منو

لیست بهترین مدلهای ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی جدید

ماشین بازی کنترلی مدل آبی خاکی Amphibious Stunt Car
ماشین بازی کنترلی مدل آبی خاکی Amphibious Stunt Car
ماشین کنترلی مدل دودزا اسپرت
ماشین کنترلی مدل دودزا اسپرت
ماشین بازی کنترلی اسپرت مدل بوگاتی پدال دار طرح شیرون
ماشین بازی کنترلی اسپرت مدل بوگاتی پدال دار طرح شیرون
ماشین بازی کنترلی طرح بتمن مدل فانتزی
ماشین بازی کنترلی طرح بتمن مدل فانتزی
ماشین بازی کنترلی مدل سرعتی
ماشین بازی کنترلی مدل سرعتی
ماشین بازی کنترلی مدل جیپ کد mn90
ماشین بازی کنترلی مدل جیپ کد mn90
ماشین بازی کنترلی مدل Truck کد 689
ماشین بازی کنترلی مدل Truck کد 689
ماشین بازی کنترلی طرح آفرود مدل Climbing King
ماشین بازی کنترلی طرح آفرود مدل Climbing King
ماشین بازی کنترلی مسابقه ای مدل لامبورگینی کد L1
ماشین بازی کنترلی مسابقه ای مدل لامبورگینی کد L1
ماشین بازی کنترلی دیوانه مدل Tornado
ماشین بازی کنترلی دیوانه مدل Tornado
ماشین کنترلی مدل Famous Car لندروور
ماشین کنترلی مدل Famous Car لندروور
ماشین بازی کنترلی مدل بی ام و
ماشین بازی کنترلی مدل بی ام و

اسباب بازی همیشه و برای همه سنین جذابیت های خاص خود را دارند. یکی از بهترین اسباب بازی های هیجانی ماشین کنترلی است. ماشین کنترلی جزو جذاب ترین اسباب بازی های کودکان میباشد و امروزه با توجه به درخواست زیاد کاربران برای خرید ماشین کنترلی، برند های زیادی اقدام به تولید ماشین کنترلی کرده اند.

از این جهت انتخاب یک ماشین کنترلی باکیفیت کار دشواری می باشد. اما اصلا نگران نباشید طوطی کالا قصد دارد در این مقاله هر چیزی که قبل از خرید و انتخاب ماشین های کنترلی باید بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، پس در ادامه همراه ما باشید.

ماشین کنترلی

راهنمای خرید ماشین کنترلی اسباب بازی و مسابقه ای

ماشین کنترلی چیست؟

ماشین های کنترلی یا ماشین های کنترل از راه دور در اصل ابزاری برای مسابقات رالی کودکان و بزرگسالان در خارج از کشور و داخل می باشند. اما با توجه به جذابیت و قابلیت هیجانی بسیار زیادشان به عنوان اسباب بازی و ابزار سرگرمی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع ماشین کنترلی بر اساس منبع تغذیه

1 - ماشین کنترلی بنزینی و یا سوختی

ماشین های کنترلی بنزینی مانند اسمشان با استفاده از بنزین و نیترو کار میکنند و به دلیل صدای طبیعی و قدرت بسیار زیادی که دارند اغلب برای جاده های خاکی و آفرود ماشین های اسباب بازی مورد استفاده قرار میگیرند. لازم به ذکر است ماشین های کنترلی سوختی و بنزینی دارای قیمت بیشتری نسبت به نوع الکتریکی میباشند.

ماشین های کنترلی سوختی برای کسانی مناسب است که علاقه زیادی به ماشین ها رالی دارند. این ماشین ها قدرت و سرعت بیشتری از ماشین های الکترونیکی دارند. مزیت های ماشین های سوختی را در زیر مشاهده می کنید:

 • ماشین های سوختی به دلیل استفاده از بنزین یا نیترو، در تمام طول مدت رانندگی قدرت یکسانی دارند. معمولاً در مسیرهای طولانی نیز قدرت ماشین دچار افت نمی شود.
 • این ماشین ها برای علاقه مندان به رالی، به دلیل صدای زیادی موتور و دود واقعی حس شرکت در یک رالی را منتقل می کنند.
 • گیربکس و کمک فنرهای قدرتمند بر توان ماشین های سوختی می افزاید.

تنها عیب عمده ماشین های سوختی استهلاک و قیمت بالای آن هاست البته می توانید به خرید ماشین کنترلی سوختی ارزان نیز بپردازید، اما شاید کارایی لازم را شاهد نباشید.

ماشین کنترل از راه دور

انواع ماشین کنترلی اسباب بازی بنزینی و شارژی قوی

2 - ماشین کنترلی الکتریکی

ماشین های کنترلی الکتریکی مانند اسمشان با استفاده از قدرت الکتریسیته و برق کار میکنند، به عبارتی باتری این ماشین ها توسط برق شارژ شده و تا زمانی که شارژ دارند می شود از آنها استفاده کرد. باتری های ماشین کنترلی خود به دو دسته پلیمری و لیتیوم تقسیم می شوند.

ماشین های الکتریکی دارای صدای کمتری نسبت به نوع بنزینی بوده و همچنین دارای استهلاک کمتری نیز میباشند. این ماشین های اغلب برای بازی در محیط خانه و جاده های صاف مورد استفاده قرار میگیرند. لازم به ذکر است ماشین های کنترلی الکتریکی دارای قیمت کمتری نسبت به نوع بنزینی میباشند.

مزیت اصلی ماشین های الکترونیکی سهولت استفاده از آن هاست. این ماشین ها صرفاً به یک یا دو باتری برای حرکت نیاز دارند. سایر مزایای ماشین های کنترلی الکترونیکی را فهرست وار بررسی می کنیم:

 • هزینه نگهداری این ماشین ها به دلیل استفاده از باتری بسیار پایین است.
 • ماشین های الکتریکی بازدهی بیشتری به نسبت ماشین های سوختی دارند.
 • استفاده از ماشین های الکتریکی نیازی به دردسرهای تعویض سوخت ندارد.

ماشین های کنترلی الکترونیکی یک ضعف بزرگ دارند. این ماشین ها به نسبت ماشین های سوختی تایم درایو کمتری دارند با این حال گزینه مناسبی به عنوان بهترین ماشین کنترلی آفرود هستند.

انواع ماشین کنترلی بر اساس کلاس کاری

1 - ماشین های کنترلی آفرود

ماشین هایی که به عنوان آفرود مطرح هستند برای قدرت و حرکت بر روی تپه و موانع طراحی شده اند. ماشین های مدل آفرود دارای شاسی بلند، کمک فنرهای قوی و لاستیک هایی با قطر و گام بیشتر هستند. برای همین این ماشین ها حتی مناسب برای صخره نوردی هستند. ویژگی بارز در این نوع ماشین ها قدرت موتور است.

نوع موتوری که در این نوع ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرد اگر از نوع الکتریکی باشد از نوع kv پایین تر با توان یا وات مصرفی بالاتر انتخاب می شود و اگر هم از نوع سوختی باشند از موتورهای بنزینی با توان بالا استفاده می شود. به همین دلیل قدرت این ماشین ها بسیار بالاست و می توان از آنها برای عبور از موانع و پرش استفاده کرد.

ماشین کنترلی آف رود

عکس ماشین کنترلی آف رود روی تپه

همچنین این نوع ماشین ها دارای ۲ دفرانسیل هستند و سیستم تعلیق قدرتمندتری دارند. همین مزیت باعث شده تا قدرت و توان لازم را برای حرکت در مسیرهای ناهموار، خاکی و چاله ای، سنگلاخی و صعب العبور را داشته باشند. این ماشین ها به جای سرعت بالا، قدرت بسیار زیادی دارند تا بتوانند به راحتی در مسیرهای دارای سراشیبی های سنگین حرکت کنند. و این هم یک دلیل مناسب برای استفاده در مسابقات آفرود است.

2 - ماشین کنترلی دریفت

ماشین های کنترلی دریفت اغلب برای حرکات نمایشی بر روی سطوح صاف مورد استفاده قرار میگیرند. ماشین های کنترلی دریفت به دلیل طراحی منحصر به فرد و کمک فنر های قدرت مندی که دارند امکان انجام تمام حرکات نمایشی را برای کاربران فراهم میکنند.

ماشین های کنترلی دریفت در دو نوع بنزینی و الکتریکی تولید و در بازار به فروش میرسند. لازم به یادآوری است که این نوع ماشین ها فقط بر روی سطح صاف توانایی حرکت دارند.

ماشین کنترلی دریفت

عکس ماشین کنترلی دریفت الکتریکی

3 - ماشین کنترلی تراک (TRUCK)

ماشین های کنترلی تراک به دلیل ارتفاع و شاسی بلندی که دارند میتوانند از تمام مسیر های سخت عبور کرده و قابلیت انجام حرکات نمایشی، آفرود و دریفت را همزمان دارا هستند. ماشین های کنترلی تراک نیز در دو نوع بنزینی و الکتریکی تولید و در بازار به فروش میرسند.

این نوع خودرو در ظاهر بسیار شبیه وانت است و با توجه به استایل، ابعاد و قدرت آن، قابلیت حرکت روی آسفالت، جاده خاکی، چمن و مناطقی جنگلی را دارند اما توانایی حرکت در مسیرهای سنگلاخی را ندارند.

ماشین کنترلی تراک

4 - ماشین کنترلی باگی (BUGGY)

ماشن های کنترلی باگی آفرود به دلیل طراحی منحصر به فرد و قدرت بسیار زیادی که دارند، از بهترین ماشین های کنترلی آفرود میباشند. باکی آفرود ها با ترکیب سرعت و قدرت بی نظیر میتوانند نیاز هر فردی را در این زمینه برطرف کنند. ماشین های کنترلی باکی نیز در دو نوع بنزینی و الکتریکی تولید و در بازار به فروش میرسند.

معمولاً باگی ها بسیار کشیده طراحی می شوند، این طراحی کشیده در کنار لاستیک های کم قطر و شاسی کوتاه مناسب سرعت است. از ماشین کنترلی باگی می توان در جاده های صاف و ساحلی استفاده کرد.

ماشین کنترلی باگی

عکس ماشین کنترلی مدل باگی

5 - ماشین کنترلی اسباب بازی یا همان Toys

این نوع ماشین ها سرعت و قدرت کمتری دارند به همین دلیل نوع ساخت و طراحی آنها مناسب برای سنین ۳ تا ۱۰ سال است و قیمت این نوع در مقایسه با سایر مدل ها بسیار ارزان تر است.

6 - ماشین کنترلی ان رود (ONROAD)

طراحی این ماشین ها به گونه ای است که فقط قدرت حرکت بر روی سطوح صاف مانند جاده را داشته باشند زیرا سرعت این کلاس از ماشین ها معمولا بالاتر از کلاس آفرود است. یکی از مهمترین کاربرد های آن ها شرکت در مسابقات سرعت آنرود است.

ماشین کنترلی فرمول یک

7 - ماشین کنترلی باری

ماشن های کنترلی باری مانند اسمشان برای جابجایی بار طراحی شده اند. این ماشین ها دارای سرعت کمی بوده اما برعکس این موضوع دارای قدرت بسیار زیادی می باشند. از رایجترین ماشین های کنترلی باری میتوان به کامیون، لودر، تراکتور و جرثغیل اشاره کرد.

لازم به ذکر است این ماشین ها اغلب به عنوان سرگرمی کودکان و جابجایی بارهای سبک مورد استفاده قرار میگیرند. این ماشین ها گزینه ای ایده آل برای هدیه دادن به کودکانی است که علاقه مند به مهندسی و ساخت و ساز هستند.

نکات مهم هنگام خرید ماشین کنترلی

همانطور که به شما قول دادیم در این بخش قصد داریم تمام نکات و فاکتور هایی که قبل از خرید ماشین کنترلی حرفه ای باید بدانید را به شما عزیزان معرفی کنیم. تا بتوانید با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه خریدی هوشمندانه و بدون دغدغه داشته باشید.

نوع کاربری و کلاس کاری

نوع کاربری و کلاس کاری ماشین های کنترلی یکی از فاکتور های اصلی میباشد که قبل از خرید ماشین کنترلی باید مورد بررسی قرار بگیرد و شما میبایست با توجه به نوع کاربردتان یک محصول مناسب خریداری کنید. برای مثال شما نمیتوانید از ماشین های کنترلی دریفت در جاده های خاکی و سنگلاخی استفاده کنید. از این جهت به این مورد بسیار توجه کنید.

منبع تغذیه ماشین کنترلی

همانطور که در بخش قبل گفتیم ماشین های کنترلی بر اساس منبع تغذیه به دو نوع سوختی (بنزینی)، الکتریکی (برقی) تقسیم میشوند. که شما قبل از انتخاب می بایست به این موضوع بسیار توجه کنید. تا بتوانید یک محصول متناسب با شرایط تان خریداری کنید.

گفتنی است که قیمت ماشین های کنترلی بنزینی با ماشین های کنترلی الکتریکی متفاوت و یا بهتر بگویم گرانتر است.

سایز و اندازه

امروزه ماشین های کنترلی در انواع سایزها در بازار یافت میشوند. که هرکدام از این ماشین ها کاربرد خاص خودشان را دارند. برای مثال ماشین های کنترلی کوچک دارای سرعت بیشتری بوده اما قدرت کمتری دارند و برعکس ماشین های کنترلی بزرگ اغلب دارای سرعت کمتری بوده اما قدرت بیشتری دارند و میتوانند از سطوح سنگلاخی و ناهموار عبور کنند.

راهنمای خرید ماشین کنترلی

عکس ماشین کنترلی سوختی اسباب بازی در طبیعت

نوع برند ماشین کنترلی

نوع برند نیز یکی دیگر از فاکتور های اصلی خرید حضوری و اینترنتی ماشین کنترلی میباشد. امروزه برند های بسیار مختلفی اقدام به تولید ماشین های کنترلی کرده اند. و هرکدام دارای نقاط قوت و نقاط نقاط ضعفی خاصی میباشند. که در ادامه و بخش های بعد قصد داریم بهترین برند های ماشین کنترلی را برای شما نقد و بررسی کنیم.

اصل و اورجینال بودن

متاسفانه امروزه افراد سودجو برای کسب درآمد و سود بیشتر اقدام به تولید ماشین های کنترلی فیک و بی کیفیت کرده اند. از این جهت قبل از انتخاب ماشین کنترلی به این نکته بسیار توجه کنید تا خدایی نکرده سرتان کلاه گزاشته نشود. اگر قصد خرید اینترنتی ماشین کنترلی را دارید ما به شما پیشنهاد میکنیم از فروشگاه های معتبر مانند دیجی کالا و آمازون اقدام به خرید کنید.

قیمت محصول

از اصلی ترین مواردی که در کیفیت و مدل و اندازه و سایز ماشین کنترلی می تواند تاثیر گذار باشد، میزان بودجه ای است که برای خرید آن در نظر گرفته اید.

مشخصات باتری

از دیگر موارد مهم در راهنمای خرید ماشین کنترلی، مشخصات باتری آن است. برخی از ماشین های کنترلی از باتری های قلمی و نیم قلمی استفاده می کنند و یا دارای باتری های لیتیوم یونی هستند که قابلیت شارژ پذیری را دارند. برای همین علت باید به میزان زمان کارایی ماشین با هر بار شارژ شدن کامل و دارا بودن به آداپتور یدکی در هنگام خرابی شارژر دقت نمود.

رانندگی ماشین های بازی آر سی

کنترل ماشین اسباب بازی کنترلی

میزان برد کنترلی

باید قبل از خرید ماشین کنترلی به میزان برد کنترلی آن نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید از راه دور ماشین را هدایت کنید. میزان برد ماشین های کنترلی بر روی جعبه و یا در دفترچه ی راهنمای خرید آن ها نوشته می شود. در صورتی که ماشین دارای کنترل سیمی بود بایستی به طول و اندازه ی سیم در میان دسته و ماشین دقت کنید.

نوع دیفرانسیل

ماشین کنترلی شما یا از نوع تک دیفرانسیل است و یا از دو دیفرانسیل برای حرکت و کنترل هرچه بهتر خود برخوردار می باشد. انتخاب میان یک کدام از این دو نوع بسته به نظر و صد البته میزان بوده شما عزیزان خواهد داشت چرا که لزوما ماشین های دو دیفرانسیلی با قیمت های بالاتری در بازار بفروش می رسند.

معرفی برترین برندهای ماشین کنترلی دنیا

در بخش های پایانی راهنمای خرید ماشین کنترلی قصد داریم چند مورد از بهترین انواع برند های سازنده ماشین کنترلی در دنیا و ایران را معرفی کنیم. البته همان طور که تأکید کردیم بهتر است به جای تأکید بر برندها بر اساس نیاز خودتان دست به انتخاب بزنید کیفیت و قدرت ماشین های تولید این برندها برابر و مشابه یکدیگر است. نام این برندها را به طور فهرست وار می توانید در زیر مشاهده کنید:

 • بی اس دی (BSD)
 • اچ بی ایکس (HBX)
 • دبلیو ال تویز (WLtoys)
 • تراکزاس (TRAXXAS)
 • اچ پی آی (HPI)
 • تامیا (Tamiya)
 • دریفت (DRIFT)

عکس بهترین ماشین کنترلی جهان

عکس بهترین مدلهای ماشین کنترلی جهان

راهنمای نگهداری از ماشین کنترلی

 • بهتر است برای محافظت هرچه بهتر و بیشتر از ماشین کنترلی خود از کوبیدن آن به جاهای مختلف چه در خانه و چه در محیط های خارج از منزل خودداری نمایید.
 • سعی کنید مطابق با نوع زمینی که قرار است از محصول مورد نظرتان در آن استفاده کنید، سبک ماشین کنترلی تان را برگزینید.
 • از قرار دادن ماشین در زیر آفتاب جدا خودداری کنید که می تواند در صورت الکتریکی بودن سبب سولفاته شدن باتری ها و در صورت سوختی بودن محصول نیز موجب احتراق در سیستم آن گردد.
 • به سلامت چرخ های ماشین کنترلی خود بها بدید و اگر سبک ماشین شما مناسب انجام حرکات های نمایشی نیست به هیچ عنوان از آن برای زدن این قبیل از حرکت ها استفاده نکنید که تنها سبب وارد شدن ایراد و اشکال به ساختار ماشین کنترلی خود خواهید شد.

بازی با ماشین کنترلی چه فوایدی دارد؟

گروه ماشین کنترلی ها نیز مانند بسیاری از اسباب بازی ها دارای گروه خاصی از جنسیت نبوده و هم دختر و هم پسر می توانند به راحتی و به دور ز کلیشه های جامعه از آن استفاده کنند و لذت ببرند. علاوه بر آن این دسته از اسباب بازی ها علاوه بر جنبه سرگرمی و تفریح دارای فواید بسیار زیادی برای کودکان و نوجوانان بوده که شایسته است والدین آگاه و دلسوز حتما آنها را بدانند. ماشین کنترلی جز جذاب ترین اسباب بازی ها برای کادو تولد ، خصوصا برای پسرهاست.

ماشین کنترلی اسباب بازی است که هم مخاطب کودک دارد و هم مخاطب بزرگسال. بعضی از خانواده ها در دورهمی ها و پیک نیک رفتن ها از این اسباب بازی پسرانه استفاده می کنند و اوقات خوب و شادی را در کنار اعضای خانواده برای خودشان رقم می زنند.

تخلیه انرژی کاذب

کودکان و نوجوانان دارای انرژی فوق العاده بالایی هستند، که اگر این انرژی در مسیر درستی استفاده نشود، خطر آفرین خواهد بود. اسباب بازی های کنترلی اعم از؛ ماشین کنترلی مسابقه ای، سرعتی، شارژی، بنزینی و .. میتوانند گزینه خوبی برای تخلیه این انرژی در مسیر درست و همچنین افزایش هیجان کودک خواهد شد.

عکس ماشین کنترلی دود زا

عکس ماشین کنترلی دود زا

تحقق یک آرزو

همانطور که گفته شد آرزوی ماشین بازی رویای دیرینه هر کودکی است که برای اولین بار در زندگی اش سوار اتومبیل می شود. باتوجه به اینکه برای به واقعیت پیوستن این رویا حداقل 18 سال زمان نیاز دارد. اما با وجود ماشین کنترلی میتوان این واقعیت را هرچه زودتر برای کودک خود محقق کرد تا طعم شیرین بازی با آن را در سنین پایین تری تجربه کنند.

افزایش مهارت حرکتی

جهان امروزی، جهان ارتباطات و تکنولوژی است که کمتر کسی است که از آن استفاده نکند، تلفن های همراه، تبلت و آی پد به یک وسیله عادی و گاها ضروری برای زندگی تبدیل شده است که کودکان هم از این قاعده مستثنا نیستند. با این روند اگر پش برویم شاهد چاقی و اضافه وزن روز به روز فرزندان مان خواهیم بود. اما با انواع فعالیت های سالمی مانند خرید ماشین کنترلی میتوان به افزایش تحرک، این اوضاع را تا حد بسیار زیادی تغییر داد و به سمت فعالیت و تحرک و شکوفایی دلبندتان کمک شایانی کند.

افزایش اعتماد بنفس و قدرت

با خرید یک ماشین کنترلی دنیای جدیدی از تجربیات را به فرزند خود هدیه کرده اید. دنیایی که با وارد شدن به آن میتوان بازی های خلاقانه جدیدی را به لیست بازی های قبلی او اضافه کنید. با این اتفاق مهیج اعتماد به نفس کودک بالا رفته زیرا بیشتر از کودکان دیگر درگیر کشف اسباب بازی جدید بوده و فعالیت سلول های مغزی افزایش یافته و در نهایت فرزند شما احساس من میتوانم بیشتری را نسبت به گروه هم سن خود خواهد داشت و خود را در جمع های اجتماعی بیشتر مطرح خواهد کرد.

بازی کودک با ماشین کنترلی

بازی کودک با ماشین کنترلی

آشنایی با دنیای بزرگسالان

تجربه هدایت ماشین کنترلی اگرچه به وسیله ریموت کنترل انجام می شود اما لذت بازی با آن تا حد زیادی مشابه واقعیت و شاید حتی بیشتر است. از این رو کودک آگاه به طرز راندن یک ماشین و صدمات ناشی از آن شده و ضمن آن مفهوم احتیاط کردن را فرا گرفته و با دنیایی از قوانین بزرگسالان در رانندگی آشنا می شود و درک مسئولیت های یک راننده فعال پشت فرمان را درک خواهد کرد.

تنوع قیمت و مدل های گسترده

ماشین کنترلی از آن دسته از وسایل سرگرمی است که با تنوع مدل های بسیار بالا مانند ؛ ماشین کنترلی ریموت سرعتی ، ماشین کنترلی صخره نورد ، آفرود ، دود زا ، تیرانداز و ... با انواع قیمت ها از مناسبت ترین تا گران ترین ماشین کنترلی موجود در بازار را دارا است که میتواند توجه هر کودک و بزرگسال را با هر سلیقه ای به خود جلب کند.

سرعت اتومبیل های کنترلی چقدر است؟

ماشین کنترلی ای که برای کودکان طراحی می شود به نسبت بزرگسالان سریع حرکت نمی کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که اسباب بازی کوچک شما ۷۰ کیلومتر در ساعت نخواهد بود. سرعت ماشین های باکیفیت به محدوده سنی ساخت ماشین و کودک بستگی دارد.

برای اسباب بازی های کودک نوپا بهترین ماشین کنترلی می تواند از ۲ تا ۵ کیلومتر در ساعت و برای بچه های بزرگتر تا سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت باشد. اکثر اتومبیل های این کودکان می توانند در محدوده ۵ تا ۱۵ کیلومتر در ساعت به سرعت برسند. معمولاً هرچه محدوده سنی توصیه شده خودرو بیشتر باشد، سرعت حرکت آن نیز بیشتر خواهد بود.

بهترین مدل های ماشین های کنترلی

سخن آخر

یک ماشین کنترلی مناسب می تواند یک سرگرمی سالم، لذت بخش و اعتیادآور باشد. در خرید بهترین ماشین کنترلی ابتدا باید انواع آن ها را شناخته و به مدل های آن آشنا شوید. خرید ماشین کنترلی باید بر اساس سلیقه و بودجه شما صورت گیرد. اگر می خواهید درایو حرفه ای داشته باشید، حتما قدرت موتور و وزن ماشین را در نظر بگیرید و اطلاعات درباره آن را از فروشنده بخواهید.

اگر برای اولین بار قصد خرید چنین محصولی را دارید، پیشنهاد می کنیم که با یک وسیله ساده و قابل کنترل تر کار خود را آغاز کرده و به مرور زمان با پیشرفت مهارتهایتان، ماشین حرفه ای تری را جایگزین آن کنید. هنگامی که مهارت های شما تکامل یافت، قادر به هدایت ماشین های بهتر و پیشرفته تری خواهید شد که امکانات شگفت انگیز بسیاری دارند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ماشین کنترلی چند است؟
قیمت انواع ماشین کنترلی به عوامل مختلفی بستگی دارد از آن جمله میتوان به برند شرکت سازنده، بنزینی یا برقی بودن، قدرت و سرعت موتور، مدل و نوع کاربری ماشین، کیفیت ساخت، وزن و ابعاد اشاره کرد. اما در حالت کلی قیمت ماشین کنترلی از 50 هزار تومان تا 30 میلیون تومان می رسد
تفاوت های ماشین کنترلی بنزینی با برقی در چیست؟
ماشین های کنترلی بنزینی با استفاده از بنزین و نیترو کار میکنند و صدای طبیعی و قدرت بسیار زیادی دارند منتها دارای قیمت بیشتری نسبت به نوع الکتریکی می باشند، در عوض ماشین های برقی با قدرت الکتریسیته و برق کار می کنند و صدا و استهلاک کمتری دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد