رژ لب مدادی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

رژ لب مدادی چیست؟

یکی از محبوب ترین وسایل آرایش بین خانم ها رژ لب است که جزو قدیمی ترین و محبوب ترین وسایل آرایشی میباشد. رژ لب ها به سه دسته رژلب جامد، رژ لب مایع و رژلب مدادی تقسیم میشوند. رژ لب مدادی با ساختاری شبیه خط لب ساخته شده تا استفاده از راحت تر باشد. رژ لب مدادی نوک کلفت تر از خط لب دارد و بافت نرم تر و سبک دارد و ماندگاری آن بیشتر است. این رژ لب مناسب همه ی افراد می باشد حتی افرادی که در آرایش کردن مهارت های زیادی ندارند.

رژلب مدادی چیست

مزایا و معایب رژ لب مدادی

یکی از انواع رژ لب های جامد، رژ لب مدادی است. این نوع رژ لب با الهام از خط لب مدادی طراحی و تولید شده و ظاهری مانند مداد لب دارد. برخی از رژ لب های مدادی پیچی هستند و برخی دیگر برای استفاده مجدد نیاز به تراشیدن با تراش های مخصوص آرایشی دارند.

یک تفاوت رژ لب مایع با رژ لب مدادی این است که رژ لب های مدادی کاربری آسان و راحتی دارند و با استفاده از آن ها تسلط بیشتری در آرایش کردن خواهید داشت. در واقع کنترل این نوع محصولات هنگام استفاده راحت است و بنابراین با آن می توانید آرایش لب تمیز و دقیق تری داشته باشید. مانند رژ لب های مایع، با استفاده از رژ لب مدادی هیچ نیازی به خط لب جداگانه نخواهد بود و همین عدم نیاز به خط لب از مزیت دیگر این رژ لب هاست.

رژ لب های مدادی تنوع رنگی بالایی دارند و جنس آن ها بسته به برند تولید کننده متفاوت است. برخی رژ لب های مدادی فاقد چربی بوده و لب را خشک می کنند و در مقابل برخی دیگر خاصیت مرطوب کنندگی دارند که برای انواع پوست مناسب هستند. ماندگاری بالا هم از دیگر مزایای رژ لب مدادی است که البته همان طور که در بخش قبل توضیح دادیم، ممکن است یک عیب برای رژ لب باشد.

به هرحال با استفاده از این رژ لب ها دیگر نیازی به تجدید چند باره آرایش خود نخواهید داشت. با وجود تمام این مزایا، قبل از استفاده از اکثر رژ لب های مدادی توجه داشته باشید که باید لب های تان نرم و مرطوب باشد؛ وگرنه لب خشک و پوسته پوسته می شود.

به طور کلی رژ لب مدادی مزایای زیر را دارد:

 1. در کیف تان براحتی جا می شود : یکی از مزیت های این رژلب حمل راحت آن است.رژلب مدادی بخاطر کوچک بودن و مدادی بودن آن براحتی در کیف خود و حتی کیف های دستی و کوچک خود جای دهید.
 2. طراحی راحت : این رژلب به دلیل مدادی شکل بودن آن و داشتن نوک تیز به راحتی میتوانید گوشه های لب خود را پر کنید و خط لب خود را طراحی کنید.
 3. ماندگاری طولانی مدت : این رژلب با فرمولاسیون خاص که در ساخت آن استفاده شده است ماندگاری طولانی دارد و جای نگرانی برای ترمیم رژلب خود و پاک شدن آن دیگر نخواهید داشت.
 4. تنوع رنگ : رژلب مدادی دارای تنوع رنگ بالا و مختلفی میباشد که مناسب با هر سلیقه و رنگ پوست را شامل می باشد.
 5. سبک بودن رژلب : بعد از استفاده از این رژلب شما احساس سنگینی روی لب های خود نمی کنید.

بهترین مدل های رژ لب مدادی

چگونه رژ لب مدادی را بتراشیم؟

رژ لب های مدادی سایزهای متفاوتی دارند. برای تراشیدن این رژ لب ها، مهم است که تراشی هم سایز رژتان (حتما از فروشگاه های لوازم آرایشی، و نه لوازم تحریری) تهیه کنید. همچنین توجه داشته باشید که تراش به اندازه کافی تیز باشد تا قسمت پلاستیکی رژ هم تراشیده شود. البته برخی از رژ لب های مدادی پیچی هستند و نیازی به تراشیدن ندارند.

نحوه انتخاب رژ لب بر اساس رنگ پوست

برای انتخاب بهترین رژلب مدادی باید علاوه بر مارک و مواد تشکیل دهنده ی رژلب، به رنگ آن نیز توجه کنید. اگر رنگ مناسبی را انتخاب نکنید، تمام هزینه و زحمتی که برای خرید یک رژلب کشیده اید به هدر می رود. بنابراین قبل از معرفی بهترین مارک های رژلب مدادی بهتر است، نحوه ی خرید رژلب متناسب با رنگ پوست را به شما توضیح دهیم.

 • اگر رنگ پوست روشنی دارید؛ بهترین رنگ رژلب مدادی برای جذاب تر دیده شدن شما، رنگ های هلویی، جیگری، مرجانی، نود و صورتی روشن است.
 • اگر رنگ پوستتان گندمی یا سبزه است؛ بهترین رنگ رژلب مدادی برای جذاب تر دیده شدن شما عبارتند از رنگ های صورتی گل رزی، قرمز گیلاسی، بنفش مایل به ارغوانی.
 • اگر رنگ پوستتان برنزه است؛ بهترین رنگ رژلب مدادی برای جذاب تر دیده شدن شما عبارتند از رنگ های مرجانی، صورتی تیره، قرمز روشن و هر رنگ دیگری به جز قهوه ای و بنفش.
 • اگر پوست تیره رنگی دارید؛ بهترین رنگ رژلب مدادی برای جذاب تر دیده شدن شما سایه زیبای رنگ های قهوه ای و بنفش مانند شرابی، کاراملی و آلویی است.

ویژگی های رژ لب مدادی خوب

1 - عدم وجود سرب

اولین مسئله ای که برای بهترین رژلب مدادی اهمیت دارد، عدم وجود سرب در آن است. سرب ماده ی شیمیایی مضری است که در اکثر رژلب ها برای پایداری رنگ رژ به آن اضافه شده است. ولی موضوعی که ایجاد مشکل می کند این است که سرب توسط پوست جذب می شود و ممکن است در دراز مدت مشکلاتی همچون سرطان خون ایجاد کند، بنابراین برای دور ماندن از این مشکل سعی کنید رژلبی تهیه کنید که از عدم وجود سرب در آن مطمئن باشید.

2 - داشتن بافتی منسجم

مورد بعدی که در تعیین بهترین رژ لب مدادی موثر است این است که روی لب پوسته پوسته نشود و بافتی منسجم داشته باشد. احتمالا با این مشکل برخورده اید که حس کنید رژلب به خوبی روی لب های شما پخش نمی شود و حتی مجبور می شوید با فشار بیشتری این کار انجام دهید. در حالی که یک رژ لب خوب باید به شکلی نرم و با یک حرکت کوچک روی لب پخش شود و بافتی نرم داشته باشد.

بهترین رژ لب مدادی

3 - داشتن خاصیت مرطوب کنندگی

ماهیت رژ به دلیل داشتن مواد شیمیایی، خشک کننده ی لب می باشد، به همین دلیل یک رژلب خوب باید تا حدی خاصیت مرطوب کننده داشته باشد تا با زدن رژ روی لب، پوست خشک نشود. به خصوص اگر پوست خشکی دارید باید به این نکته بیشتر دقت کنید. و یا این که زیر بافت رژ لب از یک بالم لب مرطوب کننده استفاده کنید.

4 - داشتن رنگدانه های طبیعی

همچنین داشتن رنگ دانه های خوب و مرغوب از نشانه های بهترین رژ لب مدادی است. شاید فکر کنید که رنگ تمامی رژ ها شبیه به هم هستند و فرقی نداشته باشد که چه رژی تهیه کنید، ولی تفاوت در رنگ دانه های طبیعی در رژ ها باعث ایجاد رژلب ها خوب و گران و رژلب های بی کیفیت می شود.

5 - داشتن بافتی سبک

داشتن بافت سبک نیز از ویژگی های یک رژلب خوب است. بعضی از رژ ها به این عنوان که ماندگاری بالایی دارند، بافت چسبنده ای دارند که بر روی لب سنگینی می کند. در حقیقت رژلبی خوب است که هنگامی که از آن استفاده می کنید، آن را روی لب های خود حس نکنید.

نحوه استفاده از رژ لب مدادی

برخی ویژگی های دیگر

دیگر ویژگی های جانبی که یک رژلب معمولی را به بهترین برند رژلب تبدیل می کند عواملی مثل وجود ضدآفتاب با SPF متناسب و داشتن رایحه ی ملایم با کمترین مواد شیمیایی است. دقت داشته باشید که اگر پوست حساسی دارید زیاد بر روی اسانس رژ لب تمرکز نکنید و اگر پوست حساس به نوری دارید، حتما با ضد آفتاب، قبل زدن رژ، زیرسازی انجاد دهید.

چند نمونه از بهترین مدل های رژلب مدادی

1 -

رژ لب مدادی میلوس شماره 31

امروزه استفاده از لوازم آرایش نسبت به قبل بسیار افزایش پیدا کرده و دیگر خانه ای نیست که در آن حداقل یکی از این لوازم پیدا نشود. یکی از این لوازم آرایش، رژ لب مدادی میلوس شماره 31 است. رژ لب مدادی میلوس با استفاده از مواد اولیه مرغوب با فرمولاسیون اختصاصی تولید شده که حاوی روغن های مرطوب کننده، ویتامین و رنگ های مجاز آرایشی بوده و فاقد هرگونه فلزات سنگین است.،
این محصول ساختاری سبک و لطیف دارد که رطوبت لب را حفظ می کند و باعث نرمی و لطافت لب ها پس از استفاده می شود که در حقیقت از ایجاد خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری می کند. این محصول دارای ویتامین E بوده که باعث نرمی و لطافت هرچه بیشتر پوست می شود. رنگ پایه این رژ لب گوشتی است و می تواند جلوه خاصی به لب های شما بدهد.
مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  گوشتی
 • شماره رنگ
  31
 • ویتامین
  ویتامین E
2 -

رژ لب مدادی مای مدل SEMI MATT سری Black Diomond

رژلب مدادی مای، با بافتی سبک و طیف رنگی جذاب و پررنگ عرضه شده و از ماندگاری و دوام بالایی نیز برخوردار است. این محصول باعث خشکی یا پوسته پوسته شدن لب ها نشده و احساس نرمی و لطافت خاصی را بوجود می آورد.
مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  صورتی
 • شماره رنگ
  14
 • ویتامین
  ویتامین B
 • وزن
  10 گرم
3 -

رژ لب مدادی لیوایت کد 60

رژ لب مدادی لیوایت با فرمولاسیون اختصاصی تولید شده زیر نظر اتحادیه اروپا و با ماندگاری بالا و رنگهای متنوع می باشد. این محصول ساختاری سبک و لطیف دارد دارای عصاره ویتامین E و ترکیبات گیاهی باعث نرمی و لطافت لب ها پس از استفاده می شود. دارای پیگمنت عالی و به صورت مات و نیمه براق می باشد.
مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  قهوه ای روشن
 • شماره رنگ
  60
 • ویتامین
  ویتامین E
 • وزن
  1 گرم
4 -

رژ لب مدادی ژینو شماره 108

رژ لب مدادی ژینو تراش دار، حاوی مواد اولیه مرغوب و با فرمولاسیون اختصاصی تولید شده که حاوی روغن های مرطوب کننده، موم زنبور عسل، ویتامین E و رنگهای مجاز آرایشی بهداشتی است.
این محصول فاقد هرگونه فلزات سنگین، عناصر غیر مجاز و مواد آلرژی زا می باشد. رژ لب مدادی ژینو ساختاری سبک و لطیف دارد که رطوبت لب ها را حفظ می کند و باعث نرمی و لطافت مطلوب بر روی لب ها می شود که در حقیقت از ایجاد خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری می کند.
درصورت استفاده از تراش، این محصول قابلیت استفاده بعنوان خط لب را نیز دارد. رژ لب مدادی ژینو به دلیل ساختار مدادی و جاگیر نبودن میتواند عضوی دائمی در کیف لوازم آرایشی شما باشد.
مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  صورتی
 • شماره رنگ
  108
 • ویتامین
  ویتامین E
 • وزن
  3 گرم
 • سایر توضیحات
  فاقد فلزات سنگین و مواد آلرژی زا، تراش دار
5 -

رژ لب مدادی دیپ رومانس به همراه مداد تراش آرایشی

رژ لب مدادی دیپ رومانس علاوه بر پوشش دهی بالا، بافت نرم و سبکی داشته که لب ها را صاف و یکدست می کند و جلوه نهایی مات با درخششی ملایم به لب ها می بخشد و به واسطه فرمول رطوبت رسان قویی موجود در آن از بروز خشکی و پوسته پوسته شدن لب جلوگیری به عمل می آورد، به پوست لب امکان تنفس داده و در برجسته نشان دادن لب و جذاب شدن چهره تاثیر شایانی دارد همچنین به خوبی روی لب ها پخش شده و بی رنگی و خشکی را از آن ها دور می کند.
به واسطه بافت نرم و لطیف منحصر به فردی که دارد به لب ها حجم زیادی بخشیده و به دلیل وجود منابع سرشار از ملتی ویتامین و ویتامین A و E و D امگا 3 و 6 از پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری می کند و تغذیه و سلامت لب ها می پردازد. رژ لب سوپر سایز دیپ رومانس با خاصیت ضد آب، ماندگاری بسیار بالایی دارد و جلوه ای مات به لب ها می بخشد، روی لب نمی چسبد و ایجاد چربی و سنگینی نمیکند.
رنگ دانه های طبیعی به کار رفته در رژ لب های سوپر سایز دیپ رومانس توانایی ایجاد رنگی جذاب و گیرا روی لب را دارا می باشد و با وجود تنوع رنگ بالا و استفاده رنگ های طبیعی و خالص، انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال تنوع زیاد رنگ برای همه نوع آرایشی هستند.
مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  قرمز آلبالویی
 • شماره رنگ
  G01
 • ویتامین
  ویتامین B ، A ، C ، E
 • وزن
  20 گرم
 • کشور مبدا برند
  آلمان
 • سایر توضیحات
  ضد آب، تقویت کننده برجسته کننده لب، ماندگاری بالا، جلوگیری از چروک و پیری لب
6 -

رژ لب مدادی میلوس شماره 23

مشخصات محصول
 • رنگ پایه
  قرمز صورتی
 • شماره رنگ
  23
 • ویتامین
  ویتامین E
1400/05/18
ارسال دیدگاه
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است