منو

روغن صورت چیست و فواید و مضرات مختلف آن کدام است؟

استفاده از روغن برای پوست مفهوم جدیدی نیست. هزاران سال است که از انواع روغن ها برای سلامت و شادابی پوست استفاده می شود. با این حال تحقیقات اخیر در مورد روغن گیاهی و بهترین روغن برای پوست صورت اطلاعات جالبی را در مورد نحوه عملکرد و مواد تشکیل دهنده آنها در اختیار ما قرار داده است.

ماساژ پوست صورت با روغن به ما کمک می کند زیبایی خود را بهتر نشان دهیم. در واقع، انسان همیشه دنبال راه هایی برای زیباتر به نظر رسیدن است و همه ما می دانیم بخش بزرگی از زیبایی صورت وابسته به داشتن پوستی شاداب، سالم، روشن و شفاف و بدون آکنه است.

روغن صورت یکی از عوامل تحریک کننده پوست برای نرمی و لطافت می باشد. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا انواع روغن های صورت را به شما معرفی کنیم که می تواند به شما در داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کند.

روغن صورت

راهنمای خرید روغن صورت و فواید استفاده از آن

ماساژ صورت چیست؟

به شکل کلی، ماساژ صورت، به یک سری اعمال کششی و فشاری و گاهی فشار نقطه ای بر روی بخش هایی از سر، صورت و گردن گفته می شود. طبیعی است که روش و حتی روغنی که برای ماساژ صورت باید به کار گرفته شود، متفاوت از شیوه هایی است که برای ماساژ سایر اندام ها مثل کمر، دست، پا و … انجام می شود.

از آنجایی که پوست صورت، نسبت به سایر نقاط بدن، هم حساسیت بیشتری داشته و هم لطیف تر است، باید برای این قسمت از بدن از تکنیک های خاصی استفاده کرد. همچنین علاوه بر مغایرت موجود در این تکنیک ها، روغن ها و موادی که برای ماساژ صورت استفاده می شود، با روغن هایی که برای بدن کاربرد دارد، کمی متفاوت است.

روغن صورت چیست؟

روغن ها می تواند برای آبرسانی و رفع خشکی پوست تاثیر قوی داشته باشد همچنین می توان از آنها برای تغذیه و شادابی پوست استفاده کرد. همواره به یاد داشته باشید که روغن ها نیز همانند بقیه محصولات مراقبتی پوست باید دارای قدرت جذب مواد مغذی برای پوست برخوردار باشد. بنابراین توصیه می شود که روغن ها را نیز همانند کرم ها و ماسک و غیره با توجه و سازگار با پوست خود انتخاب نمایید و دیگر آنکه روغن های مانده و بی کیفیت نیز می تواند به پوست آسیب برساند.

نحوه استفاده و کاربرد آنها نیز بسیار مهم است. اغلب روغن به مدت 48 ساعت جذب پوست شده و بر روی آن می ماند. روغن ها می توانند پوست شما را از مشکلات مختلف مثل پوست حساس، آکنه و غیره محفوظ نگه دارند.

در نتیجه نیاز شما برای مراقبت از پوست تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. روغن یکی از محصولاتی است که می تواند مشکلات مختلف پوستی را درمان کند و گاهی اوقات پوست شما را درخشان تر، روشن تر و تمیز تر از همیشه نشان دهد. خوشبختانه برای تمام انواع پوست ها روغن های طبیعی در دسترس هستند. در نتیجه هیچ بهانه ای برای استفاده نکردن از آن ها وجود ندارد.

فواید ماساژ صورت با روغن های گیاهی و ویژگی این روغن ها

  • ماساژ پوست صورت با روغن های گیاهی عضلات صورت را تقویت می کند.
  • ماساژ پوست صورت با روغن های گیاهی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک موثر است.
  • ماساژ پوست با روغن های طبیعی به زیبایی و سلامت و شادابی بیشتر چهره کمک می کند
  • ماساژ دادن سبب شادابی و نشاط پوست و جریان بهتر خون در پوست می شود.

انواع مختلف روغن صورت

ویژگی های مختلف روغن های صورت

آن ها می توانند چروک های شما را محو کنند

حتما می دانید که اشعه ماورای بنفش به مقدار زیاد می تواند چه بلایی بر سر پوست شما بیاورد. نتیجه آن چین وچروک و البته نقاط قرمزی است که روی پوست صورت جاخوش می کند. در همین راستا برخی روغن های صورت انباشته از آنتی اکسیدان هستند که در نتیجه می توانند ضد پیری هم باشند؛ بنابراین اگر پوست صورت شما از نور خورشید و خشکی آسیب دیده است، روغنی با پایه ویتامین E مانند روغن آرگان یا گل پامچال را انتخاب کنید.

آن ها آبرسان های قدرتمندی هستند

کاهش دمای هوا ناخودآگاه رطوبت پوست صورت شما را می گیرد. روغن های صورت در واقع بهترین پادزهر برای این مشکل هستند. در همین راستا افرادی که پوست هایی دارند که از شدت خشکی قرمز شده یا گونه هایی که خشکی زده و قرمزی شان به چشم می آید، می توانند از روغن صورت استفاده کنند.

این روغن ها که اصولا گیاهی هم هستند، در چنین مواقعی می توانند خیلی بهتر از لوسیون های مرطوب کننده به کار شما بیایند؛ البته پوست های نرم تر باید از روغن نارگیل برای نواحی خشک صورت استفاده کنند. روغن بادام باید برای پوست های حساس تر استفاده شود.

آن ها واقعا از پوست شما محافظت می کنند

از آن جایی که روغن ها لیپوفیلیک یا چربی گرا هستند، به راحتی به منافذ پوست شما نفوذ می کنند. در همین راستا آب و سایر مرطوب کننده ها را نیز با خود به منافذ پوستی می برند، آن هم درحالی که مواد سمی و خطرناک برای پوست شما را خارج از منافذ پوست نگه می دارند.

این روغن ها ضمن استحکام حائل های محافظتی پوستی، سلول های پوستی را هم قوی تر می کنند؛ به خصوص افرادی که در شهرهای پرجمعیت و آلوده زندگی می کنند، باید برای محافظت از پوست خود در برابر آلودگی و دود حتما از روغن های صورت استفاده کنند.

آن ها بهترین چاشنی برای آرایش هستند

روغن های صورت مانند تخم کدو، این قابلیت را دارند که خیلی سریع در سرتاسر پوست پخش شوند و دقیقا آن قسمت هایی از صورت را که خشک شده اند، رطوبت رسانی کنند. به این ترتیب آن ها صورت شما را حجم می دهند و در نتیجه فضای مناسبی را برای نشستن آرایش روی پوست صورت شما مهیا می کنند.

آن ها منافذ پوست شما را می بندند

برای بستن منافذ پوست می توانید طبیعی ترین راهکارها را انتخاب کنید. انواع روغن هایی که برای درمان های پوستی مورداستفاده قرار می گیرند، می توانند گزینه مناسبی برای بستن منافذ پوستی باشند. از جمله روغن کنجد که یکی از غنی ترین روغن ها در بهره مندی از آنتی اکسیدان بوده، انتخاب مناسبی در جهت استفاده برای بستن منافذ پوستی است.

روغن ها چطور می توانند به روشن شدن پوست کمک کنند؟

برای روشن شدن پوست و درمان لک ها اسید لینولئیک، ویتامین A و C و چند ساختار مولکولی دیگر نیاز است. برخی از روغن ها یک یا چند تا از این موارد را در ساختار خود دارند و برای روشن کردن پوست فوق العاده عمل می کنند.

روغن صورت چیست؟

کدام روغن صورت برای پوست شما مناسب است؟

1. پوست های معمولی : افرادی که پوست معمولی دارند از بهترین نوع پوست برخوردار هستند و باید از روغن های نارگیل، زیتون، دانه انگور و ارگان روزانه برای چرب کردن پوست استفاده کنند.

2.روغن مناسب برای پوست های حساس : افرادی که پوست حساس دارند باید محتاط عمل کنند چون ممکن است گاهی اوقات منجر به خراشیدگی، خارش و تورم پوست شود و باید از روغن های زیتون، بابونه و گل یاس برای آبرسانی و انعطاف پذیری پوست استفاده کنند و همچنین این روغن ها برای درمان آکنه و جوش هم موثر است.

3. پوست های پیر و سالخورده : افرادی که پوست پیری دارند باید از روغن های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنند که از چین و چروک پوست جلوگیری کنند. روغن کندر، رز و خواص روغن آرگان برای آبرسانی و جوانسازی پوست بسیار موثر است چون حاوی آنتی اکسیدان است.

4. روغن گیاهی مناسب برای پوست های چرب : اگر پوست چربی دارید باید روغنی را انتخاب کنید که سبوم و چربی پوست را کنترل کند و به همین منظور پوست خود را خشک نگه دارید و از روغن سرو، آرگان ، لیمو و ترنج برای تغذیه پوست استفاده کنید.

5. روغن گیاهی مناسب برای پوست های خشک : افرادی که پوست های خشک دارند معمولاً با خشکی و خارش پوست مواجه می شوند و انتخاب درست روغن بسیار مهم است. روغن جوجوبا، نارگیل و زیتون سریع جذب پوست می شوند و آب پوست را فراهم می کنند و به آسانی این مشکل را رفع میکنند.

6. روغن گیاهی مناسب برای کنترل جوش : اگر پوست خشک یا چربی دارید که با جوش و روزنه هایی همراه است، باید از روغن های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید که در درمان جوش و لک های تیره پوستی مناسب است به همین منظور به شما روغن اسطوخودوس، گل شمعدانی و نعناع هندی را پیشنهاد میکنیم.

7. روغن گیاهی مناسب برای پوست های ترکیبی : درمان این نوع پوست دشوار است چون نه خشک است و نه چرب اما به شما روغن پرتقال، زیتون، نعناع هندی و اسطوخودوس را پیشنهاد می کنیم چون پوست را متعادل میکند.

ماساژ صورت

ماساژ صورت توسط روغن ماساژ صورت

معرفی بهترین روغن برای ماساژ صورت

در این قسمت، قصد داریم بهترین روغن برای ماساژ صورت با اهداف مختلف را بررسی کنیم و نتیجه بگیریم که هرکدام از این روغن ها، بیشتر برای چه مصارفی کاربرد دارد.

1 - روغن نارگیل برای ماساژ صورت

احتمالاً همواره از خواص روغن نارگیل شنیده اید. روغن نارگیل به دلیل غنی بودن از ویتامین E ، K و همچنین خواص ضدقارچ و ضدباکتری که دارد، یکی از بهترین گزینه های به عنوان روغن ماساژ صورت به حساب می آید. روغن نارگیل، چربی زیادی دارد.

به همین دلیل، بیشتر برای پوست های خشک مناسب است. به دلیل این که جذب این روغن بر روی پوست، به سرعت انجام شده و رطوبت رسانی مناسبی را برای پوست به همراه می آورد، می توان گفت که روغن نارگیل، بهترین روغن برای ماساژ صورت پوست خشک به حساب می آید. همچنین مواد دارای خواص ضد پیری که در این روغن وجود دارد، باعث شده تا این روغن، یکی از توصیه های افراد آشنا به ماساژ، برای ماساژ صورت باشد.

2 - ماساژ صورت با روغن زیتون

طبق تحقیقاتی که برای روغن زیتون انجام شده است، نشان داده شده که روغن زیتون، تا حد زیادی دارای انواع ویتامین K ، A ، E و D است و تا حد زیادی قابلیت مرطوب کنندگی دارد. همچنین آسان بودن دسترسی به این روغن، باعث شده تا بتوان از آن به عنوان یک روغن خوب و مناسب برای ماساژ صورت یاد کرد.

روغن صورت مخصوص زیبایی

استفاده از روغن زیتون برای ماساژ صورت

روغن زیتون همچنین به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد، می تواند از صورت در مقابل انواع آسیب ها محافظت کرده و قابلیت حفظ رطوبت کافی برای پوست را به همراه داشته باشد.

3 - روغن ماساژ صورت جوجوبا

جوجوبا، یکی از انواع روغن ماساژ پوست به حساب می آید که استفاده از آن بر روی صورت، باعث شده تا پوست صورت، به خوبی بتواند نفس بکشد. همچنین این روغن، سموم موجود بر روی پوست را درون خود حل می کند و باعث می شود تا درخشندگی پوست، تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

روغن ماساژ جوجوبانا

روغن ماساژ صورت جوجوبانا

خواص اصلی این روغن، رفع مشکلاتی است که بر اثر آکنه، پسوریازیس و آفتاب سوختگی به وجود آمده. ازآنجایی که فرمول مولکولی روغن جوجوبا، شبیه به چربی بدن انسان است، جذب آن بر روی پوست صورت به سرعت انجام می شود. جوجوبا، یک متعادل کننده چربی پوست است. به این معنی که هم برای پوست چرب و هم برای پوست خشک، مورداستفاده قرار می گیرد. کلاژن سازی و نرم کنندگی، از دیگر خواصی است که می توان از این روغن انتظار داشت.

4 - روغن دانه آفتاب گردان

این روغن دارای ویتامین E بوده و سرعت جذب بالایی دارد و می توان از آن به عنوان یک مرطوب کننده خوب استفاده کرد.

5 - روغن آرگان برای ماساژ پوست صورت

روغن آرگان، یکی از بهترین روغن هایی است که می توان آن را در لیست بهترین روغن ماساژ برای پوست صورت قرار داد. خواص مرطوب کنندگی و همچنین نرم کنندگی که در این روغن وجود دارد، باعث می شود تا ماساژ صورت با این روغن، علاوه بر این که درخشندگی و نرم شدن را برای شما به همراه داشته باشد، باعث از بین رفتن آکنه و اگزما نیز بشود.

این روغن، حاوی انواع ویتامین A و D، اسید های چرب ضروری برای پوست و ... بوده و همچنین، دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می باشد. از آنجایی که این روغن، متعادل کننده پوست است، می توانیم از آن، به عنوان بهترین روغن ماساژ صورت پوست چرب یاد کنیم.

بهترین برندهای روغن آرگان اصل

خواص روغن آرگان و تاثیر آن بر پوست صورت

جهت کسب اطلاعات جامع درباره روغن آرگان و خواص آن می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (خواص روغن آرگان) را مطالعه فرمائید.

6 - ماساژ صورت با شی باتر

شی باتر یا کره شی، از دیگر روغن هایی است که استفاده از آن برای پوست صورت، مفید است. شی باتر، تا حد زیادی می تواند در بسته شدن منافذ پوست کارساز باشد. استفاده از شی باتر، می تواند از به وجود آمدن جوش هایی که بر اثر آلودگی و نفوذ باکتری به وجود می آید جلوگیری کند.

همچنین شی باتر، دارای خواصی است که می تواند سلول های آسیب دیده و مرده را از روی پوست جدا کرده و روند تشکیل سلول ها و بافت های پوست را تسریع کند. درصورتی که پوست تحت تأثیر برخی آسیب ها مثل آفتاب سوختگی، آلودگی، زخم و ... قرار گرفته باشد، می توان با استفاده از شی باتر، روند بهبود این معضلات را در پیش گرفت. جوان سازی پوست و خواص ضدالتهابی، از دیگر خواصی است که به شی باتر نسبت داده می شود.

7 - روغن ماساژ صورت بادام

روغن بادام، غنی از ویتامین E، عناصر روی، پتاسیم و همچنین پروتئین است. این روغن، ماهیتی سبک داشته و زودتر از روغن هایی نظیر روغن زیتون یا شی باتر، جذب پوست می شود.

8 - روغن ماساژ صورت هسته انگور

انواع ویتامین و همچنین اسید های چرب ضروری و لازم برای پوست در این روغن وجود دارد. همچنین خواص آنتی اکسیدان و آنتی باکتریالی که در این روغن کشف شده است، باعث شده تا بتوانیم از آن برای ماساژ صورت استفاده کنیم.

روغن های دیگری که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند، عبارت اند از: روغن رزماری، روغن کرچک، روغن جوانه گندم، روغن کنجد، روغن انار، روغن مورینگا، روغن گل یاس، روغن آلوئه ورا و روغن بابونه. هرکدام از این روغن ها، خواص خود را دارند. اما شما باید باتوجه به نیاز خود و همچنین نوع پوستی که دارید، بهترین گزینه را برای خود در نظر بگیرید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت روغن صورت چند است؟
قیمت انواع روغن صورت از 30 هزار تومان تا 2 و نیم میلیون تومان می باشد و بستگی به برند، حجم، ویژگی ها، مورد کاربری، ترکیبات و عصاره آن دارد.
فواید استفاده از روغن صورت چیست؟
استفاده از روغن صورت باعث تقویت عضلات صورت، جلوگیری از ایجاد چین و چروک، افزایش زیبایی و سلامت و شادابی بیشتر چهره، جریان بهتر خون در پوست می شود.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/03
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
روغن صورت پرنیسلی مدل آرگان مراکشی حجم 50 میلی لیتر
روغن صورت پرنیسلی مدل آرگان مراکشی حجم 50 میلی لیتر
روغن صورت گیاه قانون مدل درخت چای حجم 18 میلی لیتر
روغن صورت گیاه قانون مدل درخت چای حجم 18 میلی لیتر
روغن صورت و گردن ژنوبایوتیک مدل CBD حجم 25 میلی لیتر
روغن صورت و گردن ژنوبایوتیک مدل CBD حجم 25 میلی لیتر
روغن صورت بایو آکوا مدل گل رز حجم 30 میلی لیتر مخصوص بانوان
روغن صورت بایو آکوا مدل گل رز حجم 30 میلی لیتر مخصوص بانوان
روغن صورت و بدن نوشاد مدل شتر مرغ حجم 60 میلی لیتر
روغن صورت و بدن نوشاد مدل شتر مرغ حجم 60 میلی لیتر
روغن صورت آراوند مدل بادام شیرین بدون پارابن 60 میلی لیتر
روغن صورت آراوند مدل بادام شیرین بدون پارابن 60 میلی لیتر
روغن صورت باله آ ضد چروک 5 میلی لیتر بسته 7 عددی
روغن صورت باله آ ضد چروک 5 میلی لیتر بسته 7 عددی
روغن صورت نوشاد مدل هسته انار طبیعی و ارگانیک حجم 37 میلی لیتر
روغن صورت نوشاد مدل هسته انار طبیعی و ارگانیک حجم 37 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد