منو

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی و مسافرتی + معرفی انواع آن

اگر دوستدار طبیعت هستید و همواره در حال سفر کردن و کوهنوردی می باشید پس اهمیت یک کوله پشتی استاندارد را به خوبی می دانید. کوله پشتی یکی از ضروری ترین تجهیزات کمپیینگ و کوهنوردی میباشد. کوله کوهنوردی تنها وسیله ای است که اگر به درستی موفق به انتخاب آن شوید، دنیایی از لذت و امنیت را برایتان مهیا می کند.

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

ما در این جا کلیه اطلاعات راجع به خرید یک کوله پشتی کوهنوردی خوب را برای شما فراهم کرده ایم تا هرآنچه نیاز است راجع به آن بدانید. اگر شما هم قصد تهیه کوله پشتی برای کوهنوردی را دارید حتما این مقاله از طوطی کالا را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و پولتان را خرج خرید یک کوله متناسب با نیازهای خود نمایید.

معرفی انواع مدل های کوله پشتی

کوله پشتی های کوهنوردی دارای انواع گوناگونی می باشند که هرکدام از این مدل ها کاربرد خاص خودشان را دارند. از این رو برای اینکه شما بتوانید یک کوله پشتی مناسب با شرایط و نوع کاربری تان تهیه کنید قصد داریم تا انواع کوله پشتی کوهنوردی را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.

1 - کوله پشتی کوهنوردی (Mountaineering backpack)

کوله پشتی های کوهنوردی مانند اسمشان برای کوهپیمایی و کوهنوردی های تقریبا سنگین و طولانی طراحی شده اند. کوله پشتی های کوهنوردی دارای جیب های کمتر و فضای داخلی بیشتری میباشند. همچنین این کوله پشتی ها در قسمت کمر دارای بافت تهویه کننده هوا میباشند که از عرق کردن کمر جلوگیری میکنند.

2 - کوله پشتی طبیعت گردی (Nature backpack)

کوله پشتی های مسافرتی و یا طبیعت گردی با سایز های مختلفی در بازار یافت میشوند. این کوله پشتی ها دارای جیب های فراوانی میباشند که به شما در حمل تجهیزات کوچک کمک زیادی میکند. کوله پشتی های طبیعت گردی جنس زخیم تر و وزن بیشتری نسبت به کوله های کوهنوردی دارند. این کوله ها با نام های کوله پشتی کمپینگ، کوله پشتی پیاده روی و کوله پشتی مسافرتی در بازار بفروش میرسند.

کوله پشتی طبیعت گردی

عکس کوله پشتی کوهنوردی مخصوص طبیعت گردی

3 - کوله پشتی صخره نوردی (Rock climbing backpack)

کوله پشتی های صخره نوردی دارای طولی بلند و عرضی باریک میباشند که هنگام عبور فرد از میان صخره ها موجب گیر کردن فرد نشوند و بتواند به آسانی از مسیر های صعب العبور عبور کند. همچنین جنس این کوله ها معمولا از پارچه های بوم و با کیفیت بوده که هنگام برخورد با صخره ها باعث پاره شدن کوله نشود.

کوله پشتی صخره نوردی

عکس کوله پشتی صخره نوردی

4 - کوله پشتی کوهنوردی زمستانی (Winter mountaineering backpack)

کوله پشتی های کوهنوردی در زمستان تقریبا همانند کوله پشتی های کوهنوردی بوده. تنها تفاوت این کوله پشتی ها ضد آب بودن و داشتن جایگاه برای نصب ابزار کوهنوردی در زمستان مانند: تبر یخ، چوب های اسکی، چادر و سایر تجهیزات میباشد. از این رو اگر قصد خرید کوله پشتی کوهنوردی برای زمستان را دارید به این موارد توجه کنید.

کوله پشتی زمستانی

کوله پشتی کوهنوردی زمستانی

5 - کوله پشتی های دارای مخزن آب (Backpacks with water tank)

کوله پشتی های مخزن دارد دارای یک مخزن نگهداری از آب میباشند که آب را به واسطه یک نی به فرد مورد نظر میرساند. این کوله پشتی ها بدلیل دسترسی به آب سریع اغلب میان دوچرخه سواران مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از این کوله پشتی ها میتوانید در کوهپیمایی های کوتاه استفاده کنید. لازم به ذکر است این کوله ها دارای حجم کمتری نسبت به سایر کوله پشتی ها میباشند.

کوله پشتی دارای مخزن

طراحی و ساختار کوله پشتی ها

1 - کوله پشتی با اسکلت و فریم داخلی

طراحی برخی از کوله ها دارای اسکلت داخلی می باشند که به آن استحکام بالایی می بخشد و باعث می شود در بارگیری های زیاد مستحکم تر عمل کند. اگر بخواهیم راجع به کوله ها به طور کلی نظر دهیم ، ایده آل ترین کوله پشتی های کوهنوردی برای صعود های طولانی مدت و سنگین همین کوله های اسکلت دار هستند که به شما استحکام و امنیت زیادی برای حمل لوازم می بخشد.

اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که اسکلت یا چهارچوب، موجب سنگین تر شدن کوله نیز می شود. پس اگر دنبال یک کوله پشتی سبک وزن می گردید، هیچ وقت دنبال کوله های اسکلت دار نباشید و به دنبال کوله های بدون فریم بروید.

2 - کوله پشتی با اسکلت و فریم خارجی

کوله های دارای اسکلت خارجی دارای ظرفیت و استحکام فوق العاده زیادی هستند و بیشتر برای حمل وسایل سنگین و بدون قاعده ای مثل کایاک بادی، کیسه خواب های بزرگ یا چادر پرکاربرد هستند. اسکلت این کوله ها اصولا از جنس آلومینیوم می باشد که وزن کمتری به کوله بدهد. لازم به ذکر است که اصولا این فریم ها نظم خاصی به لوازم داخل کوله میدهند و می توان وسایل را مرتب تر چیدمان کرد.

3 - کوله پشتی های بدون فریم

این کوله ها کاملا با وجود ظرفیت زیاد بسیار سبک و انعطاف پذیر بوده و برای پیاده روی های طولانی انتخاب خوبی محسوب می شوند. اکثر کوله ها به شکل بدون فریم طراحی شده و نسبت کوله های فریم دار ارزان تر نیز هستند.

انواع فریم کوله پشتی کوهنوردی

انواع مدلهای فریم کوله پشتی کوهنوردی

نکات مهم هنگام خرید کوله پشتی کوهنوردی

اگر قصد خرید کوله پشتی کوهنوردی را دارید و میخواهید خریدی هوشمندانه داشته باشید قبل از خرید میبایست به نکاتی توجه کنید. از این رو برای ارائه یک راهنمای خرید کامل و جامع قصد داریم در این بخش از مقاله مهمترین نکات در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

جنس کوله پشتی کوهنوردی

اولین نکته ای که هنگام خرید کوله پشتی کوهنوردی باید به آن توجه داشته باشید، جنس محصول است که در واقع بیانگر عمر و ماندگاری کوله برای شما کوهنوردان عزیز می باشد.

موادی که برای ساخت کوله پشتی به کار می روند متفاوت هستند، امروزه شما می توانید با کوله های کوهنوردی مختلفی که از جنس های گوناگون نظیر: پلی استر، برزنت، پارچه کتان، نایلون، نایلون سخت، پلی اتلین، پلی کربنات، پلی اورتان، میکرو فیبر پلی استر و پلی آمید و غیره تولید شده اند، در بازار ایران مواجه شوید و بسته به مزایا و همچنین سلیقه شخصی خود اقدام به خرید یک کدام از آن ها کنید.

کوله پشتی کوهنوردی ضد آب

کوله پشتی کوهنوردی ضد آب و مقاوم

کوله پشتی شما باید جنس مرغوبی داشته باشد در برابر آب و هوای مختلف کیفیت خود را از دست ندهد و همچنین ضد آب بودن یکی از مواردی است که حتماً باید کوله کوهنوردی شما به آن مجهز باشد تا بتوانید از آن در آب هوای بارانی و فصل زمستان هم استفاده کنید.

وزن کوله پشتی

همانطور که میدانید چادر، کیسه خواب، و کوله پشتی سنگین ترین تجهیزاتی هستند که در کوهنوردی حمل خواهید کرد. به همین دلیل داشتن یک کوله پشتی بسیار سبک خیلی مهم است. امروزه اغلب کوله پشتی ها با وزن بسیار پایینی طراحی میشوند که میتوانند به کوهنوردان کمک بسیاری بکنند.

یادتان باشد وزن نهایی یک کوله از مجموع وزن خام (اولیه) و وزن تک تک وسایلی است که در داخل آن و یا در رویه بیرونی آن بصورت آویزان متصل شده اند، حاصل می شود و در اصل شما باید در طول مسیرتان این وزن نهایی را حمل کنید. از این رو در انتخاب کوله کوهنوردی به وزن کوله بسیار دقت کنید.

نوع ساختار و طراحی

طراحی و ساختار کوله پشتی یکی از مهمترین فاکتور های خرید کوله پشتی کوهنوردی میباشد. کوله پشتی ها در 3 نوع اسکلت دار خارجی، اسکلت دار داخلی و بدون اسکلت طراحی میشوند. که انتخاب هرکدام به شرایط شما بستگی دارد. اگر قصد حمل بار زیاد و صعود های سنگین را دارید میبایست یک کوله پشتی اسکلت دار تهیه کنید زیرا به شما در حمل بار بیشتر از جمله چادر و کیسه کمک زیادی میکنند. لازم به ذکر است این کوله پشتی ها وزن بیشتری دارند.

کوله پشتی کوهنوردی زمستانی

کوله پشتی های بدون اسکلت نیز به دلیل سبک بودن و قیمت کمتر دارای طرفداران بسیار زیادی هستند. از این رو بیشتر کوله پشتی های موجود در بازار از نوع بدون اسکلت و بدون فریم هستند.

لایه تنفسی

وجود لایه تنفسی در قسمت پُشتی کوله ها از دیگر فاکتورهای مهم و اساسی در خرید آنان است. یادتان باشد که کوهنوردی یک رشته ورزشی متحرک با میزان تعرق بسیار شدید است که اگر کوله شما از این لایه های توری که جهت عبور و مرور راحت تر هوا به نواحی خیس و عرق کرده شما برخوردار نباشد، قطعا مشکلات عدیده ای را برایتان به وجود خواهد آورد.

ناگفته نماند وجود قسمت های تهویه ای در کوله هایی با اسکلت بیرونی خیلی اهمیت ندارد؛ زیرا ساختار اسکلت بندی آنان به نحوی است که به خودیِ خود سبب ایجاد فاصله میان کوله با نواحی پشتی شما خواهد شد.

نحوه بستن کوله پشتی کوهنوردی

یکی دیگر از موارد مهم در خرید کوله پشتی کوهنوردی که باید به آن دقت کنید نحوه در دسترس قرار گرفتن وسایل با طراحی کوله پشتی می باشد نحوه قرار دادن وسایل یا صرفاً نحوه بارگیری وسایل بسیار مهم است در کل سه نوع تقسیم بندی برای کوله پشتی ها وجود دارد که برای شما معرفی میکنیم:

 • بسته بندی رولی : در این نوع بسته بندی ورودیهای کوله پشتی به صورت رول جمع می شوند و نهایتاً با یک گیره بسته می شود.
 • بسته بندی با بند : در این نوع بسته بندی کوله پشتی ها به دور دهانه کوله پشتی یک بند تعبیه شده دارند که با کشیدن بند از دو طرف بسته می شوند این نوع کوله پشتی ها به دلیل راحت بودن و قابل دسترس بودن وسایل محبوب ترین نوع کوله پشتی ها بین کاربران هستند.
 • بسته شدن با زیپ : نوع معروف و پرکاربرد بین کوله پشتی ها معمولاً نوع زیپ دار است که از زیپ های بزرگ و دانه درشت و البته ضد آب استفاده می کنند در قسمت بالای کوله این زیپ ها نصب شده و مزیت هایی مانند ضد آب بودن و امنیت بالا دارند.

بسته بندی کوله پشتی کوهنوردی

کوله پشتی کوهنوردی جا دار و بزرگ

نوع کاربری و فعالیت

فرد باید بداند که کوله را برای چه فعالیت و ورزشی می خواهد. شرکت های تولیدکننده کوله را مناسب با نوع فعالیت طراحی و تولید می کنند مثل کوه نوردی، طبیعت گردی، کمپینگ، سنگ نوردی، غارنوردی، کوه نوردی فنی و یا آلپی و…

 1. کوله طبیعت گردی: این کوله جیب های مختلفی دارد، در برخی از آن ها یک کوله کوچک هم به کوله اصلی متصل و قابل جدا شدن است تا در صورت لزوم از آن جدا و در مسیرهای کوتاه مورد استفاده قرار گیرد.
 2. کوله های کوه نوردی: برای مسیرهای طولانی و حمل بار بیشتر طراحی شده و جیب کمتری دارند.
 3. کوله های فنی و آلپی: این نوع کوله به صورت کشیده طراحی و ساخته شده، جیب ندارد، با توجه به شکل ساخت برای حمل چوب اسکی، کرامپون و تبرهای یخ مناسب است.
 4. کوله سنگ نوردی: این کوله باریک و بلند است، عرض آن کمتر از پهلوهای سنگ نورد است تا مانع حرکت و مانور وی نشود.
 5. کوله یخ نوردی: این کوله ضد آب است، ویژگی های کوله سنگ نوردی را دارد، دارای بندهای مخصوص، برای حمل وسایل یخ نوردی است.
 6. کوله غارنوردی: بسیار کشیده و استوانه ای شکل است.

جنسیت فرد کوهنورد

جنسیت فرد کوهنورد نیز یکی دیگر از نکات و فاکتور های اصلی خرید کوله پشتی گمپینگ و کوهنوردی میباشد. همانطور که میدانید خانم ها دارای استخوان بندی ظریف تری میباشند. اگر قصد انتخاب کوله پشتی کوهنوردی زنانه را دارید کوله هایی که دارای بند های نزدیک تر به هم، و طول نیم تنه کمتری دارند میتوانند بهترین گزینه برای شما باشند.

کوله های مناسب خانم ها با علایمی مثل women - lady - SL و اشکالی مثل گل شیپوری مشخص میشود که بستگی به کمپانی سازنده دارد. لازم به ذکر است زنانی که دارای استخوان بندی درشت هستند نیز میتوانند از کوله های مردانه استفاده کرده و همچنین برعکس مردانی که استخوان بندی ظریف تری دارند میتوانند از کوله پشتی های زنانه استفاده کنند. امروزه بیشتر کوله ها دارای قابلیت تغیر سایز بوده و هم آقایان و هم خانم ها میتوانند از آنها استفاده کنند.

ظرفیت و حجم کوله پشتی

ظرفیت و حجم کوله پشتی یکی از مهمترین فاکتور های خرید کوله پشتی میباشند و افراد زیادی میپرسند که کوله پشتی چند لیتری بخریم؟ و ما در این مطلب به شما میگوییم که امروزه کوله پشتی ها با ظرفیت 30 الی 110 لیتری در بازار به فروش میرسند. که انتخاب کوله شما می بایست با توجه به برنامه و مدت زمان برنامه کوهنوردی شما انتخاب شود.

حجم یا همان لیتر، باریست که شما میخواید درون کوله قرار بدید. با این وجود میزان حجم باری که درون یک کوله می توان قرار داد به دو واحد مختلف لیتر و یا اینچ مکعب بیان می شود. در واقع حجم دقیق یک کوله با واحد اینچ مکعب تعیین می شه، اما به دلیل قابل فهم بودن برای همه، آن را به واحد لیتر تبدیل کرده و بیان می کنند.

نکته مهم بعدی اینه که برخی کوله ها به خصوص شرکت های آمریکایی دارای سایز بندی small - medium - large در کوله هاشون هستند که بین این سایز بندی ها شاهد اختلاف یکی دو لیتر هستیم اما از اونجا که در ایران اکثرا محصولات کشورهای اروپایی در بازار موجود است، با این مسایل کمتر مواجه می شویم.

سایز کوله پشتی کوهنوردی

حجم و اندازه های مختلف کوله پشتی کوهنوردی

از این رو برای ارائه یک راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی کامل قصد داریم در جدول زیر سایزبندی کوله هارا بر حسب زمان و طول برنامه کوهنوردی به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید با داشتن اطلاعات کافی مناسب ترین کوله پشتی را برای خودتان تهیه کنید.

 • برنامه های کوتاه مدت 1 روزه = کوله های 30 الی 50 لیتری
 • برنامه های 1 الی 3 روزه = کوله های 50 الی 70 لیتری
 • برنامه های 3 الی 5 روزه = کوله های 70 الی 90 لیتری
 • برنامه های بیش از 5 روز = کوله های 90 الی 110 لیتری

بودجه و قیمت کوله پشتی

شما اگر به خوبی از کوله پشتی مراقبت کنید، ممکن است سالها دوام داشته باشد، بنابراین خرید یک کوله پشتی باکیفیت هوشمندانه تر میباشد. پس سعی کنید در خرید کوله پشتی طبیعتگردی و کوهنوردی یک محصول با کیفیت انتخاب کنید زیرا محصولات بی کیفیت و ارزان در یک و یا دو برنامه شروع به فرسوده شدن میکنند.

مراقبت از کوله پشتی

 1. از حمل ظرف شیشه ای در داخل کوله ها خودداری کنید زیرا احتمال شکسته شدن و در نتیجه پاره کردن کوله ها و خرابی آنها می باشد. ضمن آنکه وزن این ظروف غالباً سنگین نیز می باشد.
 2. در حمل مواد نفتی و یا هر چیز دیگری که احتمال نشت آن می رود باید دقت شود. این نوع مواد باید داخل ظرف کاملاً آببندی شده قرار گیرند.
 3. به هنگام حمایت یا حمل کوله با طناب از دیواره توجه شود که طناب یا کارابین حتماً از داخل یکی از بندهای کتف و حلقه حمایت کوله عبور داده شود و تنها به بند حمایت اکتفا نشود.
 4. به هنگام استراحت سعی شود پشت کوله که معمولاً مرطوب می باشد به سمت خورشید قرار گیرد تا رطوبت تا حدودی گرفته شود.
 5. در مواقع استراحت کوله را در جای مناسب قرار دهید تا از غلطیدن به پایین جلوگیری شود.
 6. چنانچه کوله پشتی شما کثیف شد می توانید آنرا با آب نیمگرم و صابون بشویید و از حرارت مستقیم به آن جلوگیری کنید. از شستن کوله با مواد شیمیایی (تاید)، چنگ زدن و انداختن در ماشین لباسشویی خودداری نمایید زیرا مواد ضد آب آن بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
 7. هنگام مراجعت از برنامه حتماً کوله خود را از ظروف کثیف یا مواد غذایی مانده از برنامه و نیز لباسهای خیس و کثیف تخلیه کنید.
 8. می توان کاوری جهت مراقبت از کوله در مقابل باران و خیس شدن آن تهیه کنیم. (پارچه ای ضدآب به اندازه سطح کوله تهیه و دور آن کش می دوزیم. هنگام حرکت در زیر باران و یا در مواقعی که کوله در بیرون چادر است می توان از آن استفاده کرد).
 9. چنانچه در کوله پشتی پارگی مشاهده کردید در اسرع وقت آن را ترمیم کنید.
 10. قبل از اجرای برنامه از سالم بودن کوله خود اطمینان حاصل کنید.
 11. اغلب مشاهده می شود که در برنامه های بلند مدت که مجبور می شویم کوله پشتی خود را داخل صندوق اتوبوسها و یا باربند قرار دهیم با مشکل کثیف شدن، خیس شدن و یا پاره شدن کوله مواجه هستیم. بهتر است کیسه ای برای حفاظت کوله تهیه کنیم.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای کوله پشتی کوهنوردی

شرکت های معتبر تولید کوله پشتی

شرکت های زیادی در دنیا به تولید کوله پشتی و سایر تجهیزات کمپینگ می پردازند. بعضی از این شرکت ها مانند ریی (REI) ، ای.ام.اس (EMS)، دیوتر (Deuter)، میلت (Millet) و لو آلپاین (Low Alpine) کوله پشتی های خوب و تخصصی تولید می کنند. اما توصیه می کنیم برای خرید کوله سفری بیش از توجه به برند به تمام مواردی که گفته شد توجه کنید.

1 -

کوله پشتی کوهنوردی 65 لیتری مدل C198

کوله پشتی کوهنوردی 65 لیتری مدل C198
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  ۶۵ لیتر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • ابعاد خارجی
  ۱۸*۳۶*۶۰ سانتی متر
2 -

کوله پشتی کوهنوردی 52 لیتری فوروارد مدل FCLT8032

کوله پشتی کوهنوردی 52 لیتری فوروارد مدل FCLT8032
کوله پشتی کوهنوردی 52 لیتری فوروارد مدل FCLT8032 قابلیت های زیادی دارد و به راحتی امکان استفاده به عنوان کوله کوهنوردی، سفر، لپ تاپ و ... را به ما می دهد. کوله پشتی کوهنوردی 52 لیتری فوروارد مدل FCLT8032 با ابعادی در حدود 20، 30 در 80 سانتی متر و حجم 52 لیتر کوله پشتی جاداری محسوب می شود.،
این کوله از برزنتتولید شده و همین باعث شده تا ماندگاری و استحکام خوبی داشته باشد. برخلاف ظاهر جادار این محصول وزن بسیار متناسبی در حدود 970 گرم دارد این ویژگی محصول باعث شده تا در صورت قرار دادن وسایل درون آن وزن اضافه خود را متحمل نباشیم. محفظه اصلی کیف از طریق زیپ بسته می شود.،
کوله پشتی فوروارد دارای تعداد زیادی جیب بیرونی است؛ وجود این جیب ها کمک کرده تا وسایلی زیادی را در آن جا دهیم. به جرات می توان گفت داشتن ساک کوچک مجزا از مزیت های خوب این ساک به حساب می آیدبرای حمل این کیف به 2 صورت دستی و کوله پشتی اقدام کرد.
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  52 لیتر
 • وزن
  970 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۸۰x۳۳x۲۰ سانتی متر
3 -

کوله پشتی کوهنوردی 55 لیتری فوروارد کد FCLT310-55

کوله پشتی کوهنوردی 55 لیتری فوروارد کد FCLT310-55
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  ۵۵ لیتر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • ابعاد خارجی
  ۶۰x۳۵x۲۵ سانتی متر
4 -

کوله پشتی کوهنوردی 65 لیتری فوروارد مدل FCLT414

کوله پشتی کوهنوردی 65 لیتری فوروارد مدل FCLT414
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  65 لیتر
 • وزن
  ۸1۰ گرم
 • ابعاد خارجی
  ۳۵x۷۲x۲۵ سانتی متر
5 -

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری فوروارد مدل FCLT8010

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری فوروارد مدل FCLT8010
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  45 لیتر
 • وزن
  750 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۳۲x۶۰x۲۲ سانتی متر
6 -

کوله پشتی کوهنوردی ظرفیت 65 لیتر همراه با زیرانداز TAMAX

کوله پشتی کوهنوردی ظرفیت 65 لیتر همراه با زیرانداز TAMAX
ابعاد و اندازه ای که برای این کوله در نظر گرفته شده، به حدی است که می توان وسایل موردنیاز برنامه های بیش از یک روز را در آن جای داد. سه دسته نیز برای حمل این کوله در نظر گرفته شده که یکی در بالا برای حمل دستی و دو بند دیگر در پشت برای حمل به صورت دوشی قرار داده شده اند.
پارچه ی استفاده شده برای تولید این کوله پشتی نیز مقاومت خوبی دربرابر پارگی و پوسیدگی دارد و دوام و عمر مناسبی برای آن به همراه خواهد داشت. در قسمت جلویی این کوله پشتی دو قسمت ویژه برای قرار گیری انواع زیر انداز و پتو می باشد همچنین بسیار جا دار بوده و تعداد زیادی زیپ دارد. کوله پشتی کوهنوردی 60 لیتری ویل پاور با توجه به ساختار و طراحی اش، برای استفاده در سفرهای نسبتا طولانی و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی مناسب است.
مشخصات محصول
 • جنس
  نیمه سخت
 • حجم داخلی
  65 لیتر
 • وزن
  965 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۷۰×۳۷ سانتی متر
7 -

کوله پشتی کوهنوردی 75 لیتری فوروارد کد FCLT417

کوله پشتی کوهنوردی 75 لیتری فوروارد کد FCLT417
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  75 لیتر
 • وزن
  980 گرم
 • قابلیت های مقاومتی
  مقاوم در برابر آب
8 -

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری پکینیو مدل 2 POLAR

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری پکینیو مدل 2 POLAR
شرکت پکینیو (کله گاوی) یکی از شرکت های معتبر در ساخت کوله کوهنوردی است. کوله 45 POLAR یکی از پرفروش ترین کوله های کله گاوی است. کوله 45 POLAR به دلیل زیبایی و کیفیت بالا مورد استقبال کوهنوردان قرار گرفته است. سگک و سرزیپ های این کوله مارک YKK ژاپن هستند که بهترین و مقاوم ترین سگک و سرزیپ در جهان است. پارچه بکار رفته در این محصول 420d nylon (کف کوله) 600d nylon (رویه کوله) است.
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت و پلی استر
 • حجم داخلی
  45 لیتر
 • وزن
  1500 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۶۰*۳۵*۶ سانتی متر
 • قابلیت های مقاومتی
  پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ
9 -

کوله پشتی کوهنوردی 30 لیتری اسنوهاک مدل 9742

کوله پشتی کوهنوردی 30 لیتری اسنوهاک مدل 9742
کوله پشتی Snow Hawk مدل 30L جدیدترین کوله پشتی ساخته شده توسط این کمپانی می باشد که با داشتن 30 لیتر حجم، یک فضای مناسب را برای حمل لوازم یک برنامه یک روزه فراهم می آورد.
این کوله پشتی دارای طراحی کاربردی و استاندارد و به روز است و به سبب دارا بودن تسمه ها، بندها و جیب های مختلف، تمامی وسایل و ابزارهای موردنیاز شما از جمله یک کیسه خواب سه فصل کوچک، کیسه آب، زیرانداز، چادر، باتوم، کلنگ یخ و ... را در خود جای می دهد و سبب می گردد تا شما در زمان برنامه کوهنوردی از راحتی بیشتری برخوردار باشید.
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت و پارچه
 • حجم داخلی
  30 لیتر
 • وزن
  900 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۲۴x۳۰x۵۵ سانتی متر
 • قابلیت های مقاومتی
  پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ
10 -

کوله پشتی کوهنوردی لوو آلپاین مدل Talon

کوله پشتی کوهنوردی لوو آلپاین مدل Talon
کوله پشتی 45 لیتر لو آلپاین مطابق با نیازهای یک برنامه کوهنوردی حرفه ای ،جهت حمل تجهیزات مورد نیاز با توجه به آناتومی بدن انسان، بندهای اصولی و چفت شونده روی بدن به همراه جیب های مختلف برای گذاشتن و ساماندهی به وسایل، موبایل و دوربین و ...طراحی شده است. این کوله پشتی با داشتن 45 لیتر حجم یک کوله پشتی با حجم متوسط محسوب می شود. که فضای کافی برای حمل تجهیزات یک برنامه سنگین یک روزه یا دو روزه را برای شما فراهم می آورد.
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت
 • حجم داخلی
  45 لیتر
 • وزن
  1000 گرم
 • قابلیت های مقاومتی
  مقاوم در برابر آب
11 -

کوله پشتی کوهنوردی دیوتر مدل Act Lite 40+10

کوله پشتی کوهنوردی دیوتر مدل Act Lite 40+10
کوله پشتی کوهنوردی دیوتر مدل Act Lite 40+10 با برخورداری از فضای داخلی زیاد و طراحی مناسب شرایطی را فراهم کرده است تا شما با استفاده از آن راحتی بیشتری را در جابه جایی وسایل ورزشی خود تجربه کنید. این کوله پشتی دارای ظرفیتی برابر با 40 لیتر است که می توان گفت برای یک کوله پشتی ظرفیتی بسیار مناسب خواهد.
این کوله پشتی همچنین از قابلیت افزایش ظرفیت نیز برخوردار است به صورتی که شما با استفاده از آن می توانید 10 لیتر دیگر به ظرفیت کوله پشتی خود اضافه کنید. این کوله پشتی دارای روکشی ضدآب در بخش بالایی است که از نفوذ آب به محفظه داخلی و در نتیجه خیس شدن پوشاک و تجهیزات شما جلوگیری خواهد کرد تا شما با خیالی راحت تر از جهت نگه داری بهتر وسایل خود داشته باشید.
مشخصات محصول
 • جنس
  برزنت و پلی استر
 • حجم داخلی
  50 لیتر
 • وزن
  ۱۶۷۰ گرم
 • ابعاد خارجی
  73x۳۰x20 سانتی متر
 • قابلیت های مقاومتی
  پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ
12 -

کوله پشتی کوهنوردی 15 لیتری میلت مدل TRILOGY15

کوله پشتی کوهنوردی 15 لیتری میلت مدل TRILOGY15
مشخصات محصول
 • جنس
  پلی استر و پلی آمید
 • حجم داخلی
  15 لیتر
 • وزن
  450 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۴۵x۲۴x۱۶ سانتی متر
13 -

کوله پشتی کوهنوردی 30 لیتری روسیگنال مدل SUPRT TOUR

کوله پشتی کوهنوردی 30 لیتری روسیگنال مدل SUPRT TOUR
مشخصات محصول
 • جنس
  پلی استر
 • حجم داخلی
  30 لیتر
 • وزن
  1350 گرم
 • ابعاد خارجی
  ۵۸x۱۸x۳۱ سانتی متر
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع کوله پشتی کوهنوردی چند است؟
قیمت کوله پشتی کوهنوردی و مسافرتی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس کوله، ظرفیت و حجم، ابعاد و اندازه، وزن کوله، تعداد جیب ها و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت کوله پشتی کوهنوردی از 200 هزار تومان شروع و تا 15 میلیون هم ادامه دارد.
انواع مدل های کوله پشتی کدام است؟
کوله پشتی های کوهنوردی دارای انواع گوناگونی می باشند از آن جمله می توان به کوله پشتی کوهنوردی، کوله پشتی طبیعت گردی، کوله پشتی صخره نوردی، کوله پشتی کوهنوردی زمستانی و کوله پشتی های دارای مخزن آب اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/24
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد