منو

شامپو کراتینه چیست و چه تاثیرات و فوایدی بر موی سر دارد؟

کراتین چیست؟

یکی از عناصر سازنده مو کراتین است. کراتین در واقع نوعی پروتئین ساختاری است که به طور طبیعی در موهای ما وجود دارد و تقریباً 89% از موهای ما را تشکیل می دهد. این ماده با کمی تفاوت در پوست و ناخن ما نیز وجود دارد. با این حال می توان تصور کرد که اهمیت آن برای سلامت کلی موها چقدر مهم است.

شامپو کراتینه مو

راهنمای خرید شامپو کراتینه مو

کراتین نقش اساسی در ساختار بیرونی و درونی مو داشته و وظیفه استحکام و انعطاف پذیری مو را بعهده دارد. اگر کراتین از مو حذف شود، ساختار مو ثبات خود را از دست داده و ضعیف می گردد. نتیجه موهایی می شود، آسیب دیده که حالت خوبی به خود نمی گیرد. در ادامه بیشتر با کراتین و محصولات کراتینه به ویژه شامپو کراتینه آشنا خواهید شد.

شامپو کراتینه مو چیست؟

شامپوی کراتینه یا شامپو کراتین مو یک شامپو با پروتئین کراتین است، اگر حوصله ندارید برای کراتینه کردن موهای خود ساعت ها در آرایشگاه بمانید، وقتش رسیده که به سراغ شامپوهای کراتینه بروید. این شامپوها نوعی از محصولات مراقبت از مو هستند که حاوی کراتین هستند.

شامپو کراتینه بهترین تقویت کننده برای موهای آسیب دیده محسوب می شود. با استفاده کردن از شامپوهای کراتینه، پروتئین کراتین به فولیکول موهای شما، متصل شده و به این شکل تقویت موها و بازگشت شادابی و سلامت آن را مشاهده خواهید کرد. این شامپو می تواند وضعیت انواع مختلف موها را بهبود ببخشد اما بیشتر مناسب موهای فر، وز دار و خشک است و روی آن ها تاثیرات بیشتری می گذارد.

کسانی که موهای نازک و صاف دارند نیز می توانند از این شامپو استفاده کنند. شامپو کراتینه این مدل موها را تقویت و ترمیم می کند. در این حالت موها با جذب کراتین ضخیم تر نیز می شوند و کمتر آسیب می بینند.

بد نیست بدانید کراتینی که در این شامپوها استفاده می شود کاملاً حیوانی هستند چرا که کراتینی که در موی انسان وجود دارد مشابه کراتین موجود در پوست، مو و ناخن حیوانات است و اصلاً شباهتی به کراتین گیاهان ندارند. قیمت این شامپو در مقایسه با قیمت مواد بوتاکس مو و کراتین مو مناسب تر است.

تاثیر شامپو کراتینه بر مو

تقویت موها پس از استفاده شامپو کراتینه مو

کراتین موجود در شامپو کراتینه از کجا بدست می آید؟

بهترین کراتین برای ترمیم مو کراتینی است که از موی انسان گرفته شده باشد. هر چند دیگر تولیدکنندگان محصولات بهداشتی اجازه ندارند از پروتئین انسانی در محصولات خود استفاده کنند. بنابراین امروزه کراتینی که در شامپو کراتینه و سایر محصولات کراتینه استفاده می شود از حیوانات گرفته می شود، البته بدون آسیب رسیدن به آنها.

امکان ندارد بتوان کراتین را از گیاهان یا گلها بدست آورد چرا که پروتئین موجود در آنها اصلا شباهتی به پروتئین موجود در موی انسان ندارد. بنابراین هیچ چیزی به نام کراتینه گیاهی وجود ندارد.

ضرورت استفاده از شامپوی کراتینه مو

اگر موهای شما به طور مداوم در معرض هر یک از موارد زیر قرار دارند، شما نیاز دارید از شامپوهای حاوی کراتین استفاده کنید.

 • هر روز از وسایل حرارتی حالت دهنده مو استفاده می کنید.
 • در سال چندین بار رنگ موهایتان را تغییر می دهید.
 • شنای مکرر در آب های کلردار و حاوی نمک
 • هر روز از حالت دهنده های شیمیایی مو استفاده می کنید.
 • موهای خود را در معرض نور آفتاب قرار می دهید.
 • داشتن موخوره و چند شاخه شدن انتهای مو
 • در یک محیط آلوده از آلاینده های شیمیایی کار می کنید.

اگر موهای شما در معرض هر کدام از موارد بالا قرار دارد، شامپو کراتینه مو می تواند به بازسازی آنها کمک کند.

نحوه استفاده از شامپو کراتینه

شستن موها با شامپوی کراتیه مو

مزایا و خواص استفاده از شامپو کراتینه مو

اگر موهای شما اثراتی مانند خشکی، شکنندگی، وز خوردگی و بدحالتی را از خود نشان می دهد، ممکن است زمانش رسیده باشد که یک شامپوی غنی شده با کراتین را امتحان کنید، همان پروتئینی که تارهای موی ما از آن ساخته شده اند. اگر یکی از این بطری های شامپوی کراتینه را به برنامه مراقبت از موهای خود اضافه کنید به شما اطمینان می دهیم در کوتاه ترین زمان شاهد موهای سالم، براق، محکم و خوش حالت باشید.

برخی از مزایای شامپوی کراتینه:

 • درمان موخوره
 • درمان خشکی مو
 • محافظت از موها در برابر آلودگی ها و اشعه های نور خورشید
 • درمان وزی مو
 • ترمیم موهای سوخته
 • رفع کدری مو
 • ضخیمتر شدن رشته های مو
 • درخشان و براق کردن موها
 • و ...

شامپو کراتینه

تفاوت شامپو های گران قیمت و ارزان قیمت کراتینه چیست؟

تفاوت اصلی در کیفیت شامپو کراتینه چیست؟ این کیفیت را می توان بر اساس سه چیز تعریف کرد:

 • اندازه مولکولهای کراتین : هرچه مولکول ها کوچکتر باشند، بهتر (و عمیق تر!) می توانند وارد ساقه مو شوند و هرچه عمیق تر شوند، آسیب بیشتری می توانند برطرف کنند و موهای شما قویتر می شود. همچنین تعیین می کند که مولکول های کراتین چقدر به موهای شما چسبیده اند.
 • میل کراتین با موی انسان : هرچه کراتین بهتر بتواند خود را به موی انسان بچسباند، موهای شما قویتر می شود. همچنین، در دوره بعد موهای شما کمتر در معرض آسیب هستند.
 • مقدار اسیدهای آمینه فعال در کراتین : می توانند عملکردهای مورد نیاز را برآورده کنند. 19 آمینو اسید موجود در کراتین هر کدام عملکردهای خاص خود را دارند. به عنوان مثال، سیستئین تمام ذرات مو را بهم متصل می کند و رطوبت را قفل می کند. از طرف دیگر تیروزین اطمینان حاصل می کند که مولکول های رنگی از رنگ مو می توانند به مو متصل شوند.

بنابراین می توان گفت هر چه مولکولهای کراتین کوچکتر باشند میل به موی انسان بیشتر است و هر چه مقدار اسیدهای آمینه فعال بیشتر باشد در این صورت کیفیت شامپوی کراتینه بهتر است.

اکنون می توان گفت که شامپوهای کراتینه گران تر به طور خودکار حاوی کراتینه با کیفیت بالاتر هستند. با این حال، ما به سادگی از جزئیات مربوط به هر مارکی اطلاع نداریم، بنابراین نمی توان گفت که این قانون برای همه مارک های موجود وجود دارد. متأسفانه اگر محصولی حاوی 1٪ ماده تشکیل دهنده باشد ، شرکت ها می توانند همان اظهاراتی را درباره محصولاتی که حاوی 5٪ ماده مشابه است، در مورد آن ارائه دهند.

آیا شامپوی کراتینه موثر است؟

در یک نگاه کلی می توان گفت: بله شامپو کراتینه مو برای موهای آسیب دیده بسیار موثر عمل می کند، اما در هر صورت این هم مانند دیگر محصولات مراقبت از مو با یک بار استفاده نمی تواند برای شما معجزه کند. این شامپو را تا زمانی که بهبودی کامل حاصل می شود باید استفاده کرد.

اگر می خواهید در کوتاه مدت نتیجه بگیرید، در کنار شامپوی کراتینه از مصرف شامپوهای حاوی سولفات یا آمونیوم لوریل سولفات و شامپوهای با ph بالا استفاده نکنید و از یک شامپوی معمولی فاقد این عناصر استفاده کنید. این ترکیبات مدت زمان ماندگاری اثرات شامپوی کراتینه را کمتر می کنند. البته محصولات دیگری همچون کراتین مو برزیل کاکائو کادیوو اصل نیز می توانند برای تقویت موها به کار بروند.

تاثیر شامپو کراتینه مو

قبل و بعد استفاده از شامپو کراتینه مو بانوان

عوارض شامپو کراتینه مو

هنگام استفاده از این شامپو ممکن است واکنش های آلرژیک در بعضی افراد رخ دهد. این واکنش به شکل خارش شدید و قرمزی پوست سر بروز می کند. بهتر است ابتدا کمی از این شامپو را روی بخشی از پوستتان تست کنید. اگر مشکلی پیدا نکردید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

شامپو کراتینه در بعضی افراد باعث ریزش هم می شود. البته این ریزش موقتی است چون فولیکول مو آسیبی نمی بیند. با این حال اگر احساس کردید موهایتان بیش از حد می ریزد مصرف شامپو را قطع کنید.

آیا مو می تواند بیش از حد کراتین جذب کند؟

برخی ها می گویند که پروتئین زیاد کراتین، برای موهای شما مضر است. اگر موهای شما مقدار زیادی کراتین جذب کند چه اتفاقی می افتد؟ اصلا موها می توانند بیش از حد اشباع از کراتین شوند؟

باید بگوییم که موی سر فقط می تواند مقدار مشخصی پروتئین کراتین را جذب کند، مانند یک اسفنج است که فقط می تواند حداکثر مقدار آب را جذب کند. بنابراین لازم نیست نگران بیش از حد اشباع موی سر با پروتئین کراتین باشید.

خرید شامپو کراتینه مو

عکس شامپو کراتینه مو خارجی اصل

به دلیل موارد زیر مو نمی تواند بیشتر از یک حدی کراتین جذب کند :

قسمت های آسیب دیده مو بار منفی دارند، قسمتهای سالم مو دارای بار مثبت هستند، کراتین فقط خود را به مناطق دارای بار منفی متصل می کند بنابراین وقتی مو دوباره سالم شد، کراتین دیگر نمی تواند خودش را بچسباند.

با این حال، برخی از مارک ها از پروتئین پایین تری استفاده می کنند که مو را سفت، ترد و خشک می کند. علاوه بر این، این محصولات بیشتر حاوی فرمول های با کیفیت پایین با کراتین پایین هستند. این بدان معنی است که پروتئین نمی تواند وارد مو شود و در سطح مو تجمع می یابد، در آنجا خشک شده و پوسته می شود.

لیست بهترین و پرفروش ترین مدلهای شامپو کراتینه مو

1 -

شامپو کراتینه مو لروکس مدل Keratin

شامپو کراتینه مو لروکس مدل Keratin
مشخصات محصول
 • نوع عصاره
  آلوئه ورا
 • سازگار با موهای
  آسیب دیده و شکننده
 • ویژگی ها
  ترمیم کننده، صاف کننده
 • وزن
  550 گرم
شامپوهای لروکس در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. شامپو کراتینه مو لروکس مدل Keratin که هم برای خانم ها و هم آقایان قابل استفاده است، مناسب موهای رنگ شده، خشک و نازک می باشد.
این شامپو موهای آسیب دیده را نرم و ترمیم می کند و شادابی و لطافت را برای موهای شما به ارمغان می آورد. شامپو کراتینه مو لروکس به دلیل داشتن عصاره آلوئه ورا، به شادابی، تقویت و آبرسانی به موهای شما کمک خواهد کرد. هم چنین این شامپو ضمن پاک سازی مو و پوست کف سر، با حفظ رطوبت به ریشه و ساقه مو کمک کرده و از ریزش مو جلوگیری می کند.
2 -

شامپو کراتینه ضد ریزش مو آردن سری هربا سنس

شامپو کراتینه ضد ریزش مو آردن سری هربا سنس
مشخصات محصول
 • حجم
  ۳۰۰ میلی لیتر
 • ترکیبات
  بدون عصاره
 • حاوی
  روغن های نارگیل و دانه انگور
 • مناسب موهای
  دارای ریزش و کم پشت
3 -

شامپو کراتینه مناسب موهای خشک و آسیب دیده آدرا مدل Keratin

شامپو کراتینه مناسب موهای خشک و آسیب دیده آدرا مدل Keratin
مشخصات محصول
 • حجم
  ۲۰۰ میلی لیتر
 • نوع عصاره
  کراتین هیدرولیز شد
 • مناسب برای
  موهای خشک و آسیب دیده
شامپو کراتینه آدرا مناسب موهای خشک و آسیب دیده می باشد و علاوه بر پاک کنندگی ملایم موها کراتین و فیبر مورد نیاز موها را تامین می کند. این شامپو از شکنندگی موها جلوگیری کرده و باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شود.
این شامپو حاوی پروتئین هیدرولیز شده کراتین می باشد که علاوه بر ترمیم موهای آسیب دیده، از ایجاد گره و موخوره جلوگیری می کند. ترکیبات شامپو کراتینه آدرا مناسب موهای خشک و آسیب دیده می باشد.
4 -

شامپو کراتینه مرطوب کننده قوی موی سر کاسمکولوژی مدل Aloe Vera

شامپو کراتینه مرطوب کننده قوی موی سر کاسمکولوژی مدل Aloe Vera
مشخصات محصول
 • حجم
  400 میلی لیتر
 • مناسب برای
  بانوان و آقایان
 • سازگار با موهای
  خشک
 • ویژگی ها
  نرم کننده و تقویت کننده
5 -

شامپو کراتینه آگرادو مدل KERATIN برای موهای خشک و آسیب دیده

شامپو کراتینه آگرادو مدل KERATIN برای موهای خشک و آسیب دیده
مشخصات محصول
 • حجم
  ۴۰۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  اسپانیا
 • نوع عصاره
  کراتین
 • مناسب موهای
  شکننده، آسیب دیده و نازک
شامپو کراتینه آگرادو یکی از شامپوهای مناسب برای آقایان و خانم هایی است که می خواهند موهایی صاف و نرم داشته باشند. این محصول حاوی مرغوب ترین کراتین هیدرولیز شده است که ضمن صاف کردن موها، باعث تقویت فیبر مو شده و با افزایش درخشندگی و شفافیت موها ، سلامت موها را تضمین می کند.
این محصول با ترمیم ساقه مو ، از ایجاد موخوره و شکستگی موها در اثر خشکی زیاد جلوگیری می نماید و گزینه ای ایده آل برای از بین بردن وز موها است. این شامپو حاوی ویتامین E بوده و از فرمولاسیون ویژه ای در ساخت آن استفاده شده است که باعث ترمیم بافت مویرگ ها و بهبود خون رسانی به پیاز مو می شود ، که رشد موها را افزایش داده و آنها را درخشان می کند.
6 -

شامپو کراتینه کلیون موهای معمولی مدل Herbal Gentle Shampoo

شامپو کراتینه کلیون موهای معمولی مدل Herbal Gentle Shampoo
مشخصات محصول
 • حجم
  ۵۰۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایتالیا
 • نوع عصاره
  درخت توس و بومادران
7 -

شامپو مو کراتینه پیگا ویوا غنی شده با عصاره کراتین

شامپو مو کراتینه پیگا ویوا غنی شده با عصاره کراتین
مشخصات محصول
 • حجم
  ۲۵۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایتالیا
 • نوع عصاره
  گیاهی و کراتین
8 -

شامپو کراتین آرگان اچ اس لاین مدل Echos keratin shampoo

شامپو کراتین آرگان اچ اس لاین مدل Echos keratin shampoo
مشخصات محصول
 • حجم
  ۳۵۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایتالیا
 • نوع عصاره
  کراتین و روغن آرگان
با خاصیت فوق العاده درمانی برای مو های رنگ شده، مناسب مو های کراتین شده، تثبیت کننده رنگ مو، تقویت کننده فیبر مو
9 -

شامپو کراتینه مو بدون سولفات پریم مدل K+ Kera Silk

شامپو کراتینه مو بدون سولفات پریم مدل K+ Kera Silk
مشخصات محصول
 • حجم
  ۲۵۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایران
 • نوع عصاره
  کراتین و پروتئین هیدرولیز شده
 • حاوی
  روغن جوانه گندم، ماکادمیا و آرگان
شامپو بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه شده کراسیلک پریم، به گونه ای طراحی و ساخته شده است که تمام نیازهای مو و پوست سر اعم از تمیزی و پاکیزگی و همچنین تقویت مو را دارا می باشد در عین حال که به کراتین مو آسیب نمیزند.،
این محصول در واقع شوینده ای ملایم مناسب موهای کراتینه شده می باشد که بدون تاثیر مخرب بر روی موهای کراتینه شده ضمن پاک کردن کامل آلودگی مو و پوست سر از کراتین مو نیز محافظت میکند. این شامپو حاوی کراتین هیدرولیز شده است که با نفوذ به لایه خارجی مو منجر به صاف شدن موها و کمک به جذب و نگهداری رطوبت در مو میگردد.،
پروتئین هیدرولیز شده ابریشم با دارا بودن آمینواسید های ضروری موها را نرم و ابریشمی میکند. البته پروتئین هیدرولیز شده شیر هم حالت دهی موها را تسهیل میکند.
10 -

شامپو مو سریتا مدل کراتینه بدون سولفات حجم 200 میلی لیتر

شامپو مو سریتا مدل کراتینه بدون سولفات حجم 200 میلی لیتر
مشخصات محصول
 • حجم
  ۲0۰ میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایران
 • نوع عصاره
  آرژنین، پانتنول، سدیم PCA
شامپو فاقد سولفات مناسب موهای کراتینه CERITA Beauty، دارای آرژنین و پانتنول است که نرم کننده و رطوبت رسان برای ساقه مو بوده و با وجود سدیم PCA رطوبت ساقه مو را حفظ نموده و خشکی و شکنندگی ساقه ی مو را برطرف می کند.
شامپو کراتینه فاقد سولفات سریتا، شوینده ای ملایم برای موها است که بدون تاثیر مخرب روی موهای کراتینه شده، ضمن پاک کردن کامل آلودگی های مو و پوست سر، از کراتین مو نیز محافظت می نماید.
این شامپو با نفوذ به لایه خارجی مو منجر به صاف شدن موها و کمک به جذب و نگهداری رطوبت در مو می شود. شامپوهای حاوی سولفات روی رنگدانه موهای رنگ شده تاثیر گذاشته و موجب می گردند که موها رنگ خود را سریع تر از دست بدهند. به همین دلیل آرایشگران بعد از کراتینه و رنگ کردن موها استفاده از شامپوهای فاقد سولفات را توصیه می کنند.
راهنمای استفاده : مقدار کافی از شامپو را روی موهای خیس مالیده و به آرامی ماساژ دهید. کف حاصل را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بر روی مو سر نگه داشته و سپس خوب آبکشی کنید.
11 -

شامپو مو نئودرم بدون سولفات مدل کراتینه حجم 300 میلی لیتر

شامپو مو نئودرم بدون سولفات مدل کراتینه حجم 300 میلی لیتر
مشخصات محصول
 • حجم
  30۰ میلی لیتر
 • ترکیبات
  بدون سولفات
 • سازگار با موهای
  آسیب دیده و موهای وزدار
شامپو سر کراتینه فاقد سولفات نوتریسل نئودرم یک فرمول غنی از مواد مغذی، بدون سایش و مرطوب کننده است که موها و پوست سر را به آرامی تمیز می کند. این شامپو حاوی کراتین سرشار از مواد مغذی و آبرسان همچون بیوتین، روغن مورینگا و پروبیوتیک ها است که تغذیه و محافظت شدید از مو و پوست سر را فراهم می کند.
12 -

شامپو کراتینه مو نانو گلوبال فاقد سولفات و پارابن

شامپو کراتینه مو نانو گلوبال فاقد سولفات و پارابن
مشخصات محصول
 • حجم
  1000 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  برزیل
 • ترکیبات
  بدون سولفات
 • سازگار با
  انواع مو
شامپو کراتینه نانو گلوبال محصول کشور برزیل و ساخته شده از مواد ارگانیک و طبیعی وفاقد سولفات است. این شامپو به دلیل دارا بودن روغن آرگان و سایر مواد مغذی مورد نیاز مو، باعث ترمیم، صافی و خوش فرم شدن و طراوت و شادابی مو و آبرسانی کامل ریشه و ساقه مو می شود.
این شامپو قبل و بعد از کراتینه کردن مو قابل استفاده بوده و به علت ترکیبات متناسب با ساختار مو، برای موهایی که کراتینه نشده اند هم قابل استفاده بوده و اثرات مثبت آن پس از اولین استفاده قابل مشاهده است. حجم زیاد این شامپو در کنار کیفیت بالای آن، تا مدتها شما را از خرید شامپوی جدید بی نیاز می کند.
روش استفاده: مو را کمی خیس کرده و با مقداری از شامپو نانو گلوبال شروع به ماساژ دادن مو کنید. بعد از ۵ دقیقه ماساژ دادن با آب ولرم بشویید.

آیا شامپوی کراتینه موهای شما را صاف می کند؟

برخی از محصولات صاف کننده مو در بازار وجود دارد که نام "کراتین" در آن وجود دارد، بنابراین برخی تصور می کنند که کراتین ماده ای است که موها را صاف می کند، اما این درست نیست. تنها راه درست کردن مو از طریق گرما یا مواد شیمیایی است که پیوندهای دی سولفید داخلی مو را می شکند. شامپوی کراتینه نمی تواند موهای شما را صاف کند!

پیشنهاد مطالعه » کراتینه کردن مو چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟

کلام آخر

هدف از نوشتن این مقاله دادن اطلاعات مفید از درمان های کراتین و همچنین فهمیدن ارزش کراتین برای سلامت مو بود. وقتی در مورد کاهش سطح کراتین مو صحبت می کنیم مانند این است که در مورد کم خونی در بدن صحبت می کنیم، می خواهیم بگوییم که نبود کراتین به اندازه کم بود خون در بدن مهم است.

مو تا زمانی که از سطح بالای کراتین برخوردار است، براق، شاداب، نرم و حالت پذیر است. اما چنانچه به دلایل گفته شده با کمبود آن روبه رو شود خشک، وز و بدحالت خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید با موهای خود به آرامی برخورد کنید. اگر هم موهای شما آسیب دیده است باید کراتین از دست رفته را از طریق محصولات حاوی کراتین، مانند شامپو کراتینه به موها بازگردانید.

خرید اینترنتی انواع شامپو کراتینه

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
آیا شامپو کراتینه مو را صاف می کند؟
خیر، تنها راه صاف کردن مو از طریق گرما یا مواد شیمیایی است. شامپوی کراتینه مو نمی تواند موهای شما را صاف کند بلکه موجب تقویت، ترمیم موها و بازگشت شادابی و سلامت آنها می شود.
پرفروش ترین شامپوهای کراتینه کدامند؟
از پرفروش ترین شامپوهای دارای کراتینه، می توان به محصولات هرباسنس آردن، آدرا، کامان، آی پلاس، برند لروکس، شامپو لامینین، کلیون، آگرادو و ... اشاره کرد.
شامپو کراتینه مو برای چه کسانی کاربرد دارد؟
کسانی که مرتب کارهای زیر را انجام می دهند: رنگ مو، دکلره و هایلایت - استفاده از ترکیبات شیمیایی مانند تافت، ژل، واکس و ... روی مو - حالت دادن مو با اتو مو و سشوار - شنا در آب های حاوی کلر یا نمک - به مدت طولانی قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
نحوه استفاده از شامپو کراتینه مو چگونه است؟
کافی است پس از خیس کردن موهایتان مقدار لازم از شامپو را روی آنها گذاشته و مثل شامپوی معمولی ماساژ دهید. برای گرفتن بهترین نتیجه، بگذارید شامپو حدود دو الی سه دقیقه روی موها باقی بماند و سپس موهایتان را آب بکشید. طی این مدت شامپو با مواد مغذی خود موها را ترمیم خواهد کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/09/11
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر لیلا نظری
00:54 - 1402/09/01
متشکرم عالی و مفید بود توضیحاتتون❤️🌼

پاسخ : ممنون از نظر لطفتون

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد