منو

بهترین ظرف نگهدارنده غذای کودک یا انبار غذای کودک

ظرف نگهدارنده غذای کودک مدل گربه طرح پکمن جنس فیبر بامبو
ظرف نگهدارنده غذای کودک مدل گربه طرح پکمن جنس فیبر بامبو
ظرف نگهدارنده غذا 3 تکه کودک پلاستیکی طرح بیسکوییت
ظرف نگهدارنده غذا 3 تکه کودک پلاستیکی طرح بیسکوییت
ظرف نگهدارنده غذا کودک مدل دو طبقه طرح موز جنس فیبر بامبو
ظرف نگهدارنده غذا کودک مدل دو طبقه طرح موز جنس فیبر بامبو
ظرف نگهدارنده غذای کودک مدل جغد جنس پلاستیکی
ظرف نگهدارنده غذای کودک مدل جغد جنس پلاستیکی
ظرف غذای کودک مدل HEY LIFE به همراه قمقمه بدون BPA
ظرف غذای کودک مدل HEY LIFE به همراه قمقمه بدون BPA
ظرف غذا 4 تکه کودک کیکابو جنس پلاستیک مدل Bowl
ظرف غذا 4 تکه کودک کیکابو جنس پلاستیک مدل Bowl
ظرف غذا کودک مدل fashion به همراه لیوان جنس پلاستیک بدون BPA
ظرف غذا کودک مدل fashion به همراه لیوان جنس پلاستیک بدون BPA
ظرف غذای کودک هوبی لایف طرح گربه جنس پلاستیک دو طبقه
ظرف غذای کودک هوبی لایف طرح گربه جنس پلاستیک دو طبقه
ظرف غذا 5 تکه کودک کوکو جنس فیبر بامبو طرح unicorn
ظرف غذا 5 تکه کودک کوکو جنس فیبر بامبو طرح unicorn
ظرف غذا کودک طرح اسپایدرمن به همراه قاشق و چاپستیک
ظرف غذا کودک طرح اسپایدرمن به همراه قاشق و چاپستیک
ظرف غذای کودک رووکو جنس استیل و پلاستیک حجم 520 میل
ظرف غذای کودک رووکو جنس استیل و پلاستیک حجم 520 میل
ظرف غذای کودک لانچ باکس جنس پلاستیک دو طبقه
ظرف غذای کودک لانچ باکس جنس پلاستیک دو طبقه

یک سال تحصیلی دیگر در راه است و والدین تلاش می کنند تا قبل از شروع مدرسه یا مهد کودک همه چیز را برای راحتی فرزندانشان مهیا سازند. اگر فرزند یا فرزندانتان جزو آن دسته از کودکانی هستند که غذای خود را به مدرسه یا مهد کودک می برند، قطعاً توجه به انتخاب و تهیه بهترین ظرف نگهدارنده غذای کودک از نکات مهم تلقی می شود.

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با انواع ظرف نگهدارنده غذای کودک یا انبار غذای کودک آشنا کنیم و نکات مهم هنگام خرید آن را با هم بررسی کنیم و چند نمونه از بهترین و پرفروش ترین مدلهای ظروف نگهدارنده غذای کودک را خدمت تان معرفی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

راهنمای خرید ظرف نگهدارنده غذای کودک

راهنمای خرید ظرف نگهدارنده غذای کودک و نوجوان

ظرف نگهدارنده غذای کودک چیست؟

ظرف نگهدارنده غذای کودک (Baby food container) که به نام های انبار غذای کودک، ظرف آوند یا گنجانه نیز شناخته می شوند، وسیله ای برای نگهداری مواد خوراکی یا غیرخوراکی کودک است.

این ظرف غذا ها از مواد شیمیایی خاصی تولید شده اند، بدین صورت که در عین عدم شکستن و سنگینی و آسیب به نوزاد، می توانند گرما و سرمای غذا را بدون کوچک ترین تغییری در ساختمار شیمیایی خود تحمل کنند.

این ظرف ها دارای ظاهری زیبا، فانتزی و رنگی می باشند که سبب جذب و اشتیاق کودک به غذا خوردن می گردند.

کاربرد ظرف نگهدارنده غذای کودک

از همان ابتدا تا زمان مهد کودک و مدرسه کودکتان ظرف نگهدارنده غذا برای شما بسیار مفید است. گاهی به علت کمبود وقت باید برای دو وعده برای کودک غذا درست کنید و باقی مانده را در ظرفی مناسب و سالم نگهداری کنید.

هنگام مهد رفتن کودک نیز باید همراه او در ظرف سالم غذا بفرستید. برای رفتن به مهمانی یا هر جای دیگر گاهی مقدور نیست قوطی شیر خشک و سرلاک و ... را با خود ببرید. شما می توانید در این انبار های طبقه طبقه مقدار مورد نیاز را با خود ببرید.

توجه کنید در انتخاب ظرف نگهدارنده غذای کودک هر دو از جنس خوب استفاده کنید، زیرا جنس بدون کیفیت موجب ضرر رساندن به سلامتی کودک شما خواهد شد.

نحوه استفاده از طرف نگهدارنده غذای کودک

نحوه استفاده از ظرف نگهدارنده غذای کودک

توصیه های مهم خرید ظرف نگهدارنده غذای کودک برای مهد یا مدرسه

  • ظرفی بخرید که قابلیت قرار دادن مواد غذایی مختلف در حجم کم را داشته باشد. به عبارت دیگر بهتر است که داخل ظرف غذای نوزاد دیواره های جداکننده داشته باشد یا چند عدد ظرف کوچک داخل آن قرار گیرد. در این صورت برای قرار دادن مقدار کم از چند ماده غذایی مشکلی پیش نمی آید. این نکته بویژه برای غذای کمکی و میان وعده نوزاد اهمیت بیشتری دارد.
  • برای کودکان بزرگ تر ظروف دو یا چندطبقه را انتخاب کنید تا بتوانید غذای اصلی و میان وعده ها را جدا کنید.
  • توجه داشته باشید که بهتر است ظروف غذای کودک از جنس پلاستیکی مرغوب باشند و قابلیت قرار گرفتن در مایکروفر را داشته باشند. اگر مهد کودک مایکروفر ندارد توصیه می شود که ظروف استیل را انتخاب کنید. این ظروف دوام بسیار خوبی دارند و حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند. علاوه بر این ظروف استیل در مقابل ضربه مقاومت زیادی دارند، پوسیده نمی شوند و زنگ نمی زنند، برخلاف ظروف پلاستیکی رنگ و بو را به خودشان نمی گیرند و تغییر رنگ نمی دهند.

BPA چیست؟

یکی از مواد اولیه در تولید پلاستیک است، که آن را سخت و شفاف می کند. استفاده از این ماده در تولید اقلام مربوط به کودک و نوزاد از سال 2012 ممنوع شده است، زیرا باعث مختل شدن سلامتی در دراز مدت خواهد شد. اکثر ظروف پلاستیکی مربوط به کودک BPA_free یعنی فاقد این ماده هستند. اما والدین باز هم باید در توجه به این امر حساس باشند.

نکات مهم در خرید ظرف نگهدارنده غذای مدرسه و مهدکودک

تفاوتی نمی کند ظرف نگهدارنده غذای دخترانه باشد یا ظرف نگهدارنده غذای پسرانه، والدین باید قبل از خرید ظرف نگهدارنده غذای کودک، آن را از نظر یک سری پارامتر مورد بررسی قرار دهند. این پارامترها می توانند مواردی چون جنس، طرح، دوام، کیفیت، اندازه، حمل آسان و سهولت در استفاده باشند. اما باید به عواملی چون سن، ترجیح سبک و نوع غذاهایی که کودکان معمولاً می خورند نیز توجه شود.

ظرف نگهدارنده غذا کودک فانتزی و کارتونی

ظرف نگهدارنده غذا کودک فانتزی و کارتونی

سن و سبک غذایی کودک

از یک سو باید بدانید ظرف غذای کودکانی که به مهدکودک و پیش دبستانی می روند با بچه هایی که به مدرسه، اردو و یا گردش های خانوادگی می روند، متفاوت است. از سوی دیگر ظرف غذا هایی که برای پاستا، برنج، پیتزا، سبزیجات و غذاهای جامد مناسب هستند ممکن است توانایی بسته بندی غذاهایی چون خوراک لوبیا، سوپ، ماست و غیره را نداشته باشند.

طرح ظرف غذا

برخی از بچه ها بیشتر از بقیه به ظاهر ظرف غذای خود اهمیت می دهند، بنابراین طیف گسترده ای از سبک ها و رنگ های موجود در فروشگاه های فیزیکی و آنلاین مانند شاهزاده خانم های دیزنی، قهرمانان کارتونی و دایناسورها برای این چنین کودکان یک امتیاز محسوب می شود که ممکن است ظاهر آن ها برای کودک شما نیز جذاب باشد.

مطمئن باشید اکثر بچه ها به یک ظرف غذای مملو از خوراکی های خوشمزه و دارای ظاهری جذاب، پاسخ مثبت می دهند.

جنس ظرف غذا

ارائه انواع ظروف غذای پلاستیکی و یا فلزی که دارای محفظه های داخلی یا ظروف جداگانه و همین طور لوازم جانبی هستند، می توانند دست شما را برای انتخاب باز بگذارند.

جنس ارتباط مستقیمی با وزن ظرف غذای کودک دارد. مناسب بودن وزن ظرف غذا کمک می کند تا کوله پشتی یا کیف کودک سنگین نشود.

جنس یک ظرف غذا باید به گونه ای باشد که علاوه بر محافظت از غذا، از میوه های نرم و تنقلات ترد نیز محافظت کند و همچنین باید از نظر دمایی عایق بندی شده باشد و بتواند برای چند ساعت غذا را ایمن نگه دارد.

اگر جنس ظرف غذایی که خریداری کرده اید به گونه ای است که دمای غذاها را ایمن نگه نمی دارد، خالی از لطف نیست که یک کیف عایق، همراه با بند برای حمل آن تهیه کنید.

جنس ظرف غذای کودک باید در برابر لکه ها مقاوم باشد و شکاف های آن، باقی مانده غذاها یا لکه ها را به دام نیندازد، علاوه بر آن باید قابل استفاده در مایکروویو و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشد.

یکی دیگر از مواردی که می توان در رابطه با جنس ظرف غذای کودک بدان اشاره کرد این است که دوستدار محیط زیست و پس از مصارف بسیار، قابل بازیافت باشد.

ظرف عذای کودک استیل

ظرف گرم نگهدارنده غذای کودک استیل و پلاستیک

دوام و کیفیت ظرف نگهدارنده غذا

بچه ها نیازمند ظرف های غذای سخت تر از ظرف های بزرگسالان هستند چراکه قفل و چفت های آن باید قدرت تحمل هل دادن و فشرده شدن در کوله پشتی و یا حتی انداخته شدن روی زمین را حداقل به اندازه یک سال تحصیلی داشته باشند به طوری که پس از استفاده زیاد و خشن توسط بچه ها نشکنند.

ظرف غذای کودک باید به گونه ای طراحی و مهر و موم شده باشد که از نشتی غذاهایی چون سوپ یا سایر مایعات جلوگیری کند. هر محفظه تعیین شده ظرف غذا بهتر است برای اینکه غذاها را خوب نگه دارد، در محکم و با کیفیت داشته باشد.

اندازه انبار غذای کودک

اندازه ظرف غذای کودک باید ایده آل باشد. نباید آنقدر بزرگ باشد که مجبور شوید مقدار زیادی غذا بسته بندی کنید و نه آنقدر کوچک باشد که نتوانید یک وعده غذا را با اندازه مناسب بسته بندی نمایید. پس این ظرف ها در عین جمع و جور بودن باید جادار و کاربردی باشند.

حمل آسان ظرف نگهدارنده غذا

ظروف غذای کودکان باید به راحتی داخل کوله پشتی جای بگیرند ضمن اینکه به بیرون آوردن راحت آن ها نیز از کیف توجه شود که البته دسته دار بودنشان به این امر کمک زیادی می کند. ظروف غذایی که در کیف قرار گرفته اند باید به راحتی روی شانه قابل حمل باشند و یا به صورت عمودی از طریق دسته، با دست جابجا شوند.

سهولت در استفاده ظرف غذا

ظروفی که دارای پارتیشن هستند، یک گزینه مفید و عالی برای تقسیم و جداسازی آسان و همین طور مرتب نگه داشتن غذاها به شمار می آیند چراکه قسمت های آن ها به صورت منظم یا روی هم چیده شده اند و یا در کنار هم قرار گرفته اند. این تقسیم کننده ها امکان داشتن چندین نوع غذا را در کنار یک میان وعده سازمان یافته، آن هم با حفظ تازگی و بافت، در اختیار شما قرار می دهد.

سهولت در استفاده از ظرف غذای کودک

عکس استفاده کودک از ظرف نگهدارنده غذای کودک

این ظروف در عین اینکه غذاها را مرتب نگه می دارند، باید به گونه ای باشند که تمیز کردن، شستن و خشک کردن قطعات آن ها آسان باشد. از طرف دیگر باید این نکته را در نظر داشته باشید که شستشوی دستی مدل های دارای محفظه های کوچک با گوشه های تنگ نسبت به مدل های برخوردار از محفظه های بزرگ و گوشه های گرد، دشوارتر است.

طراحی ظروف غذای کودکان باید به صورتی باشد که بچه های خردسال بتوانند به تنهایی هر قفل یا دربی را باز و کاملاً ببندند.

قیمت ظرف نگهدارنده غذای کودک و نوزاد

اگر اندکی زمان بگذارید و در اینترنت بچرخید، می بینید که قیمت انواع ظروف نگهدارنده غذای کودک متنوع است و فروشگاه های آنلاین بسیاری آن ها را ارائه می دهند. قیمت این ظروف از قیمت مقرون به صرفه در بازار وجود دارد تا بنا به کاربرد به قیمت بالاتری در فروشگاه های حضوری و آنلاین به فروش می رسد. هر شخصی براساس نیاز و کاربرد خود، هزینه پرداخت کرده و نوعی از این ظروف را تهیه می کند.

آیا ظرف نگهدارنده غذای استیل برای مدرسه بچه ها مناسب است؟

در صورتی که ظروف غذای استیل از ساختار فلزی محکمی چون استیل ضد زنگ و یا سیلیکون ساخته شده باشند، می توانند برای مدرسه بچه ها مناسب و ماندگار باشند. بنابراین استحکام ساختار این ظروف نه تنها به افزایش طول عمر آن ها کمک می کند بلکه می توانند یاری دهنده شما و فرزندتان در مسیر مدرسه یا مهدکودک برای داشتن غذاهای سالم با دمای ایمن آن هم در تمام طول سال باشند.

از طرف دیگر اگر این ظروف از نظر ساختار ساده باشند، تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان می شود. زیرا می توانید همه شستنی ها را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

خرید ظرف نگهدارنده غذای کودک

نکات مهم در خصوص رعایت بهداشت ظرف تغذیه مدرسه

حفظ بهداشت، سلامت، طراوت و تازگی تغذیه از عواملی است که توجه به آن ها در حفظ سلامت کودک نقش مهمی دارد.

  • اولین موردی که در مرحله خرید به جهت رعایت بهداشت ظرف تغذیه مدرسه باید بدان توجه کرد، این است که ظرف غذا محفظه های بهداشتی داشته است. این محفظه های بهداشتی امکانی را در اختیار والدین قرار می دهند تا انواع خوراکی ها مانند میوه های خرد شده، تنقلات و تغذیه اصلی را بدون نگرانی از آلوده شدن برای کودکشان بگذارند.
  • قفل یا پلمپ شدن این ظرف ها نیز از نشت، کثیفی و انتشار بوی مواد غذایی در کوله نیز جلوگیری می کند از این رو مهم تلقی می شود.
  • به جهت اینکه بهداشت ظرف تغذیه کودکتان رعایت شود، باید فاقد مواد سمی و مضر باشد چراکه این مواد به مرور می توانند برای انسان ها مشکلاتی را ایجاد کنند.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ظرف نگهدارنده غذای کودک چند است؟
قیمت انواع ظرف نگهدارنده غذای کودک از 25 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه ظرف، وزن و ابعاد، جا دار بودن و تعداد طبقات، قابلیت های شستشویی و مقاومتی و ... بستگی دارد.
بهترین مارک های ظرف نگهدارنده غذای کودک
از بهترین و محبوبترین برندهای تولید کننده نگهدارنده ظرف غذای کودک می توان به برندهای ایکیا، تویست شیک، کیکابو، دکتر براونز، رووکو، لانچ باکس، بیبی سیل، میسوتا، هوبی لایف، تیتز، چیکو، وی کر، نوبی، مادرکر، لیمون و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/27
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد