منو

کانسیلر چیست و انواع آن کدام است؟ بررسی کاربرد و طرز استفاده

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی پرکاربرد برای رفع نواقص و ایرادهای پوست است. راهنمای خرید کانسیلر به شما کمک می کند تا بهترین کانسیلر را برای پوست خود انتخاب کنید. کانسیلرها تنوع زیادی دارند. هم فرم استفاده و جنس آنها متفاوت است و هم رنگ های بسیار متنوعی دارند. تنوع کانسیلرها باعث می شود که نتوانید به راحتی محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کانسیلرها

کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید. البته بعضی ها می گویند بهتر است بعد از کرم پودر زدن استفاده شود. این کانسیلرها به صورت های مختلفی وجود دارند؛ یکی به صورت Stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت تر است، حالت دیگر کرم مانند نیمه جامد و در نهایت کانسیلرهای مایع. کانسیلر معمولا باید یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده، روشن تر باشد. اگر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد، به جای پوشانندگی، لکه های تیره را بیشتر نشان خواهد داد.

راهنمای استفاده از کانسیلر

کانسیلر به پوشاندن سیاهی دور چشم، لک ها و کک و مک کمک می کنید. استفاده از آن باعث می شود صورت خسته شما به سرعت درخشان و روشن شود. به همین دلیل این ماده که از دسته لوازم آرایشی محسوب می شود از آیتم هایی است که برای ایجاد یک چهره بی نقص استفاده می شود. بسته به این که چه چیزی را می خواهید بپوشانید، می توانید از انواع مختلف کانسیلر استفاده کنید. ماتیکی، پودری، مایع و کرمی انواع مختلف آن هستند.

کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟

کانسیلر یک محصول آرایشی است که چند سالیست وارد عرصه لوازم آرایشی شده و توانسته طرفداران بسیاری هم برای خود پیدا کند. کانسیلر از فعل Conceal به معنای پوشاندن و پنهان کردن می آید. پس انواع کانسیلر به پوشاندن عیوب چهره می پردازند.

کانسیلر در واقع یک کرم پودر است که معمولا رنگ روشنی دارد و برای پوشاندن عیوب صورت به کار برده می شود. عیوبی مانند تیرگی اطراف چشم، تیرگی اطراف دهان، لک های پوستی، جای جوش و …
البته این نکته را بگوییم که شما نباید فقط سعی در پوشاندن عیوب داشته باشید. ابتدا لازم است برای این مشکلات به پزشک مراجعه کنید و به دنبال حل مشکل خود باشید. مثلا تیرگی زیر چشم شاید نشانه کم خونی شما باشد و باید حتما به آن رسیدگی شود. اما در کل می توان برای پوشاندن موقتی این تیرگی ها از کانسیلر کمک گرفت.

راهنمای خرید کانسلیر

انواع کانسیلرها

برندهای مختلف و تولیدکنندگان لوازم آرایشی انواع متفاوتی از کانسیلرها را تولید می کنند. مهم است تا مصرف کنندگان کانسیلرهایی را انتخاب کنند که مناسب برای تن پوست آنها باشد. به خاطر داشته باشید که بعضی از کانسیلرها برای بازسازی پوست هستند به این معنی که برای استتار لکه های جدی پوست بسیار ایده آل هستند. در ادامه به بررسی انواع کانسیلر ها می پردازیم.

1 - کانسیلر کرم: کانسیلرهایی که فشرده شده و قوام دارند به عنوان کانسیلرهای کرم نامیده می شوند. این کانسیلرها را می توان با انگشتان دست و یا فرچه های آرایش استفاده کرد.

کانسیلر کرمی

کرم های کانسیلر پوشش بسیار مناسبی ارائه می کنند و ایده آل برای افرادی هستند که نیاز به پوشاندن لکه های سطح پوست در طول روز دارند. کانسیلرهای کرم ماندگاری بالایی در طول روز دارند، به این معنی که خشک، پوسته پوسته و چروکیده نمی شوند.

2 - کانسیلرهای مایع: کانسیلرهای مایع همان حالت کرم پودرهای مایع را دارند. آنها زمانی که با قلم های آرایشی و یا اسفنج ها استفاده می شوند عملکرد عالی دارند. از کانسیلرهای مایع برای ایجاد پوشش و لایه ای روی پوست استفاده می شود و معمولا زمان زیادی لارم دارند تا این پوشش ایجاد گردد.

کانسیلر مایع

بعضی از کانسیلرهای مایع هم وجود دارند که به سختی می توان آنها را با دیگر لوازم آرایشی ترکیب و استفاده کرد. به همین دلیل قبل از خشک شدن آنها روی پوست، لازم است تا با کرم پودر ترکیب شوند. کانسیلرهای مایع و ارزان ممکن است در طول روز به حالت پوسته پوسته روی صورت قرار گیرند.

3 - کانسیلرهای پودری: یکی از بهترین انواع کانسیلرها، انواع پودری آنها است. این کانسیلرها برای استفاده با لوازم آریشی معدنی کاربرد دارند. بعضی از کانسیلرهای پودری ممکن است در ظروف مخصوصی فشرده شده باشند و مانند پودرهای صورت فشرده شده باشند. کانسیلرهای پودری سطح متوسطی از پوشش را ایجاد می کنند. بهرحال، می توان به راحتی با کرم پودرهای مایع و انواع کرم پودرها از این کانسیلرها استفاده کرد. بسیاری از خریداران ترجیح می دهند از کانسیلرهای پودری و ترکیب آن با کرم پودرها استفاده کنند.

4 - کانسیلرهای استیکی: این کانسیلرهای استیکی مانند رژ لب طراحی شده اند و کانسیلر حالت کرم مانند دارد. هرگز مستقیما از این استیک ها روی پوست استفاده نکنید. همیشه از انگشت و برس برای این کار استفاده کنید. خریداران باید بدانند که بعضی از کانسیلرهای استیکی ارزان، ماندگاری بالایی ندارند. پس باید در طول روز چندین بار از آنها استفاده شود. این کانسیلرها برای مسافرت مناسب هستند. همچنین برای گذاشتن در کیف های کوچک و دستی هم مناسب می باشند.

کانسیلر استیکی

5 - کانسیلرهای مدادی: بسیار مشابه کانسیلرهای استیکی هستند ولی فرمولاسیون تهیه آنها کمی چسبناک تر است و حالت خط چشم های مدادی را دارند و برای افرادی که می خواهند پوشش متوسطی روی پوست ایجاد کنند مناسب هستند. کانسیلر های مدادی در شرایط آب و هوای گرم هم حالت جامد خود را حفظ می کنند که استفاده از آنها را در تابستان بسیار مناسب می سازد. بسیاری از کانسیلرهای مدادی برای مسافرت هم مناسب هستند.

رنگ کانسیلر

در ادامه به بررسی کانسیلر ها بر اساس رنگ می پردازیم.

 • کانسیلر زرد: این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلرها لکه های تیره را محو می کند. اگر می خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.
 • کانسیلر نارنجی: برای افراد سبزه این کانسیلر بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.
 • کانسیلر سبز: این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می باشد. اگر دارای لکه های قرمز مادر زادی هستید یا می خواهید جوش های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست
 • کانسیلر بنفش: کانسیلر بنفش نیز یکی دیگر از انواع کانسیلر های موجود در بازار است. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می توانند از این محصول استفاده کنند. لکه های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.

نکاتی درباره کاربرد کانسیلر ها

 1. استفاده برای پوست های چرب: برای نقاطی از پوست که بیشتر چرب می شوند باید مقدار کمتری از این ماده آرایشی استفاده کنید. کانسیلر معمولا روی پوست های چرب می ماسد. برای جلوگیری از این مساله روی آن پودر بزنید.
 2. برای از بین بردن سیاهی دور چشم: پوست دور چشم معمولا سریع خشک می شود به همین دلیل قبل از استفاده از کانسیلر از مرطوب کننده استفاده کنید.از آن جایی که چشم ها زیاد حرکت می کنند، بهتر است از کانسیلر های سنگین استفاده نکنید و در عوض از نوع مایع و کرمی که سبک تر است و برای دور چشم طراحی شده استفاده کنید. برای سیاهی دور چشم که تن خاکستری یا آبی دارد بهتر است از کانسیلر هایی استفاده کنید که تن نارنجی دارند.
 3. برای پوشاندن جوش ها: از این کانسیلر های جامد و ماتیکی استفاده کنید. استفاده از آن که یک درجه از پوستتان تیره تر باشد طبیعی ترین نتیجه را ایجاد می کند. برای از بین بردن قرمزی از کانسیلری با تن زرد رنگ استفاده کنید. مقدار کافی از آن را روی برس مخصوص بریزید و روی محل بزنید. سپس آن را خوب بمالید. در نهایت روی محل پودر بزنید.
 4. برای پوشاندن لک ها و کک و مک: از کانسیلر جامد استفاده کنید. اول از یک فونداسیون تیره استفاده کنید تا تفاوت رنگی لک ها و فونداسیون کم شود. سپس از آن استفاده کنید. با دست به آرامی آن را بمالید، در نهایت روی پوست پودر بزنید

کاربر کانسیلر چیست

چگونه یک کانسیلر خوب انتخاب کنیم؟

بعد از شناخت انواع کانسیلر، نوبت به انتخاب بهترین کانسیلر مطابق با نیازهای شما می رسد. در هنگام خرید هر محصول آرایشی اولین نکته ای که در نظر می گیرید این است که آیا با پوستتان سازگاری دارد یا خیر؟ هنگام خرید کانسیلر هم همین گونه است و باید پوست خود را به خوبی بشناسید:

 1. اگر پوستتان خشک است: استفاده از کانسیلر مایع برای پوست های خشک زیاد توصیه نمی شود. چون این کانسیلرها در نهایت حالت مات روی پوست ایجاد می کنند و همین مسئله باعث می شود خشکی پوست شما نمود بیشتری پیدا کرده و جلوه زیبایی نداشته باشد.
 2. اگر پوستتان چرب است: پوست های چرب معمولا منافذ بزرگی دارند و خاطر وجود همین منافذ نباید از کانسیلرهای کرمی یا استیکی استفاده کرد. چون این نوع کانسیلرها باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند و به سلامت پوست آسیب خواهند رساند. همچنین باید بگوییم که کانسیلرهای استیکی و کرمی درخشان و براق هستند و باعث می شوند پوست چرب، چرب تر دیده شود.

بعد از اینکه مشخص شد با توجه به نوع پوستتان بهترین کانسیلر برای شما کدام است حالا باید به سراغ رنگ مناسب خود بروید.

برای کانسیلر زدن زیر چشم، حتما از کانسیلری استفاده کنید که فقط یک تا دو درجه از رنگ پوست خودتان روشن تر باشد. چون اگر از کانسیلر خیلی روشن تر از پوست خود استفاده کنید، صورتتان خیلی غیر طبیعی خواهد شد و اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت.

راهنمای انتخاب و خرید کانسیلر با کیفیت

ابتدا می خواهیم به چند نکته مهم در هنگام استفاده از کانسیلر اشاره کنیم. سعی کنید کانسیلر را با برس استفاده کنید و با بقیه آرایش یک دست کنید و در آخر از پودر آرایشی استفاده کنید. نکته دیگر این است که هنگام خرید کانسیلر، سعی کنید به قیمت کانسیلر توجه کنید و تا جایی که می توانید از خرید کانسیلر ارزان و بی کیفیت پرهیز کنید تا تاثیر ناخوشایندی نبینید. در ادامه می خواهیم چند عدد از بهترین کانسیلر ها را برایتان معرفی کنیم.

conceler buy helper

 1. کانسیلر مک : این محصول آمریکایی اورجینال ، مخصوص دور چشم است و با پوشش دهی بالا می تواند تیرگی دور چشم را برطرف کند و با ساختاری سبک ، پوستتان را صاف و یکدست می کند. همچنین خرید کانسیلر مک به کسانی که علاقه مند به آرایش حرفه ای هستند ، توصیه می شود.
 2. کانسیلر اسنس : دوام آرایش را افزایش می دهد و برق اضافی روی پوست ، مخصوصا پوست های چرب را به طور کامل از بین می برد و پوستتان را تبدیل به پوستی مات می کند. همچنین با پوشش دهی مناسب و بالا ، لک های صورت و قرمزی های پوست را می پوشاند و پوستی یکدست را به شما هدیه می دهد.
 3. کانسیلر اورلن : این کانسیلر فرانسوی ، مناسب دور چشم و صورت است و برای انواع پوست ها استفاده می شود. کانسیلر اورلن خاصیت مرطوب کنندگی دارد و برای رفع تیرگی دور چشم کاربرد دارد.
 4. کانسیلر میبلین : این محصول با دارا بودن فرمولاسیون فعال هالوکسیل برای سایه های اطراف چشم موثر است. کانسیلر میبلین به راحتی می تواند تیرگی و پف را بپوشاند و خطوط دور چشم و پوست را نرم و لطیف کند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/07/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد