منو

انواع مژه مصنوعی و ویژگی آنها + کدام مژه مصنوعی بهتر است؟

چشم ها نقش بسیار زیادی را در زیبایی صورت دارند. اگر می خواهید چشمان شما از جذابیت بیشتری برخوردار شود و زیبایی صورتتان را دو چندان نماید باید از لوازم آرایشی همچون مژه مصنوعی استفاده نمایید. این قبیل از مژه ها که امروزه با هر موی طبیعی و مصنوعی تولید شده اند این امکان را به شما خانم های عزیز می دهند که بدون هیچ بهانه ای مشکل کم پشت بودن مژه های خود را برطرف نمایید.

اگر می خواهید درباره مژه های مصنوعی که به اکستنشن مژه هم گفته می شوند اطلاعات کاملی کسب کنید، در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

راهنمای نصب مژه

عکس گذاشتن مژه مصنوعی روی پلک چشم

انواع مژه مصنوعی

مژه تکی یا دانه ای

این مژه مناسب افرادی است که مژه های واقعی آنها به طور طبیعی مرتب، پرپشت و بلند است و فقط می خواهند به طول مژه های خود اضافه کنند. با این حال می توانید از مژه تکی یا دانه ای استفاده کرده و آن را به جز در گوشه های خارجی چشم در برخی از قسمت های دلخواه چشم نیز استفاده کنید تا حالت پرپشت تری به خود بگیرد. نصب مژه تکی کمی زمان بر است و چسباندن آن به خط چشم طول می کشد.

مژه مصنوعی تکی

اکستنشن مژه مصنوعی تکی بر روی پلک چشم

مژه نواری یا استریپ

مژه نواری که به آن مژه یکسره نیز گفته می شود در مدل ها، شکل ها و رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شود. مژه استریپ در دو نوع متفاوت در بازار وجود دارد. در نوع معمولی آن مژه ها روی نوار مشکی و نسبتا ضخیم قرار گرفته اند.

اگر برای آرایش چشم از خط چشم های مشکی استفاده می کنید استفاده از مژه نواری توصیه می شود. با این حال استفاده از این مدل مژه قدری چشم ها را غیرطبیعی نشان می دهد. در نوع دیگر مژه نواری، مژه ها روی نوارهای نامرئی چیده شده اند. این ویژگی موجب طبیعی دیده شدن چشم ها می شود. مژه نواری را می توانید بر اساس اندازه در دو مدل کامل و نیمه خریداری کنید.

  • مژه مصنوعی نواری کامل : مدل نواری کامل، رایج ترین نوع مژه است که می توانید انواع متفاوت آن را در بازار پیدا کنید. چسباندن این مژه نسبت به مدل شاخه ای راحت تر بوده و نیازمند مهارت کمتری است و البته قدری پلک ها را سنگین می کند.
  • مژه مصنوعی نواری نیمه : این مژه ها که به آنها مژه دو سوم نیز گفته می شود، توجه بیشتری را به سمت گوشه های خارجی چشم جلب می کند و چشم ها را گیرا و کشیده جلوه می دهد. مژه نیمه به چشم های گرد و نزدیک به هم تعادل می بخشد.

عکس مژه نواری

عکس مژه مصنوعی نواری یا استریپ

مژه مصنوعی پلک پایین

این مژه ها به اندازه مژه های پلک بالا محبوب نیستند، اما برای ایجاد ظاهری یک دست و کم کردن اختلاف حجم مژه های بالا و پایین می توانید از مژه پلک پایین برای حجم دادن به موهای خط پایین چشم استفاده کنید، البته اگر مایل به استفاده از ریمل نیستید.

مژه مصنوعی دسته ای یا خوشه ای

این مژه های مصنوعی بین دانه ای و نواری هستند. به این صورت که یک دسته مژه روی یک تکه نوار کوچک نصب شده است که آن را روی خط چشمتان می چسبانید. برخلاف نواری ها که اگر آنها را درست نچسبانید گوشه هایشان بلند می شود، این مژه های مصنوعی صاف و تمیز روی چشم قرار می گیرند.

مزه مصنوعی دسته ای یا خوشه ای

عکس مژه مصنوعی دسته ای یا خوشه ای

اگر باید سریع آماده شوید و هنوز مهارت کافی در چسباندن مژه های نواری ندارید، این مژه های دسته ای کمک بزرگی برایتان خواهند بود زیرا چسباندن آنها واقعا آسان تر است. اگر می خواهید چشم هایی گربه ای و کشیده داشته باشید، مژه مصنوعی دسته ای را در انتهای گوشه چشم اضافه کنید.

مژه مگنتی یا مغناطیسی

مژه مگنتی به آهنرباهای بسیار کوچکی مجهز است که عملا دیده نمی شوند و در میان مژه های فرد قرار می گیرند. بسته به نوع مژه ای که خریداری می کنید ممکن است دارای تعداد آهنرباها متفاوت باشد اما در بیشتر مواقع مژه های آهنربایی دارای ۳ تا ۴ آهنربا به ازای هر پلک هستند.

مژه مصنوعی سه بعدی و مگنتی

مژه مصنوعی سه بعدی

این نوع مژه یکی از انواع مژه مصنوعی می باشد که طرفدار زیادی هم دارد. اگر می خواهید مژه هایتان پرپشت و حالت دار باشد، انتخاب این نوع مژه بهترین گزینه است. یکی از ویژگی های خوب مژه سه بعدی، طبیعی بودن آن می باشد. در مژه مصنوعی سه بعدی از تارهای بسیار نازک و انعطاف پذیر استفاده می کنند. اگرچه این مژه ها ظاهر خیلی پرپشت تری دارند، اما به قدری طبیعی هستند که تشخیص دادن مصنوعی بودن مژه ها کمی سخت خواهد شد.

تارهای مژه مصنوعی سه بعدی از مواد مختلفی ساخته شده است. هر چه تارهای استفاده شده برای ساخت مژه مصنوعی سه بعدی از مو طبیعی باشه، ظاهر خیلی بهتر و زیباتری رو برای مژه ها ایجاد میکنه. الیاف مصنوعی، تارهای ابریشمی، مو روباه و سمور از جمله مواردی هستند که در ساخت مژه مصنوعی سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند.

لازمه بدونید که هرچه تارهای به کار رفته در ساخت این مژه های مصنوعی طبیعی تر باشه، قیمت بالاتری هم داره و مژه هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند، قیمت پایین تری داشته و ممکنه ظاهر خیلی طبیعی هم برای مژه ها ایجاد نکنند.

نحوه گذاشتن انواع مژه مصنوعی سه بعدی

  • قبل از نصب مژه سه بعدی مژه های خود را با یک پاک کننده دو فاز آرایش پاک کنید.
  • برای چسباندن مژه سه بعدی حتما باید مژه هایتان خشک باشد.
  • مژه مصنوعی را به آرامی از جعبه خارج کنید و روی پلک خود بگذارید آن را اندازه بزنید، اگر زیادی بلند بود اضافه آن کوتاه کنید.
  • مقداری از چسب مژه را پشت دست مخالفتان بزنید و مژه سه بعدی را به آرامی روی این چسب ها بمالید اندکی صبر کنید و مژه مصنوعی را روی مژه طبیعی قرار دهید.

عکس مژه مصنوعی سه بعدی

عکس مژه مصنوعی سه بعدی

مژه های مصنوعی چهار بعدی و پنج بعدی

به تازگی مژه های چهار بعدی، پنج بعدی و ... هم وارد بازار شده اند که نسبت به مژه سه بعدی پرپشت تر می باشند.

مژه های مصنوعی های چهار بعدی و پنج بعدی هم به ترتیب خیلی پرپشت تر و بلندتر هستند و ظاهر چشمگیر و خیره کننده ای رو برای مژه ها به وجود میارن. این نوع از مژه مصنوعی ها، فوق العاده متراکم تر از سایر مدل ها هستند و معمولا برای عکاسی و فیلمبرداری مورد استفاده قرار می گیرند.

دقت داشته باشید افرادی که به طور طبیعی مژه های بلند و پرپشت دارند، باید در انتخاب و استفاده از این نوع مژه مصنوعی ها احتیاط داشته باشند، زیرا وزن خیلی زیادی رو به مژه ها وارد می کنند و ممکن است باعث آسیب دیدن مژه های طبیعی اصلیتان بشود.

معایب مژه مصنوعی

مژه مصنوعی که به آن اکستنشن مژه نیز گفته میشود با اینکه در بسیاری از میکاپ ها استفاده می شود و باعث زیبا تر شدن حالت چشمان می گردد اما ممکن است دارای معایبی نیز باشد. مژه مصنوعی دارای چسبی است که باید توسط آن به مژه چشم وصل گردد. گاهی این موضوع پیش می آید که چسب حساسیت ایجاد می نماید و فرد دچار مشکل می گردد. آبریزش چشم ها یکی از عوارض این حساسیت است که می تواند باعث خراب شدن کل آرایش گردد.

از دیگر معایب این وسیله آرایشی سخت بودن نصب آن است. در اکثر مواقع فرد باید مهارت لازم را برای نصب مژه مصنوعی پیدا کند و بعد اقدام به گذاشتن مژه نماید. در صورتی که مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است ظاهر بسیار نا مناسبی به چهره بدهد.

چه مژه ای برای چه چشمی مناسب است؟

چشم ریز : افرادی که چشم های ریز و کوچکی دارند بهتر است مژه هایی را انتخاب کنند که زیاد جلب توجه نکند. مژه های خیلی پر و بلند، باعث کوچک تر دیده شدن و جلوه نامناسب چشم ها می شود.

چشم درشت : افرادی که چشم های درشتی دارند می توانند با استفاده از مژه های بلند بر گیرایی چشم های خود بیفزایند. اگر چشم های درشت و گردی دارید و قسمت سفیدی چشم هم از بالای عنبیه و هم از پایین عنبیه دیده می شود بهتر است از مژه هایی استفاده کنید که طول بیشتری دارند و همچنین قسمت مرکزی مژه ها دارای قوس و تراکم زیادی است.

انواع مختلف مژه برای حالت های چشم

چه نوع مژه مصنوعی برای چشم های شما مناسب است؟

چشم پف دار : برای چشم های پف کرده یا پلک افتاده بهتر است مژه مصنوعی را انتخاب کنید که قسمت مرکزی مژه پرتر و طولانی تر باشد به طوری که پلک را بپوشاند.

چشم بادامی : خوشبختانه افرادی که چشم بادامی دارند می توانند از انواع مختلف مژه استفاده کنند.

چشم کشیده : اگر چشمانی کشیده دارید، از مژه هایی استفاده کنید که در وسط پرپشت تر و بلندتر بوده و در دو طرف کوتاه تر باشند. این نوع مژه ها چشمانتان را عمیق تر و گردتر نشان می دهند.

چشم گرد : اگر چشم های گردی دارید بهتر است از مژه های مصنوعی گوشه دار یا باله شکل استفاده کنید تا چشم ها ظاهری گربه ای و کشیده بگیرند.

پیشنهاد مطالعه » انواع تقویت کننده مژه

نکات مهم هنگام خرید مژه مصنوعی

انتخاب نوع مژه

اولین نکته در خصوص خرید مژه مصنوعی توجه به نوع آن دارد. برای این منظور توصیه می کنیم به مطالعه بخش قبلی از همین مطلب بپردازید. ما به خوبی برایتان ذکر کرده ایم که هر نوع از این قبیل محصولات آرایشی چه مزایا و معایبی در هنگام تصب و استفاده برایتان دارند.

جنس طبیعی یا مصنوعی

نکته دوم برای انتخاب مژه مصنوعی توجه به جنس طبیعی یا مصنوعی آن دارد. حقیقتش را بخواهید درصد بالایی از مژه های موجود در بازار از مواد مصنوعی طراحی و تولید شده اند.

با این حال اما می توان با کمی گشت و گذار بیشتر در بازار با مدل های طبیعی از آنان نیر مواجه شد. یادتان باشد که استفاده از هر دو نوع مژه طبیعی یا مصنوعی می تواند زیبایی صورت شما را دو چندان نماید به شرط اینکه حالت مژه انتخابی شما بیش از حد فر نداشته باشد!

شکل ظاهری مژه ها

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید مژه مصنوعی توجه به شکل ظاهری آن می باشد که این مورد فارغ از دسته بندی نوعی این مدل از لوازم آرایشی است. یعنی شما باید خودتان مشخص کنید که با توجه به حجم موی صورت خود و حالت چشم هایتان نیاز به خرید چه نوع مژه ای با چه شکلی برای خود پیدا کرده اید.

در این خصوص بد نیست بدانید که شکل مژه ها به دسته های پُر پشت، کوتاه، بلند و همچنین ترکیبی تقسیم بندی می شود.

بهترین مدل های مژه مصنوعی

تناسب با فرم چشم

نکته دیگری که حتما در هنگام انتخاب یک مژه مصنوعی باید به آن توجه کنید، تناسب آن با فرم چشم هایتان می باشد. برای این منظور توصیه می کنیم خیلی خوب به فرم چشم های خود در صورتتان توجه نمایید.

سپس با توجه به اینکه چشم هایتان بادامی، فرو رفته، بیرون زده، پلک افتاده و یا تک پلکی است بهترین مدل را برای خود انتخاب نمایید. مثلا برای چشم های ریز و فرو رفته در زیر استخوان ابرو بهترین گزینه استفاده از مژه های بلند خصوصا در قسمت های میانی آن می باشد. توصیه می کنیم اگر از این موضوع خیلی سر در نمی آورید با یک فرد مجرب در این عرصه مشورت نمایید.

رنگ مژه مصنوعی

حقیقتش را بخواهید طبعا شما باید در بازار به دنبال خرید مژه مصنوعی در رنگ مشکی برای خود باشید تا به خوبی ظاهر طبیعی صورتتان را حفظ کنید. اما با این حال اگر از جمله افرادی هستید که رنگ موهایتان روشن است، استفاده از مژه مصنوعی هایی در رنگ قهوه ای نیز برایتان بلا مانع است!

با این حال اما یادتان باشد که امروزه مژه های مصنوعی از تنوع رنگی بسیار زیادی برخوردار هستند که خب همچون مدل های فانتزی بیشتر از رنگ های دیگر آن نظیر آبی، سبز، قرمز، شرابی و ... برای مهمانی ها و دیزاین چشم ها برای اجراهای هنری استفاده می شود.

قیمت مژه مصنوعی

قیمت مژه مصنوعی با در داشتن تمامی موارد گفته شده در این مطلب مشخص می شود. با این حال یادتان باشد که اصل بودن مژه ها با توجه به نزدیکی بیش از حد آنان به چشم ها خیلی در سلامت چشمان شما موثر است. پس همواره لوازم آرایشی خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید و سعی کنید به دنبال مدل هایی برای خود باشید که زیبایی را دو دستی تقدیم صورت شما می نمایند.

خرید اینترنتی انواع مژه مصنوعی

نحوه قرار دادن مژه مصنوعی روی پلک چشم

کاشت مژه بهتر است یا مژه مصنوعی

به تازگی بازار کاشت مژه بین خانم ها بسیار گرم شده است و کمتر از پلک مصنوعی استفاده می گردد. باید توجه داشت که عوارض کاشت مژه بسیار بیشتر و خطرناک تر از پلک مصنوعی می باشد زیرا کاشت مژه هفته ها روی چشم باقی می ماند و در مواقعی باعث ریزش مژه ها می گردد.

این وسیله را می تواند برای یک روز و یا چند ساعت روی مژه های خود نصب نمود و بعدا به راحتی آن را از مژه جدا نمود. شما می توانید با توجه به شکل و فرم چشمان خود مژه های مناسب را پیدا کنید.

نکاتی مهم در استفاده از مژه مصنوعی

در وهله اول یادتان باشد که هیچوقت نباید از مژه مصنوعی استفاده شده توسط شخصی دیگر بر روی چشمان خود استفاده نمایید. همچنین یادتان باشد که پیش از چسب زدن به نوار انتهایی مژه ها آن را به خوبی تمیز کنید تا هیچ آلودگی بر روی سطح آن وجود نداشته باشد.

در صورت چسبیده شدن محکم مژه ها به خط چشم و دشوار شدن جداسازی آن کمی روغن به نوک انگشتان خود زده و به آرامی شروع به مالیدن گوشه های چشمتان کنید و سپس به آرامی مژه را جدا نمایید.

یادتان باشد بافت دور چشم بسیار حساس است و نباید بیخود و بی جهت سبب تحریک و وارد شدن آسیب به آن شوید و نکته آخر اینکه هرگز با مژه های مصنوعی خود به تخت خواب نروید و قبل از خوابیدن خود حتما آن را از روی چشمانتان جدا سازید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت مژه مصنوعی چند است؟
قیمت انواع مژه های مصنوعی از 15 هزار تومان تا 3 میلیون تومان می باشد و به عوامل همچون برند شرکت تولید کننده، کشور سازنده، نوع مژه، جنس، کیفیت ساخت، تعداد پلک ها، نحوه چسباندن و ... بستگی دارد.
آیا استفاده از مژه مصنوعی می تواند مضرر باشد؟
بله، مژه مصنوعی دارای چسبی است که باید توسط آن به مژه چشم وصل گردد. گاهی این چسب حساسیت ایجاد می نماید و فرد دچار مشکل می گردد. آبریزش چشم ها یکی از عوارض این حساسیت است که می تواند باعث خراب شدن کل آرایش گردد. از دیگر معایب این وسیله آرایشی سخت بودن نصب آن است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/15
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
مژه مصنوعی دی اند دی مدل T03
مژه مصنوعی دی اند دی مدل T03
مژه مصنوعی استودیو میکاپ شماره SFL-07
مژه مصنوعی استودیو میکاپ شماره SFL-07
مژه مصنوعی آرت دکو مدل 65 شماره 30
مژه مصنوعی آرت دکو مدل 65 شماره 30
مژه مصنوعی فیشیر مدل مگنتی کد 018
مژه مصنوعی فیشیر مدل مگنتی کد 018
مژه مصنوعی هالیوود مدل 715
مژه مصنوعی هالیوود مدل 715
مژه مصنوعی رویال سکرت کد A06
مژه مصنوعی رویال سکرت کد A06
مژه مصنوعی سه بعدی جویل کد 46
مژه مصنوعی سه بعدی جویل کد 46
مژه مصنوعی مکس فکتور مدل MEDIUM
مژه مصنوعی مکس فکتور مدل MEDIUM
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد