منو

زیرپایی اداری چیست و چه مزایای برای سلامتی بدن دارد؟

با گسترش تکنولوژی و زندگی مدرن امروزه و یکجا نشینی افراد در اداره جات، آنان را مستلزم داشتن زیرپایی اداری می کند. حفظ شادابی و تندرستی کارمندان، راندمان کاری آنان را افزایش می دهد بنابراین مهم است که بتوانند طراوت خود را حفظ کنند. افرادی که به صورت طولانی مدت پشت میز مشغول انجام کارهای خود هستند، نیاز است که به سلامتی خود توجه بیشتری داشته باشند.

این افراد بیش از هر فرد دیگری در معرض ابتلا به واریس، کمردرد، شکل غیر طبیعی مهره های کمری، اختلال در گردش خون در پاها، درد و گرفتگی ماهیچه های پا، مشکلات مربوط به استخوان لگن، سکته و ... هستند. بنابراین استفاده از زیرپایی اداری که یکی از تجهیزات مربوط به ایمنی است باعث کاهش عوارض یک جا نشینی شده و وسیله ای کارآمد می باشد.

راهنمای خرید زیرپایی اداری

عکس زیرپایی اداری پلاستیکی

یادتان باشد که این روند به بهره وری کاری شما نیز کمک شایانی خواهد کرد. هر چقدر راحت تر باشید همانقدر بهینه تر عمل خواهید کرد. بنابراین زیرپایی را جزو یک نیاز اساسی میز تحریر و یا میز اداری قلمداد نمایید. خاطرتان باشد که به همان اندازه ای که نوع صندلی در سلامت تاثیر گذار است، زیر پایی نیز از اهمیت برخوردار است.

در این مقاله از طوطی کالا به شما کمک می کنیم تا بتوانید مناسب ترین نوع زیرپایی اداری را برای خرید انتخاب کنید.

زیرپایی چیست؟

زیرپایی ابزاری است که با جای گرفتن در زیر پای کسی که پشت میز یا رایانه می نشیند کمک به درست نشستن برای گردش روان خون در رگ ها و جلوگیری از روی دادن دردها و مشکلات ماهیچه ای می کند. با نشستن روی صندلی های غیر استاندارد بخش زیرین زانو با لبه صندلی درگیر می شود و فرد برای آویزان نماندن پاها تلاش می کند نوک انگشتان را به زمین بزند کاری که رفت و آمد خون را با مشکل روبرو می کند.

هنگامی که فرد نمی تواند به سادگی تکیه کند به گونه ای می نشیند که احتمال در آوردن غوز بالا می رود. زیرپایی با برداشتن فشار از روی ماهیچه پاها و زدودن بی تحرکی شان از گرد آمدن خون در یک نقطه و نتیجتاً پیش آمدن واریس هم جلوگیری می کند.

تاثیر استفاده از زیرپایی

دلیل استفاده از زیرپایی اداری

استفاده از زیرپایی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. ما چند دلیل آن را برایتان توضیح می دهیم. یکی از دلایل می تواند بلند بودن ارتفاع میزتان باشد. شاید بگویید این موضوع چه ارتباطی با داشتن زیرپایی اداری دارد؟ زمانی که ارتفاع میز اداری بلند باشد، شما مجبور می شوید برای تناسب قرارگیری بدنتان پشت میز، صندلی اداری خود را هم با ارتفاع بلندتری تنظیم کنید. در نتیجه احتمال این که پاهایتان از سطح زمین فاصله بگیرد زیاد است.

راه حل قرار دادن یک زیرپایی اداری است که زیر پای خود قرار دهید و از آویزان شدن پاهایتان جلوگیری کنید. قرار نگرفتن پا بر روی زمین هنگام کار باعث می شود فشار زیادی بر روی زانوی شما ایجاد شود. اما گاهی تمامی وسایل شما ارگونومی لازم را دارد، اما مناسب قد شما نیست. برای این موضوع نیازی نیست ارتفاع میز و صندلی خود را تغییر دهید، وجود یک زیرپایی مشکل شما را حل می کند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید صندلی اداری

مزایای استفاده از زیر پایی اداری

خرید زیر پایی اداری برای تمام کسانی که در طول روز زیاد می نشینند و افرادی که شغل هایشان پشت میز و با کامیپوتر هست به شدت ضروری و مهم می باشد چرا که نشستن طولانی مدت پشت صندلی مشکلات زیادی را برای بدن ایجاد میکند مخصوصا اگر شما به طریق و نحوه درست ننشیند که اکثر افراد وقتی مشغول و سرگرم به کار هستند حواس شان به طرز نشستن خود نیست.

اگر ارتفاع میز مناسب و استاندارد نباشد و یا شما قد کوتاه تری نسبت به آن داشته باشید مجبور می شوید مدام به روی میز خم شوید که این موضوع سبب بیماری های ستون فقرات می شود، زیر پایی اداری می تواند جلوی درد های کمر و گردن را بگیرید، و قوس عادی و نرمال بدن را حفظ کند.

از طرفی دیگر نشستن نامناسب سبب اختلال در گردش خون بدن می شود که در نتجیه فرد ممکن است دچاره بیماری مانند واریس شود ولی اگر از زیر پایی اداری استفاده کنید دچار این قضیه نمی شوید.

زیرپایی چیست؟

نحوه صحیح استفاده از زیرپایی اداری

تاثیر زیرپایی بر روی سلامتی جسم شما

به نحوه نشستن خود دقت کنید. پاها قلب دوم شما هستند. زمانی که برای راحتی آن فکری نکرده باشید خستگی آن تمام وجود شما را در بر می گیرد. زمانی که در هنگام نشستن پای شما به زمین نرسد اگر نسبت به آن بی تفاوت باشید فشار جبران ناپذیری بر روی زانوهای خود می آورید. گاهی مجبور می شوید کمی جلوتر از سطح صندلی بنشینید و نتوانید به پشتی آن تکیه دهید. با این کار درست است که پاهایتان به زمین می رسد و در حالت ۹۰ درجه با بدنتان قرار می گیرد، اما فشار وارد شده به کمر و ستون فقراتتان وارد می شود.

پس از مدتی دچار گودی کمر می شوید. اما وجود یک زیرپایی اداری از قوس طبیعی بدن شما محافظت می کند. شما باید بتوانید به صورت کامل به پشتی صندلی تکیه دهید. حتی برای جبران قسمت گودی گردن خود را هم چاره ای بیندیشید. برخی از صندلی های اداری ارگونومیک طوری طراحی شده اند که در قسمت گردن نیز یک برآمدگی از جنس پشتی صندلی قرار می دهند که به راحتی سر خود را به آن تکیه دهید.

استفاده صحیح از زیرپایی اداری می تواند شما را از ابتلا به بیماری واریس دور کند. این بیماری بر اثر اختلال گردش خون اتفاق می افتد. زمانی که ساعت های زیادی را بر روی صندلی می نشینید و فعالیتی ندارید، عضلات پای شما بی تحرک و ثابت باشد، گردش خون به خوبی کار خود را انجام نمی دهد و همین موضوع باعث بروز بیماری واریس خواهد شد.

بهترین مدل های زیرپایی اداری

نکاتی برای خرید زیرپایی اداری

زیرپایی اداری از لحاظ نوع کاربرد، کیفیت و سایز، دارای تنوع زیادی است. این نکات به شما کمک می کند که با توجه به شغل خود و میزان استفاده از زیرپایی اداری بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

توجه به جنس

پلاستیک، ژله ای لاتکس، چوب، استیل، فلز، ام دی اف، چرم، موکت دار، پی وی سی، ورنی از جمله جنس های مختلف موجود در بازار می باشد. اگر کف محیط کار شما سرامیک است بهتر از ورقه های فولادی زیرپایی اداری استفاده کنید تا در زیر پای شما سُر نخورد.

توجه به نوع کاربرد

برای کار با کامپیوتر، افراد کوتاه قد، هنگام رانندگی، برای افرادی که زمان طولانی سرپا می ایستند، کاربرد دارد. پس نوع کاربرد تعیین کننده نوع خرید است.

توجه به نوع طرح

طرح سه بعدی، متحرک، ثابت، قابلیت تنظیم ارتفاع، قابلیت تنظیم زاویه، ماساژور از جمله طرح های موجود در بازار است. اگر در هنگام کار کردن، زیاد دچار جابجایی هستید بهتر است که نمونه های سبک و متحرک زیرپایی اداری را مورد استفاده قرار دهید. یا اگر صندلی شما در محیط کار غیر استاندارد است بهتر است نوعی از زیرپایی اداری را بخرید که قابلیت تنظیم زاویه و نیز قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد تا بتوانید به سادگی آن را برای خود تنظیم نمایید.

دقت داشته باشید زمانی که روی صندلی کار خود می نشینید زاویه مچ پای شما با زمین باید 90 درجه باشد، اگر این زاویه رعایت نشود باعث می شود که فشار زیادی بر روی مچ پای شما وارد شود بنابراین خرید نمونه هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع و درجه می تواند برای شما مفید باشد.

خرید بهترین مدلهای زیرپایی اداری

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع زیرپایی اداری چند است؟
قیمت زیرپایی اداری به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس زیرپایی، ابعاد و اندازه، وزن، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت زیرپایی از 100 هزار تومان تا 2 و نیم میلیون تومان می باشد.
استفاده از زیرپایی چه فوایدی براس سلامتی دارد؟
از جمله فواید استفاده از زیرپایی می توان به موارد زیر اشاره کرد : کاهش فشار به زانو ها، کمر و ستون فقرات - بهبود گردش خون در بدن - جلوگیری از ابتلا به بیماری واریس
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/28
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
زیرپایی اداری متحرک آذران تحریرات تیپ 1 مدل 3000
زیرپایی اداری متحرک آذران تحریرات تیپ 1 مدل 3000
زیر پایی ثابت تک سبد مدل TS34
زیر پایی ثابت تک سبد مدل TS34
زیر پایی اداری متحرک پارسه پلاستیک مدل n1
زیر پایی اداری متحرک پارسه پلاستیک مدل n1
زیرپایی ثابت آذران تحریر مدل 1000
زیرپایی ثابت آذران تحریر مدل 1000
زیر پایی متحرک سنگین اداری نگین
زیر پایی متحرک سنگین اداری نگین
زیرپایی متحرک فرنام کد 20
زیرپایی متحرک فرنام کد 20
زیرپایی ثابت شهاب تحریر مدل 8050
زیرپایی ثابت شهاب تحریر مدل 8050
زیر پایی متحرک مدل 110
زیر پایی متحرک مدل 110
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد