منو

رژگونه چیست و چگونه یک رژگونه مناسب پوست خود انتخاب کنیم؟

استفاده از رژ گونه حتی به مقدار کم، آرایش تان را بسیار جذاب خواهد کرد. هنگامی که کمی رژ گونه بر روی گونه خود می زنیم، اعتماد به نفس مان به حد چشمگیری بیشتر می شود.

چنین هیجانی را معمولا در زمان استفاده از خط چشم های رنگی هم تجربه کرده ایم؛ چرا که به کمک رنگ ها می توان ظاهر شاداب و درخشانی داشت و در میان جمع چشم ها را به خود خیره کرد. اما در انتخاب رنگ مناسب رژگونه، خط چشم یا هر کدام دیگر از لوازم آرایشی، باید به رنگ پوست تان توجه داشته باشید.

اما اکثر خانم ها نمی دانند چه نوع رژ گونه ای برایشان مناسب تر است و نحوه صحیح رژ گونه زدن چگونه است. با این مقاله از طوطی کلا همراه باشید تا با هر آن چه که نیاز دارید در مورد رژ گونه بدانید و هم چنین با آموزش رژ گونه زدن آشنا شوید.

رژگونه

راهنمای خرید انواع رژ گونه

رژ گونه چیست؟

رژ گونه یکی از مهم ترین و رنگارنگ ترین انواع لوازم آرایشی است که گونه ها را برجسته تر و چهره را سرزنده تر و شاداب تر نشان می دهد.

رژ گونه ها با رنگدانه های زیاد خود، اشکال رنگارنگی روی صورت شما ایجاد میکنند و پوست را بسیار زنده تر و پویاتر نشان می دهند. بخصوص در روزهایی که پوست رنگ پریده می شود شما میتوایند با استفاده از رژ گونه انرژی را صورت خود برگردانید.

همچنین کاربرد رژ گونه علاوه بر رنگی نشان دادن آرایش و چهره، حجیم تر نشان دادن گونه ها و زاویه دار کردن صورت است. رژ گونه آخرین مرحله از یک آرایش کامل است که باعث زیباتر شدن چهره می شود.

انواع رژ گونه ها

رژ گونه در انواع و فرم های مختلفی در بازار وجود دارد. شما می توانید از انواع پودری، موس، کرمی، ژله ای یا مایع آن استفاده نمایید. اما تشخیص این که چه نوع رژ گونه ای برای شما مناسب تر است، به نوع پوست و اولویت های فردی تان بستگی دارد.

انواع رژگونه

عکس انواع مختلف رژ گونه

اگر پوست تان معمولی یا خشک است، رژگونه هایی به فرم موس و کرمی برای آن عالی خواهد بود و در کل باعث می شود پوست حالت زنده و درخشان پیدا کند. این نوع رژگونه ها به خوبی ترکیب شده و در تمام روز ماندگاری خود را حفظ می کنند.

اگر پوست تان حالت چرب دارد، رژگونه پودری باعث کاهش درخشندگی آن می شود و با کرم پودرتان به خوبی ترکیب می شود. اگر می خواهید آرایش مختصری روی صورت تان داشته باشید، می توانید بی آنکه کرم پودرتان از بین برود رژگونه را پاک کنید.

در ادامه انواع مختلف رژ گونه را بیشتر با هم بررسی می کنیم:

1 - رژ گونه پودری

اگر پوست چربی دارید رژ گونه های پودری برای شما مناسب ترند. این نوع رژ گونه ها نسبت به انواع دیگر پرکاربرد تر هستند و حالت طبیعی چهره را بهتر حفظ کرده و راحت تر استفاده می گردد.

هم چنین اگر قصد دارید به جای گرمی بروید باید بدانید این نوع رژ گونه ها برای دماهای گرم خوب هستند و صورت را خراب نمی کنند. در کل این نوع رژ گونه برای خانم هایی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب است.

رژ گونه پودری

عکس رژ گونه پودری

نحوه استفاده : رژگونه های پودری را باید با برس رژگونه با نوک نرم بمالید. مقداری محصول را روی نوک برس بردارید و به آرامی باد بزنید. سپس محصول را به آرامی روی استخوان گونه و از گونه ها تا ریشه موها بمالید.

2 - رژ گونه کرمی : رژ گونه های کرمی برای پوست های خشک و پیرتر گزینه مناسبی است، زیرا حاوی مرطوب کننده هستند و چین و چروک ها را کمتر نشان می دهند.

3 - رژ گونه مایع

رژ گونه مایع به شکل مایع در یک بطری کوچک عرضه می شود و برای افرادی مناسب هستند که به دنبال مواد ماندگار و خوب می گردند. پس اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید بهترین رژ گونه، نوع مایع آن است. این نوع رژ گونه اخیراً بسیار محبوب شده است.

عکس رژ گونه مایع

عکس رژ گونه مایع

نحوه استفاده : رژگونه های مایع را می توان هم با نوک انگشت و هم با برس اعمال کرد. چند قطره از محصول را به ناحیه گونه خود بمالید. سپس با انجام حرکات بافر با نوک انگشتان، آن را به آرامی پخش کنید. یا مقداری از محصول را روی نوک برس رژگونه بریزید. سپس آن را با حرکات ملایم روی پوست خود بمالید.

4 - رژ گونه ژل : این محصولات که قوام کمی متراکم دارند، باید به سرعت اعمال شوند. بنابراین برای پوست های خیلی خشک ترجیح داده نمی شود.

نحوه استفاده : از آنجایی که رژگونه های ژله ای قوام متراکمی دارند، استفاده از آن با برس کمی دشوار است. بنابراین، ممکن است ترجیح دهید از نوک انگشتان خود استفاده کنید. پس از مصرف مقداری از محصول روی پوست، می توانید رژگونه را روی گونه های خود ماساژ دهید و رژگونه را به پوست خود بمالید.

5 - رژ گونه مدادی : محصولات مدادی شکل بسیار محبوب هستند زیرا بدون نیاز به هیچ کمکی استفاده می شوند. با این حال، استفاده از این رژگونه روی پوست خشک می تواند کمی چالش برانگیز باشد.

عکس رژ گونه مدادی

عکس رژ گونه مدادی

نحوه استفاده : می توانید رژگونه مدادی را با حرکت آرام از گونه ها به سمت شقیقه ها اعمال کنید. در صورت تمایل می توانید رژگونه را روی گونه بمالید و محصول را با دست پخش کنید.

راهنمای خرید رژ گونه

قبل از خرید رژگونه توجه داشته باشید که رنگ و جنس آن مناسب گونه شما باشد. رژگونه های کرمی، مناسب پوست خشک تا نرمال بوده و نوع پودری آن، مناسب پوست نرمال تا چرب است. چرا که فرمول های مخملی کرم، مانند فرمول مرطوب کننده عمل کرده و رژگونه بهتر جذب پوست می شوند و عمل آب رسانی به پوست ، صورت می گیرد.

انوع پودری نیز موجب چربی و عرق بیشتر بر روی پوست شده و باعث می شود تا آرایش به سرعت از پوست تان پاک شود! حال که متوجه جنس رژگونه ای که باید استفاده کنید شدید، می توانید با خواندن ادامه این مقاله، رنگ مناسب رژگونه خود را نیز پیدا کنید.

قلم موی مناسب رژ گونه چیست؟

اگر رژگونه تان پودری و روشن است، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کند. برای زدن رژگونه های تیره می توانید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنید و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا در هر بار زدن آن به پوست، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شود. برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتانتان استفاده کنید.

قلم موی مناسب رژ گونه

عکس قلم موی مناسب رژ گونه

راهنمای انتخاب رنگ مناسب رژگونه بر اساس نوع پوست

اگر رنگ نامناسبی را انتخاب کنید، مطمئنا شبیه به دلقک ها به نظر خواهید رسید! اما رنگ مناسب رژگونه نه تنها رنگ پوست شما را زیباتر جلوه خواهد داد، بلکه آرایش مهمانی و هر جای دیگری در زندگی را جذاب تر خواهد کرد.

به همین دلیل ما از کارشناسان آرایشگری معروف، درخواست کرده ایم تا ما را در مورد رنگ و بافت رژ گونه و تکنیک های استفاده از آن برای پوست های متفاوت راهنمایی کنند. پس نصیحت متخصصین را به گوش جان بسپارید تا از امروز به راحتی از مناسب ترین رژ گونه برای پوست خود استفاده کنید.

پوست روشن

افرادی با پوست های زیبا و روشن، نباید زیاد از رنگ های شاداب و پر نشاط فاصله گیرند. یک صورتی ملایم، هلویی یا مرجانی روشن، پوست شما را شفاف تر نشان خواهد داد. می توانید از یک بافت کرمی و مرطوب استفاده کنید که رژگونه تان بیش از حد به چشم نزند و ظاهری طبیعی به شما ببخشد. بافت کرمی مرطوب باعث می شود تا رژگونه به طبیعی ترین شکل ممکن جذب پوست شود.

کلید اصلی استفاده از رژگونه، کمرنگ بودن آن است. با استفاده از انگشت یا براش آرایشی، کمی از آن را روی گونه خود بمالید. استفاده بیش از حد از محصول و اشباع رنگ ما را بیشتر به یاد شخصیت های ترسناک فیلم ها می اندازد. پس در نتیجه از استفاده بیش از حد رژگونه اجتناب کنید و با انتخاب رنگ و میزان مناسب، زیبایی طبیعی داشته باشید.

رژ گونه آرایش صورت

استفاده از رژ گونه بر اساس نوع و رنگ پوست

پوست متوسط

رنگ مناسب رژگونه برای افرادی با پوست متوسط، درست مانند پوست های روشن، صورتی کم رنگ و هلویی بهترین گزینه است. ممکن است بخواهید با استفاده چند لایه از رژگونه پودری خود، به رنگی با طراوت دلخواه تان دست پیدا کنید.

صورتی تیره یا حتی برخی از سایه های ارغوانی نیز مرز مشخصی بر روی پوست شما بر جا می گذارند؛ بخصوص اگر سرتاسر گونه تان را با آن بپوشانید. برای پیدا کردن بهترین قسمت برای زدن رژ گونه، لبخند بزنید و قسمتی از گونه را که بالا آمده است تا نزدیکی کانسیلر چشم تان را با کمی رژ گونه سایه بزنید. همچنین اگر شما سبزه تر هستید توجه داشته باشیدکه از رنگ های آلبالویی فاصله بگیرید؛ زیرا این رنگ، چهره شما را پف آلود نشان خواهد داد.

blush skin tone rose

عکس انواع مختلف رژ گونه در رنگ های مختلف

پوست تیره

برای کسانی که رنگ پوست تیره ای دارند، سایه های قرمز پررنگ، نارنجی و قهوه ای می تواند رنگ مناسبی باشد. در واقع راز کار در این است که رنگی را انتخاب کنید که در بسته بندی براق به نظر می رسد. این رنگ ها علی رغم رنگ ملایم شان باعث می شنود شما درخشان به نظر برسید.

اگر پوست شما متمایل به رنگ های گرم است، رنگ های ارغوانی تیره و براق را امتحان کنید و اگر پوست شما به سردی می رود یک نارنجی یا آجری سرزنده را انتخاب کنید.

فرچه رژگونه را به صورت مدور بر روی گونه بکشید و سپس برای داشتن یک رنگ فانتزی زیبا آن را به سمت زاویه بالای گوش ببرید. با استفاده از یکی از این سایه های سرزنده بر روی گونه های تان، بازی با رنگ زیبایی بر روی صورت خود خواهید داشت.

رابطه فرم صورت و رژ گونه

روش زدن رژ گونه در حالت کلی به این صورت است که شما آن را روی قسمت های برجسته گونه بزنید، اما بهتر است این کار را با توجه به فرم صورتتان انجام دهید. در ادامه انواع شکل صورت و نحوه صحیح رژ گونه زدن را به شما آموزش می دهیم.

رابطه فرم صورت با رژ گونه

رابطه فرم صورت با نحوه استفاده از رژ گونه

  • صورت گرد : اگر صورت گردی دارید بهتر است رژ گونه را روی برجستگی گونه بزنید تا گردی صورت تان متعادل تر به نظر برسد.
  • صورت بیضی : از نظر زیبایی شناسی این فرم صورت، زیباترین فرم به شمار می رود. در این حالت رژ گونه را روی نیمه بیرونی استخوان گونه بزنید.
  • صورت مربع : در این نوع فرم صورت، رژ گونه را با حالت دورانی روی برجستگی صورت بزنید.
  • صورت قلبی : صورت های قلبی، چانه ای تیز و کشیده دارند. این افراد پیشانی پهن تری نسبت به چانه خود دارند. برای صورت های قلبی شکل، رژ گونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید و آن را در امتداد خط رویش مو، محو کنید.

رنگ رژگونه متناسب با رنگ مو

رنگ پوست همانطور که گفتیم فاکتور مهمی در انتخاب رنگ رژگونه است. اما فراموش نکنید که علاوه بر رنگ پوست، رنگ مو هم در انتخاب رنگ آرایش تاثیر بسیاری دارد.

  • اگر رنگ مویی با تناژ قرمز دارید رژگونه ای انتخاب کنید که ته رنگ صورتی و یا هلویی دارند.
  • اگر رنگ موهایتان بلوند است، از رنگ های قهوه ای روشن و یا کرم برای رژگونه استفاده کنید.

آموزش استفاده رژ گونه

عکس نحوه صحیح استفاده و آرایش با از رژ گونه

نکات مهم در استفاده از رژگونه

اگر پوستتان خشک است: توصیه می کنیم در صورتی که پوست خشکی دارید از رژ گونه های مایع و کرمی استفاده کنید. چون رژگونه های پودری رطوبت پوست را جذب کرده و پوست را بیشتر خشک می کنند.

اگر پوستتان خیلی چرب است: توصیه می کنیم در صورتی که پوست خیلی چربی دارید از رژ گونه پودری استفاده نکنید چون منافذ پوست شما را مسدود کرده و در نتیجه باعث ایجاد جوش های بیشتر روی صورتتان خواهد شد. بهترین گزینه برای افراد دارای پوست خیلی چرب، استفاده از رژ گونه های مایع و کرمی است.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت رژ گونه چند است؟
قیمت انواع رژ گونه به عوامل مختلفی هچون برند شرکت تولید کننده، نوع رژ گونه، حجم و اندازه، ترکیبات و مواد تشکیل دهنده، شماره رنگ و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع رژ گونه از 15 هزار تومان تا 3 و نیم میلیون تومان می باشد.
بهترین مارک های رژ گونه کدام است؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده رژ گونه می توان به برند کلینیک، لورآل، مای، شون، اتود، این لی، آنیکا، کاراجا، دبورا، نوت، گلدن رز، کالیستا، استودیو میکاپ، میستار، میکاپ فکتوری، لالاتاپ و لایکد اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/23
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
رژ گونه کرمی ماتیکی استودیو میکاپ مدل Creme Blush شماره 03
رژ گونه کرمی ماتیکی استودیو میکاپ مدل Creme Blush شماره 03
رژ گونه مایع شگلم مدل کالر بلوم رنگ شماره 94
رژ گونه مایع شگلم مدل کالر بلوم رنگ شماره 94
رژ گونه پودری لالاتاپ ۵ گرمی شماره 03
رژ گونه پودری لالاتاپ ۵ گرمی شماره 03
رژ گونه استیکی آنیکا رنگ پایه مسی شماره 01 BS
رژ گونه استیکی آنیکا رنگ پایه مسی شماره 01 BS
پالت رژگونه دیسیل شماره 01 ساخت کره جنوبی
پالت رژگونه دیسیل شماره 01 ساخت کره جنوبی
رژگونه مایع لایکد پیگمنت بسیار بالا مدل Sweet Flash
رژگونه مایع لایکد پیگمنت بسیار بالا مدل Sweet Flash
رژ گونه پودری آلپین شماره 01
رژ گونه پودری آلپین شماره 01
رژ گونه پودری کالیستا مدل Color and Art پایه رنگ هلویی
رژ گونه پودری کالیستا مدل Color and Art پایه رنگ هلویی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد