منو

بهترین مدلهای کلاه بافتنی زنانه و دخترانه شیک و زیبا

وجود شال، کلاه بافتنی دخترانه، دستکش و سایر لوازم جانبی زمستانی، برای همه کسانی است که می خواهند در ماه های سرد سال احساس گرما و راحتی داشته باشند، ضرورت دارد. کلاه درست مثل پالتو، بوت، کیف، کفش و جوراب کاملا ضروری است و نقش مهمی را در استایل زمستانی ایفا می کند.

به نظر می رسد بسیاری از خانم ها از پوشیدن کلاه بافتنی اجتناب می کنند، زیرا در انتخاب گزینه های صحیح برای ویژگی های ظاهری و سبک پوشش خود دچار مشکل می شوند. ما هم قبول داریم که کلاه کل ظاهر و استایل زمستانی برخی خانم ها را خراب می کند. خصوصا که مجبور باشند آن را از روی مقنعه یا شال سر کنید.

راهنمای خرید کلاه بافتنی زنانه

اما اگر هنگام خرید کلاه زمستانی، به برخی نکات دقت کنید، با آن کلاه صد برابر زیباتر به نظر خواهید رسید. باور کنید یا نکنید، اگر با یک کلاه زمستانی بد به نظر می رسید، تقصیر خودتان است که نمی دانید چه کلاهی بیشتر به صورتتان می آید و با استایل شما ست می شود!

کلاه بافتنی زنانه (به انگلیسی : Knitted hat - Knitted Cap) برای بانوان یک استایل و ظاهری شیک می سازد. علاوه بر این یک کلاه بافتنی می تواند محافظت سر شما در برابر سرمای فصول سرد سال باشد. بانوان شیک پوش می توانند با ست کردن کلاه با یک ژاکت یا پالتو زنانه می توانند ظاهری بسیار شیک و لاکچری از خود بسازند.

به همین منظور بهتر است در مورد چگونگی انتخاب بهترین کلاه بافتنی دخترانه بر اساس فرم صورت، رنگ مو و فرم اندام، اطلاعات لازم را به دست آورید. پس در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

کلاه بافتنی چیست و چه کاربردی دارد؟

کلاه سر پوشی است که به منظور پوشاندن ناحیه سر، گوش و پیشانی به منظور گرم نگه داشتن این نقاط مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کلاه به وسیله قلاب و کاموا بافته شود به آن کلاه بافتنی گفته می شود. کلاه های بافتنی در دسته پوشاک گرم و زمستانی قرار می گیرند و به دلیل استفاده از طرح و رنگ های گرم و شاد معمولا برای بانوان مورد استفاده قرار می گیرند. البته مدل هایی از این کلاه هم وجود دارد که آقایان هم به راحتی می توانند از آن استفاده کنند، تفاوت کلاه زنانه و مردانه در طرح و رنگ آن ها می باشد.

مزایای استفاده از کلاه بافتنی زنانه

 • قیمت آن ها در مقایسه با کلاه های زنانه دیگر ارزان تر بوده به همین علت از ارزش خرید بالایی برخوردار هستند.
 • تنوع طرح و رنگ در آن ها فوق العاده زیاد است به همین علت شما این کلاه را با انواع پالتو و کاپشن زنانه می توانید ست کنید.
 • سایز آن ها با کشش قابل تغییر است، یعنی سر شما به هر اندازه ای که باشد به راحتی می توانید از آن استفاده کنید و به مرور به سایز مناسب سر شما تبدیل می شود.
 • شستشوی آن ها راحت بوده و کمتر دچار تغییر در رنگ می شوند. شما به راحتی می توانید آن ها را با آب سرد و ماشین لباسشویی شستشو دهید.
 • به علت اینکه بافت این کلاه ها متخلخل بوده هوا به خوبی درون آن ها جریان پیدا می کند و سر شما کمتر درون آن ها عرق می کند.

انواع کلاه بافتنی زنانه و دخترانه

1 - کلاه زنانه دستباف

این کلاه معمولا از کاموا و میل بافتنی با ذوق و هنر یک شخص بافنده و بدون استفاده از هیچ گونه دستگاهی بافته می شود. بافت یک کلاه زنانه با دست یک پروسه زمان بر بوده و با توجه به مهارت شخص چند روز کاری بافت یک کلاه زمان می برد. به دلیل بافته شدن این کلاه با دست از دقت بالایی برخوردار است به همین علت قیمت آن مقداری بیشتر از کلاه های دیگر می باشد.

بافت کلاه زنانه

بافت کلاه زنانه و دخترانه (کلاه دخترانه دستبافت)

2 - کلاه زنانه ماشین بافت

معمولا تولیدی های کلاه زنانه به وسیله دستگاه های مخصوص بافندگی در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به تولید این محصول می کنند. از مهمترین مزیت های این کلاه به سرعت بالای بافت و طرح های ویژه که امکان بافته شدن آن ها با دست وجود ندارد می توان اشاره کرد. قیمت آن ها در مقایسه با مدل های دستباف ارزان تر بوده و متاسفانه دقت بافت به علت سرعت بالا در آن ها کمتر از نمونه دستباف است.

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با فرم صورت

جنبه اولیه و مهم که شما باید برای خرید این نوع کلاه در نظر بگیرید، فرم چهره شماست. مهم نیست که چه نوع کلاه بافتنی مد شده است و یا تا چه اندازه گران قیمت باشد، اگر با فرم صورت شما منطبق نباشد، به سختی می توانید احساس زیبایی کنید. بنابراین، شما باید به دنبال گزینه های صحیح کلاه بافتنی دخترانه باشید، که به بهترین نحو ویژگی های مورد علاقه شما را برجسته می کند.

چهره بیضی: خانم ها با فرم چهره بیضی، خوش شانس هستند، زیرا این فرم چهره متعادل و متناسب است و اجازه می دهد تقریبا هر نوع کلاه بافتنی را بپوشید. کلاه بافتنی کشباف معمولی، کلاه پشمی گرد، شال روسری، کلاه روسی لبه دار (کلاه معروف سربازان روسی)؛ بنابراین شما آزاد هستید که با هر نوع کلاه بافتنی را امتحان کنید، تا بهترین گزینه برای لباس و سبک شخصی خود را پیدا کنید.

نکته : اگر صورت بیضی شکل دارید کلاه نا متقارن بپوشید، تاج کلاه نباید باریک تر از استخوان گونه ها باشد.

کلاه های دخترانه مخصوص مدل صورت بیضی

کلاه های زمستانی زنانه مخصوص صورت بیضی شکل

چهره گرد: خانم هایی که دارای چهره های گرد هستند باید به دنبال کلاه های لبه دار گرد و پهن، تاج دار (منگوله دار)، سبک های نامتقارن و گزینه های کمی بزرگ باشند. این موارد ظاهر صورت آن ها را باریک، کشیده تر و متعادل تر نشان می دهد. از انتخاب کلاه های تنگ و کلاه های کشباف گرد اجتناب کنید، چرا که تمرکز را به گردی صورت خود جلب خواهید کرد.

نکته : کلاه را به صورت یک طرفه بپوشید، به طور کلی نباید کلاه را زیاد پایین بکشید. آن طوری بپوشید که موهای پیشانی مشخص باشد.

کلاه مخصوص صورت گرد

انواع کلاه های دخترانه مخصوص صورت گرد و دایره ای

چهره مثلثی یا قلب: افرادی که دارای چهره مثلثی یا قلب شکل هستند باید به دنبال کلاه های تنگ، شال و گزینه هایی که دارای کشباف های باریک هستند، بروند. اگر چیزی را انتخاب کنید که لبه کشباف پهنی داشته باشد، پیشانی شما پهن تر به نظر خواهد رسید. شما همچنین باید از مدل های بیش از حد تنگ که بر روی قسمت بالایی چهره شما تمرکز می کنند، اجتناب کنید. کلاه سطل یک گزینه ایده آل است که می توانید در نظر بگیرید.

نکته : برای صورت مثلثی شکل تاکید بیشتر باید روی قسمت های میانی صورت و برجسته نشان دادن چشم ها باشد، بنابر این باید کلاه هایی بپوشید که پیشانی را کاملا بپوشاند.

کلاه زنانه مخصوص صورت مثلثی

انواع مدلهای کلاه زمستانی دخترانه برای چهره مثلثی شکل

چهره مربعی: برای گردتر کردن صورت مربع شکل خود و ملایم تر نشان دادن زاویه های آن، به دنبال کلاه های حالت دار لطیف بگردید تا قاب صورت را بگیرد و انحنای بیشتری به فرم صورت شما بدهد. کلاه های بافتنی دخترانه نامتقارن نیز می تواند فرم چهره شما را بهتر نشان دهد. همه انواع کلاه بافتنی با گوش folp ها شاید بهترین گزینه هایی باشند که می توانید در نظر داشته باشید.

کلاه بافتنی مخصوص صورت مربع شکل

انواع کلاه های دخترانه مناسب براس صورت مربع شکل

چهره مستطیل یا کشیده: برای اینکه فرم صورت خود را کوتاه تر کنید و آن را به صورت ایده آل و متناسب نشان دهید، اولویت را به کلاه هایی که پیشانی شما را می پوشانند و گونه ها را بیشتر به نمایش می گذارند، بدهید. کلاه و لباس های یکپارچهسازی با سیستم عامل و گردنبند های کوچک که در پیشانی کشیده شده نیز گزینه های خوبی برای شما هستند. هرگز نباید کلاه های تاج دار را انتخاب کنید، چرا که صورت شما را کشیده تر می کنند.

بهترین مدلهای کلاه زنانه مخصوص صورت مستطیل شکل

بهترین مدل کلاه زمستانی زنانه مخصوص صورت مستطیلی

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با فرم اندام

به غیر از فرم چهره و رنگ مو، فرم اندام و قد شما نیز بر روی انتخاب کلاه بافتنی دخترانه تأثیر می گذارد. بنابراین، هنگامی که تصمیم به خرید کلاه خاصی دارید، باید این فاکتور ها را نیز در نظر بگیرید.

 • به خانم های بلند قد توصیه می شود که به دنبال کلاه های لبه دار بزرگ، خز و کشباف باشند. همچنین از انتخاب کلاه های بافتنی کوچک و تنگ، که باعث می شود سر شما را در مقایسه با ارتفاع قدتان کوچکتر نشان دهد، اجتناب کنید.
 • از سوی دیگر، خانم های ریز نقش باید از فکر تمام انواع کلاه های بزرگ، که آن ها را به قارچ شبیه می کنند، بیایند بیرون! به یاد داشته باشید که حاشیه کلاه بافتنی شما هرگز نمی تواند از شانه های شما پهن تر باشد. کلاه های کوچک و تنگ برای شما بهترین گزینه هستند. شما همچنین می توانید گزینه های منگوله دار را امتحان کنید تا قدتان افزایش یابد و بلندتر به نظر برسید.
 • مهم نیست که بلند قد یا کوتاه قد باشید، خانم های سایز بزرگ هرگز نباید کلاه های کوچک را انتخاب کنند. آن ها باید به دنبال کلاه های بزرگ، که با فرم اندامشان هماهنگ باشد، بروند.
 • خانم هایی که شانه های پهن دارند، باید کلاه های بافتنی بلند با رنگ های روشن تر انتخاب کنند، ترجیحا گزینه های بافتنی یا خز.

شیک ترین مدل های کلاه بافتنی

کلاه بافتنی دخترانه متناسب با رنگ مو

در اولین نگاه، رنگ مو به طور مشخص نقش مهمی در انتخاب کلاه بافتنی ایده آل برای شما بازی می کند. بنابراین، نه تنها باید به لباس و اکسسوری های دیگر که با کلاه بافتنی خود می پوشید، بلکه باید به رنگ موهایتان نیز توجه داشته باشید. با توجه به این قوانین، رنگ های هماهنگ کلاه بافتنی دخترانه را برای خود پیدا خواهید کرد!

 • برای خانم هایی که دارای رنگ موی قهوه ای هستند، توصیه می شود به دنبال کلاه بافتنی با رنگ های شکلاتی، سایه های سیاه و آبی باشند.
 • بلوند های زیبا باید اولویت خود را به گزینه های خاکستری، قهوه ای، سیاه، آبی، قرمز و صورتی دهند. کلا رنگ های روشن هم به شما می آید. با این حال، رنگ های پاستیلی به شما توصیه نمی شود، به خصوص اگر شما پوست رنگ پریده داشته باشید.
 • مو مشکی ها موفق خواهند شد تا رنگ موی زیبای خود را با پوشیدن کلاه های بورگاندی، آبی و قرمز به بهترین نحو نمایان کنند. به طور کلی خانم های مو مشکی می توانند تقریبا هر رنگی را تجربه کنند و تنها لباس های خود را در نظر بگیرند.
 • مو قرمز ها می توانید کلاه های بافتنی شیک در رنگ های قهوه ای، طلایی، زرد، سبز، آبی، سیاه و خاکستری انتخاب کنید. قرمز گزینه مناسبی برای شما نیست.

انواع کلاه های زمستانی زنانه

در بازار کلاه های زمستانی مختلفی وجود دارند و هر کدام سبک مخصوص به خودشان را دارند. برخی از کلاه ها را نمی توان با برخی استایل ها هماهنگ کرد و برخی دیگر مختص تیپ و سبک شما هستند. ما در ادامه انواع کلاه های زمستانی زنانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

1 - کلاه بافتنی

احتمالا یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین کلاه های زمستانی، کلاه بافتنی زنانه باشد. این کلاه ها در شکل و شمایل مختلفی عرضه می شوند و جنس متفاوتی دارند. برخی دستبافت هستند و برخی ماشینی. برخی طرح برجسته هستند و برخی دیگر ساده. برخی با نخ ضخیم بافته شده اند و برای بافت برخی از آن ها از نخ نازک استفاده شده است. این کلاه ها با اکثر استایل ها ست می شوند و انعطاف پذیر هستند.

کلاه بافتنی زنانه

عکس کلاه بافتنی زنانه سفید در برف زمستانی

برای اینکه استایل زمستانی زیباتری داشته باشید، توصیه می کنیم که این کلاه ها را با ژاکت های بافتنی ست کنید. اگر از کلاه های دستبافت که با نخ نرم تری بافته شده اند استفاده کنید، اوقات گرم و دلچسبی را در هوای سرد پاییزی و زمستانی تجربه خواهید کرد.

2 - کلاه برت (Beret)

این کلاه ها با ظاهر شکیل و جذابی که دارند، برای اکثر خانم ها دلبری می کنند. اگرچه پوشیدن آن ها از روی شال و روسری کمی سخت است، ولی ظاهر خیره کننده ای دارند و در سراسر دنیا به فروش می رسند. این کلاه ها اکثر اوقات از پشم، پنبه یا اکریلیک ساخته می شوند. ولی گوش ها را نمی پوشانند. اگرچه آن ها ظاهر دلربایی دارند ولی می توانند سر را به خوبی گرم کنند. پس آنقدر که تصور می کنید، دکوری نیستند و کارایی دارند.

کلاه برت زنانه

کلاه برت زنانه سفید بافت در فصل پاییز

برای پوشیدن این کلاه هیچ قانون خاصی وجود ندارد. آن را به شکل های مختلف امتحان کنید تا ببینید در کدام حالت بیشتر به شما می آید. حالا کج یا صاف بودن کلاه به خودتان بستگی دارد. شما می توانید این کلاه را با یک استایل کلاسیک جذاب بپوشید. برای مثال، یک پلیور زرشکی، شلوار مشکی و پالتوی شطرنجی سیاه و سفید بپوشید و یک کلاه برت مشکی رنگ را روی سرتان قرار دهید.

مطمئنا با این استایل، ظاهر جذاب و خیره کننده ای خواهید داشت و در میهمانی، محل کار و دانشگاه قابل استفاده خواهد بود. اگر می خواهید اطلاعات کامل و جامع تری درباره کلاه فرانسوی یا کلاه برت و نحوه خرید آنها به دست بیاورید به مقاله مرتبط با آن یعنی (کلاه برت چیست؟) مراجعه فرمائید.

3 - کلاه پشم فدورا Fedora

اگرچه این استایل کمی کمیاب است و کمتر کسی ممکن است از این کلاه استفاده کند، ولی اگر به خوبی ست شود جذاب و منحصر به فرد خواهد بود. این کلاه را با شلوار استرچ، پلیور گشاد و چکمه های زمستانی کابوی و پاشنه کوتاه ست کنید تا ظاهری شیک داشته باشید.

کلاه زمستانی فدورا

این کلاه معمولا با کت و پالتوی مخمل به خوبی ست می شود و ظاهری پر زرق و برق را برای شما به ارمغان می آورد. ساق چکمه های شما هرچه بلندتر باشد، بهتر است.

3 - کلاه خلبانی

با یک نگاه به عکس می توانید تشخیص دهید که چرا آن را کلاه خلبانی می نامند! این کلاه به خوبی گوش ها و سر شما را پوشش می دهد و از نفوذ سرما تمام و کمال جلوگیری می کند. هیچ چیز بهتر از این کلاه نمی تواند داد بزند که «فصل سرما فرا رسیده است». البته این کلاه آنقدر گرم است که فقط در اردبیل و شهرهای بسیار سرد و کوهستانی به درد می خورد.

کلاه خلبانی

اگرچه این کلاه ها معمولا از پشم طبیعی ساخته می شوند، ولی نسخه هایی از آن ها وجود دارد که از پشم مصنوعی ساخته شده باشد. پس بی رحم نباشید. پشم مصنوعی به همان میزان طبیعی جذاب و زیبا است. تازه وقتی باران بگیرد، بوی بدی متصاعد نمی کند. سعی کنید این کلاه ها را با یک پالتو زمستانی از جنس پوست و جین تیره رنگ، ست کنید تا ظاهر جذاب و خاصی داشته باشید.

4 - کلاه حبابی

از دیگر کلاه های قدیمی مورد استفاده در اروپا می توان به کلاه حبابی (Bubble Hat) اشاره کرد. به این نوع از کلاه، کلاه باب (Bob Hat) و توبوگان (Toboggan) هم گفته می شده است. کلاه حبابی همان کلاه بافتنی ساده امروزی است که مانند نیمی از یک حباب کروی، سر را دربر می گیرد. از طرفی گلوله کاموایی بالای این نوع از کلاه، شبیه به یک حباب است. این کلاه ها در قرن حاضر دوباره مد شده اند.

عکس کلاه حبابی دخترانه

عکس کلاه حبابی دخترانه

پیشنهاد مطالعه » کلاه کپ دخترانه چیست؟

نکات بیشتر در مورد خرید کلاه بافتنی زنانه

ضخامت کلاه بافتنی

کلاه زنانه بافتنی قطعا هرچه ضخامت بالایی داشته باشه سردی هوا را بیشتر می گیرد اما سنگین تر است. شما بهتر است طبق سلیقه و کار خود، کلاه مناسبی برای خود تهیه کنید. برخی از کلاه های بافتنی چند لایه بوده و می تواند برای سرمای زیاد و هوای برفی بسیار مناسب باشد.

اندازه کلاه بافتنی

با اینکه کلاه بافت از کاموا و به صورت کشباف ساخته می شود، یعنی تا حد زیادی کش آمده و تغییر ساز می دهد. اما باز هم توصیه می شود، اگر موهای بلندی دارید و حجم موهای جمع شده شما زیاد است، یک کلاه سایز بزرگ را انتخاب کنید، تا هنگام استفاده از کلاه به مشکل خاصی برخورد نکنید.

البته همیشه خرید یک کلاه سایز بزرگ کار خوبی نیست، زیرا بعد از یک مدت شل شده و نمای خوبی نخواهد داشت.

جنس کلاه

قطعا جنس مهم ترین اصل در خرید کلاه زمستانی و بافتنی است. معمولا کلاه های بافتنی از کاموا ساخته می شوند. هرچه از نخ و کاموای اصل و با کیفیت تولید شده باشد علاوه بر اینکه عمر طولانی و گرمای زیادی برای شما دارد، برای شست و شو نیز بسیار مقاوم تر است و با چند سری شستشو رنگ آن بدون تغییر باقی می ماند و بافت آن هم شل نمی شود. پیشنهاد می شود برای انتخاب جنس با کیفیت یک فروشگاه معتبر را در نظر بگیرید.

طرح و رنگ کلاه

شاید در نگاه اول توجه به طرح و رنگ محصول یک موضوع بی اهمیت به نظر برسد، اما بعد از خرید کلاه تازه متوجه می شوید که به چه موضوع مهمی توجه نکرده اید. همیشه طرح و رنگ کلاه خود را با کیف و کفش خود هماهنگ کنید با این کار تیپ شما مدرن تر به نظر می رسد. هرگز کلاه و پالتو خود را یک رنگ انتخاب نکنید.

راهنمای خرید بهترین مدلهای کلاه بافتنی زنانه

عکس کلاه بافتنی دخترانه منقوله دار بسیار شیک و زیبا

کاربردی بودن کلاه

بیشتر برای زمستان استفاده می شود زیرا بسیار گرما را حفظ می کند. گردش هوا را کم کرده و اغلب ضخامت بالایی دارند. برخی کلاه های بافتنی علاوه بر محافظت از سرما، ظاهر تزیینی و زیبایی به شما می دهند.

نوع بافت

همان طور که در ابتدای همین مطلب به آن اشاره شد، کلاه های بافتنی یا با دست بافته می شوند که در دو نوع بافت با میل بافتنی و بافت با قلاب موجود است و یا به وسیله ماشین بافندگی ساخته می شوند. مدل های دستباف قیمت بالاتری دارند و مدل های ماشینی قیمت کمتری دارند که دقت بافت در نمونه ماشینی کمتر است.

پیشنهاد مطالعه : کلاه باکت زنانه چه نوع کلاهی است؟

روش نگهداری از کلاه بافتی زنانه

 • هر چند وقت یکبار کلاه خود را با آب سرد و مقداری مایع لباسشویی شستشو دهید، بهتر است این کار را با دست انجام دهید، زیرا بعد از مدتی بوی ناخوش آیندی به خود می گیرد.
 • برای خشک کردن کلاه خود از خشک کن لباس و بخاری استفاده نکنید، زیرا ممکن است سبب فرسوده شدن کلاه و تغییر رنگ در آن شود، بهتر است این کار را در هوای آزاد انجام دهید.
 • استفاده از مایع سفید کنند ممنوع است، حتی اگر رنگ کلاه شما سفید باشد، چون این ماده به شدت کلاه شما را فرسوده می کند و بعد از مدتی پاره می شود.
 • بهتر است کلاه خود را به دور از رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. زمان بارندگی که کلاه شما خیس می شود، باید آن را حتما خشک کرده و نگهداری کنید.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع کلاه بافتنی زنانه چند است؟
قیمت کلاه بافتنی زنانه و دخترانه به عوامل متعددی همچون برند شرکت بافنده، جنس کلاه، کیفیت دوخت، سایز و اندازه کلاه و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت کلاه بافتنی زنانه از 15 هزار تومان تا 3 میلیون تومان در بازار می باشد
چه مدل کلاه های زنانه مناسب فصل سرما می باشد؟
کلاه های زنانه ای که برای بانوان در فصل پاییز و زمستان می تواند مناسب باشد عبارتند از : کلاه بافتنی زنانه، کلاه برت (Beret)، کلاه پشم فدورا Fedora و کلاه خلبانی
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/28
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کلاه بافتنی زنانه ترک میرافشن مدل CRUVE
کلاه بافتنی زنانه ترک میرافشن مدل CRUVE
ست کلاه و شال گردن و ساق دست سام جنس بافت
ست کلاه و شال گردن و ساق دست سام جنس بافت
ست کلاه و شال گردن بافتنی تارتن زنانه پم پم دار
ست کلاه و شال گردن بافتنی تارتن زنانه پم پم دار
کلاه بافتنی دخترانه دولا بافت جنس نخ و پشم منقوله دار
کلاه بافتنی دخترانه دولا بافت جنس نخ و پشم منقوله دار
کلاه بافتنی پشمی زنانه مدل B011
کلاه بافتنی پشمی زنانه مدل B011
کلاه بافتنی مدل زمستانی پیرسینگ دار
کلاه بافتنی مدل زمستانی پیرسینگ دار
کلاه بافتنی مدل مژه دخترانه
کلاه بافتنی مدل مژه دخترانه
کلاه بافتنی مدل برت فرانسوی کد M-r 319
کلاه بافتنی مدل برت فرانسوی کد M-r 319
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر نازنین
13:11 - 1401/09/08
بسیار زیبا و جذاب هستن
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد