منو

ریمل حجم دهنده مژه چشم چیست و چگونه استفاده می شود؟

ریمل چشم، یکی از محبوب ترین و متداول ترین ابزار زیبایی چشم می باشد که استفاده از آن آسان است و بلافاصله اثر قابل توجهی می گذارد. ریمل، مژه ها را حجیم تر کرده و چشم شما را زیباتر می کند و با تفکیک مژها، باعث می شود که چشم بزرگتر بنظر برسد.

ریمل ها بر اساس نوع و رنگ ماده و برس انواع مختلفی دارند که هر یک کاربرد و تاثیر متفاوت نیز بر مژه ها دارد. شما باید با توجه نوع و رنگ چهره، چشم و مژه های خود و همچنین کاربردی که از یک ریمل انتظار دارید ریملتان را انتخاب کنید. یکی از انواع ریمل، ریمل حجم دهنده مژه یا پرپشت کننده می باشد که در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم اطلاعات شما را نسبت به آن زیاد کنیم.

ریمل حجم دهنده

راهنمای خرید ریمل حجم دهنده مژه

ریمل حجم دهنده (Volume Mascara) چیست؟

ریمل حجم دهنده همانطور که از اسمش نیز پیداست حجم مژه ها را به طور موثری افزایش می دهد. ریمل حجم دهنده مانند تمام انواع دیگر آن دارای یک محفظه، برس و مایع ریمل است. اما تفاوت هایی جزئی که در برس ریمل و مایع آن وجود دارد باعث می شود که روی هر چشم و مژه ای تاثیر متفاوتی را بر جای گذارد.

اکثر افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از روش های مختلف و پرهزینه مثل اکستنشن مژه، از ریمل ها حجم دهنده برای پرپشت کردن مژه های خود استفاده کنند.

در مورد ریمل حجم دهنده، برس این نوع ریمل درشت تر از مابقی ریمل هاست. بزرگ بودن برس ریمل باعث می شود که مایع بیشتری روی چشم قرار بگیرید. در یک نگاه دقیق تر متوجه می شوید که روی برس دارای مویچه های فراوانی است. این مویچه ها برای این است که که ریمل بتواند روی تمام مژه های چشم که ریز و نازک هستند تاثیر بگذارد.

ریمل حجم دهنده باعث پرپشت نشان دادن مژه ها می شود. آنها معمولا فرمول غلیظ تری دارند و ممکن است حاوی پلیمرهای سیلیکون یا موم باشند که باعث می شود مژه های شما پرتر بنظر برسد و برای خانم هایی که مژه هایشان نازک و یا با حجم کم و فواصل زیاد است مناسب می باشد.

هنگام خرید ریمل حجم دهنده به برس آن دقت کنید. اگر برس دندانه های تیز، مانند شانه داشت بدانید که ریملی که در دست دارید از نوع بلند کننده است. یا اگر براش ریمل دارای منحنی است، ریمل به عنوان حالت دهنده و فر کننده استفاده می شود. مایع درون محفظه ریمل هم در شکل گیری مژه ها هم بسیار تاثیرگذار است. در مورد ریمل حجم دهنده اکر دقت کرده باشید دارای میزان زیادی خرده مژه است.

جهت کسب اطلاعات کامل تر درباره انواع ریمل و آموزش نحوه استفاده از ریمل می توانید به مقاله (راهنمای خرید ریمل چشم) مراجعه بفرمائید.

معرفی بهترین مدل های ریمل حجم دهنده

عکس ریمل زدن مژه چشم هت

دلیل وجود این خرده مژه ها برای این است که به تارهای نازک چشم بچسبد و آن ها را حجیم نشان دهد. در واقع برس بزرگ و مویچه های ریز و خرده مژه های موجود در درون ریمل باعث حجیم تر شدن مژه ها خواهد شد. رنگ هایی که یک ریمل دارد در ابتدا فقط رنگ مشکی بود. اما با گذشت زمان رنگ هایی مانند ریمل قهوه ای و سرمه ای هم به مشکی اضافه شد تا خانم ها گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشند. اما به یک نکته خوب توجه کنید. رنگ ریمل هر چه مشکی تر باشد می تواند مژه ها را پر تر و چشم ها را جذاب تر نشان دهد.

در واقع زمانی که شما از ریمل استفاده می کنید مژه های خود را مشکی تر از حد معمول میکنید. نتیحه این عمل این است که تضاد رنگی بین سیاهی مژه و سفیدی چشم ایجاد می شود. هر چه این تضاد بیشتر باشد چشم جذاب تر و درشت تر به نظر می آید. اگر هنگام خرید ریمل حجم دهنده دقت کرده باشید، بیشترین رنگی که در ریمل حجم دهنده وجود دارد رنگ مشکی است. این رنگ به حجیم تر نشان دادن مژه ها کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

ریمل حجم دهنده برای چه کسانی مفید است؟

با توجه به اینکه ریمل انواع مختلفی دارد شما باید بر اساس مژه های خود و تاثیری که می خواهید روی مژه هایتان بگذارید باید ریمل مناسب انتخاب کنید. خانم هایی که مژه های صاف و بی حالت دارند از یک ریمل حالت دهنده استفاده میکنند تا لذت داشتن مژه های فر و حالت دار را بچشند. یا خانم هایی که مژه های کوتاه دارند دیگر حسرت داشتن مژه های بلند را نمی خورند. چرا که با استفاده از ریمل بلند کننده نیاز این دسته از خانم ها برطرف می شود.

در مورد ریمل حجم دهنده، خانم هایی که دارای مژه های نازک هستند بسیار کمک کننده است. ریمل حجم دهنده را اگر به درستی انتخاب نکنید نه تنها شما را زیبا نشان نمی دهد بلکه از زیبایی ذاتی شما هم می کاهد. یکی از نشانه های این که شما ریمل را اشتباه انتخاب کرده اید این است که مژه ها بعد از زدن ریمل به هم می چسبد.

این چسبندگی مژه ها در ریمل حجم دهنده به دلیل وجود خرده مژه و قرار گیری مایع ریمل بیشتر روی چشم بیشتر اتفاق می افتد. برای اینکه مژه ها را از هم باز کنید و دانه دانه کنید بهتر است بعد از زدن ریمل از یک شانه مژه استفاده کنید.
هرگز از اجسام نوک تیز مانند سوزن برای اینکار استفاده نکنید. چرا که علاوه بر خطرناک بود آن، مقدار زیادی آلودگی را به چشم های خود منتقل می کنید و به آن ها آسیب وارد میکنید.

ریمل حجم دهنده چیست و چگونه استفاده می شود

استفاده از ریمل حجم دهنده برای پرپشت کردن مژه ها

ریمل حجم دهنده میزان مایع بیشتری از ریمل را روی چشم شما قرار می دهد. در نتیجه می تواند راه های تنفس مژه ر ا مسدود کند. اگر مژه های شما نتوانند هوا بخورند در بلند مدت نازک، ضعیف و شکننده خواهند شد. در نتیجه سعی کنید که حتما چشم های خود را قبل از خوابیدن بشویید تا ریمل موجود درون مژه ها را پاک شود و مژه ها نفس بکشند.

نحو تشخیص ریمل های اصلی از تقلبی

اول از همه توجه داشته باشید که ریمل اصل بوی خوبی دارد و اگر بعد از باز کردن ریمل بوی بدی به مشام می رسد از خرید آن خودداری کنید. اگر ریمل های حجم دهنده و بلند کننده کاذب باشند، پاک کردن آنها از روی مژه ها مشکل خواهد بود. علاوه بر این، ماسک های اصلی دارای تاریخ ساخت و تاریخ انقضا هستند. همچنین خرید بهترین ریمل از فروشگاه های معتبر (چه فروشگاه های فیزیکی چه اینترنتی) باعث می شود محصول خریداری شده 100% اصل باشد

طرز استفاده از ریمل حجم دهنده

 • قبل از آرایش حتما چشم ها و مژه های خود را کاملا خشک بشویید.
 • بهتر است قبل از زدن ریمل از فرمژه استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها، می توانید قبل از ریمل زدن، با استفاده از یک برس خشک، ژله وازلین را به مژه های خود بزنید.
 • استفاده از پرایمرهای قبل از زدن ریمل کمک می کند تا مژه ها پرتر و زیباتر به نظر برسند.
 • به پایین نگاه کنید و برس ریمل را از ریشه به سمت انتهای مژه بیاورید.
 • سپس ریمل را به صورت کامل با حرکت دادن به چپ و راست روی مژه خود بکشید.
 • بعد از انجام این کار چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره برس را از ریشه تا انتها روی پلک های خود بکشید.

استفاده روزانه از ریمل حجم دهنده توصیه نمی شود زیرا باعث ریزش مژه ها می گردد. به یاد داشته باشید که حتما بعد از استفاده از ریمل حجم دهنده در آخر شب چشم ها را با پاک کننده های مخصوص پاک گردانید.

قبل و بعد استفاده از ریمل حجم دهنده

عکس قبل و بعد استفاده از ریمل حجم دهنده

نکات مهم در خرید بهترین ریمل حجم دهنده

در هنگام خرید بهترین ریمل، نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 • نوع پوست: اگر پوست شما چرب است، بهتر است از ریمل های ضد آب استفاده کنید تا جلوی براق شدن مژه ها به خاطر چربی پوست را بگیرند. اگر پوست شما خشک است، بهتر است از ریمل های حاوی روغن و مرطوب کننده استفاده کنید.
 • طول و حجم مژه ها: ریمل ها با فرمولاسیون های متفاوتی، برای ایجاد طول و حجم مژه ها به بازار عرضه می شوند. بسته به نیاز شما، می توانید از ریمل ها در تعداد لایه های مختلف استفاده کنید تا به اهداف خود دست یابید.
 • ماندگاری ریمل حجم دهنده: اگرچه برخی از تولید کنندگان ریمل ها وعده ماندگاری بلند مدت ارائه می دهند، اما در عمل این اتفاق همیشه رخ نمی دهد. بهتر است قبل از خرید، نظرات کاربران درباره ماندگاری ریمل را مطالعه کنید تا از خرید خود اطمینان داشته باشید.
 • قیمت ریمل: ریمل های مختلف با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. با توجه به محتویات بسته، فرمولاسیون و برند، قیمت ریمل متفاوت است. همچنین، برندهای معروف و با کیفیت معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 • حساسیت چشم: اگر چشم شما حساس است، بهتر است از ریمل های حاوی مواد ضد حساسیت استفاده کنید.
 • سلیقه: انتخاب رنگ و نوع ریمل حجم دهنده به سلیقه شما بستگی دارد. برخی از ریمل ها فقط برای افزایش طول مژه ها استفاده می شوند و برخی دیگر هم برای افزایش حجم. همچنین، رنگ های متفاوت برای هر سلیقه و فصل سال در دسترس هستند.
1 -

ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Extend Volume

ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Extend Volume
ریمل حجم دهنده کالیستا مدل Extend Volume در حجم 11 میلی‌لیتر عرضه شده و به زیبایی هرچه تمام‌تر چشمان شما کمک می‌کند. از ویژگی‌های این ریمل می‌توان پرپشت کننده، بلند و خوش حالت کننده مژه ها، حاوی رنگدانه های غلیظ و مشکی و ماندگاری مناسب اشاره کرد.
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  11 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایران
 • سایر توضیحات
  حاوی رنگدانه های غلیظ و مشکی، ماندگاری مناسب
2 -

ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Scandal Eyes Lycra Flex

ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Scandal Eyes Lycra Flex
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  12 میلی لیتر
3 -

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond مدل Luxurious

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond مدل Luxurious
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  15 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایران
 • سایر توضیحات
  جداکننده مژه ها، مشکی کننده، برس باریک با استفاده آسان
4 -

ریمل حجم دهنده این لی مدل Intense Volumising

ریمل حجم دهنده این لی مدل Intense Volumising
ریمل این‌لی مدل Intense Volumising حاوی خرده مژه هایی است که در حجیم شدن مژه هایتان سهم عمده‌ای دارد. این محصول با داشتن برس مویی از نوع ریمل های حجم دهنده است و از چسبیدن مژه ها به هم خود داری می کند و برای آن دسته از افرادی که مژه های کوتاه و توخالی دارند مناسب است. رنگ مشکی این ریمل با پوشش کامل و یکدست کردن رنگ مژه ها ضخامت آن ها را افزایش می دهد. بافت سبک این ریمل علاوه بر عدم ایجاد احساس سنگینی بر روی مژه ها، از ریزش مواد ریمل در اطراف چشم جلوگیری می کند
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  10 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  ایران
5 -

ریمل حجم دهنده و بلند کننده شون مدل Lash Duplicator

ریمل حجم دهنده و بلند کننده شون مدل Lash Duplicator
ریمل حجم دهنده و بلند کننده شون Lash Duplicator حجم 11 میلی لیتر عرضه شده و ساخت کشور آلمان بوده و حاوی روغن بادام است. این ریمل دارای برس مناسب بوده و حجم دهنده و بلند کننده است.
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  11 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  آلمان
 • سایر توضیحات
  حاوی روغن بادام، دارای برس مناسب
6 -

ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume

ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume
ریمل‌ حجم دهنده I Love Exterme Volume دارای یک برس فیبری با دو لبه شکاف دار است که حاوی فرچه های کوچک تر هستند، این مزیت باعث شده رنگدانه های بیشتری را در خود جای دهد و حجم مژه ها را افزایش دهد. ریمل های حجم دهنده دارای مواد نایلونی یا الیاف ابریشم مصنوعی هستند که باعث افزایش موقت طول مژه می‌شوند. این ریمل از نوع ریمل های معمولی بوده و به راحتی با آب و پاک کننده های آرایشی پاک خواهد شد. شرکت اسنس Essence آلمان ریمل حجم دهنده مدل I Love Extreme Volume را وارد بازار کرده است که این محصول با رنگ کاملاً مشکی و برسی جهت حجم دار کردن مژه است.
مشخصات محصول
 • ضد آب
  خیر
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  4.7 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  آلمان
 • سایر توضیحات
  دارای برس بزرگ برای حجیم کردن مژه ها، رنگ فوق العاده مشکی
7 -

ریمل حجم دهنده کالیستا بیوتی مدل BB Express

ریمل حجم دهنده کالیستا بیوتی مدل BB Express
ریمل حجم دهنده کالیستا مدل BB Express در حجم 6 میلی لیتر عرضه شده است. ترکیبات آن گیاهی و دارای الیاف طبیعی و ضدآب می باشد و دارای ماندگاری بالا بوده و همراه با عدم ریزش در چشم کاربری آسانی برایتان دارد می باشد.
مشخصات محصول
 • ضد آب
  بله
 • پارابن
  ندارد
 • حجم
  6 میلی لیتر
 • سایر توضیحات
  ماندگاری بالا، با سری ژله‌ای لیزری، گیاهی، دارای فیبرهای طبیعی، براش نرم و منعطف
8 -

ریمل حجم دهنده لانکوم مدل GRANDIOSE

ریمل حجم دهنده لانکوم مدل GRANDIOSE
ریمل Grandiose لانکوم با برس کج جوری طراحی شده که به راحتی می توانید تمامی مژه‌ها را پوشش دهید. طراحی فوق العاده برس این محصول، از به هم چسبیدن مژه ها جلوگیری می کند. با استفاده از این ریمل عملاٌ با یک تیر دو نشان زده‌اید. هم زیبایی دارید و هم سلامتی. عصاره‌ی گل رز در این محصول لطافت و مقاومت مژه ها را افزایش می‌دهد و از ریزش آنها جلوگیری می کند. این ریمل برای خانم هایی که چشمهای حساسی دارند مناسب است. قدرت حجم دهندگی و بلند کنندگی این ریمل بسیار بالاست. طبق نظر سنجی جهانی که برای این محصول صورت گرفته است بیش از 80 درصد ریمل Grandiose را، بلند کننده ترین ریمل این برند محبوب می دانستند.
مشخصات محصول
 • ضد آب
  بله
 • حجم
  10 میلی لیتر
 • کشور مبدا برند
  فرانسه
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین مارک ریمل حجم دهنده چیست؟
بهترین مارک های ریمل حجم دهنده شامل ریمل دوسه، ریمل بورژوا، اوریفلیم، ریمل فلورمار، ریمل بیوتی، بیو، اسنس، ریمل لدورا، گاش، کالیستا و ... است.
قیمت انواع ریمل حجم دهنده چند است؟
قیمت ریمل حجم دهنده به عوامل مختلفی مانند برند شرکت سازنده، حجم ریمل و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت ریمل حجم دهنده از 25 هزار تومان شروع و تا یک میلیون هم ادامه دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/20
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد