منو

عقب زن ناخن چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

اینکه ناخن در زیبایی دست و پاها تاثیر گذار است یک واقعیت غیرقابل انکار است. لازمه شروع مانیکور و پدیکور، یکدست کردن ناخن ها و از بین بردن پوست های زائد روی سطح ناخن می باشد.

عقب زن ناخن یکی از وسایل اصلی مانیکور و پدیکور است که با استفاده از آن پوست های روی سطح ناخن کنار زده می شود. چه هدف شما یک مانیکور ساده باشد چه کاشت ناخن باید در ابزار خود حتما یک عقب زن ناخن با کیفیت داشته باشید.

عکس عقب زن ناخن

راهنمای خرید عقب زن ناخن یا پوشر ناخن

عقب زن ناخن چیست؟

عقب زن یا پوشر ناخن (cuticle nail pusher) از ابزار های کاربردی و مهم در زمینه زیبایی و سلامت ناخن است. این وسیله میله ای شکل با یک سری قاشقی و یک سری تیز مسطح برای کنار زدن گوشت های اضافه دور ناخن (کوتیکول) به کار می رود و معمولا از جنس فلز (استیل ضد زنگ) و چوب و گاهی مواقع از پلاستیک ساخته میشود.

سر قاشقی شکل عقب زن کوتیکول ناخن برای پایین دادن کوتیکول های ریشه ناخن استفاده می گردد. همچنین برای پاکسازی زیر ناخن می توان از سری تیز آن استفاده کرد. سری مسطح آن نیز برای کنار راندن پوست های مرده از روی صدف ناخن مناسب است.

رشد کوتیکول های اطراف صدف ناخن باعث می شود ناخن بد فرم شده و صدف آن کوچک تر شود. با استفاده از این ابزار میتوانید بدون آسیب به صدفِ ناخن، کوتیکول ها را عقب زده و اطراف ناخن را مرتب کنید.

عکس عقب زن ناخن

عکس عقب زن ناخن فلزی استیل با کیفیت

نحوه استفاده از عقب زن ناخن

نحوه استفاده از عقب زن ناخن بسیار ساده است. اما اگر تازه کار هستید اصلا نگران نباشید، شما می توانید، کوتیکول اطراف ناخن را پس از نرم شدن در آب ولرم و نرم کننده به راحتی با استفاده از پوشر به عقب برانید و یا حتی می توانید بعد از دوش گرفتن این کار را انجام دهید زیرا در این زمان پوست شما نرم است و به راحتی می توانید آن را به عقب هل دهید.

شما هرگز نباید کوتیکول خود را ببرید و تنها باید آن ها را به آرامی هل دهید و اگر لایه نازک روی ناخن خود را ببرید منجر به عفونت خواهد شد. بنابراین با استفاده از انتهای عقب زن کوتیکول را هل دهید، به همین سادگی! و تا آنجا که می توانید این کار را با ملایمت انجام دهید.

عقب زن ناخن چوبی

همانطوری که اشاره کردیم عقب زن ها انواع مختلفی مانند فلزی و چوبی دارد. عقب زن چوبی بسیار پر استفاده است. اکثر ناخنکاران محترم از آن استفاده می کنند چرا که یک بار مصرف بوده و برای هر فرد یک عدد جدا استفاده می شود.

عکس عقب زن ناخن چوبی

عکس عقب زن ناخن چوبی ساده و رنگی

فواید استفاده از عقب زن ناخن چیست؟

استفاده از عقب زن ناخن می تواند فواید زیادی برای مراقبت از ناخن ها و پوست اطراف آنها داشته باشد. برخی از فواید استفاده از این ابزار عبارتند از:

  • پاکسازی پوسته های اطراف ناخن: استفاده از این ابزار باعث پاکسازی پوسته های اطراف ناخن و دفع آنها می شود.
  • حفظ سلامتی پوست و ناخن: استفاده صحیح از این ابزار می تواند به حفظ سلامتی پوست و ناخن کمک کند و از بروز عفونت های پوستی جلوگیری کند.
  • ایجاد شکل زیبایی برای ناخن ها: استفاده از این ابزار به شکل صحیح می تواند به فراهم کردن شکل زیبایی برای ناخن ها کمک کند.
  • آماده سازی ناخن برای مانیکور و پدیکور: استفاده از این ابزار می تواند ناخن را برای مانیکور و پدیکور آماده سازی کند و به عنوان یک بخش از فرایند مراقبت از ناخن ها استفاده شود.

به طور کلی، استفاده از cuticle nail pusher به شرط استفاده صحیح و اصولی آن، می تواند به مراقبت از ناخن ها و پوست اطراف آنها کمک کند.

نحوه استفاده از عقب زن ناخن

عکس نحوه استفاده از عقب زن ناخن

آیا استفاده از عقب زن ناخن می تواند مضرر باشد؟

در زمان استفاده از این ابزار، باید به مواردی مانند تمیز بودن ابزار و عدم استفاده از آن به شکل خشن و با فشار زیاد به پوست و ناخن توجه کرد تا از آسیب رساندن به پوست و ناخن جلوگیری شود.

استفاده نادرست، نامناسب و ناصحیح از عقب زن ناخن می تواند به مشکلاتی از جمله خشکی، التهاب، عفونت و آسیب به پوست و ناخن منجر شود.

همچنین، استفاده از این ابزار می تواند باعث بیشتر شدن پوسته های لایه بردار و ایجاد ترک ها در پوست اطراف ناخن شود. در برخی افراد، استفاده از این ابزار می تواند باعث حساسیت و التهاب پوست شود و به تدریج باعث آسیب به پوست و ناخن شود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
عقب زن ناخن چیست؟
عقب زن یا پوشر ناخن ابزارای میله ای مانند با یک سری قاشقی و یک سری تیز مسطح برای کنار زدن گوشت های اضافه دور ناخن (کوتیکول) می باشد و معمولا از جنس فلز (استیل ضد زنگ) و چوب ساخته میشود.
استفاده از عقب زن ناخن چه فوایدی دارد؟
استفاده از عقب زن ناخن می تواند فواید زیادی برای مراقبت از ناخن ها و پوست اطراف آنها داشته باشد. مانند پاکسازی پوسته های اطراف ناخن، حفظ سلامتی پوست و ناخن، ایجاد شکل زیبایی برای ناخن ها، آماده سازی ناخن برای مانیکور و پدیکور و ...
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/05
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
عقب زن ناخن اس ای وی مدل CAT2022
عقب زن ناخن اس ای وی مدل CAT2022
عقب برنده ناخن اُکی مدل Titan
عقب برنده ناخن اُکی مدل Titan
پوشر ناخن جنس استیل مدل TR
پوشر ناخن جنس استیل مدل TR
عقب برنده ناخن چوبی بسته 10 عددی
عقب برنده ناخن چوبی بسته 10 عددی
عقب زن ناخن لوپینا استیل مدل J004
عقب زن ناخن لوپینا استیل مدل J004
عقب زن ناخن دارک استار مدل چوبی بسته 100 عددی
عقب زن ناخن دارک استار مدل چوبی بسته 100 عددی
عقب زن ناخن زولینگ جنس استیل ضد زنگ
عقب زن ناخن زولینگ جنس استیل ضد زنگ
عقب زن ناخن هفت رنگ فلزی دکسی بای مدل DX-1379
عقب زن ناخن هفت رنگ فلزی دکسی بای مدل DX-1379
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد