منو

بهترین مدلهای ست سرویس بهداشتی سرامیکی، استیل و پلاستیکی

ست سرویس بهداشتی 4 پارچه مدل سرامیکی کنفی
ست سرویس بهداشتی 4 پارچه مدل سرامیکی کنفی
ست سرویس بهداشتی 6 پارچه کوراجیو جنس پلی رزین
ست سرویس بهداشتی 6 پارچه کوراجیو جنس پلی رزین
ست سرویس بهداشتی 4 پارچه مدل بتنی
ست سرویس بهداشتی 4 پارچه مدل بتنی
ست سرویس بهداشتی 5 پارچه فری هوم جنس آکریلیک
ست سرویس بهداشتی 5 پارچه فری هوم جنس آکریلیک
ست سرویس بهداشتی پلاستیک و استیل 7 پارچه کنتراست
ست سرویس بهداشتی پلاستیک و استیل 7 پارچه کنتراست
ست سرویس بهداشتی 7 پارچه هارمونی مدل van001
ست سرویس بهداشتی 7 پارچه هارمونی مدل van001
ست سرویس بهداشتی 6 پارچه پلی رزین طرح حصیری
ست سرویس بهداشتی 6 پارچه پلی رزین طرح حصیری
ست سرويس بهداشتى 6 تكه ليمون مدل کلاسیک
ست سرويس بهداشتى 6 تكه ليمون مدل کلاسیک
ست سرویس بهداشتی سرامیکی 5 پارچه ویپ مدل Zanbagh01
ست سرویس بهداشتی سرامیکی 5 پارچه ویپ مدل Zanbagh01
ست سرویش بهداشتی پلاستیکی 6 پارچه هوم کت مدل 4138
ست سرویش بهداشتی پلاستیکی 6 پارچه هوم کت مدل 4138
ست سرویس بهداشتی 6 تکه پلاستیکی مدل vivo900
ست سرویس بهداشتی 6 تکه پلاستیکی مدل vivo900
ست سرویس بهداشتی 4 پارچه پلاستیکی فونتال
ست سرویس بهداشتی 4 پارچه پلاستیکی فونتال

سرویس بهداشتی ها معمولاً فضای بسیار کمی از خانه را اشغال می کند ولی یکی از بخش های اصلی و پر رفت و آمد محسوب می شود، بنابراین سعی کنید بهترین وسایل را برای ست سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید.

هنگامی که بحث طراحی و دکوراسیون یک سرویس بهداشتی به میان می آید، معمولا انتخاب زیادی نداریم زیرا نه تنها فضای کمی در دسترس دارید بلکه لیست بلندی از وسایل سرویس بهداشتی خواهید داشت که انتخاب را کار دشواری می سازد.

خرید ست سرویس بهداشتی

راهنمای خرید ست سرویس بهداشتی

امروزه با تولید انواع ست های سرویس بهداشتی زیبا و باکیفیت، کار نظافت سرویس بهداشتی راحت شده است و بدون ذره ای انتقال آلودگی محیط دستشویی تمیز خواهد شد . یکی از مزیت هایی که این مدل از ست ها دارند، هماهنگی آنها با یکدیگر است، به این معنا که جا صابونی، فرچه دستشویی، سطل زباله، جا مایعی و ... در یک رنگ و یک مدل وارد بازار شده اند و با خرید یک ست کامل نمای خاصی به سرویس بهداشتی منزلتان خواهید بخشید.

بنابراین، اگر می خواهید یک سرویس بهداشتی مناسب و با کیفیت خریداری کنید، در ادامه این مطلب با طوطی کالا همراه باشید تا با نکات مهم و پرفروش ترین ست سرویس بهداشتی آشنا شویم.

ست سرویس بهداشتی چیست؟

برای حفظ نظافت سرویس بهداشتی نیاز به تعدادی وسیله از جمله سطل زباله، فرچه و ... داریم که همه این ابزار پرکاربرد در ست قرار می گیرند. ست سرویس بهداشتی ابزاری کاربردی در حمام و دستشویی است که علاوه بر حفظ نظافت و سلامت محیط سرویس بهداشتی با تنوع ظاهری که دارد به زیباتر شدن محیط این بخش از خانه نیز کمک می نماید. همچنین در صورتی که شما مدل و رنگ این ست را با توجه به رنگ محیط مورد استفاده انتخاب کنید باعث دو چندان شدن زیبایی محیط می شود.

سرویس بهداشتی

ست سرویس بهداشتی جنس سنگ مرمر

ست سرویس بهداشتی شامل چه وسایلی می شود؟

در کل می توان گفت که یک ست سرویس بهداشتی جدید معمولا دارای جا صابونی، ظرف مخصوص برای مایع دستشویی، لیوان مخصوص برای مسواک و خمیردندان یا جا مسواکی، جای رول دستمال توالت، سطل زباله و فرچه شستشو می باشد. اما در برخی موارد وسایل دیگری به آنها اضافه می شوند که آن را تکمیل نمایند. به عنوان مثال ممکن است که ست های سرویس بهداشتی در انواع ۳، ۴، ۵، ۶، ۷ و ۹ پارچه وجود دارند.

سطل زباله

یکی از اصلی ترین قسمت های ست سرویس بهداشتی، سطل زباله می باشد. این سطل ها در طرح ها و رنگ ها مختلف وجود دارند که شما می توانید به دلخواه خود، یکی از آنها را انتخاب نمایید. برخی سطل های زباله دارای پدال پایی و برخی بدون پدال می باشد. توصیه ما به شما این است که برای حفظ بیشتر بهداشت، از سطل های پدال دار استفاده نمایید.

جا صابونی

اگر عادت به شست و شوی دست های خود با صابون دارید، حتما به جا صابونی نیاز پیدا خواهید کرد. برخی از جا صابونی ها دارای در و برخی فاقد در می باشند. توصیه ما به شما استفاده از جا صابونی های در دار برای حفظ بیشتر بهداشت می باشد.

انواع جا صابونی

عکس انواع جا صابونی موجود در ست سرویس بهداشتی

فرچه یا برس توالت شو

این وسیلهای راحت برای تمیز کردن کاسه توالت است. شما نمی توانید ست سرویس بهداشتی را پیدا کنید که فاقد فرچه باشد. فرچه ها کاربرد زیادی را برای نظافت و تمیزی سرویس بهداشتی دارند. استفاده از این فرچه ها باعث می شود تمیز کردن سرویس بهداشتی راحت تر گردد.

ظرف مایع دستشویی

ظرف مایع دستشویی مهم ترین وسیله در ست سرویس بهداشتی است. این ظروف تنوع بسیار بالایی دارند که می توانید طبق سلیقه خود، یکی از انواع آن را انتخاب کنید. ظرف مایع دستشویی، دارای دو مدل زمینی و دیواری می باشد که بسته به شرایط دستشویی و سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

جا حوله ای

خشک کردن دست ها پس از شست و شو، بسیار توصیه می گردد. بنابراین شما می توانید با نصب جا حوله و قرار دادن حوله شخصی و تمیز خود، دست ها را قبل از خروج از دستشویی خشک نمایید.

جا مسواکی

برخی افراد دندان های خود را در دستشویی مسواک می زنند. بنابراین وجود جا مسواکی یکی از الزامات ست های بهداشتی به شمار می رود. جا مسواکی ها نیز طرح های مختلفی دارند که در برخی موارد شبیه یک لیوان بدون دسته می باشند.

جا دستمال کاغذی

همانطور که پیش تر گفتیم، خشک کردن دست ها پس از شست و شو بسیار توصیه می شود. اگر تمایلی به قرارگیری حوله در دستشویی را ندارید می توانید با نصب جا دستمال کاغذی و قرار دادن دستمال کاغذی رولی در آن، دست های خود را خشک کنید.

ست سرویس بهداشتی

عکس ست سرویس بهداشتی سرامیکی

چرا باید ست سرویس بهداشتی را بخریم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است، شما با خرید ست سرویس بهداشتی می توانید رفاه و بهداشت را به خانه خود وارد کنید. در هر حمام یا دستشویی داشتن ست کامل و کاربردی بهداشتی می تواند سلامت فردی و عمومی خانواده را تامین کند واین مهم ترین دلیل برای خرید ست سرویس بهداشتی است.

انواع ست های سرویس بهداشتی از نظر محل نصب

ست سرویس بهداشتی غیر ثابت

شما می توانید وسایل مورد نیاز در ست سرویس بهداشتی را به شکل قابل جابجایی و یا قابل نصب و ثابت انتخاب و تهیه کنید. این وسایل با در نظر گرفتن ابعاد سرویس بهداشتی و کاردبرد مورد نظر افراد و نیز نیازهای آنها دارای دسته های متنوع و اجزای مختلفی هستند.

مثلا از جمله وسایل قابل جابجایی می توان به جا صابونی، کفی مخصوص برای پیشگیری از لیزخوردن، سبد مخصوص برای نگهداری البسه، جای مسواک و خمیردندان، ظرف های مخصوص مواد شوینده مایع، تشک حمام، جعبه مخصوص برای نگهداری لیف، سطل آشغال، نگهدارنده جاروی حمام، و برخی وسایل دیگر که پیشتر به آنها را نام بردیم، اشاره کرد.

ست سرویس بهداشتی ثابت

بعضی از وسایلی که در بخش ست غیرثابت به آنها اشاره شد در شکل ثابت نیز وجود دارند. مانند جاصابونی، جای مایع های شوینده، جای مسواک، و… که قابل نصب در اطراف آیینه ها هستند. اما وسایل دیگر ست به صورت پیش فرض از نوع ثابت هستند. مانند جای دستمال توالت، میله مخصوص حوله و نیز قفسه های مخصوص نگهداری تجهیزات حمام.

بهترین مدل های ست سرویس بهداشتی

انواع سبک های سرویس بهداشتی

به اندازه تعداد متفاوت سبک های سرویس بهداشتی، ست های مختلف سرویس بهداشتی موجود است.

سبک مدرن

این نوع از سرویس های بهداشتی اغلب از جنس هایی مانند پلاستیک، شیشه، سرامیک، رزین یا استیل ضد زنگ تولید می شوند. در سبک مدرن طراحی به صورت خط های ساده، بدون نقش خاص، مدرن و متناسب با سلایق به روز می باشد.

سبک کلاسیک

ست سرویس بهداشتی با سبک کلاسیک از جنس های سرامیک، چوب یا سنگ تولید می شوند. این سبک از لحاظ شکل ظاهری دارای مدل های هندسی مثل ساده، دایره ای و منحنی است.

سبک قدیمی و رمانتیک

جنس به کار رفته در ساخت ست سرویس بهداشتی این سبک شیشه، آهن، چینی و استیل لعابی است.

خرید اینترنتی ست سرویس بهداشتی

عکس مدل های مختلف ست سرویس بهداشتی

انواع ست سرویس بهداشتی از نظر جنس

چنانچه برای سرویس بهداشتی خانه تان به دنبال یک ست زیبا و خاص هستید، در بازار انواع ست ها با جنس ، طرح و رنگ های مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه و رنگ سرویس بهداشتی تان هرکدام را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی جنس های مختلف ست سرویس می پردازیم.

ست سرویس بهداشتی پلاستیکی

دوام و مقاومت بالای ست پلاستیکی بسیار بالاست و همین امر باعث شده بیشتر افراد خرید این جنس را به سایر جنس ها ترجیح دهند. با توجه به اینکه سرویس بهداشتی محیطی با رطوبت بالاست، خرید ست پلاستیکی می تواند بسیار مناسب باشد. زیرا در برابر نفوذ آب مقاوم است.

ست سرویس بهداشتی برنجی

زیبایی ست سرویس بهداشتی برنجی غیر قابل انکار است و به طبع آن قیمت بالایی هم دارد. این ست ها معمولا برای خانه هایی با متراژ بالا که سرویس بهداشتی های بزرگی دارند، انتخاب مناسبی هستند. قیمت بالای این ست نسبت به سایر مدل ها، از معایب آن به شمار می رود.

ست سرویس بهداشتی سرامیکی

ست سرویس بهداشتی سرامیکی علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، از مقاومت بالایی هم در برابر شوینده های مختلف برخوردار است. قیمت این جنس ست به نسبت تنوعی که در طرح و رنگ دارد، منطقی به نظر می آید.

ست سرویس بهداشتی رزینی

رزینی که در ساخت ست سرویس به کار برده می شود، رزین مقاوم است. با این حال استفاده از این جنس ست بیشتر جنبه دکوراتیو دارد و مقاومت آن نسبت به پلاستیک کمتر است. طراحی و جنس متفاوت این ست نمایی خاص و زیبا به دکور حمام و توالت خانه شما می بخشد.

ست سرویس بهداشتی استیل

ترکیب ست سرویس بهداشتی استیل با کاشی های سفید و یا رنگ های روشن دیگر، در نوع خود بی نظیر است. این جنس در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و قابلیت شستشو با انواع شوینده را نیز دارد.

انواع ست سرویس بهداشتی از نظر جنس

راهنمای خرید ست سرویس بهداشتی

توجه به تعداد اقلام ست سرویس بهداتشی

تعداد اقلام ست سرویس بهداشتی معمولا بین 4 الی 7 عنصر است، اما شما باید کاملترین ست را برای سرویس بهداشتی خود بخرید تا رفاه و بهداشت بیشتری را تجربه نمایید. موارد زیر از جمله اقلام همراه ست سرویس بهداشتی هستند.

  • سطل آشغال
  • فرچه
  • جا صابونی
  • جا مایع دستشویی
  • جا مسواکی
  • لیوان
  • آویزه حوله
  • باکس لوازم بهداشتی و آرایشی
  • آویز دستمال توالت

ضد آب بود محصولات

یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب ست سرویس بهداشتی ضد آب بودن محصولات است. اگر محصولات ضد آب نباشند بهداشت و کیفیت لازم را ندارند پس سعی کنید ستی را خریداری نمایید که ضد آب باشد. (رزین، پلکسی، استیل، پلاستیک از جمله جنس های پیشنهادی برای خرید ست سرویس بهداشتی است)

جنس و کیفیت

تنوع ست سرویس بهداشتی از نظر جنس به گونه ای هست که بتواند پاسخگوی سلیقه ها و نظرات مختلف باشد. امروزه بازار مملو است از ست های گوناگون که مناسب استفاده در سرویس های بهداشتی می باشند.

هنگام ورود به بازار، جنس های مختلفی از این محصولات بهداشتی را مشاهده خواهید کرد. شما به عنوان یک انتخاب گر می توانید از میان مدل های سرامیکی، استیل، پلاستیک، چوبی، چینی، شیشه ای و … یکی را بر اساس علاقه و نظر خود خریداری و نصب نمایید.

بهتر است این را هم بدانید ست انتخابی شما از هر جنسی که باشد باید اقلام موجود در آن کاملاً ضد آب باشند. زیرا محیط سرویس بهداشتی همواره دارای رطوبت است. از این گذشته لازم است کالای بهداشتی شما علاوه بر مقاومت مطلوب در برابر مواد شوینده، از قابلیت شستشوی آسانی نیز برخوردار باشد.

بهترین مدلهای ست سرویس بهداشتی

عکس ست سرویس بهداشتی مشکی مدرن

مقاومت در برابر مواد شوینده

با توجه به این که شما سرویس بهداشتی را با مواد ضد عفونی و سفید کننده شستشو می دهید، لازم است محصولی را خریداری نمایید که در مقابل این مواد مقاومت کافی را داشته باشند چون باکتری های که در این محل تجمع می کنند باید کاملا پاکسازی شوند.

سازگاری رنگ و طرح با دکوارسیون منزل

یکی دیگر از موارد مهم در خرید ست سرویس بهداشتی سازگاری رنگ ها و طرح های آن با دیگر اجزای داخلی خانه مثل کابینت، روشویی و یا حتی رنگ توالت فرنگی و یا وال هنگ همخوانی است. پس سعی کنید طرح و رنگی را خریداری نمایید که با فضای خانه شما سازگاری کامل را داشته باشد.

اگرچه رنگ های تیره انتخاب اول افراد علاقه مند به سبک های مدرن است اما توجه داشته باشید که رنگ های تیره و به خصوص مشکی سریعا لک گرفته و نیاز به تمیز کردن و برق انداختن مداوم دارند.

رنگ های روشن چون سفید نیز ممکن است اندکی دردسر ساز باشد اما وقتی صحبت از بهداشت و نظافت در میان باشد رنگ سفید حرف اول را می زند. با این حال شما می توانید به دنبال رنگ های خنثی از طیف روشن باشید.

اندازه ست های بهداشتی

با توجه به اینکه فضای سرویس بهداشتی یک فضای کوچک و محدود است، شما باید اندازی اقلام را متناسب با فضای داخلی سرویس بهداشتی انتخاب کنید، برای مثال اگر فضای داخلی سرویس بهداشتی کم است شما باید اقلام ست را کوچک انتخاب کنید تا فضای سرویس را کوچکتر نکند.

عکس ست سرویس بهداشتی سه تکه

عکس ست سرویس بهداشتی سه تکه سرامیک

قابلیت شستشوی

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب و خرید ست سرویس بهداشتی قابلیت شستشو است زیرا این ست ها باید مدام مورد شستشو قرار بگیرند تا از هر گونه آلودگی پاک شوند.

برند ست سرویس بهداشتی

اگر شما از برند معتبری ست سرویس بهداشتی را خریداری نمایید خیالتان بابت کیفیت و کارایی آن آسوده است، پس به برند نیز توجه نمایید.

قیمت ست سرویس بهداشتی

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ست سرویس بهداشتی موثرند. از جمله این عوامل می توان به نوع ست ، جنس ، سایز ، تعداد و نوع اجزا (تکه)، شرکت سازنده و ... اشاره کرد. به طور کلی قیمت ست سرویس بهداشتی در بازار ایران بین 500 هزار تومان تا 10 میلیون تومان است.

سعی کنید حتما پیش از خرید میزان بودجه خود را مشخص کنید و محصولی با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. همچنین در هنگام خرید مواردی که در این مقاله برای شما تشریح شد را نیز مورد توجه قرار دهید تا بتوانید محصولی مناسب و مطابق نیازتان تهیه کنید.

بهترین مدلهای ست سرویس بهداشتی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
ست سرویس بهداشتی شامل چه وسایلی می شود؟
یک ست سرویس بهداشتی دارای جا صابونی، ظرف مخصوص برای مایع دستشویی، لیوان مخصوص برای مسواک و خمیردندان یا جا مسواکی، جا حوله ای، جای رول دستمال توالت، سطل زباله و فرچه شستشو می باشد.
قیمت ست سرویس بهداشتی چند است؟
قیمت انواع ست سرویس بهداشتی بستگی به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس، وزن و ابعاد، تعداد پارچه ست، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت ست سرویس بهداشتی از 40 هزار تومان تا 6 میلیون تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/29
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد