منو

راهنمای خرید صندلی گیمینگ و معرفی بهترین و ارزانترین برندها

تحقیقات علمی ثابت کرده است که نشستن طولانی مدت در یک حالت ثابت صدمات بدی و جبران ناپذیری روی سلامتی انسان دارد. گیمر های حرفه ای از جمله افرادی هستند که در معرض همین عوارض ثابت نشستن روی صندلی هستند. در این صورت بهترین راه برای جلوگیری ازین صدمات خرید صندلی گیمینگ است.

معمولا کسانی که اهل بازی های کامپیوتری هستند، مدت زمان زیادی را پشت سیستم به انجام بازی های کامپیوتری اختصاص می دهند. همین امر باعث آسیب به ستون فقرات به خصوص گردن می شود، از این رو صندلی علاوه بر مهار ستون فقرات بدن می بایست از گردن شما نیز حفاظت کند. کسانی که با صندلی های کامپیوتر معمولی بازی می کنند، طی مدت زمان کوتاهی دچار درد گردن و کمر شده و در طولانی مدت با دیسک کمر و گردن مواجه می شوند.

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

راهنمای خرید انواع صندلی گیمینگ حرفه ای

بدون شک صندلی گیمینگ بهترین وسیله برای پیشگیری از عوارض ناشی از بازی های رایانه ای است. کافیست فقط یک بار هزینه کنید و جلوی خیلی از هزینه های بیمارستانی را بگیرید. البته لازم به ذکر می باشد، خیلی از این عوارض غیرقابل برگشت هستند و تا ابد روی بدن شما باقی می ماند.

این صندلی با طراحی ارگونومیک خود علاوه بر جلوگیری از آسیب به گردن و ستون فقرات از آسیب به مچ و آرنج دست هم جلوگیری می کند. این صندلی برای کسانی که کارهای اینترنتی انجام می دهند نیز مناسب هستند. زیرا نوع کار تفاوتی ندارد بلکه میزان استفاده از کامپیوتر است که باید مدیریت و کنترل شود.

صندلی گیمینگ چیست؟

در واقع نسل ارتقاء یافته صندلی کامپیوتر هستند، به دلیل طراحی ارگونومیک خاصی که دارند تقریبا تمام نیازهایی که گیمرها هنگام بازی به آن نیاز دارند را بر طرف می کند. البته این صندلی فقط مخصوص گیمرها نیست، بلکه برای کسانی که مدام مجبور هستند، بیشتر ساعات خود را به کار با سیستم بگذرانند، بهترین گزینه هستند. زیرا تمامی موارد مربوط به استاندارد و ارگونومی در نشستن در آن رعایت شده است و راحتی و آرامش زیادی به شما هدیه می کند.

صندلی های گیمینگ چه مزایایی دارند؟

صندلی های گیمینگ برای حمایت از کمر ایده آل هستند. اگر مدت زمان طولانی در برابر کامپیوتر می نشینید، صندلی گیمینگ می تواند حالت بدن تان را به خوبی حفظ کند. در نتیجه کارآیی و مقدار انرژی تان افزایش می یابد و حال روحی تان بهتر می شود.

صندلی گیمینگ کمک می کند تا تمام مدتی که روی آن نشسته اید، حالت بدن تان صاف بماند. صندلی های معمولی اداری حتی نوع استاندارد آن نمی توانند از ماهیچه های کمر و گردن تان به مدت طولانی محافظت کنند. این صندلی ها همچنین باعث منحنی شدن ستون فقرات می شوند که در نهایت کمردرد و مشکلات دیگر به سراغ فرد می آید.

حتی اگر گیمر نیستید، اما بیشتر روز روی صندلی می نشینید، صندلی گیمینگ می تواند وضعیت بدن تان را در بهترین حالت نگه دارد و جلوی خمیده شدن بدن تان در برابر جاذبه زمین بگیرد. همچنین اگر به گردن یا کمردرد مبتلا هستید، صندلی های گیمینگ با دسته بلند می تواند فشار روی این نقاط را کاهش دهد.

صندلی بازی چیست

عکس شیک ترین و زیباترین مدلهای صندلی گیمینگ

تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی معمولی

به طور کلی یکی از راه های اصلی پی بردن به مفهوم "صندلی گیمینگ چیست" آشنایی صندلی گیمینگ و صندلی معمولی است. ازاین رو در این قسمت بعضی از تفاوت های این دو مدل از صندلی را بیان می کنیم.

صندلی گیمینگ تا حدود زیادی شبیه به صندلی اتوبوس وی آی پی است. بدین صورت که علاوه بر پشت کمری و دسته های اطراف یک بالشتک چرک زیر پای فرد قرار دارد. این قابلیت در صندلی های معمولی و اداری وجود ندارد. به همین دلیل گیمر در بازی برای مدت زمان طولانی، کمتر دچار خستگی می شود. علاوه بر این طراحی ارگونومیک و روکش چرم صندلی گیمینگ سبب شده تا فرد برای بازی و یا دیدن فیلم در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد و دچار گرفتگی عضلات نظیر کمر درد و دردهای گردنی نشود.

صندلی های معمولی دارای مکانیزم زانویی و قسمت چرخان هستند. این ویژگی ها در صندلی گیمینگ نیز وجود دارد. با این تفاوت که صندلی گیمینگ علاوه بر این قابلیت ها، دارای مکانیزم تنظیم خودکار و کج شدن همگام هستند. به همین دلیل قیمت صندلی گیمینگ به نسبت بیشتر از صندلی های معمولی و اداری است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید صندلی اداری

انواع صندلی گیمینگ

صندلی بازی های مسابقه ای یا صندلی عقربی: گران ترین نوع صندلی گیمینگ صندلی طرح عقرب یا صندلی اسکورپیون (Scorpion gaming chair) هستند.

در واقع این صندلی ها به یک قاب متصل می شوند که روی آن ها می توان کلاچ، ترمز، دنده، فرمان و سایر تجهیزاتی که برای بازی های مسابقه ای لازم است نصب کرد. این صندلی ها در خیلی از کشورها برای آموزش مجازی رانندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

عکس صندلی گیمینگ عقربی

عکس صندلی گیمینگ عقربی یا صندلی بازی مسابقه ای

صندلی بازی های کنسولی: در واقع این صندلی ها فقط مناسب بازی های کنسول ساخته شده اند. برخلاف صندلی بازی های کامپیوتری فاقد چرخ هستند و شکل آن ها به صورت ال می باشد. به این صندلی ها صندلی راکر نیز می گویند، شاید دلیل آن ارتباط تکیه گاه صندلی با حرکات گیمر باشد. یعنی با جلو و عقب کردن کمر پشتی صندلی با حرکات شما جلو و عقب شده، همین امر سبب راحت شدن چند برابر این صندلی نسبت به صندلی های دیگر می شود.

صندلی بازی های کامپیوتری: اولین نکته ای که با شنیدن اسم این صندلی به ذهن شما می رسد، یکی صندلی کامپیوتر برای پشت میز نشستن و انجام بازی های کامپیوتری است. این صندلی ها دارای پنج عدد چرخ و یک دستگیره برای پایین و بالا کردن ارتفاع صندلی هستند. همچنین قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه باعث می شود به راحتی پشت میز در حرکت باشید. دسته این صندلی ها بلند است که به راحتی و تسلط شما به موس و کیبورد می افزاید.

صندلی کیسه لوبیا یا راحتی: ارزان ترین نمونه صندلی گیمینگ هستند، درون این صندلی ها با فوم و الیاف مخصوص پر می شود به همین دلیل شباهت زیادی به بین بگ دارند. بیشتر گیمرهای حرفه ای با توجه به اینکه فاقد پشتی قابل تنظیم هستند، اما به علت نرمی و راحتی فوق العاده و اینکه به هر شکل می توان روی آن نشست این نوع را برای بازی انتخاب می کنند. با اینکه این مدل صندلی فاقد طراحی استاندارد میباشند و لی بدلیل راحتی و قیمت پایین آن مورد توجه بسیاری از گیمرهای قرار گرفته است.

صندلی بازی زمینی : اما در یکی از مدلهای صندلی گیمینگ میتوان به حالت زمینی اشاره کرد که از آن روی زمین و بدون پشتی می توان استفاده کرد. در این مدل که از دو حالت گوشواره و یک کفی تعبیه شده که گیمر میتواند روی کفی بنشیند و دستهایش را روی گوشواره ها گذاشته و از ناحیه شکم به آن تکیه دهد و بازی کند.

انواع مختلف صندلی گیمینگ

نکات مهم هنگام خرید صندلی گیمینگ

قیمت صندلی: قیمت در انتخاب شما نقش اصلی را ایفا می کند. قبل از هر چیزی میزان بودجه برای خرید صندلی گیمینگ را مشخص کنید. زمانی که میزان بودجه مشخص شد خود به خود خیلی از مدل ها از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما آسان می شود.

نوع صندلی: همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، صندلی گیمینگ انواع مختلفی دارد؛ صندلی مخصوص بازی های کامپیوتری، صندلی مخصوص بازی های کنسول، صندلی مخصوص بازی های مسابقه ای و صندلی خیلی راحت که به آن ها واکر هم گفته می شود. هر یک از این صندلی ها به صورت کامل در ابتدای مطلب توضیح داده شد.

تنظیم صندلی: تفاوت عمده صندلی های گیمینگ در داشتن تعداد دکمه های تنظیم برای قسمت های مختلف است. برخی صندلی ها فقط قابلیت تنظیم پشتی را دارند، در برخی از آن ها ارتفاع صندلی و دسته ها قابل تنظیم است. همین امر سبب می شود که گیمر بیشترین احساس راحتی را پشت این صندلی ها داشته باشد.

قفل تنظیمات: برای اینکه مدام نیاز به انجام تنظیمات صندلی نداشته باشید، دارای قابلیت قفل کردن تنظیمات دارند، یعنی بعد از تنظیم نمودن یک قسمت خاص آن را روی تنظیم مربوطه قفل کنید.

جنس روکش: یکی از نکاتی که بیشتر از هر چیز دیگر باید هنگام خرید صندلی گیمینگ به آن توجه داشته باشید، جنس روکش صندلی است. روکش صندلی گیمینگ معمولا چرم مصنوعی می باشد. چرم مصنوعی هم دارای کیفیت های متفاوتی است، برای مثال برخی از آن ها دارای خاصیت ضد عرق هستند، که باعث می شود، موقع کار زیاد بدن شما روی صندلی عرق نکند.

دسته صندلی: در صندلی های گیمینگ توجه داشته باشید که هرچه دسته ها قابلیت تنظیم بیشتری داشته باشند، مانند پایین و بالا شدن ارتفاع دسته و افزایش و کاهش عرض دسته گیمر احساس راحتی بیشتری موقع بازی می کند و کمتر خسته می شود.

خرید اینترنتی صندلی گیمینگ

عکس صندلی گیمینگ حرفه ای و شیک

تحمل میزان وزن: معمولا شرکت های سازنده صندلی یک آستانه تحمل برای صندلی مشخص می کنند که همان حداکثر میزان تحمل وزن توسط صندلی است. اگر وزن شما بیشتر از این آستانه تحمل بود از خرید آن محصول صرف نظر کنید.

قد فرد: اندازه پشتی صندلی ها با توجه به قد افراد ساخته می شود، ارتفاع پشتی صندلی شما نباید به گونه ای باشد که کمر شما از پشتی بلندتر باشد. اگر می خواهید دچار مشکلات ستون فقرات نشوید، توصیه می شود، پشتی صندلی را با توجه به قد و اندازه بدن خود انتخاب کنید.

سازگاری با نوع بازی: هر کنسول بازی صندلی خاص خود را معرفی می کند. به همین علت صندلی ها دارای تعدادی خروجی و پورت یو اس بی هستند، که در صورت پشتیبانی از کنسول می توانید، هندست، دسته و سایر وسایل مورد نیاز خود را به آن متصل نمایید.

ابعاد صندلی: به اندازه و ابعاد اتاق خود توجه داشته باشید و بهترین اندازه را برای صندلی خود پیدا کنید. اگر اتاق شما فضای کوچکی دارد از خرید صندلی های با ابعاد بزرگ صرف نظر کنید زیرا حجم زیادی از اتاق شما را اشغال می کند.

انواع صندلی گیمینگ

تصویر صندلی گیمینگ با ترکیب رنگ قرمز و مشکی

بهترین برندهای صندلی های گیمینگ

هر برند ویژگی های مثبت خود را دارد، یکی به رعایت استانداردهای نشستن توجه بیشتری کرده و دیگری به راحتی، یکی قیمت پایینی دارد اما پاسخ گو نیازهای یک گیمر حرفه ای نیست و دیگری انتخاب مناسبی برای نشستن و بازی کردن طولانی مدت است اما قیمتش بسیار بالاست و شما باید نهایتا تصمیم بگیرید به دنبال صندلی گیمینگ ارزان هستید یا با کیفیت و راحت؟

در ادامه معروف ترین برندهای موجود در بازار جهانی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با شناخت و جمع بندی ویژگی های آن، راحت تر صندلی مورد نظر خود را در بازار داخلی انتخاب کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که ممکن است محصولات همه این برندها را نتوانید به راحتی در بازار ایران بیابید.

دی ایکس ریسر DXRacer

صندلی های DXRacer از برندهای محبوب موجود در بازار جهانی و البته ایران است. از گیمرها گرفته تا کپی رایتر ها و تولیدکنندگان محتوا همگی از استفاده از صندلی های این برند ابراز رضایت کرده اند. اگر چه نمی توان DXRacer را در دسته صندلی های ارزان قیمت جا داد، اما با توجه به کیفیت و کاراییش می توان آن را یک صندلی با قیمت منصفانه و متوسط خواند و اگر به فکر خرید صندلی گیمینگ ارزان هستید آن را مدنظر داشته باشید.

سکرت لب SecretLab

صندلی های این برند انتخاب اول منتقدین صندلی های گیمینگ هستند. اگرچه تنوع مدل های این صندلی آنقدرها بالا نیست اما این برند کیفیت را جایگزین تنوع کرده است. با توجه به انتخاب نوع روکش در صندلی قیمت آن قابل تغییراست اما در هر صورت نمی توان آن را یک صندلی ارزان قیمت نامید. به عنوان سه ویژگی اصلی این صندلی می توان از راحتی، دوام و طراحی ارگونومیک نام برد.

ایکس راکر X Rocker

برند X Rocker یکی از محبوب ترین برندها در زمینه تولید صندلی های مخصوص بازی های کنسولی است و بین گیمرهای ایرانی هم پرطفدار. طرفداران PS4 و XBOX حتما با نام این برند آشنایی دارد. برخلاف اکثر کمپانی های تولید کننده صندلی های گیمینگ، صندلی های طراحی شده توسط این کمپانی از تنوع بالایی برخوردار هستند. از ویژگی های مهم این صندلی می توان به داشتن پورت یو اس بی و حافظه ذخیره اطلاعات اشاره کرد.

بهترین برندهای صندلی گیمینگ

هرمان میلر Herman Miller

هرمان میلر یکی ز برندهای معروف و به نام طراحی صندلی های اداری است. اگر اسم این برند به گوشتان خورده باشد می دانید که کمپانی هرمان میلر به طراحی صندلی های ارگونومیک معروف است. اگرچه کار اصلی این کمپانی طراحی صندلی های گیمینگ نیست اما در این زمینه هم بسیار موفق عمل کرده است. نکته منفی این برند قیمت بالای آن است که البته یک سرمایه گذاری مناسب و انتخابی راحت محسوب می شود.

ماکسنومیک Maxnomic

این برند هم همچون برند DXRacer جای خود را نه تنها در بین گیمرها بلکه در میان تولیدکنندگان محتوا و فریلنسرها هم باز کرده است. از ویژگی های مثبت این برند می توان به تنوع بالا و قیمت مناسب اشاره کرد. مدل NeedForSeat XL یکی از مدل های بسیار با دوام این کمپانی است که برای گیمرهای حرفه ای انتخاب مناسبی است.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت صندلی گیمینگ در بازار چند است؟
قیمت انواع صندلی گیمینگ به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس فوم روکش و پایه، ابعاد و اندازه، امکانات قابل تنظیم، ارگونومیک بودن، راحتی و نوع طراحی و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع صندلی گیمینگ از 2 و نیم میلیون تا 30 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای صندلی گیمینگ کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده صندلی گیمینگ می توان به برند ریزر، آرکانو، دی ایکس ریسر، کولر مستر، ام اس ای، پلی ست، کوگر، ایکس اف ایکس، میزیمو، داوینکس، میشن، گلکس، نیلپر، بامبو و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/03
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
صندلی گیمینگ دخترانه صورتی دی ایکس ریسر سری پرینس
صندلی گیمینگ دخترانه صورتی دی ایکس ریسر سری پرینس
صندلی گیمینگ میزیمو مدل R 2020
صندلی گیمینگ میزیمو مدل R 2020
صندلی گیمینگ با قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته
صندلی گیمینگ با قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته
صندلی گیمینگ میشن مدل ماساژور دار
صندلی گیمینگ میشن مدل ماساژور دار
صندلی گیمینگ میزیمو مدل PS4 5Y
صندلی گیمینگ میزیمو مدل PS4 5Y
صندلی گیمینگ آرکانو مدل ریسینگ طراحی ارگونومیک
صندلی گیمینگ آرکانو مدل ریسینگ طراحی ارگونومیک
صندلی گیمینگ ویوان مدل 2022
صندلی گیمینگ ویوان مدل 2022
صندلی گیمینگ میزیمو ارگونومیک و طبی با روکش چرم
صندلی گیمینگ میزیمو ارگونومیک و طبی با روکش چرم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر بی نام
19:50 - 1400/12/11
بسیار مفید بود ممنون از اینکه با حوصله نکات خوبی را بیان فرمودید

پاسخ : ممنون از نظر لطف تون

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد