منو
نمایش محتوا

شکم بند لاغری یا گن لاغری چیست و چه اثری بر چربی سوزی دارد؟

شکم بند لاغری یا کمربند یا گن لاغری یکی دیگر از راه های آسان برای کاهش وزن است. با توجه به تبلیغات به نظر می رسد این وسیله برای آب کردن چربی های شکم و پهلو عالی باشند.

این محصولات با افزایش جریان خون، دمای بدن و با اعمال لرزش یا جریان الکتریکی چربی شکم و پهلو را از بین می برند. در برخی مدلها هم باعث سفت شدن عضلات در این نواحی می شوند.

اما آیا به راستی شکم بندهای لاغری در کاهش وزن و چربی سوزی شکم و پهلو موثرند؟ در این مطلب از طوطی کالا به انواع شکمبندهای لاغری، نحوه عملکرد و میزان اثرگذاری آنها می پردازیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شکم بند لاغری

شکمبند لاغری چیست؟

شکمبندهای پهن و کشی هستند که مانند گن به دور شکم و کمر پیچیده می شوند. معمولاً دارای بست های قابل تنظیم هستند تا به راحتی برای دور کمر هر فرد اندازه بشوند. شکمبند لاغری به محض استفاده سایز افراد را یک الی دو درجه کمتر می کند و قطعا در زیبایی اندام آنها نقش بسیار مهمی دارد. شکم بند لاغری در ابتدا تنها نقش جمع کردن بدن را دارد اما قطعا این

محصول تنها به این گزینه ختم نشده و از دسته محصولاتی محسوب می شود که می تواند بسیار ساده شما را به خواسته هایتان برساند. طراحی شکم بند های لاغری به صورتی است که با حفظ حرارت بدن در ناحیه شکم و پهلو، بدن را برای خنک کردن این نواحی به تعریق بیشتر تحریک می کند. این کار به بدن اجازه می دهد از طریق فرآیند طبیعی چربی سوزی یعنی تعریق، کالری بیشتری بسوزاند و روند کاهش وزن شما را تسریع می کند.

انواع گن و شکمبند لاغری

شکمبند لاغری، شکمبند چربی سوز و شکمبند کاهش وزن، همگی یک چیز هستند. هدف از عرضه تمام این شکمبندها کاهش چربی های شکم و پهلو است. چرا که چربی در این قسمت ها زودتر از سایر قسمت های بدن تجمع می یابد. اما می توان این محصولات را بر اساس نحوه عملکردشان به این شکل تقسیم بندی کرد:

1 - شکمبند ساده

این مدل شکمبند لاغری باندهای پهن کشی مانند گن هستند که به دور شکم و پهلوها پیچیده می شوند. این مدل شکمبند با اعمال فشار به توده چربی و عضلات باعث فشرده شدن بافت در این ناحیه می شوند.

2 - شکمبند الکتریکی محرک عضلات شکم (EMS)

این مدل شکمبند لاغری را شکمبند ویبراتور هم می نامند که درون خود چند پد الکتریکی دارند. این پدها با اعمال لرزش الکتریکی و باعث سفت شدن ناحیه شکمی می شوند. مانند حالتی که تمرین دراز و نشست انجام می دهیم. سرعت عملکرد این مدل بیشتر از شکمبندهای ساده است.

این شکم بند باعث انقباض عضلات شکمی می شوند و با اعمال گرما متابولیزم را در ناحیه شکمی افزایش و منجر به چربی سوزی می شوند.

شکم بند لاغری ویبره دار

3 - شکمبند لاغری کاهش دهنده اشتها

این شکم بند لاغری با مسدود کردن ارسال پیام گرسنگی به مغز اشتها را کاهش می دهند. تئوری طراحی این محصول این است که هر چه کمتر احساس گرسنگی کنید، کالری کمتری مصرف می کنید. بنابراین با این روش وزن شما کم خواهد شد.

4 - شکمبند سونا

شکمبند سونا نیز از انواع شکمبند لاغری است که با ایجاد گرما در اطرف شکم و پهلوها عمل می کند.

شکم بند لاغری برای چه افرادی مناسب است؟

خوشبختانه طراحی و دوخت شکم بند لاغری به صورتی است که تمامی افرادی که از سایز خود ناراضی هستند می توانند از آن استفاده کنند، در نظر داشته باشید که این محصول برای بانوان در سنین مختلف می تواند انتخاب بسیار عالی باشد.

آقایان می توانند از شکم بند لاغری در باشگاه و همینطور در بخش های فعالیتی دیگر نیز استفاده کنند.

شکم بند لاغری برای بانوانی که پس از زایمان از وضعیت هیکل خود ناراضی هستند نیز گزینه بسیار عالی محسوب می شود. جنس نرم و بسیار عالی شکم بند لاغری سبب شده است که استفاده از آن هرگز عذابآور نباشد. خوشبختانه جنس به کار رفته در این محصول بارها مورد بررسی قرار گرفته است و از نظر وزارت بهداشت بهترین گزینه محسوب می شود.

افرادی که وزن کمی دارند اما در بخش شکم و پهلو خود دارای چربی های زیادی هستند نیز می توانند از شکم بند لاغری استفاده کنند این محصول برای افرادی که درد کمر دارند هم انتخاب خوبی محسوب می شود.

شکم بند چه اثری بر چربی سوزی دارد ؟

همان طور که گفته شد این وسیله یک مکمل در کنار تمرینات بدنی شماست و میتواند به سوخت ساز بیشتر در نواحی استفاده شده کمک کند. بارها دیده شده افرادی از انواع شکم بند استفاده کرده و به دلیل نداشتن فعالیت بدنی از آن نتیجه مطلوب دریافت نکرده اند. پس این نکته بسیار مهم است که شکم بند در صورت تعریق باعث لاغری و چربی سوزی به صورت سریع میشود.

در ضمن میتوانید در کنار فعالیت روزمره خود نیز از آن استفاده کرده و سوخت ساز بدن خود را بالا ببرید چون نوع ساختار شکم بند ها طوری است که پس از استفاده بلند مدت احساس بدی به شما منتقل نمیکند و باعث کلافگی و اذیت نخواهد شد.

لازم به ذکر است که این شکم بندها هیچگونه آسیبی به بدن نمی رسانند و عوارض جانبی ندارند. به این ترتیب پوست و بدن شما در سلامت کامل باقی خواهد ماند. البته باید بعد از هر بار استفادهبه خوبی شسته شود تا بهداشت آن رعایت شده و به پوست آسیبی نرساند.

شکم بند لاغری

نحوه پوشیدن شکم بند های لاغری:

اگر قصد دارید برای لاغر شدن از شکم بند استفاده کنید، بهتر است که چندین نکته را به خاطر داشته باشید.

1 - اول از همه بهتر است که برای به دست آوردن نتیجه بهتر شکم بند را روی هیچ لباسی نپوشید. در این صورت شکم بند می تواند تاثیر بهتری بر روی لاغر شدن شکم شما داشته باشد. در این صورت شکم بند ها هم به کوچک شدن موقتی سایز شما کمک خواهند کرد و همچنین باعث آب شدن چربی های شکم و پهلوی شما می کنند.

مطمئنا زمانی که شکم بند پوشیده اید، فشار ان را بر روی شکم و معده خود حس می کنید. یکی از کارهایی که شکم بند برای شما انجام می دهد و به لاغر شدن کمک می کنند، کاهش دادن حجم معده شما می باشد. در این صورت است که کم کم اشتهای شما برای خوردن غذا کم شده و در واقع از این طریق وزن شما کاهش پیدا می کند.

2 - شکم بند ها تنها برای آب کردن چربی های شکم نیستند. این محصولات می توانند به آب کردن چربی های پهلو نیز کمک کنند. در واقع چربی های پهلو و شکم آخرین چربی هایی هستند که در هنگام ورزش و رژیم غذایی از بین می روند. پس بهتر است که با کمک گرفتن از این نوع محصولات به آب کردن آنها کمک کنیم.

3 - همانطور که می دانید شکم بند ها تنها برای لاغری استفاده نمی شوند. اگر فرم بدن شما آنگونه که می خواهید نیستند و شکم و پهلوی شما ظاهری نامناسب برای شما به وجود اورده است، می توانید با استفاده از شکم ظاهر مناسب تری داشته باشید و لباس های مورد علاقه خود را بپوشید.

4 - شکم بند ها می توانند به بهبود وضعیت بدنی شما نیز کمک کنند. به طور مثال زمانی که طولانی مدت پشت میز نشسته اید و یا در حال بلند کردن وسایل سنگینی هستید، درد و خستگی کمتری را احساس خواهید کرد، چرا که عضلات شما در جای ثابتی قرار گرفته است و این نوع شکم بند ها مانع خم شدن و یا قوز کردن شما خواهد شد. حتی اگر کمر درد دارید، این نوع شکم بند ها می توانند به کاهش درد کمر و پشت شما کمک کنند.

نحوه بستن کمربند لاغری

طریقه بستن شکم بند

شکم بند لاغری در طرح های مختلف در بازار وجود دارد. هر کدام روش خاصی برای بسته شدن دارند که معمولا در یک بروشور، همراه شکم بند در اختیار مشتری قرار می گیرد. بسته به سایزی که از شکم بند انتظار دارید، برای شما بوجود آورد، محل مناسب بستن شکم بند را انتخاب کرده و آن را سر جای خود محکم کنید.

درباره تجهیزات پزشکی لاغری که پوشیدنی هستند، این کار به راحتی انجام شده و نیاز به کمک شخص دیگری هم نیست. اما برخی شکم بند ها به دلیل ساختار پیچیده، نیاز هست که توسط شخص دیگری برای شما بسته شوند. حتما بعد از بسته شدن دقت نمایید که تنفس شما عادی باشد. اگر به سختی نفس کشیدید، چند سایز شکم بند لاغری خود را شل تر نمایید.

مضرات بستن شکم بند لاغری

تا کنون آسیب خاصی در زمینه ی بستن شکم بند های لاغری توسط سازمان بهداشت جهانی ثابت یا اعلام نشده. اما به این معنی نیست که شما الزاما فقط با بستن این شکم بند کاهش وزن چشمگیر را تجربه خواهید کرد. بلکه این شکم بند مکمل بسیار خوبی برای دیگر اعمال دوره ی کاهش وزن می باشد.

بسیاری از افراد در راه رسیدن به اندامی متناسب و خوش فرم، شاهراه اصلی که همانا رژیم غذایی مناسب و اصولی در کنار تمرینات حساب شده و علمی است را فراموش می کنند و بدنبال راه های میانبر و سریع الاثر میگردند و قصد دارند با استفاده از گن لاغری یا چرب کردن سطح شکم بوسیله ی انواع کرم های لاغری و بستن آن با پلاستیک یا لباس هایی از این دست با کمک گرفتن از حرارت ایجاد شده چربی های ناحیه شکم را آب نمایند، که تجربه ثابت کرده است که این کار تاثیر چندانی در لاغری افراد ندارد.

بنابراین استفاده نادرست و بدون آگاهی از نحوه عملکرد کمربند و شکم بندهای لاغری می تواند عوارضی همچون موارد زیر را داشته باشد:

  1. یکی از مشکلاتی که ممکن است در اثر استفاده از شکم بند برای شما پیش بیاید، مشکلات پوستی می باشد. اگر برای زمانی طولانی از شکم بند ها استفاده می کنید، ممکن است پوست شکم و پهلوی شما ملتهب شده و باعث ایجاد قرمزی و یا حتی سوختگی شود.
  2. هنگام استفاده از شکم بند های بدن شما بسیار عرق می کند و همین امر باعث می شود آب بدن شما کم شود. ممکن است شما به این مسئله توجهی نداشته باشید و متوجه از دست رفتن آب بدن خود نشوید که در این صورت ممکن است مشکلات مختلفی از جمله خشکی دهان، سردرد، سرگیجه، اختلال در عملکرد کلیه و … برای شما پیش بیاید.

کمربند لاغری بانوان

تاثیر شکم بند لاغری در تناسب اندام بعد از عمل زایمان

معمولا بعد از پایان دوران بارداری و عمل زایمان رسیدن به تناسب اندام یکی از دغدغه های خانم ها می باشد. زیرا بعد از این دوران اغلب خانم ها دچار اضافه وزن و چاقی به ویژه در قسمت شکم و پهلوی خود می شوند و پوست و ماهیچه شکم بعد از زایمان شل شده و دچار کشیدگی زیادی میشود، که به جرأت می توان گفت باعث نارضایتی تمام بانوان میشود و زمینه ساز افسردگی می شود.

تاثیری که شکم بند لاغری در تناسب اندام فرد بعد از بارداری می گذارد این است که باعث جمع شدن سریع پوست شکم میشود و در نتیجه شکم رفته رفته به حالت قبل از بارداری بر میگردد که معمولاً پزشک زنان حدود یک هفته پس از زایمان، اجازه استفاده از شکم بند لاغری را برای کاهش سایز و تناسب اندام فرد می دهد.

نکات مهم هنگام خرید شکم بند های لاغری

توجه به سایز

قبل از خرید شکم بند های لاغری اساسی ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، دقت در سایز مناسب می باشد. به طور کلی هنگام خرید شکم بند لاغری دقت کنید که سایز بزرگتر از سایز خودتان خریداری نکنید، چراکه گشاد بودن آن هیچ گونه تاثیری ندارد.

همچنین سایز کوچکتر از سایز خود را هم نخرید، چون با فشار وارد کردن به قسمت های مختلف بدن، باعث ایجاد چین و چروک در آن قسمت ها می شود. پس سعی کنید سایز مناسب استایل خودتان را قبل از خرید به دست آورید، برای این کار می توانید از فروشنده هم کمک بخواهید.

جنس شکم بند

یکی از موارد مهم دیگر هنگام خرید شکم بند های لاغری مردانه و زنانه، توجه به جنس شکم بند می باشد. سعی کنید جنس بادوام و باکیفیتی را خریداری کنید، چون این شکم بند ها معمولا برای بسته شدن نیاز به فشار زیادی دارند و امکان پارگی آنها وجود دارد. اما اگر جنس خوبی را بخرید نه تنها پاره نمی شود بلکه بسیار عالی هم عمل می کند.

خرید اینترنتی کمربند لاغری

قابل شست و شو بودن

هنگام خرید از فروشنده بپرسید که شکم بند مد نظرتان قابل شست و شوی است یا خیر؟ سعی کنید شکم بند که قابلیت شست و شو دارد را خریداری نمایید. چون گن ها به دلیل برخورد مستقیم با پوست، دچار تعریق می شوند و به مرور زمان آلوده خواهند شد.

قیمت گن لاغری زنانه

هنگام خرید هر کالایی توجه به قیمت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. قیمت شکم بند های لاغری با توجه به جنس، نوع و قابلیت اندازه گیری آنها متفاوت است. اما سعی کنید شما بیش از هر چیز به کاهش دهنده بودن وزن و فرم دهنده بودن آن دقت نمایید.

تاریخ 1401/01/30
گن لاغری هات شیپر مدل Neotex
گن لاغری هات شیپر مدل Neotex
شکم بند لاغری الاستیک نوید کد 165
شکم بند لاغری الاستیک نوید کد 165
شکم بند لاغری پاک سمن مدل Simplex سایز کوچک
شکم بند لاغری پاک سمن مدل Simplex سایز کوچک
شکم بند لاغری پاک سمن مدل Neoprene
شکم بند لاغری پاک سمن مدل Neoprene
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد