویقی سگ جینو مدل اسنک آئورت گاوی وزن 75 گرم
غذای تشویقی سگ جینو مدل اسنک آئورت گاوی وزن 75 گرم
غذای تشویقی سگ فاما پت مدل SNACK LUNG LAMBS وزن 20 گرم
غذای تشویقی سگ فاما پت مدل SNACK LUNG LAMBS وزن 20 گرم
غذای تشویقی سگ دودوتی مدل Mix وزن 350 گرم
غذای تشویقی سگ دودوتی مدل Mix وزن 350 گرم
تشویقی سگ طرح استخوان بسته 3 عددی
تشویقی سگ طرح استخوان بسته 3 عددی
غذای تشویقی سگ مانچی مدل King Chewy بسته 100 عددی
غذای تشویقی سگ مانچی مدل King Chewy بسته 100 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد