منو

راهنمای خرید گهواره نوزاد + معرفی بهترین مدلهای ارزان قیمت

گهواره نوزاد یکی از مهمترین وسایل خواب نوزاد است و سبب می شود تا او در ماه های نخست زندگی اش با آسایش و راحتی بیشتری به خواب برود و رشد منطقی و مناسبی را نیز به مرور زمان تجربه کند. کودک در ماه های اول بیشتر شبانه روز را خواب است (روزانه حدود ۲۰ ساعت می خوابد)، در واقع خواب و استراحت مناسب و کافی در رشد جسمی و ذهنی کودک بسیار موثر است. بنابراین انتخاب مکان خواب او حائز اهمیت است. در قدیم برای خواباندن کودک از وسیله ای به نام گهواره استفاده می شد. حرکت نوسانی گهواره کودک را آرام کرده و او به راحتی به خواب می رفت.

آگاهی از نکات مهم و کلیدی و راهنمای خرید گهواره نوزاد، کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید تا مهمترین نکات هنگام خرید گهواره کودک را با هم بررسی کنیم.

بهترین مدلهای گهواره کودک

راهنمای خرید گهواره نوزاد سنتی و مدرن

انواع گهواره

گهواره ها انواع مختلفی دارند که از جهت امکانات، جنس، کیفیت و ... با هم متفاوتند. شما می توانید با توجه به بودجه و نیازتان از بین آنها انتخاب کنید. در ادامه انواع گهواره ها را معرفی خواهیم کرد.

گهواره سنتی نوزاد

گهواره سنتی نوزاد، همان گهواره هایی هستند که پدر و مادرهای ما برای بزرگ کردن مان از آن استفاده می کردند. گهواره قدیمی یا به اصطلاح دیگر ننو نوزاد، این روزها طرفدار کمتری نسبت به انواع دیگر گهواره دارند.

گهواره سنتی نوزاد هم با چوب، هم با فلز ساخته می شود و بعضی ها شامل گهواره چوبی و گهواره فلزی نوزاد می شوند. شاید برای بعضی از والدین استفاده از گهواره سنتی نگران کننده باشد؛ چون به هر حال مطابق با استاندارد ها نیستند اما اگر واقعا بودجه تان کافی نیست یا ترجیح می دهید جای دیگری خرج کنید؛ وسواس را کنار بگذارید. به هر حال ما هم در همین گهواره ها بزرگ شدیم!

گهواره سنتی نوزاد

عکس گهواره نوزاد سنتی چوبی

گهواره معمولی نوزاد

گهواره معمولی نوزاد، گهواره هایی هستند که قابلیت تبدیل شدن به تخت را ندارند، قابل حمل و موزیکال هم نیستند. گهواره های معمولی نوزاد در دو نوع ثابت و متحرک ساخته میشوند. گهواره های متحرک چرخ دارند و راحت تر می شود آنها را جابه جا کرد. جنس این گهواره ها می تواند از چوب و فلز، یا ترکیب این دوتا باشد.

گهواره چند منظوره نوزاد

گهواره های چند منظوره یا چندکاره، چند قابلیت دارند و از بین قابلیت هایی که نام می بریم می توانند یک یا چندتا را با هم داشته باشند. مثل: قابلیت تبدیل شدن به تخت کنار مادر، موزیکال بودن، قابلیت ثابت و متحرک شدن، قابل حمل و مسافرتی بودن، قابلیت تنظیم ارتفاع و …

گهواره های چند منظوره هم از جهت جنس، به انواع چوبی و فلزی تقسیم می شوند.

گهواره برقی

گهواره برقی جدیدترین نوع گهواره است که در بازار موجود می باشد. حرکت این نوع گهواره ها با برق و از طریق باتری هست، نیازی به تکان دادن ندارند و بسته به نوعی که میخرید، به صورتهای مختلفی حرکت می کنند؛ بعضی مدل ها نوزاد رو بالا و پایین می کنند، بعضی هاشان به صورت افقی یا عمودی تاب میدهند، برخی با ویبره و بعضی دیگه به صورت تلفیقی. میشود سرعت شان را کنترل کرد و بعضی هاشان موزیکال هم هستند.

ممکن است پدر و مادرها نگرانی هایی در مورد مضرات گهواره برقی برای نوزاد داشته باشند؛ سوالاتی مثل اینکه آیا گهواره برقی برای نوزاد ضرر دارد؟

گهواره برقی فرقی با گهواره های دیگر ندارد؛ فقط این مدل از گهواره برای حرکت از برق استفاده می کند. پس ضرری برای کودک ندارد. حتی گهواره برقی نوزاد نسبت به گهواره های معمولی مزایایی هم دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع گهواره برقی و نحوه عملکرد آنها می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (گهواره برقی چیست؟) مراجعه فرمائید.

گهواره برقی

عکس گهواره برقی نوزاد

از مزایای گهواره برقی:

 • در چند سرعت مختلف قابل تنظیم است
 • دیگر لازم نیست خودتان گهواره را هل دهید
 • مهم تر از همه، نوسان های گهواره برقی منظم است و باعث می شود بچه، داخلش زودتر از گهواره های معمولی به خواب برود.

انواع گهواره از نظر شکل و مدل ساخت

گهواره ها از طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار دنیا برخوردار هستند و هر یک دارای کلی امکانات جالب برای خواب بهتر و عمیق تر نوزادان در ماه های نخست تولد آنان دارند که در این بین می توان به:

گهواره مدل استاندارد

این نوع از گهواره ها دارای شکل و شمایلی کاملا ساده با طول عمر بسیار بالا می باشند و فاقد دیگر امکانات جانبی گوناگون بر روی خود هستند و عموما از قیمت های ارزانی نیز برخورداند.

مزایا : ارزان ترین نوع گهواره نوزاد موجود در بازار، ساخت و ساز ساده، قابل استفاده طولانی مدت

معایب : فاقد ویژگی های دیگر گهواره های نوزاد، عدم امکان جابجایی

گهواره مدل استاندارد

عکس گهواره نوزاد قابل تبدیل به تخت

گهواره مدل قابل تبدیل به تخت

خیلی بهتر است اگر وسایل خواب نوزاد شما از قابلیت تبدیل شدن به تخت نیز برخوردار باشد تا با بزرگ شدن او، دیگر نیازی به خرید مجدد نداشته باشید و به نوعی صرفه جویی قابل قبولی را به لحاظ مالی برای خود و خانواده تان انجام دهید.

مزایا گهواره قابل تبدیل به تخت

 • یک گهواره قابل تبدیل گزینه مناسبی برای استفاده طولانی مدت با هزینه ای مناسب است
 • فقط یک تخت برای زندگی کودک شما
 • ساختار مقاوم و پایدار
 • بدون هیچ گونه تزییناتی که با گذر سال ها قدیمی و از مد افتاده شود.

معایب گهواره قابل تبدیل به تخت

 • گهواره قابل تبدیل گران تر از سایر گهواره های کودک است
 • ممکن است با طراحی اتاق کودک در آینده هماهنگ نباشد
 • کیت تبدیل آن بایستی برای استفاده در آینده در جای مناسبی نگهداری شود
 • گهواره نوزاد ممکن است در اثر استفاده دچار سایش شود و دیگر برای تغییرات مرحله بعد مناسب نباشد.

گهواره مدل چند منظوره

از این نوع محصولات می توان برای قرار دادن سایر وسایل مورد نیاز نوزاد نیز استفاده کرد و در صورت عدم وجود فضای کافی نیز بخش های جانبی آن را از بدنه اصلی گهواره جدا نمود.

مزایا : عدم نیاز به خرید وسایل اضافی، کاربری آسان

معایب : برای کوچک کردن اندازه، ویژگی های کاربردی ممکن است حذف شوند

گهواره گرد و مدل چند منظوره

عکس گهواره مدل گرد و گهواره مدل چند منظوره

گهواره مدل گرد

گهواره های مدل گرد از طراحی متمایزی نسبت به دیگر محصولات مشابه خود برخوردار هستند و ضمن اینکه دارای قیمت های به مراتب بالایی نیز هستند، پیدا کردن وسایل جانبی برای آنان کمی سخت و زمانبر می باشد.

مزایا : طراحی متفاوت و جذاب، استفاده از سایبان

معایب گهواره مدل گرد

 • مدت زمان کوتاهی برای نوزاد قابل استفاده است
 • قیمت بالا
 • پیدا کردن لوازم مناسب آن بسیار سخت است
 • طراحی متفاوت آن با دکور مدرن مطابقت ندارد.

گهواره مدل متحرک

این نوع از گهواره ها اصولا از قابلیت تاشدن برای استفاده در هر موقعیت مکانی و زمانی برخوردار هستند و می توان از آن ها برای خواباندن نوزاد در هر جایی استفاده کرد.

مزایا : گزینه ای عالی برای خانه های با فضای محدود، امکان همراه بودن با نوزاد در تمام روز و در کلیه نقاط خانه

معایب : ترمز ها باید به صورت منظم بررسی شوند، طرح های محدودتری نسبت به دیگر گهواره ها

گهواره مدل متحرک

عکس گهواره نوزاد چوبی مدل متحرک و تاشو

گهواره مدل مسافرتی

گهواره های مسافرتی سبک وزن ترین تخت های تکانی برای به خواب بردن نوزادان می باشند که از کیف مخصوص قابل حمل و نصبی آسان نیز برخوردارند و به هیچ عنوان نباید از آن ها به عنوان یک گهواره دائمی و مستحکم استفاده کرد.

مزایا : سبک وزن، سر هم کردن آسان، حمل و نقل راحت، قابل حمل در هواپیما

معایب : کاربری یک گهواره ثابت را ندارد، مستعد سایش و پاره شدن است، جایگزین گهواره دائمی نیست

گهواره مدل مسافرتی

عکس گهواره نوزاد مدل مسافرتی

گهواره های مسافرتی سبک ترین نوع گهواره نوزادان هستند. تمرکز بر روی استفاده از مواد سبک وزن مانند توری و آلومینیوم، به این معنی است که این گهواره ها قابلیت سایش بیشتری نسبت به نمونه های چوبی دارند. به همین دلیل نمی توان گهواره های مسافرتی را جایگزین انواع دائمی آن کرد.

فرق نی نی لای لای با گهواره نوزاد در چیست؟

نی نی لای لای وسیله ­ای است که مثل گهواره عمل می­ کند و می­ تواند مکان بازی یا خواب کودک باشد.

تفاوت نی نی لای لای با گهواره:

 • نی نی لای لای از گهواره کوچکتر است و بیشتر از اینکه شبیه تخت خواب باشد شبیه صندلی تخت خوابی است. برای همین نی نی لای لای نسبت به گهواره، برای خواب شب نوزاد مناسب نیست.
 • نی نی لای لای به دلیل اینکه قابلیت شیب دار شدن را دارد برای بچه هایی که کولیک دارند مناسب تر است.

سن استفاده از نی نی لای لای هم مثل گهواره معمولا تا 6 ماهگی می باشد. پس در کل، اینکه نی نی لای لای بهتر است یا گهواره به خود شما بستگی دارد و از جهت کاربرد فرق چندانی با هم ندارند.

نکته­ هایی که موقع خرید نی نی لای لای باید بهش دقت کنید این است که حتما کمربند داشته باشد، قسمت نشیمن­ گاهش متحرک باشد، رو کشش نرم و ضد تعریق باشد و اگر نی نی لای لای برقی می­ خرید حتما قابلیت تنظیم سرعت داشته باشد.

نی نی لای لای

عکس گهواره نی نی لای لای

نکات مهم هنگام خرید گهواره

انتخاب نوع: نخستین نکته در خصوص خرید گهواره مربوط به انتخاب نوع آن می شود که برای منظور پیشنهاد می کنیم با مطالعه بخش قبلی از همین مطلب به مناسب ترین گزینه برای راحتی هرچه بیشتر خود و نوزاد دلبندتان دست پیدا نمایید.

اندازه محصول: مورد دوم در خصوص انتخاب و خرید گهواره مربوط به اندازه کلی محصول است که در وهله اول بایستی به اندازه ای بزرگ باشد که مانع از ایجاد محدودیت برای حرکت های جسمانی نوزاد در خود نشود و در وهله دوم نیز به گونه ابعاد آن طراحی شده باشد که نوزاد نتواند بر روی شکم خود قرار گرفته و خطر خفگی را برای خودش ایجاد نماید. توجه به موضوع اندازه وسایل مخصوص نوزادان و کودکان خردسال با توجه به عدم تسلط آنان بر روی کنترل حرکت هایشان، بسیار مهم است!

میزان تحمل وزن: ظرفیت وزنی یا همان میزان تحمل وزن نیز از دیگر فاکتورهای اساسی در خرید یک گهواره مناسب و باکیفیت به حساب می آید. معمولا تمامی گهواره ها قادر به تحمل وزن تا میزان ۱۰ کیلوگرم هستند که البته برخی از آن ها تا ۱۵ کیلوگرم را نیز می توانند تحمل کنند. با تمام این ها اما این شما هستید که بایستی با در نظر گرفتن وزن فرزند خود، اقدام به تهیه یک گهواره با قابلیت تحمل وزن وی نمایید.

سایبان و پشه بند: خیالتان راحت باشد امروزه اکثر گهواره ها مجهز به یک سایبان یا حداقل یک قسمت پوششی جهت جلوگیری از وارد شدن نور آفتاب به داخل قسمتی که نوزادتان در آن به خواب رفته است، می باشند و اینکه سایبان نصب شده بر روی گهواره مدنظر شما والدین عزیز از قابلیت تنظیم برخوردار باشد یا نه نکته ای است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

همچنین وجود پشه بند از نفوذ حشرات موذی به درون وسیله جلوگیری می کند و از برهم خوردن خواب نوزاد شما جلوگیری می کند و باعث می شود نوزاد شما در آرامش کامل بخوابد.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید پشه بند نوزاد

جنس بدنه: جنس بدنه یک گهواره نیز از دیگر موارد مهمی است که به هنگام خرید خود باید به آن ها توجه داشته باشید. امروزه تولید کنندگان از جنس های مختلفی برای ساخت این مدل از تخت های تکانی نوزادان استفاده می کنند که شاید بهترین آنان مدل هایی باشد که از ساختار آلمینیومی برخوردار هستند تا ضمن سبکی وزن محصول باعث ایجاد سهولت در جا به جایی آن نیز گردد.

گهواره سنتی چوبی

عکس گهواره نوزاد با بدنه چوبی

جنس تشک و بالش آن: راستش را بخواهید فرقی ندارد شما از چه جنس تشک و بالشی برای راحتی بیشتر نوزادتان در داخل گهواره او استفاده می کنید؛ مهم این است که جنس آن سبب ایجاد حساسیت برای پوستِ لطیف و حساس او نشود و از نرمی و لطافت زیادی نیز برخوردار باشد. فراموش نکنید که ضد تعرق بودن آن نیز بسیار مهم است.

موارد ایمنی: والدین عزیز توجه داشته باشند که در هر گهواره ای باید حداقل یک کمربند ایمنی با روکشی نرم و انعطاف پذیر وجود داشته باشد تا به هنگام گذاشتن نوزاد در آن، سبب حفظ و تامین امنیت لازم برای وی شود و خطرات احتمالی در حین جا به جایی و تکان های شدید گهواره را برای نوزادتان به حداقل برساند. در ضمن وجود ترمز ایمنی جهت جلوگیری از تکان های خودکار و ناشی از حرکت نوزاد در داخل محصول نیز بسیار حائز اهمیت است.

ویژگی های جانبی: امکان پخش موزیک، قابلیت نصب عروسک های آویزی و هم چنین استفاده از سیستم های متحرک سازی خودکار همگی از جمله امکانات جانبی به کار رفته در گهواره ها هستند که قطعا سبب رفاه حال بیشتر نوزاد شما به هنگام قرار گرفتن در آن خواهند شد. البته به یاد داشته باشید که وجود هر یک از این موارد بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر گذار است.

قیمت گهواره: قیمت گهواره با توجه به تمامی نکات گفته شده در این مطلب تعیین می شود و نهایتا این شما هستید که بایستی با در نظر داشتن مدل گهواره، امکانات رفاهی و ایمنی و هم چنین جنس و اندازه آن اقدام به خرید محصولی ایده آل برای راحتی هرچه بیشتر نوزاد خردسال خود در آن نمایید.

راهنمای نگهداری از گهواره کودک و نوزاد

برای اینکه بتوانید از گهواره خریداری شده خود که با توجه به شرایط اقتصاد فعلی حاکم در کشورمان برای مدت زمان بیشتری استفاده نمایید و یا از آن برای فرزند بعدی خود نیز بهره گیری نمایید بهتر است به موارد نیز توجه داشته باشید:

 • در وهله اول سعی کنید به سراغ خرید یک گهواره کاملا استاندارد و ایمن برای نوزاد دلبند خود بروید.
 • از قرار دادن گهواره در نزدیکی پنجره و مکان هایی که در مسیر مستقیم پرتوهای خورشیدی هستند، خودداری کنید.
 • به ساختار تا شدگی و یا قابلیت های تبدیل محصول مورد نظرتان توجه داشته باشید.
 • برای راحتی کار خود از سه لایه ملحفه بر روی تشک نوزاد استفاده کنید تا به وقت نیاز بتوانید به راحتی آن را مورد شستشو قرار دهید.
 • از سنگین کردن بیش از اندازه گهواره با گذاشتن وسایل سنگین و اضافی جهت سرگرم شدن نوزاد در داخل آن خودداری نمایید.

راهنمای خرید گهواره کودک در مدلهای مختلف

عکس خواباندن کودک در گهواره چوبی

نکات مهم هنگام استفاده از گهواره کودک

 1. تخت کودک یا گهواره را به دور از پنجره قرار دهید.
 2. پرده ها یک خطر بزرگ برای نوزاد محسوب می شوند. ممکن است نوزاد پرده را بکشد و روی سرش بیفتد.
 3. محل قرار گرفتن گهواره همچنین باید به دور از تابش مستقیم آفتاب باشد. نور مستقیم آفتاب برای نوزادان ناراحت کننده است.
 4. تا ۶ ماهگی مکانی برای گهواره در اتاق خودتان تعیین کنید و تا حد امکان نوزاد را به تخت خودتان راه ندهید که در این صورت جدا کردنش بسیار مشکل خواهد شد.
 5. اگر حیوان خانگی یا بچه های دیگری در خانه دارید (برای مثال، یگی که به گهواره لگد بزند، یا گربه ای که به داخل گهواره بپرد، کودک نوپایی که تلاش کند از گهواره بالا برود) بهتر است که به جای گهواره زمینی، یک تخت خواب کودک تهیه کنید.
 6. سبدهای کنار تخت و هر نوع وسیله دیگر از این قبیل، دارای استاندارد و امنیت کافی برای خواب نوزاد نیستند. گزارش های زیادی مبنی بر خفگی یا مرگ و آسیب نوزاد در این نوع سبدها ارائه شده است.
 7. از گهواره های موروثی خانواده استفاده نکنید. خواباندن کودک در گهواره ای که چند نسل از خانواده در آن بزرگ شده اند هیجان انگیز است اما این گهواره ها امروزه استاندارد های ایمنی را برآورده نمی کنند. تهدیداتی مانند تشک ضخیم و دیواره های پف کرده، نرده هایی با فاصله نامناسب و پایه های قدیمی و تاب خوردن با مکانیسم قدیمی در این گهواره ها مشاهده می شود.
 8. هرگز گهواره ای را که کودک در آن قرار دارد تکان ندهید. فقط از تشک هایی استفاده کنید که تولید کننده توصیه می کند و به یاد داشته باشید ملحفه آن باید به طور خاص متناسب با سایز و ویژگی های تشک و گهواره تهیه شده باشد. حداقل سه ملحفه برای آن داشته باشید: یکی همیشه روی تشک، یکی در حال شسته شدن و یکی هم برای محکم کاری. از رومتکایی یا ملحفه دیگری برای گهواره استفاده نکنید.
 9. از عروسک های مویی و رختخواب های اضافی در تخت استفاده نکنید. هرگز بالش، پتو و ملحفه های اضافی مانند تشک و پد اضافی را در تخت نگذارید. به جای پوشاندن کودک با پتو به او یک پتوی پوشیدنی بپوشانید.
 10. تشکی که داخل گهواره می ندازید باید تمام گهواره رو پر کنه و حاشیه ها رو خالی نذاره تا دست یا پای بچه، بین تشک و گهواره گیر نکنه. تشک نه خیلی ضخیم باشه نه بیش از اندازه نرم.
 11. داخل گهواره عروسک، بالش، پتوی نوزاد و لحاف ضخیم یا وسایل اضافی دیگه نذارید چون هم جای بچه رو تنگ می کنه هم ممکنه روی نوزاد بیفتن و باعث خفگی نوزاد بشن.
 12. بهترین روش خواباندن نوزاد چه در گهواره و چه بیرون از گهواره خواباندن نوزاد به پشت هست. از به پهلو خواباندن نوزاد یا خواباندن نوزاد روی شکم جدا خودداری کنید؛ مخصوصا نوزادانی که هنوز توانایی غلت زدن ندارن. چون ممکنه نوزاد دچار سندرم مرگِ ناگهانی بشه.
 13. به جای اینکه روی نوزاد پتو و لحاف ضخیم بندازید سعی کنید لباس مناسب تری تنش کنید.
 14. گهواره رو خیلی تند تکون ندید چون به جای اینکه بچه آروم شه بیشتر اذیت می شه.

چطوری کودک را از گهواره بگیرم؟

روند انتقال کودک بهتر است آرام صورت بگیرد تا بچه کم کم به جای جدیدش عادت کند. در غیر این صورت ممکن است با مشکل در خواب مواجه شود.

نحوه گرفتن کودک از گهوراه

چگونه کودک را از گهواره بگیریم

 1. برای شروع، بچه رو برای خواب نیمروز از گهواره بیرون بیارید.
 2. برای خوابوندن بچه حتما از تشکی استفاده کنید که توی گهواره انداخته.
 3. بعد از چند روز می­ تونید شب هم بچه رو روی زمین و تشک گهواره بخوابونید.
 4. وقتی بچه به خوابیدن بیرون از گهواره عادت کرد تشک گهواره رو با تشک جدید عوض کنید و چند وقت دیگه اجازه بدید رو زمین بخوابه.
 5. بعد از یک تا دو هفته گهواره رو با حضور بچه جمع کنید و کودک رو به تخت خودش انتقال بدید.

نکته: خواباندن نوزاد روی پا، خوابیدن با نوزاد در یک تخت یا بستر، بغل کردن نوزاد هنگام خواب و … باعث می­ شن در روند از گهواره گرفتن بچه دچار مشکل بشید.

عکس بهترین مدلهای گهواره نوزاد ارزان قیمت

جمع بندی

در نهایت برای اینکه کودک خواب راحتی داشته باشد، محل قرار گرفتن گهواره بسیار مهم است. از قرار دادن آن کنار پنجره، طاقچه و یا کتابخانه خودداری کنید. همچنین تابش مستقیم آفتاب برای کودک شما مضر است. پس گهواره را جایی قرار ندهید که نور مستقیم به صورت کودک برسد. بهترین حالتی هم که می توانید کودک را در گهواره قرار دهید، خواباندن به پشت است. چون هم کودک احساس امنیت بیشتری می کند و هم از غلت زدن های احتمالی جلوگیری کرده اید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید تشک ضد رفلاکس نوزاد

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
چه زمانی برای استفاده از گهواره مناسب است؟
استفاده از گهواره معمولا از پنج یا شش ماهگی پیشنهاد می شود، اما بعضی گهواره ها مثل مدل سبدی یا مدل کنار تخت خواب والدین، امکان استفاده از بدو تولد را نیز دارد.
قیمت گهواره نوزاد چند است؟
قیمت گهواره نوزاد بسته به جنس، نوع، برند و امکاناتی که دارند متفاوت می باشد، بدیهی است که هر چه محصول بهتر باشد، امکانات بیشتر و قیمت بالاتری نیز دارد، به طور کلی قیمت گهوراه نوزاد از 300 هزار تومان شروع و تا 15 میلیون تومان در مدلهای برقی آن می رسد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/16
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
گهواره نوزاد چرخ‌ دار دارای سایه بان آرتمن بی بی
گهواره نوزاد چرخ‌ دار دارای سایه بان آرتمن بی بی
گهواره نوزاد تاشو پرنیان مدل ساده
گهواره نوزاد تاشو پرنیان مدل ساده
گهواره موزیکال ماستلا مدل wq33
گهواره موزیکال ماستلا مدل wq33
گهواره نوزاد کنار مادر چلینو مدل Lunar
گهواره نوزاد کنار مادر چلینو مدل Lunar
گهواره سنتی تاشو نوزاد چوبی
گهواره سنتی تاشو نوزاد چوبی
گهواره نوزاد همراه پشه بند میلاد مدل M001
گهواره نوزاد همراه پشه بند میلاد مدل M001
گهواره نوزاد کنار مادر دلیجان مدل vira
گهواره نوزاد کنار مادر دلیجان مدل vira
گهواره نوزادی مسافرتی تاشو نیکو مدل 034
گهواره نوزادی مسافرتی تاشو نیکو مدل 034
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد