منو

لیست بهترین مدلهای پتو نوزادی + راهنمای خرید انواع پتو نوزاد

نوزادان در ماه های اولیه تولد بسیاری ساعات را در خواب هستند به گونه ای که نوزادان تازه متولد شده حدود ۲۲ ساعت در طول شبانه روز را باید خواب باشند. به همین دلیل انتخاب پتویی راحت برای آن ها بسیار مهم هست.

انتخاب پتوی مناسب نوزاد برای آسایش و همچنین امنیت او بسیار ضروری است. هنگام خرید پتو باید به یکسری نکات توجه کنید تا کوچولو های دلبندتان خواب راحت و ایمنی داشته باشند. برای این منظور چند فاکتور را باید در نظر گرفت که در این راهنمای خرید پتوی نوزاد به این موارد پرداخته می شود.

راهنمی خرید پتوی نوزادی

راهنمای انتخاب و خرید پتوی نوزاد

منظور از پتوی کودک چیست؟

در واقع نام دیگر این محصول کاربردی روانداز می باشد و نوعی بافته از جنس پشم است که افراد هنگام خواب بر روی خودشان می کشند. اگر این پتو در حالت کوچک و جمع و جوری تولید شده باشند، به آن پتوی کودک یا پتوی نوزادی گفته می شود. در گذشته مردم تلاش می کردند که از پارچه ای که خیلی ضخیم هم نبود، استفاده کنند و بر روی خود یا کودکشان از آنها بهره ببرند. به هر صورت هدف از بهره گیری از روانداز، جلوگیری از سرما می باشد.

جالب است بدانید که بسیاری از افراد بر طبق عادت، هنگام خواب باید یک روانداز هرچند نازک را بر روی خود بیندازند تا به خوابی عمیق فرو روند. منظور از پتوی کودک هم رواندازی است که بلندای آن متناسب با قد کودکان طراحی شده است و معمولا ضخامت آنها هم نسبت به پتوهای بزرگ بیشتر می باشد. طرح و نقش موجود بر روی پتو هم دارای شخصیت های کارتونی و یا رنگ های شاد خواهد بود.

مهمترین نکات هنگام خرید پتوی نوزادی

1 - جنس پتوی نوزاد

جنس و کیفیت مواد بکار رفته در پتو بسیار مهم است. زیرا پوست نوزادان بسیار حساس و لطیف می باشد. بنابراین سعی کنید تا جایی که ممکن است از خرید پتو هایی که با الیاف مصنوعی ساخته شده اند خودداری کنید و پتویی انتخاب نمایید که از الیاف طبیعی مانند پنبه ساخته شده باشند و قابل تنفس باشد. برای تشخیص دادن قابل تنفس بودن پتو، می توانید پتو را در برابر نوعی منبع باد، مانند پنکه، قرار دهید و اگر نسیم باد را از طرف دیگر پتو احساس کردید، جنس آن تنفسی است.

جنس پتوی نوزاد باید با دوام و مقاوم باشد تا در شست شوی مکرر خراب نشود. همچنین هنگام خرید به فصول سال نیز باید توجه کرد. برای فصل های گرم باید از پتوی نازک استفاده کرد و در فصول سرد نیز باید از پتو هایی باضخامت بیشتر و یا خزدار استفاده نمود.

بهترین مدلهای پتوی کودک

خواب راحت نوزاد با پتوی نوزادی جنس الیاف طبیعی

2 - ایمنی کودک

باید توجه داشت که از خرید پتو هایی که دارای اویز هایی مانند زنگوله، حاشیه و یا نوار و روبان هستند اجتناب کرد زیرا ممکن است این آویز ها به بدن نوزاد پیچیده و او را آزار دهد و یا موجب خفگی او شود.

سه قانون مراقبت از نوزادان هنگام خواب

از آنجایی که ایمنی نوزادان بسیار مهم است، پیش از پرداختن به خرید پتو بهتر است از سه قانون مراقبت از نوزادان زیر یکسال در برابر خفگی یا مرگ ناگهانی نوزاد، طبق نظر متخصصان بیمارستان دانشگاه ویسکانسین آگاه شوید:

قانون اول، نوازاد باید در تخت تنها باشد

نوزادان در تخت خود باید تنها بخوابند و خواهر یا برادر و هیچ فرد دیگری کنار او نخوابد. همچنین هیچ چیز مانند پتو، بالش، پدهای ضربه گیر یا اسباب بازی نباید در تخت نوزاد گذاشته شود. بدین ترتیب خطر خفگی در او کاهش می یابد.

قانون دوم، نوزاد باید به پشت بخوابد

نوزادان را به پشت بخوابانید. متخصصان آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، در بررسی های خود به این نتیجه رسیدند که این حالت خواب، بهترین وضعیت برای نوزادان است.

قانون سوم، نوزاد حتما درون تخت یا گهواره بخوابد

نوزادان حتما باید درون گهواره یا تخت مخصوص به خود بخوابند. خواباندن آنها روی زمین یا تخت دیگران یا روی مبل و از این موارد، جان آنها را به خطر می اندازد.

3 - قابل شستشو بودن

به دلیل این که پتو جز وسایل بسیار پر کاربرد برای نوزاد است به سرعت آلوده و کثیف می شود. بنابراین قابل شستشو بودن آن بخصوص توسط ماشین لباسشویی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه کرد.

4 - ابعاد پتو

سایز پتوی نوزاد نیز از جمله نکاتی است که باید هنگام خرید به آن توجه کرد. بهتر است پتوی نوزاد زیاد بزرگ نباشد تا بتوان آن را به عنوان پتوی دور پیچ، روانداز و یا پتوی مورد استفاده در تخت خواب استفاده کرد. همچنین نرم و سبک بودن پتو نیز از دیگر نکات مهم هنگام خرید پتو است.

مهمترین نکات هنگام خرید پتوی سیسمونی

عکس نوزاد پیچیده شده به پتوی نوزادی سفید

5 - طرح و رنگ

طرح و رنگ پتوی نوزاد بسیار مهم می باشد. استفاده از رنگ های ملایم سبب می شود تا کودک از نظر روانی به آرامش برسد بهتر است از خرید پتو هایی که طرح های خشن و یا رنگ های تیره دارند اجتناب شود زیرا باعث آشفتگی ذهن کودک قبل از خواب خواهد شد.

6 - قیمت پتوی نوزادی

قیمت پتو کودک بسته به اندازه، مواد، نوع مارک و حتی طرح و مدل متفاوت است و با توجه به اهمیت آن در کیفیت خواب کودک و حتی سلامتی آن، سعی کنید مدل های خیلی ارزان خریداری نکنید. برخی از خانواده ها حتی با توجه به اینکه حدود یک سال از این پتوها استفاده می کنند، حتی پتویی را می خرند که دفعه دیگر قابل استفاده باشد. یعنی با پرداخت بیشتر در ابتدا از هزینه های اضافی در آینده جلوگیری می کنند.

7 - سن نوزاد

نوزادان کمتر از شش ماه در خطر مرگ ناگهانی هستند. شما باید برای این سن از پتوهای ایمن استفاده کنید. پتوی نوزاد قنداقی، پتوی نوزاد دورپیچ و کیسه خواب گزینه های خوبی در این سن هستند. البته با بزرگ شدن نوزاد و افزایش توانایی هایش استفاده از پتوهای معمولی نیز رایج خواهد شد.

خوشگل ترین طرح های پتوی سیسمونی نوزاد

پتوی دورپیچ نوزاد چیست؟

پتوهای دورپیچ نوزادی به طور کلی از یک طراحی خاص به منظور استفاده در محیط بیرون از خانه بهره می برند. چرا که پتوهای دورپیچ به دلیل طول یا عرض بلندتری که دارند می توان آن ها را دور نوزاد پیچید.

این کار باعث می شود تا از نوزاد در برابر سرما و گرما محافظت کرد. پتوهای دورپیچ علاوه بر ابعاد بسیار مناسب، عمدتا کلاهدار هستند و می توان از آن ها به راحتی در بیرون از محیط خانه استفاده نمود. نام دیگر این پتوهای نوزادی «پتوی بیمارستانی نوزاد» است.

پتو دورپیچ به طور کلی در دو نوع کلاه دار و ساده اما در جنس و ابعاد مختلف تولید می شود.

پتو دورپیچ نوزادی ساده

پتو دورپیچ ساده فقط در طول و عرض با پتوی ساده نوزادی متفاوت است. انتخاب جنس آن به فصلی که نوزاد به دنیا می آید بستگی دارد. پتو دورپیچ بافتنی و پتو دورپیچ مخملی یا پولیشی در فصول سرد سال و پتو دورپیچ نخی در فصول گرم سال استفاده می شوند. پتو دورپیچ ساده می تواند دو رو؛ یک رو نخی و روی دیگر مخمل یا یک رو باشد. یک مدل معروف این محصول با پارچه حبابی تولید شده است و جنسی نرم و لطیف دارد.

بعضی از طرح ها مثل طرح های ماشین و توپ به عنوان پتو دورپیچ پسرانه خریداری می شوند و بعضی طرح ها مثل کیتی و یونیکورن به عنوان پتو دورپیچ دخترانه به فروش می رسند. البته که فارغ از جنسیت کودک می توانید هر پتو را با هر طرح و رنگی برای نوزاد دختر یا پسر خود خریداری کنید و این یک مساله کاملا سلیقه ای است.

پتو دورپیچ کلاه دار

پتو دورپیچ معمولا کلاه دار است. این مدل پتو بیرون از منزل هم استفاده می شود و از سر نوزاد هم به خوبی محافظت می کند. این محصول با طراحی های فانتزی و عروسکی برای کودکان جذاب است و محبوبیت زیادی دارد. پتوکلاه دار در جنس های مختلف مثل پولیشی یا مخمل و پنبه ای تولید می شود.

عکس پتو دورپیچ کلاه دار فانتزی

عکس پتو دورپیچ نوزادی کلاه دار فانتزی

انواع پتوهای نوزاد کدامند؟

امروزه در بازار، پتوهای نوزاد با جنس های مختلف وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

1 - پتوهای سلولی پنبه ای

این نوع پتوی کودک، قدیمی و از صد در صد پنبه (نخ) تولید شده است. به دلیل اینکه این پتو حاوی سوراخ (یا سلول) است و جریان هوا در لایه های پتو به خوبی جریان دارد، به پتوهای سلولی معروف شده اند.

پتوهای سلولی، از نظر تنظیم دما، تنفسی بودن، شستشوی آسان و چند لایه ای کردن آسان آنها (استفاده از چند پتو همزمان)، ایده آل هستند. حفره های کوچک در این پتوها باعث می شود تا بدن نوزاد بیش از حد گرم نشود و دمای اضافی از قسمت حفره ها خارج شود. از طرفی بیشتر مواقع پتو احتمال دارد که روی صورت نوزاد را بپوشاند، وقتی جنس آن، تنفسی باشد، هوا به راحتی جریان دارد و می تواند از خطر خفگی یا مرگ ناگهانی نوزاد بکاهد.

پتوی سلولی نوزاد

عکس پتوی سلولی نوزادی در رنگ های مختلف

درضمن شستن پتوهای سلولی بسیار راحت است. می توانید آنها را در ماشین لباسشویی، بدون دردسر شسته و سپس خشک کنید. این نوع پتو را می توانید با توجه به دمای اتاق در چند لایه استفاده کنید. قانون کلی استفاده از چند لایه پتو به صورت زیر است:

 • دمای ۲۴ درجه سانتیگراد اتاق - یک ملافه
 • دمای ۲۱ درجه سانتیگراد اتاق - یک ملافه و یک لایه پتو
 • دمای ۱۸ درجه سانتیگراد اتاق - یک ملافه و دو لایه پتو
 • دمای ۱۵ درجه سانتیگراد اتاق - یک ملافه و سه لایه پتو

2 - پتوهای سلولی آکریلیکی

این پتوها هم ویژگی هایی شبیه پتوهای پنبه ای (نخی) دارند. اما به جای الیاف طبیعی از الیاف مصنوعی و از نفت تولید شده اند. آکریلیک بسیار بادوام و ارزان است و هرگز چروک نمی شود. اما به دلیل ماهیت مصنوعی بودن آن که می توان گفت در اصل پلاستیکی است، موجب حساسیت های پوستی یا آلرژی های مختلف در نوزادان می شود. همچنین این پتو تنفسی نیست و شستشوی آن پرزحمت است.

پتوری سلولس اکریلیک

پتوی اکریلیکی نوزادی با جنس خوب و درجه یک

3 - پتوی از جنس بامبو

بامبو یکی از بهترین مواد دوستدار محیط زیست است. سرعت رشد این گیاه بسیار بالاست و هنگام تولید پارچه از آن، پارچه ای نرم و سبک به دست می آید. الیاف بامبو تنفسی، ضدباکتری و ضدآلرژی است و می تواند بهترین گزینه برای تولید پتوی کودک باشد.

پتوهای از جنس بامبو، بسیار تنفسی هستند و در عین حال می توانند کودک تان را به خوبی گرم نگهدارند. گاهی اوقات هنگام تولید این نوع پتو، به بامبو، الیاف دیگری مانند ابریشم اضافه کرده و آن را بیش از پیش نرم و لطیف می کنند. تنها مشکل این نوع پتو این است که هنگام خیس شدن، دیرتر از جنس های دیگر خشک می شود.

پتوی نوزاد از جنس بامبو

عکس پتوی نوزادی از جنس بامبو

4 - پتوهای نوزادی پشمی

پتوهای پشمی بسیار کارآمد هستند. این نوع پتوها گرما را به خوبی در خود نگه می دارند و مناسب ترین گزینه در هوای سرد برای کودکان هستند. از طرفی به دلیل اینکه پتوهای پشمی ساختار ارگانیک پیچیده ای دارند، می توانند رطوبت محیط را به خود جذب کنند. بنابراین وقتی نوزاد در رختخواب احساس گرما و عرق کرد، رطوبت روی بدن او ناشی از تعریق، جذب الیاف پشمی پتو شده و سپس این رطوبت به شکل بخار در هوای اطراف منتشر می شود. بدین ترتیب تا حدی اثر خنک کنندگی روی بدن نوزاد می گذارد.

پتوی نوزاد از جنس پشم

عکس پتوی نوزادی پشمی اصل و درجه یک

پشم در برابر آتش مقاوم است و اگر هم به دلیلی آتش بگیرد، مواد سمی مانند الیاف مصنوعی از خود منتشر نمی کند. همچنین پتوهای پشمی بسیار مقاوم و بادوام هستند. اما این پتو فقط مناسب هوای سرد است و در فصول گرم سال موجب گرمای بیش از حد نوزاد می شود

5 - پتوی از جنس فلانل

پتوی تولید شده از فلانل یکی از گزینه های خوب برای ماه های سرد سال است. فلانل، ترکیبی از پنبه و پشم است. گرمای بدن نوزاد در هوای سرد زیر این پتو به خوبی گرم می ماند. اما مراقب باشید از آن در فصل های گرم استفاده نکنید، زیرا نوزاد به عرق کردن می افتد و احساس ناراحتی خواهد داشت. یکی از ویژگی های خوب این پتو، نگهداری و شستشوی راحت آن است.

پتوی فلانل

عکس پتوی فلانل نوزادی

6 - پتوهای مینکی

اگر به دنبال پتوی نرم و بسیار راحت و انتخاب خوبی برای کودک تان هستید، مینکی پیشنهاد می شود. این پارچه که نوعی بافت پلی استری بسیار نرم و دارای کرک های بلند یا کوتاه است، پوست بدن کودکان را آزار نمی دهد.

این جنس از پتو علاوه بر نرم بودن، دوام بسیار بالایی هم دارد. البته این پتو هم مانند پشمی و فلانل، بسیار گرم است و مناسب فصل تابستان نیست. در ضمن این جنس از پتو، تنفسی نیست و جریان هوا در آن عبور نمی کند، بنابراین باید مراقب باشید که روی صورت کودک تان را نپوشاند.

پتوی مینکی

عکس پتوی مینکی بسیار نرم و لطیف

7 - پتوهای میکروفایبری

میکروفایبر، نوعی پارچه مصنوعی و تولید شده از پلی استر و نخ های بسیار ظریف پلی پروپلین است. این پتوها هم مانند پتوهای مینکی بسیار نرم و البته بادوام هستند و به راحتی دچار لکه نمی شوند. همچنین آنها آب را به خوبی جذب می کنند و شستن شان خیلی راحت است.

پتوی نوزاد جنس میکروفایبری

از آنجایی که از پارچه های مایکروفایبر برای تمیز کردن سطوح مختلف هم استفاده می شود، موقع شستشو به مواد شوینده که معمولا موجب حساسیت پوست کودکان می شوند، نیازی ندارد. البته بسیار قابل اشتعال است و از این نظر ممکن است چندان انتخاب خوبی برای کودکان نباشد.

سخن آخر

برای کودک و نوزاد و حتی بزرگسالان پتو یکی از مهم ترین ملزومات خواب است. بنابراین در انتخاب و خرید پتو برای کودک دلبندتان نهایت دقت را به خرج دهید. پتوی نوزاد در قیمت های مختلف در بازار برای نوزاد موجود است، شما با توجه به ویژگی های یک پتوی کودک خوب یک پتو را برای کودکتان انتخاب کنید. در ادامه چند مدل از پرفروش ترین مدل های پتوی نوزادی را خدمت تان معرفی کرده ایم.

بهترین و پرفروش ترین مدلهای پتوی نوزادی

1 -

پتو کودک طرح خرس مهربون

پتو کودک طرح خرس مهربون
مشخصات محصول
 • جنس
  پنبه
 • وزن
  500 گرم
 • ابعاد
  140x100x2 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  آبی روشن
2 -

پتو نوزاد افرا مدل چهار فصل جنس میکروفایبر

پتو نوزاد افرا مدل چهار فصل جنس میکروفایبر
پتوی افرا را می توان هم به صورت دستی و هم با ماشین لباس شویی شست. پتوی نوزادی افرا با ابعاد 110 × 80 سانتی متر، برای نوزادانی با قدی کمتر از 90 سانتی متر مناسب خواهد بود. این پتو با وزن 360 گرم، یکی از پتوهای بسیار سبک در این ابعاد است.
مسلما وزن نسبتا سبک پتو را باید مدیون الیاف میکروفایبر پلی استر آن بود. این الیاف علاوه بر نرمی و لطافتی که بابت میکروفایبربودنشان دارند، از سبکی مخصوص پلی استر هم بهره می برند. هرچند در یک طرف، لبه ی پتو با حاشیه ی تقریبا 2 سانتی متر دوردوزی شده است، می توان آن را به صورت دورو هم استفاده کرد.
مشخصات محصول
 • جنس
  میکروفایبر
 • وزن
  360 گرم
 • ابعاد
  80x110x2 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  رنگ بندی دارد
 • سایر توضیحات
  دور دوزی شده
3 -

پتو نوزادی پشمی مادرکر مدل 11112057

پتو نوزادی پشمی مادرکر مدل 11112057
مشخصات محصول
 • جنس
  پشمی
 • ابعاد
  80x80 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  رنگ بندی دارد
 • سایر توضیحات
  شست و‌ شو در دمای 40 درجه سانتی گراد
4 -

پتو نوزادی کلاه دار تیک مک مدل T200

پتو نوزادی کلاه دار تیک مک مدل T200
مشخصات محصول
 • جنس
  میکروفایبر
 • وزن
  250 گرم
 • ابعاد
  80x80x0.5 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  رنگ بندی دارد
 • سایر توضیحات
  پتو کلاه دار، دو طرف پتو مخمل است
5 -

پتو نوزاد مدل رز جنس پلی استر

پتو نوزاد مدل رز جنس پلی استر
این پتوی کودک ضدحساسیت بوده و برای پوست لطیف و حساس کودکان بسیار مناسب است. از دیگر ویژگی های این پتوهای کودک، سبک بودن آن هاست که در عین گرم بودن، یک امتیاز محسوب می شود. این پتوی کودک الیاف نرمی دارد و برای کودک هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کندو در عین حال رنگ های مختلفی دارد.
مشخصات محصول
 • جنس
  پلی استر
 • وزن
  360 گرم
 • ابعاد
  110x80x2 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • رنگ
  رنگ بندی دارد
6 -

پتوی کودک نیوسنفلا مدل B

پتوی کودک نیوسنفلا مدل B
این پتو ها از مرغوبترین الیاف پلی استر تهیه شده است الیاف پلی استر به عنوان الیاف مصنوعی وجایگزین پنبه و نخ طبیعی دارای کاربردهای فراوانی است. این نوع الیاف دارای انواع مختلف و متفاوتی است که بر حسب روش تولید و ویژگی مواد اولیه مورد استفاده در فرآیند تولید دارای خواص متنوع و کارکردهای گوناگونی است. از مهمترین ویژگیهای الیاف پلی استر می توان به موارد ذیل اشاره نمود: نرم، گرم، سبک بادوام بهداشتی و ضد آلرژی قابل شستشو با دست و ماشین رطوبت و بو نمی گیرد الیافش در هم نمی پیچد.
مشخصات محصول
 • جنس
  پلی استر
 • وزن
  700 گرم
 • ابعاد
  110x80x0.5 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  رنگ بندی دارد
7 -

پتو نوزاد ببه کامفورت دور پیچ کلاه دار طرح فیل

پتو نوزاد ببه کامفورت دور پیچ کلاه دار طرح فیل
مشخصات محصول
 • جنس
  پنبه
 • ابعاد
  100x70x2 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  یک رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  طوسی
 • سایر توضیحات
  قابل شستشو با دمای 30 درجه، آنتی آلرژیک
8 -

پتوی نوزاد گرجی جنس اکریلیک

پتوی نوزاد گرجی جنس اکریلیک
پتو ضروری ترین کالای خواب نوزاد و کودک به شمار می آید. در این میان، پتوهایی که استفاده ی چندمنظوره دارند و دارای بست زیپی یا دکمه ای هستند، مورد استقبال بیشتر مادران قرار می گیرند. این مدل پتوها علاوه بر اینکه به صورت ساده در تخت نوزاد کارایی دارند، در حالت قنداقی نیز استفاده می شوند.
علاوه بر این به خاطر بستی که دارند، به خوبی نوزاد را می پوشانند و در برابر سرما محافظت می کنند. نکته ی قابل توجه در این پتو، وجود بست زیپی در قسمت جلوی کار و دکمه های فشاری است که در لبه ی بالایی و پایینی کار تعبیه شده است. می توانید از آن به صورت ساده برای خواباندن و استراحت نوزاد در تخت استفاده کنید؛ همچنین با بستن زیپ و دکمه های فشاری، آن را در حالت قنداق به کار بگیرید.برای شست و شو از دمای 30 درجه ی سانتی گراد آب استفاده کنید.
مشخصات محصول
 • جنس
  اکریلیک
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • رنگ
  سبز
 • سایر توضیحات
  دارای زیپ و دکمه، قابلیت قنداق شدن و دورپیچ نوزاد، دارای جعبه و ساک دستی
9 -

پتوی نوزاد بی بی گلد کد 044

پتوی نوزاد بی بی گلد کد 044
مشخصات محصول
 • جنس
  اکریلیک
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست، توسط ماشین لباس شویی
 • سایر توضیحات
  دارای زیپ و دکمه، قابلیت قنداق شدن و دورپیچ نوزاد، دارای جعبه و ساک دستی
10 -

پتو نوزادی ثمین مدل Flower

پتو نوزادی ثمین مدل Flower
روه ثمین samin group با استفاده از نخ flower ترک و ضدحساسیت baby، اقدام به طراحی و تولید پتوی نوزادی با استفاده از بافندگان مجرب و کارآزموده بصورت کاملا دستبافت نموده است، که علاوه بر کلیه مزایای یک پتوی مرغوب، رنگ بندیهای زیبا و گل های برجسته که در دوطرف پتو می باشند، این پتو را بصورت دو طرفه قابل استفاده نموده است و به مادران مشکلپسند در انتخاب پتو کمک می کند.
مشخصات محصول
 • جنس
  نخ ضد حساسیت ترک
 • وزن
  600 گرم
 • ابعاد
  95×95 سانتی متر
 • قابلیت استفاده
  دو رو
 • قابلیت شست و شو
  توسط دست
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت پتوی نوزاد چند است؟
قیمت انواع پتوی نوزاد به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پتو، وزن و ابعاد، نحوه شستشو، ضد حساسیت بودن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت پتو کودک در بازار از 50 هزار تومان تا 1 میلیون و نیم تومان می باشد.
بهترین جنس پتوی نوزادی چیست؟
پتو کودک و نوزاد در جنس ها و مدلهای مختلفی تولید می شوند مانند پتوهای سلولی پنبه ای، سلولی آکریلیکی، بامبو، پشمی، فلانل، مینکی و پتوهای میکروفایبری که بهترین جنس پتوی نوزاد نوع پنبه ای آن می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد