منو

رول ضد تعریق یا مام چیست و چه تفاوتی با استیک ضد عرق دارد؟

هر اندازه هم که در مقالات مختلف در خصوص مزایای عرق کردن برای بدن شرح داده شده و این موضوع یک واکنش طبیعی بدن قلمداد شود، باز هم اگر تعریق بدن زیاد باشد، گاهی این مسئله برای افراد واقعاً مشکل ساز می شود.

تولید محصولات بهداشتی گوناگون مانند رول های ضد تعریق، اسپری های ضد عرق، دئودورانت ها، یا استیک ضد تعریق مردانه یا زنانه توانسته است تا حدی مشکلات ناشی از عرق کردن را برطرف کند. اما موضوع انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول ضد عرق از میان این همه تنوع، خود چالش دیگری است.

انواع محصولات ضد تعریق

راهنمای خرید انواع رول ضد تعریق زنانه و مردانه

استیک ضد عرق و رول ضد تعریق دو محصول پرطرفدار در میان محصولات ضد عرق در دنیا است. اکنون سؤال این است که استیک ضد عرق بهتر است یا رول ضد تعریق یا مام؟ حتی شاید پیش از این تردید، این سؤال مطرح باشد که استیک ضد عرق چیست؟ رول ضد تعریق چیست؟ این دو نوع محصول از چه نظر متفاوت هستند؟ و کدام این ها می تواند مشکل عرق کردن و در ادامه بوی بد بدن را مهار کنند؟

شک نداشته باشید که هرچه بیشتر در خصوص ویژگی های محصولات بهداشتی بدانید، انتخاب شما ساده تر شده و توقعتان از یک محصول، منطقی تر خواهد بود.

مام چیست؟

بهتر است همین ابتدا تکلیف خود را در خصوص واژه مام روشن کنیم. در واقع مام ضد تعریق یک محصول خاص بهداشتی نیست که برای کنترل تعریق بدن تولید شده باشد. مام یک برند قدیمی رول ضد تعریق است.

اما به دلیل آن که جزو اولین برندهای تولید این محصول بهداشتی بوده است، در ایران این واژه به عنوان یک محصول خاص شناخته می شود. درست مثل کلینکس، ریکا، رایت و ... که به عنوان نام اصلی دستمال کاغذی، مایع دستشویی و محلول شیشه پاک کن شناخته می شوند. ما نیز در این مطلب عبارت رول ضد تعریق را در کنار واژه مام به کار خواهیم برد.

رول ضد تعریق چیست؟

اما در خصوص چیستی رول ضد تعریق یا مام مردانه و زنانه باید گفت که رول های ضد تعریق، فارغ از نام و برندشان، در بیان ساده یک مایع مرطوب و ملایم هستند. شما این مایع را به کمک توپک سر شیشه به ناحیه زیر بغل خود رول می کنید. به این ترتیب پوشش خوبی در زیر بغل شما ایجاد می شود. این پوشش باعث می شود مجرای پوستی بدن شما که قطرات عرق از آن خارج می شود، به طور موقت بسته شود. به این ترتیب وقتی فعالیت بدنی شما زیاد می شود، عرق بدن راهی برای خروج از زیر بغل، که محل تجمع غدد تعریق است، ندارد.

استیک و رول ضد تعریق

در فرمول رول ضد تعریق از اسانس های مختلف نیز استفاده می شود. این رایحه ها باعث می شوند خود شما احساس خوب تمیزی و تازگی داشته باشید. احساسی که کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و با خیالی راحت از این که بدنتان در طول روز بوی عرق نمی دهد، به کار و فعالیت بپردازید.

رول ضد تعریق یا مام را چه زمانی باید استفاده کرد؟

هیچ قانون مشخصی برای میزان و شیوه استفاده از رول ضد تعریق وجود ندارد. اما شاید بهترین روش استفاده از این دست محصولات آن باشد که بعد از هر بار حمام کردن، از آن ها استفاده کنید. البته اگر زمانی احساس کنید که زیر بغلتان بوی عرق می دهد نیز می توانید از رول ضد عرق یا مام رول زیر بغل استفاده کنید.

استیک ضد عرق چیست؟

رول های ضد عرق جامد به عنوان استیک ضد عرق شناخته می شوند. در واقع رول های ضد تعریق همواره مایع و استیک ضد عرق محصولاتی جامد هستند.

استیک ضد عرق یک ماده متراکم صابونی شکل است که یک لایه محافظ روی پوست بدن شما ایجاد می کنند. مکانیسم محافظتی استیک ضد عرق نیز درست مثل رول ضد تعریق است. به این معنی که ماده استیک ضد عرق منافذ و مسیرهای نفوذی عرق بدن را مسدود می کند و به این ترتیب قطرات عرق راهی برای خارج شدن از منطقه زیر بغل نخواهند داشت.

استیک ضد عرق بهتر است یا رول ضد تعریق؟

اکنون که روشن شد که این دو از نظر عملکرد کاملاً یکسان و تنها در نوع مواد متفاوت هستند می توان به این پرسش به سادگی پاسخ داد. در واقع این که کدام یک از این محصولات بهتر است، تنها یک ترجیح شخصی است.

فرق بین استیک ضد تعریق و رول ضد تعریق

تقاوت بین رول ضد تعریق و استیک ضد تعریق

از آن جهت که تنها تفاوت رول ضد عرق با استیک ضد تعریق در این است که رول ضد عرق یا مام بعد از استفاده یک احساس رطوبت در بدن ایجاد می کند. اگر لمس این احساس را دوست ندارید، پس می توانید از استیک ضد تعریق مردانه یا زنانه استفاده کنید که جامد و خشک است. به همین دلیل بعد از مصرف احساس خیس بودن زیر بغل به شما دست نخواهد داد.

اگر انتخاب شما برای یک محصول کنترل کننده تعریق زیاد، استیک ضد عرق است، بد نیست این نکته را بدانید که برخی از استیک های ضد عرق به خاطر جنس مواد صابونی خود، در صورتی که به لباس شما بچسبند، شستشوی آن را کمی دشوار خواهند کرد. شاید این موضوع تنها عیب استیک های ضد تعریق باشد.

آیا رول یا استیک ضد عرق مضرر است؟

استفاده از ضد تعریق ها به طور کل در بیشتر موارد ایمن و بدون اثر جانبی است، اما برخی افراد ممکن است به دلیل حساسیت به برخی از مواد موجود در این محصولات، مشکلاتی مانند خارش، قرمزی، تحریک و التهاب پوستی را تجربه کنند.

در برخی مطالعات، استفاده بیش از حد از رول و استیک ضد تعریق ها، به خصوص آنهایی که شامل آلومینیوم هستند، با افزایش خطر سرطان پستان، سرطان پروستات و الزایمر مرتبط شده است. با این حال، تحقیقات بیشتری نیاز است تا بتوان در مورد دقیق بودن این ادعاها قطعیت داشت.

استفاده از رول ضد تعریق

استفاده از رول ضد تعریق زیر بغل بانوان

به طور کلی، استفاده از ضد تعریق ها در میزان معقول و با توجه به تحمل شخصی هر فرد، برای اکثر افراد ایمن است و هیچ مشکلی ندارد. با این حال، در صورتی که شما به هنگام استفاده هرگونه علامت تحریک و التهاب پوستی مبتلا شدید، بهتر است از استفاده از آنها خودداری کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

آلومینیوم کلراید موجود در ضد تعریق ها

آلومینیوم کلراید یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده محصولات ضد عرق است، اما همواره این سؤال از جانب مصرف کنندگان محصولات ضد تعریق در تمام دنیا وجود دارد که آیا آلومینیوم کلراید ماده ای سمی است یا خیر.

در پاسخ به این پرسش ها باید گفت واقعاً لزومی ندارد که برای یافتن استیک یا رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم تمام فروشگاه های محصولات بهداشتی را زیر پا بگذارید یا همه برندها را بررسی کنید. تحقیقات عمده در مورد ضد عرق های دارای آلومینیوم از اوایل دهه 2000 میلادی نشان داده است که تقریباً مشکل خاصی در استفاده از این محصولات وجود ندارد. در واقع گرچه در برخی مجلات بهداشتی تبلیغات زیادی بر ضد آلومینیوم کلراید می شود اما شما تا زمانی که به این ماده حساسیت خاصی نداشته باشید، می توانید از محصولاتی که در ترکیبات خود آلومینیوم کلراید دارند، استفاده کنید.

مضرات استفاده از رول ضد تعریق

مضرات استفاده از رول و استیک ضد تعریق

گرچه هنوز ثابت نشده است که آلومینیوم کلراید ماده ای سرطان زا است یا در پیشرفت غدد سرطانی نقش دارد، اما اگر احساس کردید که استفاده از برخی مام ها در شما تنگی نفس یا مشکلات پوستی ایجاد می کند بهتر است مصرف این محصولات را متوقف کنید.

دوش گرفتن، خشک کردن بدن و موها، مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، استفاده از مام زیر بغل یا دئودورانت، لباس پوشیدن و رفتن سر کار و زندگی روزانه. این روتین آغاز یک روز برای میلیون ها نفر در دنیا است.

نحوه استفاده از رول ضد تعریق چگونه است؟

نحوه استفاده از مام و استیک های ضد عرق مانند هم است زیرا برای استفاده از مام یا استیک ضد عرق باید به خوبی پوست را تمیز و خشک کنید و مراحل زیر را انجام دهیم:

 1. رول ضد تعریق را به خوبی تکان دهید تا اطمینان حاصل کنید مواد آن به خوبی مخلوط شده اند و روی سطح پوست را به خوبی می پوشاند. استیک های ضد عرق بر خلاف رول ها جامد هستند و نیاز نیست قبل از استفاده آن ها را تکان دهید.
 2. اطمینان حاصل کنید که زیر بغل کاملاً خشک و تمیز باشد. این کار باعث می شود ضد تعریق بهتر جذب پوست شده و از عرق جلوگیری کند.
 3. بعد از حمام از مام استفاده کنید.
 4. رول را به خوبی زیر بغل بمالید تا کاملاً سطح پوست را پوشش دهد.
 5. بعد از استفاده اجازه دهید مایع روی سطح پوست چند دقیقه مانده و خشک شود سپس لباس خود را بپوشید. این کار کمک می کند مایع به خوبی جذب پوست شود.
 6. قبل از خواب هم می توانید از مام استفاده کنید زیرا مایع به خوبی در مجاری عرق نفوذ می کند. در نتیجه روز بعد را بدون بوی عرق و با احساس بهتری شروع می کنید.

بهترین مارک مام زیر بغل چیست

عکس انواع رول و استیک ضد تعریق

بهترین مارک رول ضد تعریق چیست؟

روشن ترین پاسخ به پرسش فوق این است که بهترین مارک رول ضد تعریق، مارکی است که:

 • محصول آن متناسب با ویژگی های پوست شما است.
 • شما میزان پوشانندگی آن را دوست دارید.
 • رایحه های آن برای شما دلپذیر است.
 • قیمت آن مناسب است.

اما در میان انواع برندهای موجود در بازار که رول ضد تعریق تولید میکنند، نام چند برند به دلیل سابقه طولانی تولید یا کیفیت بالای محصولات همواره در صدر لیست فروش قرار دارد. به طور مثال:

 • رول ضد تعریق نیوا
 • رول ضد تعریق فا
 • رول ضد تعریق رکسونا
 • رول ضد تعریق اوریاژ

بهترین مارک استیک ضد عرق چیست؟

 • استیک ضد عرق رکسونا
 • استیک ضد تعریق داو

محصولات بهداشتی بانوان - رول ضد تعریق

در پایان توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ضد تعریق ها مقالات (ژل ضد تعریق)، (اسپری ضد تعریق)، (دئودورانت چیست) و (کرم ضد تعریق) را نیز در صورت تمایل مطالعه بفرمائید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
رول ضد تعریق مام چیست؟
مام یک برند قدیمی رول ضد تعریق است که شامل مایع مرطوب و ملایمی هست که به کمک توپک سر شیشه به ناحیه زیر بغل خود رول می کنید. به این ترتیب پوشش خوبی در زیر بغل شما ایجاد می شود. این پوشش باعث می شود مجرای پوستی بدن شما که قطرات عرق از آن خارج می شود، به طور موقت بسته شود.
قیمت انواع مام چند است؟
قیمت انواع مام یا رول ضد تعریق به عواملی هچون برند شرکت سازنده، حجم و مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع مام زنانه و مردانه از 20 هزار تومان شروع شده و تا 400 هزار تومان هم در بازار موجود می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/28
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
استیک ضد تعریق دافی مدل COCO COOL وزن 50 گرم
استیک ضد تعریق دافی مدل COCO COOL وزن 50 گرم
استیک ضد تعریق مردانه آمبرلا مدل Total Care حجم 75 میلی لیتر
استیک ضد تعریق مردانه آمبرلا مدل Total Care حجم 75 میلی لیتر
استیک ضد تعریق زنانه لیدی اسپید استیک مدل Soft Lalic وزن 65 گرم
استیک ضد تعریق زنانه لیدی اسپید استیک مدل Soft Lalic وزن 65 گرم
استیک ضد تعریق ژیلت مدل COOL WAVE حجم 48 میلی لیتر
استیک ضد تعریق ژیلت مدل COOL WAVE حجم 48 میلی لیتر
استیک ضد تعریق زنانه آمبرلا مدل Soft Clear حجم 75 میلی لیتر
استیک ضد تعریق زنانه آمبرلا مدل Soft Clear حجم 75 میلی لیتر
استیک ضد تعریق مردانه آمبرلا مدل اسمارت من حجم 75 میلی لیتر
استیک ضد تعریق مردانه آمبرلا مدل اسمارت من حجم 75 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه نیوآ مدل COOL KICK حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه نیوآ مدل COOL KICK حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق زنانه کامان حجم 75 میلی لیتر 24 ساعته
رول ضد تعریق زنانه کامان حجم 75 میلی لیتر 24 ساعته
رول ضد تعریق مردانه رکسونا مدل Invisible حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه رکسونا مدل Invisible حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق زنانه شون مدل Pink Princess حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق زنانه شون مدل Pink Princess حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه شون مدل Fresh Bamboo حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه شون مدل Fresh Bamboo حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه مای مدل OFF ROAD حجم 50 میلی لیتر
رول ضد تعریق مردانه مای مدل OFF ROAD حجم 50 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد