منو

راهنمای خرید میز کامپیوتر + معرفی بهترین و پرفروش ترین مدلها

این روزها که کامپیوتر جزو وسایل ضروری زندگی شده است. با توجه به افزایش استفاده افراد از کامپیوتر و لپ تاپ، نیاز به یک میز و صندلی کامپیوتر در هر خانه ای احساس می شود.

البته کامپیوتر را می توان بر روی هر میزی قرار داد اما بهتر است، از میز و صندلی های مخصوصی که متناسب با این کار طراحی و ساخته شده اند، استفاده کرد. زیرا میز و صندلی مخصوص کامپیوتر برای کاربرها ایمن تر هستند و از بروز مشکلات جسمی پیشگیری می کنند.

هنگام خرید میز کامپیوتر باید به نکات مهمی نظیر طراحی، جنس میز، ابعاد و ارتفاع میز و ... توجه کرد تا تجربه کاربری دلپذیری داشته باشید و در بلند مدت دچار آسیب های جسمانی نشوید. بنابراین حین خرید میز و صندلی کامپیوتر حتما مواردی را که در ادامه اشاره خواهیم کرد را مد نظر داشته باشید.

میز کامپیوتر

راهنمای خرید میز کامپیوتر

منظور از میز کامپیوتر و لپ تاپ چیست؟

در واقع منظور از میز یه سطح نسبتا بزرگ است که وسایل خود را می توانید بر روی آن قرار دهید. در قسمت زیرین این وسیله هم چهار پایه تعبیه شده است که سطح رویی میز بر روی آن سوار می شود.

اما منظور از میز کامپیوتر و لپ تاپ هم میزی است که به دلیل شکل ظاهری اش با میز تحریر و یا سایر میزها تفاوت دارد. علت این امر هم لوازم جانبی است که معمولا در کنار کامپیوتر قرار می گیرند، مانند: کیبورد، کیس، مانیتور، اسپیکر و. .. این موارد جزو متعلقات کامپیوتر محسوب می شوند، بنابراین در طراحی میز مخصوص آن هم باید این لوازم در نظر گرفته شوند.

در مورد میز لپ تاپ هم باید بگوییم که ظاهر آن چیزی شبیه به میز تحریر است، منتهی کوچک تر. به گونه ای که یک لپ تاپ به راحتی بر روی آن جای می گیرد. اندازه ی این میز نسبت به میز کامپیوتر هم کوچک تر است. چون لپ تاپ قابل حمل است و به راحتی جا به جا می شود اما سیستم کامپیوتر بزرگ تر می باشد. پس طبیعی است که میز این وسیله ی پرکاربرد از لپ تاپ بزرگتر است.

انواع میز کامپیوتر از نظر شکل و طراحی

میز مستطیلی

میز مستطیلی را هر کجای اتاق تان که بخواهید می توانید به راحتی بگذارید.

میز کامپیوتر مستطیل

عکس میز کامپیوتر مدل مستطیلی شکل

میز به شکل L

این میزها از معروف و محبوب های بازار هستند، این نوع میز را خیلی راحت می توانید در گوشه دیوار اتاق خانه تان قرار دهید. همچنین اگر هنگام کار با کامپیوتر لازم است کتاب یا دفتری کنارتان باشد، بدون دردسر می توانید آن را روی میز کنار میزکارتان قرار دهید و در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

میز L

میز به شکل U

میزهای U شکل بهترین میز برای کامپیوتر هستند چرا که با استفاده از آنها فضای بسیاری در دسترس خواهید داشت. میزهای یو شکل قفسه دار به تنهایی یک سیستم و یک دفتر یا اتاق کار تمام کمال هستند.

البته این نوع میز، فضای زیادی از اتاق را به خود اختصاص می دهد و به همین خاطر مناسب اتاق های بزرگ است. با وجود این نوع میز، علاوه بر راحتی، فضای اتاق تان هم به نظر زیبا و عالی خواهد آمد.

میز کامپیوتر یو شکل

عکس میز کامپیوتر مدل یو شکل

میز مناسب گوشه اتاق

این نوع میزها معمولا مناسب گوشه اتاق هستند. البته نشستن رو به دیوار ایده آل و جالب نیست؛ اما اگر اتاق بسیار کوچکی دارید، این میز مناسب تان است. با وجود کوچک بودن اتاق همچنان میزی خواهید داشت که کامپیوتر و لوازم مورد نیازتان در دسترس تان خواهد بود.

میز کامپیوتر دیواری

میز دیواری شکل خاصی دارد اما بیشتر آنها شبیه میزهای مستطیلی هستند با این تفاوت که به دیوار متصل می شوند. در واقع هر دیواری که در خانه تان بخواهید می توانید این میز را به آن متصل کنید و کامپیوتر را روی آن قرار دهید. میز دیواری پایه دار یا بدون پایه در بازار است که مطابق با نیازتان می توانید یک مدل از آن را تهیه کنید.

میز کامپیوتر دیواری

عکس میز کامپیوتر مدل دیواری چوبی

میز مدیریتی

میز مدیریتی قلمرویی وسیع برای کاربر است که در آن پادشاهی می کند. بیشتر مناسب مدیران هستند ابعاد و صفحه میز بسیار بزرگ و تعداد فراوانی کشو، فضای ذخیره سازی و قفسه دارد تا مدیر به راحتی به کارهای خود رسیدگی کند.

صفحه میز آن و در شکل های مستطیل، L شکل و U شکل طراحی می شود. فضای زیادی را اشغال می کند. در انتخاب این میز حتما باید به دکوراسیون فضا توجه کرد تا رنگ و ظاهر آن موجب ایجاد خستگی در مدیر نشود.

ابعاد استاندارد میز کامپیوتر

ارتفاع میز کامپیوتر

ارتفاع میز کامپیوتر هم بسیار مهم است. ارتفاع میز باید با قدتان متناسب باشد، حتی اگر خواستید پاهایتان را روی هم قرار دهید به اندازه کافی جا باشد. همچنین دست تان باید به راحتی قرار بگیرد و آرنج تان تقریبا زاویه ۹۰ درجه بسازد.

در صورتی که ارتفاع میز استاندارد نباشد به مرور زمان آسیب جبران ناپذیری به بدنتان وارد خواهد شد. ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر از نظر اصول ارگونومیک ۷۶ سانتی متر است؛ البته این عدد بسته به قد شما، می تواند از ۷۰ تا ۷۶ سانتی متر متغیر باشد.

ابعاد میز کامپیوتر

ابعاد و ارتفاع میز کامپیوتر باید متناسب با قد شما باشد

عرض یا عمق میز

کمتر کسی به عرض میز کامپیوتر اهمیت می دهد، اما اگر قد بلند باشید و بخواهید میزتان را مقابل دیوار بگذارید، عرض کم میز آزارتان خواهد داد. در این حالت مجبور می شوید پاهایتان را کمی جمع کنید. اما عرض مناسب میز، پاهایتان را در بهترین حالت قرار می دهد.

عرض میز باید حداقل ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر باشد. البته اگر میز را مقابل دیوار نمی گذارید یا جلوی میز بدنه ندارد و فقط دو بدنه کناری دارد و می توانید پایتان را به راحتی دراز کرده و دیگر نگران بزرگ یا کوچک بودن عرض میز نباشید.

با این حال میزی بخرید که عرض یا عمق آن به اندازه کافی باشد تا هر جور که مایلید آن را در اتاق قرار دهید.

ابعاد سطح میز

موقع خرید میز کامپیوتر، حتی اگر فضای اتاق تان کوچک است، میزی بخرید که سطح رویه آن تا جایی که امکان دارد بزرگ باشد. سطح رویه جادار میز موجب راحتی کارتان با کامپیوتر می شود.

در ضمن اگر بیش از یک صفحه نمایشگر کامپیوتر داشته باشید، به اندازه کافی برای نمایشگر دوم روی میز جا خواهید داشت. همچنین روی میز کامپیوتر فضای کافی برای صفحه کلید و وسایل مورد نیاز دیگرتان، مانند کتاب، کاغذ، خودکار و موارد دیگر هم خواهید داشت.

جنس میز کامپیوتر

جنس و مواد به کار رفته در تولید میز کامپیوتر معیار بسیار مهمی است که قبل از خرید کامپیوتر باید به آن توجه کنید. در واقع جنس میز کامپیوتر به طور مستقیم روی قیمت، وزن و ظاهر میز اثر می گذارد.

میز کامپیوتر چوبی

در تولید بیشتر میزها از چوب معمولی، چوب صنعتی، نئوپان، نئوپان لمینت شده، شیشه و فلز استفاده می شود. اگر از نظر بودجه در مضیقه نیستید، بهتر است میزی بخرید که از چوب خالص تولید شده باشد. میز های فلزی یا نئوپان نسبتا ارزان هستند.

اگر می خواهید میز کامپیوترتان مدت طولانی سالم بماند، بنابراین از جنس چوب محکم بخرید و هرگز به سراغ نئوپان نروید. البته چوب، از همه گران تر و سنگین تر است اما قوی ترین و محکم ترین هم است. در ضمن چوب هرگز از مد نمی افتد و اگر دوست داشته باشید می توانید از انواع میزهایی که روی آنها طرح های زیبایی کنده کاری شده است، تهیه کنید.

میز کامپیوتر چوبی

عکس میز کامپیوتر چوبی بسیار شیک و زیبا

اما چوب در برابر لکه، خش و آب بسیار آسیب پذیر است. این موارد به مرور زمان می توانند از ظاهر زیبای آن بکاهند.

میز کامپیوتر شیشه ای

میز کامپیوتر شیشه ای هم در بازار وجود دارد که در طرح ها متنوعی تولید می شود. قیمت میزهای شیشه ای معمولا ارزان تر از چوب هستند و می توانید با هزینه ای بسیار کمتر از چوب، میزی عالی و کارآمد بخرید. این نوع میزها هم مانند میزهای چوبی ظاهری زیبا و شیک دارند و فضا را از نظر بصری بزرگتر نشان می دهند و شما می توانید آنها را با دکوراسیون اتاق تان هماهنگ کنید.

میز شیشه ای ال شکل

مزیت دیگر میز شیشه ای این است که راحت و بدون دردسر تمیز می شود و لکه های ایجادشده احتمالی روی آن، خیلی زود پاک می شوند. اما از معایب میزهای شیشه ای، شکننده بودن آنهاست و دایم باید مراقب باشید، جسمی سخت به آن برخورد نکند. در غیر اینصورت زود می شکند.

ایراد دیگر میزهای شیشه ای این است که تمام سیم هایی که به کامپیوترتان متصل هستند، از زیر میز کاملا مشخص اند. بنابراین اگر احساس می کنید، نمی توانید این شلوغی ها را تحمل کنید، میز شیشه ای مناسب تان نیست.

ایراد دیگر میزهای شیشه ای، سنگینی بسیار زیاد آنهاست. در واقع هر دو میزهای چوبی و شیشه ای سنگین هستند و آنها را نمی توان راحت جابه جا کرد.

میز کامپیوتر فلزی

نگهداری و تمیز کردن میزهای فلزی راحت است و می توانید حتی با یک پارچه نمدار میز را کاملا تمیز کنید. در ضمن میزهای فلزی از میزهای چوبی یا شیشه ای سبک تر هستند و در صورت لزوم می توانید آنها را راحت تر از میزهای دیگر حرکت دهید و به مکانی جدید منتقل کنید.

مزیت دیگر میزهای فلزی این است که در شکل و پرداخت های متنوع تولید و به راحتی با هر دکوراسیونی سازگار می شوند. همچنین میز فلزی مانند چوب به مرور دچار فرسودگی نمی شود و مانند شیشه نمی شکند. از طرفی چنانچه میزهای فلزی صدمه ببینند یا دچار خراش بشوند، تعمیر کردن آنها مشکل است.

موضوع دیگر هم حرارت است. اگر میز فلزی کنار پنجره اتاق زیر نور خورشید قرار داشته باشد، به سرعت داغ می شود و گرمای خورشید را به تمام وسایل روی میز منتقل می کند. در نتیجه نشستن پشت آن سخت و عذاب آور می شود.

میز کامپیوتر فلزی

عکس میز کامپیوتری فلزی جمع و جور

میز کامپیوتر ام دی اف (MDF)

این میز کامپیوتر ارزان تر و سبک وزن تر از سایر میزها است. بدون دردسر و زحمت جابجا و حمل می شود. طرفداران زیادی دارد و در برابر فشار، ضربه و حرارت مقاوم است.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید میز کامپیوتر

انتخاب نوع

اولین اقدام برای خرید میز کامپیوتر توجه به نوع آن است که برای این منظور ما در بخش قبلی از همین مطلب شما را با انواع مختلفی از آن ها آشنا کردیم. حال این شما هستید که باید با در نظر گرفتن بودجه و هم چنین بزرگی و کوچکی فضایی که قرار است از میز کامپیوترتان در آن استفاده کنید، بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

اندازه و وزن میز

مورد دوم در انتخاب میز کامپیوتر مربوط به اندازه و وزن آن می شود. در زمینه اندازه میز بایستی به ارتفاع کلی میز و هم چنین طول و عرض آن نیز توجه لازم را داشته باشید.

اگر میز شما از ارتفاع ثابتی برخوردار است، حتماً برای راحتی خود در استفاده از آن به سراغ خرید صندلی کامپیوتر با قابلیت تنظیم اندازه آن بروید. از طرفی نسبت به پهنا و طول صفحه میزتان نیز بی توجه نباشید اگر از مانیتور بزرگ و یا وسایل جورواجوری بر روی میزتان استفاده می کنید حتما به سراغ خرید میزهایی با صفحات رویی بزرگ برای خود باشید.

در خصوص وزن نیز مینینیم توصیه می کند نه به سراغ میزهای خیلی سنگین بروید که جا به جایی آن برایتان دردسرساز باشد و نه هدف خریدتان میزهای سبک باشد که از قابلیت استحکام کمی برخوردارند.

جنس میز

جنس میز کامپیوتر از جمله فاکتورهای مهم و تاثیرگذار هم بر روی وزن میز و هم بر روی قیمت آن است، با این حال یادتان باشد عمده میزهای کامپیوتر از انواع و اقسام چوب ها و خصوصا MDF ساخته می شوند.

علاوه بر توجه به جنس میز توصیه می کنیم به جنس روکش آن نیز عنایت لازم را داشته باشید. بهتر است به دلیل استفاده روزانه اغلب کاربران کامپیوتری از میزهای خود، جنس میز یا روکش آن ضد آب و ضد خط و خش باشد. در قسمت های قبلی توضیحات کامل تری در این مورد داده ایم.

خرید میز کامپیوتر

عکس جدیدترین مدلهای میز کامپیوتری مدرن و شیک

نوع و جنس پایه

مورد دیگری که در انتخاب و خرید میز کامپیوتر باید به آن دقت کنید، نوع و جنس پایه در نظر گرفته شده برای میزتان است. برخی از میزها دارای پایه هایی ثابت و برخی دیگر دارای پایه هایی متحرک با قابلیت قفل پذیری جهت جلوگیری از حرکت میز بر روی سطوح هستند.

انتخاب در این خصوص برعهده خودتان است با این حال مینینیم توصیه می کند که حتما بایستی پایه میز از جنس مرغوب و باکیفیتی برخوردار باشد تا بتواند وزن سیستم و نیروی کاری شما را بر روی خود به خوبی تحمل کند.

فضای بیشتر

فاکتور مهم بعدی که باید به آن توجه کنید مربوط به فضای بیشتر تعبیه شده بر روی میزتان است. این فضا می تواند به صورت کشو و یا کمدی برای قرار دادن نوشت افزارهایتان باشد و یا اصلا یک کتابخانه و محفظه ای برای قرار دادن پرینتر، اسکنر و دیگر لوازمی از این قبیل برایتان به حساب آید.

فراموش نکنید که جا دار بودن میزهای کامپیوتر خصوصا برای کسانی که از دسته کاربران پروپاقرص آن به حساب می آیند و ساعات زیادی از عمر خود را به صورت نشسته پای این مدل از میزها سپری می کنند، بسیار اهمیت دارد.

در صورتی که میز انتخابی تان از وسعت مناسبی برخوردار باشد، می توانید قطعات مختلف کامپیوتری خود را با فاصله ای خوب از هم قرار دهید تا گردش هوا به خوبی برقرار شود و سیستمتان نیز کارایی بهتری داشته باشد.

راحتی در استفاده

توصیه می کنیم در صورت خرید فیزیکی یک میز کامپیوتر حتما پشت آن بنشینید و یا در صورت خرید اینترنتی کالای مورد نیازتان به نظر دیگر خریداران آن محصول نیز توجه کافی را داشته باشید.

فراموش نکنید که ناراحتی در حین استفاده از میزهای کامپیوتر، میز ناهارخوری و میز تحریر می تواند در دراز مدت سبب ایجاد مشکلات جبران ناپذیری برایتان شود. پس حتما به ابعاد میز و طراحی مناسب آن برای قرار دادن دست ها و پاهایتان بدون برخورد آن ها به سیم های برق موجود در زیر میز دقت لازم را مبذول نمایید.

بهترین مدل های میز کامپیوتر

قیمت میز کامپیوتر

قیمت میز کامپیوتر با در نظر داشتن تمامی موارد فوق تعیین می شود و بهتر است شما پیش از وارد شدن به بازار فروش این قبیل از محصولات ابتدا میزان بودجه خود را مشخص کنید تا به صورت خودکار انتخاب هایتان محدود شده و سپس از میان آن ها بهترین را برای خود برگزینید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید صندلی کامپیوتر

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع میز کامپیوتر چند است؟
قیمت انواع میز کامپیوتر به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس میز، ابعاد و اندازه میز، تعداد کشو، جا دار بودن، نوع طراحی و کیفیت ساخت و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع میز کامپیوتر از 200 هزار تومان تا 19 میلیون تومان می باشد.
میز کامپیوتر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
یکی میز کامپیوتر خوب علاوه بر داشتن جنس خوب باید از نظر ارتفاع استاندارد باشد، عرض و عمق متناسبی داشته باشد، جادار باشد، هنگام استفاده از آن راحت باشد و در نهایت قیمت مناسب و ارزانی داشته باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/08
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل F-104
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل F-104
میز کامپیوتر mdf مدل فایلینگ
میز کامپیوتر mdf مدل فایلینگ
میز کامپیوتر برند انتخاب اول چنس چوبی سایز کوچک
میز کامپیوتر برند انتخاب اول چنس چوبی سایز کوچک
میز کامپیوتر چوبی کشو دار و کمد دار
میز کامپیوتر چوبی کشو دار و کمد دار
میز کامپیوتر چوبی طرح ال مدل CHC-003
میز کامپیوتر چوبی طرح ال مدل CHC-003
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل 1452
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل 1452
میز کامپیوتر ام دی اف با کتابخانه کناری
میز کامپیوتر ام دی اف با کتابخانه کناری
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل Vordern
میز کامپیوتر چوب و فلز مدل Vordern
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد