منو

راهنمای کامل انتخاب و خرید ژل شستشوی صورت برای انواع مختلف پوست

این روزها آنقدر برند های لوازم بهداشتی و آرایشی زیاد شده که افراد برای انتخاب یک محصول مناسب، مردد هستند. تنها راه، آشنایی با کاربردهای هر کدام از این محصولات است. ما در این مقاله به معرفی یکی از محصولات شستشوی صورت می پردازیم.

بنابراین اگر هنوز محصول مناسبی برای پوست خود را انتخاب نکرده اید، این مقاله می تواند به عنوان راهنمای خرید ژل شستشوی صورت به شما کمک کند تا یکی از اساسی ترین محصولات مربوط به زیبایی و سلامت خود را با آگاهی کامل خریداری کنید.

ژل شستشوی صورت چیست؟

ژل شستشوی صورت یکی از محصولات و لوازم بهداشتی است که برای پاک کردن کامل صورت از انواع آلودگی ها و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این محصول جایگزین بسیار خوبی برای صابون و انواع شوینده هایی است که باعث خشکی پوست می شوند. ژل های شستشوی صورت به دلیل داشتن فرمولاسیون منحصربه فرد، با پوست افراد سازگارتر هستند و در نتیجه مشکلات کمتری را برای مصرف کننده ایجاد می کنند.

ژل شستشوی صورت

چرا باید از ژل شستشو دهنده صورت استفاده کرد؟

آکنه، لک، پیری زود رس، خستگی صورت و… از جمله عوارض عدم شستن صحیح پوست صورت است. آب به اندازه کافی نمی تواند پوست را عمیقا از آلودگی ها پاکسازی کند پس راه حل چیست؟ خرید ژل شستشوی صورت می تواند بهترین راه حل برای پاکسازی عمیق پوست از هر گونه آلودگی باشد.

پس برای پاکسازی کامل پوست از هر گونه آلودگی و ایجاد بستری برای تنفس بهتر پوست باید از ژل های شستشو دهنده پوست استفاده کنید. ما در ادامه این راهنمای خرید ژل شستشوی صورت نکته ها و محصولات کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

دوستان راهی دیگر برای پاکسازی پوست استفاده از برس های پاکسازی می باشد که ما در پست راهنمای خرید برس پاکسازی پوست به طور کامل به آن پرداخته ایم.

ویژگی های ژل شستشوی صورت مخصوص پوست چرب

پوست های چرب جزو حساسترین نوع پوست می باشنـد کـه با انتخاب اشتباه می تواننـد بـه پوست صورت آسیب جدی بزننـد. یکی از مواردی کـه بایـد در انتخاب آن دقت کننـد ژل شستشوی صورت می باشد. اولین موردی کـه بایـد در زمان انتخاب پاک کننـده مد نظر داشته باشیـد استفاده یکی از مواد زیر در محصول مورد نظر می باشد. سالیسیلیک اسیـد، گلیکولیک اسیـد، بنزوئیل پراکسیـد

ویژگی های ژل شستشو برای پوست خشک

آبـرسانی بـرای پوست های خشک به خودی خود که فاقد چربی و آب کافی هستنـد دشوار است. این نوع پوست ها در زمستان و فصل سرما بیشتر باید مورد توجه قرار گیرنـد تا خشک و سفت نشونـد. بنابراین در زمستان نیاز از تا از روغنی برای مرطوب کردن پوست صورت استفاده کنیم که گاها احتمال دارد در طول روز چندین بار این کار را تکرار کنیـد.

پس در انتخاب پاک کننده صورت بـرای پوست های خشک به فصلی که قرار است استفاده شود دقت کنید که اگر زمستان است و از کرم ها بـرای مرطوب کردن استفاده می کنید ژل شستشو دهنده مناسب پوست چرب را باید انتخاب کنیـد.

gele shostesho

ژل پاک کننده برای پوست حساس

پوست بیشتر افراد واکنش های مختلفی نسبت بـه مواد آرایشی خاص مثل صابون ها، لوسیون ها و سایر محصولات آرایشی و بـهداشتی، حتی به صورت خانگی دارنـد و از این رو فکر می کنند که پوست حساسی دارند. اما این باور لزوماً درست نیست.

گاهی اوقات استفاده بیش از حد از یک محصول خاص یا فقط استفاده از یک محصول اشتباه باعث تحریک پوست شده و باعث ایجاد این باور می شود. این افراد بهتر است از پزشک متخصص پوست مشورت کرده و محصول مناسبی که برای پوست آنها مناسب است انتخاب کننـد.

ویژگی های ژل شست و شو برای پوست های ترکیبی (مختلط)

بـرخی افراد هستند کـه پوست صورت آنها در نواحی مختلف حالت گوناگونی دارد. بـه عنوان نمونه خود من در پیشانی دارای پوست کاملاً چرب و در مقابل پوست گونه ها و دماغ دارای حالت طبیعی و تقریباً خشک هستنـد.

این افراد بایـد از ژل پاک کننـده ملایم استفاده کننـد کـه برای هر دو نوع پوست مناسب هستنـد. این نوع پاک کننده ها سبوم زیادی را از بین نبرده و در نتیجه اگر بعد از شستشو متوجه شدیـد کـه پوست شما سفت شده است نشان از این دارد کـه عمل شستشو را زیاد از حد انجام داده ایـد.

فواید ژل شستشوی آرایش صورت

مزایای استفاده از ژل شستشوی صورت

شک نکنید که ژل های شستشو صورت یا همان فیس واش ها می توانند بهترین جایگزین برای صابون ها یا مواد های شوینده باشند. این پاک کننده ها بر خلاف مواد های شوینده صورت، از ساختاری بسیار ملایم و سازگار با پوست صورت برخوردار هستند و می توانند در کنار پاکسازی پوست، رطوبت آن را نیز نگه دارند.

نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت

بعد از خیس کردن صورت مقدار کمی از ژل شستشوی صورت را کف دست ریخته و بـه پوست صورت خود بمالیـد و کامل ماساژ دهیـد. بعد از چنـد دقیقه آبکشی کامل انجام دهیـد. اگر پوست شما چرب می باشد حتما به نسبت میزان چربی پوست و داشتن آکنه می توانیـد با استفاده از انگشتان یا لیف لایه بـردار و یا فیس براش استفاده کنیـد.

توصیه می کنیم برای پاک کردن تمام آلودگی از عمق پوست، از تونر استفاده کنید. نکته مهمی کـه وجود دارد حتما ژل شستشوی انتخاب کرده و استفاده کنید. بعد از شستشو بهتر است با یک مرطوب کننده پوست صورت را ماساژ دهید.

ژل شستشوی آرایش خانم ها

در تابستان روزی سه بار و در زمستان روزی دو بار از ژل شستشوی صورت استفاده کنید. هرگز بعد از شستشو زیر نور خوشید نرین و از ضد آفتاب استفاده کنید. دمای آب رو خیلی گرم یا خیلی سرد نکنید. هرگز بعد از شستشو صورت رو محکم خشک نکنید. با حوله ای نرم و به صورت ضربه ای نرم صورت رو بگیرین. برای پاکسازی کامل پوست می توانید از تونر نیز استفاده کنیـد.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد