منو

بهترین مدلهای صندلی اپن آشپزخانه، کانتر و بار جدید و شیک

صندلی اپن آشپزخانه فلزی ثابت با کفی چرم
صندلی اپن آشپزخانه فلزی ثابت با کفی چرم
صندلی اپن آشپزخانه هیدیکا مبلمان مدل ایلیا جنس فلزی چرخشی
صندلی اپن آشپزخانه هیدیکا مبلمان مدل ایلیا جنس فلزی چرخشی
صندلی اپن آشپزخانه هیدیکا مبلمان مدل کوپر طراحی شیک و زیبا
صندلی اپن آشپزخانه هیدیکا مبلمان مدل کوپر طراحی شیک و زیبا
صندلی کانتر پیشواز صنعت مدل مینیمال جنس فلز و کفی ام دی اف
صندلی کانتر پیشواز صنعت مدل مینیمال جنس فلز و کفی ام دی اف
صندلی اپن کارین پایه چوبی برند آقای پاف
صندلی اپن کارین پایه چوبی برند آقای پاف
صندلی اپن چرخ دار فلزی طراحی مدرن با روکش چرمی
صندلی اپن چرخ دار فلزی طراحی مدرن با روکش چرمی
صندلی اپن فلزی کفی چرم مصنوعی با چرخش 360 درجه بدون پشتی
صندلی اپن فلزی کفی چرم مصنوعی با چرخش 360 درجه بدون پشتی
صندلی اپن فلزی با کفی چوبی بدون تکیه گاه
صندلی اپن فلزی با کفی چوبی بدون تکیه گاه
صندلی اوپن فلزی با کفی پارچه ای مجموعه 2 عددی
صندلی اوپن فلزی با کفی پارچه ای مجموعه 2 عددی
صندلی اپنی چرم با پایه فلزی قابل تنظیم و چرخش 360 درجه
صندلی اپنی چرم با پایه فلزی قابل تنظیم و چرخش 360 درجه
صندلی کانتر مدرن فلزی با پشتی چوبی و روکش پارچه ای اوان
صندلی کانتر مدرن فلزی با پشتی چوبی و روکش پارچه ای اوان
صندلی اپن فلزی با پشتی چرمی جک دار چرخشی
صندلی اپن فلزی با پشتی چرمی جک دار چرخشی
صندلی اپن چوبی بسیار شیک و زیبا با جای پا
صندلی اپن چوبی بسیار شیک و زیبا با جای پا
صندلی اپن پلاستیکی تکیه گاه دار با پایه های چوبی
صندلی اپن پلاستیکی تکیه گاه دار با پایه های چوبی
صندلی اپن چرمی هوگر مدل BH360 WHITE
صندلی اپن چرمی هوگر مدل BH360 WHITE
صندلی اپن پاف پایه چوبی مدل Sa01
صندلی اپن پاف پایه چوبی مدل Sa01

با توجه به نوع ساخت خانه های امروزی، فضای کافی برای قرار دادن وسایل بزرگ از قبیل میز ناهارخوری و ... وجود ندارد. چون در اجرای کارهای ساختمانی اولین شرط این است که از کمترین فضا، بیشترین استفاده، صورت گیرد. به دلیل این که اغلب خانه های امروزی دارای اپن هستند، بهره گیری از میز ناهارخوری عملا کاربردی ندارد و به جای این وسیله کاربردی از صندلی اپن یا صندلی کانتر استفاده می شود.

پیشخوان های آشپزخانه یا اپن ها یکی از قسمت های محبوب در هر خانه ای محسوب می شوند. بیشتر افراد زمان خود را در پشت میز پیشخوان می گذرانند، بر روی صندلی اپن می نشینند و کتاب می خوانند، قهوه می نوشند، غذا میل می کنند و به گفتگو می پردازند. از این رو وجود صندلی استاندارد و مناسب بسیار حائز اهمیت است. هر صندلی را خریداری نکنید، کمی فکر کنید و در مورد آن تحقیق کنید.

صندلی اپن

راهنمای خرید صندلی اپن آشپزخانه

صندلی اپنی یکی از اجزای مهم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه است. صندلی اگر به خوبی انتخاب شود، می تواند به دکوراسیون آشپزخانه جلوه ای خاص بدهد. برای این منظور راهنمای خرید صندلی اپن را به گونه ای تنظیم کرده ایم که بتوانید از طریق عناصر مختلف یک صندلی همچون طرح، سبک، جنس و رنگ، انتخاب مناسبی انجام دهید.

صندلی اپن چیست؟

صندلی اپن که با نام های صندلی بار آشپزخانه، صندلی کانتر یا Bar stool نیز نامیده میشود، وسیله ای پرکاربرد است که کنار اپن یا زیر آن قرار می گیرد، ارتفاع قابل تنظیمی دارد و می توانید به وسیله اهرم کناری آن صندلی را بالا و پایین کنید و غالباً دارای پایه برای حمایت از پا است. می توانید از این صندلی برای کودکان هم بهره ببرید، حتی به عنوان چهارپایه هم این وسیله کاربرد دارد.

بلندی و باریک بودن این نوع صندلی، آن ها را برای استفاده در کافه ها و پیشخوان های آشپزخانه بسیار کاربردی کرده است. تفاوت صندلی های غذاخوری با صندلی های اوپنی، ارتفاع آن ها است. صندلی های غذاخوری دارای ارتفاع ۴۵ سانتی متر و صندلی های اپن ۷۵ سانتی متر ارتفاع دارند.

معمولا صندلی های اپن فاقد پشتی هستند و یا این که پشتی آنها خیلی کوتاه است؛ علت این امر اشغال کردن فضای کم و متناسب با ارگونومی بدن افراد می باشد. چون شما عزیزان قرار نیست مدت خیلی زیادی را صرف نشستن بر روی این صندلی ها کنید و فقط برای سرو غذا به سراغ این وسیله می روید.

مزایای استفاده از صندلی اپن

  • استفاده از صندلی بدون نیاز به میز.
  • قابلیت تنظیم ارتفاع.
  • مدل های بدون پشتی آن فضای بسیار مدرنی به خوانه ی شما خواهد بخشید.
  • پایین بودن هزینه ی آن نسبت به میز و صندلی های ناهارخوری.
  • هر تعداد صندلی که بخواهید می توانید خریداری کنید، محدودیت خاصی در زمینه ی خرید صندلی اپن وجود ندارد.
  • ظاهر آنها زیباتر و شکیل تر از مدل های ساده صندلی است.
  • در انتخاب رنگ هم محدودیتی وجود ندارد، شما عزیزان می توانید صندلی ها را به صورت رنگی رنگی انتخاب کنید تا فضای دکوراسیون آشپزخانه تان مدرن تر شود.

راهنمای خرید صندلی اپن

انواع مدل صندلی اوپن چوبی بسیار شیک و جدید

انواع صندلی اپن

صندلی جک دار فلزی اپن

ازآنجایی که در طراحی اپن ها، ارتفاع های مختلفی در نظر گرفته می شود، یکی از مسائلی که در هنگام خرید صندلی اپن باید به آن توجه داشت، ارتفاع صندلی است. ارتفاع صندلی باید طوری باشد که فرد در هنگام سرو غذا، احساس ناراحتی نکند. صندلی های جک دار نمونه هایی از صندلی اپن هستند که در انواع اپن ها با ارتفاع های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

صندلی اپنی حصیری

این نوع صندلی اپن نیز به دلیل بافت چوبی در نشیمن گاهش می تواند در منازلی با سبک روستیک مورد استفاده قرار بگیرد، اما باید توجه داشته باشید که علی رغم حس زیبایی شناختی که در فضای آشپزخانه ایجاد می کند ممکن است برای نشستن طولانی مدت انتخاب مناسبی نباشد.

صندلی اپن حصیری

صندلی اپن چوبی

سالهاست که چوب به عنوان متریالی قابل اعتماد برای ساخت و تولید انواع میز و صندلی مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود اینکه شما قرار نیست یک سوم روز را بر روی صندلی اپن بنشینید و نشستن بر روی این صندلی خیلی طول نمی کشد، راحتی مهم ترین فاکتور است. یک صندلی چوبی اپن با نشیمنی مناسب می تواند راحتی و آسایش شما را در هنگامی که بر روی آن می نشینید، تامین کند.

صندلی اپن چوبی

جدیدترین مدلهای صندلی اپن چوبی چهارپایه

صندلی اپن پلاستیک

این مدل صندلی نیز که تقریباً در تمامی فروشگاه های فروش مبلمان یافت می شود به علت وزن سبک و امکان جابه جایی آسان و البته قیمت ارزان تر معمولاً مورد استقبال زیادی قرار می گیرد، اما حواستان باشد اگر صندلی های ثابت و ارزان قیمت می خواهید حتماً باید به ارتفاع میز اپن خود توجه داشته باشید تا صندلی که خریداری می کنید هنگام استفاده در پشت میز کوتاه تر یا بلندتر از حد استاندارد نباشد و در هنگام میل غذا شما را دچار مشکل نکند.

صندلی اپن پشتی دار یا بدون پشتی

یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید صندلی برای اپن، راحتی است. صندلی اپن باید علاوه بر کیفیت و زیبایی، برای فرد احساس راحتی در هنگام سرو غذا به ارمغان آورد. در بعضی از موارد از میز اپن به عنوان میز کار و یادداشت و… نیز استفاده می شود که در این حالت روی صندلی های پشتی دار به سبب تکیه کمر به پشتی ها، احساس خستگی کمتری هم به کاربر القا می شود. در مقابل، طرح های بدون پشتی فضای کافه ای شکل و فانتزی به دکوراسیون آشپزخانه می دهند.

صندلی اپن بدون پشتی و با پشتی

صندلی اپن چرخشی

برخی از صندلی اپن ها یک ویژگی جالب دارند و آن هم اینکه نشیمن گاه آنها ۳۶۰ درجه می چرخد. اما این ویژگی چه کارایی مثبتی دارد؟ بسیاری از افراد با صندلی ثابت این مشکل را دارند که هنگامی که به کانتر خیلی نزدیک می شوند برای پایین آمدن از صندلی به مشکل می خورند.

همچنین، هنگام نشستن روی صندلی نیز با مشکلاتی مواجه می شوند. اگر نشیمن صندلی شما قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشد، احساس راحتی بیشتری نیز خواهید داشت. البته این ویژگی می تواند قیمت صندلی را مقداری بالا ببرد که باید بررسی کنید که با بودجه شما هم خوانی داشته باشد.

نکات مهم هنگام خرید صندلی اپن

صندلی اپن آشپزخانه ها برای خانه های آپارتمانی و کوچک امروزی یک بخش از لوازم خانگی ضروری است. استفاده از این صندلی های پایه بلند فضا سازی را با حذف میز غذاخوری ایجاد می کند. از انجا که انتخاب و خرید هر وسیله ای نیاز به رعایت اصول و نکات کلیدی دارد در این بخش قصد داریم به طور کلی راهنمای خرید صندلی اپن آشپزخانه را برایتان بگوییم

هزینه صندلی اپن

قبل از هرکاری اول شما باید در نظر بگیرید که تا چه سقفی می خواهید برای صندلی های اپن خود هزینه کنید، بعد از آن متناسب با بودجه خود به دنبال صندلی های مناسب بگردید.

صندلی اپن از جنس و متریال های مختلفی ساخته شده اند و لوازم به کار رفته در آن ها متفاوت است. بنابراین هزینه صندلی های اپن بر اساس ساختار، کیفیت، جنس، نوع صندلی، ابعاد، طراحی و ... تعیین می شود. صندلی های گران تر الزاما صندلی بهتری نیستند به همین دلیل در هنگام خرید صندلی ها بهتر است به مراکز مجاز و معتبر مراجعه کنید.

عکس صندلی کنار اپن آشپزخانه

عکس صندلی کنار اپن آشپزخانه با پایه های چوبی

جنس محصول

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید صندلی اپن توجه به جنس آن است که خوشبختانه امروزه در این خصوص می توان گفت هیچگونه محدودیتی در انتخاب شما وجود ندارد؛ زیرا تا دلتان بخواهد صندلی های جورواجور با متریال های صنعتی مختلف طراحی شده است. برای این منظور پیشنهاد می کنیم به جنس سایر صندلی های موجود در خانه و یا سبک دکوراسیونی آشپزخانه خانگی تان توجه داشته باشید.

نشینمن صندلی اپن

هدف اصلی از خرید این صندلی ها نشستن بر روی آنهاست پس راحتی نشینمن یکی از اولین گزینه های انتخاب است. نشیمن صندلی های اپن نیز باید نرم و برای نشستن راحت باشند، نشیمن های خیلی سفت برای بدن ایجاد ناراحتی می کنند و باعث می شوند که شما روی صندلی احساس راحتی نداشته باشید .

همچنین نشیمن گاه صندلی را باید به گونه ای انتخاب کنید که مناسب همه سنین باشد. اگر شما کودک یا فرد مسنی در منزل دارید نمی توانید صندلی های جورواجوری تهیه کنید. بلکه باید نشیمن را طوری برگزینید که مناسب آنها باشد.

اگر ابر داخل نشیمن گاه جنس مرغوبی نداشته باشد، با نشستن فرو می رود. اما آنهایی که از جنس فوم سرد هستند، به راحتی فرو نمی روند. ضمن اینکه روکش را نیز فراموش نکنید. روکش های نامرغوب ممکن است زودتر از آنچه تصور می کنید، پوسیده شده و رنگشان از بین برود.

بررسی مزایای صندلی اپن

صندلی برای کنار اپن با نشیمنگاه مبلی و راحت

ارتفاع صندلی اپن

ارتفاع صندلی ها باید با ارتفاع اپن یا کانتر آشپزخانه شما هماهنگی کامل داشته باشد. بهتر است برای اپن یا کانتر صندلی هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع تهیه کنید تا از این بابت نگرانی نداشته باشید. اگر ارتفاع صندلی خیلی بلند باشد نشستن روی آن برای کودکان، نوجوانان و افراد مسن دشوار است و اگر خیلی کوتاه باشد افراد قد بلند دچار مشکل می شوند. همچنین زیاد یا کم بودن فاصله میان نشیمن و سطح اپن مانع راحت غذاخوردن می شود.

برای فاصله میان نشیمن صندلی اپن و سطح کانتر یا اپن حد متعارفی که توصیه می شود، حدود 30 سانتی متر است. به این منظور ارتفاع اپن خود را اندازه بگیرید و این فاصله را از آن کم کنید تا ارتفاع مناسب را بدست آورید. در این صورت در زمان خرید می دانید که دنبال چه ارتفاعی باید بگردید.

البته اگر از صندلی هایی که جک تنظیم ارتفاع دارند، استفاده کنید، تقریبا دردسری با ارتفاع صندلی اپن نخواهید داشت و هر زمان که خواستید می توانید آن را کم یا زیاد کنید. یکی از تفاوت های اصلی صندلی های با ارتفاع ثابت و صندلی های جک دار، قیمت آنهاست. طبیعتا صندلی هایی دارای مکانیزم پایه جک دار از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

جک دار بودن یا نبودن

همانطور که در نکته قبلی نیز به آن اشاره کردیم، برخی از صندلی های اپن بصورت ثابت و برخی دیگر با قابلیت تنظیم ارتفاع توسط جک هایی مخصوص طراحی و تولید می شوند که انتخاب میان آن ها فقط و فقط بسته به میل و سلیقه شما دارد. ناگفته نماند در خصوص خرید صندلی های جک دار حتما بایستی کیفیت جک بالابرنده و یا پایین آورنده محصول نیز تست شود تا به درستی کار کند و بی صدا باشد.

صندلی اپن

عکس صندلی کانتر یا صندلی اپن کنار اپن آشپزخانه

جای قرار گرفتن پا در صندلی اپن

داشتن جای پا در قسمت پایه صندلی های اپن حس راحتی را در هنگام نشستن بر روی این صندلی ها بیشتر می کند. صندلی های اپن اغلب فاقد دسته هستند. همچنین برخی از نوع بدون پشتی آن استفاده می کنند. از طرف دیگر اغلب این نوع صندلی ها ارتفاع بلندتری نسبت به صندلی های معمولی دارند، برای اینکه فرد بتواند به براحتی به سطح اپن یا کانتر دسترسی داشته باشد. پس ممکن است پای افراد به زمین نرسیده و حفظ تعادل برای آنها دشوار باشد.

از همین رو صندلی های اپن دارای جایی برای قراردادن پا هستند تا فرد هنگام نشستن راحتی بیشتری داشته باشد. هنگام خرید صندلی اپن این قسمت و ارتفاع آن از زمین را نیز مورد بررسی قرار دهید.

تکیه گاه و پشتی صندلی اوپن

تکیه گاه ها نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند تا در نشست شما اختلال ایجاد نکنند. در انتخاب صندلی اپن با تکیه گاه باید به سایز و ارتفاع آن و اپن آشپزخانه دقت کنید. صندلی های بدون پشتی یا تکیه گاه ظاهری مدرن داشته و جذاب به نظر می رسند. اما این کافی نیست.

این صندلی ها برای کودکان، افراد مسن و کسانی که دچار دردهای کمر و ستون فقرات هستند، مناسب نیستند. احتمال افتادن از روی آنها به خصوص برای کودکان بازیگوش وجود دارد. اما اگر اعضای خانواده یا مهمانان شما اغلب از قشر جوان هستند یا از دکوراسیون سبک مدرن استفاده می کنید، این صندلی ها می توانند مناسب سلیقه و روحیاتتان باشند. در غیر اینصورت بهتر است گزینه مورد نظر خود را از بین صندلی هایی که تکیه گاه دارند، خریداری نمایید.

نشستن بر روی صندلی های دارای پشتی فشار کمتری به فرد وارد کرده و او کمتر خسته می شود. راحتی بیشتر و خستگی کمتر به خصوص برای شاغلین و کارمندان و افراد مسن از مزایای این صندلی هاست. البته صندلی های دارای تکیه گاه قیمت بالاتری در مقایسه با انواع بدون پشتی دارند. اما برای استفاده طولانی مدت از صندلی ها نباید راحتی را فدای قیمت کمتر کنید.

هماهنگی سبک صندلی اپن با کابینت آشپزخانه

واضح است که یک سری صندلی پایه بلند چوبی نمی توانند نمای زیبایی به آشپزخانه ای با کابینت و رنگ بندی فانتزی رنگ جیغ داشته باشند این نکته برای سبک تضاد هم صدق می کند.

بهترین مدلهای صندلی اپن

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت صندلی اپن در بازار چند است؟
قیمت انواع صندلی اوپن به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه و نشیمنگاه صندلی، ابعاد و ارتفاع، وزن، جک دار بودن، نوع پشتی، چرخشی بودن و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت صندلی اپن از 300 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد.
مزایای استفاده از صندلی اپن چیست؟
استفاده از صندلی بدون نیاز به میز - قابلیت تنظیم ارتفاع - فضای مدرن با مدل های بدون پشتی - پایین بودن هزینه نسبت به میز و صندلی های ناهارخوری. - ظاهر زیباتر و شکیل تر از مدل های ساده صندلی - عدوم وجود محدودیت در انتخاب رنگ
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/19
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر محمدعلی
10:42 - 1402/08/19
موقع خرید صندلی اپن، چطوری بفهمم که مناسب آشپزخانه من است یا نه؟

پاسخ : هنگام خرید صندلی مخصوص اپن آشپزخانه باید به مواردی همچون ارتفاع کانتر و اپن خود دقت کنید، البته اکثر صندلی های اپن قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، همچنین سبک دکوراسیون شما و ترکیب رنگ سایر المان های خانه و آشپزخانه شما هم بی تاثیر در انتخاب شما نخواهد بود.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد