منو

راهنمای خرید انواع سرشور آرایشگاهی ایستاده و مبله

در آرایشگاه های مردانه و زنانه گاهی لازم است پس از کوتاهی سر مشتری را به صورت کامل شستشو کنید و یا اینکه قسمتی از آن را برای انجام کار مورد نظر خود مرطوب نمایید.

اینجاست که سرشور آرایشگاهی به کمک آرایشگران می آید، اگر قصد دارید سالن زیبایی یا پیرایش جدید تاسیس نمایید یا در فکر تغییرات و نوسازی سالن خود هستید حتما در انتخاب سرشور مناسب با گزینه های مختلفی روبرو شده اید که ممکن است باعث سردرگمی شما شود.

پس با طوطی کالا در ادامه مقاله همراه باشید تا کمی درباره سرشور های آرایشگاهی برای شما توضیح دهیم تا بتوانید بسته به نوع نیاز و کار خود بهترین انتخاب را برای کسب و کار خود داشته باشید.

راهنمای خرید سرشور آرایشگاهی

راهنمای خرید سرشور آرایشگاهی

سرشور آرایشگاهی چیست؟

سر شور یکی از وسایل آرایشگاهی است که چند سالی است در اکثر آرایشگاه ها و سالن های زیبایی دیده می شود و کاربرد آن برای شستن موها بعد از انجام خدمات مو میباشد.

سرشورها حالت شبیه کاسه دارند که بعضی از مدل های آن دارای صندلی و برخی بدون صندلی است. همچنین برای تأمین آب موردنیاز برای شستشوی سر افراد، یک یا چند شیر آب به سینک وصل شده است.

انواع سرشورها

برای خرید سرشور آرایشگاهی لازم است قبل از هر کاری ابتدا با انواع این محصول در بازار آشنایی داشته باشید سپس براساس ویژگی های هریک نسبت به خرید آنها تصمیم بگیرید. در ادامه به معرفی انواع سرشور آرایشگاهی می پردازیم.

1 - سرشور ایستاده

سرشور های ایستاده معمولا همانطور که از اسم آنها مشخص است فاقد محل نشستن هستند و فقط دارای یک کاسه شور هستند که بر روی یک پایه قرار گرفته است و معمولا دارای یک کمد جهت گذاشتن لوازم مورد نیاز می باشند و علارغم قیمت پایین ترشان به نسبت سرشور های مبله از طرفداران کمتری برخوردار هستند.

سرشور آرایشگاهی مدل ایستاده

سرشور آرایشگاهی مدل ایستاده

سرشور ایستاده از قدیمی ترین مدل سرشور آرایشگاهی موجود در بازار است. این مدل از سرشور ابعاد بسیار کوچکی دارد از این رو نیز مناسب محیط های کوچک آرایشگاه است.

این مورد را در نظر داشته باشید که استفاده از سرشور های ایستاده بسیار دشوار تر از سرشور های نشسته است، اما اگر در آرایشگاه خود جایی برای سرشور نشسته ندارید باید از این نوع (ایستاده) استفاده کنید ولی تجربه اثبات کرده که در سیستم نشسته هم مشتری و هم آرایشگر احساس راحتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.

2 - سرشور کاسه متحرک

از جدیدترین انواع سرشور آرایشگاهی که در آرایشگاه های به روز دیده می شود، سرشور کاسه متحرک است. سرشور کاسه متحرک امکان تنظیم ارتفاع را برای سر مشتری دارد، یعنی زمانی که به شستشو سر مشتری میپردازید این ارتفاع را مناسب با گردن مشتری خود تنظیم میکنید و این امر باعث میشود هم شما تسلط بیشتری بر روی مشتری خود داشته باشید و هم مشتری در هنگام شستشو سر راحت باشد و در نهایت این امر موجب جذب مشتری برای شما خواهد شد.

سرشور آرایشگاهی کاسه متحرک

سرشور آرایشگاهی کاسه متحرک

همچنین دقت داشته باشید که این سرشور ها معمولا دارای یک دوش چند حالته هستن که به شستشو بهتر سر کمک میکند، یکی دیگر از ویژگی های سرشور کاسه متحرک این است که شما در زمان شستشو سر مشتری این ویژگی را دارا می باشید که تنها موی مشتری را شستشو میکنید و صورت و اطراف مشتری به هیچ عنوان خیس نخواهد شد.

بنابراین اگر به اندازه کافی بودجه برای خرید سرشور کاسه متحرک دارید به شما پیشنهاد میکنیم حتما از این نوع سرشور استفاده کنید.

3 - سرشور کاسه ای ثابت

سرشور آرایشگاهی سینک ثابت امکان تنظیم ارتفاع ندارد. اما مشتری به آسانی بر روی نشیمن گاه آن می نشیند. بدین ترتیب آرایشگر هم خدمات خود را با تمرکز و دقت بالاتر انجام می دهد. این مدل از سرشور خیلی مناسب آرایشگاه های زنانه نیست ولی حتما آن را در آرایشگاه مردانه دیده اید. کوتاه بودن موی آقایان سبب می شود تا استفاده از این مدل سرشور نیز برای آنها کفایت کند و نیاز به مدل های پیشرفته تری نباشد.

مهم ترین تفاوت بین سرشورهای سینک متحرک و سینک متحرک، در قیمت آن ها است. در صورتی که می خواهید حرفه ای ترین تجهیزات را در سالن خود داشته باشید، پیشنهاد می کنیم سرشورهای دارای سینک متحرک را خریداری نمایید.

4 - سرشور خوابیده

از دیگر انواع سرشور موجود در بازار، سرشور خوابیده است. در این مدل سرشور مشتری به راحتی در صندلی دراز کشیده و مو شستشو داده می شود. در بهترین سرشور خوابیده، گردن مشتری کمتر درگیر شده و منجر به بروز درد در وی نخواهد شد.

سرشور آرایشگاهی مدل خوابیده

سرشور آرایشگاهی مدل خوابیده

5 - سرشور مبله

سرشور های مبله در دسته سرشور های نشسته قرار دارند، این سرشور ها معمولا ظاهری چرم مانند دارند و رویه بیرونی آن نیز از جنس چرم می باشد. این سرشور ها نیز مانند سرشور های دیگر از یک کاسه متصل برای شستشوی سر تشکیل شده است، جنس این سرشور ها معمولا از فلز استیل و مستحکم می باشد.

در قسمت پایینی سرشور مبله معمولا یک تکیه گاه برای پای مشتری قرار داده شده تا میزان راحتی را برای مشتری شما افزایش دهد. قسمت نشیمنگاه صندلی های آرایشگاه از جنس چرم فشرده شده می باشد تا راحتی مشتری بیشتر شود.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که این نوع صندلی ها دارای شیرآلات بادوام می باشد که همین نکته باعث میشود شما بتوانید مدت طولانی از این صندلی استفاده کنید و نیازی به تغییر و تعویض شیرآلات آن نداشته باشید، از ویژگی های دیگر این نوع صندلی ها که برای راحتی مشتری طراحی شده اند میتوان به دسته های کناری صندلی و تکیه گاه سر اشاره کرد که باعث میشود مشتری نهایت راحتی را در هنگام شستشوی سر داشته باشد.

کاسه سرشور

در انتخاب کاسه سرشور معمولا باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. کاسه های سرشور ثابت امکان جا به جایی کاسه را ندارند و میتواند کمی برای مشتری شما آزار دهنده باشد اما شما برای خرید صندلی هایی که کاسه سرشور ثابت دارند قطعا هزینه کمتری پرداخت میکنید و اگر نمیتوانید صندلی تهیه کنید که کاسه متحرک داشته باشد در ابتدای کار خود باید از این نوع صندلی ها استفاده کنید.

عکس کاسه سرشور آرایشگاهی

عکس کاسه سرشور آرایشگاهی

اما صندلی هایی که دارای کاسه سرشور متحرک هستند میتواند راحتی بیشتری را برای شما و مشتری شما به ارمغان بیاورد از این جهت که شما میتوانید کاسه سرشور را متناسب با نیاز مشتری تنظیم کنید و به راحتی شستشو خود را انجام دهید و از طرفی دیگر شاید شما نیاز داشته باشید تنها به شستشو یک طرف از سر و یا صورت مشتری بپردازید که در این نوع کاسه سرشور ها با توجه به چرخشی بودن و سیستم تنظیم ارتفاع میتوانید این مهم را به راحتی انجام دهید.

جنس کاسه های سرشور معمولا سرامیکی می باشد و بسته به حرفه ای بودن آن معمولا دو دوش بر روی آن برای شستشو سر مشتری قرار داده خواهد شد.

مهمترین نکات هنگام خرید سرشور آرایشگاهی

جنس سرشور آرایشگاهی

کاسه سینک های شستشو معمولاً از جنس فلز و یا سرامیک و بدنه آن ها معمولاً از فلز ساخته می شود. محل نشستن سرشورهای نشسته معمولاً از فوم، چرم و یا پلاستیک طراحی شده است.

شرکت های سازنده بر سر راحتی سرشور برای آرایشگر و فرد با هم رقابت می کنند و همگی سعی دارند صندلی طراحی کنند که راحت ترین حالت ممکن را برای آرایشگر و فرد به ارمغان آورد. قابلیت جابجایی کاسه و قابلیت تنظیم پایه ازجمله قابلیت هایی می باشند که در برخی از سرشورها می توانید پیدا کنید.

آسایش و راحتی در استفاده

لازم است هنگام شستن سر مراجعه کننده از راحتی او اطمینان حاصل شود. اکثر مشتریان بخش شست و شوی سر را آرامش بخش ترین قسمت بازدیدشان از سالن می دانند. با شستشوی راحت، تجربه ای را که شایسته آن هستند به آنها بدهید! علاوه بر اطمینان از اینکه واحد سرشوری سالن مجهز به پشتیبانی مناسب و طراحی ارگونومیک است، اطمینان حاصل کنید که صندلی سرشور قابل تنظیم است و دارای پشتی بالشتکی است زیرا مشتریان از نظر اندازه، قد و سن متفاوت هستند.

رنگ سرشور آرایشگاهی

هنگام خرید سرشور برای سالن خود، حتما به دنبال وسایلی باشید که با بقیه مبلمان و دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.چرم سرشور آرایشگاهی با وجود چرم های متنوع موجود در بازار می تواند هر رنگی که دوست دارید باشد. بعد از انتخاب رنگ چرم، رنگ کاسه سرامیکی و بدنه فلزی سرشور را انتخاب کنید. کاسه ها اکثرا سفید، مشکی، طلایی هستند و بدنه در دو رنگ سفید و مشکی قابل انتخاب است، برخی از مارک ها گزینه های رنگی بیشتری را ارائه می دهند.

اما توصیه می شود که از رنگ های تیره مانند مشکی استفاده شود تا به مرور زمان تغییر رنگ نداده و از ظاهر اصلی خود خارج نشود.

در ایران تولید کننده های زیادی وجود دارند که سرشور ها را با توجه به سلیقه شما تولید کرده و از رنگ چرم دلخواه شما در محصول استفاده می نمایند و شما می توانید سرشور خود را متناسب با دیزاین و رنگ بقیه محصولات آرایشگاهی خود سفارش دهید.

سرشور آرایشگاهی صورتی

عکس سرشور آرایشگاهی زنانه صورتی

کاسه سرشور

همانطوری که قبلا اشاره کریم، جنس و نوع کاسه سرشور نیز در نکات مهم پیش از خرید سرشور آرایشگاهی دخیل هستند. همانطور که پیش تر گفته شد کاسه سرشور ها در دو نوع سنگ و فلز و به شکل ثابت و متحرک تولید میشوند. کاسه های ثابت همانطور که از نامشان پیداست ثابت بوده و قابل تنظیم نمی باشند.

اما کاسه های متحرک قابلیت تنظیم به نسبت گردن و سر مشتری را دارند تا مشتری هنگام شست و شوی سر احساس راحتی بیشتری داشته و لحظات خوشی را در سالن شما سپری کنند. قیمت سرشور آرایشگاه با کاسه متحرک کمی بالاتر از سایر سرشورها است.

در مدل های پیشرفته تر کاسه های سرشور ها دارای زیر گردنی یا کاشن هستند که به خوبی گردن مشتری را پوشش میدهد.

بودجه خرید سرشور

انواع سرشورهای موجود در بازار، قیمت های متفاوتی با یکدیگر دارند. سرشورهای مبله قیمت بالا، خوابیده قیمت متوسط و ایستاده از قیمت پایین تری برخوردار هستند. دسته های صندلی و صندلی های سرشور دارای سبک ها و کیفیت های بسیار متنوعی هستند و به همین دلیل قیمت های بسیار متفاوتی دارند. انتخاب هریک از این موارد در نهایت با توجه به بودجه و نیاز شما باز می گردد.

بسیار مهم است که نیازهای خود را اولویت بندی کنید و در مورد آنچه که می توانید و نمی توانید از عهده آن بر بیایید واقع بین باشید. توجه داشته باشید که اگر کاسه سرشور را با دقت و باکیفیت بخرید، سالیان سال به خدمت شما می آید. لازم به هزینه مجدد جهت تعوض کاسه سرشور یا صندلی سرشور نیست.

بسیاری از افراد به دلیل کمبود بودجه از سرشور آرایشگاهی دست دوم استفاده می کنند که از لحاظ بهاشتی توصیه نمیشود.

تجهیزات جانبی سرشور

کاسه های سرشور و شست و شوی سر مخصوص سالن دارای لوازم جانبی مختلفی هستند که می توانند تجربه مثبت تری را هم برای آرایشگر و هم برای مشتری ایجاد کنند. همچنین، اگر کاسه سرشور سالن شما کاشن گردنی ندارد، مطمئن شوید که ارگونومیک و راحت طراحی شده باشد یا بالش گردنی متناسب با کاسه سرشور خود بخرید. آرایشگران می توانند برای راحتی و دسترسی آسان به لوازم ، سرشور دارای کابینت را انتخاب کنند.

خرید سرشور آرایشگاهی

نصب و راه اندازی سرشور

وقتی سرشور زیبای خود را انتخاب و خریداری کردید، حتما یک لوله کش واجد شرایط را برای نصب سرشور جدید خود استخدام کنید. دو دلیل مهم وجود دارد:

اولاً، نصب نادرست نه تنها می تواند باعث هدر رفتن پول شود، بلکه می تواند باعث مشکلات طولانی مدت لوله کشی در سایر قسمت های سالن شما شود. حتما به دنبال لوله کش های ماهر در منطقه خود باشید و تحقیق کنید. از آنها بپرسید که آیا قبلاً صندلی سرشور نصب کرده اند تا مطمئن شوید که واجد شرایط هستند.

ثانیاً، اکثر سازندگان کاسه سرشور، برای اثبات نصب دستگاه توسط لوله کش ماهر، مجوز لوله کش را همراه با هرگونه ادعای ضمانت ارائه می دهند. اگر نتوانید مدرکی مبنی بر فاکتور یا مجوز از یک لوله کش واجد شرایط ارائه دهید، ممکن است از خدمات گارانتی محروم شوید. اجازه ندهید سرمایه گذاری شما به هدر برود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
سرشور آرایشگاهی چیست؟
سر شور یکی از وسایل آرایشگاهی است و کاربرد آن برای شستن موها بعد از انجام خدمات مو میباشد. سرشورها حالت شبیه کاسه دارند که بعضی از مدل های آن دارای صندلی و برخی بدون صندلی است.
قیمت سرشور آرایشگاهی چند است؟
قیمت انواع سرشور آرایشگاهی از 1 میلیون تا 25 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، نوع سرشور (ایستاده، مبله یا خوابیده)، وزن و ابعاد، امکانات و تجهیزات جانبی سرشور، جنس و ... بستگی دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/14
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد