راهنمای خرید کلاه بافتنی زنانه و دخترانه شیک و زیبا

وجود شال، کلاه بافتنی دخترانه، دستکش و سایر لوازم جانبی زمستانی، برای همه کسانی است که می خواهند در ماه های سرد سال احساس گرما و راحتی داشته باشند، ضرورت دارد. کلاه درست مثل پالتو، بوت، کیف، کفش و جوراب کاملا ضروری است و نقش مهمی را در استایل زمستانی ایفا می کند. به نظر می رسد بسیاری از خانم ها از پوشیدن کلاه بافتنی اجتناب می کنند، زیرا در انتخاب گزینه های صحیح برای ویژگی های ظاهری و سبک پوشش خود دچار مشکل می شوند. ما هم قبول داریم که کلاه کل ظاهر و استایل زمستانی برخی خانم ها را خراب می کند. خصوصا که مجبور باشند آن را از روی مقنعه یا شال سر کنید.

اما اگر هنگام خرید کلاه زمستانی، به برخی نکات دقت کنید، با آن کلاه صد برابر زیباتر به نظر خواهید رسید. باور کنید یا نکنید، اگر با یک کلاه زمستانی بد به نظر می رسید، تقصیر خودتان است که نمی دانید چه کلاهی بیشتر به صورتتان می آید و با استایل شما ست می شود! کلاه بافتنی زنانه برای بانوان یک استایل و ظاهری شیک می سازد. علاوه بر این یک کلاه بافتنی می تواند محافظت سر شما در برابر سرمای فصول سرد سال باشد. بانوان شیک پوش می توانند با ست کردن کلاه با یک ژاکت یا پالتو زنانه می توانند ظاهری بسیار شیک و لاکچری از خود بسازند.

راهنمای خرید کلاه بافتنی زنانه

به همین منظور بهتر است در مورد چگونگی انتخاب بهترین کلاه بافتنی دخترانه بر اساس فرم صورت، رنگ مو و فرم اندام، اطلاعات لازم را به دست آورید. پس در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با فرم صورت

جنبه اولیه و مهم که شما باید برای خرید این نوع کلاه در نظر بگیرید، فرم چهره شماست. مهم نیست که چه نوع کلاه بافتنی مد شده است و یا تا چه اندازه گران قیمت باشد، اگر با فرم صورت شما منطبق نباشد، به سختی می توانید احساس زیبایی کنید. بنابراین، شما باید به دنبال گزینه های صحیح کلاه بافتنی دخترانه باشید، که به بهترین نحو ویژگی های مورد علاقه شما را برجسته می کند.

چهره بیضی: خانم ها با فرم چهره بیضی، خوش شانس هستند، زیرا این فرم چهره متعادل و متناسب است و اجازه می دهد تقریبا هر نوع کلاه بافتنی را بپوشید. کلاه بافتنی کشباف معمولی، کلاه پشمی گرد، شال روسری، کلاه روسی لبه دار (کلاه معروف سربازان روسی)؛ بنابراین شما آزاد هستید که با هر نوع کلاه بافتنی را امتحان کنید، تا بهترین گزینه برای لباس و سبک شخصی خود را پیدا کنید.

چهره گرد: خانم هایی که دارای چهره های گرد هستند باید به دنبال کلاه های لبه دار گرد و پهن، تاج دار (منگوله دار)، سبک های نامتقارن و گزینه های کمی بزرگ باشند. این موارد ظاهر صورت آن ها را باریک، کشیده تر و متعادل تر نشان می دهد. از انتخاب کلاه های تنگ و کلاه های کشباف گرد اجتناب کنید، چرا که تمرکز را به گردی صورت خود جلب خواهید کرد.

چهره مثلثی یا قلب: افرادی که دارای چهره مثلثی یا قلب شکل هستند باید به دنبال کلاه های تنگ، شال و گزینه هایی که دارای کشباف های باریک هستند، بروند. اگر چیزی را انتخاب کنید که لبه کشباف پهنی داشته باشد، پیشانی شما پهن تر به نظر خواهد رسید. شما همچنین باید از مدل های بیش از حد تنگ که بر روی قسمت بالایی چهره شما تمرکز می کنند، اجتناب کنید. کلاه سطل یک گزینه ایده آل است که می توانید در نظر بگیرید.

چهره مربعی: برای گردتر کردن صورت مربع شکل خود، به دنبال کلاه های مرطوب، که انحنای بیشتری به فرم صورت شما می دهد باشید. کلاه های بافتنی دخترانه نامتقارن نیز می تواند فرم چهره شما را بهتر نشان دهد. همه انواع کلاه بافتنی با گوش folpها شاید بهترین گزینه هایی باشند که می توانید در نظر داشته باشید.

چهره مستطیل یا کشیده: برای اینکه فرم صورت خود را کوتاه تر کنید و آن را به صورت ایده آل و متناسب نشان دهید، اولویت را به کلاه هایی که پیشانی شما را می پوشانند و گونه ها را بیشتر به نمایش می گذارند، بدهید. کلاه و لباس های یکپارچهسازی با سیستم عامل و گردنبند های کوچک که در پیشانی کشیده شده نیز گزینه های خوبی برای شما هستند. هرگز نباید کلاه های تاج دار را انتخاب کنید، چرا که صورت شما را کشیده تر می کنند.

راهنمای خرید بهترین مدلهای کلاه بافتنی زنانه

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با فرم اندام

به غیر از فرم چهره و رنگ مو، فرم اندام و قد شما نیز بر روی انتخاب کلاه بافتنی دخترانه تأثیر می گذارد. بنابراین، هنگامی که تصمیم به خرید کلاه خاصی دارید، باید این فاکتور ها را نیز در نظر بگیرید.

  • به خانم های بلند قد توصیه می شود که به دنبال کلاه های لبه دار بزرگ، خز و کشباف باشند. همچنین از انتخاب کلاه های بافتنی کوچک و تنگ، که باعث می شود سر شما را در مقایسه با ارتفاع قدتان کوچکتر نشان دهد، اجتناب کنید.
  • از سوی دیگر، خانم های ریز نقش باید از فکر تمام انواع کلاه های بزرگ، که آن ها را به قارچ شبیه می کنند، بیایند بیرون! به یاد داشته باشید که حاشیه کلاه بافتنی شما هرگز نمی تواند از شانه های شما پهن تر باشد. کلاه های کوچک و تنگ برای شما بهترین گزینه هستند. شما همچنین می توانید گزینه های منگوله دار را امتحان کنید تا قدتان افزایش یابد و بلندتر به نظر برسید.
  • مهم نیست که بلند قد یا کوتاه قد باشید، خانم های سایز بزرگ هرگز نباید کلاه های کوچک را انتخاب کنند. آن ها باید به دنبال کلاه های بزرگ، که با فرم اندامشان هماهنگ باشد، بروند.
  • خانم هایی که شانه های پهن دارند، باید کلاه های بافتنی بلند با رنگ های روشن تر انتخاب کنند، ترجیحا گزینه های بافتنی یا خز.

شیک ترین مدلهای کلاه بافت زنانه

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با رنگ مو

در اولین نگاه، رنگ مو به طور مشخص نقش مهمی در انتخاب کلاه بافتنی ایده آل برای شما بازی می کند. بنابراین، نه تنها باید به لباس و اکسسوری های دیگر که با کلاه بافتنی خود می پوشید، بلکه باید به رنگ موهایتان نیز توجه داشته باشید. با توجه به این قوانین، رنگ های هماهنگ کلاه بافتنی دخترانه را برای خود پیدا خواهید کرد!

  • برای خانم هایی که دارای رنگ موی قهوه ای هستند، توصیه می شود به دنبال کلاه بافتنی با رنگ های شکلاتی، سایه های سیاه و آبی باشند.
  • بلوند های زیبا باید اولویت خود را به گزینه های خاکستری، قهوه ای، سیاه، آبی، قرمز و صورتی دهند. کلا رنگ های روشن هم به شما می آید. با این حال، رنگ های پاستیلی به شما توصیه نمی شود، به خصوص اگر شما پوست رنگ پریده داشته باشید.
  • مو مشکی ها موفق خواهند شد تا رنگ موی زیبای خود را با پوشیدن کلاه های بورگاندی، آبی و قرمز به بهترین نحو نمایان کنند. به طور کلی خانم های مو مشکی می توانند تقریبا هر رنگی را تجربه کنند و تنها لباس های خود را در نظر بگیرند.
  • مو قرمز ها می توانید کلاه های بافتنی شیک در رنگ های قهوه ای، طلایی، زرد، سبز، آبی، سیاه و خاکستری انتخاب کنید. قرمز گزینه مناسبی برای شما نیست.

انواع کلاه های زمستانی

در بازار کلاه های زمستانی مختلفی وجود دارند و هر کدام سبک مخصوص به خودشان را دارند. برخی از کلاه ها را نمی توان با برخی استایل ها هماهنگ کرد و برخی دیگر مختص تیپ و سبک شما هستند. ما در ادامه انواع کلاه های زمستانی زنانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

کلاه بافتنی

احتمالا یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین کلاه های زمستانی، کلاه بافتنی زنانه باشد. این کلاه ها در شکل و شمایل مختلفی عرضه می شوند و جنس متفاوتی دارند. برخی دستبافت هستند و برخی ماشینی. برخی طرح برجسته هستند و برخی دیگر ساده. برخی با نخ ضخیم بافته شده اند و برای بافت برخی از آن ها از نخ نازک استفاده شده است. این کلاه ها با اکثر استایل ها ست می شوند و انعطاف پذیر هستند.

کلاه بافتنی زنانه

برای اینکه استایل زمستانی زیباتری داشته باشید، توصیه می کنیم که این کلاه ها را با ژاکت های بافتنی ست کنید. اگر از کلاه های دستبافت که با نخ نرم تری بافته شده اند استفاده کنید، اوقات گرم و دلچسبی را در هوای سرد پاییزی و زمستانی تجربه خواهید کرد.

کلاه برت (Beret)

این کلاه ها با ظاهر شکیل و جذابی که دارند، برای اکثر خانم ها دلبری می کنند. اگرچه پوشیدن آن ها از روی شال و روسری کمی سخت است، ولی ظاهر خیره کننده ای دارند و در سراسر دنیا به فروش می رسند. این کلاه ها اکثر اوقات از پشم، پنبه یا اکریلیک ساخته می شوند. ولی گوش ها را نمی پوشانند. اگرچه آن ها ظاهر دلربایی دارند ولی می توانند سر را به خوبی گرم کنند. پس آنقدر که تصور می کنید، دکوری نیستند و کارایی دارند.

کلاه برت زنانه

برای پوشیدن این کلاه هیچ قانون خاصی وجود ندارد. آن را به شکل های مختلف امتحان کنید تا ببینید در کدام حالت بیشتر به شما می آید. حالا کج یا صاف بودن کلاه به خودتان بستگی دارد. شما می توانید این کلاه را با یک استایل کلاسیک جذاب بپوشید. برای مثال، یک پلیور زرشکی، شلوار مشکی و پالتوی شطرنجی سیاه و سفید بپوشید و یک کلاه برت مشکی رنگ را روی سرتان قرار دهید.

مطمئنا با این استایل، ظاهر جذاب و خیره کننده ای خواهید داشت و در میهمانی، محل کار و دانشگاه قابل استفاده خواهد بود.

کلاه پشم فدورا Fedora

اگرچه این استایل کمی کمیاب است و کمتر کسی ممکن است از این کلاه استفاده کند، ولی اگر به خوبی ست شود جذاب و منحصر به فرد خواهد بود. این کلاه را با شلوار استرچ، پلیور گشاد و چکمه های زمستانی کابوی و پاشنه کوتاه ست کنید تا ظاهری شیک داشته باشید.

کلاه زمستانی فدورا

این کلاه معمولا با کت و پالتوی مخمل به خوبی ست می شود و ظاهری پر زرق و برق را برای شما به ارمغان می آورد. ساق چکمه های شما هرچه بلندتر باشد، بهتر است.

کلاه خلبانی

با یک نگاه به عکس می توانید تشخیص دهید که چرا آن را کلاه خلبانی می نامند! این کلاه به خوبی گوش ها و سر شما را پوشش می دهد و از نفوذ سرما تمام و کمال جلوگیری می کند. هیچ چیز بهتر از این کلاه نمی تواند داد بزند که «فصل سرما فرا رسیده است». البته این کلاه آنقدر گرم است که فقط در اردبیل و شهرهای بسیار سرد و کوهستانی به درد می خورد.

کلاه خلبانی

اگرچه این کلاه ها معمولا از پشم طبیعی ساخته می شوند، ولی نسخه هایی از آن ها وجود دارد که از پشم مصنوعی ساخته شده باشد. پس بی رحم نباشید. پشم مصنوعی به همان میزان طبیعی جذاب و زیبا است. تازه وقتی باران بگیرد، بوی بدی متصاعد نمی کند. سعی کنید این کلاه ها را با یک پالتو زمستانی از جنس پوست و جین تیره رنگ، ست کنید تا ظاهر جذاب و خاصی داشته باشید.

نکات بیشتر در مورد خرید کلاه بافتنی زنانه

ضخامت : کلاه زنانه بافتنی قطعا هرچه ضخامت بالایی داشته باشه سردی هوا را بیشتر می گیرد اما سنگین تر است. شما بهتر است طبق سلیقه و کار خود، کلاه مناسبی برای خود تهیه کنید. برخی از کلاه های بافتنی چند لایه بوده و می تواند برای سرمای زیاد و هوای برفی بسیار مناسب باشد.

جنس : قطعا جنس مهم ترین اصل در خرید کلاه زمستانی و بافتنی است. هرچه از نخ و کاموای اصل و با کیفیت تولید شده باشد علاوه بر اینکه عمر طولانی و گرمای زیادی برای شما دارد، برای شست و شو نیز بسیار مقاوم تر است. پیشنهاد می شود برای انتخاب جنس با کیفیت یک فروشگاه معتبر را در نظر بگیرید.

کاربردی : بیشتر برای زمستان استفاده می شود زیرا بسیار گرما را حفظ می کند. گردش هوا را کم کرده و اغلب ضخامت بالایی دارند. برخی کلاه های بافتنی علاوه بر محافظت از سرما، ظاهر تزیینی و زیبایی به شما می دهند.

1400/08/18
ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است