منو

لیست 20 مدل کلمن آب پلاستیکی، شیشه ای و استیل با قیمت عالی

کلمن آب زرنوش گنجایش 10 لیتر با سری قفلی
کلمن آب زرنوش گنجایش 10 لیتر با سری قفلی
کلمن آب باریکو مدل Abriana ظرفیت 2.2 لیتر
کلمن آب باریکو مدل Abriana ظرفیت 2.2 لیتر
کلمن آب شیشه ای پینار عسلی گنجایش 6 لیتر
کلمن آب شیشه ای پینار عسلی گنجایش 6 لیتر
کلمن آب استیل اس تی آ ظرفیت 6 لیتر سه پایه دار
کلمن آب استیل اس تی آ ظرفیت 6 لیتر سه پایه دار
کلمن اب کیش ترموس دوقلو مدل رونیز گنجایش 12 لیتر
کلمن اب کیش ترموس دوقلو مدل رونیز گنجایش 12 لیتر
کلمن آب ساده پلاستیکی گنجایش 4 لیتر همراه مخلوط کن
کلمن آب ساده پلاستیکی گنجایش 4 لیتر همراه مخلوط کن
کلمن آب شیشه ای دلینا ساده گنجایش 6 لیتر
کلمن آب شیشه ای دلینا ساده گنجایش 6 لیتر
کلمن اب کویر گنجایش 13 لیتر بدنه پلاستیکی
کلمن اب کویر گنجایش 13 لیتر بدنه پلاستیکی
کلمن آب لیون استار اندونزی مدل sahara گنجایش 6 لیتر پایه دار
کلمن آب لیون استار اندونزی مدل sahara گنجایش 6 لیتر پایه دار
کلمن آب کوچک کیش ترموس کی تی مدل درب قفلی گنجایش 2 لیتر
کلمن آب کوچک کیش ترموس کی تی مدل درب قفلی گنجایش 2 لیتر
کلمن 12 لیتری یزدگل بدنه پلاستیکی عایق فوم
کلمن 12 لیتری یزدگل بدنه پلاستیکی عایق فوم
کلمن کیش ترموس کی تی مدل لیوان دار گنجایش 3 لیتر عایق فومی
کلمن کیش ترموس کی تی مدل لیوان دار گنجایش 3 لیتر عایق فومی
کلمن چوبی طرح بشکه گنجایش 10 لیتر
کلمن چوبی طرح بشکه گنجایش 10 لیتر
کلمن واتسون ظرفیت 6 لیتری بدنه استیل و پایه های تاشو
کلمن واتسون ظرفیت 6 لیتری بدنه استیل و پایه های تاشو
کلمن تاپکو مدل الگانس گنجایش 10 لیتر سه پایه دار
کلمن تاپکو مدل الگانس گنجایش 10 لیتر سه پایه دار
کلمن کیش ترموس بدنه پلاستیکی ظرفیت 4 لیتر
کلمن کیش ترموس بدنه پلاستیکی ظرفیت 4 لیتر
کلمن برند کلمن کد 075 ظرفیت 7.5 لیتری
کلمن برند کلمن کد 075 ظرفیت 7.5 لیتری
کلمن شیشه ای مدل بشکه ای گنجایش 4.5 لیتر
کلمن شیشه ای مدل بشکه ای گنجایش 4.5 لیتر
کلمن جانستون مدل NJ-100015 ظرفیت 6 لیتر
کلمن جانستون مدل NJ-100015 ظرفیت 6 لیتر
کلمن باران مدل 83 ظرفیت 20 لیتر
کلمن باران مدل 83 ظرفیت 20 لیتر

مصرف روزانه هشت لیوان آب هم برای سلامتی انسان به شدت مفید است و کم آبی در بدن مشکلات فراوانی را برای ادامه حیات افراد به وجود می آورد. پس همواره سعی کنید در هر مکانی که قرار دادید، مقدمات نوشیدن آب برایتان مهیا باشد.

یکی از وسایل پر کاربرد و ضروری که وجودش در روزهای گرم تابستانی در هر منزلی حس می گردد کلمن آب می باشند، ساختار کلمن ها به طوری می باشد که آب و مواد غذایی را به بازه زمانی طولانی خنک نگه میدارد و باعث جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی می گردد.

راهنمای خرید کلمن

راهنمای خرید انواع کلمن آب در مدلهای مختلف

کلمن ها از ضروری ترین وسایل پیک نیک و کمپینگ، نیز هستند. کلمن ها امروزه بسته به عایق های به کار رفته در ساختار درونی خود تنها برای سرد نگه داشتن مایعات مورد استفاده قرار نمی گیرند و می توان با یک انتخاب درست، انتظار گرم نگه داشتن محتویات داخلی آنان را نیز داشت.

اگر قصد خرید یک کلمن آب خوب و با کیفیت را دارید، باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید. در ادامه می خواهیم نکات مهم برای خرید کلمن آب را برای شما عنوان کنیم تا با توجه به آنها مناسب ترین کلمن آب را مطابق با نیازتان خریداری کنید. با طوطی کالا همراه باشید.

تاریخچه استفاده از کلمن

انسان ها از دیرباز به دنبال راحتی و آسایش خود و اطرافیانشان بوده اند، نیازهایی چون خوراک و آب جزو اصلی ترین نیازهای بشر می باشند، انسان ها سعی داشته اند که راهی را بیابند که آب همیشه در دسترس مردم باشد. به همین دلیل دولچه را اختراع کردند که وسیله ای شبیه به کلمن های امروزی است. شکل ظاهری این وسیله شبیه به کوزه بوده که آن را در زیر سایه درختان قرار می دادند و آبی گوارا و خنک داشته است.

اما کلمن های امروزی از جنس پلاستیکی و فلزی هستند که به دلیل بدنه ضخیمی که دارند، آب را برای مدت زیادی خنک نگه می دارند. البته در حال حاضر کلمن های شیشه ای هم وارد بازار شده اند. از بین این چند نمونه، جنس پلاستیکی در بین خانواده های ایرانی بسیار پرطرفدار است.

تاریخچه نام کلمن آب و تولید آن

نام بسیاری از وسایلی که در اطراف ما وجود دارند، در واقع نام برند آنهاست نه نام واقعی آنها. مثل مایع ظرفشویی که خیلی از افراد آن را ریکا می نامند. نام کلمن هم در واقع یک برند از شرکت آمریکایی ست و برگرفته از نام موسس این شرکت یعنی ویلیام کافن کلمن است.

منظور از کلمن چیست؟

نام دیگر کلمن، یخدان می باشد و وسیله ای است که وظیفه خنک نگه داشتن آب را برای مدت طولانی بر عهده دارد. بر اساس تعداد نفرات اعضای خانواده اندازه و ابعاد آن تغییر می یابد. حتی امروزه کلمن های برقی هم روانه بازار شده اند که بیشتر ادارات و مراکز دولتی به دلیل تعداد زیاد مراجعه کننده از آنها بهره می برند.

بدنه این وسیله به گونه ای طراحی شده است که به هیچ وجه سرمای درون خود را به بیرون انتقال نخواهد داد و عملا آب برای مدت طولانی در طول شبانه روز سرد می ماند.

کلمن چیست

اهمیت استفاده از کلمن آب

کلمن آب یکی از وسایل به شدت کاربردی در هر خانه ای است. شما می توانید داخل و بیرون از خانه از این وسیله استفاده کنید و خنکی و سرمای آب را توسط کلمن، حفظ کنید. زمانی که از بیرون به خانه می آید، هیچ چیز به اندازه نوشیدن یک لیوان آب خنک خستگی را از تن شما در نمی آورد.

کلمن های آب می توانند برای مدت طولانی سرما و خنکی آب را حفظ کنند و شما می توانید با استفاده از این قابلیت، در کوتاه ترین زمان ممکن برای خودتان یک لیوان شربت خنک درست کنید و یا یک لیوان آب خنک بنوشید.

کلمن در چه مواردی کاربرد دارد

کلمن وسیله ای است که در سفر، پیک نیک، گردش و ... بسیار پرکاربرد است و استفاده از آن در خانه هم غیر قابل کتمان می باشد. وقتی شما عزیزان احساس تشنگی می کنید، به راحتی با خالی کردن یک یا دو عدد قالب یخ در آن آب خنک مورد نیازتان همیشه در دسترس است و شما از مراجعه مکرر به فریزر بی نیاز خواهید شد.

در طول سفر به راحتی می توانید کلم را با خودتان حمل نمایید، چرا که با وجود این وسیله دیگر نگران تامین آب بهداشتی و سالم نخواهید بود و آبی خنک در دسترس شما و اعضای خانواده تان است. هم چنین یکی از مزیت های دیگر کلمن این است که مواد غذایی را برای مدت طولانی به صورت کاملا سالم و تازه نگه می دارد و تا رسیدن به مقصد لازم نیست نگران فاسد شدن مواد غذایی تان باشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید یخدان سفری

انواع کلمن

کلمن شیشه ای

این نوع کلمن ها به روزترین و مدرن ترین کلمن هایی هستند که انواع مختلف آن ها در بازار فروش زیاد شده است. این وسیله دارای بدنه شیشه ای است و حالت رسمی و خاصی دارد، بیشتر برای خانه های بزرگی که معمولا جشن ها و مراسمات زیادی برگزار می کنند، کاربرد خواهد داشت.

کلمن شیشه ای

انواع مدل های کلمن شیشه ای آب و نوشیدنی

کلمن پلاستیکی

این نوع کلمن هم بسیار پرطرفدار است چون جنسی سبک و بادوام دارد، به لحاظ ظاهری کلمن های شیشه ای زیبایی بیشتری دارند. اگر خانواده کم جمعیتی هستید، پیشنهاد ما به شما خرید کلمن پلاستیکی می باشد.

کلمن فلزی

به نسبت دو مورد قبلی کلمن فلزی دوام بهتری دارد و به دلیل جنس و تکنولوژی ساخت خود آب را برای مدت طولانی تری خنک نگه می دارد. ولی نسبت به مدل پلاستیک وزن بیشتری دارد و خیلی در معرض خط و خش قرار خواهد داشت. به لحاظ قیمتی هم کلمن پلاستیکی از همه ارزانی تر و بعد کلمن فلزی و در آخر کلمن شیشه ای قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها خواهد داشت.

کلمن های استیل

ساخت و جنس بدنه این سبک از کلمن ها از استیل ضد زنگ است که بسیار مقاوم در مقابل ضربه می باشند. این کلمن ها با قابلیت و امکان محافظت آب سرد و گرم به سبک های متفاوت در بازار وجود دارد. یکی از مشهورترین برند های کلمن استیل جاسمینور میباشد این مارک فعلا در بازار بسیار پربازدید بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

کلمن پذیرایی

این نوع کلمن ها نیز همان گونه که از نامشان مشخص است برای پذیرایی از آن ها استفاده می شود و در طرح ها و انواع گوناگونی در بازار فروش هستند. مصرف کننده می تواند با توجه به سلیقه خود انواع طرح های آن را انتخاب نماید.

بهترین مدلهای کلمن

نکات مهم هنگام خرید کلمن

جنس بدنه

همان گونه که در بالا به این مورد اشاره شد، کلمن در جنس ها و انواع گوناگونی در بازار فروش موجود می باشند که بایستی به هنگام خرید حتما به جنس آن دقت کنید و با توجه به سلیقه و علاقه و نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نموده و خرید کنید.

دقت به دو کاره بودن

بعضی از کلمن هایی که در بازار فروش موجود هستند دو کاره بوده یعنی هم می توانند آب را به مدت زمان زیاد گرم نگه داشته و هم سرد. از این کلمن ها به عنوان فلاسک نیز استفاده می شود.

دقت به ظرفیت

باید در ابتدا این موضوع را در نظر بگیرید که چه انتظاراتی از کلمن دارید، بعد اقدام به انتخاب مدل خاص آن کنید. این نکته در مورد ظرفیت کلمن نیز صدق می کند. برای این منظور بایستی به تعداد نفرات مصرف کننده از آن و همچنین میزان استفاده آنان توجه داشته باشید و متناسب با حجم مصرف آب و یا حتی دیگر مایعاتی که در داخل آن ریخته خواهد شد، اقدام به خرید یک کدام از آنان نمایید.

در صورتی که انتظار شما از کلمن برای سالم نگه داشتن مواد غذایی می باشد باید به سمت مدل هایی که دارای دهانه بزرگی هستند بروید تا به راحتی در طول سفر خود مواد غذایی شما سالم و خنک تا مقصد برسد.

نگهداری دمای آب به مدت طولانی

بایستی کلمن توانایی نگهداری دمای آب را به مدت زمان زیاد داشته باشد.

کلمن پلاستیکی

تصویر انواع کلمن کوچک در رنگ های مختلف

دقت به وزن

حتما قبل از اقدام به خرید کلمن آب دقت کنید که این وسیله از وزن مطلوبی برخوردار باشد چرا که موقع پر کردن آن وزنش به اندازه شود که بتواند به راحتی آن را حمل کرد.

پایه و دسته درا بودن

کلمن های پایه دار بسیار گزینه مناسبی برای خرید هستند چرا که به وسیله پایه ای که دارند به راحتی باز و بسته می شود و همین طور می توان لیوان را در زیر آن قرار داد. یک کلمن خوب باید از دسته محکمی برخوردار باشد تا در این راستا قابلیت تحمل وزن سنگین آن را داشته باشد.

شیر کلمن

شیر یکی از قطعات مهم کلمن است، برخی از شیرهای کلمن ها به صورت اهرمی هستند و بعضی از آن ها به شکل پیچی باز و بسته می شود. از بین این دو مدل سعی کنید نوع اهرمی آن را انتخاب کنید چون این نوع مدل ها دارای طول عمر زیادتری هستند و به راحتی جریان آب را قطع و وصل می کنند.

قیمت کلمن

بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید تاثیر زیادی بر روی انتخاب آن دارد چرا که کلمن های زیادی به صورت زیبا و ارزان و با کیفیت و پرفروش در بازار موجود می باشد که شما با توجه به هزینه ای که می خواهید در قبال خرید آن پرداخت کنید می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

بهترین مدل های کلمن

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید انواع فلاسک چای

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع کلمن آب در بازار چقدر است؟
قیمت کلمن آب به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع عایق، جنس بدنه، وزن و ابعاد کلمن، ظرفیت، نوع درب و دستگیره، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت کلمن در بازار از 25 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده کلمن آب کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده کلمن می توان به برندهای کلمن، دبلیو ام اف، پاشاباغچه، ایکیا، جانسون، آرکو، لیون استار، واتسون، همیلتون، دسینی، مینیاتور، یونیک، بانومر و ... اشاره کرد.
یک کلمن خوب چه ویژگی هایی دارد؟
یک کلمن خوب بایستی دمای آب را به مدت زمان طولانی ثابت نگه دارد، یعنی آب سرمای خود را به زودی از دست ندهد. همین طور از جنس خوب و کیفیت بالایی برخوردار باشد و به دلیل قابل حمل بودنش وزن کم و مناسبی را داشته باشد. شیر آب آن به گونه ای طراحی شود که هیچ گونه چکه ای نداشته باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد