منو

خرید بهترین مدلهای سرمه دان با قیمت مناسب

سرمه دان سنگی مرمر بازرگانی میلادی
سرمه دان سنگی مرمر بازرگانی میلادی
سرمه دان برنجی مدل G-202
سرمه دان برنجی مدل G-202
سرمه دان چوبی مدل بهار شیک و زیبا
سرمه دان چوبی مدل بهار شیک و زیبا
سرمه دان مدل برنجی با درب پیچی
سرمه دان مدل برنجی با درب پیچی
سرمه دان چوبی مدل مدادی
سرمه دان چوبی مدل مدادی
سرمه دان مدل شاه عباسی جنس چوب
سرمه دان مدل شاه عباسی جنس چوب
سرمه دان چوبی مدل گل و مرغ
سرمه دان چوبی مدل گل و مرغ

اگرچه امروز با آمدن انواع و اقسام مدادهای آرایشی استفاده از سرمه به انزوا رفته است، اما هنوز هم افرادی که از ماهیت سرمه و خواص آن آگاهند حاضر به جایگزینی این ماده طبیعی و پر خواص با مواد و تفاله های شیمیایی ندارند.

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با انواع بهترین مدلهای سرمه دان آشنا کنیم و به بررسی خواص استفاده از سرمه بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

خرید سرمه دان

راهنمای خرید انواع بهترین مدلهای سرمه دان

سرمه چیست؟

سُرمه ماده ای آرایشی معمولا سیاه رنگی است که از ترکیب دوده و دیگر مواد تهیه شده و به چشم کشیده می شود و معمولاً برای تیره تر کردن رنگ پلکها به کار می رود.

در دوران باستان، از ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد، ملکه های مصری به چشم خود سرمه می کشیدند. سرمه را نگهبان چشم علیه بیماری ها می دانستند و تیره کردن رنگ دور پلک ها از شدت رسیدن آفتاب به چشم نیز کم می کند.

خواص سرمه چیست؟

این ماده که از گذشته بسیار دور در جهان مورد استفاده قرار میگرفت و تا به امروز طرفداران پروپا قرص خودش را دارد، نه تنها هیچ ضرری برای پوست ندارد، بلکه فواید بسیاری برای چشم و ابرو دارد که در کتب طب سنتی و حتی روایات ائمه معصوم، مکتوب است.

امروزه متاسفانه خانم ها به جای آن از مداد چشمی یا ریمل استفاده می کنند. البته شاید استفاده از این مواد آرایشی برای زیبایی اثر گذار باشد ولی بی عوارض هم نیست.

از زمان های دور زنان و همچنین مردان از این پودر با خاصیت برای زیبایی و یا حتی تقویت چشم استفاده می کردند. برای سرمه خواص بسیار زیادی وجود دارد.

عکس سرمه دان چوبی

عکس سرمه دان چوبی با طرح گلهای رز زیبا

جالب است بدانید در طب سنتی، برای هر بیماری، از سرمه مخصوص استفاده می شود.

 • برای کسانی که مشکل ریزش مداوم اشک از چشم دارند، سرمه ابریشم توصیه می شود.
 • افرادی که دارای گل مژه و یا التهابات چشمی هستند از سرمه ساخته شده از سنگ مردار استفاده می کنند.
 • اگر مشکل ریزش ابرو یا مژه دارید، باید از سرمه چهارمغز یا سرمه بادام استفاده کنید.
 • اگر تار مژه و ابروی نازکی دارید، بهتر است از سرمه هسته خرما استفاده کنید

از خواص استفاده از سرمه را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمه به رشد مژه ها کمک میکند.
 • برای جلوگیری از ریزش زیاد اشک مفید است.
 • قدیمیها معتقد بودند که استفاده از سرمه چشم، باعث خروج خلط دهان شده و دهان را خوشبو میکند.
 • باعث تقویت چشم میشود.

سرمه دان از چه جنس های ساخته می شود؟

سرمه دان ها از جنس سنگ، چوب و یا فلز که معمولا فلز مس یا برنج می باشد تهیه می شوند. سرمه دان مسی برای نگه داری از سرمه بسیار مناسب میباشد.

سرمه دان مسی

سرمه دان مسی برای نگه داری از سرمه بسیار مناسب می باشد. میله ای که برای استفاده از آن استفاده می شود مسی می باشد و کاملا سیقل داده شده. یکی از فواید سرمه دان مسی این می باشد که به دلیل نوع جنس آن هیچ گونه آلودگی وارد سرمه دان نمی شود چون مس به تنهایی آلودگی ها را از بین می برد.

سرمه دان مسی

انواع سرمه دان مسی

سرمه دان مسی در طولانی مدت سالم و بدون خرابی می ماند و به خاطر نوع خاص طراحی آن به هیچ وجه دچار شکستگی نخواهد شد و یا زنگ نخواهد زد.

سرمه دان سنگی

سرمه دان های نوع سنگی از سنگ مرمر سرمه درست می شوند که یک سرمه بسیار زیبا و جذاب است و بیشتر عروس تازه عروس ها به دلیل زیبایی این سرمه دان را خریداری می کنند.

سرمه دان برنجی

بهترین سرمه برای استفاده روزمره توسط همه افراد سرمه دان برنجی است که دارای خواص بسیار خوبی است و می تواند باکتری های سرمه را از بین ببرد.

سرمه دان برنجی فیروزه کوبی شده

سرمه دان برنجی فیروزه کوبی شده

نحوه استفاده صحیح از سرمه به همراه سرمه دان

 • مرحله اول : میله سرمه دان رو فقط در اولین بار مصرف با یک قطره روغن بادام تلخ و یا روغن زیتون چرب کنید و خوب با دست ماساژ دهید.
 • مرحله دوم : سپس میله ای که یک بار برای همیشه چرب شده رو وارد سرمه دان کنید و طوری اون رو داخل سرمه دان حرکت بدید و بچرخونید که مطمعن شوید تمام جداره داخلی سرمه دان به روغن آغشته شده است.
 • مرحله سوم : میله سرمه دان را داخل ظرف محتوی سرمه کنید و کمی بچرخانید که سرمه به میله بچسبد سپس میله را وارد سرمه دان میکنید و کمی حرکت میدهید و باز مجدد داخل ظرف سرمه میکنید.
 • مرحله چهارم : ۳ تا ۵ بار این کار را انجام میدهید سپس میله را درون سرمه دان کرده و حدود ۳ الی ۵ دقیقه خوب حرکت دهید (حرکت باید به صورت بالا، پایین و چرخش های کوچک باشد).
 • مرحله پنجم : در این مرحله برای تست اینکه آیا ماساژ برای سرمه کافی بوده یا نه بایستی میله سرمه دان را روی انگشت خود تست کنید اگر گرده داشت یا دانه دانه بود هنوز نیاز به ماساژ دارد.
 • مرحله ششم : زمانی ماساژ کافی است که خط کشده شده روی دست صاف و عاری از هر نوع نا خالصی و درست مثل مداد چشم باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/11/28
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد